Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89151) De4d


De4d
őstag

Üdv.
Olyan kérdésem lenne,hogy melyik vgat lehetne jobbnak mondani?
Rtx 4070 ti vagy vagy a 4070 S?
A ti valamivel gyorsabb de az S újabb és azon 16gb vram van.

Minden jó, ha a vége jó!

(#89152) bobalazs válasza De4d (#89151) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

A Ti jobb, mivel erősebb.
A Ti Super meg mert újabb és erősebb.

[ Szerkesztve ]

(#89153) De4d válasza De4d (#89151) üzenetére


De4d
őstag

Azt hiszem rosszul emlékeztem a super is csak 12gb a 4060ti lett 16gb
A kérdésem arra változtatnám, hogy szükséges lehet e a 16gb vram 4k alatt?

Minden jó, ha a vége jó!

(#89154) bobalazs válasza De4d (#89153) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Igen szükséges, főleg bekapcsolt Ray Tracing mellett.

(#89155) kolopele válasza De4d (#89153) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igen, RT mellett mindenképp, viszont 4K - ra nehogy 4060 Ti - t vegyél, hiába van rajta 16GB, maga a GPU max. 1440p - ig jó.

(#89156) blue_23


blue_23
senior tag

Sziasztok!
Valamiért lényegesen alacsonyabb az FPS Total Warhammerben nálam, mint a neten találok.

Úgy gondolom amit választottam jobbakhoz tartozik, ezért nem értem a nagy különbséget:
GPU: MSI RTX 4080S Supreme X
CPU: AMD 7800 X3D
RAM: Kingston FURY 32GB KIT DDR5 6000MHz CL32 Renegade
Alaplap: GIGABYTE B650 GAMING X AX

Példaként a következő videóban 158 - 98 FPS között mozog 2k-ban, miközben nálam 1920x1080 felbontáson 128 - 43 között: [RTX 4080]
Hőfok: CPU max 73, GPU max 68

Szerintetek mitől lehet?

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#89157) De4d válasza kolopele (#89155) üzenetére


De4d
őstag

Csak 2k-t használok, és van egy 4070em egyelőre nem is cserélnék, csak 12gb és ugye nem olyan rég jött 4070ti s ami kapott 16gb-t, illetve első emlékem az volt hogy a sima super is 16gb-s és azzal a némi felárral érdemes lenne e váltani, de gyors utánanéztem, kideülrt rosszul emlékeztem a sima super is csak 12 gb a 4060ti kapott 16gb-t (arra meg biztos nem váltok le) Szívem szerint egy 4070ti supert választanék utólag, de az már sokkal drágább, a sima superre így hogy nem is 16gb-s meg nem érdemes váltani a sima 4070ről.

Minden jó, ha a vége jó!

(#89158) KAMELOT válasza De4d (#89157) üzenetére


KAMELOT
titán

Inkább vegyél használtan egy 4080 és le van a gond.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#89159) kolopele válasza De4d (#89157) üzenetére


kolopele
nagyúr

Volt problémád eddig a 12GB VRAM miatt? Mert csak akkor érdemes egy halom pénzt kiadni plusz 4 GB - ért, ha tényleg égetően szükséges. Túl van ez a VRAM kérdés amúgy tolva kissé, már lassan az nem is ember aki 8GB - os kártyán játszik FHD - ban, mert mi az hogy nincs bekapcsolva az RT, meg nincs minden ultrán. Nonszensz. Amúgy meg a játékok optimalizálatlansága vezetett főleg oda, hogy már lassan semmi nem elég grafikától függetlenül sem.

(#89160) Pikari válasza kolopele (#89159) üzenetére


Pikari
őstag

Igazad van, de ugyanakkor a hozzászólásban leírt dolgok miatt egyúttal nincs. Bár egy 8800GT 2007-ből elég lenne a megfelelő grafikai színvonalhoz ma is, ha a játékok optimizálva lennének, és visszafele kompatibilisek lennének. De nem azok.

