Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6751) Iginotus válasza Rick4 (#6750) üzenetére


Iginotus
őstag

Csak mert azt kérdeztem,
Másrészt tv-m nincs monitorom meg csak ezeket eszi.
Mellesleg 70 cm-es a monitorom...

Plug and Pray... :)

(#6752) v.attis válasza Iginotus (#6751) üzenetére


v.attis
őstag

Úgy látom itt ma elég morcosak az emberek, ezért elmondom én:
Csak Hyundai beltérivel volt eddíg dolgom, de azokon nincs ilyesmi. Van rajtuk RCA, Scart, S-video, RF out. Ennyi. Egyébként itt pontosan meg tudod nézni a beltériket.
Esetleg valami átalakítónak nézz utána. Vagy ha a digi és a monitor között lenne egy számítógép is, akkor nagyon egyszerű, kell bele egy tunerkártya és kész is.

(#6753) Iginotus válasza v.attis (#6752) üzenetére


Iginotus
őstag

Köcce valami ilyen linket kerestem én is a digi honlapján. Csak nem találtam rá.
Igen a tunerre én is gondoltam de egyrészt pénz kidobás másrészt minőségromlás és még terheli a cput is.
És nem tudom, hogy jön majd az adás :) Tehát a beltérit kapcsolgatom vagy a tv tunert kapcsolgatom esetleg mindegyiket...

Rákerestem hogy mennyi lenne külön megvenni egy ilyet... mármint egy hdmi-s beltérit nem is drága...
Hoppá ez mühödas..

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#6754) v.attis válasza Iginotus (#6753) üzenetére


v.attis
őstag

Minden, hangsúlyozom: Minden! esetben a beltérit kapcsolgatod. Elvégre jelen esetben az a tunered, vagyis a vevőkészüléked...! Azzal veszed az adást. Ilyen tuner féleség volt eddíg is a tv-kben, csak nem digitális. Ezért tudtuk eddíg kapcsolgatni a tv-n a csatikat.

Az általad mutatott beltéri lehet, hogy megfelelne neked, de biztosan bevállal ilyesmit a digi is? Ennek mindenképp érdemes utána érdeklődni!

Mégvalami: Van egy rohadt nagy monitorod, ami szerinted jó tv-t nézni. Namármost. Azon gondolom nincs hangszóró, legalábbis nem olyan mint egy tv-n. Akkor meg kell venned hangrendszert is. Így már költesz a hangra és költesz a beltérire is, vagy vannak ilyen konverterek is, ami neked kell. Utánna lesz egy rakás fogyasztód, ami eszi az áramot, pedig te csupán tv-zel. Logikus ez?

Ennyi pénzből veszel egy jó de használt tv-t, vagy egy kisebb, gagyibb új készüléket. És nincs gondod semmire, biztosan jól fog üzemelni, meg nincs gondod a hanggal, a tv (monitor) kikapcsolással este és gyanítom, hogy áramot sem fog többet enni, sőt! És a hdmi sem ér jelen esetben szart se. Épp ellenkezőleg! Nekem van 3 tv-m. Az egyik egy régi 55cm-es színes gagyi, egy 6 éves 55centis és egy 2-3 éves 100 hertzes nagyképernyős panasonic. Na, ezek közül a legrégebbin hibátlan a kép, de a 100 hertzesen már néha látszanak a hibák. Szóval a marha nagy és nagyon király monitorod lehet, hogy elveszi majd a kedved a tv-zéstől, mert annyira részletesen ad majd vissza mindent, hogy a hibák miatt az zavaró is lehet.

(#6755) echterion válasza v.attis (#6754) üzenetére


echterion
nagyúr

A HDMI-re reagálva, én most váltottam 106 centis plazmára egy 55 centis CRT-ről. Sima scart-on nézem a cuccost és a kép nagyon jó, egyáltalán nem hiányzik a HDMI. Legalábbis nekem. a CRT-hez képest meg ég és föld.

