Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6601) Rick4 válasza bnorci71 (#6600) üzenetére


Rick4
félisten

Itt a digi TV-ről beszélgetünk, az műholdon keresztül sugárzott, műholdvevős történet. Ezt csak a beltéri egységgel tudod nézni. Annak meg még a scart is sok, nemhogy HDMI...

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#6602) g0dl


g0dl
addikt

Sziasztok!

Még sosem volt műholdas szolgáltatásom, és volna néhány gyakorlatias kérdésem a digivel kapcsolatban.

Tehát a szolgáltatáshoz ha jól értem két beltérit lehet venni, és ezekbe jár két kártya.
- megoldható-e, hogy a kártyát közvetlenül egy tv-be dugva használjam (tehát beltéri nélkül)
- ezek teljesen különálló, teljes értékű beltérik? Akkor mi akadályozza meg, hogy ezeket két külön helyen, külön antennával használjam? Tehát nem egy helyen kettőt, hanem két helyen egyet.
- beltéris felállásban a programozott műsor felvétele (mint analóg kabelnél) dvd-felvevővel megoldható?
- ezekkel a beltérikkel lehet nem digis adásokat nézni? (pl ingyenes, vagy más szolgáltató másik kártyával)

(#6603) Rick4 válasza g0dl (#6602) üzenetére


Rick4
félisten

Szia!
alapesetben a kétkártyás rendszer úgy néz ki, hogy a két beltéri egy "dobozban" van, tehát valójában nem tudod külön felszerelni. Van egy beltérid, leteszed az egyik tévé mellé, bekötöd, nézed, majd a másik tévéhez elhúzol egy koaxot, bedugod a tévébe, és egy külön vezetéken odahúzol egy infra érzékelőt a távirányító vételéhez. Elméleti távolság a két tévé között mondjuk 25 méter max.

A beltérihez van rendelve a kártya, tehát másikban meg se nyekken. Ráadásul a kétbeltéris verzióban a megcserélt kártya is pont ilyen, tehát csak a szerelő és a központ által öszepárosított kártya- beltéri fog működni. Elvileg nézhetsz vele más műsort, de valójában minőségileg annyira a legalja, hogy forgatásra (diseqc vezérlés) meg hasonlókra sem alkalmas. Ami ingyenesen vehető (FTA) műsor meg a digis holdon van, talán a két kezemen meg tudom számolni..

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#6604) bnorci71 válasza Rick4 (#6601) üzenetére


bnorci71
addikt

Itt a digi TV-ről beszélgetünk, az műholdon keresztül sugárzott, műholdvevős történet

Igen én is arról beszélek/kérdezek :)

Annak meg még a scart is sok, nemhogy HDMI...

Azt tudom, hogy nem HD adás jön rajta, de azért csak digitális jel. Egy digitálisan fogott jelet miért alakíttassak analóggá a beltérivel küldjem át a tv-be ahol a tv újra digitális jelet csinál belőle? Azért fizetnék elő digitális adásra hogy úgy is élvezzem analóg adáshoz ott a kábel a CRT tv-vel.
Az LCD monitort is DVI-n kötöm össze nem VGA-n

A beltéri-kártya összerendelés eldöntötte a kérdést.
trénél is összerendelik a kártyát a készülékkel,de ha először a tv-be dugja az ember akkor onnantól ahhoz rendelődik a kártya.

Köszi a válaszokat :R

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#6605) g0dl válasza Rick4 (#6603) üzenetére


g0dl
addikt

Köszi.

A honlapjukon van valami olyan opció, hogy két egykártyás készülék, slave és master.
Ez mit jelent? A két készüléket össze kell kötni valahogy?

