Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44101) total90 válasza forceberg (#44095) üzenetére


total90
veterán

Nekem bejön, tetszik a komor hangulat...

(#44100) sztyui2

Perfekt, ennyi.

Én is jövök eggyel:

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#44103) Sir Riccio válasza sztyui2 (#44100) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Tegnap este próbáltam már hozzászólni ehhez a képedhez, de a rendszer megette a hozzászólásomat és jó időre meg is állt. :DDD

Szóval baromira tetszik az ellenfény kezelése, a bokeh, a színek és a modell sem utolsó. Ami viszont nem tetszik, és határozottan rossznak tartom az a modelled arckifejezése. Ez a tekintet a félig nyitott szájjal egy kicsit sincs összhangban a kép által egyébként sugárzott pozitív hangulattal, egy önfeledt nevetést vagy egy csábos mosolyt sokkal inkább el tudnék itt képzelni de még egy csukott szemes nyugalmat árasztó "pihenő" arckifejezés is jobb lenne mint ez. A kompozíció balról és alulról szerintem szűk, illett volna a mellét meghagyni és úgy vágni. Emellett a feje kinéz a képből, és ezen még az sem segít, hogy a tekintete visszanéz a képközép felé, nem vezeti meg igazán a tekintetet, nekem először a fényfoltra húzódott a szemem. Ettől függetlenül nem rossz ez, kifejezetten tetszik, csak nincs egészen egyben. :)

(#44101) total90: Tetszik, bár a jobb felső sarokban lévő fényfolt picit zavaró. Mennyire van vágási tartalék amúgy a képben? Megnézném egy olyan verzióban ahol alul a talaj is látszik, mert így a "semmiből nőnek ki" a szárak. Ezt leszámítva nagyon pöpec!

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#44104) kiskornel


kiskornel
addikt

(#44101) total90: most jó a háttér.

(#44100) sztyui2: Szép. Jó az ellenfény. Kicsit ellentmondásos a lány hangulata és a háttér narancs árnyalata. Jól olvasható az arckifejezés. Kicsit súlyosabb a bal oldal, mint a jobb. Szép a modell.

(#44099) fattyu: én is az egyik korábbi kommentedből ismerem a Zerenét... Nekem szépen összerakta eddig.

(#44095) forceberg: hdr? jó nagy kontraszt.

(#44094) schleier: ami tetszik az a nagy mélységélesség. Mintha nagylátóval lenne lőve. Érdekes adatok az Exifbe: Nikon D300; 300/2,8 feldolgozva DPP-vel...

(#44092) Clemi: a téma mélységélessége rendben. Tűző napon fényképezni nem az igazi. Naplemente, felkelte, vagy valamivel deríteni, lágyítani. Pl.: árnyékba teszed... de mint gyakorlás jó. Hány képből?

(#44074) Karima: kitűnő pillanat. Én először úgy véltem ez két képből van, mert az aszfalt is olyan a faszi alatt, mintha svenkelve lenne... Nincs még részlet a gép elejéből? Pedig de jó lenne.

(#44071) Chapel: erdőbe turistautakon még nem találkoztam trollkodással. De ha letér az ember, akkor kerülni kell a helyzeteket. És a csomag is legyen mindig látható közelben. Van olyan erdő (vicces, hogy ez a legközelebbi erdő), amibe nem merek bemenni a felszereléssel, pedig kicsi az esély arra, hogy találkozok ronaldoval meg jenifferrel, de ha igen, akkor baj lehet.

Megjött az új Manfrotto állvány :) Meg a Benro fej is. A próbán még használtam makrosínt, és Zerene Stackerrel van összerakva:

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#44105) schleier válasza kiskornel (#44104) üzenetére


schleier
tag

(#44094) schleier: ami tetszik az a nagy mélységélesség. Mintha nagylátóval lenne lőve.

Ez nem nagy látó hanem nikon 300/2,8 nem variáltam rajta... volt egy kis nikon kiruccanásom,de rájöttem canon az én világom :D

(#44106) Karima


Karima
őstag

Kösz mindenkinek a kommentet. A gép eleje sajnos nincs meg, ugyanis ez a T2 kisteraszról készült, ahol elég sok zavaró elem van, többek közt villanypóznák, és sajna egy ilyen villanypózna kitakarta már az orrát.

(#44107) Clemi válasza kiskornel (#44104) üzenetére


Clemi
veterán

Pont az tetszett, hogy olyan szépen csillogott a napon. Próbáltam a leárnyékolt verziót is, de az meg valahogy olyan színtelen fátyolos semmitmondó lett. Egyébként 12 kép készült, de 9-ből készült a végleges.

