Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47801) cOxeR válasza eastsider (#47800) üzenetére


cOxeR
Ármester

Vedd meg, jó az ára, ennél csak jóval drágábban kapsz jobb paraméterű monitort.

(#47802) eastsider válasza cOxeR (#47801) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszönöm :R
hogy ON is legyek egy régebbi portrém

(#47803) radi8tor válasza eastsider (#47800) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem inkább innen vedd.
~500Ft-al drágább, de legalább nem az Ázsia Centerben van :)

⭐ Stella

(#47804) eastsider válasza radi8tor (#47803) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi :)
ezen csodálkoztam is. OK, akkor inkább innen rendelem... itt is kalibrálják :)

(#47805) *Ropi* válasza eastsider (#47804) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ők is kalibrálják, vagy én is akár. Hozzájuk vinned kell a gépedet akkor. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47806) radi8tor válasza *Ropi* (#47805) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ööö ezt nem értem. A kalibrálási adatokat nem a monitor tárolja el?

⭐ Stella

(#47807) madgie válasza radi8tor (#47806) üzenetére


madgie
titán

Nem, legalábbis ebben az esetben nem (csak nagyon pro monitoroknál). Itt szoftveres kalibrálásról van szó, a VGA tölti be az adatokat induláskor.

(#47808) radi8tor válasza madgie (#47807) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Világ életemben ilyen oldalakon ezeket láttam. Sehol nem írták, hogy a VGA kártya szoftverében állítanák a monitor tulajdonságait.
Ezek akkor nem a monitoron állítható dolgok?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#47809) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ma is tanultam valamit. :R
De gondolom az üzlet közli veled, hogy vidd oda a gépedet kalibráláshoz.

⭐ Stella

(#47810) Real_Necro válasza madgie (#47807) üzenetére


Real_Necro
veterán

Mi van olyankor, ha pl vga karit cserél valaki? Újrakalibrálás?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#47811) madgie válasza radi8tor (#47808) üzenetére


madgie
titán

Na várjál, többféleképpen lehet ezt csinálni. A "haladóbb" módszer, amikor nem bízol mindent a kütyüre és szépen lezongorázod magadnak mondjuk az RGB csúszkákkal a monitor OSD-ben a 6500 K-t, a 120 cd/m2-hez szükséges Brightness-t, a 2.2-es gammát, és megkeresed, hol a legjobb a kontraszt (sokszor gyárin, felette alul/felül vág). De ilyenkor nem vagy még kész, ilyenkor jön maga a mérés, ahol a szoftver végigszalad a szürkeskálán, meg adott színeken, a kis "pók" meg összehasonlít ezekhez képest és adott értékkel korrigál. Ezeket a változókat a végén megkapod egy ICC fájlban, amit rendszerindításkor betölt a cucc... tehát ez a része szoftveres.

Real_Necro: elméletileg nem, legalábbis a digitális adatátvitel (DVI, HDMI, DP) estében nem lenne szabad "elmásznia", viszont azt mondják a gyakorlottabbak, hogy azonos cégen (ATI/nV-re gondolok ezalatt, nem Gigabyte-ra, vagy Asus-ra) belül oké a dolog. Én személy szerint minden VGA cserénél kalibrálok magamnak, sőt, 2-3 havonta mindig.

[ Szerkesztve ]

(#47812) Real_Necro válasza madgie (#47811) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ezek után kíváncsi lennék a kb 8 éves monitoromon mennyire vannak elmászva a dolgok. :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#47813) spanyoll válasza Real_Necro (#47812) üzenetére


spanyoll
addikt

Szerintem nem akarod tudni :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#47814) madgie válasza Real_Necro (#47812) üzenetére


madgie
titán

:DDD

Egyébként azért jó ez a bekalibrálós vásárlás, mert míg VGA cserénél csak minimális különbség lehet (megint hozzáfűzöm: digitális kimenet esetén legalábbis), addig monitor és monitor között azonos típus esetén is akkora szórás lehet, hogy semmire nem használhatók ezek a tesztes "állítsd a kontrasztot 63-ra, RGB-t XYZ-re" dolgok.