Lustaság, trehányság, inkompetencia, időhiány, trendvonatok, mesterséges elavulás, agyhalott konzumerizmus. mainsteam enginekben való kókányolás - hülyéknek tervezve, hülyék által megírva - a játékfejlesztés és a programozás teljes elválása sok esetben olyan extrém szinten, hogy a fájlformátumok, a pixel és a polygonok fogalmának nem értése, akár több tízezer polygonos fűcsomókat eredményezve úgy, hogy mindegyik külön modell, több gigás pályák... Lehetne sorolni a végtelenségig a különféle okok egyvelegét, aminek bizony az az eredménye, hogy az újabbnál újabb videójátékok valóságtól elrugaszkodott gépigénnyel rendelkeznek annak ellenére, hogy ránézésre nem néznek ki sokkal jobban, mint a közel húsz évvel korábbi elődeik.

Azzal, hogy az emberek százezreket dobálnak ki a műanyag féltéglákra, legitimálják ezt a trendet, és emiatt egyre több olyan helyzet lesz, hogy a 8-12 gb már valamihez kevés lehet.

Hogy megéri -e? Egy 10 centis luxus műanyag féltégla a videójátékozás élményének kicsiny növelése érdekében megér félmillió forintot? Segítek, nem. Húszezret sem. De kapitalizmus van, és az emberek a pénztárcájukkal szavaznak. Minden annyit ér, amennyiért el lehet adni.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#89161) KAMELOT válasza Pikari (#89160) üzenetére


KAMELOT
titán

1. amit leírtál ez is igaz
2. VGA-t nem csak játékra használják deep learning, corel, photoshop stb.
Azért ennyi az ára! Mindennek annyi az ára amennyiért a boltban adják! Kereslet-kínálat! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#89162) svédország13


svédország13
csendes tag

Sziasztok!

Elnézést kérek, ha rossz topicba írok, de azt feltételezem, hogy köze van a vga-nak a problémámhoz.
Körülbelül egy hete jelentkezett nálam a következő nagyon bosszantó hiba: Főleg játékok indításánál, de már egyszerű böngészés során is fekete képernyőt kapok és 10 másodperc után jön vissza a "kép" a következő hibaüzenettel. "Az AMD szoftver azt észlelte, hogy illesztőprogram-időtúllépés történt az Ön rendszerén."

Setupom:Sapphire Nitro+ RX 7800 XT 16GB GDDR6 videokártyám van, CPU: AMD Ryzen 7 7700 8-Core Processor 3.80 GHz, 32 GB DDR5 ram és windows 11 pro

Ez a jelenség a 24.3.1-es drivernél jött először, de nem a megjelenés idejében, hanem hetekkel később. Azóta frissítettem 24.4.1-re, de ez sem javított a helyzetemen. A friss Windows updateket is telepítettem a tegnapi nap során.

Gyakorlatilag nem tudom normálisan használni a gépemet, mert percenként elmegy a kép és a hibaüzenet fogad. Amd fórumon és redditen is olvastam, hogy nem én vagyok az egyedüli akit érint ez a probléma. Az lenne a kérdésem teljesen laikusként, hogy a videókártyám haldoklik, vagy AMD oldalon van a gebasz és nem képesek megoldani ezt a problémát?

Sok lehetséges megoldást próbáltam. Töröltem az adrenalint, kettővel korábbi drivert telepítettem fel (24.1.1), de semmi nem hozott változást. Mit tudnék tenni az ügy megoldása érdekében? Várjak addig amíg ki nem adnak egy olyan driver változatot ami javítani fogja ezt a kritikus hibát, vagy készüljek a legrosszabb forgatókönyvvel és új vga után kell néznem?

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

(#89163) bobalazs válasza svédország13 (#89162) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Kérdés hogy stabil e a gép többi része?
Occt-vel a cput a ramot letesztelni. Tápot is.

(#89164) varmi2 válasza svédország13 (#89162) üzenetére


varmi2
nagyúr

Teszt erejéig, a rendszer ramot vedd egyel visszább. .

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#89165) OmikronO válasza OmikronO (#87142) üzenetére


OmikronO
csendes tag

Végül is az volt a megoldás, hogy csak az ASUS oldaláról letöltött driverrel volt hajlandó működni.

