Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10451) cattus


cattus
őstag

Sziasztok!

Tudja esetleg valaki, hol lehetne beszerezni ilyen filmek használt "csapó"-t? :D

Do the thing!

(#10452) Mustármag válasza Met (#10443) üzenetére


Mustármag
őstag

Én 5*-osra gondoltam, nem tudom hogy van e feljebb.

Szükségem lenne 4-5 Phillips típusú csavarhúzóra csak a leggyakoribbakra. Akartam venni az OBI-ban újat (mert a cserélhető fejes racsnis csavarhúzóm nagyon kopott(2000ft-se volt) 4-év kellett hogy gajra vágjam) de haverom lebeszélt hogy az szar Bosch-t vagy Beta-t vegyek mert az szerszám. Nem tudom hogy megéri-e nekem befektetni Beta "készletbe"

(#10444) Rivaul : Ezt jó hallani.

(#10453) Met válasza Mustármag (#10452) üzenetére


Met
nagyúr

Ha napi szinten munkához használnád akkor lehet megérné a drágábbat venni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10454) Mustármag válasza Met (#10453) üzenetére


Mustármag
őstag

Nem, még heti szinten se használom, néha szétszedek ezt azt, elektronikus kütyüt hogy portalanítsam, vagy megnézzem mi van benne.(pl.: erősítő, pc)
Vagy össze rakok néha egy Ikea-s vagy Jysk-es bútort itt kb. ki is merült a dolog

Napi szinten munkához egy bazi nagy nyújtófát használok :D

[ Szerkesztve ]

(#10455) Phvhun válasza philoxenia (#10442) üzenetére


Phvhun
őstag

Éééérdekes, ez lehet pont jó is lesz.

Köszönöm.

(#10456) Rivaul válasza Mustármag (#10454) üzenetére


Rivaul
addikt

Arra teljesen jó lesz a LUX vagy Ellix stb márka. A 3/4-es Ellix hajtókarommal meg egy csővel a végén leszedtem azt a kereket ami a gagyi kerékkulcsom eltörte... Ezeknél tényleg csak akkor tudsz jobbat venni ha súlyos összegeket adsz ki rá, bár azokat én csak ipari felhasználásra venném (vagy ha lenne rá keret :D ).

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10457) rii válasza Jorus (#10429) üzenetére


rii
nagyúr

jah :D
hát'akkor nem is szótam' ,-D

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10458) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ma kaptam egy játékot. Nem egy mai darab, Silent Hunter 5 a becsületes neve. Feltelepítettem, aztán amikor játszani kezdtem volna, a hajó törzsében találtam magam, halvány (piros) a világítás. A lényeg az, hogy valakivel beszélnem kell a fedélzeten, de hiába szambázok végig a hajón, nem találom a külszínre vezető kijáratot.
Valaki meg tudja mondani, hogy hol van?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10459) skitzoo válasza Vakegérke (#10458) üzenetére


skitzoo
senior tag

Szerintem ebben megtalálod. :)

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#10460) Bjørgersson válasza skitzoo (#10459) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ez Silent Hill Homecoming, nem Silent Hunter 5. :F

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10461) skitzoo válasza Bjørgersson (#10460) üzenetére


skitzoo
senior tag

Ezt adta ki a google is. De akkor sry. :(

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#10462) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszi a válaszokat. Időm bőven van, majd kitaperolom a megoldást. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10463) skitzoo válasza Vakegérke (#10462) üzenetére


skitzoo
senior tag

Adtunk választ. :U

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#10464) Vakegérke válasza skitzoo (#10463) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kaptam, vita lezárva. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10465) Bjørgersson válasza skitzoo (#10463) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Azt köszönte meg, nem? :)

Vagy lehet félreértek valamit.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10466) skitzoo válasza Vakegérke (#10464) üzenetére


skitzoo
senior tag

Nem kötekedni akartam! Bocsánat.
Csak nincs jó napom. :(

[ Szerkesztve ]

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#10467) Vakegérke válasza skitzoo (#10466) üzenetére


Vakegérke
veterán

Dehogy kötekedtél. Inkább nem vagy humorodnál. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10468) skitzoo válasza Vakegérke (#10467) üzenetére


skitzoo
senior tag

Úgy is lehet fogalmazni igen. :)

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#10469) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Miért három műszakban van minden diákmunka? Miért nincs normálisan 8-16/17-ig?

