Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47851) máyköl


máyköl
veterán

Hüh, régebben jobban pörgött ez a topik. :B

(#47852) spanyoll válasza máyköl (#47851) üzenetére


spanyoll
addikt

Nyár van, mindenki kint fotózgat vagy nyaral vagy dolgozik vagy tudomisén. Nézd meg majd a ködös januári estéken :DDD

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#47853) máyköl válasza spanyoll (#47852) üzenetére


máyköl
veterán

Okés, ígérem, benézek. :)

(#47854) bubi92 válasza máyköl (#47851) üzenetére


bubi92
őstag

régen (még anno mikor te is rakosgattál be ide képeket) folyton televolt képpel a topik, de most többnyire csak beszélgetést látok, néha egy-egy kép..

(#47855) máyköl válasza bubi92 (#47854) üzenetére


máyköl
veterán

Hát igen. Ahogy visszaolvasgattam az utóbbi pár oldalt sokan eltűntek, nincsenek itt a régi nagy arcok... :(

(#47856) cOxeR válasza máyköl (#47855) üzenetére


cOxeR
Ármester

Képek nincsenek... offban olvasgatnak a régiek is... vélhetően.
Nekem meg már nincs arcom, állandóan képelgetni.

(#47857) máyköl válasza cOxeR (#47856) üzenetére


máyköl
veterán

Hát ezt sajnálattal hallom... :((

(#47858) cOxeR válasza máyköl (#47857) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ellenben a "Kreatívkodjunk egy témára" topik feléledni látszik és vannak képek, oda is jöhetnél, és képelhetnél. :)

(#47859) Fejo válasza cOxeR (#47856) üzenetére


Fejo
őstag

"Nekem meg már nincs arcom"

Na ne már... :DDD

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#47860) máyköl válasza cOxeR (#47858) üzenetére


máyköl
veterán

Sajnos marhára nincs időm fotózni. De ha jól feléled, megígérem megpróbálok beállni pár képpel. :)

(#47861) kiskornel


kiskornel
addikt

(#47846) máyköl: Nem rosszak, de van még mit javítani rajtuk. Kicsit kicsi a mélységélesség, vagy túl nagy a cropp. Ehhez a témához, ha van elég fény, mindenképp az F5,6, de inkább a F6,3 illik kicsit nagyobb gyújtótávval.

(#47847) cOxeR: Nekem ez a fotó tetszik a legjobban ebből a szériából: [link]. Jó alakja van a leányzónak, kicsit kiemelhetted volna 1-2 fényképen... Az én ízlésemnek egy kicsit candys a dolog, de a megrendelő elégedett lehet velük, mert szépre sikerültek.
Egyébként meg ez a legbaróbb, legcoolabb az összeállításból, már ami a helyszínt illeti. Tényleg *-os 5-ös. Oszolop túloldalán 3m-re olyan igazi harmóniában lenne a pár. Mondjuk ez is plakát méretben néz ki jól. :DDD Különben nem látszik a pár.

(#47841) Joeey: de jó témát választottál. Ugye itt az volt a cél, hogy kiemeld, milyen cuki ez a kölyök... sikerült. Nagy szemek, és a nézés hangsúlyt kapott.

(#47795) forceberg: Nincs egy kicsit közelebbi képed. Sejtem, hogy ez egy faxa pillanatot megörökítő kép, csak nem tudom értelmezni. Az most valami növény, ami hálót alkot? Vagy azok is pillangók?
Amúgy nagy mákos vagy, hogy te mindig ilyesmi események közelébe jutsz. :) <= ez csak az irigység volt, mert kezdek irtóra ellustulni. Ebben a melegben nincs is kedvem kimozdulni fényképezni, kirándulni.

(#47802) eastsider: mivel nem ismerem a hölgyet, nem tudom megítélni, hogy ez a legjobb kamera állás, ami hozzá illik. Mindenesetre nem divatfotó.

