Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6051) hossszú válasza csimav (#6048) üzenetére


hossszú
őstag

Tegnap kaptam meg az új kártyákat, B betűs vagyok.Igaz ma vissza is küldtem nekik, felmondtam a szerződést, meguntam a sz@rakodást.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#6052) csimav válasza hossszú (#6051) üzenetére


csimav
senior tag

wtf :F

Mi bajod van velük? Nekünk 2-3 éve DiGi van és sztem faxa.

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#6053) Rick4 válasza csimav (#6052) üzenetére


Rick4
félisten

visszakérdeznék: mekkora és milyen tévén nézed?
Egyébként nemhogy Te, de a szerbek, szlovákok közül még egyetlen egy ember sem kapta meg az új kártyáját.. :DDD

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#6054) csimav válasza Rick4 (#6053) üzenetére


csimav
senior tag

Csáó!
80 cm-es Philips TV-n.

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#6055) Chili7


Chili7
őstag

Sziasztok!

Ha keletre, esetleg délkeletre néző falfelületeim vannak akkor van esélyem előfizetős digi tv-t fogni?

Köszi

(#6056) hossszú válasza csimav (#6052) üzenetére


hossszú
őstag

Zavart csatorna, nincs jel, akadozó hang, lefagyott kép és még sorolhatnám, hogy milyen bajaim voltak vele.A konkurenciának amit nem akarok ebben a topikban reklámozni magasan jobb a minősége, 106cm-es plazmán nézve.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#6057) pilota válasza Chili7 (#6055) üzenetére


pilota
tag

Heló kérdezted tudod-e a digi tvt fogni itt megtudod nézni az intersat 10-02-es mühold fönt meg admeg a pontos lakcimet.
[link]
itt megtudod nézni.

(#6058) toldiur


toldiur
csendes tag

helló csak egy kérdés.. mikorra várható hogy meg kapja mindenki a nagra 3as kártyát?

(#6059) Chili7 válasza pilota (#6057) üzenetére


Chili7
őstag

A lakhelyemről húze gy vonalat nyugat felé, de a környéken lévő összes digis, és nem digis tányér ehez képes 90°-al délebre néz. Nem értek hozzá, de ha az intersat arra van, akkor ezek más műholdat néznek.
thx

(#6060) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok.
Újabban a vételi minőségem leromlott: 80%-ról 75-re%, a másik pedig 95%-ról kb. 50%-ra. Az antennán kunkorodik fel a Digis matrica, lehet ez az oka, hogy már nem jó a jelerősség és a minőség, vagy esetleg elmozdulhatott a tányér? Elég macerás feljutnom hozzá, ezért kérdezem.

(#6061) pilota válasza Chili7 (#6059) üzenetére


pilota
tag

most énis küszködök a beállitásal az alsó érték állandoan ugyrál6és 68 között.

(#6062) Dízeles válasza toldiur (#6058) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hy
Mi az a nagra 3 ?És mire jó?

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#6063) toldiur


toldiur
csendes tag

nagra3 = Nagravision 3[I][/I]

(#6064) Dízeles válasza Dízeles (#6062) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Oké.
És mire jó?

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#6065) toldiur válasza Dízeles (#6064) üzenetére


toldiur
csendes tag

gondolom valami kód rendszer,mivel a nagra 2est meg akarják szüntetni és 3asra állnak át és mivel persze csak feltételezem hogy elterjedt a nagra2-es kódrendszerű olcsó beltérik beszerzése és e miatt... hangsúlyozom hogy csak feltételezem

(#6066) pilota


pilota
tag

Hali valaki nemtudná megmondani orton müholdvevöbe hogyan adok uj müholdat amos-3 és intersat 10-02 kössz

(#6067) pilota


pilota
tag

Hali segitség kéne orton beltéribe hogyan veszekfel egy uj müholdat amos-3 kéne.

(#6068) Chili7 válasza Chili7 (#6059) üzenetére


Chili7
őstag

Hali!

Kérdésem továbbra is az, hogy ha csak keleti irányba tudom kirakni a tányért, akkor tudom-e fogni a digi csomagokat, ha előfizetek?

