Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10951) Richard! válasza Rivaul (#10950) üzenetére


Richard!
addikt

Sajna nem látják,adatvédelmi okokból...illetve listát is csak a kimenő hívásokról tudnának küldeni :W
Köszönöm azért a segítséget :)

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#10952) EmberXY válasza Richard! (#10949) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem fogadott hívás volt, vagy fogadott? Számot küldött az illető (ha privát szám volt, akkor eleve felejtős)?
Milyen telefonról van szó?
Nálam androidon szokott olyan előfordulni, hogy ha egy nem fogadott hívással "nem foglalkozom", csak törlöm az értesítősávról, akkor újraindítás után ismét az arcomba nyomja (a hívásnaplóba természetesen mindenképp bekerül, nálad nem tudom, hogy mi miatt nincs benne... :F).
Így látatlanban azt mondom, hogy ha sehol nem találod, esetleg egy újraindítást megpróbálhatsz, hátha csak beragadt valamelyik logba, aztán bekerül a helyére...

Up the Irons!

(#10953) Richard! válasza EmberXY (#10952) üzenetére


Richard!
addikt

Fogadott, 30-as szám volt.Samsung Galaxy Sll.Volt restart,de semmi.Esetleg az előfordulhat,hogy betelt a napló és azért nem mentette el? :F

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#10954) EmberXY válasza Richard! (#10953) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem ha betelik a napló, akkor a legrégebbi hívásokat törli, bár ha egyáltalán betelik (szerintem csak egy logfájl, ami folyamatosan bővül, gyakoriságokat is figyel, stb, pláne ha android, szerintem nincs felső korlátja), de a legutóbbi hívást mindenképp el kéne tárolnia.
Nincs esetleg valami külső program a telefonon, ami a hívásokat/listákat kezeli, esetleg véletlenül nem törölhetted/valaki más? A napló egyébként rögzít rendesen, nincs esetleg kikapcsolva valahogyan?
Esetleg még olyan ötletem van, hogy a szám valami "speciális" lehetett. Arra gondolok, hogy esetleg valami speciális azonosítóval jött a hálózaton, mint pl a belügyminisztériumi sms tavaly márciusban, lehet, hogy ezért nem tárolódott, bár ez elég sci-fi ötlet, más nem jut eszembe hirtelen..

Up the Irons!

(#10955) Jorus


Jorus
nagyúr

Illik ma motoros fűkaszával rosszalkodni a kertben? Kőbánya, kertváros.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10956) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok, nem tudom, hogy jó helyen teszem e fel a kérdésem?
Egy adott alufelni típushoz keresem a vele kompatibilis járműveket a méretei alapján.

Sok olyan oldalt találtam, ami egy adott járműhöz adja meg a méreteket, de nekem fordítva kellene, mert így nagyon babrás kikeresni az összes járművet.

Ha esetleg érdekes lehet, akkor leírom a méreteket is:

OZ Energy Matt Black 19" with Dunlop SportMaxx Tyres 235 / 35 / ZR19

Diameter: 19

Wheel Width: 8

Number of Studs: 5

Distance: 114,30

Offset:45

Tehát azt szeretném tudni, hogy ezt a felni + gumi kombót milyen típusokra tudom felszerelni. Bár nem bízom benne, hogy ilyen adatbázis létezik, nagyon hálás lennék, ha valaki érdemben tudna segíteni.
Ha tényleg hasznos a tanács, akkor az első jelentkezőt időrendben egy tálca sörrel, vagy annak az árával jutalmaznám (paypal required)
Fontos, hogy az adatbázis ne pár gépkocsiból álljon, mert én is tudok fejből vagy tíz típust, amire fel lehet húzni őket.
Köszönöm a válaszokat előre is.
Péter

(#10957) Rivaul válasza Jorus (#10955) üzenetére


Rivaul
addikt

Én 11 kertváros szintén ma esek neki akár illik akár nem ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10958) Vakegérke válasza Jorus (#10955) üzenetére


Vakegérke
veterán

Vallási ünnep, nem szabvány hétvége. Szóval inkább ne.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10959) Jorus válasza Vakegérke (#10958) üzenetére


Jorus
nagyúr

Hozzád nem hallatszik el, az legalább 5 sarok. :) De mondjuk amúgy is nagyon meleg van, majd inkább holnap munka után pöfögök.

