Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10801) razorbenke92 válasza Apollyon (#10800) üzenetére

Olyankor szoktak ilyet csinálni, ha csőtörés volt a környéken, vagy vízvezeték szerelés. Ilyenkor a szokásosnál több fertőtlenítőt nyomnak a vízbe, de erről szokás szólni.

(Mellesleg én soha nem ittam meg a pesti csapvizet. A vidékihez képest alapjáraton is sokkal "vegyszeresebb" az íze.)

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#10802) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok!

Hiába keresem hirtelen nem találom a Topic keresős topicot így ide írok ha nem baj.
Egészséggel, gyógyszerekkel foglalkozó topic van esetleg?

Ide is bevésem, hátha:
Ahol tudom elkerülöm a gyógyszer szedést de az allergiámmal nem tudok mit kezdeni bogyó nélkül, így fél adagot (5mg) szedek jun-augusztus időszakban (ill. idén kicsit korábban jelentkeztek a tünetek)
Kérdés tehát van lényegi különbség a cetirizin-dihidroklorid és a cetirizin-ratiopharm között? Esetleg valami más a tuti?

Előre is köszi!

Üdv :R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#10803) Apollyon válasza razorbenke92 (#10801) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Valóban!
Tényleg olyan szaga van mint a fertőtlenítőnek! A kórházakban is ezt a szagot lehet érezni, tudtam hogy ismerős valahonnan...
De ez nagyon durva, olyan mintha Domestossal öntöttem volna le a kezem... :/

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#10804) sutszi válasza Apollyon (#10803) üzenetére


sutszi
veterán

Tudomásom szerint Klór-t használnak. Ez egyébként várostól függetlenül bárhol előfordulhat, hogy többet tesznek...Beteges, járványos időszakban kb egyfolytában csinálják...Sajnos. Ez van, sz*r a víz...Ami elég ironikus, figyelembe véve, hogy milyen és mennyi vízkészlete van az országnak...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#10805) Bjørgersson válasza Zewa (#10802) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Itt van a topik keresős topik, bár nem tudom ennek a kérdésnek hol lenne legjobb helye. Talán írj egy személyes bejegyzést, azt viszonylag sokan látják.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10806) Troy. válasza philoxenia (#10798) üzenetére


Troy.
addikt

Nem rossz ötlet. :) :P

.

(#10807) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

+42 191 828 1138

Ez vajon milyen telefonszám?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10808) skitzoo válasza Bjørgersson (#10807) üzenetére


skitzoo
senior tag

Hát nem magyar. :DDD
Edit: csehországi.

[ Szerkesztve ]

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#10809) Bjørgersson válasza skitzoo (#10808) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszi, hol nézted meg?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10810) skitzoo válasza Bjørgersson (#10809) üzenetére


skitzoo
senior tag

Egyszerű volt. Beirtam googlébe, hogy: +42. És első linken már meg is találtam a választ. :DDD

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#10811) Bjørgersson válasza skitzoo (#10810) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hmm, lehet nem az egész telefonszámmal kellett volna próbálkoznom.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10812) skitzoo válasza Bjørgersson (#10811) üzenetére


skitzoo
senior tag

Hát nem. Amúgy a +36 az Magyarország körzetszáma. Ha más akkor az külföld. Itt egy link ahol összevan foglalva, kinek melyik. :)

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#10813) Bjørgersson válasza skitzoo (#10812) üzenetére


Bjørgersson
félisten

"Amúgy a +36 az Magyarország körzetszáma. Ha más akkor az külföld."

Ez azért még nekem is megy. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10814) skitzoo válasza Bjørgersson (#10813) üzenetére


skitzoo
senior tag

Hát kitudja. :P ;]

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#10815) #24334592 válasza skitzoo (#10808) üzenetére


#24334592
törölt tag

az +421 és szlovák...918-cal meg vmi vezetékes. Valszeg felvidék. Találtam tel.számot erre a Slovakiaracingtől is.

(#10816) skitzoo :R a lényeg, h nem ázsiai vagy északafrikai ;]

[ Szerkesztve ]

(#10816) skitzoo válasza #24334592 (#10815) üzenetére


skitzoo
senior tag

De mivel 10 szám van utána igy Cseh. :U

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#10817) Bjørgersson válasza #24334592 (#10815) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Cseh, szlovák, csehszlovák, egy kutya. :D Köszi azért. :)

(#10816) skitzoo: Így már nem, +421 918 281 138.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10818) #24334592 válasza skitzoo (#10816) üzenetére


#24334592
törölt tag

na, megnéztem a csehekét.Annyiban vitatkoznék, hogy 420 a cseh előhívó... :U
[link]

