Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44152) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Takarítottam. - Grafiqs

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#44153) cOxeR


cOxeR
Ármester

Gyorsan tolok is egy képet, seperc befektetéssel, és várom a kritikákat.

[link]

Köszönöm a takarítást!

[ Szerkesztve ]

(#44154) Clemi


Clemi
veterán

Macróztam egy kicsit megint. Szerintem ez az obi ennyit tud élességben, viszont a DOF szinte kezelhetetlenül kicsi.

Flickr

Van még másik három, ami ma készült.

(#44155) cOxeR válasza Clemi (#44154) üzenetére


cOxeR
Ármester

Kicsit alexpós lett a kép, valamint a fehéregyensúlyra is tolhatnál még egy kicsit felfelé.
Keszekusza nagyon a háttér, és a bal alsó sarokban lévő fehér virágrész, és a jobb felső sarokban lévő ágrész sötétsége ráadásul ráerősít erre. Nem túl szerencsés a lepke elhelyezkedése sem.
Az obit nem ismerem mi a legjobb amit ki lehet belőle hozni...

(#44156) Clemi válasza cOxeR (#44155) üzenetére


Clemi
veterán

A háttér, és minden képelem eredeti, nem akartam piszkálni, helyezkedni meg igazán tudtam, mert kb 3mp volt egy landolás és továbbrepülés között. Kicsit nagy volt a nyüzsgés a bokron, ahol elcsíptem, ráadásul ezzel az obival, és a közgyűrűkkel élesség, és fókuszpont állítás csak úgy lehetséges, ha közelítek, vagy távolítok a géppel.
Az expót én jónak látom, de valszeg a TN+Film paneles monitorom miatt.

(#44157) End-ru


End-ru
aktív tag

Egy családi "akciófotó", ami szerintem egész jól sikerült, ha gondoljátok szétszedhetitek :)

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#44158) Larry303 válasza End-ru (#44157) üzenetére


Larry303
addikt

ez jó, max anyit rónék fel, hogy a mozgást kicsit jobban érzékeltetthetted volna, nagyon meg van fagyasztva a mozdulat...amúgy tényleg tetszik...lemenő nap jót tett a képnek nagyon
(ha jól látom)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#44159) Horbal


Horbal
őstag

Egy kísérleti darabról kérném a keresetlen szavakat:


[link]

Focus stackinget próbálgattam. Érdemes ilyen szinten utómunkázni egy képet vagy ez azért már túlzás?

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#44160) fattyu válasza Horbal (#44159) üzenetére


fattyu
veterán

Technikai oldalát ekézném picit. Látszanak a "lukak" a stackelésben ahol nem volt igazán éles részlet amit bele tudott volna szőni. Nekem ez elég zavaró.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#44161) Horbal válasza fattyu (#44160) üzenetére


Horbal
őstag

Igen én is észre vettem én rontottam el nem csináltam elég képet illetve elég lépést.

Főleg a G betű közepén függőlegesen...

[ Szerkesztve ]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#44162) total90 válasza cOxeR (#44153) üzenetére


total90
veterán

HD méretben nincs? Jó lenne háttérnek, szerintem nagyon jó :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#44163) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Hoztam néhány portrét.:)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#44164) total90 válasza Sir Riccio (#44163) üzenetére


total90
veterán

Jók lettek, főleg a 2. :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#44165) gab.m válasza Sir Riccio (#44163) üzenetére


gab.m
senior tag

A második kép nekem kifejezettem nem tetszik a középre szerkesztett szemek miatt, és a fejéből kilógó templom miatt. A többi pöpec, főleg a "borító" kép.
Egy kérdés a weboldaladdal kapcsolatban, vagyis inkább megjegyzés: engem nagyon zavar, hogy ha megnyitom a képeket, alapból slideshowra kapcsol, és ezt ki se lehet kapcsolni teljesen, mert az új képnél megint elkezd számolni az időzítő. Zavar, hogy nem tudom rendesen végignézni a képet anélkül, hogy elkapcsolná..

