Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11601) EmberXY válasza Rivaul (#11598) üzenetére


EmberXY
addikt

Hibás a logika... Ha [censored] lennénk (de csak ha lennénk), te örülnél a legjobban ott a pole-ban...

Up the Irons!

(#11602) Jorus válasza Vakegérke (#11599) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nemtom, mikor mentek, de ha átugrasz a Bodza utcába, akkor tudok adni kölcsön egyet hétvégén.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11603) Vakegérke válasza Jorus (#11602) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kedves vagy, köszönöm a szíves ajánlatot, de nem élek vele. :)
Még én sem tudom, hogy mikor megyünk, ez az utazás előtti este derül ki. Fater nyugdíjas, már én is az vagyok. Egyedül öcsém melózik, tőle függ. Vállalkozó, minden fillér jól jön neki, így nem hagy ki egyetlen lehetőséget sem. Ha lesz egy üres napja, akkor megyünk, valamikor hó végén, vagy szeptember elején.

Utána néztem a tortáknak, elrettentő árak vannak, kész érvágás. Legalább jól kikáromkodtam magam. :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11604) Dinter


Dinter
addikt

Lesz baja a tabletnak ha egyszerre töltöm microusbről es a vekonytusrol?

(#11605) Rivaul


Rivaul
addikt


kovy29 EmberXY

Ejtem a témát mert látom kezd lázba hozni titeket a dolog ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11606) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Sziasztok!

Meg tudja valaki mondani, hogy akciós-e még a kókuszolaj az Auchan-ban?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#11607) Torzo02


Torzo02
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy rossz helyre írok, de az alábbi problémám van FACEBOOK céges adminnal kapcsolatosan:
Van egy céges oldal, vitte egy kolléga adminként. Kollégát kirúgták, nekem kellene átvennem, és ő kicseszésből nem vesz fel admin-ként. Tudom, hogy ez első sorban vezetői hiba volt, de ez most engem nem boldogít.

Facebook helpdesknek, hibabejelentésként leírtam a problémát, még nem kaptam visszajelzést.

Valakinek tapasztalat?

(#11608) wayteqxtab


wayteqxtab
csendes tag

Ki szeretne Nevil Shute: Az utolsó part c. könyvének világában élni? Értelmszerűen és a történetből adódóan csak pár hónapot aztán game over.

Én igen, nagyon!
Milyen érdkes lenne egy szép lassan minden erőszak és harc nélkül, egy csendesen és lassan kiüresedő világban élni. Azt nézni, hogy egész országok, kontinensek lakossága fogy lassan-lassan, míg végül zéró lesz.
Milyen lehet úgy végimenni az utcán hogy alig vannak nyitva a boltok-mert halottak az eladók. De ha nyitva is vannak-nincs áru-mert a gyárak is leálltak, meghaltak a munkások. De ha áru is van és a bolt is van-vevő már nem nagyon. És egyáltalán ki akar már akármit is venni vagy akár tenni?
A legerősebben szervezett és fegyelmezett egységek-hatóság, katonaság még működnek. Majd elkezdnek lazulni. Lassan hullanak az emberek, de aki még életben is van, az is úgy dönt, a hátralevő hetekre-napokra már nem megy be dolgozni. Minek is menne? Pénzért? Az meg minek már.
Nagyon érdekes jelenet, amikor egy őrizet nélkül álló bankot feltörnek. Majd a rablók megállnak egy pillanatra a sok-sok zsák pénz között, amit mind elvihetnének-rendőr már nincs, szinte mind halott. Ahogy mindenki más.
Aztán ott hagyják az egészet. Minek is a pénz? Mit vennének rajta? Ami még kell elvehető ingyen. De még ingyen se kell, hamarosan ők is halottak lesznek úgyis.

Érdekes világ lehet? Ki élne ebben pár hetet-vagy napot? Azzal a tudattal persze hogy tudjuk mi a sztori vége.

(#11609) rii


rii
nagyúr

sziasztok

lejárt jogosítvánt mennyi ideig lehet meghoddzíbtani?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11610) Jorus válasza rii (#11609) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mármint mennyi időre hosszabbítják, vagy mennyi időbe telik meghosszabbítani? Az elsőnél van dokumentum érvényesség és kategória érvényesség, a második pedig kb. egy hét.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11611) rii válasza Jorus (#11610) üzenetére


rii
nagyúr

ja'nem :B

hanem lejárt már egy ideje ... másfél éve ... aztán nem használom, mert nemv vezetek ...