(#10817) kovy29 :DDD +1

[ Szerkesztve ]

(#10819) skitzoo válasza Bjørgersson (#10817) üzenetére


skitzoo
senior tag

Amúgy nem nekem volt igazam. Itt levan irva. :DDD

(#10818) Zseketto : Igen igazad van. :)

[ Szerkesztve ]

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#10820) Bjørgersson válasza #24334592 (#10818) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akkor viszont igazad volt, mert a második formában már egy szlovák számot kapunk.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10821) skitzoo válasza Bjørgersson (#10820) üzenetére


skitzoo
senior tag

Nem mindegy? Úgyse érted. :DDD (Én se. :DDD )

[ Szerkesztve ]

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#10822) #24334592 válasza Bjørgersson (#10820) üzenetére


#24334592
törölt tag

inkább gyere át a nők nőügyek topikba és meséld el, melyik ex-ed hívogat :U ;]

(#10823) skitzoo válasza #24334592 (#10822) üzenetére


skitzoo
senior tag

Szerintem be volt rugva és áttévedt a határon. :DDD

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#10824) EmberXY válasza Bjørgersson (#10807) üzenetére


EmberXY
addikt

Miért nem hívod fel? Úgy biztos kiderülne, hogy milyen szám... :DDD

Hol találtad?

Up the Irons!

(#10825) Bjørgersson válasza EmberXY (#10824) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hooogyne, aztán lenne vagy 70.000 Ft a telefonszámla. :D Édesapámat hívta, de nem vette fel. Csak nem te voltál? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10826) #24334592 válasza Bjørgersson (#10825) üzenetére


#24334592
törölt tag

:DDD

91huf/perc ha hívod (by eu roaming díjak), aztán csak nem beszélsz vele órákat...Vagy, jobb ha nem feszegeted a fater életét :C

(#10827) EmberXY válasza Bjørgersson (#10825) üzenetére


EmberXY
addikt

Dehogy, én Trinidad és Tobago-n keresztül szoktam telefonálgatni. ;]

Szerintem csak elgépelték a telefonszámot, azért hozzátok futott be...

Up the Irons!

(#10828) Bjørgersson válasza #24334592 (#10826) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem feszegetem, ő kért meg, hogy guglizzak már rá. :D

(#10827) EmberXY: Ó, értelek. :D Én is erre tudok gondolni. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10829) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10830) skitzoo válasza philoxenia (#10829) üzenetére


skitzoo
senior tag

Hogymondja kend? :DDD

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#10831) philoxenia válasza skitzoo (#10830) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Elvileg szlovák orange-s szám...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10832) #24334592 válasza EmberXY (#10827) üzenetére


#24334592
törölt tag

:DDD trinindadéstobago...kiköptem a teát a monitorra.

(#10833) littleNorbi


littleNorbi
aktív tag

Sziasztok! Adott egy MSI MS-7512 P45 Platinum alaplap és benne 2 db Kingston HyperX 2GB DDR2-es, a probléma az, hogy ezek csak 400MHz-n dolgoznak. Ezt BIOS-ban tudom átállítani, miért nem működnek a névleges (800MHz) frekvenciájukon?

(#10834) Rivaul válasza littleNorbi (#10833) üzenetére


Rivaul
addikt

Szia!
Ez itt az unalmi kör nem a szakmai topic. EZ a te topicod :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10835) skitzoo válasza Rivaul (#10834) üzenetére


skitzoo
senior tag

Akkor te csak unatkozni jársz ide? ;]

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#10836) Rivaul válasza skitzoo (#10835) üzenetére


Rivaul
addikt

Néha... Többnyire... Ha jobban belegondolok akkor jah :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10837) #24334592 válasza Rivaul (#10836) üzenetére


#24334592
törölt tag

+1 legjobb hely... :DDD

tényleg, egy ilyen fáradtgőzös topikban van egyáltalán olyan logikailag, h OFF hozzászólás? :D

[ Szerkesztve ]

(#10838) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten

Érdeklődnék, hogy van valahol TV -s topik ahol hozzáértő szakik megmondják milyen értéke van adott TV-nek ?
/nem találtam ilyet/
Fater lecserélte a 100hz -s TV -t 200Hz -es FHD/LED -re és azt mondta adjam el a régit :DD

/az eladandó TV egy Samsung CW-29M066/

Segítséget előre köszi ! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#10839) Bjørgersson válasza MaxxDamage (#10838) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Még mobilról is sikerült megtalálnom. [link]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10840) MaxxDamage válasza Bjørgersson (#10839) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Köszi ! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#10841) moonguru válasza littleNorbi (#10833) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Azon dolgoznak! :)

Valódi 400 Mhz effektíve 800 Mhz

A DDR2 800-as Memóriára nekem miért 400Mhz-es órajelet ír? Azt hittem a 800 a Megaherzet mutatja.