(#6606) gvass válasza g0dl (#6605) üzenetére


gvass
tag

Van ilyen is, de akkor csak egy tányér jár hozzá, és a két készülék fel van fűzve.
Persze, hogyha akarod, teheted két külön tányéra őket a saját költségeden.
Ez mit jelent? A két készüléket össze kell kötni valahogy?
Igen a masterbe megy a tányérról a kábel és továbbhurkolják a slave felé, hátránya hogy, ilyenkor csak azonos polaritású csatornákat tudsz egyszerre nézni...(erre a megoldás a twin fej(persze ez is saját költségeden))

A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval. - Winston Churchill

(#6607) zsotesz81


zsotesz81
senior tag

Sziasztok!

Tud valaki olyan oldalt ahol megvan a digi csatornakiosztása frekvenciával együtt. A fehérvárió régió kellene.

(#6608) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok

Kerdeznem mi az allaspont most eppen abban az esetben, ha a digi tulajdonaban levo belteri meghibasodik, kijon a szerele megjavitja (vmi panelt cserlt benne, tehat nem user error) aztan utolag megis kikuldik a 2500ft kiszallast?

En ezt nagyon nem szeretnem befizetni nekik, be is megyek irodaba, csak elotte kerdeznem a tapasztaltabb kollegakat mi a teendo.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#6609) Bandus99


Bandus99
őstag

No elso korben felhivtam a telefonos lehetoseget

Elmondasa szerint ez mindenkeppen igy van akar az ugyfel hibajabol megy tonkre es kell kimenni a szerelonek, akar az altaluk biztositott berendezes megy tonkre az ugyfel hibajan kivul.
Mivel szemelyes leadasra nincs lehetoseg sehol sem, ezert mindenkeppen ki kell fizetrni a 2500ft-ot. De megnyugtatot oruljek, mert az O dijjaik a legkedvezobbek, UPC nel ugyanez 6000 ft. Szerinte ott is ha elromlik a keszulek az elofizeto hibajan kivuli okok miatt akkor is ki kell fizetni a 6000ft os kiszallast naluk is.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#6610) Rick4 válasza Bandus99 (#6609) üzenetére


Rick4
félisten

Hazudnak, mint mindig: UPC ászf, 17.2.2 pont:

Az előfizető nem köteles a kiszállási díjat megfizetni, ha a kiszállásra a szolgáltató
érdekkörében felmerült okból kerül sor.

Digi ászf 10.3 pont:

Ha a Szolgáltató a hibaelhárítás során azt állapítja meg, hogy az El�fizet� a
hibaelhárításra a Szolgáltatón kívül mást vett igénybe vagy saját maga kívánta
megjavítani, az okozott kárt köteles megtéríteni, valamint köteles viselni a Szolgáltatónak a
hiba elhárításával kapcsolatban felmerült költségeit.
Amennyiben a hibabejelentést követő vizsgálat megállapításai szerint a hiba az Előfizetőnek felróható okból keletkezett, a hibajavítás költségeit az Előfizető viseli.

Ha a beltéri a digi tv tulajdona, és meghibásodik, akkor ha szolgáltani akar, meg kell, hogy javítsa, nyilván nem a Te költségedre.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#6611) Bandus99 válasza Rick4 (#6610) üzenetére


Bandus99
őstag

Igen, de itt egy szo sem esik kiszallasi dijrol a digi eseteben.
Nem is javitasi koltseget kernek tolem, hanem kiszallasi dijat.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#6612) Rick4 válasza Bandus99 (#6611) üzenetére


