Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10551) szlovibuki válasza Rivaul (#10550) üzenetére


szlovibuki
tag

Amin én vettem részt, azon kaptunk pénzt (50.000 Ft/hó).
Szerintem ez mindegyik tanfolyamon így van, hogy amíg részt veszel rajta nem az FHT összegét (22.800 Ft), hanem magasabb összeget kapsz.

(#10552) Rivaul válasza szlovibuki (#10551) üzenetére


Rivaul
addikt

Értem, köszönöm, utána is nézek akkor komolyabban.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10553) Phvhun


Phvhun
őstag

Van Pest közepe felé valami jó férfi fodrászat ahol nem 6000 egy hajvágás, és tudok időpontot kérni csütörtökig, vagy egyáltalán nem kell időpont?

(#10554) concret_hp válasza Phvhun (#10553) üzenetére


concret_hp
addikt

bio hair-re keress rá, ha nap közben tudsz menni átlagban nem nagyon kell várni

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10555) unravel


unravel
őstag

Üdv,

Kimosott, kettétépődött bankjegygyel mit lehet tenni?

¯\_(ツ)_/¯

(#10556) Vakegérke válasza unravel (#10555) üzenetére


Vakegérke
veterán

Link

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10557) FehérHolló válasza Vakegérke (#10556) üzenetére


FehérHolló
veterán

akármelyik nagyobb bankfiókban és a postán is be lehet cserélni.
mondjuk többet is veszít az ember.

szerk.: bocs, ez le van írva a linkelt helyen is.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#10558) Phvhun válasza concret_hp (#10554) üzenetére


Phvhun
őstag

Tökjó!

(#10559) krizmo_


krizmo_
addikt

Költözés előtt állunk, az úti cél Budapest.
Sajnos nem tudunk sokat Pestről, ezért szeretnék tanácsokat kérni, hogy milyen kerületeket érdemes elkerülni. Találtunk egy nagyon szimpatikus albérletet a Bécsi úton a III.kerületben, ez milyen környék, ismeri valaki?
Bármilyen tanácsot/tippet/ötletet/tapasztalatot szívesen fogadunk.

(#10560) Phvhun válasza krizmo_ (#10559) üzenetére


Phvhun
őstag

Nagyon hosszú az az utca, szoval lehetnél kicsit konkrétabb,

Mindenesetre én a Bécsi út 169 közelében egyik kisutcában laktam kb 3 évet, nagyon jó környék volt szerintem, viszonylag nyugis (bár maga a bécsi út zajos napközben), relative közel van sokféle zöld terület is, közbiztonság szempontjából remek hely volt.

Ha a közlekedés megfelel nektek ott, akkor teljesen jó választás, én simán visszamennék a belvárosból ha lenne lehetőségem rá.

(#10561) rii


rii
nagyúr

hogyha van egy ismerősöm, aki kimenne külföldre, és kell neki minden vas, hogy szerencsét próbálhasson, és én itthonról utalok neki pénzt egy kint nyitott bankszámlára, akkor a Magyar bankok rátehetik a kezüket egy más EU-s országbam, az abban az országban nyitott bankszámlán levő pénzre?

(megszünt a munkahelye, munkanélküli lett, viszont maradt még folyószámla hitele, vagy hitelkártyája vagymi, és ha kint talpra tud állni, akkor persze rendezné mert kinti bérből talán könnyebb lenne, de ha leszipjázzák kint a pénztét akkor lehet már haza se tud jönni, míg munkát találna)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10562) V.Stryker válasza rii (#10561) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát én kp-ban adnám neki. Én az egyetemista tesómnak utaltam, de olyan k.beb.szott banki ktg-ek vannak, hogy az ideg megevett. Ha kell minden vas, akkor én kp-ban közelítenék vagy valami hasonló...esetleg innen is valuta számláról utalnék...
Egyébként én úgy tudom, hogy nem tudják rátenni a kezüket. Nekem van ismerősöm akinek van számlája, itthon meg tartozásai és amíg nem tudják,hogy hol van, addig b.szhatják. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#10563) rii válasza V.Stryker (#10562) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!