kb. másfél éve járt le ...
(közbe mondjuzk el is vesztettem, rendősrég lehet le is tiltatta ... de meglett, mert leadták a pénztárácámat)

csak szeretném megúszni kresz, meg mindenféle viszga nélkül .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11612) Jorus válasza rii (#11611) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jaa, értem. :) Az nem számít, hogy mennyi ideje járt le a jogosítvány (érvényes jogsinál sem számít, hogy szoktál-e vezetni, vagy csak a polcon tartod), szal háziorvoshoz kell menni, utána okmányiroda, és annyi.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11613) rii válasza Jorus (#11612) üzenetére


rii
nagyúr

zsírosztészta!

akkor már csak a rendőrséggel kell megbeszélnem, hogy bár evleszett, és bejelentettem, de meglett

köszönöm! .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11614) concret_hp válasza Jorus (#11612) üzenetére


concret_hp
addikt

de ha lejárt az szerintem azt is implikálja, hoyg nem érvényes. bár szerintem is csak dokihoz kell menni, de egy okmányirodába odacsörögve biztos leeht infóhoz jutni.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11615) Jorus válasza concret_hp (#11614) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez a hivatalos megfogalmazás:

"Amennyiben lejár, vagy már lejárt a vezetői engedély, akkor a hosszabbítás módja az alábbiak szerint zajlik:

- a háziorvosnál el kell végeztetni az alkalmassági vizsgálatot. Ha nincs különösebb, komolyabb betegség akkor ez a 3 alap vizsgálatból áll: a látás (számok leolvasása a falra függesztett tábláról), a színtévesztés (számok kiolvasása a kis könyvből) és a vérnyomás ellenőrzése. A vizsgálat díja az alábbiak szerint alakul:
- 40 éves korig 7200 Ft
- 40 és 60 éves kor között 4800 Ft
- 60. év betöltése után 2500 Ft

- ezután az okmányirodát kell felkeresni, az alábbi dokumentumokkal:
- személyi igazolvány, vagy útlevél
- lakcímkártya
- a háziorvostól kapott alkalmassági vélemény
- a jelenlegi jogosítvány
- az okmányirodai ügyintézés díja 4000 Ft, illetve 1500 Ft abban az esetben, ha az adott személy a 62. életévét betöltötte, vagy az orvosi alkalmassági vélemény egy évnél rövidebb ideig érvényes.
A pénzt postai csekken lehet befizetni (az okmányirodában adják ki a csekket, amit postán be kell fizetni, majd visszamenni), vagy az okmányirodában bankkártyával is rendezhető a dolog.

Fontos és ne feledjük, hogy a ma használt vezetői engedély több dátumot is tartalmaz! Az első oldalon lévő dátum magára az okirat érvényességére vonatkozik, míg a hátsó oldalon lévő dátum(ok) az egyes kategóriák érvényességére. Az érvényesség ellenőrzésekor az összes dátumot nézzük meg, mert előfordulhat olyan, ha maga a kártya még érvényes, de az adott kategóriára vonatkozó engedély már nem.

További tudnivaló az egészségi alkalmassági vizsgálattal kapcsolatban, hogy alkalmatlanság megállapítása esetén lehetőség van felülvizsgálat kérésére. Ezt írásban kell kérni, a vélemény kézhezvételét követő 15 napon belül. A másodfokú vizsgálat díja: - 40 éves korig 10800 Ft
- 40 és 60 éves kor között 7200 Ft
- 60. év betöltése után 4800 Ft

További tudnivaló a ma használt jogosítvánnyal kapcsolatban, hogy belföldön személyazonosság igazolására is alkalmas. (Külföldön azonban nem!)

Lejárt jogosítvány cseréjekor van lehetőség arra, hogy az új okmány elkészültéig lehessen vezetni. Ebben az esetben visszaadják a lejárt jogosítványt és adnak mellé egy igazolást, ami 2 hónapig érvényes. Amikor új jogosítvány elkészült, a(z okmányirodában az ügyintézés során) megadott telefonszámra küldenek egy sms-t, hogy kész az új okmány és személyesen át lehet venni. Ehhez külön sorszámot nem kell kérni, hanem ügyintézési időben bármikor be lehet érte menni. Az új jogosítvány átvételekor a régit kell leadni, aláírni egy papírt és ezzel rendezve van a dolog.

Amennyiben a vezetői engedély elveszett, akkor a pótlásához a fent felsorolt dokumentumokra van szükség (értelemszerűen kivéve a jogosítványt), illetve az elvesztésről szóló jegyzőkönyvre.

Az új okmány az okmányirodában, vagy postai úton vehető át, mindkét esetben. Tehát akkor is, ha lejárt újításáról, vagy elveszett pótlásáról van szó.