Rick4
félisten

Ki állította ki a számlát a kiszállásról? Az ember a digi alkalmazottja volt, vagy egy alvállalkozó? Mert ha utóbbi, akkor érdekes történet mindenképp.
Ha a digi alkalmazottja volt, akkor azért ment ki, mert a saját eszközüket kellett megjavítani. Saját ember saját autóval. Ha szolgáltatni akarnak neked, és az érdekkörükben felmerült hibát elhárítani, akkor ez nekik fizetős.
Ha külsős vállalkozó, akkor még nagyobb a baj, hiszen Te vele semmilyen szerződésben nem állsz, nem hívtad fel, és nem kérted más tulajdonának megjavítására, tehát nem is fizethetsz. Elvileg ha külsős ember volt, akkor a megrendelő és a teljesítő között keletkezett szerződés a hiba elhárítására, amihez neked megint csak semmi közöd. Persze azért kérik, mert kenik ez jó. Persze törvénybe ütköző, de ez ilyen, ha 10-ből 3 benyeli, az nekik tiszta pénz. Ez viszont már a megtévesztés fogalma, hiszen azzal, hogy azt mondják, ez a Te sarad, tévedésben tartanak. Másképpen lehúzásnak is hívják, nyilván a keleti szomszédtól sikerült áthozni ezt a mentalitást.. Az se érdekel, hogy a digi késve, meg keveset fizet, el lehet menni kapálni, disznót nevelni, vagy szalag mellé robotolni.

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#6613) Bandus99 válasza Rick4 (#6612) üzenetére


Bandus99
őstag

NApokban meg benezek egy irodaba is mutassak meg nekem mi alapjn szamlaznak.
Beszamolok az elmenyeimrol mindenkeppen.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#6614) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Pár napig nem voltam itthon, és ma vettem észre, hogy megváltoztak a csatornák a digi-nél (kábel). Sajnos a kép is roszabb lett. másnál is volt ilyen? Esetleg március elsejével változtattak? Szomorú lennék.

(#6615) zsotesz81 válasza mexel (#6614) üzenetére


zsotesz81
senior tag

Hi!

Néhány csatorna átkerült másik frekvenciára, egyébként képminőségben nem tapasztaltam romlást.

(#6616) Dízeles válasza zsotesz81 (#6615) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Mármint javulást.
Pfff..

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#6617) Rick4 válasza Dízeles (#6616) üzenetére


Rick4
félisten

Ne csináld már, a digi jó, a digi olcsó. :K

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#6618) Dízeles válasza Rick4 (#6617) üzenetére


Dízeles
aktív tag

LOL
Jó darabos

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#6619) Bandus99 válasza Bandus99 (#6613) üzenetére


Bandus99
őstag

Nos beneztem Digi irodaba.
Kezebe nyomtam az ugyintezonek a kikuldott levelet es megkerdeztem miert kaptam ezt.
Serenyen begepelgette a rajta levo uf azonositot. Aztan csak pislogott es nem ertette.
Na 2 perc utan megsajnaltam es kozoltem hogy azota en lemondtam a szolgaltatast lehet azert nem talal a rendszerbe.
Aztan elmondtam hogy ezt lehet azert kaptam mert javitottak nalam egy belterit de az nem miattam romlott el nem allitgattam el nem ontottem bele kakaot stb.
No bement fonokhoz erdeklodni mi a teendo.
Kijott es kezembe nyomott egy A4es papirt ures sorokkal rajta es mondta irjam le par sorba hogy hogy is volt ez es hogy nem tartom jogosnak stb stb.
No en megtettem leirtam hogy 2007 ota van hasznalatban a belteri es hogy az O tulajdonuk es hogy elore szoltak ha az en hibambol kell javitani akkor kiszamlazzak de hat jelen esetben szo sincs rola egy kis panelt cserelt a szerelo es hogy tessek torolni a szamlat mert nem jogos.
Na ezt leirtam ugyintezo alair stb majd lemasolta 1pld nekem eredeti marad nala megy majd kozpontba ahol 30 nap alatt valaszolnak.

