Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10901) Jorus válasza V.Stryker (#10896) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jó arc vagy.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10902) EmberXY válasza concret_hp (#10897) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem halnánk éhen? :D
Szerintem pár éven belül (de lehet, hogy előbb fagynánk meg)... :DDD
Se energiahordozó, se uniós pénzek, csak a magyar valóság.
Az első télen kb el is használnánk a felhalmozott gáz- és olajkészleteket, aztán szénre és fára kéne átállni, amiből ugyancsak véges a készlet...
Megszűnne a sok "stratégiai megállapodás", így a munkanélküliség tovább nőne.
Ráadásul se okostelefon, se hiperszuper számítógépek (bár áram se nagyon lenne úgyse), vagy vannak magyar alternatívái ezeknek?
Nagy káosz lenne itt, de majd ennénk a gulyást és innánk a pálinkát. :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#10903) Rivaul válasza EmberXY (#10902) üzenetére


Rivaul
addikt

Van-e alternatíva? Iszonyat gázmezőnk van, atomerőművünk amit max ki kell egészíteni. Vizünk annyi van hogy konkrétan arra kéne építeni a turizmusunk... Az olaj amit nem tudunk megoldani sztem de arra ott vannak az elektro autók. Ezen kívül miért ne lenne okostelefon stb? Bár nem mint ha az élethez elengedhetetlen lenne a facebook de attól hogy önellátóvá válunk még vásárolni tudunk, hisz ott a túltermelés miatti export és a fizetések. Mindenünk adott lenne de úgy nem lehetne eladni az országot és az sokaknak nem éri meg. Persze tudom hogy ez nem ilyen egyszerű de senki ne mondja hogy 20-30-50 év alatt nem lehetnénk egy erős és független állam...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10904) Jorus válasza Rivaul (#10903) üzenetére


Jorus
nagyúr

A fejlett világban jelenleg egy kvázi zárt gazdaság van, Észak-Korea. Szép új világ, biztos ők is élvezik az előnyeit. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10905) EmberXY válasza Rivaul (#10903) üzenetére


EmberXY
addikt

Lehet, hogy vannak rejtett erőforrásaink, de a kiaknázásához nincs kvázi semmilyen kapacitásunk, vagy jóval drágább lenne, mint az import, véleményem szerint.
Ha pedig ennyire "jók" vagyunk, akkor az államadósság miért nagyobb a GDP 80 százalékánál?
Be kell látni, hogy kvázi semmink sincs, csak a történelmünk.

Up the Irons!

(#10906) Rivaul válasza Jorus (#10904) üzenetére


Rivaul
addikt

Észak kóreának nem a gazdaságával van a probléma. Azzal jól meg is lennének. Ott a diktatúra a probléma. Bizonyos szinten nálunk is hasonló lesz a kép csak még meg se tudunk állni.


EmberXY

Valóban egy jóval nagyobb beruházás lenne egyszerre mint az időszakos bérleti díj, de nem is erről volt szó hanem a lehetségességről :K Az államadósságnak sincs ehhez köze sajna. Közel nem így nézne ki a helyzet ha pártoktól függetlenül teljesen más irányba menne már rég az ország. Jelen pillanatban sok-sok éve csak egy bánya vagyunk. Mi átlag emberek meg az öszvérek :(((

A lehetőség adott lenne mindenre, de soha se lesz megvalósítva. Valóban csak egy marék történelem vagyunk. Mint a Magyar foci ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10907) Jorus válasza Rivaul (#10906) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ne beszéljünk már butaságokat... Észak-Korea gazdasága rendben van? 1.100-as egy főre eső GDP-vel nyomorognak kvázi (Magyarország 12.000 felett jár bőven). A valutájuk nem konvertibilis, tudod mit jelent ez? A zárt gazdaság kialakításához menedzseléséhez tervutasításos gazdaság, illetve diktatúra. Piac működése megvan nagyjából? Hogy ki mit miért termel? Hogy működik egy gazdasági rendszer? Egy zárt gazdaságban nincsenek piaci automatizmusok, épp a zártságából fakadóan. Nem azért gyárt vki cipőt, mert megéri beruházni és belépni a piacra, hanem, mert azt mondták, hogy ő cipőket fog készíteni. Próbálták ezt régebben, kommunizmusnak hívták (illetve Észak-Koreában most ís), de sehol se jött össze, és most sincs sehol zárt gazdaság.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10908) Rivaul válasza Jorus (#10907) üzenetére