Iginotus:

Az lcd-vel kapcsolatban meg annyit, hogy azon tv-zni, hát...nem túl jó élmény volt nekem a havernál. Főleg, ha sportrajongó vagy. De ez már egy másik fórumba tartozik.

[ Szerkesztve ]

**********

(#6756) #41635072 válasza echterion (#6755) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ha mondjuk normális TV adásod van, akkor LCD tökéletes.
Sőőt, minden szempontból jobb, de ebbe most nem megyek bele.
Persze gondolom azért tűnik jónak mert vlami 1024*768 körüli felbontással bír az a kijelző. :U

[ Szerkesztve ]

(#6757) echterion válasza #41635072 (#6756) üzenetére


echterion
nagyúr

Na ja, normális LCD, csak éppen jóval többe kerül, mint ugyanaz a minőség plazmában. De ezen kár vitázni, van erre más fórum is. Bár, a kondenzcsíkot még egy Bravia sem tudta eltüntetni teljesen.
A fullHD meg nem tévézésre való, ezt tudjuk.

**********

(#6758) #41635072 válasza echterion (#6757) üzenetére


#41635072
törölt tag

Te miről beszélsz?
Mert én arról, hogy plazmában nem kapsz olyan minőséget, mint LCD-ben. Vagy legalábbis a megfizethető kategóriában.
Igen, a FULLHD arra van, hogy megnézzem a letöltögetett filmjeimet jó minőségben.
De ezt ugye egy plazmával nem lehet megtenni.
Ráadásul TV-zni a legolcsóbb LCD-kel is lehet... Persze, ha alapból fos a forrás, akkor tökmindegy miylen TV-d van. :D

[ Szerkesztve ]

(#6759) csibor válasza Iginotus (#6753) üzenetére


csibor
őstag

Esetleg 1 ilyet

(#6760) echterion válasza #41635072 (#6758) üzenetére


echterion
nagyúr

Szét akarod off-olni a topikot egy ilyen hülyeségen? Ha már ilyen vájtszemű vagy, akkor nézd meg az LCD-d fekete képét, aztán beszélj minőségről.
A letöltögetős dolgot meg hagyjuk sztem, itt nem kéne warezolni még ennyire sem, vedd meg szépen a jó kis BD lemezeket meg hozzá a lejátszót, aztán beszélj. Ha az ember TV-t akar nézni (márpedig itt az emberek Digi TV-t néznek), akkor nem kéne a fullhd-val jönni, mert nem arra találták ki. A legolcsóbb lcd-n meg nézz végig egy focimeccset vagy bármilyen sportműsor, vagy egy gyors vágásokkal operáló filmet, aztán megkátod az eredményt.
A DVD lemezek neked mióta fos forrás? Jah, hogy Xvid-et tölteni torrentről... :U

Részemről lezárva ez a téma.

**********

(#6761) M.B


M.B
csendes tag

Sziasztok!
Lassan egy éve van egy digitális adás vételére alkalmas TV-m, de mivel nincs tetőantenna (jó pár éve leszerelték), így nem tudom kihasználni a benne rejlő lehetőségeket.
Szobaantenna lenne a legjobb megoldás, mert a tetőre már nem szívesen szereltetnék fel antennát.
Ha tudnátok ajánlani valamilyen eszközt, ami Nektek is bevált, vagy tudjátok, hogy megfelelő, annak nagyon örülnék!
A kábeltévé adásokat set-top-boxon keresztül nézzük, de értelemszerűen nem HD-ban, és a képminősége annak is elmarad attól a szinttől, ami illene a TV-hez. :)
Viszont nem szeretnék túl sokat rááldozni, de bármilyen ötletet szívesen fogadok!

(#6762) Dízeles válasza M.B (#6761) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hy
A tetőantenna lenne az igazi.
De itt előbb kapsz választ.
>>> # 1 0 3 :K

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#6763) #41635072 válasza echterion (#6760) üzenetére


#41635072
törölt tag

Látom te sem bírsz privit írni... :U
Forrás teljesen mindegy szerintem..
Fekete? Szerintem jobb, mint a te plazmádé.
Azért mert te nem nézel HD filmeket, még nem jobb a plazma.
De sok sikert a beégéshez meg a ghost-hoz, mega villanyszámlázhoz, stbstb... ;)
Ááhh, nem vitatkozok veled, mert e téren elég butus vagy.