A nemzetközi vezetői engedély kiállításához 2db fotó szükséges és a 2300 Ft-os eljárási díj kifizetése."

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11616) concret_hp válasza Jorus (#11615) üzenetére


concret_hp
addikt

7200 :Y :F

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11617) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Egy vizes problémám lenne, hátha valaki tudja, hogy ez mitől lehet:
Napi szinten 1-2x egyszer csak nem jön víz a bojler felől. Hajdu villany bojler.
Ilyenkor a lakásban kinyitok egy meleg vizes csapot (bármelyik 1-et), amin nem jön a meleg víz, és mellé hirtelen teljesen kinyitok egy hideget a wc-nél, majd elzárom, akkor elindul a meleg, és onnantól egy 1/2-1 napot rendesen működik.

A bojler rendben van, melegít, és a hideg víz nyomása sem változott az előző évekhez képest. A biztonsági szelepre vagy mi a tököm gondoltam, hogy azzal van valami, de egy vizes boltban azt mondta a csávó, hogy ne vegyek másikat, mert az nem tud ilyen jelenséget produkálni, bár ő sem szerelő, így nem tudja, hogy mitől lehet.

(#11618) Kékes525


Kékes525
félisten

A Bittorrent összefoglalójában olvastam: "Magyarországon az audiovizuális javak letöltése, és magáncélú felhasználása legális."

Szerintem ez így pontatlan. Legális, akkor, ha a forrás is legális volt, tehát saját anyagát tette fel és a feltevés minden lépése legális volt. Ha ez igaz, akkor a legtöbb letöltő oldalról nem lehet letölteni, mert honnan tudjam azt hogy honnét származik (valószínűsíthetem, hogy nem a feltöltő sajtátja volt).

Vagy tévedek? :F

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11619) Bjørgersson válasza Kékes525 (#11618) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nekem valami olyasmi rémlik, hogy saját célra letölteni "másolatot" legális, de lehet rosszul emlékszem, vagy már eleve régen rosszul értelmeztem. Jogász topikban kérdezted már? Hátha ott a valósághoz közelebb álló választ tudnak neked adni. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11620) Kékes525 válasza Bjørgersson (#11619) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem is tudtam, hogy van ilyen. Köszi, megkérdezem. :R

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11621) rii válasza Kékes525 (#11618) üzenetére


rii
nagyúr

asziszem úgyvan ez, hogy a letöltés legális ... de a feltöltés már illegális ... és a torrent kliens azonnal vissza os osztja .. így sajna illegális feltöltés tényleg történik

minden feltöltés ebből a szhempontból meg illegális

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11622) Kékes525 válasza rii (#11621) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen sok ilyet is olvastam és azokat a kitételeket is, hogy ez csak akkor igaz, ha a feltöltő a sajátját ossza meg.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11623) Apollyon válasza rii (#11621) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Elvileg azért kell fizetni minden digitális adathordozóra a szartisjus sarcot, mert amúgy is mindenki tölt mindent amit csak tud, szóval inkább rácseszik a matricát a cuccokra, cserébe nem cseszegetnek a letöltés miatt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#11624) Kékes525 válasza Apollyon (#11623) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, sőt olyanokra is ráteszik a sarcot, amire nem lehet letöltött adatokat tárolni. Pl. fényképezőgépek flash drive-a.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11625) Apollyon válasza Kékes525 (#11624) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Tökmindegy, amire felkerülhet valahogyan jogvédett tartalom, arra fizetni kell. Ezt mondják, közben csak nagy átverés az egész, hogy ők ingyen élhessenek. Annyira nem kell meglepődni.

Viszont a bittorrent topikban leírtak szerintem még ma is bőven megfelelnek a valóságnak, ahogy néztem nem nagyon van benne olyan rész amit frissítésre szorulna.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#11626) Kékes525 válasza Apollyon (#11625) üzenetére


Kékes525
félisten

Miért nem teszik közé, hogy a beszedett jogdíjakat hogyan osszák el? Melyik művész mennyit kap? Tudomásom szerint ez nem publikus.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11627) Apollyon válasza Kékes525 (#11626) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mert akkor kiderülne a turpisság. De nem is kell közzétenni, csak nézz rá, milyen üvegpalotájuk van [link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#11628) Kékes525 válasza Apollyon (#11627) üzenetére


Kékes525
félisten

Költői kérdés volt...

A palota viszont szép és valószínűleg elég sokba is kerülhetett.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11629) EmberXY válasza Kékes525 (#11626) üzenetére


EmberXY
addikt

Lehet, hogy a torrent trackerek összesített adatai alapján osztják, nagyot röhögnék... :DDD

Up the Irons!