Rivaul: én is így voltam vele, de nagyon meleg van, meg itt van egy templom a szomszédban, aztán lehet, hogy a hívek nem hallanák a papbácsit a berregéstől. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10960) Vakegérke válasza Jorus (#10959) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha már itt tartunk, nálam a TérkéPH! nem elérhető. Meghalt, vagy átköltöztették, nem tudod?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10961) Jorus válasza Vakegérke (#10960) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nálam műxik rendben. http://terkeph.hangya.net/

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10962) Bjørgersson válasza Vakegérke (#10958) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem igazán látom az összefüggést. :N

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10963) Rivaul válasza #48613632 (#10956) üzenetére


Rivaul
addikt

Ment pm.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10964) EmberXY válasza Jorus (#10955) üzenetére


EmberXY
addikt

Rosszalkodni nem, de füvet akkor nyírsz, amikor akarsz...
Nálam is ma délelőtt lett levágva, én sem látok semmi kivetnivalót benne, ha valaki ilyenkor ér rá, akkor ez van. :D
Amúgy az ilyen piros betűs kétnapos ünnepekben szerintem a másnap már nem annyira ünnepélyes, mint az első.

Up the Irons!

(#10965) Richard! válasza EmberXY (#10954) üzenetére


Richard!
addikt

Nincs semmilyen külső progi,ill nem töröltem ki.De már megoldódott,mivel szerencsére visszahívott :)
De érdekes,hogy azt már eltárolta.
Mindenesetre köszönöm szépen :) :R

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#10966) Vakegérke válasza Jorus (#10961) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez a link már jó, köszönöm. :)

kovy29: Vallási ünnepeken az áhítatnak van helye, és zavaró lehet a hívők számára a munkagép zaja. Csak erre gondoltam.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10967) #48613632 válasza Rivaul (#10963) üzenetére


#48613632
törölt tag

köszi, rögtön utána nézek, csak elpostázok. :R

(#10968) Bjørgersson válasza Vakegérke (#10966) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Na mindegy, inkább nem mondok semmit. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10969) Met válasza Bjørgersson (#10968) üzenetére


Met
nagyúr

Én nem vagyok vallásos (nagyon nem....) de ha ilyen van nem szoktam zajongani mert mást lehet hogy zavarna, ennek ellenére tegnap és mai is füvet nyírtak és flexeltek valamelyik szomszédban (kispest)...
Flexelhetnék én is, mert lenne mit, de majd jövő hétvégén.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10970) Rivaul válasza Met (#10969) üzenetére


Rivaul
addikt

Egy férfinek mindig van mit flexelnie :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10971) Bjørgersson válasza Met (#10969) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ugyanolyan nap ez is, mint bármelyik másik hétvége, nem kell belemagyarázni a vallást. Az ateistáknak is ugyanúgy zavaróak az ilyen hangos dolgok akármikor, mint a vallásosoknak ünnepekkor.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10972) #65675776 válasza Vakegérke (#10966) üzenetére


#65675776
törölt tag

Engem meg zavarnak a nyugalmamban az állandó körmenetek, esetleges randomba beiktatott harangozások, zsoltárok és egyebek éneklése.

(#10973) razorbenke92 válasza #65675776 (#10972) üzenetére

De az gondolom nem zavar, amikor a keresztény ünnepek miatt nem kell dolgozni menni :DDD

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#10974) #65675776 válasza razorbenke92 (#10973) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kellemes mellékhatás. Az már sokkal kellemetlenebb, hogy ilyenkor a boltokban már pénteken armageddon van. Arról nem is beszélve, hogy az ilyen ünnepek döntő többségének már semmi köze ahhoz, amiről szólna. Pl a karácsony és a húsvét sem vallási ünnep már évtizedek óta. Kereskedelmi ünnepek ezek.

