Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11751) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Kollégának kellene, hogy látványpékségeknek a tűzoltó készülékeket kötelező-e hitelesíttetni, felülvizsgáltatni?

(#11752) sutszi válasza [CS]Blade2 (#11751) üzenetére


sutszi
veterán

:Y Szerintem egyértelmű a válasz...már, hogy a viharba ne kéne?! :U

Ha nincs bevizsgálva, és tűz van...(látványpékség...nem egy ruhabolt...) és emiatt ég le az egész tömb mert idejében nem tudták megfékezni a tüzet, mert nem volt jó a poroltó?....szóval érted.

Nem akarok rosszat feltételezni, de ugye nem azért a kérdés, mert pénzbe kerül és sajnálja kicsengetni az árát? :U

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11753) [CS]Blade2 válasza sutszi (#11752) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Én nem tudom, csak megkértek, hogy nézzek utána a neten, de nem találtam erről semmit. Valószínűleg itt az is fontos lenne, hogy hány darabot kell tartania felülvizsgálva. A sajátjuk mellett még valszeg tartanak +1-2db-ot, ami már lejárt. A cégnél átépítettek épületeket, és több volt, és aki vizsgálja 2-t levett, és kiselejtezték.
Konkrétan, hogy kinek hol mennyit kell tartani és vizsgáltatni talán fél évente, arról nem találtam én sem semmit.
Lehet, hogy minden palackot kell, akkor is, ha csak otthon szeretne az ember egyet tartani?
Egyébként nem tömbben van, egy kis épület.

(#11754) philoxenia válasza [CS]Blade2 (#11753) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha otthon tartod akkor nem kotelezõ csak érdemes... Lejart szavatossagu elemiszert is ehetsz, de boltban nem arulhatsz... Ha mar lejart a vizsgalati ido, nem vallal senki garanciat a mukodesre. Otthon utananezhetsz, hogy mit kell megnezni rajta, de uzletben csak hivatalos papirral rendelkezo szakerto hosszabbithatja meg barminek a garanciajat, ilyen keszuleknel, lehet, hogy nyomast is kell merni...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11755) brownus


brownus
veterán

üdv!

eljött az ideje annak, hogy lecseréljük a matracot amin alszunk, mert hetek óta szinte minden reggel ha nem is fájó derékkal, de mintha lenne ott valami érzéssel kelünk, és kurvára nem jó így kezdeni a napot!

kérdés1, van-e itt a ph-án matrac/ágy topik, én nem találtam, de lehet csak béna voltam
kérdés2, ha nincs a fentebb kérdezett topik, tudtok-e ajánlani jó matracos üzletet. ez pl. közel van hozzánk, http://www.matrac.hu/matrac-ulloi-ut.html, de ami gerinckímélő, meg van is benne anyag már bőven 100k felett van!? én kis naiv azt hittem olcsón megússzuk, de nem... (160*200 vagy 180*200-as méretben kellene találnom)

tárgytalan, mert elütöttem egy karaktert :) azért nem leltem ezt ahogy nézem nem egy sűrűn látogatott topik...

[ Szerkesztve ]

(#11756) 2csi


2csi
aktív tag

Sziasztok!
Ugye a gépekbe fejjel lefelé van betéve a videokártya. Ezért jött az ötletem h beteszek egy tükröt a tápra kicsit megdűtve. Hol tudok méretre csinaltatni ilyet??
Előre is köszi!

(#11757) Qru válasza 2csi (#11756) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Üveges vág neked méretre tükröt.

#nincsbennetarcsi

(#11758) 2csi válasza Qru (#11757) üzenetére


2csi
aktív tag

Köszi!
És szerinted jo ötlet? Az a baj h csak egy bizonyos szögből lesz lathato.

[ Szerkesztve ]

(#11759) Qru válasza 2csi (#11758) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha úgy tetszik neked és nem áll a légáramlat útjában akkor miért ne?!

#nincsbennetarcsi

(#11760) 2csi válasza Qru (#11759) üzenetére


2csi
aktív tag

Koszi!

(#11761) Timyyy


Timyyy
őstag

Sziasztok!
Kezdő vagyok, ebbe a receptbe hány kanál sót tennétek? És milyen kanál persze, az is fontos!

(#11762) cattus válasza Timyyy (#11761) üzenetére


cattus
őstag

1 csapott evőkanál.

Do the thing!

(#11763) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Miért lehet hogy eddig működött a Forint átvezetés a 2 számlám között ( folyószámláról betétkártyára ), és szinte 1 percen belül át is helyeződött az összeg, mostmeg semmi. Ma reggel 7 kor csináltam. Budapestbank, webes felület.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#11764) fess


fess
őstag

A múlt héten fizettem bet365-re pénzt, ma gondoltam szétnézek, mire is kellene fogadni erre ez fogad. Tud erről valaki? Betiltották az ilyen oldalakat?