(#47798) TayRol: számomra kissé elvont, hisz a kép címe mondja meg, mit is ábrázol a kép... én nem találok rajt olyan dolgot, amin javítani lehetne.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#47862) máyköl válasza kiskornel (#47861) üzenetére


máyköl
veterán

Igazad van.
A crop sajnos szándékos. Egy madarász táborban készültek a képek, és a madarakat mind kézbe fogták, így nem tudtam sajnos teljes alakos képet csinálni róluk. Olyan kép meg, hogy benne van a kéz, van egy rahedli. :)

(#47863) cOxeR válasza Fejo (#47859) üzenetére


cOxeR
Ármester

Na de már.... :))

(#47864) cOxeR válasza kiskornel (#47861) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi a véleményed, nekem még a roló előtti képek jönnek be nagyon, igyekszünk megfelelőt alkotni. :)

(#47865) cOxeR


cOxeR
Ármester

Most hétvégi szépségről egy kép:

[link]

(#47866) gab.m


gab.m
senior tag

Tegnap megint koncertfotóztam, ezúttal a Budapest Parkban, Hobo és Bandájának koncertjén. Roppant felüdülés volt itt fényképezni, tágas jól elkerített árokból lehet fotózni, és végre jó fények is voltak. Innen mutatok három képet:
[link]
[link]
[link]

D200 + az 1.8as fixek... :)

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#47867) Abry válasza gab.m (#47866) üzenetére


Abry
tag

Fuh az első nagyon tetszik, grat!

(#47868) gab.m válasza Abry (#47867) üzenetére


gab.m
senior tag

Köszi! :)

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#47869) Karima válasza gab.m (#47866) üzenetére


Karima
őstag

Nekem is az első jön be a legjobban. Hogy engedtek le a fotósárokba?

(#47870) gab.m válasza Karima (#47869) üzenetére


gab.m
senior tag

Megy privát. ;)

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#47871) bubi92 válasza gab.m (#47870) üzenetére


bubi92
őstag

na ez engem is érdekelne!!! :K :U

[ Szerkesztve ]

(#47872) radi8tor válasza Karima (#47869) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Volt nála egy olyan fotós badge meg rikító zöld press feliratos mellény. :D

⭐ Stella

(#47873) gab.m válasza radi8tor (#47872) üzenetére


gab.m
senior tag

Már elgondolkodtam, hogy berendelek egy ilyet csájnából.. :DDD

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#47874) cOxeR válasza Fejo (#47859) üzenetére


cOxeR
Ármester

No látod? Kellett nekem képelni... kutya se foglalkozik vele. :D

(#47875) forceberg válasza kiskornel (#47861) üzenetére


forceberg
veterán

Köszi!
Hát ehhez elég messzire kellett kimozdulni(2000km), azt ráadásul csak 10-11-re sikerült odaérni.
Leírás a képhez: igen, ezek mind-mind lepkék, medvelepkék. A Pillangók völgyében élnek milliószám és ellepnek mindent.
Persze, közelebbi is akad, bár nem sok időt foglalkoztam a fotózással az idő szűke miatt:
Szép sorjában, közeledve:

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#47876) cOxeR válasza forceberg (#47875) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ügyes, extra jó természeti "csoda". ;)

(#47877) kiskornel válasza forceberg (#47875) üzenetére


kiskornel
addikt

:)) Na igen, de ezeken már én is látom, mit ábrázol. Az előzőn csak sejtettem. Ezek közül az első a befutó. Ott látszik a tömeg is, de ki lehet venni, hogy miből áll, és a háttér bokehja is szép. Kicsit kemény a középső árnyék, de nem vészes.