Körmenet meg nem csak ilyen hivatalos ünnepeken van. Külön élmény volt, amikor volt valami vallási találkozó Debrecenben pár hónapja. Hazajöttem éjszakás műszakból, aludtam volna, de nem tudtam, mert vagy egy órán keresztül vonultak az utcánkban a fanatikusok óbégatva. Mert ugye azt feltétlenül szűk mellékutcákon kell. Miért nem mentek egyből a prérire, ahol senkit sem zavartak volna? Ha ők nincsenek tekintettel senkire sem magukon kívül, akkor én miért legyek tekintettel rájuk?

(#10975) razorbenke92 válasza #65675776 (#10974) üzenetére

Mi van, ha azt mondom, pont nem a vallásos emberek miatt van a dömping a boltokban?

Általában pont azokat az embereket látod ott, akik nem a vallási jelentősége miatt várják az ünnepet, szóval ez elég gyenge érv.

A körmenet, felvonulás, találkozó stb. napközben megint csak nem vallási "betegség". Nem azt mondom, igazad van abban, hogy felháborodsz ezen, de ha rasszfelvonulás/politikai/nemi identitási stb. lenne, amiatt is utálnád az egész csoportot?

"Ha ők nincsenek tekintettel senkire sem magukon kívül..." ezt meg a keresztény társaságokra lehet a legkevésbé mondani.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#10976) Rivaul válasza razorbenke92 (#10975) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem hiszem hogy erről szólna amit daa-raa írt. A lényeg az lenne hogy miért is foglalkozzunk velük ha ők se foglalkoznak velünk. Legyen az bármilyen címszó alatt, vallás, politika vagy miegymás. Tudom hogy nem túl emberbarát nézőpont de ha én ma vagyok itthon és ma érek rá akkor ez van. Már nem azt a világot éljük ahol ilyesmire van lehetősége tekintettel lennie az embernek.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10977) EmberXY válasza Rivaul (#10976) üzenetére


EmberXY
addikt

Bezzeg Észak-Koreában milyen lelkesen ülnénk a templomban egész nap, eszünkbe se jutna füvet nyírni... :DDD

Up the Irons!

(#10978) mefistofeles

Bizonyos a kultúra magasabb fokán álló országokban büntetik is a hétvégi zajongást!
Persze aki úgy áll a dolgokhoz, hogy szarok mindenkire, vasárnap, este hétkor fogok flexelni, betont fúrni annak kár is ezt magyarázni. Nálunk a lépcsőházban egyszer próbáltak szombat este fél nyolckor réselni. A kétéves kisfiam meg úgy megijedt, hogy sírt. Lementem a kedves szomszédhoz és elmagyaráztam neki mit csináljon ilyenkor........
...ja és ez tök független attól, hogy vallási ünnep vagy szimpla hétvége.... szerintem....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#10979) #65675776 válasza razorbenke92 (#10975) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy szóval nem mondtam, hogy miattuk lenne. Csak egyrészt mint írtam az ünnepek már alapvetően csak arról szólnak, hogy vegyél valamit. Emellett legalább két olyan vallási ünnep van nálunk (húsvét, pünkösd), ami mindenképpen hosszú hétvégét generál. A karácsony (szintén vallási ünnep lenne eredendően) akár négy naposra is duzzaszthatja. Lehet nem (csak) a vallásos emberek vásárolnak ilyenkor hegyekbe (aztán dobják ki pl a kenyér felét, mert megszáradt, megpenészedett, miközben hozzá sem nyúltak), de maguk az ünnepek okozzák a hosszú hétvégét.

Minden esetben zavar, ha a csoport látványosan nem is foglalkozik azzal, hogy mások nyugalmát megzavarja. Ebből a szempontból egy körmenet semmiben sem különbözik a melegfelvonulástól.

Nekem nem úgy tűnik, hogy a keresztények olyan nagyon foglalkoznának másokkal. Legfeljebb akkor ha téríteni akarnak, akkor tényleg van figyelem, de azt meg roppant tolakodó módon teszi az összes vallási csoport. Volt, hogy katolikusok próbáltak győzködni a Nyugai Pályaudvaron. És gyakorlatilag lehülyéztek, mert elhiszek bármit is, amit tudományosan lehet magyarázni. Ennyit a nagy türelmükről.