(#6069) Rick4 válasza Chili7 (#6068) üzenetére


Rick4
félisten

Ha csak keletre nézhet, és nem tudod délre belőni, akkor szinte esély sincs rá. Ha panelbe kellene, érdemes elgondolkodni a tetőn, ill lehetséges megoldás egy a tükröt a faltól eltoló tartó is.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#6070) Chili7 válasza Rick4 (#6069) üzenetére


Chili7
őstag

Tudom valamennyire délebbre irányítani, de nam annyira, mint amennyire a környéken lévő tányérok vannak.
Esetleg van egy nyugatra néző ablakom is, de ott meg elég közel, elég nagy fák vannak. Gondolom, az sem oké... :F
köszi

(#6071) Rick4 válasza Chili7 (#6070) üzenetére


Rick4
félisten

Csak azt kellene nézni, a többi látható digis lavór merre áll... tető messze van?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#6072) Chili7 válasza Rick4 (#6071) üzenetére


Chili7
őstag

Arra kb 5-10° hijján nem tud állni. Tető nem játszik. Nincs más alternatíva?
Fák mögül/fölött sem lát igaz?
A többi szolgáltatónál is ez a helyzet? Csak 1 hold van?

[ Szerkesztve ]

(#6073) Rick4 válasza Chili7 (#6072) üzenetére


Rick4
félisten

Dehogy van egy csomó hold. Egy szívás van, hogy a T-sat szintén ott van a digis hold mellett, tehát ha az nem jó, akkor ez sem, és valószínű a UPC is költözni fog az astráról hamarosan, úgy néz ki a digis holdra. Ergo ha oda nem látsz el, akkor szinte semmi esély. Persze meg kellene pontosan nézni, hogy hogy állnak a dolgok, ha van egy déli vagy nyugati fal, ott még jó lehet. A fák sajnos elrontják a dolgot, csak ágat vágva oldható meg mögülük a vétel.....Nincs egy fénykép az épületről? Többi tükör hogy áll? Digis is van?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#6074) pilota válasza Chili7 (#6070) üzenetére


pilota
tag

Heló énis most raktam fel tányért ugyan ebbe a gondba voltam,hogy a fátol nemlátam a müholdat pedig a fa töle ugy 5 m re volt azse mindegy a földtöl milyen magaságban van a tányér pl én hátravittem proba jelegel leszurtan egy vasrudat arra tettem az irány jóvolt meg a szögis de gyenge a jel a magaság miat felemeltem 2 mrel és most már okés.[link]
itt körübelüli irányt megtudod nézni nemmondom,hogy pontos mert még mindig nemértem a thor-2es müholdra van beálitva a beltéri a digihez de mégis az intersat 10-02 fele néz holott jopár fok a külömbség.

(#6075) toldiur


toldiur
csendes tag

tudomásom szerint ha pincébe is tesszük a tükröt sincs semmi gond,csak ne legyen előtte semmi,. sőt 100méter mélyre is áshatjuk a tükröt... a lényeg,h a tükör és műhold között semmi ne legyen..

(#6076) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok.

Lenne egy elég komolynak látszó problémánk a beltéri egységgel, amit nem igazán tudok megoldani...

Anyám váltogatott csatornákat a hyundai beltérin és amint most már jópár óra utánaolvasás után kiderítettem, valószínűleg egy óvatlan pillanatban mindkét gombot megnyomta... Ezzel elindítva valami szoftverfrissítést. Itt viszont semmi nem történt, 0 százalékon megállt és kész. Nem megy tovább. Kikapcsolni nem lehet az üzenet szerint, de továbblépni sem akar.

Valaki tud erre valami megoldást?? (mellesleg nagy grat annak, aki a csatornaválasztó gombokra rakta ezt a funkciót)... (állítólag még rákérdezni sem kérdezett, csak elindult)

(#6077) pojakcs válasza q13579 (#6076) üzenetére


pojakcs
senior tag

Húzd ki a konnektorból, és dugd vissza. Ha nem a megfelelő csatornán van a készülék, akkor nem indul el a szoftverfrissítés.