a kp-s kivitelt elveti, mert nem akar pénzel mászkálni, meg az nem tetszik neki, hogy a reptéren a pénzt is táskába kell tenni, ami meg átmegy levilágító-átvilágító cuccokon ...

akkor nyitok majd valami devizaszámlát, ha más megoldás nem lesz

a banki költség elrettentő pedig ))))-.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10564) V.Stryker válasza rii (#10563) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Azért kicsit paranoiát érzek, már ne haragudj. Mégis mennyi pénzzel akar mászkálni?? Amennyi már gáz lenne a repülőtéren, abból már rég kifizethetné a hitelét. :U Vannak 100 eurós bankók, abból párat betesz a pénztárcába oszt kész, a kutya nem nézni. A reptéren a biztonságiaknak k.rvára semmi közük a bankokhoz, se a rendőrséghez, pláne nem a behajtókhoz. Szvsz kp. Jobb családok még szerintem egy millás zsebpénzzel mennek nyaralni és ki szól hozzájuk? senki... Szerintem ez nem para. De pl. anyám nekem küldött sima borítékban 50 eurót postán és az se volt bukó, csak két sötét lap közé be kellett tenni. :P

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#10565) Jorus válasza rii (#10563) üzenetére


Jorus
nagyúr

EU-n belül no limit kp-re, kivitel/behozatalnál pedig 10.000 EUR feletti összeget vagy köteles bejelenteni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10566) krizmo_ válasza Phvhun (#10560) üzenetére


krizmo_
addikt

Köszönöm.

A pontos címet nem tudom, mert nem volt feltüntetve a hirdetésben, csak ennyi volt, hogy Bécs út.
Milyen internet szolgáltatók vannak a környéken, erről tudnál valamit mondani, nem nagyon találtunk semmit.

Más kérdés:
A lakásának saját kondenzációs kazánnal van megoldva a fűtése és a vízmelegítése(cirkó).
Ennek mennyi lehet kb. az üzemeltetési költsége?
Eddig nem volt dolgunk ilyen fűtési vízmelegítési formával, így nem igazán tudjuk felmérni a költségeit

(#10567) rii válasza V.Stryker (#10564) üzenetére


rii
nagyúr

nem úgy para, hanem csak szar "érzés" amikor a táskádat elnyeli a gép ... és ki garantálja h senki nem nyúl bele? rendőrségen is vigyázni kell a cuccra, táskára ... mindenhol vannak korrupt, gátlástalan emberek.

200-300e ről lenne szó ... ami el is megy majd szállás, kaja ...

Jorus:
10.000 au azt szép :D
reptéren ezt lehet vinni a zsebben is, nem?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10568) Jorus válasza rii (#10567) üzenetére


Jorus
nagyúr

A 2-300k az 7-10 db bankjegy, zsebben is viheti, de talán biztonságosabb lehet egy tárca. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10569) rii válasza Jorus (#10568) üzenetére


rii
nagyúr

jogos!

köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10570) Qru válasza rii (#10561) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha a nevén van és van jövedelme a kinti számláján (az utalásod is annak számít) akkor inkasszózható a számlája sztem itthonról is. De azért kérdezz meg egy bankos embert.

#nincsbennetarcsi

(#10571) rii válasza Qru (#10570) üzenetére


rii
nagyúr

pörgettem is már az agyam, ismerek-e bankos embert,de sajna nem ....
)))-.

majd körbekérdezek, ismerősöktől ... ismer-e valaki bankos csókát, és akkor megkérdezem tőle ezt az inkasszó dolgot

köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10572) concret_hp válasza rii (#10567) üzenetére


concret_hp
addikt

ismerek olyan arcot, aki 80K dán koronát farmerzsebbe hazahozott, hagyjuk már :U

300K ft az 10db 100 eurós, télleg nem értem a kérdést :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10573) Rivaul válasza concret_hp (#10572) üzenetére


Rivaul
addikt

Nekem van olyan ismerősöm aki 10eft-ot nem mer már magánál hordani csak ha célra kell vele tartani... Minden ember más így a kérdésnek is van létjogosultsága :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10574) rii válasza concret_hp (#10572) üzenetére


rii
nagyúr

ez az összes vagyona
nem pedig a zsebpénze

jó lenne nem elhagyni ...
)-.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10575) FehérHolló válasza rii (#10574) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ez már megint miért a te problémád? oldja meg az ismerősöd..