Más:
A Stacking progik közül szerintem a Helicon Focus dolgozik a legszebben, arról nem is beszélve, hogy van benne retusálás funkció, ami szerintem szenzációs.

(#44108) L4mie válasza sztyui2 (#44100) üzenetére


L4mie
veterán

Jó ez az utállak, de azért tudnék veled mit kezdeni tekintet.
Sir Riccio-nak meg ahogy így utólag látom, pont ez nem tetszik. :P

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#44109) Karima válasza sztyui2 (#44100) üzenetére


Karima
őstag

Jó lett ez, főleg a fények! Az arckifejezés nekem sem a legbejövősebb, de nem rossz:) Elölről derítettél valamivel?

(#44110) Steve-0


Steve-0
őstag

Freedom

(#44111) fattyu


fattyu
veterán

No. Hát nem egy NG, de azért nekem ez is öröm. Ápr elejével jelenik meg. A Korth fegyvergyár története és két revolver tesztje, jobbára az én fotóimmal ( nyilván a teljes paletta nem állt rendelkezésre de úgy is látni fogjátok. )

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#44112) Real_Necro válasza fattyu (#44111) üzenetére


Real_Necro
veterán

Gratula! :)

A kiadó véletlenül nem a volt finommechanikai művek területén van?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#44113) fattyu válasza Real_Necro (#44112) üzenetére


fattyu
veterán

Köszönöm :)

dede

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#44114) sztyui2 válasza Karima (#44109) üzenetére


sztyui2
őstag

Köszi mindenkinek a kommenteket! ;)

Nem derítettem semmit, csak utcán összefutottunk, és ez egy spontán kép volt, ilyenkor csak egy váz+egy obi van nálam, nem bonyolítom túlságosan, tehát nem volt nálam derítőlap, olyan ember meg főleg nem volt a közelben, aki még tartotta is volna nekem :)

Sir Riccio: A kompozíció szerintem egyáltalán nem szűk se balról, se alulról, direkt ilyen, és ha megnézed mondjuk LR-ban, pont harmadolón van az arca. Ez egy portré, nem kell bele a melle se, az úgy már szinte félalakos kép lenne, konkrétan egy tök másik kép, ráadásul messzebbről kellene akkor fotózni a modellt, akkor kisebb területet is foglalna el a képen, és még több területet nyert volna az ellenfény, ami már így is bőven sok volt :) Balról szintén nem szűk, mert mind mondtam, pont harmadolón van ;)

[ Szerkesztve ]

(#44115) Karima válasza sztyui2 (#44114) üzenetére


Karima
őstag

Érdekes, hogy nem bukott be az arca, és a háttér sincs olyan nagyon kiégve.

Fattyu: Grat! A címlapos pisztoly is a te "műved", vagy a belső oldalakon lesz/van sorozatod?

(#44116) fattyu válasza Karima (#44115) üzenetére


fattyu
veterán

A címlap is. Köszönöm.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#44117) sztyui2 válasza Karima (#44115) üzenetére


sztyui2
őstag

Hát igen, nagyon vigyázni kell ilyenkor a dinamikával, és tudni kell az embernek előre, hogy mit engedhet meg magának az exponálás során, hogy aztán utómunka után jól nézzen ki a kép :) Pedig a 30D-nek nincs valami nagy dinamikája, csak ki kell tudni facsarni a raw-ból a maximumot:)

(#44118) Horbal válasza fattyu (#44111) üzenetére


Horbal
őstag

Klassz a címlap és a mordály is rajta :D

Grat :C

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#44119) Karima válasza sztyui2 (#44117) üzenetére


Karima
őstag

Késő délutáni kép?

(#44120) total90 válasza Sir Riccio (#44103) üzenetére


total90
veterán

Köszi :R A fényfolt... igazából direkt hagytam ott a növények között átszűrődő fényfoltot, de majd leszedem és megnézem anélkül. A talajjal belekomponál kép nem látszik. Közel egy méter magas ez a növény és a tetejéből lévő 20 cm lett fotózva.

(#44104) kiskornel

Köszi :B Igazából most minden csináltam, amit legutóbb írtál. Állvány, a belógó dolgok eltávolítása, figyeltem a háttérre és vagy 20 perc utómunka is volt vele. Az eredeti...