Ha sokáig voltak mozdulatlanok, akkor egy focus stackinggal bepróbálkoztam volna a helyedben. Bibelől meló, de megéri. Főleg a macro-nál.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#47878) Chapel válasza forceberg (#47875) üzenetére


Chapel
addikt

Ez nem Rhodosz? Ha jól emlékszem ott volt egy völgy telis-tele lepkékkel :)

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#47879) forceberg válasza kiskornel (#47877) üzenetére


forceberg
veterán

Nem nagyon volt ilyenre időm sajnos... Az árnyék meg: a záridő miatt vakuztam, mert izegtek mozogtak azért.

cOxeR: thx.

Chapel: igen, Rodoszon egy patak völgye. Az egyetlen vizet tartalmazó patak a szigeten, amit láttam a kiszáradt folyómedrek mellett.

Csak érdekességképp, mert nem láttam még ekkora hajókat: a Proteus(amiben mi voltunk) meg balra a Costa Atlantica és épp kikötni készül az Aida Diva. Méretezni van a képen 3 nagy méretű busz! :))

Az Atlantica kapitánya volt az idén elsüllyedt Concordiát elsüllyesztő kapitány, aki 2010-ben egy német kikötőben az Atlanticával belement egy Aidába.
Forrás: [link]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#47880) TayRol válasza forceberg (#47879) üzenetére


TayRol
veterán

én még fele ekkora hajót sem láttam. durva. hol jarsz, hogy ilyenek vannak a közelben?

(#47881) Chapel válasza forceberg (#47879) üzenetére


Chapel
addikt

Jó 10 éve voltam ott, gyönyörű hely :K

Húú várj. Nem igazán tudom kibogozni ezt a mondatot. Szóval a kaptiány, aki elsülyesztette a Concordiát (és ez által meghalt/megsérült egy csomó ember+anyagi kár) szóval Ő már korábban is elsüllyesztett óriáshajót, sőt most is kapitányként szolgál?? Hee :Y

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#47882) forceberg válasza Chapel (#47881) üzenetére


forceberg
veterán

Neem! :))
A Concordia előtt "dolgozott" az Atlanticán, és akkor ütközött, de az a két hajó túlélte, lehet, hogy csak koccanás volt.

Tayrol. Ott a zászló a képen a "mi" hajónk elején. Hát nem kicsik, de az Atlanticánál a Concordia nagyobb volt!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#47883) Chance


Chance
tag

Mivel itt sincs nagy pörgés, átjönnék kicsit az amatőr fórumból, hátha belefér:


[link]


[link]


[link]

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#47884) cOxeR válasza Chance (#47883) üzenetére


cOxeR
Ármester

Gyere csak!

Az első kép nálam nagyon fekvő formátumot igényelne. Az eget nem szabad ennyire eltolni irreális színbe, főleg nem ha természet szerepel a képen... kivéve ha a meghökkentés a cél.

Második sajnos nagyon életlen és nincsenek rajta részletek, ez azért is van, mert totál zoom állsában azzal az üveggel már nem kapsz kellően részletes képet. Érdemesebb hát közelebb menni, és úgy próbálkozni. f10-sem volt ideális választás. Szóval a lényeg, hogy közelebb! :) A természetellenes színek itt is.

Kompozícióra, színvilágra és részletekre még is ez a legjobb.

(#47885) Chance válasza cOxeR (#47884) üzenetére


Chance
tag

Köszi az értékelést!
Az elsőnél szándékos a színvilág, kicsit Hawaii-Five-O-s hatást akartam kihozni belőle, mert szerintem ahhoz túl kicsi a kacsa, hogy egymagában elég téma legyen.

A másodiknál sajnos közelebb nem tudtam menni, mert ez egy üvegház-szerű helyen készült és korlát választott el a növényektől. A színekhez viszont ahogy emlékszem, nem nyúltam. Csalós lehet, hogy nem az ég kékjét látod a háttérben, hanem egy kékes/zöldes háló volt kifeszítve mögöttük.

