Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11901) pjen válasza CloZee (#11898) üzenetére


pjen
félisten

http://cegvezetokklubja.hu/2004/03/14-a-palyakezdo-fiatalok-foglalkoztatasanak-elosegitese/:szerintem itt mindent megtalálsz.Inkább a munka adót támogatják,adó kedvezményt kap ha pálya kezdőt alkalmaz.

(#11902) Jorus


Jorus
nagyúr

A képen a jobb oldali épület micsoda? A bal oldali a Száva utcai adótorony (Üllői út, Kőér utca sarok).

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11903) pjen válasza Jorus (#11902) üzenetére


pjen
félisten

Elég messziről van,lehet hogy a Nagyvárad téren a 20 emeletes orvosi?

(#11904) Jorus válasza pjen (#11903) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én is arra gondoltam, de az csak 88 méteres, az adótorony, ami nem messze van tőle (másfél kilométer) pedig 154 méter, elvileg másnak kellene lennie az arányoknak.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11905) CloZee válasza Jorus (#11902) üzenetére


CloZee
aktív tag

(#11906) Vakegérke válasza Vakegérke (#11897) üzenetére


Vakegérke
veterán

Bejött. Fájintosan erős a lecsó, de nem marja szét a számat.
A tanácsokat köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11907) pjen válasza Jorus (#11904) üzenetére


pjen
félisten

Pedig arra nem nagyon van más. :((

(#11908) pjen válasza Jorus (#11904) üzenetére


pjen
félisten

Pedig arra nem nagyon van más. :(( Az az igazság az adó torony tetején van egy jó magas tű szerű hegy ami nem látszik a képen.

(#11909) domerator válasza Jorus (#11902) üzenetére


domerator
veterán

Az a SOTE lesz... nincs más efféle arrafele. :U

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#11910) Krystal_s válasza CloZee (#11905) üzenetére


Krystal_s
addikt

;]

(#11911) Qru válasza Jorus (#11902) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, az a SOTE épülete.

#nincsbennetarcsi

(#11912) Jorus


Jorus
nagyúr

Nagyon köszi mindenkinek a válaszokat! :) Valóban a SOTE épülete az, mert más nem lehet. Ami zavaró volt, hogy a Száva utcai adótorony kb. egyharmada egy antenna kvázi, és a Várból nem is látszik, ezért tűnt alacsonyabbnak, ahogy azt Pjen kiszúrta.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11913) pulcsi


pulcsi
tag

Tud valaki olyan progit ami egy képre rátesz szöveget, és lehet állítgatni hogy beússzon, ráessen stb.a képre a szöveg, és valamilyen videó formátumban is lehessen menteni?

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#11914) Rivaul válasza pulcsi (#11913) üzenetére


Rivaul
addikt

A wines movie maker tudja mindezt.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11915) pulcsi válasza Rivaul (#11914) üzenetére


pulcsi
tag

Köszi

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#11916) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Ki fóliáz most autót a legolcsóbban (teljes autó becsomagolásra gondolok,nem ablakfóliázásra) ?
Gondolom hogy már kikoptak a taxik - nincs annyi melójuk - vannak akciók!?

(#11917) Rivaul válasza -NOKIA- (#11916) üzenetére


Rivaul
addikt

Szia.
Nekem a teljes kocsi fóliázva van. Már megviselt és emiatt néztem körül mit és mennyiért mostanában. EZ a csávó 180-ért vállalta az enyémet úgy hogy nekem még a jelenlegit is le kéne szedni ami komolyabb plusz meló ugyebár. Anyag, munka, minden benne van. Nem csak carbonnal dolgozik, nekem ismét sima feketére lett árazva. Jah és ez egy nagy 45-ös Rover. Gondolom kisebbet olcsóbban is csinál.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11918) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Apple Keynote live stream linket tud valaki ahol nem pofáznak bele? Apple.com-on kívül (nincs Safarim).