[ Szerkesztve ]

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#44166) total90 válasza gab.m (#44165) üzenetére


total90
veterán

Kép, bal felső sarok: Slideshow megállítása ;)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#44167) gab.m válasza total90 (#44166) üzenetére


gab.m
senior tag

Ennyire ne nézz hülyének.. Mint írtam is; az oké, hogy megállítom, de a következő képnél megint újraindul. De azért kösz a tippet.. :(((

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#44168) total90 válasza gab.m (#44167) üzenetére


total90
veterán

Nem nézlek hülyének... nem is írtam ilyet :U Egyébként meg minden képnél le lehet állítani :P

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#44169) priusz válasza Sir Riccio (#44163) üzenetére


priusz
aktív tag

Egyetértek gab.m-mel nekem is a galérianyitó fotó tetszik a legjobban. A képből kinézős-templomos nekem sem jön be túlságosan, bár a fények jók de az arckifejezés illetve a fejből "kinövő" templom agyonvágja a képet.
A falnál felnyúlós képnél egyszerűen természetellenes a testtartás. Ami viszont nagyon tetszik a borító kép és a "kapaszkodós nem becsillanós".

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#44170) cOxeR válasza Clemi (#44156) üzenetére


cOxeR
Ármester

Majd legközelebb, türelem kell hozzá.

(#44157) End-ru
Szerintem ez egy jó pillanat, sokat dob rajta, hogy a háttérben is látszik a másik gyerkőcöd, ahogy próbálja utolérni, szűken lett komponálva.
A mozgás érzékeltetésével szerintem nincs gond a lábán nagyon látszik, igaz jobban érvényesülne ha nem lenne szűk a kép. :)

(#44171) cOxeR válasza Horbal (#44159) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szerintem csak a stackeléssel van gond, az utómunka egyáltalán nem lett túlzás.

(#44162) total90
Fent van az nagy méretben... Original (2160 x 1440) nyugodtan leszedheted. :)

(#44172) cOxeR válasza Sir Riccio (#44163) üzenetére


cOxeR
Ármester

Az ötödik kép lett az erős kép ebből a sorozatból, beállításra, és az a legelőnyösebb is a lánynak, slankítja ugyanis...

A templomot meg legközelebb told arrébb! :)) - tényleg zavaró

(#44173) Horbal válasza cOxeR (#44171) üzenetére


Horbal
őstag

OK értem, újra fogom csinálni, közben megszületett a végleges kép ötlet a fejemben most már csak el kell követnem...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#44174) cOxeR válasza Horbal (#44173) üzenetére


cOxeR
Ármester

Az elkövetéssel vigyáz, el ne kapjanak... :))

(#44175) End-ru válasza Larry303 (#44158) üzenetére


End-ru
aktív tag

Köszi, tényleg naplementében készült a kép. Törekedtem a minél rövidebb záridőre, nehogy bemozduljon, tudnak ám teperni ezek a lurkók. :)

(#44170) cOxeR: vágtam minden oldalról, majd megnézek egy szellősebb verziót is. Igazad van, a mozgást kevésbé kellene beszorítani.

[ Szerkesztve ]

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#44176) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Köszönöm mindenkinek, ezekkel a "fejből kilóg ez meg az" hibákkal mindig hadilábon álltam, majd próbálok rá figyelni. Az oldalnak a képnézője pedig egy "gyári megoldás" nem nagyon tudok rajta változtatni, bár én is néztem már a konfigot, hogy lehetne-e, de nem találtam rá megoldást. Még mindig jobb mint a flash alapú, elég sokan nézik az oldalt almás eszközökről.
Hoztam néhány kökörcsines képet is. :)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#44177) total90 válasza cOxeR (#44171) üzenetére


total90
veterán

Köszi :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#44178) Larry303


Larry303
addikt

jönnék én is egy kökörcsinnel...4képból álló stack
nem érzem, hogy annyira jó lenne, sőőőt..ép ezért rakom be...
azt hittem többet tudok majd kihozni belőle :(