Rivaul
addikt

Teljesen félre értelmezed a dolgokat. Lehetőségen alapult a kérdés nem máson. Az pedig meglenne. A zártság miatt természetes a fizetőeszközök elkülönültsége stb. Viszont senki nem beszélt arról hogy teljesen zártnak kéne lennünk, csak önellátónak. Több olyan ország van aki nem mindent máshonnan kölcsönöz. Az a baj hogy az ember már elhiszi hogy csak ez lehetséges... Nem bonyolódok vitába ilyen téren. Más példák alapján felesleges is lenne. Gyakorlatilag más szemlélet mellett, a lehetőség adott lenne, ennyi.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10909) krizmo_ válasza V.Stryker (#10896) üzenetére


krizmo_
addikt

Amit lehetett megtettél, reméljük rendben lesznek.
Nézem a facebook oldalukat a cica mentőknek, de eddig semmi hír a kiscicák felől... Jó, hogy gazdijuk is van már...

(#10910) PC4200 válasza Rivaul (#10900) üzenetére


PC4200
tag

hát sztem ez nem gányolás lenne hanem profi munka :D

CSAK a puffin :)

(#10911) Rivaul válasza PC4200 (#10910) üzenetére


Rivaul
addikt

Ott is van nagyon sok profi munka olyan anyagokkal ami nem is hétköznapi. Amiatt ajánlottam a topicot. Bár leginkább az ötletelések terén vannak toppon. Ha profin akarod megcsinálni az komoly lóvé s inkább valami indexes fórumon keresgélj.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10912) PC4200 válasza Rivaul (#10911) üzenetére


PC4200
tag

hát ezt akárhogy nézem csak egyféle képpen lehet megcsinálni :D nem kell sok ész hozzá csak nemtudom mit használjak gáznak ami nemdrága és füstöl és nem mérgező

CSAK a puffin :)

(#10913) Rivaul válasza PC4200 (#10912) üzenetére


Rivaul
addikt

Mustárgáz, cián stb? Jah hogy nem mérgező? Tényleg kérdezz be oda mert ott sztem tudnak válaszolni rá, többször nem tudom ajánlani :))

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10914) EmberXY válasza Rivaul (#10906) üzenetére


EmberXY
addikt

Abban egyetértek, hogy "lehetséges", (mint a Mythbusters-ben ;]), de ha jelentős szemléletváltás, színvonal esés és kemény munka árán önállósodnánk, akkor még mindig meglenne az a gond, hogy egyedül nem tudjuk megvédeni magunkat, amikor jönnek az adósságért, vagy majd az ivóvízért 50 év múlva. Az első amcsi vagy orosz "rendrakás" vissza is vetne minket a középkorba.

Up the Irons!

(#10915) Rivaul válasza EmberXY (#10914) üzenetére


Rivaul
addikt

Konkrétan bottal el lehet minket verni... Ha meg valakinek a vizünk kell akkor hidd el annyi a szövetségnek. Találnak indokot amiért kidobnak azt jönnek (ha veszik a fáradtságot az indokra egyáltalán). Ez a történet úgy ahogy van egy másik univerzum lehetősége leginkább :P

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10916) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Üdv!

Dízelmotornál runaway-nak mi a magyar megnevezése?

4 8 15 16 23 42

(#10917) Bjørgersson válasza tonyrulez (#10916) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Talán itt hamarabb kapsz választ.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10918) EmberXY válasza tonyrulez (#10916) üzenetére


EmberXY
addikt

Itt a megoldás. ;]

Magyarul (ha jól veszem ki belőle): az az állapot, amikor a fordulatszám elkezd túlpörögni a végtelen felé, amíg a motor szét nem száll...

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#10919) razorbenke92 válasza PC4200 (#10912) üzenetére

Nem akartam helyesbíteni, hogy ne tűnjek nácinak, pedig már az elején szúrta a szemem, de a hatékony keresés érdekében mondom, próbáld elfelejteni a füstölést. Amit te akarsz nem égéstermék lesz (füst), hanem légköri viszonyok között látható gáz/gőz. Próbálj átszokni rá. (Igen tudom, hogy a füstben sok a CO és a CO2 de ezek is gázok)

EmberXY jól mondja, diesel túlpörgésnek hívják a kérdezett jelenséget.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#10920) PC4200 válasza tonyrulez (#10916) üzenetére