Üdv: Csaba

(#6078) q13579 válasza pojakcs (#6077) üzenetére


q13579
senior tag

Semmi nem történik. Bekapcsol, vár, villog a 3333 felirat a készüléken, majd 0ta és kikapcsol. Majd kezdi előlről.
Hogy érted hogy nem megfelelő csatorna? Nem akartunk semmit sem frissíteni, csupán a készüléken lett a csatorna átváltva.

(#6079) pojakcs válasza q13579 (#6078) üzenetére


pojakcs
senior tag

Ha 3333, akkor telefon az ügyfélszolgálatnak, mert a készülék belehalt a mutatványba.

Üdv: Csaba

(#6080) pilota


pilota
tag

Hali valaki nemtudja véletlenül orton 4050c beltéribe hogyan adok meg uj müholdat amos-3 érdekelne köszönöm :R

(#6081) fess


fess
őstag

sziasztok
opticum 4050c beltérihez van olyan szoftver ami már kódkövetős,vagy ez a beltéri még alapból nem tudja azt? ha van olyan szoftver valaki meg tudná mondani honnan tudnám letölteni?előre is köszönöm

(#6082) pilota válasza fess (#6081) üzenetére


pilota
tag

Heló én most vettem egy ilyen készüléket és péntek ota jol müködik folyamatosan kodolja magát szerintem biztos vanhozzá szofver.

(#6083) kano


kano
nagyúr

Könyörgöm, rúgják ki a Csiszárt a DigiSporttól, mert idegbajt kapok tőle. Ez egy idióta!!!!!!!!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#6084) m0rd0k válasza kano (#6083) üzenetére


m0rd0k
senior tag

gyök mind a 3,ja meg a hangot megcsinálhatnák stereora,mert nagyon dobozhangú

Minden szinten,szinte minden.

(#6085) q13579 válasza kano (#6083) üzenetére


q13579
senior tag

Hát ez a digisport féle közvetítés nagyon az alja. Összeteheti a kezét a sok soproni liga fan, hogy nem itt kell végigszenvedni a 120 percet....

Ez a ripacs úgy adja elő az egészet, mintha tv-shop-ban kínálna késkészletet... Fogalma sincs az egészről, minden mondattal überelni akarja az előző mondatban foglaltakat, marhaságokat kérdez és abnormálisan pörög. Nagyon idegesítő volt az egész erőlködés... Lesz hova fejlődnie az új csatornának, de rossz helyen kezdték az 100.

(#6086) kano válasza q13579 (#6085) üzenetére


kano
nagyúr

Szerintem nincs semmi baj a közvetítéssel csak a műsorvezető egy kalap sz*r. Olyan lelkes kiscserkész beütése van a Csiszárnak. Felvették, kipróbálták de most már jöhetne már mert ha mégegy meccset végig kell néznem ezzel a "lelkes amatőrrel" akkor kihajítom a tv-t. :((

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#6087) Nietzsche_


Nietzsche_
tag

Pár napja valami nincs rendben a Hyundai masinámmal... Duál készülékről van szó, s az egyes tévén tökéletesen működik minden, szépnek nevezhető képpel. De a kettes ('másodlagos') tv-n valami viszont nagyon nincs rendben. Az egy dolog, h. frissen újraindított beltérinél már nem százegyes a kép, de folyamatosan romló kép után, kb. 5-50 perc alatt teljesen eltűnik még maga a csatorna is, ahova be van állítva (maximum idő max akkor sikerül, ha előtte 'hideg volt' a készülék). Nagyjából kb. olyan, mintha folyamatosan egyre inkább eltűnne a jel... :S Ezt követően újraindítgatom, áramtalanítom, ki-be kapcsolgatom, s ha szerencsém van újabb 5 percig élvezhetem az áldást :( De ez az egész sem sikerül mindig elsőre, többször be se jön, azután sem, h. ezt végigkínlódtam.