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#44179) Sir Riccio válasza Larry303 (#44178) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Jó ez csak szűk. :)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#44180) Larry303 válasza Sir Riccio (#44179) üzenetére


Larry303
addikt

micro 55mm közgyűrűvel...
közgyűrű nélkül ok lenne, de akkor meg nincs 1:1
de amúgy nekem nem csak a crop a bajom vele, és apláne, hogy nem is igazán tudom, hogy miért de nem nagyon testzik...

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#44181) Horbal válasza Larry303 (#44178) üzenetére


Horbal
őstag

Nem rossz nagyon szép, engem két dolog zavar:
1, Szűk
2, Az eső szirom ami életlen viszont olyan mintha fel akarna nyársalni

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#44182) Karima


Karima
őstag

Mit szóltok ehhez a portréhoz? (a korlátot ne is említsétek, mert majdnem agyvérzést kaptam, hogy ott nem vettem észre, itthon meg igen:))

(#44183) Larry303 válasza Karima (#44182) üzenetére


Larry303
addikt

nekem ez most vmiért nem és nem csak a korlát miatt...FF ben is nézted amúgy?

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#44184) radi8tor válasza Karima (#44182) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fél óra PS és eltűnik a korlát. ;]

⭐ Stella

(#44185) Karima válasza Larry303 (#44183) üzenetére


Karima
őstag

De van olyan is:)

(#44186) cOxeR válasza Karima (#44182) üzenetére


cOxeR
Ármester

Túlhúztad a clarityt, nagyon szűk, és nekem nagyon műcsók érzetem van. a korlátot ki kell szedni, és az arcokon lehetne PS-el a bőrhibákat kiszedni, és a ráncokat csökkenteni

(#44178) Larry303
Nem olyan vészes... tényleg szűk és még egy kis plusz mélységélesség nem ártana.

[ Szerkesztve ]

(#44187) priusz válasza Karima (#44185) üzenetére


priusz
aktív tag

Az FF nálam mindenképpen jobb.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#44188) cOxeR válasza Karima (#44185) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nálam az FF-ből hiányoznak árnyalatok, és nagyon kékes lett.

(#44189) Joeey válasza Larry303 (#44178) üzenetére


Joeey
csendes tag

Szia! Szerintem a színek jók, illetve a téma tetszik, viszont zavar hogy levágtad a jobb és a bal oldali szirmokat, ok ha nem vágod le nem tudsz ilyen közelit csinálni, mégis valahogy máshogy kellett volna komponálni, így számomra zavaró. Illetve ha már focus stacking, talán a középső sárgás részről is megérte volna egy plusz kép, hogy az is éles legyen. De ezeket leszámítva, tetszik!

Én is mutatnék egy cart racing sorozatot: [link]

[ Szerkesztve ]

(#44190) Real_Necro válasza Joeey (#44189) üzenetére


Real_Necro
veterán

A 8. és 11. képen 1-1 kutya képe oltári. :C

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#44191) Clemi


Clemi
veterán

Erről mi a véeményetek?

[link]

(#44192) Larry303 válasza Clemi (#44191) üzenetére


Larry303
addikt

utómunka sztem nem az igazi, a perspektíva jó bár az orra bukást kompenzálhattad volna...
így ezzel az utómunkával sztem a színek sem az igaziak, igazából nem tudom milyen hatást szerettél volna...króm vagy inkább a vintage oldtimer...szal nem jön át teljesen, de azért nem rossz, ahelydben lehet nekiugranék még 1x előről a nyersnek
a logókról meg úgy általában inkább nem írom le a véleményem :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#44193) Clemi válasza Larry303 (#44192) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi az észrevételeket. Igazából a kocsi színéhez nem nyúltam, csak ki akartam emelni a háttérből annak fekete fehérre állításával.