[ Szerkesztve ]

(#6764) Milan86


Milan86
tag

Sziasztok 2 kártyás hyundai beltérink van de a full hds sony tvem ugyan olyan a digisport sima adása is meg a hd is, nem javul semmit. Szerintem mind a 2 esetben ugyan olyan analog jelet kapok a dekoderből.
Más fajta dekódert kell igényelni a digitől vagy ennek is ki kéne adni a HD jelet rendesen?

(#6765) #41635072 válasza Milan86 (#6764) üzenetére


#41635072
törölt tag

Valamiféle HD-hoz hasonlító minőség csak HDMI illetve komponens kábelen megy át.
Ha jól tudom egyik beltérijükön sem találhatók meg ezek a csatlakozók. :U

(#6766) Milan86 válasza #41635072 (#6765) üzenetére


Milan86
tag

Akkor jól sejtettem.
Faternak az ősrégi Sony tv-n jobb az adás mint a Full HD LCDn kicsit vicces. Ahogy haladunk még évekig elég a Hd-ready ahogy nézem....

[ Szerkesztve ]

(#6767) Milan86


Milan86
tag

"Tisztelt Hölgyem/Uram!

Jelenleg műholdas rendszerünkben a HD szolgáltatás igénybevétele jelenleg nem lehetséges. Az esetleges bevezetéséig kérjük szíves türelmét."

:(( no comment , hogy nyaljanak sót.

(#6768) Iginotus válasza v.attis (#6754) üzenetére


Iginotus
őstag

Nu szóval nem nagy a lakás így muszáj azon nézni, és van egy logitech hangfalszettem ami már megvan így arra sem kell költeni

echterion: nem vagyok sportrajongó, az állatkákat szeretem Natgeo discoveri spektrum.

Plug and Pray... :)

(#6769) Rick4 válasza #41635072 (#6765) üzenetére


Rick4
félisten

Dehogyis, YPbPr is jó lenne, elég lenne 720X576-ban egy normális bitráta,és szép lehetne a kép.... De nem az... :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6770) #41635072 válasza Rick4 (#6769) üzenetére


#41635072
törölt tag

A komponens alatt YPbPr-re gondoltam. ;)

(#6771) Lacpac válasza Milan86 (#6766) üzenetére


Lacpac
őstag

Azért nem kellene ennyire rosszul kinéznie egy LCD-n.
UPC vs DIGI
Van itt különbség.
Azért ha nem párosítanák a kártyát a beltérihez, akkor a digihez lennék előfizető (a minőség ellenére). Mivel párosítják, ezért átmentem a UPC-hez. Számomra jobb a csatornakínálatuk. Ráadásul verhetetlenek az áraik.

(#6772) Rick4 válasza Lacpac (#6771) üzenetére


Rick4
félisten

Milyen dreamboxod van?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6773) Rick4 válasza #41635072 (#6770) üzenetére


Rick4
félisten

Ok, most már rájöttem.. :-) Csak régen kevertem a kompozittal, ezért volt jobb ezt így hívni... :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6774) csibor


csibor
őstag

Elvileg újra van TV6

(#6775) Dízeles válasza csibor (#6774) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hy
Már én is keresgéltem de nem találom.Hol-merre :F

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#6776) csibor válasza Dízeles (#6775) üzenetére


csibor
őstag

Több cikkben is olvastam a mai nap folyamán :U

(#6777) Lacpac válasza Rick4 (#6772) üzenetére


Lacpac
őstag

Sagem Dbox2 multicam-mal, és SD bővítéssel. +32 MB RAM még folyamatban.

(#6778) V.Stryker válasza csibor (#6774) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Akkor tegnap este jól láttam. :) Azt hittem valamelyik csatorna átvált rá este, mint a felnőtt filmesek szoktak. Ezek szerint állandó?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6779) Dízeles válasza V.Stryker (#6778) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hy
TV 6 tányéroson még nem van. :((
Top Gear , Texas királyai , :R

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#6780) tigipuf válasza Dízeles (#6779) üzenetére


tigipuf
senior tag

De van :DD ,most kerestem meg!!!!!