(#47815) Real_Necro válasza spanyoll (#47813) üzenetére


Real_Necro
veterán

Színekre panasz még nem jött, de ha lesz egy új monitorom, már van kihez fordulnom kalibrálásért. :P

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#47816) spanyoll válasza Real_Necro (#47815) üzenetére


spanyoll
addikt

Nekem sem ártana majd új monitor, a mostani nem az igazi, bár a maximum ki van hozva belőle (by monitormaster Ropi :DDD ).
No de eltelik még 2 hónap, meggazdagszom és veszek 6 felsőkategóriás eizot meg egy jó gépet szerkesztésre :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#47817) eastsider válasza madgie (#47814) üzenetére


eastsider
nagyúr

szóval

HA kalibrálva akarom venni a monitort, akkor fel kell másznom BP-re a laptoppal, és a a notihoz kalibrálják a moncsit...
DE ez semmit nem ér, ha pl újrahúzom a rendszer nem?
akkor hogyan van ez?
muszáj nekem felmennem bp-re ezért? (ha így akaorm venni a monitort)
mivan, ha kiszállítással rendelek kalibrált monitort?

vagyis nem a monitor OSD-jén stb kalibrálnak csak?
még arra tudok gondolni, hogy esetleg átadnak egy .ICC fájlt

[ Szerkesztve ]

(#47818) madgie válasza eastsider (#47817) üzenetére


madgie
titán

Nem akarok hülyeséget mondani (mivel nincs notim), kérdezz rá.
(szerintem fel kéne vinni magaddal, vagy egy közeli szakival belőni helyben)

(#47819) Chapel


Chapel
addikt

Nem csak vga csere lehet gond...driver frissítésnél is eldobja, nekem legalábbis eldobta.
Bejön a windows, majd pár mp és a default színre ugrik a frissítés miatt, szép zöldes lesz minden :(((
Real_Necro, tényleg ne akard tudni...én hetek óta nem merek képet csinálni, mert félek milyen lesz egy normális/más monitoron.
(Ropi persze minden időpontot lemond, így nem könnyű... ;] :P :D )

eastsider: a kalibráló kb. 100e ft (tényleg kb, pontosat nem tudok) így tuti hogy boltok/magánemberek vállalnak ott valahol a közelben is kalibrálást. ;)

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#47820) eastsider válasza Chapel (#47819) üzenetére


eastsider
nagyúr

ez a Balaton :F körbekérdezek
vagy lehet lexarom, és szeptembertől Pécsen leszek, ott tuti van

(#47821) forceberg válasza eastsider (#47800) üzenetére


forceberg
veterán

Én ugyanilyen monitort, ugyanezektől vettem! A kiszolgálás miatt ajánlom őket mindenképp! A 4. kicsomagolt darab lett pixelhiba mentes! :U

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#47822) forceberg válasza eastsider (#47817) üzenetére


forceberg
veterán

Ha megelégszel azzal, ami Madgie írt, hogy azonos gyártó chipjeinél jó az "idegen" kalibrálás is, akkor csak leírod nekik, hogy milyen VGA van a gépedben, majd egy annak megfelelővel kalibrálják le a monitort. E-mailben meg küldik a profil fájlt.
A pixelgarit mindenképp válaszd!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#47823) L4mie válasza forceberg (#47821) üzenetére


L4mie
veterán

Akor a monitor maga annyira nem jó :D csak a garancia és a bolt.
De ahogy nézem jó áron megy e-IPS panel miben jobb mint a TN-Film? gondolom mindenben :D a kérdés inkább, hogy mennyivel?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#47824) End-ru válasza eastsider (#47817) üzenetére


End-ru
aktív tag

Az ICC file-t elküldik neked e-mailben, laptopot, gépet nem kell vinni, rendelhetsz kalibrált monitort tőlük neten.
Itt mindenben kapsz felvilágosítást: [link]

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#47825) forceberg válasza L4mie (#47823) üzenetére


forceberg
veterán

A monitorral is elégedett vagyok.
Mindenben jobb, kb. a legócskább IPS is, ami képnézegetéshez-szerkesztéshez kell. Ha már gari: A 3 év házhoz jönnek a cseremonitorral elég jó gari a Dell-től.