(#11765) DrTechnoid válasza fess (#11764) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Igen.

[link]

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#11766) tonyrulez válasza fess (#11764) üzenetére


tonyrulez
őstag

Blokkolták, feltételezem VPN-en keresztül elérhető maradt.

4 8 15 16 23 42

(#11767) sutszi


sutszi
veterán

VPN-el Cseh tartományból például simán megy...most néztem. Más országot nem néztem...de biztos...

CyberGhost...pl

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11768) fess válasza DrTechnoid (#11765) üzenetére


fess
őstag

Azért ezt kiírhatták volna, hogy "ne fizess be,mert be fognak tiltani minket", gondolom tudták jó előre. Tényleg már itt tartunk, mi lesz a következő lépés?

(#11769) concret_hp válasza fess (#11768) üzenetére


concret_hp
addikt

pár nap, max 2 hét múlva lesz 1 új domainük, nem kell aggódni :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11770) rii


rii
nagyúr

had"'kérdezzek már egy jülyeséget, ami valszeg urban legend

de van a milkacsokiban télleg' marhavér?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11771) rii válasza rii (#11770) üzenetére


rii
nagyúr

vagy csak vérből nyernek szinezéket?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11772) sutszi válasza rii (#11770) üzenetére


sutszi
veterán

Az van benne ami rá van írva... Tudtommal nincs ráírva ilyen. Ha elkezdjük megkérdőjelezni a csomagoláson feltüntetett összetételt, akkor ennyi erővel bármibe rakhatnak bármit... Ami a szokásos konspirációs agyrém...

De ezeket ugye időnként bevizsgálják...sőt akár te is bevizsgáltathatsz ÁNTSZ-nél termékeket...persze lehet nem ingyen.
Ha valami nem stimmel akkor az büntetés, és presztízsveszteség a cégnek.

Ez konkrétan még urban legendnek is erős... max úgy ha véres tehéntejet haszálnak fel... :U

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11773) rii válasza sutszi (#11772) üzenetére


rii
nagyúr

azt olvastam, ha csak szinezékként használják fel, akkor fel se kell tüntetni

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11774) sutszi válasza rii (#11773) üzenetére


sutszi
veterán

Na jó de mit színeznek vele? A natúr barnát, vagy az epreset amihez van más jól bevált színezék?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11775) rii válasza sutszi (#11774) üzenetére


rii
nagyúr

az erpes nem is epres, hanem egy bizonyos fa kérgéből állítják elő az erpes ízt

a marhavér esetében meg valszeg annyira spórolnak a kakavóval, hogy muszáj valahogy színt adniuk neki, az ízt meg szintén megoldják a sok E betűssel

votlaképp a 200 Ft-os csokik minősége a 400 Ft-os árkategóriába ment fel (bújtatott áremelés) a 200-asok meg mégszarabbak lettek.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11776) brownus válasza rii (#11770) üzenetére


brownus
veterán

ne szívj ennyit! ok? :DDD

és köszi, soha többet nem akarok ennyi milka csokit :D igaz, nem is vagyok egy édes szájú, ha csoki, akkor svéd daim csoki, balaton szelet és a sportszelet jöhet szóba. meg szeretem még a gyümölcsös lindt csokikat.
sütik közül a fekete erdei meggyes tortát. rákoczyt is, francba, most ki kell mennem egy szelet valamire, vagy egy fagyira :D

[ Szerkesztve ]

(#11777) rii válasza brownus (#11776) üzenetére


rii
nagyúr

.-)

vagy csak ne kérdezzek hülyeségeket :DDD

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11778) rii válasza brownus (#11776) üzenetére


rii
nagyúr

nekem "csak" az elvvel van bajom .-)

hogy csokoládét adnak el, de voltaképp ez már csak csokoládénak látszó tárgy
ha lehet, csak étcsokit veszek, mert abban van a legkevsebb "E" betűs

tibi-milka-boci - mind-mind hulladék már
én még a vadászt szeretem nagyon .-) abból is az étcsokisat
95-96-ban megettem belőle egyszuszra 26 db-ot
azóta el tudom képzleni milyen lehet a szülés

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11779) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Most így ebéd előtt szembesültem azzal, hogy a rakott krumplinál a krumpli, helyenként nyálkás, hol jobban hol kevésbé. 2 napos kaja elviekben nem lehet rossz, de ez akkor mégis mi lehet?
Nem emlékszem, hogy eddig láttam volna ilyesmit. Lehet, hogy ilyen az újkrumpli?

