Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44751) j.bravo válasza Fejo (#44750) üzenetére


j.bravo
addikt

Zsír :) Ropiék sokmindent mondtak még? Hadd okuljak :)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#44752) Fejo válasza j.bravo (#44751) üzenetére


Fejo
őstag

Egy másik képről beszéltünk vele többet, erről nem mondott rosszat... :) Feri a hajra hívta fel a figyelmemet (több kellene belölle). Egyébként az, hogy nagyon lehúzták, az költői túlzás volt. ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#44753) radi8tor válasza Fejo (#44752) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Telefonszámát nem kérték el? :D

⭐ Stella

(#44754) cOxeR válasza Fejo (#44750) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én még a vállát és a többi területen is egy kicsit homogenizálnám a bőrét, hogy ne legyenek rajta foltok.

(#44755) cOxeR


cOxeR
Ármester

Készülök a szezonra:

[link]

(#44756) sztyui2 válasza cOxeR (#44755) üzenetére


sztyui2
őstag

OMG!!! :Y :K :D

(#44757) cOxeR válasza sztyui2 (#44756) üzenetére


cOxeR
Ármester

:))
No és egy mai bejárt esküvői helyszín:

[link]

(#44758) priusz válasza cOxeR (#44755) üzenetére


priusz
aktív tag

Atyaég! Maratoni esküvőfotózás?

(#44757) cOxeR Hangulatos lett, jó ez a színvilág!

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#44759) cOxeR válasza priusz (#44758) üzenetére


cOxeR
Ármester

Sok kell a felszerelésbe... 2 vaku, 1 külső akkupack, meg a 2 szett vakuvezérlő, alaphangon 24 elem.

Köszi. :)

(#44760) priusz válasza cOxeR (#44759) üzenetére


priusz
aktív tag

Vakuban nekem is ilyen akksi van, talán a legjobb ár-érték arányú befektetésem volt eddig.

[ Szerkesztve ]

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#44761) cOxeR válasza priusz (#44760) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem eddig mindenféle vegyes mókamaki volt elsősorban GP... most berámoltam eneloopból... munkára csak homogén dolgokat érdemes venni...

(#44762) bubi92


bubi92
őstag

(#44763) dabgergo


dabgergo
őstag

Húú már ezer éve nem voltam itt:) Nagyon jó fotók vannak!
Na tolok párat én is:

[ Szerkesztve ]

(#44764) cOxeR válasza bubi92 (#44762) üzenetére


cOxeR
Ármester

A kevesebb néha több... túlzásba vitted a játékot a színekkel, egy kevésbé erőteljes színezés, akár ennyi színnel is remek lenne. Valamint az arcot is érdemes retusálni, mert így azt érzem, hogy csak az effekttel törődtél... és az csak eladja a képet, de nem viszi a hátán.

(#44765) cOxeR


cOxeR
Ármester

A mai remek PH!otostalálkozóról egy szabályoknak megfelelő kép az albumba... :))

[link]

[ Szerkesztve ]

(#44766) total90 válasza dabgergo (#44763) üzenetére


total90
veterán

Tetszenek, főleg a 2.

(#44765) cOxeR

Nem rossz :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#44767) cOxeR


cOxeR
Ármester

Jó "reggelt"!
Ez mondjuk nem felel meg az elvárásoknak. :D

[link]

[ Szerkesztve ]

(#44768) cOxeR


cOxeR
Ármester

Mindenki punnyadt? -van egyáltalán értelme képet megosztani :F

[link]

(#44769) Real_Necro válasza cOxeR (#44768) üzenetére


Real_Necro
veterán

Majd este talán... Egyelőre addig jutottam, hogy kiszedtem memkarit gépből. :)

Most indulunk lassan esküvői meghívókat osztogatni. :P

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#44770) Sylvie89 válasza cOxeR (#44768) üzenetére


Sylvie89
csendes tag

Hű, remek kis kocsi, még remekebb kép! :K

Ruhák / női / elektroniai cuccok / könyvek olcsón eladóak! Nézd meg a hirdetéseimet!

(#44771) total90 válasza cOxeR (#44768) üzenetére


total90
veterán

Bejön, annak ellenére is, hogy teljesen a kép közepén van az autó...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#44772) Marky21 válasza bubi92 (#44762) üzenetére


Marky21
aktív tag

Huh ez nagyon teszik a színes füst dob rajta még egy pluszt :) ;)

(#44773) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Mutatnék 2 képet a mai termésből:

Szívesen várom a véleményeket, javaslatokat (csak hogy tanuljak) :))

(#44774) reload.


reload.
csendes tag

egy 2010-es kep.

[ Szerkesztve ]

(#44775) gab.m


gab.m
senior tag

Kicsit most meghalt ez a topik is.. Azért megpróbálkozom. Regisztráltam 500px-re és felraktam néhányat a Csángóföldi fotóimból: [link]
Vélemény??