4 8 15 16 23 42

(#11919) FodZilla


FodZilla
csendes tag

hi

Europass-on kívül milyen online, (szükség esetén ismételten szerkeszthető) amerikai típusú (nívós) önéletrajz készítő program érhető el? Ha a magyar mellett angol nyelven is elérhető, az plusz pont

(#11920) CloZee


CloZee
aktív tag

Nektek sikerül ide regisztrálni? Nekem állandóan hibát ír az ellenörző kódra

(#11921) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Elvira.hu weboldalon szeretnék vásárolni 1. osztályú pót- és helyjegyem mellé 1. osztályú menetjegyet. Kizárólag menetjegyet nem tudok vásárolni az általam kiválasztott vonatra, ami 19:13-kor indul, mert minimum pótjegy köteles, de én már rendelkezem pót- és helyjeggyel egyaránt. Ebben az esetben, ha én személyvonatra vásárolok 1. osztályú menetjegyet, mely aznap közlekedik, de a jegyen nem 19:13 van megjelölve indulásnak, hanem 7:13, akkor a kalauz megbüntethet?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#11922) EmberXY válasza Aaron14 (#11921) üzenetére


EmberXY
addikt

Én úgy tudom, hogy a "sima" menetjegy az km-re szól, és van egy bizonyos érvényessége, de nem hiszem, hogy azon belül időponthoz lenne kötve... Pl. én Bp-re szoktam utazni időnként, 2. osztályú menettérti jegyet szoktam venni, hogy visszafelé ne kelljen sorba állni, abban benne van a pótjegy, fagykár, jégkár, minden, az pl 14 napig érvényes. Azon belül akkor utazok, amikor jónak látom, nem is volt ebből még soha gond.
Szóval szerintem ha a helyjegyed megvan, akkor a sima menetjegy már mindegy, hogy mikorra szól (egyáltalán rajta szokott lenni, hogy mikori vonatra lett váltva?) :F
Ha rosszul tudom, akkor javítson valaki...

Up the Irons!

(#11923) madmaxxx


madmaxxx
senior tag

Üdv!

1 kis segítséget szeretnék kérni. Problémám a böngészőmmel (Mozilla Firefox) lenne, mivel az esetek döntő többségében 1 új lap nyitásánál megnyit több online játékos illetve reklámoldalt. Hogy tudnám kiküszöbölni, hogy ne legyenek plusz "page"-k?
Köszönet előre is!

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#11924) aizen92


aizen92
addikt

Sziasztok!

TP-Link wifi router szeretnénk arrébb tenni, ezért vennénk egy 10 méteres kábelt hozzá.
Ez megfelel ennek a célnak? vagy milyet kéne vennem?
Előre is köszönöm!
:R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#11925) Vakegérke válasza madmaxxx (#11923) üzenetére


Vakegérke
veterán

Itt a szaktopic. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11926) EmberXY válasza madmaxxx (#11923) üzenetére


EmberXY
addikt

Valószínűleg valami reklámblokkoló plugin kell majd, de itt a szaktopik, itt biztos tudnak konkrétabban is segíteni.

Szerk.: Hála a Trágyakomnak, meg is előztek az utolsó métereken... :DDD

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#11927) madmaxxx válasza aizen92 (#11924) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Elvileg megfelel a célnak, bár lehet hogy 1 kicsit komolyabb UTP kábel sem lenne rossz. :U

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#11928) pjen válasza aizen92 (#11924) üzenetére


pjen
félisten

10 méteren jó lesz az. :)

(#11929) madmaxxx válasza Vakegérke (#11925) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Vakegérke, EmberXY - ezer köszönet az útbaigazításért ... :R

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#11930) Vakegérke válasza madmaxxx (#11929) üzenetére


Vakegérke
veterán

Örömmel segítettem. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11931) madmaxxx válasza Vakegérke (#11930) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Ez jó lehet a számomra? Szvsz igen, de jobb lenne ha valaki megerősítene ... ;)

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#11932) Vakegérke válasza madmaxxx (#11931) üzenetére


Vakegérke
veterán

A korábban linkelt szaktopicban bizonyára jobban tudják, avatott guruk válaszolnak kérdésedre. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11933) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Pizza-King III.kerületbe is szállít házhoz? Weboldalukon nem találni :O

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#11934) CloZee


CloZee
aktív tag

Minden hajnali 1 felé ez a gép repül el a környékünkön (lényegében a település fölött).

Flightradar-on itt követhető. Állítólag 24 ezer lábon megy, de olyan hangos mintha valaki flexelne 10 méterre. Valahol utána lehet nézni, hogy mit szállítanak az ilyen teherszállító gépek (jelen esetben UKL4019 )? Legalábbis annyira, hogy milyen típusú a rakomány.