Egy egy elkezdett már egy kicsit rohadni a zacsiban, de ar omlott rész bőven ki lett vágva.

Let's begin, de gozaimasu!

(#11780) krizmo_ válasza rii (#11778) üzenetére


krizmo_
addikt

Mi Aldiba, Lidlbe szoktunk csokikat venni, mondjuk inkább csak étcsokit és azt is sütésnek, desszertnek használjuk fel, de abban nincs semmi olyan, ami ne belevaló lenne.
Vegyél étcsokit és csinálj magadnak otthon édességet, pl trüffelt nagyon egyszerű készíteni...már van egy jó csoki alapod.

Amúgy, biztos nem színeznek marhavérrel csokoládét, a piros színt általában céklával szoktak elérni, ha nem mesterséges anyaggal. Amire meg eper van írva, abban eper van, nem írhatnak rá semmire olyat, ami nincs benne. Gondolj csak bele mennyi allergiás ember van, nagy botrány lenne, ha olyasvalami okozna panaszokat, ami nem volt feltüntetve.

(#11779) _ak_
Az pedig romlott, ne edd meg, szerintem.
Ha megmelegíted gondolom van egy fura szag.
2 napos kaja, de hűtőben volt?

[ Szerkesztve ]

(#11781) rii válasza krizmo_ (#11780) üzenetére


rii
nagyúr

Aldi-Lidl-be milyen étcsokik (esetleg még csokis kekszek :) ) vannak amik nem is dárgák, és jók is?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11782) Bjørgersson válasza krizmo_ (#11780) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Lila színt meg a Milka tehén vérével.

Ez de szar volt. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11783) krizmo_ válasza rii (#11781) üzenetére


krizmo_
addikt

Ezeket megevésre szoktuk venni a Lidl-ben:
J.D. Gross
Bellarom
Mindkettőből az összes nagyon jó minőségű, és finomak is.
Ezeket most hirtelen nem tudom mennyibe kerülnek, elég régen vetünk már...

Sütéshez ezt szoktuk használni:
FinCarré
De a FinCarré is elég jó márka, mindegyik csokijuk finom, olcsóbb mint amiket elsőként említettem. Pl. ez az étcsoki 120ft körül szokott lenni, az Aldiban is ilyen az ára az olcsóbb fajta étcsokinak.

Nézz körül a csokiknál, ha legközelebb arra jársz, mert tényleg nagyon jók, pedig én nem vagyok egy nagy csokis.

(#11782) kovy29
:))

[ Szerkesztve ]

(#11784) _ak_ válasza krizmo_ (#11780) üzenetére


_ak_
addikt

Hűtőben volt, és szagot nem is lehet érezni, csak a fűszereket. Ránézésre nem lenne baj vele, csak az a nyálka ne lenne. ;]

Let's begin, de gozaimasu!

(#11785) leslieke válasza _ak_ (#11779) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálunk a tegnapi főzésű rakott krumplin nem volt nyálka, én azt nem enném meg a helyedben.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11786) EmberXY válasza _ak_ (#11784) üzenetére


EmberXY
addikt

Volt benne valamilyen kolbász/lecsókolbász, ilyesmi? Nem az abból kifőtt/kisült zselésítő anyag itatta át a krumplit? :D

Up the Irons!

(#11787) Pocee válasza krizmo_ (#11783) üzenetére


Pocee
senior tag

A JD Gross iszonyat jó elismerést kapott egy felmérésben annak ellenére,hogy multis gagyinak hisszük.Bár nekem az étcsokija etalonnak számít,főleg a kis vegyes tálca...imádom.
rii lehet igazad van a barnát az alvadtvér színe adja,mert az inkább barna mint piros.
Amúgy ne legyünk álszentek ezzel a feltüntetünk nem tüntetünk perelünk vizsgáltatunk dologgal kapcsolatban.
Gondolom egy multi aki kilóra megveszi az országot azt irat rá arra papírra amit akar,a vérrel való szinezést azért elég abszurdnak tartom,de zselatin készíthető patkányfarokból,meg disznókörömből is...
Mellesleg attól,hogy nincs feltüntetve,és szar van benne,még kiadják,és ha szerencséjük van nem vizsgálják.
Most volt botrány,hogy mennyi ásványvizet hívtak vissza,ill semmisítettek meg mert valami baktérium volt bennük.pedig nem volt feltüntetve,hogy káros bacit tartalmaz,nyilván nem direkt rakták bele és szerves alkotóeleme a terméknek de kikerült boltokba.