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#44776) forceberg válasza cOxeR (#44768) üzenetére


forceberg
veterán

Később lesz még jó néhány, de én ma se voltam sokat itthon, így még a válogatásnál járok...

Kár, hogy ezen a kocsi eleje már elmosódik, színre jó.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#44777) nesa


nesa
veterán

Teszek enis 2 kepet.

Kep1

kep2

(#44776) forceberg

Nagyon jo!

[ Szerkesztve ]

(#44778) total90 válasza nesa (#44777) üzenetére


total90
veterán

Nem sok mindent lehet mondani ezekre, kiváló!

(#44776) forceberg

Huh, ez de jó lett :Y

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#44779) cOxeR válasza forceberg (#44776) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem az tetszik, hogy van egy ember a képen és a méretarányokat nagyon jól szemlélteti! :)

Tudom sajnos, meg a jobb felén tér is kellene... de hát ez van. :)

(#44780) cOxeR


cOxeR
Ármester

Találtam egy elfeledett mappát tele nyers képekkel, ezt kitúrtam belőle:

[link]

(#44781) Sucuka válasza cOxeR (#44780) üzenetére


Sucuka
senior tag

Aranyos! És milyen meglepetten néz :)

(#44782) j.bravo válasza Clemi (#44773) üzenetére


j.bravo
addikt

Clemi: Hangulatra nem rossz szerintem, kifejezetten nyomasztó a templomos, mintha rám akarna dőlni a fal, és ezt erősíti a vignettálás is. Gondolom ez volt a cél :)
Az a fehér cucc a borosüvegek tetején micsoda? :F

forceberg: nagyon kúl, és ahogy cOxeR is mondja, dupla piros pont az emberalakért!
A flickr-en az Erzsébet-kilátós is zsír.

nesa78: remek svenk, főleg a kanyaros.

cOxeR: tetszetős a lépcsős-macskaköves minimál. A színezés nélkül is bejönne szerintem - de nem biztos hogy én vagyok a mérvadó, mert én minimál- és absztraktrajongó vagyok.

Whatever.

(#44783) cOxeR


cOxeR
Ármester

Akit esetleg érdekel egy új blogposzt, az olvasgasson, nézegessen: [link]

[ Szerkesztve ]

(#44784) cOxeR válasza Sucuka (#44781) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi, visszaemlékezve nagyon csipogott valamiért... :)

(#44782) j.bravo
Valamiért úgy éreztem valami kell hozzá, hogy tovább nézhető legyen.

(#44785) Clemi válasza j.bravo (#44782) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi, igen ilyen nyomasztós hangulatot akartam sugallni, vagy valami hasonlót hangsúlyozva a motívum korát....
Az a fehér micsoda az üvegeken, az olvadt gyertya viasz, amit szvsz az étteremben dolgozók aplikáltak az üvegekre, csak egy kicsit bénára sikerült :)

(#44786) j.bravo válasza Clemi (#44785) üzenetére


j.bravo
addikt

Én is viaszpecsétre gondoltam, néhány boron van, de ezeken tudtommal nincs. Ja és amiken van, azokon is jóval kisebb... Nem értem miért rakták rá, szerintem nem tesz jót se a palack kinézetének, se a praktikumnak (macerásabb kinyitni)...
Ha a pince úgy palackozza, az más, ők vélhetően jó okkal teszik - és jobban is néz ki :D

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#44787) Sucuka válasza cOxeR (#44783) üzenetére


Sucuka
senior tag

Nekem kimondottan tetszik a sorozat, bár én tudnék így utómunkázni, már az sokat dobna néhány képemen :)

(#44788) cOxeR válasza Sucuka (#44787) üzenetére


cOxeR
Ármester

:))

(#44789) Sucuka


Sucuka
senior tag

Hoztam két tegnapi virágot:

Gyöngyike... / Muscari racemosum

Százszorszép / Bellis perennis

(#44790) j.bravo válasza Sucuka (#44787) üzenetére


j.bravo
addikt

Üdv a klubban: utómunkás "tudásom" nekem is jelentősen alulmúlja (nem extra de szvsz nem is gáz) fotós tudásom, és gyakran erősen érzem ennek hátrányát :(

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#44791) cOxeR válasza j.bravo (#44790) üzenetére


cOxeR
Ármester

Túlmisztifikáljátok... le kell seggelni, és egy két Ps és LR tutorialt megnézni, és sokat pepecselni... és folyamatosan lehet fejlődni. No meg kell hozzá egy szép érzet, és meglátás... hogy az a nyers, mi lehet a végén...

(#44792) cOxeR válasza Sucuka (#44789) üzenetére


cOxeR
Ármester

Az első nekem tetszik, mindkét kép erőssége, hogy a sok-sok tömény zöld színből jönnek elő képrészek. A második az annyira nem nyerő se élességben, se képtartalomban.
Az elsőnél meg még lehetett volna játszani, hogy a horizont a virághoz képest hova essen.

