Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11001) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok!
Egy gyors kérdésem lenne: Ha valakit bejelentek a lakásomba, hogy az legyen a bejelentett lakcíme, abból nekem származhat bármi károm? Ha pl. mondjuk valami gázt csinál, vagy megbüntetik gyorshajtásért, vagy el akarom adni a lakást?
Köszi előre is!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11002) konci79 válasza spiritex (#11001) üzenetére


konci79
őstag

Neked nem biztos,mert semmi nem lesz a nevén,de ha "problémás " az illető és ott fogja keresni mindenféle hatóság pl. vagy akárki más,az kellemetlen lesz egy idő után.

(#11003) spiritex válasza konci79 (#11002) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi, és még abban tudnál, tudnátok segíteni, hogy mi a menete egy ilyen lakcímbejelentésnek? Neki kell elmennie és kérnie egy űrlapot, majd aláíratni velem a Tulajdonos nevénél, majd visszavinnie?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11004) konci79 válasza spiritex (#11003) üzenetére


konci79
őstag

Szerintem ennyi amit leírtál,de ha kér majd papírt az okmányirodában kérdezze meg az a tuti.

(#11005) Jorus válasza spiritex (#11003) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, plusz be kell fizetnie az illetéket.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11006) spiritex válasza konci79 (#11004) üzenetére


spiritex
veterán

És szerinted mit kell neki kérni az alábbi listából, ha a szerbiai vezetői engedélyét szeretné honosítani Mo-on? Állandó lakóhely létesítését vagy Tartózkodási hely létesítését?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11007) konci79 válasza spiritex (#11006) üzenetére


konci79
őstag

Gondolom attól függ hogy állandóra jelentkezik be vagy csak tartózkodási hely lesz neki az itteni cím.Bár azt nem tudom hogy a jogsit is ott honosítják-e.

Szerk: google a barátod :)
Külföldi hatóság által kiállított vezetői engedély cseréje, honosítása esetén a kérelemhez csatolni kell:
a külföldi hatóság által kiállított vezetői engedélyt, és annak hiteles fordítását,
a jogszabályban meghatározott esetben az egészségügyi alkalmassági véleményt
a vezetői engedély kiadását megalapozó nyilatkozatot tartalmazó okiratot.

Az ügyintézés során be kell mutatni:

a személyazonosításra alkalmas okmányt (személyi igazolványt, útlevelet),
a személyi azonosítót és a lakcímet igazoló hatósági igazolványt,
külföldi esetén a szokásos tartózkodási hely országát igazoló okmányt,
az új, kezdő vezetői engedély kiadása, új kategória megszerzése, illetve külföldi hatóság által kiállított vezetői engedély honosítása esetén az e rendeletben meghatározott tanfolyammentes gyakorlati, illetve elméleti vizsgakötelezettség teljesítésének igazolására a sikeres vizsga tényét tanúsító, a közlekedési hatóság által kiállított vizsgalapot, illetve vizsgaigazolást. §

[ Szerkesztve ]

(#11008) spiritex válasza Jorus (#11005) üzenetére


spiritex
veterán

... megelőztetek. :B

(#11007) konci79
Köszi! Ez alapján te mit szűrsz le, hogy elég neki tartózkódási helyként bejelentkeznie hozzám?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11009) leslieke válasza spiritex (#11001) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Bármikor ki is jelentheted, csak el kell menned az illetékes jegyzőhöz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11010) spiritex válasza leslieke (#11009) üzenetére


spiritex
veterán

Ha kijelenthetem, akkor be is jelenthetem akár most? Mert most csak emiatt fog ideutazni.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11011) #24334592 válasza spiritex (#11001) üzenetére


#24334592
törölt tag

remélem jó erős a bizalmad benne, sok macera lehet belőle, ha nem "sima az ügy"...

(#11012) EmberXY válasza spiritex (#11010) üzenetére


EmberXY
addikt

Bejelentheted bármikor, csak azt kell eldönteni, hogy állandó lakcímre vagy csak tartózkodási helyre.
Ha csak ideiglenesen fog ott lakni X ideig, akkor szerintem elég a tartózkodási hely, ez egy fokkal kisebb, mint az állandó, úgy tudom, hogy ha "gáz" van, akkor kirakni is könnyebb akkor, ha csak tartózkodási helye az, mert ha az állandó lakcíme szűnne meg, akkor hajléktalanná válna hivatalosan...