Mellesleg a kézipoggyászba fizikai lehetetlenség belenyúlnia a reptéri bácsiknak az átellenőrzés során.

Egyébként jól látom, hogy a kérdés inkább az, hogy hogyan lehet elszökni a magyar végrehajtás elől? :U
ez az összes vagyona - ami ezek szerint nem is az övé, mert többszörösével tartozik.
Ráadásul úgy utazik külföldre, hogy még nem talált kint munkát.. Nem lesz jó vége. 200-300e forint 2 hétig sem elég.

concret_hp: Két egész darab 500-as címlet..

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#10576) skitzoo


skitzoo
senior tag

Szerintetek, melyik a legjobb módja a lány kérésnek? :B
(Lehetőleg értelmes válaszokat szeretnék.)

[ Szerkesztve ]

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#10577) Rivaul válasza skitzoo (#10576) üzenetére


Rivaul
addikt

Az én párom az egyszerű spontán dolgokra esküszik. Mivel nem vagyunk eleresztve így nem is vártunk a nagy alkalmas csillámpónis lehetőségre. Vettem egy gyűrűt s otthon letérdelve jött a mozijelenet :DDD Sztem nem a felhajtás számít hanem maga az érzés.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10578) Qru válasza skitzoo (#10576) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Klasszikban ugye az apjától kell engedélyt kérned.

#nincsbennetarcsi

(#10579) skitzoo válasza Rivaul (#10577) üzenetére


skitzoo
senior tag

Nem a pénzről van most szó. Nem esküvőt akarok. :DDD
Csak vannak elképzelések. Pl: Valahol (a hely még kérdéses) a fűben/padlón stb kirakni egy szivet meg rózsaszirmok meg ilyen romantikus dolgok és akkor a közepén meg ottlenne a gyűrű. :B

(#10578) Qru: Nem jó a családi viszony. A lánynak is vannak gondjai a családdal meg nekem is. Ez kizárva sajnos. De amúgy igazad van ez lenne az alapja az egésznek csak sajna gebasz van.

[ Szerkesztve ]

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#10580) Jorus válasza skitzoo (#10579) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez nagyrészt a párodtól függ, mármint, hogy ő milyen stílusú, mit kedvel, mik számítanak nála, mi fontos neki, mit szeret, stb. szal ezt neked kell tudnod.
Ha én padlóra kirakott rózsaszirmokkal akarnám megkérni a nőm kezét, tuti, hogy röhögőgörcsöt kapna. :)
Egyébként meg olvasgass ilyen rózsaszín oldalakat, hátha találsz vmi jó ötletet. Itt a sok kocka a PH!-n vagy pateszos nyikhaj, vagy kiégett öreg, szal nem ideális a környezet a témához. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10581) skitzoo válasza Jorus (#10580) üzenetére


skitzoo
senior tag

Hát p szereti az ilyen romantikus dolgokat. :)

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#10582) Qru válasza skitzoo (#10581) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ó sajnálom. Akkor viszont sok opció van. Akár egy romatinkus vacsi keretében akár sétálva a Duna/Tisza/Balaton stb parton a lemenő nap fényénél... Én tuti nem otthon a 4 fal között kérném meg.