(#44793) Sucuka válasza cOxeR (#44791) üzenetére


Sucuka
senior tag

És mennyire igazad van! Szerencsére LR tutorialokon már túl vagyok egy páron, a PS majd ezután jön.

Jut eszembe LR: nem csinálja meg az "authozitaion-t" a fészbúkkal ez a nyavalyás. Se az LR4 sem pedig az LR4.1RC. Manuálisan meg lusta vagyok töltögetni, mikor egy lépésből is menne. Használja még valaki rajtam kívüll ezt a fícsörét az LR-nek?

(#44792) cOxeR: Köszi! Az elsőnél hová gondolnád a horizontot? Feljebb vinni már a domborzat miatt nem tudtam, ennél mélyebre nem akartam süllyedni, segédeszköz nélkül nehéz is lett volna :)
Viszont a második nekem nagyon is tetszik, főleg a bal szélen megbújó másik virág miatt :B

[ Szerkesztve ]

(#44794) cOxeR válasza Sucuka (#44793) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én nem használok ilyeneket... :)

Kísérletezgetni kell, lehet jó lett volna, ha totál nincs rajta horizont, hanem beleveszik a nagy "zöldségbe"... de ezt látni kell, hogy el lehessen dönteni... de szvsz így is jó...
Pedig az első jobb. :)

(#44795) j.bravo válasza cOxeR (#44791) üzenetére


j.bravo
addikt

Tudom én, és éppen ez az: a sok pepecseléstől hullik ki a hajam, mert nem haladok, és ez letöri a lelkesedésem, azzal hogy "sose leszek kész", illetve hogy nem tudom elérni a kívánt kinézetet.
De tudom hogy a tehetség pótolható hangyaszorgalommal és sok befektetett munkaórával - ami nem is lenne gond ha egy kicsit nagyobb részben élvezném, lennének apró sikerélmények. Sebaj, nem dédelgetek olyan álmokat hogy ebből éljek, és addig nincs gáz ezzel.

Sucuka: az nekem is tecc, de tényleg jobb az első, mert a másodikon az lenne a még nagyobb királyság, ha a háttérben a két vastagabb barnás szár nem látszana, illetve kicsit odébb lenne mindkét virág. Vagy épp fordítva helyezkednének el. Vagy a nagyobbik balra dőlne jobb helyett és akkor vághatnál jobb oldalról. De ez igazából fotózzponthu stílusú kötözködés, a hangulat átjön, szép - csak a fürtös gyöngyike szerencsésebb kompozíció.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#44796) Sucuka válasza cOxeR (#44794) üzenetére


Sucuka
senior tag

Zoli, én hiszek neked! :)

(#44797) cOxeR válasza j.bravo (#44795) üzenetére


cOxeR
Ármester

Olyan sosem lesz, hogy totálisan elégedett vagy, akkor nincs mi előre hajtson... :)
Időigényes az biztos... mindegy mi is a célod vele.

(#44796) Sucuka
Ez amúgy meg szubjektív... másnak lehet az tetszik jobban...

[ Szerkesztve ]

(#44798) Horbal válasza j.bravo (#44786) üzenetére


Horbal
őstag

Azért teszik rá a viaszt főleg a jobb borokra/évjáratokra hogy ne kapjon levegőt mert az nem tesz jót bizonyos boroknak, és így el lehet sokáig tárolni - asszem néha napján feltörik, szellőztetik aztán vissza vagy valami hasonló - annyira nem vágom én inni szoktam a bort nem tárolni meg nézegetni :))

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#44799) j.bravo válasza Horbal (#44798) üzenetére


j.bravo
addikt

Ezt tudom, de a lefotózott palackokon ez nincs rajta "gyárilag"; ebben egészen biztos vagyok. Ezeket ott mókolták rá az étteremben.
Egyébként, ha már offolunk: ;]
a parafadugó egyesek szerint azért jó, mert nagyon elképesztően-baromira-minimálisan, de hagyja levegőzni a palackban a bort. Ezért preferálják a tökéletesen záró szilikondugóval (bár abból is lehet már minimálisan levegőzőt gyártani, a technológia adott), vagy csavarzárral szemben.
Más borászok szerint ez annyira minimális (néhány tucat oxigénmolekula évente, vagy hasonló), hogy teljesen elhanyagolható.
Ezért a palackozóüzemben rátett viaszpecsét szerintem inkább dizájn :) tényleg jól tud kinézni.
Ja igen, a pezsgőhöz, anno Dom Perignon idejében, amikor még nem voltak ennyire jól záró parafadugók, illetve dugózó berendezések, akkor tényleg kellett a viasz - de ez már rég a múlté.

Szóval szerintem azok házi (éttermi) mókolmányok, na :D

Whatever.

(#44800) Horbal válasza j.bravo (#44799) üzenetére


Horbal
őstag

Azt nem mondtam, hogy nem éttermi mókolmány...:)
Szerintem amúgy semmi értelme, de nem értek hozzá ilyen szinten... randának ronda

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.