Up the Irons!

(#11013) spiritex válasza EmberXY (#11012) üzenetére


spiritex
veterán

Elmondom a teljes sztorit inkább:
a srác egy jó barátom rokona, aki szerbiai születésű magyar, aki megkapta a magyar állampolgárságot, de hogy még cifrább legyen, németországban él. A szerb jogsiját nem akarják honosítani No-ban, ezért kell először Mo-on honosítani (mert az megy), és utána a magyar jogsit fogják honosítani No-ban. Nem lesz szó hajléktalanná válásról, hiszen csak papíron fog itt lakni.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11014) EmberXY válasza spiritex (#11013) üzenetére


EmberXY
addikt

Értem én, ha megbízol benne, akkor rendben van az állandó is, én azt hittem, hogy pl. egy albérlő lesz, vagy ilyesmi... :D

Up the Irons!

(#11015) leslieke válasza spiritex (#11010) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Bejelentéshez szerintem kell az aláírása, kijelentéshez nem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11016) PC4200


PC4200
tag

Üdv!
Hol tudnák venni szárított szerves kurkuma gyökeret?(port)

CSAK a puffin :)

(#11017) n-tek


n-tek
aktív tag

Sziasztok!
Kerti tavat szeretnék építeni és ehhez keresnék valami (élő) topikot, hátha van ilyen csak én nem találom :)
Vagy ha esetleg valaki akinek van kerti tava az segíthetne, hogy melyik a minőségi tófólia? Találtam 3000 hufért meg 800 hufért is, annyira rossz lenne a 800 forintos fólia? (vastagásgban mindkettő ugyanaz és pvc ha jól láttam). Köszönöm

Escape is Just the Begining

(#11018) Rivaul válasza n-tek (#11017) üzenetére


Rivaul
addikt

Iszonyat sok infó van google keresés alapján, én is szemeztem vele anno és úgy érdemes olvasgatni.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11019) n-tek válasza Rivaul (#11018) üzenetére


n-tek
aktív tag

Google keresés alapján nem sikerült rájönnöm, hogy kb 2,5szer annyiért lévő fólia miben jobb. Illetve fordítva a negyed annyiba kerülő fólia talán nem bírja 10 évig úgy mint a másik?

Escape is Just the Begining

(#11020) philoxenia válasza PC4200 (#11016) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akár Tescoban is fűszerként, vagy kapszulásan bioboltokban, drogériákban, gyógyszertárakban...[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11021) philoxenia válasza n-tek (#11017) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]
Ebben a topikban amúgy is érdemes kérdezned.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11022) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Muslicák ellen van valami tuti tippeket? Pont az ablak mellett van a számítógép és hiába van szúnyogháló az ablakon, sötétedés után özönlenek be a monitor fényére, én pedig agyvérzést kapok tőlük. Tavaly kaptam egy nagy cserép citromfüvet, mert elvileg annak nem igazán szeretik a szagát a rovarok, de sajnos hatástalan volt.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11023) aizen92


aizen92
addikt

Sziasztok!

Hátha valaki elmentette. Van egy pöpec logoutos írás billentyűzet bindelésről, és az abban található programot keresem, mert a külföldi kiosztású billentyűt ha átállítom, nincs hossz i és nullás gomb, ezek bindelésére keresem a cikket vagy a programot.

:R

(#11022) kovy29: muslincára pedig, kávét egy befőttesbe/bögrébe, majd alufólia rá lyukkal amibe beférnek és elvileg szeretik és belefulladnak.
De lehet kapni muslincacsapdákat is boltban. Hétszáz és ezer forint között van az áruk.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#11024) n-tek válasza philoxenia (#11021) üzenetére


n-tek
aktív tag

Köszönöm :R

Escape is Just the Begining

(#11025) Bjørgersson válasza aizen92 (#11023) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszi, ezt a kávés dolgot este kipróbálom. Zacc vagy őrölt kávé? :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11026) sutszi válasza Bjørgersson (#11025) üzenetére


sutszi
veterán

A kávés tipp elég tuti. Mi azért bosszankodunk, hogy sehol egy árva rovar vagy bogár...de ha két percre leteszem a kávésbögrét, tuti akkor hal bele valami félkegyelmű muslinca...