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#6781) Dízeles válasza tigipuf (#6780) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hy
Menü>>keresés>>összes hálozat.De nem lelem .

Igaz a duálon csak egy AXN db van és nóta tv sem találom.A harmadik tv-hez való szingli beltérin az előbbiek /AXN 2 van más más műsorral magyar nyelven és az egyiken román felirattal /megvannak.De :N TV 6.
Help THX
By

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#6782) tigipuf válasza Dízeles (#6781) üzenetére


tigipuf
senior tag

Helló!
Hát passzolnám,én végigfuttattam is automatán és a kiosztás szerint a 156. csatorna a TV6,most például perpill. élő bl kézilabda megy rajta,és nálam axn ce is van meg nóta tv is,hívd fel őket és érdeklődjél mi lehet a gond.Nálam is előfordult már hogy szarakodott a kártya,(most lehet ,hogy a nagra3-ra váltás okozhat problémát :F ),és 5 perc alatt megoldották központilag.
üdv!

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#6783) Dízeles válasza tigipuf (#6782) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hívom is az üfsz jányokat.

Kösz

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#6784) tigipuf válasza Dízeles (#6783) üzenetére


tigipuf
senior tag

Azért jelezd már ha lehetséges,hogy mi lett a vége a TV6-t elővadászó projektednek,(remélem nem az,hogy tőlem is elveteted :D ),mert tudod:[link], :) üdv!

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#6785) FreeMan60 válasza tigipuf (#6784) üzenetére


FreeMan60
tag

Nekem simán megtalálta a TV6-ot.
12.717GHz V TP-n.

(Dual beltéri és single fej esetén persze csak akkor megy, ha a másik beltérit áramtalanítod, mert StandBy módban H polaritásra kapcsol, ami 18 V-ot ad a fejre, és így H polaritásra állítja)

[ Szerkesztve ]

Alcatel Idol-X+ Wayteq x960bt

(#6786) tigipuf válasza FreeMan60 (#6785) üzenetére


tigipuf
senior tag

Na akkor meg tessék :K lehet ,hogy itt a baj,nálam nincs ilyen dualos kavarás.........

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#6787) Dízeles válasza FreeMan60 (#6785) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hy
Duál fej van (már ha az a duál ,hogy két kábel jön a fejtől)
Menü>>Telepítés>>Gyári beállítások.>>....>>.. = TV 6 :C
Üfsz hölgy azt mondta csak "kísérleti jellegű" a dolog.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#6788) Oliverda válasza Lacpac (#6771) üzenetére


Oliverda
félisten

Én is pont ezért fogok UPC-re váltani.

Amúgy ez milyen progi?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6789) Rick4 válasza Oliverda (#6788) üzenetére


Rick4
félisten

Nem program, egy linuxos dreambox webinterface-e. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6790) Lacpac válasza Rick4 (#6789) üzenetére


Lacpac
őstag

Enigma (dreambox linux alapú software) webinterface-e.
Nálam egy Sagem Dbox2-re van föltolva egy módosított (kicsikét) enigma (7.02-es).
Majdnem mindent tud, amit a Dreamboxok, csak kicsit lassabban (tényleg csak kicsit lassabb), de jobb képminőséggel (HD-t sajna még nem ismeri). Nem rossz egy 10 éves technikától.
Nekem egy ezresembe került (rumisoknál föl lehet lelni). Meg persze sok olvasgatás, bütykölgetés. Mondjuk nem létszükséglet, de a flash-t nem árt megtámogatni egy sd kártyával. Hamar betelik a 8 MB és akkor lehet újrahúzni a gépet. Nálam egy 1 gigás lett betéve, ez volt itthon. 128 MB bőven elég. +a multicamot is be kell forrasztani (ha igény van rá, nem létszükséglet, de innen már nem igazán legális a dolog)