:((( :(((

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10470) EmberXY válasza Bjørgersson (#10469) üzenetére


EmberXY
addikt

Biztos van olyan is... Nappal is dolgozni kell valakinek. ;]
Diákszövetkezeteknél nézed?

Up the Irons!

(#10471) student


student
őstag

a fogorvosok tanoncok min gyakorolnak élő emberek elött?

(#10472) Bjørgersson válasza EmberXY (#10470) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ott nézem igen, de szerintem idén sem fogok velük sokra menni.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10473) Jorus válasza student (#10471) üzenetére


Jorus
nagyúr

Fantomfejeken.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10474) student válasza Jorus (#10473) üzenetére


student
őstag

:D valami ilyesmire tippeltem én is esetleg hullákra de az elég morbid lenne

[ Szerkesztve ]

(#10475) Jorus


Jorus
nagyúr

Készítettem rántottát, de nemtom megenni az egészet. Ha beteszem a hűtőbe, holnap reggel még okés lesz, vagy felfordulok tőle?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10476) FehérHolló válasza Jorus (#10475) üzenetére


FehérHolló
veterán

Bocs, hogy magamat idézem, de: [link]

Skynet is real. It's called Google.

(#10477) Jorus válasza FehérHolló (#10476) üzenetére


Jorus
nagyúr

;] ;] Kipróbálom. Ha holnap délig nem jelentkezem, akkor kampec lett.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10478) skitzoo válasza Jorus (#10477) üzenetére


skitzoo
senior tag

Elmondok érted egy imát! :DDD

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#10479) Vakegérke válasza Jorus (#10477) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem halsz bele, ne aggódj. Arra viszont számíts, hogy egy kicsit összeáll, kicsit rágógumiszerű lesz. Az íze sem lesz olyan, mint most, de ugye az éhség a legjobb szakács. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10480) rii


rii
nagyúr

jajj ,,, nekem is lenne hasonlő ékrdésem ... bár a főzőcskés topikba kéne írnom, de utálok már annyi topikot látogatni ))))-.

szóval nagy sütős-főzős haver mondta, hogy ha felvág egy hagymát, a maradékot nem teszi el, mert mérget termel ... és inkább kidobja ... télleg'így van? )-.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10481) cattus válasza rii (#10480) üzenetére


cattus
őstag

Akárhogy is próbáltam meggyőzni magam arról, hogy talán igaz lehet, nem ment. Tehát jól értem, hogy szerinte a földből kihúzott, késsel felvágott hagyma magától valamiféle mérget kezd el termelni? O.o

Do the thing!

(#10482) Vakegérke válasza rii (#10480) üzenetére


Vakegérke
veterán

Általában nincs maradék. Ha mégis lenne, én is kidobom, mert megfonnyad.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10483) Mustármag válasza rii (#10480) üzenetére


Mustármag
őstag

Nem, ez csak egy régi tévhit.
Afrikában néhány törzs abból él, hogy hagymát termel(a köles mellett)azt össze zúza golyókat formáz belőle és a napon kiszárítja. És ezzel kereskednek.2-3 évtizede legalábbis így volt

[ Szerkesztve ]

(#10484) sutszi válasza rii (#10480) üzenetére


sutszi
veterán

Tapasztalatból mondhatom, hogy a haver el van tévedve. Különben mi folyamatosan mérgezzük magunk...
Előfordul, hogy megmarad egy fél hagyma néhány napig, így alufóliában üldögél a hűtőben... A mérget én termelem hozzá ha esetleg nem lett jól becsomagolva és a hűtőt kinyitva egy hagymaültetvényen érzem magam...

Szerk.: Bár utóbbira is lett megoldás a szódabikarbóna egy kis tálkában a hűtő valamely szegletében...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#10485) Rivaul válasza rii (#10480) üzenetére


Rivaul
addikt

Mi különbség lenne az amúgy is "halott, levágott" hagyma és aközött amit még félbe is vágtak? Lehet van ilyesmire példa de én józan paraszti ésszel nem látok benne kivetni valót. Simán továbbszeljük pár nap múlva is.