Osszesegeben meglepoen korrektul kezelte az ugyet.
Mondjuk meg varom a felszolito csekket miutan lejar a fizetesi hatarido.
De igy hogy van a kezemben valami hogy panasszal eltem igy nyugodt vagyok.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#6620) ati888


ati888
senior tag

Hello

Nekem is tányéros digim van, két CRT tv-vel, igazából semmi gondom nincs vele, nekem még viharban, havazásban soha nem ment el a jel. Most azonban LCD tv vásárlás előtt állok és beleolvasgatva a fórumba kicsit elbizonytalanodtam. Valóban nem lesz jó a kép LCD-n? Tisztában vagyok vele, hogy rossz az sd kép az lcd-ken, de vajon rosszabb-e a tányérosé mondjuk a UPC kábelesénél?

ati

(#6621) nyik45


nyik45
csendes tag

Régi olvasójaként először írok a fórumban. Segítséget kérek.
A kártyacsere megtörtént mindkét beltéri egységemben kb. 2 hónapja. Nem volt probléma eddig. Legutóbbi bekapcsoláskor kártyahibára utaló szöveg jelent meg a tv-n. Érintkezési hibára gondolva ki akartam venni a kártyát kikapcsolás után. Nem jött ki. Úgy szorul, hogy fogóval ovatosan próbálva sem mozdul. Mi lehet az oka? Járt már valaki így? Mi a megoldás - ügyfélszolgálat?
Kösz előre is.

[ Szerkesztve ]

(#6622) Rick4 válasza Dízeles (#6618) üzenetére


Rick4
félisten

Na de ennyi pénzért az se legyen már baj, hogy ha szar, az se legyen baj, hogy a jó csatornákat kiveszik, és saját semmirevalókat raknak be hasonló témakörben, megmondták itt többen is... :U

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#6623) Bandus99 válasza nyik45 (#6621) üzenetére


Bandus99
őstag

Azt nem tudom mi a jo megoldas, de azt tudom hiaba viszed be egy digi irodaba, ott nincsenek szerelok nem foglalkoznak a problemaval.
Ha te nem tudod megoldani akkor bejelented hibanak es kikuldenek egy embert.
Ezzel az a problem, ha ugy itelik meg hogy miattad szorult bele akkor 2500. Ha nem miattad szorult bele, akkor is 2500 (sajat tapasztalatbol kiindulva) maximum utana bemehetsz reklamalni, hogy ez igy szted nem korrekt.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#6624) nyik45 válasza Bandus99 (#6623) üzenetére


nyik45
csendes tag

Kellemes hóseprést nektek!
Kösz a választ, szerencsére működik, de kivenni nem tudom a kártyát, ha legközelebb szükséges. Szólok a diginek.

(#6625) Rick4 válasza Bandus99 (#6619) üzenetére


Rick4
félisten

Tehát akkor jól látom, hogy senki sem tudta megmondani, hogy a 2500-as csekket a saját ÁSZF-ük melyik pontja alapján adták ki? Érdekes csapat...

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#6626) Bandus99 válasza Rick4 (#6625) üzenetére


Bandus99
őstag

Szoba sem kerult ASZF, vagy barmi hivatalos papir.

En elmondtam, hogy ne ertem miert kaptam, Ok meg kezembe nyomak egy A4es papirt irjam le, hogy szerintem nem jogos es majd visszairnak.

Szo sem volt arrol, hogy de Uram az ASZF xy pontja alapjan kuldtuk ki Onnek a szamlat amit ezert es ezert kellene befizetni.

Kezd az az erzesem lenni kuldozgetik ki a szamlat es nagyreszuk szerencsejukre befizeti.

Aki reklamal azzal iratnak egy papirt, (azt ugye megsem mondhatjak rogton, hogy je tenyleg nem jogos) aztan utolag nagy kegyesen megirjak (remelem) hogy sajnaljuk tevedtunk elnezest nem kell befizetni.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#6627) The Bachelor


The Bachelor
tag

Nem tudom értelmezni a digi honlapján találtakat. Műholdas szolgáltatást szeretnék, aminek az ára 2500/hó
Belépési dij az 0 Ft, ezt még értem, de van egy külön táblázat a berendezéseknek is, ezt mind meg kell venni? :Y gyors fejszámollásban ez 91000 Ft. Akkor most hogy van ez?
Előre is köszönöm a válaszokat.

There Are Only 10 Types of People in the World: Those Who Understand Binary, and Those Who Don't.