[ Szerkesztve ]

(#11935) Jorus válasza CloZee (#11934) üzenetére


Jorus
nagyúr

Bármit bárhova, ami belefér.
"Types of cargo
- special, oversized, heavy, expensive, fragile and perishable goods
- clearance and transportation of all classes of dangerous goods
- equipment of all kinds, pharmaceuticals and vaccines, high-tech devices, food, clothing, furniture, etc.
- military and dual-use cargo
- diplomatic cargo
- live stock"

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11936) Rivaul


Rivaul
addikt

Mi annak az iskolai vetítőnek a neve ami alul világít és egy hattyúnyakas tükrön keresztül nyomja a képet a falra?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11937) Bjørgersson válasza Rivaul (#11936) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Írásvetítőre gondolsz?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11938) haromegesz14 válasza Rivaul (#11936) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Írásvetítő :F

Oké, megelőztek :DDD

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#11939) Rivaul


Rivaul
addikt

Igen ez lesz az. én iskolai vetítőre kerestem de úgy minden mást dobott. Thx

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11940) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten

Volna egy problémám, hogy van egy könyvtár és benne pár fájl amit sehogy sem tudok "törölni" , erre van valami megoldás ? /írásvédettség levétele, fájl és könyvtárra megtörtént és a többi... de semmi előrelépés/
Win 8.1 Pro 64bit rendszerem van és van több ilyen könyvtáram / fájlom is (belső SSHD-n és külső USB-s HDD-n is...) - az SSHD -n lévők az USB-s HDD -ről lettek másolva... (mondom kiírom BD-R lemezre...) :U

Segítséget előre köszönöm ! :R

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11941) Bjørgersson válasza MaxxDamage (#11940) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Miért nem a szakmai topikban próbálkozol ilyen kérdésekkel?

Windows 8 / 8.1

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11942) MaxxDamage válasza Bjørgersson (#11941) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Azt hittem ez az IT (szakmai t.) ezért jöttem azonnali kérdések topikba (pontosabban IT - hardver , alkatrész problémák topikja)
az én problémám meg fájltörlési... :B , de felteszem az általad ajánlott helyeken is, hátha :K :R

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11943) Bjørgersson válasza MaxxDamage (#11942) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Azonnali (fáradt gőzös) kérdések órája

Olvasd el a szakmai topik téma összefoglalóját. ;)

Egyébként ne értsd félre, nem elküldeni akarlak, nyugodtan jöhetsz ide is a szakmai kérdésekkel, csak valószínűleg az arra szánt topikban hamarabb kapsz rájuk választ.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11944) Rivaul válasza MaxxDamage (#11942) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez a faxságok topicja, kissé sarkítva és csúnyán fogalmazva. Persze itt is ugyan azok a kiba..ott zsenik vannak mint a többibe, de itt csak lazulunk :))

Amúgy egy live linux alól töröld őket. Az nem foglalkozik a win-es védettséggel.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11945) MaxxDamage válasza Rivaul (#11944) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Köszönöm a tippet /van régi Ubuntu verzióm lemezen, erre a célra megfelelő is lesz. ;)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11946) MaxxDamage válasza Rivaul (#11944) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Amúgy a külső HDD-s könyvtárakat / fájlokat (filmek, stb.) is le lehet így törölni ? (vagy egy próbát megér a dolog?) :B

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11947) Rivaul válasza MaxxDamage (#11946) üzenetére


Rivaul
addikt

Elvileg mindent le kell hogy tudj vele szedni. Nem véletlenül ajánljuk vírusok külső irtására, mivel ami win rendszer alá van azt vajmi kevésre érdekli a linuxot.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11948) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

ILividet ismeri valaki? Vírus vagy nem? (softpedia meg cnet is felajánlja...)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#11949) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Nem tudjátok mi történt a Google fordítóval? Egy ideje nem bír annyi mondatot lefordítani, mint amennyit korábban simán megcsinált. Néha szoktam filmekhez feliratot fordítani és eddig simán lefordította az egészet, vagy 2 részletben kb 1500-2000 mondatot egyszerre, de pár hónapja 200-300-nál nem bír többet. Közben furcsán viselkedik, szinte kiakad az oldal és kiírja, hogy parancsfájl nem válaszol. A fordítás betűmérete is ilyenkor jóval nagyobb lesz. Néztem más böngészőkkel, de ua. Korábban ez sosem okozott neki gondot.
Itt egy példa, ez csak 1200 mondat lenne, de csak 266-ig fordította le.

(#11950) unravel


unravel
őstag

A paypassos érintésnélküli vásárlás nem jelenik meg az e-bank felületen?
szerk: nem tudom hova lett 4366 ft a számlámról. :F

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.