PC4200
tag

Szia!
Az turbós motoroknál szokás!
Mikor a turbó "elkopik" akkor az az olaj ami a motorból nyomással (amit úgy hívnak hogy olajnyomás ez keni a turbót) megy a turbóba az elkezd a turbó belső részénél a lapátoknál befele folyni és a motor ezt beszívja és ezzel fog menni nem gázolajjal hanem motorolajjal. és ha leveszed a gyujtást semmi nem történik csak pörög meg pörög. mert a disel motor üzemanyagát nem szikra hanem nyomás (20bár KB de az újabbaknál kevesebb 16 17 bar) robbantja be és a motorolaj is nagy nyomásnál berobban. Ezt csak úgy tudod megelőzni ha időben elviszed a turbót felújíttatni. vagy ha elkezd felpörögni berakod legnagyobb sebességbe ha tudod és lefullasztod vagy ha csúszik a kuplungod akkor Extrém esetben kicsavarod az izzítógyergyát. de ez veszélyes.
azon gondolkodtam h ha a levegő útjár elzárod akkor leáll e de nemtudom mennyi oxigén kell az olajhoz hogy berobbanjon.
vagy a sima diselnél is előfordul mikor a szelepszárszimering nemjól zár és ott befolyik az olaj vagy ha a gyűrű elkopik nagyon és felengedi az olajat az égéstérbe

[ Szerkesztve ]

CSAK a puffin :)

(#10921) #65675776 válasza PC4200 (#10920) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem a nyomás miatt lobban el a gázolaj, hanem a nyomás hatására felmelegedik az üzemanyagkeverék, és emiatt lobban el. A nyomás alapvetően csak egy segédeszköz a keverék felmelegítéséhez.

(#10922) PC4200 válasza #65675776 (#10921) üzenetére


PC4200
tag

lényegébe igen ki lehet persze fejteni én csak rövidítettem.

CSAK a puffin :)

(#10923) tonyrulez válasza PC4200 (#10920) üzenetére


tonyrulez
őstag

Köszönöm a válaszokat :R
Egyébként azt tudom hogy mi a diesel runaway, csak nem tudtam hogy magyarul hogy mondjam, esetleg írja körül, de a túlpörgés jónak tűnik.
Bár én úgy tudom hogy inkább a lefojtás az ajánlott, vagyis a légbeömlő nyílást kell eltömíteni. Legnagyobb sebességbe rakásnál esetleg szarrámehet a kuplung, nem?

4 8 15 16 23 42

(#10924) rii


rii
nagyúr

sziasztok

megint bénázok
nem találom hogy hol áll meg a 29-es busz az Árpád híd felé menet ...... .-/
A Kolosynál meg a Lajos utcnál szeretném pontosan megtudni, hogy hol van a megállója ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10925) Bjørgersson válasza rii (#10924) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Budapest és környéke adok-veszek-beszélgetek :P

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10926) sgergi válasza rii (#10924) üzenetére


sgergi
veterán

Itt végignézheted. Ha rámész a buszmegálló jelölésre, akkor kiírja, hogy melyik járat áll ott meg.

[ Szerkesztve ]

(#10927) rii


rii
nagyúr

nagyon köszönöm a segítséget!

(#10925) kovy29: jogos :DDD legközelebb oda megyek :B

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10928) Anulu79


Anulu79
addikt

Van itt köztetek siófoki vagy aki a napokban járt ott? Az érdekelne, hogy van már valami élet vagy még mindig "pihengetnek" az árusok meg a többiek? :)

(#10929) Zozzant válasza Anulu79 (#10928) üzenetére


Zozzant
addikt

Hétvégén lesz a balatoni szezonnyitó Siófokon, csak csak beindul valami:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#10930) Met


Met
nagyúr

Régebben láttam hogy az egyik fórumtárs segédkezik ebay-es rendelésben.
Ki az?:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10931) cattus válasza Met (#10930) üzenetére


cattus
őstag

Winner_hun

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#10932) Bjørgersson válasza Met (#10930) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Egy ilyet rendeljetek már nekem, köszi! :DDD

Itt van Winner profilja, ha nem találnád.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10933) Rivaul válasza Met (#10930) üzenetére


Rivaul
addikt

Én őt merem ajánlani, nagyon korrekt.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10934) zsof Nokia


zsof Nokia
aktív tag

Látom szorgosan dolgoznak az adminok csomó embert tiltanak mindennap :)

A lényeg lényegében lényegtelen

(#10935) philoxenia válasza zsof Nokia (#10934) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igen. ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10936) Met


Met
nagyúr

Nemrégen dolgoztam az egyik fórumtársnak, grafikai munka volt.
Mondta mit kell és mennyit szán rá, ha elvégzem a munkát akkor vállalja hogy egy bizonyos dátumig elutalja a pénzt.
Rábólintottam, a munkát elvégeztem, tetszett is neki kisebb módosítást is elvégeztem amiről előzetesen nem volt szó.
A bizonyos dátum a tegnapi nap volt. Hány napot várjak és kérdezzem meg hogy hol a pénz?
Fanatikus tag az illető azért is csináltam meg a pénz megérkezése előtt.

