Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44801) nesa


nesa
veterán

Koszi mindenkinek.

Meg 2db

(#44802) ballington válasza cOxeR (#44780) üzenetére


ballington
addikt

Nem akarok kötekedni, de csak 1 madár van a képen. ;]

nesa: grat a svenkelésekhez, jók lettek, főleg az, amelyiket a belső kanyarból lőtted.

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#44803) cOxeR válasza ballington (#44802) üzenetére


cOxeR
Ármester

:D :D

(#44804) Larry303 válasza nesa (#44801) üzenetére


Larry303
addikt

tényleg jó szinte az összes motoros jelenet, érezni a mozgás dinamikáját
én meg jönnék egy tőlem távol álló műfajjal

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#44805) Horbal válasza Larry303 (#44804) üzenetére


Horbal
őstag

Szerintem nagyon rossz a vágás, pont arra szűk amerre a térnek kellene lennie, engem továbbá zavar a kép felső sarkaiban lévő elmosódott két átlós valami illetve a fejnél lévő ives dolog is.

Akkor én is babázok kicsit:

[link]


[link]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#44806) ballington válasza Horbal (#44805) üzenetére


ballington
addikt

A bw nekem nagyon tetszik, szerintem az jól sikerült.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#44807) Sucuka válasza Horbal (#44805) üzenetére


Sucuka
senior tag

Fekete-fehér szerintem is rendben van, a színesen előnytelen a fül miatt a vágás. Amúgy meg ari gyerkőc :)

(#44808) nesa válasza Larry303 (#44804) üzenetére


nesa
veterán

Koszonom!

Ahogy elottem is irtak sajnos rossz a vagas bal oldalon kellene tobb teret hagyni,igy kinez a kepbol.

(#44805) Horbal

Az FF verzio lenyegessen jobb kompozicio.

(#44809) zool1 válasza nesa (#44801) üzenetére


zool1
őstag

Jók lettek a képek! +1 Ja igen, ezeket a képeket 55-200 vr-el lőtted?!

(#44810) Horbal válasza Sucuka (#44807) üzenetére


Horbal
őstag

Köszönöm nekem is az FF ami bejön...

Igen teljesen igaz; ez a baj a gyerek fotózással, nincs két ugyanolyan pillanat, és nagyon tetszett az arc kifejezés, viszont elbaxtam a vágást már az eredeti képen, és nem sikerült még 1 ugyan olyan, kukáztam volna a fül miatt, de a szeme a kéz meg úgy egyben a kép (és az anyuka nem kis ráhatása) miatt megtartottam :)

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#44811) Larry303 válasza nesa (#44808) üzenetére


Larry303
addikt

fix 50essel van készítve, abban a pillanatban épp így tartotta a fejét :)
nincs vágva egyeltalán.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#44812) nesa válasza zool1 (#44809) üzenetére


nesa
veterán

Koszi mindenkinek!
Ezek epp 18-105vr.

[ Szerkesztve ]

(#44813) forceberg válasza total90 (#44778) üzenetére


forceberg
veterán

Köszönöm a kommenteket!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#44814) forceberg


forceberg
veterán

De nagy a pangás, fázik mindenki?
Egy kis szombati:

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#44815) Karima


Karima
őstag

Velem van a baj, hogy ezeket a képeket nem nagyon tudom értékelni?

(#44816) Sucuka válasza Karima (#44815) üzenetére


Sucuka
senior tag

Szerintem veled semmi baj, mint ahogy velem sem :) Valahogy nekem sem igazán sikerül....

(#44817) Chapel válasza Karima (#44815) üzenetére


Chapel
addikt

Ha ezek döntős/elismert képek akkor valami elb@szott izlésem lehet. Van 1-2 ami egy "hmm" -t megér, a többi... Hiba mi a készülénkünkben van....ugye?

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#44818) Karima


Karima
őstag

Akkor megnyugodtam:)

(#44819) forceberg válasza Sucuka (#44816) üzenetére


forceberg
veterán

Ez a nevetséges kategória! :DD
A medence szélén felkapaszkodós elég jó.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#44820) spanyoll válasza Karima (#44815) üzenetére


spanyoll
addikt

Na akkor én leszek a fekete szamár, mert én tudom értékelni. Legalábbis azt, hogy formabontó, újszerű. Attól még a képek trék, de az ötlet jó.
Bár sérelmezem a nagy MOME seggnyalást reklámot, mert annyira odavannak, de attól még szerintem egy kis egobuffolást megérdemel a srác, bár a többi képét nem láttam még.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#44822) sztyui2 válasza Karima (#44815) üzenetére


sztyui2
őstag

Azért ennek a magyarnak a koncepciója és mondanivalója tényleg jó, és maga ahogy a technikát felhasználta és kivitelezte, és ha jól olvasom, nem Photoshoppal csinálta, hanem tényleg roncsolta a képeket, szóval bátran véghezvitte az elképzelését. Az már más kérdés, hogy nem látványos, és ha magát a képet nézzük, leírás nélkül, akkor tényleg "szar". De a magyarázattal nekem tetszik.