(#11630) Kékes525 válasza EmberXY (#11629) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez még igazságos is lenne, mert a népszerűséget tükrözné. :K

Azonban ha így lenne, akkor miért nem publikus? Közpénzről van szó, ami demokráciákban publikusnak kell lennie.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11631) EmberXY válasza Kékes525 (#11630) üzenetére


EmberXY
addikt

Demokráciában igen, de hol látsz itt ilyesmit? :DDD
Egyébként talán a "művészek" nem szeretnék, ha a zsebükben turkálnánk, mint a politikusok, csak csendben jöjjön a lé, a többi nem érdekes, a törvényi szabályozás meg valahogy mindig azt az oldalt védi jobban, ahol a pénz van.

Up the Irons!

(#11632) Kékes525 válasza EmberXY (#11631) üzenetére


Kékes525
félisten

Talált, süllyedt. :DDD

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11633) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Tenyleg egy faradt kerdesem van. Az agyracsot nem kell leszogelni ugye?

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#11634) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Nem ide akartam44!!44!négy

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11635) EmberXY


EmberXY
addikt

Nekem is lenne egy kérdésem:
Szerencsejáték szelvény érvényes marad attól, ha be vannak karikázva az eltalált számok?

Up the Irons!

(#11636) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sörös és energiaitalos dobozoknak van külön szelektív gyűjtő? Hirtelen csak a műanyagpalack, üveg és papír hármas jut eszembe.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11637) Met válasza Bjørgersson (#11636) üzenetére


Met
nagyúr

Lehet külön is de lehet olyan hogy a műanyagba kell dobni vegyesen.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11638) concret_hp válasza Bjørgersson (#11636) üzenetére


concret_hp
addikt

ahol sok éfle van ott van külön fém is, de ha olyan környéken laksz, akkor simán egy zacsiba kirakhatod a kuka mellé és a riszájkling matadorok megáldanak ismeretlenül is :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11639) Bjørgersson válasza Met (#11637) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszi, megnézem majd milyen van itt Derecskén.

(#11638) concret_hp: Az ország leg<nincs rá megfelelő jelző>bb kisvárosa ez, úgyhogy már az is csoda, hogy egyáltalán az a háromféle gyűjtő van. Édesapám szokta mondani, hogy nem 20 kilométerre, hanem 20 évnyire van Debrecentől... :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11640) pelenka35 válasza b4sxe (#11633) üzenetére


pelenka35
őstag

Facsavarral.

Gamertag:Rob3rt75

(#11641) Morris


Morris
veterán

Üdv all!

Vettem egy zacskó pisztáciát a napokban és mivel szabadon volt, így puha lett. Gondolom megszívta magát nedvességel.
Van rá módszer, hogy újra finom ropogós legyen? :U

(#11642) Jorus válasza Morris (#11641) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kirakod a napra, vagy be a mikróba.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11643) Morris válasza Jorus (#11642) üzenetére


Morris
veterán

Köszke :)

(#11644) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Üdv! Ha egy koncertsorozat weboldalán van egy olyan menüpont, hogy Master Repertoire, az azt jelenti, hogy az az alatt található zeneszámokat mind játsszák az összes koncerten vagy mindig válogatnak közülük párat?

Erre gondolok: http://www.ffdistantworlds.com/program

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#11645) barack1997


barack1997
senior tag

Hali!
Sajnos nem volt időm átvenni ezért, holnapi nap folyamán küldik vissza az utánvétes csomagomat a feladónak. Holnap telik le az 5 nap, még reggel érdemes befutnom érte, vagy az már megy vissza a feladónak ?

(#11646) rii


rii
nagyúr

sehol nem találok 16"-os kerékpár sárvédőt, .... kerékpáros topikban sem tudnak segíteni ....
nem volna valakienek elfekvő otthon?

természetesen pénzért ...
nekem csak egy hátsó kellene

de már a gyártónál sincs

meg olx-ne meg a jofogas-on sem ... meg vateran sem
meg apro.bikemag.-on sem
meg bolha.testbike.hu-n sem ))))-.

utánfutóra kellene ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11647) rii


rii
nagyúr

sziasztok

németbe 1800 bruttó mennyi nettó lehet?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11648) philoxenia válasza rii (#11647) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link][link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11649) pelenka35


pelenka35
őstag

Hol érdemes Csillag-villás kulcs készletet venni , nem bízom a lidl- obisban.

Gamertag:Rob3rt75

(#11650) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Szellemi fogyatékos userekkel mit lehet kezdeni? Lecs@ társunk elkezdett írogatni, holott tutira nem is ismerem. Szerintem értelmi fogyatékos.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.