Közben az e-bay-es dolog megoldódott, de köszi mindenkinek.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10937) Rivaul válasza Met (#10936) üzenetére


Rivaul
addikt

3 napot várnék mire rákérdezek. Én nem csak a rangot de az itt töltött időt és megbízhatóságot is nézem ilyen esetekben.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10938) Met válasza Rivaul (#10937) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi akkor várok jövő hét közepéig.

1 év, a régi rendszerbe 2 pozitív és 0 negatív van neki

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10939) Met válasza Met (#10938) üzenetére


Met
nagyúr

Az új rendszerbe meg 29 pozitív, mire rájöttem hogy tudom megnézni :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10940) Bjørgersson válasza Rivaul (#10937) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Én biztos nem várnék három napot. :N

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10941) Rivaul válasza Met (#10939) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez az új rendszeres pozitív kiakaszt. 29 pozitív az kb 4 eladás... kicsit becsapós a régi rendszer használóinak...


kovy29

Kellemetlen és igazad is van de az udvariasság és a jó modor ennyit azért megérdemel sztem.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10942) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Üdv, Logoutos cikk írásához létezik-e valami tutorial? Elsősorban formázásilag vagyok gondban...
Pl. hogyan bontom oldalakra (hogyan adok címet az oldalaknak?), hogyan szúrok be táblázatokat (csak kép formájában lehet?) stb.

Nem minden vándorút céltalan...

(#10943) kispx válasza 3.Aragorn (#10942) üzenetére


kispx
addikt

LOGOUT - ezmiez?
2. oldal.
Táblázatot nem találtam, szerintem is csak képként lehet.

[ Szerkesztve ]

(#10944) 3.Aragorn válasza kispx (#10943) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszi. Ez lesz az. :R

Nem minden vándorút céltalan...

(#10945) Szuszka


Szuszka
csendes tag

Udv!

En olyan problemaval kapcsolatban szeretnek segitseget kerni aki jartas a temaban vagy volt mar ilyen tapasztalata...

Problemam a kovetkezo : erste banknal van 1 szamlam , tranzakcio eseten sms erkezik a mobilomra az osszegrol es a masik tranzakcios fel rovid megnevezeserol.

A mostani honap 4. napjan es pontosan 1 honappal ezelott ismeretlen tranzakciorol kaptam ertesitest. Amiben a masik fel megnevezese ennyi volt : 5143341887 , Fameai Uj. es az osszeg ... ( ez nem volt azonos a 2 honapban ugyanis atszamolva az aktualis dollar arfolyammal mind2-nel 29.90$-ra

szamoltam vissza a levont Ft-al.

Rakerestem google-ban erre a telefonszamra vagy szamra , nem is tudom miez es hasonlo tortenetekrol szamoltak be forumokon 10-50$-os levonasokkal havi szinten.

Kerdesem a kovetkezo lenne : a bank zarolni tudja nekem ezt a tranzakciot a masik fel iranyabol valahogyan? vagy teljes kartya letiltas es uj kerelmezes kell hozza? (ezt kevesbe szivesen tennem meg ertelemszeruen)

Valaszotokat elore is koszonom!

(#10946) philoxenia válasza Szuszka (#10945) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10947) starpeter


starpeter
senior tag

Sziasztok!

Hol lehet google chromeba beállítani azt ,hogy ha a kereső mezőbe be írok egy fogalmat ,akkor a kereső azt fent megjelenítse ne csak azt jelenítse meg amit már eddig is kerestem.

[ Szerkesztve ]

(#10948) Bjørgersson válasza starpeter (#10947) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Google Chrome

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10949) Richard!


Richard!
addikt

Sziasztok!
/ Ide is beírom,mert veszettül sürgős /
Volt egy bejövő hívásom, de a hívásnaplóba nem mutat a mai napra semmit, pedig fontos lenne. Szerintetek elő lehet varázsolni valahonnan?

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#10950) Rivaul válasza Richard! (#10949) üzenetére


Rivaul
addikt

A telefonból nem. Hívd fel a szolgáltatód és az adataidat megadva sztem megmondják mi az utsó szám.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.