(#89166) OmikronO válasza svédország13 (#89162) üzenetére


OmikronO
csendes tag

Ez a Sapphire oldaláról letölthető driver: [Support/Drivers & Tools]
Nálam az oldott meg egy macerás driver problémát, hogy a gyártó oldaláról töltöttem le hozzá a drivert és nem az AMD oldaláról.
Amit érdemes meglépni ilyenkor, hogy egy régi HDD-re feltolsz egy szűz Windows-t és megnézed ott, hogy mi van. Ha működik, akkor mehet az új telepítés...

(#89167) t72killer válasza Pikari (#89160) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A mostani helyzet még csak istenes, legalább aaz agybaj bányaőrület elvonult!

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#89168) Leone743


Leone743
tag

multkor irtam nektek hogy a rx 580 8gb pulse kártyával gond van

tehát biosz mokolás kijavitva(nagyrészt)és inentöl hibátlan a kártya egy dolgot leszámitva

az amd szofver alapbeálitásokon a következő problémát adja:játék után nem lasul le a ventilátor pedig már 25 fok körül van

viszont ha egyénire álitom a ventilátor beálitást akor a hiba megszünik ,de akor nyilván a nulla rpm-et el lehet felejteni mivel ez az opcio megszünik ha egyénire van álitva

viszont ha az amd szoftvert bezárom és csak a msi after fut a hátérbe default beálitásokon akor minden rendbe van és hibátlan a kártya,tehát a ventilátor le lasul játék után és a nulla rpm-is aktiv

vég szó anyi hogy így sikerült meg oldanom a problémát tehát inentöl kezdve hibátlan a kártya(viszont érdekes hogy ezt csak ilyen modon lehetet meg oldani)

(#89169) Leone743 válasza Leone743 (#89168) üzenetére


Leone743
tag

mondjuk zárojelbe anyit hozzá tenék még hogy ezért nem érdemes nulla értékelésű ujonc embertől vásárolni hardverapron,de legaláb olcso volt 22 ezerért mondhatjuk hogy áron alul

[ Szerkesztve ]

(#89170) 5leteseN válasza Leone743 (#89169) üzenetére


5leteseN
aktív tag

A kitartás(mint szinte mindig) elnyerte jutalmát! :C
Én is ilyenekkel szórakoztatom magam, bár a barátnő néha féltékeny a "másra" szánt időre, viszont megenyhül amikor részesül az eredményekből, ami viszont jár is neki.

A VGA-hoz: nekem az a tapasztalatom az AMD VGA-k "Egyéni" beállításaival, hogy 0 fordulat/perc és a 25%-os fordulat/perc közötti különbség még az éjszakai csendben is alig észre vehető.

Nem értettem korábban sem, hogy a 0 fordulat miért olyan fontos.
Ha véletlenül mégis hangos(nálam 40% felett kezd egyáltalán észrevehető lenni: VEGA56), akkor megolajozni, vagy cserélni kell a ventit. :K
'Nagyfiúknál" ez nem okoz gondot. Nálad a BIOS sem.
Helyes. ;]

[ Szerkesztve ]

(#89171) kolopele válasza 5leteseN (#89170) üzenetére


kolopele
nagyúr

A nulla rpm kíméli a ventiket, én pl. van hogy fél napot, de van hogy többet is csak netezek, vagy éppen olyasmit csinálok ami nem melegíti nagyon a kártyát, minek kellene forogniuk? 63 foknál kapcsolnak be nálam ilyenkor, csak odáig sosem érnek el, jó ha 50-55 fokig felkúsznak Youtube alatt. Felesleges közben forogniuk, nem beszélve arról, hogy sokszor napi 12-14 órát is be van kapcsolva úgy, hogy kétszer-háromszor ülök oda. Nyilván ha "olcsósított" hűtőjű kártyáról van szó az jobb ha forog mindig működés közben, mert úgyis bekapcsol már egy Youtube alatt is, és a legrosszabb hogy ki-be kapcsolgat a legtöbb. A driverben ellenben remekül be lehet állítani játékonként a ventik viselkedését, elindítod az adott játékot, és akár ugyanazon fordulat mellett is mehet egyhuzamban, nulla rpm nélkül, majd a játék kikapcsolásakor visszaáll a gyárira szépen folyamatosan, vagy a manuális globalra beállítástól függően.