(#6628) Anakin007 válasza The Bachelor (#6627) üzenetére


Anakin007
aktív tag

Nem tudom, hogy jött ki a 91k, de nem kell megvenned mindent :) A "berendezések" részből csak a kültéri+legalább 1db beltéri kell neked. A kültéri (Antenna+fejegység) 5k, meg egy beltéri, ami szimpi neked, min. 12k.

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#6629) Anakin007 válasza ati888 (#6620) üzenetére


Anakin007
aktív tag

Ne pánikolj, az LCD-re váltás képminősége kizárólag az LCD TV-től függ, nem a beltéritől. Nekem egy 2éves Grundig LCD-m van és ugyanolyan szép v. szebb a kép, mint a korábbi csútechnikás 100hz-es Philips CRT-n volt, ugyanazzal a beltérivel.

Másrészt meg nem értem, mire a nagy vergődés a hdmi kontra scart terén meg a milyen tv-n nézzem a sz@rt, mivel hacsak nem HD-s előfizuja van a jóembernek, totál mind1 (bár digiHD-t még nem láttam).

Viszont: nálam 3 hold van belőve 3 egyforma fejjel, 70cm-es tükörrel, scart-on van a tv és a beltéri összekötve. Nézek számtalan külföldi adást fizetőst és ingyenest egyaránt (néhány száz orosz-ukrán csatornát, nem full extrás németet) és furcsa módon, a legcsóróbb, legkissebb ukrán tv adón is 100x szebb a kép, mint bármelyik digis csatornán. Soha nem láttam még, hogy pl. bepixelesedik, mint a fenti kolega linkjén. Vmiért szemmel látható a különbség a magyar és a nem magyar adások között, szinte HD-nek is elmenne, olyan kristálytiszta a kép, ráadásul kb. $30-ért évente (!).
Elsősorban a stúdióképekre gondolok, mert nyilván, a 30éves filmekkel nem lehet mit csinálni...

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#6630) Rick4 válasza Bandus99 (#6626) üzenetére


Rick4
félisten

Erről beszélek egy ideje. Kb 1-1.5 éve... :K

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#6631) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
1.)Dual beltérinél az "egér" csak özelről kapcsol. Olyan mintha venné a jelet, mert a led távolról láthatóan vibrál gombnyomásra, de nem csinál semmit. Hasonló tapasztalat?
2.)Most kértem meg a harmadik tv-re is a beltérit. Nos, meghagyják ezt a dual-t egynek, vagy az összeset kicserélik sima egykártyásra? Nekem mindkettő megfelelne, de ez az egeres gond beteszi lassan az ajtót nálam, így azt sem bánnám, ha vinné a fenébe és hagyna normális készüléket minden szobában.

(#6632) m0rd0k válasza v.attis (#6631) üzenetére


m0rd0k
senior tag

Szia!

Sőt a legjobb az lenne,ha hozna 3 beltérit,a dualt elvinné,és tenne fele egy quad fejet,minden problémád megoldódna,és jóval egyszerűbb lenne,kábelezés is,meg minden. :)

Minden szinten,szinte minden.

(#6633) v.attis válasza m0rd0k (#6632) üzenetére


v.attis
őstag

Igen, én is ezért kérdezem. Sőt! A kábelezés megvan az egész házban! Egy kb 2m-es toldással mind a három kábel elérhető az antennánál. A baj ott kezdődik, hogy a csajszi ügyfélszolgálaton azt mondta, hogy írjak egy levelet nekik és indokoljam meg miért szeretném a dual-t lecserélni. Majd megkapják azt is. Egyébként azt is mondta, hogy valszínüleg a tápegység miatt csinálja ezt. Ehhez csak annyit, hogy az a része (tehát a második szoba) teljesen beállt már kétszer! Mindkét alkalommal a tápegységet cserélte ki a csávó. Azoknál nem ez volt a hiba, hanem teljesen megszűnt a második tv-n mindenféle jel.
Egy szó, mint száz: most megkérem a quad fejet és írok nekik levelet, hogy cseréljék ki ezt gyönyörűséget.