Monitor Guru!

(#10842) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten

Körzeti fogorvos kérhet pénzt kezelésér?
(húzás, tömés /porcelán/, fogkőeltávolitás, stb...)

Már egy vagyont otthagytam és megkinoz mindig rendesen...
/elmondása szerint nekem csak felét kell fizetnem mint más a nem körzetébe tartozónak.../ nem értem én ezt! Akkor mi meg hogy is van? :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#10843) EmberXY válasza MaxxDamage (#10842) üzenetére


EmberXY
addikt

Ebben a cikkben összefoglalják, hogy nagyjából mit fedez a TB, a "fogsebészet" alatt nem tudom, hogy a tömést, húzást, stb. kell-e érteni, nekem egy pár éve tömték be fogamat "ingyen", bár nem porcelánnal, lehet, hogy csak az amalgám van "ingyen".

Up the Irons!

(#10844) MaxxDamage válasza EmberXY (#10843) üzenetére


MaxxDamage
félisten

:R
Igen, amalgán az ingyen van! (tudtommal is, azt lehet már az se)
Nekem talán egy fogam van amibe amalgán van, de az is 10+ éve lett berakva... még bírja (am. soha többé amalgánt!), többi meg nemrég lett lecserélve porcelánra. Asszem felveszem az ügyvédemmel a kapcsolatot, hogy tudakolja meg ezeket az infokat, mert jobb tisztába lenni a szabályokkal..., de elötte megnézem a cikkben említett paragrafusokat ;)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#10845) Bjørgersson válasza MaxxDamage (#10844) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ügyvéd? Szabályok? Mi?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10846) krizmo_ válasza MaxxDamage (#10844) üzenetére


krizmo_
addikt

Én 2 éve voltam körzeti fogorvosnál, fogkő eltávolításon és fogtömésen is. Nem amalgám tömésem van.
Nekem teljesen ingyen volt. Elvileg a fogmegtartó kezelések és a húzás ingyen van.

Szerk.:
Amúgy, pont azért megy az ember körzeti fogorvoshoz, hogy ne kelljen fizetni a kezelésért. Legalábbis akkor helyben ne, hiszen a TB-t fizeted...

[ Szerkesztve ]

(#10847) MaxxDamage válasza krizmo_ (#10846) üzenetére


MaxxDamage
félisten

:Y
Akkor az amit "fizetek" neki az kb. zsebbe megy mi ? :U /jah számlát nem szok adni... nem is kértem még igaz/
Köszi, ezt nem tudtam... meg TB -t nem fizetek (az a Nyugdíjintézet fizeti) :DD
Na akkor holnap asszem felvetem ezt a dolgot a fogdokinak... kiváncsi leszek mit lép rá :C

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#10848) EmberXY válasza MaxxDamage (#10847) üzenetére


EmberXY
addikt

Valami bizonylatot kapsz a kifizetett összegekről?

Up the Irons!

(#10849) MaxxDamage válasza EmberXY (#10848) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Semmit... csak lerakom az asztalra (vagy kézbe adom) azt ennyi.. (munka befejezte után)
Elvileg ha megyek hozzá tömésre (még 2 fogam van amit tömni kell... és minden fogam OK) akkor a "munka" befejeztével megemlítsem neki, hogy én azt olvastam, hogy "fogmegtartás" kezelés körzethez tartozó fogdokinál ingyenes ? (vagy adjon sárga csekket és befizetem..) /de inkább feljelenteném kb./ :DD

Eddig akkor jól átvert / kihasznált és az a sok pénz ment a zsebbe.. pff. :W

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#10850) EmberXY válasza MaxxDamage (#10849) üzenetére


EmberXY
addikt

Bár nem vagyok jártas ilyen ügyekben, de ha semmilyen bizonylatot nem ad (valamiféle elszámolásnak lennie kéne a díjköteles kezeléseknél is, meg úgy általában minden tranzakciónál...) szerintem is zsebre dolgozik, ráadásul így nem is tudod bizonyítani, hogy pénzt adtál neki.
Nem tudom, hogy mi a legjobb, amit ilyenkor csinálni lehet, ha megemlíted neki, eltussolhatja, esetleg behúzhatod a csőbe valahogyan (hangfelvétel, stb.), talán tényleg az lenne a legjobb, ha az ügyvédeddel konzultálnál ezügyben...

Találtam egy NAV-os cikket, ami már nem mai, de pont ilyen esetről van szó benne, a fogorvos nem adott nyugtát (kb 4 évig :) ), ezért meg is büntették...

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.