#nincsbennetarcsi

(#10583) Melack válasza skitzoo (#10576) üzenetére


Melack
veterán

Én a Budai Várban kértem meg a kezét este, panoráma, jó idő, szép kilátás. Tetszett neki :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#10584) skitzoo válasza Qru (#10582) üzenetére


skitzoo
senior tag

Nem is négy fal között akarom. Éttermeket nem szereti sajnos. :( Sétára gondoltam énis és majd útközbe lenne valahol. Persze ismerőssel összebeszélni, hogy segitsen. Azért egy gyűrűt nem hagynék ott sehol. :)

(#10583) Melack : Nem pestiek vagyunk ez a baj. :(

[ Szerkesztve ]

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#10585) fess válasza Qru (#10578) üzenetére


fess
őstag

Ez "divat" még? Én 1-2 év múlva kerülök oda,de nem tervezem elkérni az apjától. Nagy bunkóság lenne? Amúgy jó viszonyban vagyunk. Kicsit ezzel is a függetlenségre akarok utalni, mert ők elég "nagyiközpontúak", én ilyet nem akarok.

(#10586) skitzoo válasza fess (#10585) üzenetére


skitzoo
senior tag

Ez nem igazán a divatról szól szerintem, hanem inkább az illemről. :)

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#10587) fess válasza skitzoo (#10586) üzenetére


fess
őstag

Akkor illem még? Azért manapság már másképp vannak a dolgok,főleg a párkapcsolati dolgok, mint ezelőtt 10-15 éve.

(#10588) skitzoo válasza fess (#10587) üzenetére


skitzoo
senior tag

De a szülők nem 10-15 éve születtek. :U

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#10589) EmberXY válasza skitzoo (#10586) üzenetére


EmberXY
addikt

Egy Lamborghini Aventadorral befarolsz az udvarára (szükség szerint a kapun keresztül), megállsz a virágoskert közepén, kicsit túráztatod 1-esben, amikor a kocsi már elásta magát, mérgesen kicsapod az ajtót, kimászol részegen szádban egy vörös rózsával, kezedben a gyűrűvel, és amikor már csak rád figyel, és magyarázatot várna, elmondod, hogy mit érzel. :DDD
Spontánnak spontán, romantikusnak romantikus, felejthetetlennek felejthetetlen... :DDD

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#10590) razorbenke92 válasza EmberXY (#10589) üzenetére

Ha Lamboval szántani akarnék, inkább a traktorválasztékukból keresnék valamit :D

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#10591) skitzoo válasza EmberXY (#10589) üzenetére


skitzoo
senior tag

Nem k*rva hanem barátnő. :B

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#10592) Bjørgersson válasza skitzoo (#10591) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ki mondta, hogy kurva? :F

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10593) skitzoo válasza Bjørgersson (#10592) üzenetére


skitzoo
senior tag

Eleve ha Lambom lenne (ami úgyselesz) akkor barátnő nem magam miatt szeretne hanem a pénzem miatt. Ez bizonyitott tény. :U

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#10594) EmberXY válasza razorbenke92 (#10590) üzenetére


EmberXY
addikt

De az túl egyszerű lenne, oda a romantika... :DDD

skitzoo: én sem gondoltam semmi "rosszra", hiszen a rózsa meg a gyűrű egyértelmű. :)

Up the Irons!

(#10595) Bjørgersson válasza skitzoo (#10593) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ha te mondod..

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10596) skitzoo válasza Bjørgersson (#10595) üzenetére


skitzoo
senior tag

Sok embert meglehet nézni akinek k*rva sok pénze van van "barátnője" és még se boldog igazán. Te ezt nem igy gondolod? :)

(#10594) EmberXY: Gondoltam. Nyugi van. :DDD

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#10597) Bjørgersson válasza skitzoo (#10596) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Valószínűleg azért, mert a Lamboval meg a pénzükkel csajoznak.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10598) skitzoo válasza Bjørgersson (#10597) üzenetére


skitzoo
senior tag

Mert hülyék. :)

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#10599) Rivaul válasza skitzoo (#10596) üzenetére


Rivaul
addikt

Pedig azokból lesz a legjobb feleség :DDD ;]

És ha most nyernéd meg a lottót? Akkor tudnád nem a lóvé lenne a fő s mehetne a Lambo. Rossz az, aki rosszra gondol. Hülye aki nem :P

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10600) skitzoo válasza Rivaul (#10599) üzenetére


skitzoo
senior tag

Tudod létezik még igaz szerelem. :)
És ha most megnyerném a lottót akkor először a családot rendezném el.

[ Szerkesztve ]

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.