[ Szerkesztve ]

(#6791) Rick4 válasza Lacpac (#6790) üzenetére


Rick4
félisten

Én is végigmentem a létrán, 500-600-800HD, és utóbbi a tuti, valóban jó kis szerkezet. Igaz nem egy ezres volt... :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6792) Bibby


Bibby
addikt

bocsi tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

Ελευθερια η θανατος

(#6793) Dízeles


Dízeles
aktív tag

Duálos hundájról eltűnt a TV6.Pfff..
A szingli beltéri pöpecebb azon mennek a csatik.Számomra érthetetlen a két beltéri közti különbség.

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#6794) v.attis válasza Dízeles (#6793) üzenetére


v.attis
őstag

a bekötés.

Nekem 3 szobában van digi. Egyik egy szingli beltéri másik egy duál és az ugye két szobát lát el. Kezdetben vala csak a duál készülék és egy szingle fejjel felfűzve volt két szobában digi. Majd jött a szerelő isten és amikor bekötötte a harmadik helységbe akkor feltette a quad fejet. Így a fej négy kimenetéből jött egy az új helyre és egy a duál beltéribe. Csávókám ezzel végzett is és nem húzott mégegy drótot a dualhoz, hanem azt hagyta felfűzve. Ennyi.
Én meg húztam és most minden jó.

(#6795) csibor válasza Dízeles (#6787) üzenetére


csibor
őstag

Nekem semelyik beltéri nem hozza be a TV6-ot.

(#6796) Dízeles válasza v.attis (#6794) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Megnéztem a fejet és szerintem 4 csatlakozás van rajta.Ha rákötök még egy drótot a fejre azt hova kössem a beltérin?

-csibor nálunk a szinglin bejön
A duáloson nincs is függőleges 14-V

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#6797) v.attis válasza Dízeles (#6796) üzenetére


v.attis
őstag

LNB Input - ez a fejtől jövő kábelek helye. Kiveszed azt a rövíd kábelt és annak a helyére teszed az LNB inputba az új kábelt. A másik LNB input maradhat a jelenlegi.

(#6798) erikke17


erikke17
őstag

Nem tudom hogy most mi van/lessz de ez az RTL Klub ez már nem normális dolog Digin.Volt a normál RTL elvették jött az az ötlet hogy egy másik frekvencián ami volt most meg az se megy mert a monoszkópon vagy mi a fenén vannak kiirva az új adatok kikerestem azt az RTL-t de ott meg csak a feketeséget látom ahol megy a monoszkóp féleség legalább felül látni a műsort meg van hang mert az meg tegnap este volt.

Tele van a hócipőm :(((

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#6799) v.attis válasza erikke17 (#6798) üzenetére


v.attis
őstag

Ez most nem feltétlen neked szól: Mi baj van a csatornákkal???
Én olvastam már gubancot a Story tv elhelyezkedéséről is, meg most Te ezzel az rtlklubbal...?!
Én egyszerüen bekapcsolom a tv-t oszt megy minden ugyanott ahol volt tegnap, a múlt héten, a múlt hónapban, tavaly. Nem keresgélek semmit, egyszerüen minden a helyén van. Az összes csati fogható tökéletes jelerősséggel. Van egy dual beltérim, meg egy egykártyás is, valamint quad fej.
Nálam semmi kavarodás...

(#6800) erikke17 válasza v.attis (#6799) üzenetére


erikke17
őstag

Akkor elmondom részletesebben volt ugye régen az RTL ami egy ieig nem ment majd beindult majd megint nem ment aztán jött az az RTL ami 12,476 GHz van ez megy is csak Az van rá kiirva hogy:

Parameterii Receptie RTL KLUB:
Satelit: thor 6
Pozitie orbitala:1 grad vest
Transponder:17
Frecventa:12034 MHz
Polarizare: Vertical
Symbol Rate:28000

De fennt látni a képet meg hang is van kikerestem ezek adatok szerint meg is találta az RTL-t de ott csak a feketeség fogadott.

Most megint baszki az RTL-nek?? :W :W

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.