(#6634) Rick4 válasza v.attis (#6633) üzenetére


Rick4
félisten

El ne hidd már, hogy quad fejet kapsz.. Felfűzik egymás után a beltériket, és viszlát..

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#6635) pojakcs válasza Rick4 (#6634) üzenetére


pojakcs
senior tag

Az csak régen volt divat. Most a duálhoz is twin jár, 3 beltérihez quad.

Üdv: Csaba

(#6636) Rick4 válasza pojakcs (#6635) üzenetére


Rick4
félisten

Ok, ha így van, még jobb, de kérdés, miért csinálják így? Miért nem jó felfűzni, mint eddig?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#6637) pojakcs válasza Rick4 (#6636) üzenetére


pojakcs
senior tag

Te is tudod nagyon jól, hogy ez a felfűzősdi egy kalap kakit ér. Végre valami pozitív irányba mozdult. :R

Üdv: Csaba

(#6638) Rick4 válasza pojakcs (#6637) üzenetére


Rick4
félisten

Önmagában a felfűzéssel nincsen baj, csak az ócska beltérik nem tudnak ezzel a dologgal mit kezdeni. Tény, hogy a quad fej a tökéletes, remélhetőleg valami jövőbeli csatornabővülés miatt mennek el ebbe az irányba...

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#6639) kerelyfe


kerelyfe
csendes tag

A 12341-es TP-n (28000,V) állítgatnak valamit a fiúk. Tegnap du. jött rajta a Duna Autonómia (Duna 2 néven), Duna 1. és a Duna HD (kép nem csak hang), azóta az Autonómiát levették.

(#6640) pojakcs válasza kerelyfe (#6639) üzenetére


pojakcs
senior tag

A Duna tv két csatornája költözik oda. Az eddigi HotBird-ön a csatornák sugárzása meg fog szűnni rövidesen. Talán 04.01.-től ,ha jól emlékszem.

Üdv: Csaba

(#6641) kerelyfe válasza pojakcs (#6640) üzenetére


kerelyfe
csendes tag

Köszönöm!

(#6642) madarasz92


madarasz92
őstag

Sziasztok lenne egy kérdésem lemondtuk a Digi Tv műholdas Tv előfizetésűnket és a beltéri egység megmaradt lehet ezt valamire használni vagy el lehet esetleg adni?

(#6643) mcs10


mcs10
tag

sziasztok,
Ha előfizetek egy beltérire, hogyan lehet okosba megoldani több tévére? (digi)
Kártyamegosztással?

mcs10

(#6644) v.attis válasza mcs10 (#6643) üzenetére


v.attis
őstag

Hát úgy, hogy mindegyiken ugyanazt nézed egyidőben.
Egyébként ha arra gondolsz, amire gondolom, hogy gondolsz, akkor régen, a nagra 2-es időkben lehetett találni kódokat és még csak előfizetés sem kellett, csak okos beltéri. Mióta nagra3 van, azóta nem találkoztam ilyesmivel. Mondjuk nem is kerestem, én fizetek inkább, az a tuti... Éppen 3 beltéris megoldást rendeltem meg egy hete és arra várok. Így 3400 forintért 3 tv-n nézem függetlenül a 48 csatornát. Szerintem nem rossz...!
Szóval mindíg is fizettem érte és nem kínlódtam az ilyesmivel, szerintem mindenkinek azt kéne és legalább teljeskürű ingyenes garancia van a készülékre és nonstop ügyfélszolgálat. Havonta 1133Ft/tv készülék, szerintem bőven megéri.
Ha ugyanazt néznéd a tv-ken, vagy kompromisszumot kötsz ilyen téren akkor egy "Splitter" és kábelek kellenek csak.
Ha még egy kicsit számolsz is és veszel egy okos beltérit használtan egy huszasért, akkor az már 66 hónap díját fedezné két beltéri esetén és 40 hónap díját fedezné 3 beltéri esetén. Megéri? Többe kerül a leves mint a hús...