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#47886) gab.m válasza cOxeR (#47884) üzenetére


gab.m
senior tag

Ez a gyere csak kicsit úgy hangzott, mintha egy pedomaci tuszkolná be a gyereket a furgonja hátuljába... Gyere csak, jó lesz! ;]

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#47887) cOxeR válasza gab.m (#47886) üzenetére


cOxeR
Ármester

Arra vonatkozott volna, hogy ha bírja a kritikát és nem sértődik meg, akkor nosza rajta... mutassa a képeket! :)

(#47888) #40935168


#40935168
törölt tag

Sziasztok, hoztam 3 képet a balcsiról ;)

3 Unicum.

Vége.

Életöröm.

[ Szerkesztve ]

(#47889) cOxeR válasza #40935168 (#47888) üzenetére


cOxeR
Ármester

Képnévvel ellátva máris másabbak a képek. :)
Nincs nagyon mit belekötni, de:
Középen van mindegyiken szinte a horizont, ami többnyire elfogadható, de nem ad a képnek semmi egyediséget, érdekességet, nézhető perspektívát.
- A három sötét fej a vízben jó lehetne, ha nem olvadna bele a fejük a háttérbe...
- Kapufásat ha a kapufán belülre komponálod a léc alá a napot... akkor annak is van már tartalmi kifejezése is.
- Az életöröm, az jó pillanat, jó a kis lábfej bemozdulás! :)

(#47890) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Hoztam egy esküvős válogatást megint:

Megköszönöm a véleményeket, észrevételeket!:) :R

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#47891) Fejo


Fejo
őstag

Ok a tulajdonosai a regi fotoknak, amiket a mult es jelen fotokhoz hasznaltam. Az utolso bejegyzesukon jot mosolyogtam... :DDD

[link]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#47892) #40935168 válasza cOxeR (#47889) üzenetére


#40935168
törölt tag

Koszonom :)

- horizont: a viztukor miatt tettem kozepre. Amugy nem szoktam. De majd keszitek cropokat, lehet tenyleg jobb lesz.

- fejek: megkaptam mashol is uezt :) Sajna azon agyaltam h a gepvazat ne erjek a hullamok, mert elegge levittem a gepet vizfelszin kozelbe.

- a kapufas komponalas majdnem meglett, de a Nap pont felette van, vagy egy masik kepen a kapufa keresztbe vagta azt. Bekomponalni nem tudtam, vizkozelben voltam a vazzal es hullamzott.

Koszi az eszrevetelt, jovore hozok ujat :)

(#47893) L4mie válasza Fejo (#47891) üzenetére


L4mie
veterán

Nekem egyik kedvenc munkáid, Mr. Fotóművész Úr :) (semmi irónia, szintén jót mosolyogtam)
ezt a titulust inkább 50 év feletti fotósokra tudnám elképzelni :)
Pl. arra aki a fb oldalon fogja a gépet.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#47894) Larry303 válasza Chance (#47883) üzenetére


Larry303
addikt

nekem a 3. tetszik a legjobban, csak kis élesség kéne még, illetve harmadolóba kompononálnám, kicsit több teret hagynék balról...

Eperkutyus: hangulatos képek, Coxer uis leírta a többit :)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#47895) eastsider


eastsider
nagyúr

panoráma a Kis-Tubesről

(#47896) cOxeR válasza #40935168 (#47892) üzenetére


cOxeR
Ármester

Emelni kellett volna a fejek fölé a gépet. Kapufához meg közelebb menni. :)
De értem, hogy félted a gépedet. :)

(#47897) Larry303


Larry303
addikt

jönnék szitakötővel.
melyik jobb szerintetek?

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#47898) cOxeR válasza eastsider (#47895) üzenetére


cOxeR
Ármester

Remek lett, úgy ahogy kell! Jó nagy méretben is! :K

(#47899) cOxeR válasza Larry303 (#47897) üzenetére


cOxeR
Ármester

Egyértelmű melyik a jobb, a felső. :)

(#47900) cOxeR


cOxeR
Ármester

Jövök egy TTD-s blogbejegyzéssel, újabb képekkel.

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.