Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44301) kiskornel válasza Fejo (#44297) üzenetére


kiskornel
addikt


???

Köszönöm mindenkinek a kommenteket. Háát. Én megpróbáltam láttatni a talajt. Ha kitisztítom teljesen a virág körül, akkor biza barna humusz lesz. Jelenleg nincs más talajtakaró, mint a lehullt, korhadt levelek. Ez egy domboldalon levő erdő.
Itt jól látszik, hogy a domboldalban nincs semmi gaz, vagy egyéb talajtakaró növény, csak korhadt levelek, alatta meg a föld. Valahol feljebb már növésben van a medvehagyma.

Hát a mai fotózáson már nem tudtam megfogadni a tanácsokat. Még holnap talán lehet egy naplementéset fotózni. Ha nem lesz borult az idő, és még találok mandikót. Hiányzott a tábori ásó, mert annyira kicsi a növény, hogy a nap befogásához talajszint alá kell rakni a fényképezőt :DDD .

(#44285) sztyui2: olyan, mintha vízréteg folyna az ajkain. Valóban a sötétebb részek kicsit észrevehetően részletszegények... és az állon a szőrszálak is látszanak az árnyék / fény átmenetnél. Amit linkeltél legutóbb (#44300) sztyui2 az sokkkmindent megmagyaráz. :DDD

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#44302) sztyui2 válasza kiskornel (#44301) üzenetére


sztyui2
őstag

Hát igen, hozott anyag, érted :) Ez nem saját project volt, ahhoz képest egyébként nem volt vele sok gond, sőt mondhatni sokkal kevesebb, mint a többi átlagos lánnyal, akik nem modellkednek.

(#44303) Sucuka válasza sztyui2 (#44302) üzenetére


Sucuka
senior tag

Akkor néhány szót én is hadd :)

Személy szerint a belinkelt sorozatból a 2-5-ig terjedő képek színvilága kimondottan tetszik! Sok szakmait nem tudok hozzászólni, de nagyon ott vannak a fények! A legelső külön belinkelt képen az arcnak egy-két része szerintem is kicsit erős, valamint olyan "félárnyékos az arcnak a jobb fele. De gondolom ennél a képnél pont az hozta magával ezt a hatást, hogy fentről készült, és a fények helyzete "ezt dobta".

Rövide szólva: emelem kalapom!

(#44304) cOxeR


cOxeR
Ármester

Van egy képsorozat, amiből egyelőre nem tettem be ide semmit, viszont a blogra felkerült nézegessétek, olvasgassátok, had nőjön a nézettségünk ;)

[link]

Nem tudom a blogról hogy kell bélyegképet generálni... úgyhogy nagyot meg nem linkelek. (viszont utánanézek)

[ Szerkesztve ]

(#44306) spanyoll válasza cOxeR (#44305) üzenetére


spanyoll
addikt

Piccsör féjld.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#44307) radi8tor válasza cOxeR (#44305) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem engedik linkelni. :(

⭐ Stella

(#44308) cOxeR válasza spanyoll (#44306) üzenetére


cOxeR
Ármester

Látommár, kigyalultatom akkor azt a hsz-t...

(#44309) Sucuka válasza cOxeR (#44304) üzenetére


Sucuka
senior tag

Elolvastam, jó kis blogposzt :) A képek pedigmagukért beszélnek! Grat!

(#44310) oriasgorilla válasza spanyoll (#44261) üzenetére


oriasgorilla
csendes tag

Szia szisza! Megplóbálom lendeszen kimondani: matka...

(#44311) cOxeR válasza oriasgorilla (#44310) üzenetére


cOxeR
Ármester

Az óvodás topik nem itt van... :U

(#44309) Sucuka
Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#44312) Peethy válasza sztyui2 (#44300) üzenetére


Peethy
őstag

Technikailag nagyon jók, de a nő arckifejezése nekem nem tetszik, talán ez és ez az, amelyiken átjön az érzés, a többinél egy kicsit inkább fintorba csap át. Első képen amit még megjegyeznék, hogy az arcformájához nagyon nem előnyös ez a fejtartás, és a fényekkel is eléggé kiemelted a hosszúkás orrvonalát. Az első kép, amit még egy korábbi hsz-ben linkeltél, nagyon rendben van, tetszik :)

[ Szerkesztve ]

(#44313) DroneZ


DroneZ
aktív tag

Hali skacok!

Ide írok mivel talán itt foglalkoznak legnagyobb eséllyel a Lightroom-mal. Szóval a hiba a következő [link] minden kép a LR-ban ilyen sárgás színt vesz fel, exportálásnál nincsenek problémák színhelyes képet kapok. Viszont halvány gőzöm sincs, hogy miért néz így ki minden egyes fénykép a programban, holott a valóságban és más képszerkesztőben is a valós színeit mutatja minden egyes képnek.