[ Szerkesztve ]

(#10980) Rivaul válasza mefistofeles (#10978) üzenetére


Rivaul
addikt

Bizonyos országokban van szabadnap, egészségügy, értékálló fizetés és megbecsülés stb. Ilyen körülmények mellett könnyebb toleránsnak, türelmesnek és odafigyelőbbnek lenni. Ne hasonlítsuk magunk normális országokhoz mert ilyesmivel még csak viccben sem lehet együtt említeni kis hazánkat. :U

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10981) mefistofeles válasza Rivaul (#10980) üzenetére

Értem!
Tehát szerinted az ország gazdasági helyzetére hivatkozva lehet (szinte kell) vasárnap réselni a szomszéd háza mellett.......
Tudod a kultúrált viselkedés nem pénztárca vagy gazdasági helyzet függő........
Én is szenvedek az általad felsorolt dolgoktól, érdekes módon mégis megtudom oldani, hogy hétvégén hagyom pihenni a szomszédaimat! Ja és ezt viszont is elvárom tőlük!

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#10982) razorbenke92 válasza #65675776 (#10979) üzenetére

Persze kezdem érteni, hogy mi volt a gond. Egyet kell, hogy értsek, a munkát tényleg akkor kell elvégezni amikor idő van rá. Keresztény berkekben vasárnap nem volna szabad dolgozni, de én is akkor csinálom a dolgaimat itthon.

Persze, tudom, rengeteg a mormon és hasonló csoport, és túl sok a fanatikus is, ezt elismerem, de a keresztény szolgálatok nagyon sokat segítenek más embereken. Az hogy te ezt magadon, vagy a környezeteden nem veszed észre, annak örülni kell, mert az azt jelenti, hogy nincs olyan sanyarú sorsa senkinek körülötted.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#10983) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Üdv

Pc webshopoknál olyan létezik, hogy valaki nem kap aláírt, lepecsételt számlát, hanem emailben küldenek egy pdf-et, amit kinyomtathat magának, mondván, hogy az aláírás és pecsét nélkül is hiteles?
Ezzel hogyan lehet a garanciát érvényesíteni?

Nem minden vándorút céltalan...

(#10984) Rivaul válasza mefistofeles (#10981) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem kell de sok esetben igen is akkor van lehetőség. Az hogy neked van lehetőséged figyelmesnek lenni az nem azt jelenti hogy másnak is. És igen ezekben sokat közre játszik az általam említett dolgok sokasága. Nem azt mondtam hogy egyet is értek ezzel de ez van sajnos.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10985) Rivaul válasza 3.Aragorn (#10983) üzenetére


Rivaul
addikt

Nekem a t-mobil-os garanciajegyem is ilyen webshopos vásárlás esetén. Gondolom ilyenkor az azonosítókat nézik.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10986) razorbenke92 válasza 3.Aragorn (#10983) üzenetére

A PCX is ilyet küld, és ők azért nem egy zugüzlet.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#10987) 3.Aragorn válasza razorbenke92 (#10986) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszi srácok! Éppen pcx-es termékről lenne szó.
Megnyugodtam - csak azelőtt még nem találkoztam ilyesmivel.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#10996) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Vallási tárgyú vitátokat legyetek szívesek a megfelelő topikban lefolytatni!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10997) #24334592 válasza Jorus (#10961) üzenetére


#24334592
törölt tag

de zsír! Ilyen is létezik? :Y Hülye kérdés, de mi alapján szórja szét a népeket?IP? Én nem ott vagyok, ahol lennem kéne...

(#10966) Vakegérke engem meg rohadtul zavar, h minden reggel 6kor fél napot megy a harang :U

[ Szerkesztve ]

(#10998) Jorus válasza #24334592 (#10997) üzenetére


Jorus
nagyúr

Te tudod bejelölni a saját tartózkodási helyed. PH-s bejelentkezés után jobb alsó sarokban katt a Beállításra, és odahúzod az avatarod a megfelelő pozícióra.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10999) fess


fess
őstag

Sziasztok
Próbaidő alatti felmondás után mennyi időt kell várni,hogy kiadják a papírokat?

Ezek szerint 2 nap kellet. most telefonáltak pont :)

[ Szerkesztve ]

(#11000) #24334592 válasza Jorus (#10998) üzenetére


#24334592
törölt tag

:R kössz!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.