(#44194) phonefan


phonefan
tag

Hello mindenki!
ehhez mit szóltok?? sztem elég jó lett.

[ Szerkesztve ]

„Szeretném a látványból a lehető legkevesebbet mutatni, úgy, hogy az a lehető legtöbbet jelentse.”

(#44195) phonefan válasza phonefan (#44194) üzenetére


phonefan
tag

vagy esetleg ez, bár nem akarom elárasztani a topikot, ugyhogy bocsi a dupláért, és várom a véleményekt, szubjektíven, objektíven, a barátaimnak nagyon tetszett

„Szeretném a látványból a lehető legkevesebbet mutatni, úgy, hogy az a lehető legtöbbet jelentse.”

(#44196) gab.m válasza phonefan (#44195) üzenetére


gab.m
senior tag

Az első képed szerintem nulla. Zajos is, és még téma sincs. Mármint értem én, szép a fán kinövő zöld, meg jó, hogy felfedezed az objektív tudását és a mélységélességet, de ez a kép nem ide való. A színek se az igaziak.
A második már valamivel érdekesebb, sőt. Azt leszámítva, hogy én nem így komponáltam volna, nem rossz kép.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#44197) kiskornel


kiskornel
addikt

(#44195) phonefan: az aranyló szín rendben, de tele van technikai hibákkal. A jobb felső sarka már nagyon zizis. A háttér megvan, de hiányzik a téma hangulata van az egésznek. Az előző fotóddal együtt sztem ezek még ide valók: [link] Más hegyetmászik, hogy természetes környezetébe lefényképezzen egy virágot, te meg lekattintasz egy mohát, ami ki van égve. A kép tele technikai hibákkal. Ez kb annyit ér, mint amennyi energiát belefektettél. Te tudod az mennyi.

(#44189) Joeey: talán arra ügyelj vágásnál, ha valami jobb felé megy, akkor arra legyen előtte nagyobb tér (legyen hova kifutnia).

(#44185) Karima: inkább színesben. A háttérből meg nincs 2 perc kiszedni a csíkot. Valóban, kicsit erőltetettnek tűnik a pillanat.

(#44153) cOxeR: megszoktam már, hogy témája van a képeidnek. Én nap-mint-nap látok ilyet, elmegyek mellette, stb. Most csak tippelek, ez fűféle... csenkesz lesz... kék csenkesz.

(#44163) Sir Riccio: portrék világa nem az én világom. Csak műkedvelőként:
A fehér kék csíkos pólós leányzó fejtartása testartása eltalált. Nézése rendben, de a képeken való elhelyezése nem szerencsés és a háttér sem az. Írták miért.
Az alacsonyabb modellnek viszont kerek arca van, magas homloka, és messze vannak a szemei. Nekem a 200mm jutott eszembe, mint gyújtótáv. Talán az utolsó előtti képen stimmelnek ezek a dolgok.

(#44157) End-ru: nem rossz. Ez egy elkapott pillanat. Ha mondjuk tervszerűen fotóztad volna, akkor mondanám, hogy a háttérben a kissrác kicsit arrébbállhatna, és hogy kicsit szűk, de így nincs értelme. A többi meg jó.

(#44120) total90: jobb is lett. Most már csak egy klafa téma kellene.

(#44111) fattyu: Helyes. Így kell csinálni.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#44198) Chapel


Chapel
addikt

Nos ha már itt többen "publikálnak" én is eldicsekszem, szintén címlapfotó még év elejéről.

:)


Link

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#44199) *Ropi* válasza Chapel (#44198) üzenetére


*Ropi*
félisten

:K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#44200) cOxeR válasza Chapel (#44198) üzenetére


cOxeR
Ármester

Grat Neked is. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.