Még egy érdekes tünet: Infrás kis ketyerén, ha kikapcsolom, akkor automatikusan visszakapcsolódik az egész... ebből arra is lehet következtetni nem, h. valamilyen friss jelet mindig küldözgetne a beltérinek? Még mielőtt jönne a potenciális kérdés: távirányítót eldugom, így nem a manók játszanak vele :C

Valakinek van valami ötlete esetleg, h. mi lehet a baj? :F :(

A készülék egyébként 1 év 8 hónapos, eddig hiba nélkül ügyködött.

Hangsúlyoznám, h. a digivel nincs gond, mert a földszinten működik, egyszerűen maga a tv-n megkeresett csatorna tűnik el a helyéről. egyébként is az általatok leírt tünetek szinte soha nem voltak megfigyelhetőek az esetünkben, egy jól beállított nagy méretű régivágású tükör mellett nagy fenekű thomson, ill philips tvvel relatíve tökéletes a kép.

A válasz(oka)t előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#6088) Rick4 válasza Nietzsche_ (#6087) üzenetére


Rick4
félisten

Nem lehet, hogy az rca/scart helyett sima rf kábellel van összekötve a beltéri és a tévé, és a tévé tunerje vacakol? Mert ugye a digitális adásnál vagy van kép, vagy nincs. Ha nincs akkor kockák játszanak, vagy totál fekete, de a beltéri OSD-je ettől tökéletesen működik. Azt kellene kideríteni, hogy akkor a beltéri, vagy a tévé a ludas..

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#6089) Nietzsche_


Nietzsche_
tag

De egyébként az eset érdekessége, hogy másik fórumon is készültem felvetni ue-t a problémát, s ott már valaki pont előttem írta ugyanezt... :

Az nem lehetséges, hogy ez egy szoftveres vagy központi hiba? Furcsa, egyszerre több embernél is ilyen hiba... vagy voltak ilyen hibák már régebben is? Értsd: jellegzetes hiba a dual beltériknél ez?

És hirtelen hasonló gonddal mindjárt vagy három hasonló ügy össze lett számolva - ami tekintve, h. kis lélekszámú fórumról van szó, elég érdekes :(

Nem tudok róla, h. bármi át lett volna dugdosva, változtatások nélkül több mint másfél évig szépen elfutott így. De ha lefordítod a kábelnév rövidítéseket, s h. melyiknél mit is kellene oda dugni, akkor leellenőrzöm azt is :DD

Szerk: jah, le sikerült mégiscsak fordítanom :D Nem, sima megfelelő, nem buherált csatlakozás, normál - ennek megfelelő kábellel. Nem is gondoltam, h. lehetne mással is :)

Szerk2: a beltéri menüje olyankor be se jön, olyan, mintha hirtelen nem is lenne a helyén csatorna. a kábelek nem sérültek, nem törtek meg, falban megy, külön elvezetésben az egész. S mint írtam is, az infra is eléggé meg van gajdulva.

[ Szerkesztve ]

(#6090) Nietzsche_


Nietzsche_
tag

Sőt... vagy 5-6 aktív tag mellett már vagy 5 hasonló friss eset is megszámláltatott :( - fix a digi részéről van a gond... mindegy, maradt az ügyfélszolgálat azt hiszem :(

Köszönöm azért a választ!

[ Szerkesztve ]

(#6091) pojakcs válasza Rick4 (#6088) üzenetére


pojakcs
senior tag

Modulátor döglődik, tipikus hiba a duáloknál.
Egy megoldás van, telefon az ügyfélszolgálatra ,és csere.

Üdv: Csaba

(#6092) Rick4 válasza pojakcs (#6091) üzenetére


Rick4
félisten

Mondjuk igaz, vagy a tv tuner része, vagy a modulátor, ugyanaz csak a kábel másik oldalán. Nem egyszerűbb mondjuk scartra cserélni? :U

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#6093) v.attis válasza Nietzsche_ (#6090) üzenetére


v.attis
őstag

Telefon ügyfélszolgálatra, mókus kijön, kicserél a beltériben egy kis nyáklapot rajta néhány alkatrésszel és minden megy tovább. Kb 3-5 perc az egész. Úgy 2 hónapja estem át ugyanezen a problémán. Hidd el nem éri meg gondolkodni rajta, mert ha az első percben telefonálsz nekik, már jó lenne. Ebbe a hibába estem én is, úgyhogy ne késlekedj! Nekem 48 órán belül kijött a csákó és nem kért semmit.