End-ru linkjének 1HSZ-át olvasd el, megéri.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#47826) forceberg válasza radi8tor (#47803) üzenetére


forceberg
veterán

Mi a bajod az Ázsia Centerrel?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#47827) Real_Necro válasza Chapel (#47819) üzenetére


Real_Necro
veterán

(Ropi persze minden időpontot lemond, így nem könnyű... ;] :P :D )

Lehet csak azért, mert szépítgeti azt a nagy halom képet, amit rólunk másolt. :))

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#47828) Larry303 válasza forceberg (#47822) üzenetére


Larry303
addikt

tudtommal ebben a kategoriában már alapból bent van a pixelgari dell részéről nem?
legalábbis nekem a 24es van ebből és rögtön cserélte a dell mindenféle extra pixelgari nélkül...amúgy az elsőnek más volt a baja szal nekem a 3. lett megfelelő :DDD
viszont ezt imádom

elvileg itt le van írva pontosan, márpedig ez ultrasharp család

Necro, nektek meg grat így utólag :R

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#47829) Chapel válasza Real_Necro (#47827) üzenetére


Chapel
addikt

Jó, persze ráfoghatjuk...persze egy héttel az esküvő előtt ez nehezen állja meg a helyét ;] :D

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#47830) *Ropi* válasza Chapel (#47819) üzenetére


*Ropi*
félisten

Véletlenül nem Te mondtad, hogy nem jó mert mozizni mentek? ;) :P :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47831) *Ropi* válasza Real_Necro (#47827) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kitaláltam egy szupergyors utómunkázási eljárást. A neve SHIFT + DEL. ;] :P ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47832) TayRol válasza *Ropi* (#47831) üzenetére


TayRol
veterán

pontosítsunk: SHIFT - DEL - ENTER.:D

(#47833) cOxeR válasza TayRol (#47832) üzenetére


cOxeR
Ármester

ctrl+alt+reset sokkal hatásosabb! ;]

(#47834) TayRol válasza cOxeR (#47833) üzenetére


TayRol
veterán

látom sokan nem ma kezdték az utómunkázást - velem együtt. :DDD

(#47835) *Ropi* válasza cOxeR (#47833) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az eléggé sziszifuszi munka lenne úgy... ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47836) Fejo


Fejo
őstag

Törölhető, sorry!

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#47837) eastsider válasza cOxeR (#47833) üzenetére


eastsider
nagyúr

egyszerűbb kirútni az áramkábelt :K

(#47838) *Ropi* válasza eastsider (#47837) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kirúgni? :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47839) eastsider válasza *Ropi* (#47838) üzenetére


eastsider
nagyúr

az a biztos! :Y

(#47840) Real_Necro válasza *Ropi* (#47831) üzenetére


Real_Necro
veterán

Hm... nem emlékszem olyan pontra, hogy szándékos károkozásra van e kitétel. Melyikőnket képviselje Freddy? :D Mindkettőnket gondolom nem tud, pedig végignézném a monológot. :))

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#47841) Joeey válasza eastsider (#47839) üzenetére


Joeey
csendes tag

Szia! Én is a China Mart-ból vettem tőlük egy monitort (mert nem az Asia Centerben van, hanem mellette) és eszméletlen rendesek voltak, kalibráltattam is, tökéletesen működik, IPS dell monitort vettem, kb egy éve hasonló árkategóriában, azt hiszem nem LED-es, de ha jól tudom ez nem is baj, nem feltétlen jobb fotók szerkesztésre, inkább filmezés és játéknál ajánlott, a magasabb kontraszt miatt. Az első két cikk a kalibrálásról szól, ajánlom neked: [link]

Meg ha már itt vagyok linkelek egy sorozatot is: [link] A képeken látható zaj, utólagos, filmes hatást szerettem volna elérni, nah majd kiderül mennyire tetszik nektek:) Az obi manuális 50 mm-es volt.