Mr.Brightside

(#11788) krizmo_ válasza Pocee (#11787) üzenetére


krizmo_
addikt

Az Aldi és a Lidl termékei korántsem mondhatók multis gagyinak, nem úgy a Tesco...
Szabvány, ami benne van a termékben azt fel kell tüntetni, nincs itt semmilyen összeesküvés elmélet...
A víz példája is azt bizonyítja, hogy ellenőrzik a termékek, szóval ilyen nincs, hogy fizet a multi és lezsírozza...ez nem így működik, de ha gondolod olvasd el az erre vonatkozó hatályos jogszabályt.
Amúgy, az ilyen kihágásokért komoly büntetések járnak, plusz ugye a hírnév is sérül egy-egy ilyen esetnél, ami nem mindegy a multiknak...

(#11789) _ak_ válasza EmberXY (#11786) üzenetére


_ak_
addikt

Végül is sajtos virsli van benne, abból bármi kifőhetett. :D

Let's begin, de gozaimasu!

(#11790) EmberXY válasza _ak_ (#11789) üzenetére


EmberXY
addikt

Akkor az valószínűleg valami zselésítő/kötőanyag lehet, a virsli féléket és a felvágottak nagy részét kb az tartja össze... :D (Ha romlásnak indult volna, akkor szaga is lenne, és mindenhol látszódna a nyálkaszerű akármi, bár az még nem derült ki, hogy a virsli réteg a krumpli felett volt?)
Egyik előző munkahelyemen előfordult, hogy egy húsos töltelékhez a keverés előtti nap ledaráltunk löncshúst 9 kilós adagokban, hogy ne kelljen a darálással másnap vesződni, hát másnapra a "darált löncs" 9 kilós tömbökké állt össze a ládákban a hűtőben, és még a ládákhoz is hozzákötött, le kellett vakarni... Biztos teljesen bio, humán készítmény volt. :DDD
Szóval abban a moslékban, amit az emberekkel megetetnek a multik, minden sz*r benne van, bármi kifőhet/kisülhet belőle, amire nem számítunk. Hiába tüntetik fel a csomagoláson, a 15-20 féle E "vitamint" attól még nem ismerheti mindenki. :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#11791) fess válasza krizmo_ (#11780) üzenetére


fess
őstag

Levéltető őrleménnyel is "pirosítanak"

(#11792) Pocee válasza krizmo_ (#11788) üzenetére


Pocee
senior tag

Nem szeretnék vitatkozni,mert értelmetlen ezen,mivel Te sem tudod bizonyítani,én sem,beletörődünk,hogy a 100% almaital,az tényleg az.
Arról van szó,hogy általában a nagy nevek teljesen más elbírálásban részesülnek,de ez nem ide tartozik.
Te más világnézetet vallasz valószínűleg mint én és ez így van rendjén.

Mr.Brightside

(#11793) Jorus válasza rii (#11778) üzenetére


Jorus
nagyúr

Minek eszel csokit? :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11794) rii válasza Jorus (#11793) üzenetére


rii
nagyúr

há'kuvvva fnom :DDD

régebben az adagom 2 tábla volt (kb /1 nap)
2013 karácsonyán vettem 13 db 100 g-os Tibi epers meg kókuszos krémmel töltött étcsokit, és 3 nap alatt betoltam ... aszongya erre valaki az újévben: "tejólyisten ... 3 nap alatt megettél több mint 1 kilo csokoládét" ....

de egy kicsit ettől az 1 kg tól be is csömörlöttem

szóval most már napközben igyekszem enni pár szem csokit, mert már nem kívánom úgy, és megpróbálom ezt fentartani ezt a csömört, vagyis nem akarok kiéhezni rá. .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11795) Bjørgersson válasza Jorus (#11793) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Vajon minek. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11796) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Mobiltelefon kijelzőjéről hogyan vennétek le a védőfóliát? A mostani megérett a cserére, viszont nem tudom hogyan is kellene nekilátnom. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11797) sgergi válasza Bjørgersson (#11796) üzenetére


sgergi
veterán

Körömmel alányúlsz és lehúzod. :) Ha kicsi a körmöd, akkor egy kés hegyével óvatosan aláemelsz az egyik sarkon.

(#11798) Bjørgersson válasza sgergi (#11797) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Pont emiatt kérdem, mert félek, hogy az ilyen hegyes cuccokkal megkarcolom. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11799) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Valaki tudja esetleg, hogy ez a termék beépíthető-e egy HP ProBook 455 G1 notiba ? (csatlakozás stimm , de méretről nem vagyok meggyőzve - magasság) [link] - jelenlegi ODD (gyári) egy HP SU-208 DvD-RW amiről nem találtam méretbeli infót sehol... :( :U

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11800) Bjørgersson válasza MaxxDamage (#11799) üzenetére


Bjørgersson
félisten

HP notebook topic
Azonnali notebookos kérdések órája

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.