Amúgy a topic problémád megértem, én már egy ideje leszűkítettem a látogatási köröm mert nem bírták az idegeim :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10486) Jorus válasza Jorus (#10477) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ehetőnek ehető volt, a Vakegérke által megjósolt változásokkal. Most várom a hatást. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10487) FehérHolló válasza Jorus (#10486) üzenetére


FehérHolló
veterán

Rendelem a koszorút.

Skynet is real. It's called Google.

(#10488) Vakegérke válasza Jorus (#10486) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mondom a tüneteket.
Szédülésmentesség, ágyék zsibbadás, viszkető hát, hármas látás, sörre vágyás, hallucinációk szép csajokról, elvágyódás, hogy csak az enyhébbeket említsem. :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10489) concret_hp válasza Vakegérke (#10488) üzenetére


concret_hp
addikt

van aki ilyen szerért sokat fizet, meggazdagodhattál volna a másnapos rántotta bizniszből :Y

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10490) Rivaul válasza Vakegérke (#10488) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha még egy napot hagyod állni akkor meg megy a hallucinálás hogy Gyulán vagy postás? :P

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10491) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Látom, nem vagytok tájékozottak az elspejzolt kaják terén.
Általában nagyobb tételben főzök, mint amennyire szükségem van. A rántotta például csak másnapig kuksol a hűtőben, viszont a gombapörköltet műanyag dobozban a mélyhűtőbe teszem, aztán ha gusztusom támad rá, akkor elő vele. Talán ennek köszönhető, hogy vannak meghökkentő ötleteim. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10492) Bjørgersson válasza Vakegérke (#10491) üzenetére


Bjørgersson
félisten

De megkívántam most a gombapörit nokedlivel meg hagymás tejföllel. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10493) Anulu79 válasza skitzoo (#10407) üzenetére


Anulu79
addikt

Asszonynak nincs jogsija és nem is szeretne. Vajon miért? :)

Más.
18 óra körül lent felejtettem a szerszámos ládámat a ház előt lt az autónál. 1,5 óra múlva mire eszembe jutott már nem volt ott amikor lementem érte. Szerintetek ha bemegyek a rendőrségre, hogy nézzük vissza a térfigyelő kamerát szerintek segíteni fognak? Kb. 50.000 Ft az egész láda értéke.

(#10494) FehérHolló válasza Anulu79 (#10493) üzenetére


FehérHolló
veterán

Utcán hagyott gazdátlan tárgyakat szerintem el lehet vinni törvényesen.

Vagyis hivatalosan le kell jelenteni, hogy találtál valamit, azt ha nem jelentkezik a gazdája 1 hónapon belül, akkor a tied. Valami ilyesmi.
Nem hiszem, hogy le fogja jelenteni. Lopásnak nem lopás. Rendőrségnek aránytalanul nagy ráfordítást igényel.

Skynet is real. It's called Google.

(#10495) Jorus válasza Anulu79 (#10493) üzenetére


Jorus
nagyúr

Sajnos nem fognak vele foglalkozni. Haver autóját a térfigyelő kamera alól vitték el, de nem adták ki és nem használták fel a felvételt a "nyomozás" során. Meg aztán hacsak nem ismerős vitte el, nem is nagyon látnál semmi használhatót a felvételen.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10496) Anulu79


Anulu79
addikt

Köszi az infókat! Én is valami ilyesmire gondoltam. Leadva biztos nem lett. Elég sok (egyre több) a városban és az utcában is a társadalom számára felesleges ember aki valószínűleg elvitte magával. :(((

(#10497) FehérHolló válasza Anulu79 (#10496) üzenetére


FehérHolló
veterán

Én is elvinném, pedig egyáltalán nem vagyok rászoruló.
Ugyanígy elvittem egy doboz könyvet, amik ki lettek rakva az utcára.
Univerzális jel, hogy másnak már nem kell.

Skynet is real. It's called Google.

(#10498) Anulu79 válasza FehérHolló (#10497) üzenetére


Anulu79
addikt

Az más ha kirakom vagy ha ott van az autónál szerintem. :)

(#10499) FehérHolló válasza Anulu79 (#10498) üzenetére


FehérHolló
veterán

Közterület, messze minden helytől, ahol ilyesmit tárolni szokott az ember.
Másfél óra...

Skynet is real. It's called Google.

(#10500) Anulu79 válasza FehérHolló (#10499) üzenetére


Anulu79
addikt

A tárolás az túlzás. :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.