Viszont a többihez nem találtam magyarázatot, így azok szerintem is gyengécskék így magukban :(

(#44823) nesa


nesa
veterán

Utolso motoros kep, a feje kicsit bemozdult de azert megis van benne valami.

(#44824) Sucuka válasza sztyui2 (#44822) üzenetére


Sucuka
senior tag

Az igazság az, hogy így este 10 körül nem nagyon szenteltem neki túl nagy figyelmet, de ha belegondolok a szubjektív véleményem erősen változna, ha néhány korsó sör után kérdeznének a képről :DDD

(#44825) Horbal válasza sztyui2 (#44822) üzenetére


Horbal
őstag

Szerintem ilyenek meg rossz pszichó-thrillerekben szoktak lenni ahol a kattant tag így éli ki magát...nagyon nem gyere be

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#44826) Karima válasza sztyui2 (#44822) üzenetére


Karima
őstag

Ha így nézzük igazad van, csak én - bár ez már egyéni szoc.prob. - nem nagyon csípem az olyan képeket, ami csak akkor tetszik/nyer értelmet, ha a készítőjének meg kell magyaráznia, hogy mit akar kifejezni a képpel. SZERINTEM egy képnek önmagát kell "magyaráznia". Én ezt a képet - a magyar srácét - órákig is nézhettem volna, de akkor sem jöttem volna rá, hogy mi a mondanivalója. Így - hogy elolvastam a magyarázatot - már valamennyire kapisgálom.
Egyébként többek közt a függönyös/padlószőnyeges képet sem értem:( Ilyenek nálam akkor szoktak készülni, ha véletlen benyomódik az expogomb:) Persze biztos erre is van magyarázat, hogy mit akart ezzel kifejezni az alkotó.

(#44827) total90 válasza Karima (#44815) üzenetére


total90
veterán

Van ami tetszik, de a többsége nem jön be... viszont nálam akkor volt a kiakadás, amikor ez a kép nyert egy fotópályázaton.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#44828) forceberg válasza nesa (#44823) üzenetére


forceberg
veterán

Ez nem gyere be, mert a motor és a motoros full bemozdult, de a másik jóféle!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#44829) cOxeR válasza Karima (#44815) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ebből a sorozatból két kép értékelhető, a medencés és a sakkos, a többi részemről hiperszónikus sebességgel valót vetődés a delet gomb után.
Szerintem ezt a magyarázom a képet dolog amúgy is gáz...
Hozzáteszem, hogy a Nemzeti színház falán is láttam a múltkor képeket, és csak pislogtam, hogy ezek meg hogyan kerülnek ki ide... volt 15 percem előadás előtt, és sokkolva álltam és bámultam... és kerestem az értéket a képekben, sajnos nem leltem meg.
Már meg is van miből készítek képsorozatot... felkötöm a kompaktvázamat egy birngára, leragasztom sorozatmódban az expógombot, és lendületből meglököm a bicajt, ami idővel elborul, és megáll... az elkészült képekből csinálok FF képeket, és már hirdetem is a galériát, 10k-s belépővel... modern művészet jeligével...
De már megvan a következő 50 galériámnak a elcseszett hiperérthetetlen ámde extra témája... :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#44830) #56824064 válasza Karima (#44815) üzenetére


#56824064
törölt tag

ez ugye csak 1 vicc?

(#44831) total90 válasza cOxeR (#44829) üzenetére


total90
veterán

Minden kép értékelhető valamilyen szinten elvileg... biztos nem látjuk azt meg ezekben a képekben, amit néhányan igen. Minden esetre én is találkoztam már kiállításon wtf képekkel :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#44832) Freddy76 válasza Karima (#44815) üzenetére


Freddy76
addikt

Az megvan, hogy két meg nem értett művész beszélget egy estélyen:
- Te, beleszarjak a zongorába?
- Á, hagyd. Úgysem értenék.

Na, ezek a képek is ilyenek. A MOME tőlünk egy sarokra van, kedves elvont fiatalok, a csinos ifjú lányok mindig leszólítanak, ha [vele vagyok], volt, aki fotozni, volt, aki rajzolni akarta. A büféjében van palacsinta + sör, szóval szoktam oda járni a kerthelyiségbe, gyerekkel együtt :)) Van egy-két arc, kiből kinéztem ezeket a képeket.