Átdolgozva, kivettem a fényfoltot:

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#44121) filózoli


filózoli
senior tag

Hello

(#44122) fattyu válasza filózoli (#44121) üzenetére


fattyu
veterán

az ág vezetése jó.
a kiégett fehér ég mint háttér meg nagyon éles direkt fény és árnyék a madáron nem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#44123) Horbal válasza filózoli (#44121) üzenetére


Horbal
őstag

Valamit csináltál vele utómunka során olyan mintha a háttér nem is ide tartozna, vagy rosszul lenne maszkolva - nem tudom fura...

A madár amúgy karakteres (jó fej)

[ Szerkesztve ]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#44124) filózoli


filózoli
senior tag

Javított verzió:

(#44125) Real_Necro válasza filózoli (#44124) üzenetére


Real_Necro
veterán

Amatőr szemmel nekem kissé fura az ág feletti és alatti különbség a háttérben. A madár fehér aurája meg nagyon durva. :U

Szerk.:
Azért ilyen képet még a kezdőbe sem raknék be, ha már PS-t használsz, finomabban ki kellene dolgozni.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#44126) PRO-peller válasza filózoli (#44124) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Ki PS-ezted a hátteret? A pofám leszakad. :)

Jó a póz. Erős kontrasztos fények nem előnyösek.

(#44127) schleier válasza filózoli (#44121) üzenetére


schleier
tag

adtam már pár tanácsot... fogok is ha kell... de próbáld meg elfogadni. Ha nem lesből akarsz fotózni akkor szerintem felejtsd el ezt a témát mert nincs meg az obid hozzá... ezekhez a műveletekhez min fix 300 /de jobb ha nagyobb van/ tele kellene. szerintem próbálj meg itatózni vagy hasonlót...

[ Szerkesztve ]

(#44128) schleier


schleier
tag

Sztyui fasza lett!

(#44129) schleier válasza filózoli (#44124) üzenetére


schleier
tag

most nézem mit csináltál menet közben.... na ehhez már nem szólok semmit....

(#44130) filózoli válasza Real_Necro (#44125) üzenetére


filózoli
senior tag

Igaz...
Javítás 2:

(#44131) cOxeR válasza schleier (#44129) üzenetére


cOxeR
Ármester

:DDD :DDD :DDD én már az első képnél felvisítottam, a második meg maga volt a tökély! ;] Harmadik pedig hozza a kiteljesedést! :))

[ Szerkesztve ]

(#44132) Peethy válasza filózoli (#44130) üzenetére


Peethy
őstag

75% crop kimaszkolt szürke háttérrel, ráadásul az ágak körbevágása is összecsapott munka. Ezt a képet ne erőltesd tovább.

[ Szerkesztve ]

(#44133) hemaka válasza filózoli (#44130) üzenetére


hemaka
nagyúr

Én sem vagyok egy nagy PS-mágus, de ez azért durva. Neked ez tetszik egyébként?

(#44134) Larry303


Larry303
addikt

maga a kép amúgy jó lehetne, mert jó az alany, jó a beállás, a háttér is elment volna, mármint amennyi kiderült belőle az első képen...az erős direkt fény már nem annyira jó, de attól függetlenül sztem egy lövést mindenképp megért, én is ellőttem volna rá...
viszont az utómunka az inkább ártott a képnek mint használt sztem...és akkor még finoman fogalmaztam :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#44135) filózoli


filózoli
senior tag

Na, még egy utolsó verzió:
(Amúgy ha ti ügyesebbek vagytok, lehet próbálkozni. A múltkor Ndruu, a modi is PS-elte az egyik madaras képem hátterét...)

- Bocs, de kijavítottam a nevem.

[ Módosította: Ndruu ]

(#44136) Real_Necro válasza filózoli (#44135) üzenetére


Real_Necro
veterán

Úgy érted "Ndruu"?

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#44137) Peethy válasza filózoli (#44135) üzenetére


Peethy
őstag

A kép nem a háttér miatt gyenge, hanem mint mondtam, keményen látszik rajta, hogy egy erősen felnagyított képrészletről van szó, a háttér kifotosopolása nem változtat ezen a tényen.

Amúgy meg más dolog kérni, hogy segítsen valaki és más dolog jönni a "ha ti ügyesebbek vagytok" szöveggel... :U

[ Szerkesztve ]

(#44142) sztyui2 válasza Karima (#44119) üzenetére


sztyui2
őstag

Igen, Exif-et nézve pontosan 17:33-kor készült a kép! ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.