[ Szerkesztve ]

(#89172) OmikronO válasza kolopele (#89171) üzenetére


OmikronO
csendes tag

Ezzel én is így vagyok. Ajánlom a Fan Control nevű alkalmazást. Egy órát el lehet vele bíbelődni, de nagyon részletesen be lehet vele hangolni a ventiket. TUF lapom van és nem tudtam a BIOS-ban úgy beállítani ahogy szerettem volna, mert az alapértelmezett érték túl magas, és persze be a BIOS-ba, ki a BIOS-ból stb... Végül így lőttem be: Nálam 56°-nál indulnak be a VGA-n a ventik, a front ventit rá állítottam a VGA-ra, alig indulnak el. Nagyon finoman hangolható vele az egész gép és persze így hangtalan. Meg van vele az a jó fajta érzés, hogy "na akkor ez meg van".

(#89173) kolopele válasza OmikronO (#89172) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem rossz. Én az MPT - használom arra hogy hány foknál induljanak a ventik a VGA - n és hány foknál kapcsoljanak ki, ez egy remek funkció. Az adrenalinban a venti görbét állítom meg a feszt, illetve játékoknál nulla rpm, a legkisebb állandó fordulat, ami még megtartja a normális hőfokot. Nekem az MSI lapban szépen be lehet állítani manuálisan a proci és a ház ventiket, nem a gyári beállításon hagyom én sem, de ezt csak egyszer kell beállítani, aztán nem kell többet belépni a biosba.

(#89174) heavygrip válasza carl18 (#88701) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Szia, hogy tudtad átállítani a kép frissítést a játékban 60 ról 75 re? Nekem is 75 hz a monitorom,de sehogy sem sikerül. A többi játéknál nincs ilyen gond,csak a GTA 5 nél.
Hiába állítok teljes képernyős módot illetve auto ratio helyett 16:9 semmi változás
Amd adrenalin és be állítom a Radeon bővített szinkronizálást, de az sem oldotta meg a problémát, ilyen 63-64 FPS van kikapcsolt vsync el természetesen.

Help :R :R előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#89175) Csongi2015


Csongi2015
tag

Sziasztok!Eldőlt a VGA vásárlás véglegesen ASRock Radeon RX 6750 XT Phantom Gaming D 12GB lesz.A VGA rgb világítását szerintetek tudom vezérelni a Gigabyte alaplap RGB Fusion programjával,vagy az Asrock Policrome Sync kell hozzá mindenképp,de ezt tuddja kezelni a Gigabyte alaplap???
Köszönöm!!!

(#89176) kingpython


kingpython
aktív tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy vettem egy ASUS TUF RTX 3070TI kártyát és az szerintetek normális, hogy a GPU nem megy 70-72 fok fölé terhelés alatt de a Hot Spot van mikor eléri a 85-91 fokot is, elég magas ventilátor fordulat mellett?

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#89177) Borisz76 válasza kingpython (#89176) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen , normális.
A Hot Spot mint a neve is mutatja egy forró pont....
Ami melegebb , mint úgy általában az GPU felülete.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#89178) Viktor77 válasza kingpython (#89176) üzenetére


Viktor77
titán

Normális. Nv kártyáknál a hot spot nagyjából 12-15 fokkal melegebb mint a GPU.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#89179) 5leteseN válasza Borisz76 (#89177) üzenetére


5leteseN
aktív tag

A VEGA 56 kártyám a gyári beállításokkal is "tudott" 104 fokot a 3.600 körüli Superposition(Extreme) pontja közben, néha megcsillantva egy-egy 109 fokot, majd az alulfeszelés után a 4500-4600-at 1-2 fokkal kevesebbel is tudta.
A GPU közben 80 fok körüli volt.
Meglepően nagy különbség. :Y

[ Szerkesztve ]

(#89180) kingpython válasza Borisz76 (#89177) üzenetére


kingpython
aktív tag

Köszönöm!

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.