(#47842) gab.m válasza Joeey (#47841) üzenetére


gab.m
senior tag

A híres 50 1.2-vel készült?
Nagyon jó képek szvsz, tetszik a zaj is, jól sikerült a filmes hatás, meg a színek is nagyon tetszenek. PS-ben csináltad a zajosítást, vagy lr-ben? Csak azért kérdem, mert én lightroomban nem nagyon tudtam normális, filmhez hasonló zajt produkálni...

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#47843) gab.m


gab.m
senior tag

Én is mutatnék egy képet. Már vagy egy hónapja készült, de nem mertem eddig ide betenni... Most érett meg bennem a kíváncsiság a véleményetek iránt. Mit szóltok hozzá?
[link]

Van belőle olyan verzió, ami nem teljesen sziluett, látszanak az arcok is, de én ezt, pláne a szívecske miatt, jobban szeretem.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#47844) m3ss válasza Joeey (#47841) üzenetére


m3ss
veterán

nekem itt mar neha keves a melysegelesseg, pedig ilyet ritkan mondok :DD amugy jo kepek. mar megint vegiglapozgattam a kepeidet, nagyon tetszenek amugy, minden temaban klassz kepeket csinalsz....

(#47843) gab.m hangulatos, de az a betutipus a logodban... :U :)

cOxeR jo nagyon a testveres vintage sorozat :C mind tetszik, de amikor egymasnak hattal ulnek, nagylatoszog, ellenkezoleg rakott labakkal foleg bejovos. :K

(#47779) End-ru
(#47783) Fejo
:C

(#47795) forceberg ez a kep ez hogy jott ossze? mokasan nez ki, de nem teljesen ertem mit latok...:)

(#47802) eastsider klassz, aranyos kep, tekintet is jo. ez a gornyedt poz kicsit fura, nem tul elonyos a hasi reszen sztem...meg igy kozelrol mintha mar itt is jelentkeznenek a "nagylato" miatti torzitasproblemak. persze azert egyaltalan nem veszes.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#47845) gab.m válasza m3ss (#47844) üzenetére


gab.m
senior tag

Köszi a véleményt!
A betűtipus passz, jobbat nem találtam, pedig vagy háromszor néztem végig a listát... A régire néhányan azt mondták, hogy nem volt azonnal kivehető, hogy mi a szöveg... ezért választottam egy "egyszerűbbet". De ha valamelyikőtök javasolna betűtípust, szívesen fogadnám.. :)

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#47846) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok!
Marha rég jártam már erre, végre volt egy kis időm fotózni.

(#47847) cOxeR válasza m3ss (#47844) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi! :)

Viszont van egy újabb is a nap alatt, ebből már láthattatok egy egész képet.
Szóval akit érdekel itt nézegetheti a sorozat képeit és olvashatja is a közös kalandozásunkat. :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#47848) cOxeR válasza máyköl (#47846) üzenetére


cOxeR
Ármester

Bizony régen... :)
A fogságban kép lett a legjobb, a többinek mindnek van egy kis nyűgje/baja, első kép túl szűk, a harmadiknál nem egészen jó helyen van a fókusz, vagy csak kicsi a mélységélesség.

(#47849) máyköl válasza cOxeR (#47848) üzenetére


máyköl
veterán

Értelek, köszi a véleményed! :)

(#47850) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Abban az esetben, ha még nem láttátok, jó szórakozást!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.