[ Módosította: Ndruu ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#44834) ballington válasza Karima (#44815) üzenetére


ballington
addikt

Hát igen, itt nem a képeket kell értékelni, hanem a kivitelezést. Valószínűleg ezért került a döntőbe is.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#44835) j.bravo válasza cOxeR (#44829) üzenetére


j.bravo
addikt

Ha a pár éve népszerű "camera toss" befutott, ez is befuthatna, simán :)
Én sok divatfotót se szoktam érteni, illetve van sok olyan is, amit ha értek, akkor szimplán agybetegnek tartom, szóval úgy döntöttem, inkább nem pofázok bele a nagyok dolgába a kis véleményemmel :)

(szerk.: a jelenlévő divatfotósok kivételek ;)
márminthogy az ő képeiket azért érteni vélem/nem tartom betegnek )

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#44836) Larry303


Larry303
addikt

a magyarázat elolvasása után tényleg máshogy nézem a képeit és nem mondanám azt az összesre, hogy értékelhetetlen, viszont sztem akkor működne igazán ez a dolog, ha mindenféle magyarázat nélkül tudná kifejteni uezt a hatást!

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#44837) j.bravo válasza j.bravo (#44835) üzenetére


j.bravo
addikt

Kiegészítés: az albumokat/sorozatokat végignézve itt azért sokkal több értelmet nyernek mint az az egy-egy kiragadott kép.

Whatever.

(#44838) Sucuka


Sucuka
senior tag

Nem digitális technika, de érdemes végignézni egy kedves ismerősöm "Filmre fényképezett esküvői fotók 2011-ből" c. albumát. Ha emlékeim nem csalnak, egy Nikon F100 volt az "elkövető" váz.
(Facebook-link, csak bejelentkezve műxik.)

(#44839) Fejo


Fejo
őstag

Első szárnypróbálgatásaim a modell fotózásban... Egyszer talán majd ebben a műfajban is sikerül jó(bb) képeket csinálni... :)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#44840) Darko válasza Fejo (#44839) üzenetére


Darko
senior tag

Remélem nem indiszkrét a kérdésem, de érdekelne, hogy aki szeretné kipróbálni magát modellfotózásban, mint ahogy te is, hogy jut hozzá profi modellekhez? Lehet persze baráti körben is érdeklõdni, de mégis mi a módja és mibe kerül?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#44841) Fejo válasza Darko (#44840) üzenetére


Fejo
őstag

Sajnos fogalmam sincs. :(

Én abban a szerencsés helyzetben voltam/vagyok, hogy engem a lány kérdezett meg (látta más témában készített fotóimat), hogy nincs-e kedvem kipróbálni magamat ebben a műfajban is és csinálnék-e róla pár képet én is... ;)

De Sztyui-ék biztos tudnak ötletet adni Neked. ;)

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#44842) cOxeR válasza Darko (#44840) üzenetére


cOxeR
Ármester

Több modelltoborzó oldal is van, ahova lehet regisztrálni, és egy kis ügyességgel, találhatsz magadnak TFCD alapokon működő modellt.
[link]
vagy
[link]
vagy
[link]

(#44843) Sucuka válasza Fejo (#44841) üzenetére


Sucuka
senior tag

Láttam a sorozatot a fészbúkon. Szerintem kezdésnek nem rosszak. Mivel világítottál, milyen obi(ka)t használtál?

(#44844) Fejo válasza Sucuka (#44843) üzenetére


Fejo
őstag

Főleg az 50/1.4-et használtam és egy 430EX-et, plussz a lakásom spot lámpáit a plafonon... :D

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#44845) Darko válasza cOxeR (#44842) üzenetére


Darko
senior tag

Köszi, reg után mazsolázgatok, mondjuk szimplán csak elméleti síkon érdekelt. :)

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#44846) cOxeR


cOxeR
Ármester

Nemide...

[ Szerkesztve ]

(#44847) nesa válasza Fejo (#44839) üzenetére


nesa
veterán

Az elso es a harmadik szerintem jo lett.

(#44848) Peethy válasza Darko (#44840) üzenetére


Peethy
őstag

Sehogy, a kezdő fotós szerintem kezdjen ugyanolyan szinten álló "modellekkel". Elsősorban ebből is lesz pénze az embernek, suttogó propaganda...

[ Szerkesztve ]

(#44849) sztyui2 válasza Darko (#44840) üzenetére


sztyui2
őstag

Profi modellhez sehogy se jutsz :D Modellhez talán, de az elején abban is megvan a kockázat, hogy elrontod.
Stressz és idegeskedés nélkül szerintem gyakorolj először ismerősökön/barátokon.

(#44850) j.bravo válasza sztyui2 (#44849) üzenetére


j.bravo
addikt

És olyan aki nem profi, de már nem kezdő, és kibírható áron dolgozik? Hátha segítene hogy a modellel kevesebb gondja van az embernek; van elég a technikai részével...
Mondjuk, ha bérel stúdiót, ahol adnak asszisztenciát, akkor pedig ez a része válik könnyebbé; azaz ott már több figyelmet szentelhet a modell instruálásának.
Gondolom, mert így még nem próbáltam :)
(eddig mindig saját vagy baráti cucc, és ismerős modellek, akik közül csak kettő volt aki nem először próbált ilyet)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.