Kerestem a fórumban hasonló hibáról szóló hozzászólásokat, de amit találtam (ICC profilok beállításai) az nem segített. Pontosabban kalibrált monitorom van, így ez a hiba nem lehetséges.

Üdv.: DroneZ

[ Szerkesztve ]

(#44314) sztyui2 válasza DroneZ (#44313) üzenetére


sztyui2
őstag

Ahogy látom, az épp megjelenített kép DSC_0487.jpg...Innen már megszívtad, mert jpg-ben fotóztál. White balance-nál be van írva, hogy As shot, magyarul a fényképezőgépben épp ami be volt állítva fehéregyensúlynak, az van a képen is. Valószínű a fényképezőgépen olyan fehéregyensúlyt állítottál be(például felhős), ami ilyen sárga színeket eredményezett.

Tanulság: Fotózz raw-ban és szard le a fehéregyensúlyt, miközben fotózol.

(#44315) Sucuka válasza DroneZ (#44313) üzenetére


Sucuka
senior tag

Huh, hirtelen azt hittem, hogy én írtam megint :D mivel ugyanazt az avatart használjuk :)

(#44314) sztyui2: Ez jó: "szard le a fehéregyensúlyt" - nem ezt csinálta Debreczeni Zita is? :D :DD :))

[ Szerkesztve ]

(#44316) sztyui2 válasza Sucuka (#44315) üzenetére


sztyui2
őstag

Nem, mert ő nem tudja mi az :D
Én tudom hogy mi az, de leszarom, pontosan azért, mert tudom, hogy a fehéregyensúlyt utólag is be lehet állítani a raw-ból, olyanra, amilyenre akarom, minőségromlás nélkül. A kijelző így is úgy is szar képet mutat, kb arra jó, hogy a kompozíciót nagyjából lássuk, meg hogy meg tudjuk nézni rajta a hisztogramot meg eztazt. Az élességet ellenőrizni például a 30D-m kalap szar, bár újabb gépeken már azt is jól lehet ellenőrizni. De tényleg, én sosem törődök a fehéregyensúllyal, minek is tenném? Teljesen felesleges, mikor utólag úgyis tudom,hogy változtatni fogom. Egyel kevesebb dolog, amire figyelni kell fotózás közben.
Volt már olyan, hogy fekete-fehérre állítottam a kijelzőn való megjelenítését a képeknek, hogy ne zavarjanak be a színek, és csak a lényeget lássam. A színek utólag megoldhatók úgyis...

Persze ha JPG shooter vagy, akkor szopás :)) :D

[ Szerkesztve ]

(#44317) Sucuka válasza sztyui2 (#44316) üzenetére


Sucuka
senior tag

I shot RAW, de van bőven szopás :) más téren persze...

(#44318) End-ru


End-ru
aktív tag

Három kacsásat hozok ma estére:

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#44319) spuros válasza End-ru (#44318) üzenetére


spuros
őstag

Jók nagyon.. Kár, hogy az utolsónál a tojó nem fért be egészen..

(#44320) End-ru válasza spuros (#44319) üzenetére


End-ru
aktív tag

Belefért, így vágtam ;) Tágabbra szerkesztve előtte nem lett volna elég hely, így is necces :((

[ Szerkesztve ]

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#44321) DroneZ válasza sztyui2 (#44314) üzenetére


DroneZ
aktív tag

Én úgy értettem, hogy a LR megjelenítésében van valami hiba, ha raw, ha jpeg akkor is így néz ki, minden egyes kép amit valaha importáltam LB-ba. Nem gép tévesztett WB-ot, nem a LR állított WB-ot, egyszerűen csak minden egyes kép ilyen sárgás színt kapott WB állítása nélkül. Eddig működött minden szépen ahogyan kell, ma elindítottam és ez lett a végeredménye. A kép hibátlan, mindenhol. Mint említettem is, a WB alapból kilőve, mert ha exportálom a képet alaphelyzetben ahogy a LR-ban látom akkor semmi baja, színében tökéletes, csupán a progi jeleníti meg őket ilyen furán. Aminek nem tudom az okát. :(

Ugyan azok a képek ACDSee-ben és minden más progiban így néz ki, kivéve a LR-ot.

[ Szerkesztve ]

(#44322) DroneZ válasza sztyui2 (#44316) üzenetére


DroneZ
aktív tag

Még egy valami csak már nem fér bele a szerkesztésbe, hogy a fekete-fehér képek is ilyen sárgás árnyalatot kapnak, ami aztán végképp lehetetlen akármilyen WB is van beállítva a gépen, vagy a programban. Valamint ha exportálom a képeket akkor már nem sárgák, ha WB-szal lenne gond, ugyanúgy látszana a kiexportált képeken is. Szóval tényleg nem tudom mi baja lehet...