(#6094) tojsz™


tojsz™
aktív tag

beszart a beltérim
elkezdett a bekapcs jelzőfény pirosan villogni
utána áramból kihúz visszadug
azóta nem kapcsol be se kép se hang csak valami sercegés hallatszik

csak azt nem értem ezért nekem miért kell fizetni?
a készülék az övék nem? akkor oldják meg ők
a ügyfélszolg-os csaj azt mondta 2500ft kiszállái díjat
kell csengetnem

(#6095) Rick4 válasza tojsz™ (#6094) üzenetére


Rick4
félisten

A magyar törvények szerint ha bérled a beltérit, és az meghibásodik, akkor a hiba a szolgáltató érdekkörében jött létre, tehát neki kötelességük elhárítani a hibát, természetesen ezt a saját költségükre 72 órán belül meg kell tenniük.. Ha az utcában leszakad a villanyvezeték, és Te betelefonálsz, akkor ott sem fognak veled kifizettetni kiszállási díjat. Ott az mondják, a villanyóráig az övké a cucc, ők garantálják, hogy működőképes lesz minden, és tudnak neked szolgáltatni. Itt is így kellene, de csalás kategória amit csinálnak, megtévesztenek azzal, hogy azt állítják, ezt neked kell fizetned.. Szánalmas tolvaj banda..

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#6096) tojsz™ válasza Rick4 (#6095) üzenetére


tojsz™
aktív tag

és akkor most ez hogy van?
tehát nem is vagyok köteles kifizetni?
mert akkor nem fogom megtenni
nem a 2500ft
meg az az 1000 párszáz amit lebeszéltem telefonon
mert épp zenét kell 5 percen keresztül hallgatnom mire épp kapcsolnak valakit
és utána még a csaj tartatja a vonalat 7 percig stb stb
de maga az eljárás h hülyének próbálják nézni az embert

ráadásul 5 munkanpot mondtak

személyesen beviszem a beltérit,
az megoldás lehet?

(#6097) tojsz™


tojsz™
aktív tag

beszéltem velük ismét
természetesen nem lehet megoldani a személyes beltéri cserét :U
ez azért nagyon érdekes

az lesz a vége h leszerelem és visszaadom ezt a szart
és húzzák be a kábelt
azzal legalább nincs gond

vagy upc :P

[ Szerkesztve ]

(#6098) toldiur válasza tojsz™ (#6097) üzenetére


toldiur
csendes tag

én ugyan így jártam,h 2500 kiszállás 3000 órabér a szerelőnek amíg megjavítja.. plusz akkor volt,h lejárt a HBO packot 1 éves hűség amit akciósan rendeltem meg és el kezdték ki postázni rendes árban. felhívtam őket és megkérdeztem,h mennyi időre rendeltem meg a packot? azt mondták,h 1 évre szólt a szerződés.. itt vissza kérdeztem,h nem járt még le? illetve kértem a további előfizetést? azt mondták,h de igen,le járt.. itt meg kérdeztem,h akkor miért postázzák ki akció nélküli árban? azt mondták,h nem szóltam,h nem kérem tovább:)) csak ennyire nézik hülyének az előfizetőket.. nem kell mondanom,h azonnal szakítottam a vonalat és velük a szerződést..

(#6099) toldiur


toldiur
csendes tag

ja.. hozzá kell tegyem,h a szerződésben a beltérire addig garancia volt amíg előfizetek a digire, fizetve is volt hiánytalanul...de így,h elromlott már nem szólt rá a garancia??? nevetséges..

(#6100) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Sziasztok! Próbáltam végigolvasni a topicot, de reménytelen... Viszonylag gyorsan kellene döntenem, hogy T-Home IP TV-t fizessek elő, vagy a jóval olcsóbb Digi szolgáltatását. Tudom, hogy ez itt a Digi topic, de talán tudtok előnyökröl-hátrányokrol pro és kontra. Köszi: Robi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.