Kicsi cukor, kicsi tej és garantált a siker.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11027) #24334592 válasza sutszi (#11026) üzenetére


#24334592
törölt tag

vonzod a kis edesszajuakat? :DDD

(#11028) skitzoo


skitzoo
senior tag

Sziasztok. Van itt valakinek olyan rokona akinek volt/van gerincsérve? Ha volt akkor műtét után jobb lett vagy rosszabb?

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#11029) föccer válasza skitzoo (#11028) üzenetére


föccer
nagyúr

[link]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11030) föccer


föccer
nagyúr

Keresem azt a képet, ahol két ember a kerítésnek nyomja a hasát így csinálva magának kocka hasat. Sehogysem találom, likelné valaki?

Köszi :R

Áááh, megvan.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11032) skitzoo válasza föccer (#11029) üzenetére


skitzoo
senior tag

Köszönöm! Nem is tudtam, hogy van ilyen. :B

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#11033) Zozzant válasza sutszi (#11026) üzenetére


Zozzant
addikt

Általában a lakásban a "tőzeglégy" ami el szokott szaporodni, a virágföldben hurcoljuk haza.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#11034) Bjørgersson válasza sutszi (#11026) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Tegnap végül szerencsére nem volt rá szükség, valamiért egy sem volt. Na nem mintha hiányoztak volna. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11035) -Mike- válasza föccer (#11030) üzenetére


-Mike-
addikt

[link]
Áááh, megvan. - Jókor olvastam el... :)

[ Szerkesztve ]

(#11036) Rivaul válasza -Mike- (#11035) üzenetére


Rivaul
addikt

Nyugi, reggel én is ráfutottam mielőtt észrevettem hogy már nem aktuális. Legalább mások is tudják mit keresett :K

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11037) Rivaul


Rivaul
addikt

láttam az obi-ban kis csövet amibe fúvókák voltak és úgy permetezte a vizet mint az állatkertben a hűsítő kapuk. Nem néztem meg a nevét pontosan. Az érdekelne hogy olcsón hol tudok ilyet venni? Illetve mi a pontos megnevezése?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11038) Rivaul válasza Rivaul (#11037) üzenetére


Rivaul
addikt

Megtalálta, tárgytalan.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11039) djbigde2


djbigde2
csendes tag

sziasztok lenne egy kérdésem van nekem egy ASRock N68-GS3 UCC és egy Phenom II X4 B50, és az az a kondom vele hogy sehogysem akar meni AZ L3 cache hiába állitom milehet a gond vele én csinálok roszul valamit

(#11040) Bjørgersson válasza djbigde2 (#11039) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Azonnali kérdések órája
Azonnali alaplapos kérdések órája
Azonnali processzoros kérdések órája

:)

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11041) cattus válasza Bjørgersson (#11040) üzenetére


cattus
őstag

A szextopik viszont már bezárt. :(

;]

Do the thing!

(#11042) Bjørgersson válasza cattus (#11041) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Tízkor nyit újra, nyugalom. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11043) Vakegérke válasza Bjørgersson (#11042) üzenetére


Vakegérke
veterán

Neviccmá, tényleg van ilyen? :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11044) #65675776 válasza djbigde2 (#11039) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pl, hogy valóban hibás?

(#11045) Bjørgersson válasza Vakegérke (#11043) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Van bizony. :K

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11046) Vakegérke válasza Bjørgersson (#11045) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem találom. Segítenél? :B

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11047) Bjørgersson válasza Vakegérke (#11046) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Itt találod majd. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11048) Vakegérke válasza Bjørgersson (#11047) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. Ha még ébren leszek, rálesek. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11049) Bjørgersson válasza Vakegérke (#11048) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Kérlek. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11050) aizen92 válasza Bjørgersson (#11047) üzenetére


aizen92
addikt

ez nagyon durva :D tényleg van ilyen?????és még mindig tud a PH meglepetéseket okozni. ilyen nincs :DDD

Kis fekete cukorborsóid hogy vannak? Fuldokolnak már a kávéban? :DDD

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.