(#44323) sztyui2 válasza DroneZ (#44322) üzenetére


sztyui2
őstag

Nincs beállítva véletlen a split toning-nál vagy valahol valami, hogy sárgább legyen a kép? Szal a develop-nál nincs valami véletlen elállítva?
Bár ha kiexportálod és jó, akkor az úgy érdekes :F

[ Szerkesztve ]

(#44324) cOxeR válasza End-ru (#44318) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szeressük azt a 70-200-at... nekem a pont nem belinkelt szépiás ff tetszik.
Az első akcióra a legjobb, de az picit nálam életlen, a második kép, az nagyon szűk, nem jó neki a portréállás. A harmadik szerintem túl lett élesítve, de valami nem teljesen kóser.

(#44325) cOxeR


cOxeR
Ármester

Nálatok is cefet lassan exportál az Lr4? 100 kép mellett ülök, vagy 15 perce... wattafakk?

(#44326) fattyu válasza cOxeR (#44325) üzenetére


fattyu
veterán

Nemtom. Most raktam alá uj vasat. így sokkal gyorsabb mint lr3 volt...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#44327) cOxeR válasza fattyu (#44326) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem ugyanaz az erőmű van alatta...

(#44328) *Ropi* válasza cOxeR (#44325) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem is gyors. Mondjuk egy külön SSD van a rendszernek, külön SSD van a Lightroom katalógusnak és külön SSD van maguknak a fájloknak... ;] :D :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44329) fattyu válasza *Ropi* (#44328) üzenetére


fattyu
veterán

én kérek elnézést

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#44330) cOxeR válasza *Ropi* (#44328) üzenetére


cOxeR
Ármester

Na és... akkor is nekem nagyobb a fütyim! ;]

Nekem is SSD-n van a katalógus, meg a rendszer is, a fájlok azok már nem...

(#44331) *Ropi* válasza cOxeR (#44330) üzenetére


*Ropi*
félisten

Viszont ez nem csak e-penis növelő. ;) Gyors gépet akartam munkához, de játszani egyáltalán nem játszom. :U

Nekem 30 centi. A múlt héten műttettem le belőle másik 30-at. ;] :D :DDD ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44332) cOxeR válasza *Ropi* (#44331) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én sem játszom... és csak munkára használom. :)

Széltébe vagy hosszába? Nem mindegy! :DDD
u.i Minden cucc megérkezett, jó a kedd.

(#44333) *Ropi* válasza cOxeR (#44332) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szerinted miért szökőkút a becenevem? ;) :DDD :N

Ok, akkor Kedd: megbeszéltem vele is. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44334) Karima válasza cOxeR (#44325) üzenetére


Karima
őstag

Nekem is bitang lassú LR3-hoz képest, és ugyanaz a gép megy mindkettő alatt. Mondjuk én még azzal is szívatom magam (meg az LR-t), hogy minden képem, katalógusfájlom egy külső, usb2.0-s HDD-n van:) Nyáron tervezek egy gépbővítést (ssd-vel, memóriabővítéssel, nagyobb belső vinyóval), addig meg már nem akarom megbolygatni, addig szopok:)
Viszont nekem az LR4 beta nem szűnt meg működni annak ellenére, hogy kijött a végleges LR4. (Ez lehet h attól van, hogy az LR3 - ami szintén fent van a gépen - tört?)

(#44335) cOxeR válasza Karima (#44334) üzenetére


cOxeR
Ármester

Usb-s egységről töltögetve ne csodálkozz... ilyet nem szabad, ha nem akarod elunni az életed. Nekem az a bajom, hogy eddig gyors volt most meg 4-el lassú... és semmi extra export processzt nem pakoltam bele. Más lett esetleg a tömörítési algoritmusa is a 4-nek?
Megnézem majd a fájlméreteket...
Az, hogy milyen verzió van még mellette, annak semmi köze...A kérdőjeles szót nem írjuk le fórumra.

(#44336) *Ropi* válasza cOxeR (#44335) üzenetére


*Ropi*
félisten

USB-s külső drive-oknak nem csak a sebessége gázos, de az adatvesztési rátája is. Tele van a net olyan sztorikkal, hogy eltűnt az egész munkája és nem tudta visszaállítani...Elég, ha csak egy pillanatra instabillá válik a kapcsolat a gép és a külső egység között. Alap, hogy külső meghajtóból csak olyat szabad használni, aminek saját tápja van.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44337) cOxeR válasza *Ropi* (#44336) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem be nem villanna külső egységről képadatokkal dolgozni...