(#6645) v.attis


v.attis
őstag

Apropó várakozás. A csajszi 5 napon belül ígérte a szerelő jelentkezését. Hétfőn ez letelik és még se híre se hamva. Régen nekem max 2 nap volt a várakozási idő, igaz akkor meghibásodás miatt jöttek ki. Ez mostanában megszokott? Mármint az, hogy ennyire nem sietnek kijönni.

(#6646) Rick4 válasza mcs10 (#6643) üzenetére


Rick4
félisten

Mi az a kártyamegosztás?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#6647) v.attis válasza Rick4 (#6646) üzenetére


v.attis
őstag

Ezen a linken van némi infó. Lehet elsőre nem ugrik oda a böngésző, nekem is csak frissítéskor jött be.

http://sat.janusys.org/page.php?70

Kedves korábban kérdező, témát felhozó kolléga!
Az első sorban enlíti a cikk, hogy nagra2!!! Az már a múlté!

[ Szerkesztve ]

(#6648) Bandus99 válasza v.attis (#6644) üzenetére


Bandus99
őstag

"és legalább teljeskürű ingyenes garancia van a készülékre"

Erre azert ne vegyel merget, hogy tenylegesen igy van, nem csak papiron.
En meg varom az ugy veget utana kiderul.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#6649) mcs10 válasza v.attis (#6644) üzenetére


mcs10
tag

és egy antennád van, és egy olyan fejed ami három aljzattal rendelkezik?
A havi díjad nem sok. Bekötési díj(ez lehet ingyen van)+3beltéri díja+3kártya már gondolom huzosabb volt.

mcs10

(#6650) v.attis válasza mcs10 (#6649) üzenetére


v.attis
őstag

Egyelőre még csak arra várok, hogy így legyen.
Jelenleg egy darab dual beltérim van, tehát két szobában nézem a digit egymástól függetlenül. Kb 2-3 éve ez volt a divat és akkor így kötötték, persze ha két szobára kérte a kedves ügyfél. Egy antenna, egy kimenetes fej, de a dual beltéri asszem hátul össze van fűzve. A régi konstrukcióban 2900 forintért. Még.
És a jövő?
Új konstrukció: quad fej (4 kimenetes), három beltéri, mindegyik a fejtől külön kábellel jön le.
Első beltéri ingyenes: 2900 forint összesen a havidíj.
Két beltéri 2900+300 forint=3200Ft összesen a havidíj.
Három beltéri 2900+500 forint=3400Ft összesen a havidíj.
Ami számomra érthetetlen, anno az első tv-nél meg kellett vennem az egész cuccot. Ez még az első kötéseknél, az indulásnál volt. Aztán amikor a második szobára is kértem akkor visszavették az akkori egy szem beltérimet és a dualt már kölcsön adták teljesen ingyen. A tányér és a fej maradt az én tulajdonom. A három beltérit szintén bérlem majd, mostmár csekély felárért de a tányér és a fej még mindíg az enyém marad, vagyis meg kell vennem a quad fejet (4500 Ft). Szóval azokat miért nem lehet bérelni? Mármint a quad fejet legalább. Mondjuk nem egy vészes összeg a 4500, de akkor sem értem, hogy miért?
Egy szó mint száz: nekem mint régi előfizető most 4500 forint a fej és utána havi 3400 a három tv-n való szolgáltatás. Semmi szerelési díj nincs rákérdeztem ügyfélszolgálaton ennyi az egész költség. Mondjuk a kábelezést megcsináltam magamnak, ne a faszi fúrja már szét a házat.
Új előfizetés esetén lehet még valami költség, pl a kábel és szerelvények díja, de ezeket is majd csekken kell fizetni. Ügyfélszolgálaton elmondja a csaj, hogy mi van még ha új előfizető szeretnél lenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.