(#44338) *Ropi* válasza cOxeR (#44337) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem sem, de pl. nagyon sokan laptoppal így csinálják. Nekem a notimban a DVD meghajtó helyén van egy 500 GB-os 7200-as fordulatszámú winchester, hogy az SSD-t támogassa. :) Így gyors is és a tárhely miatt sem kell aggódnom. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44339) cOxeR válasza *Ropi* (#44338) üzenetére


cOxeR
Ármester

Pedig egész olcsóak már az 550GB-os SSD-k. :DDD
Én laptoppal sem szerkesztenék... ha nem vagyok rákényszerítve...

(#44340) sztyui2 válasza Karima (#44334) üzenetére


sztyui2
őstag

Asszem március 31-én fog megszűnni a beta ;)

(#44341) kiskornel


kiskornel
addikt

(#44318) End-ru. az első a leglátványosabb. A második is nagyon klassz, de az utófeldolgozás mintha kimaradt volna. A háttérre rá kellene ereszteni egy zajszűrést, az éles részek pedig nagyon rendben vannak. Jó, hogy majdnem egyszintbe hoztad a kamerát a témával. Egy picit lehetne világosítani, és némi szaturációval kiemelni a szép színeket. Pontosan tudom, hogy a valóságban nem ilyen fakók a kacsák.

(#44304) cOxeR: mint műkedvelő, és nem hozzáértő: vannak itt azért elég szép képek. Szexisek. Némely kamerapozicód nagyon eltalált, és a helyszín is tetszetős.
Viszont a modelled nem mindegyik fejtartása mutat jól a képeken (pl bal oldali, felfele néz - a jobb oldalon meg nagyon szép!). Nekem ez a kép (montázs) tetszik a legjobban. Csak így tovább.

MÁ MEGEN AZ LR... Képek meg alig jönnek, és elvesznek a sokkkk fényszobás komment közt.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#44342) cOxeR válasza kiskornel (#44341) üzenetére


cOxeR
Ármester

Tanulnom kell még az emberek megfelelő mozgatását ezzel tisztában vagyok... sokat kell még gyakorolnom ehhez, de hát ez is egy folyamat, mire minden csínját-bínját megfelelően elsajátítom... egy 3 gyerkőcös anyuka aki 40 év felett van, szerintem sikerült jót összerakni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#44343) *Ropi* válasza cOxeR (#44339) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szerkeszteni én is csak minimálisan, de a (slide)shownak mennie kell (a vacsora alatt). ;) :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44344) Karima válasza *Ropi* (#44336) üzenetére


Karima
őstag

Persze, ez jogos - egyébként saját tápos külső hdd-ről beszélünk, nem mintha ez sebességügyileg számítana -, de az az érdekes, hogy az LR3 is innen használta a filejait, meg az LR4 is, és az utóbbi nagyságrendekkel lassabb - annak ellenére, hogy sokan azt emelik ki featureként, hogy gyorsabb, mint az elődje. Na mindegy, 1-2 hónap, és rendbe rakom a gépet, akkor majd hátha megtáltosodik:)

Egyébként akinek van javaslata, hogy milyen gyors ssd + min 1T-s belső hdd kombót vegyek sataII-s alaplaphoz, az - hogy ne offoljunk többet - privátban megtámadhatna a tanácsaival:)

[ Szerkesztve ]

(#44345) sztyui2 válasza Karima (#44344) üzenetére


sztyui2
őstag

Én is most akarok bedobni 12gb ramot az imac-be, hátha picit gyorsítja a LR4-et, mert én is úgy érzem,hogy egy icipicit lassabb, mint a LR3 volt :) Remélem kicsit gyorsabb lesz a plusz rammal :)

(#44346) *Ropi* válasza sztyui2 (#44345) üzenetére


*Ropi*
félisten

A RAM-ból csinálj RAMdrive-ot: gyorsabb, mint az SSD! Nekem is ezért van 16 GB... ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44347) *Ropi* válasza Karima (#44344) üzenetére


*Ropi*
félisten

Írj egy koplett konfigot PÜ-ben, aztán kitalálunk rá valamit! ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44348) spuros válasza sztyui2 (#44345) üzenetére


spuros
őstag

Javitsatok ki de ebben az esetben a gyorsaság nem a cpu-n múlik jobban? Mert az végzi a számításokat..

(#44349) Karima válasza *Ropi* (#44346) üzenetére


Karima
őstag

OK. Köszi. Este küldöm.

(#44350) sztyui2 válasza *Ropi* (#44346) üzenetére


sztyui2
őstag

Ha megvettem, majd informálódok ebben a kérdés körben, köszi, nem tudtam, hogy lehet ilyet, de majd írok privit vagy valamit, ha odajutottam :) Pénzem meglenne rá, csak nehezemre esik megválni tőle, ezért halogatom, de tudom, hogy úgyis meg kell lépni :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.