Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11401) razorbenke92 válasza föccer (#11399) üzenetére

A korai órákban olvasva kipattant a szemem, hogy mik is azok a szigetkecskék :Y

:DDD

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#11402) barack1997


barack1997
senior tag

Hali !

Kiégett a sólámpákban az izzó. Vettem bele ilyen pici E14-eset, (ami pl.: a hűtőben van), de ez 25W-os, ami benne volt az pedig 15W-os. Kérdésem pedig az, hogy bele merjem rakni a lámpába a nagyobb izzót ? Nem lesz baja a megnövekedett hőtől ?

(#11403) spiritex válasza barack1997 (#11402) üzenetére


spiritex
veterán

Semmi baja nem lesz! Annyi fog történni, hogy kicsit jobban fog melegedni, ami még jó is, mert jobban fogja oldani és párologtatni a részecskéket. Szerintem én raktam már bele 40 W-os izzót is. A sólámpa egy dolgot nagyon nem szeret, az pedig a víz...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11404) barack1997 válasza spiritex (#11403) üzenetére


barack1997
senior tag

köszönöm a válaszod, okés akkor megy bele :)

(#11405) krizmo_


krizmo_
addikt

Hogy szoktátok a használt olajat összegyűjteni, le kell szűrni, mondjuk ha előtte rántott hús sült benne és a panírdarabok benne vannak, és mibe gyűjtitek?
Ezt ilyen újrafelhasználásnak szeretnénk ezentúl gyűjteni.

(#11406) spiritex


spiritex
veterán

Páromnak egy komplett fogröntgen kimutatta, hogy egy pici ciszta van az egyik foga alatt. Szerintetek igazat mond a fogorvosa, hogy mindenképpen ki kell idegelni azt a fogát? Nem értem, hogy az idegelés hogy fogja eltüntetni a cisztát... Volt valakinek ezirányú tapasztalata? Köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11407) PC4200


PC4200
tag

Üdv!
A videókártya (Itt 4870) hűtőátadó felülete hogy van megoldva?
a gpu-n meg a ramokra is csak rá van kenve a paszta?

CSAK a puffin :)

(#11408) Bjørgersson válasza PC4200 (#11407) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A ramokon valószínűleg nincs, csak a GPU-n.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11409) Qru válasza PC4200 (#11407) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól függ, hogy milyen hűtés van rajta. Ha a gyári referencia akkor gap pad-el van átvezetve a memchippekről a hő a bordára.

#nincsbennetarcsi

(#11410) PC4200 válasza Qru (#11409) üzenetére


PC4200
tag

Ezaz köszönöm ezt kerestem :R

CSAK a puffin :)

(#11411) Dinter


Dinter
addikt

Üdv!

Pár számot szeretnék kiírni, viszont a Windows Media Player csak 71 percnyit enged kiírni. Mi baja lehet?

(#11412) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Itt is feltenném a kérdésem, hátha valaki tud rá érdemleges választ adni. :R
A kérdés ez volna: [link]

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11413) skitzoo


skitzoo
senior tag

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy hogy tudok felvenni zenét a gépre? Megy egy zene a rádióba és fel szeretném venni pl.

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#11414) -Mike- válasza skitzoo (#11413) üzenetére


-Mike-
addikt

Megkeresed Youtube-on és letöltöd. :)

(#11415) mefistofeles válasza MaxxDamage (#11412) üzenetére

Nem vagyok egy nagy guru de a te videokártyádnak már max muzeális értéke van. Ne várj tőle sokat videoknál és úgy általában sem. A 4200-al sem vagy sokkal előrébb. Ez van..... Ezek több mint egy évtizedes kártyák. Szerintem egy gépújítás lassan elkerülhetetlen lesz......

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#11416) skitzoo válasza -Mike- (#11414) üzenetére


skitzoo
senior tag

Egy idézetet akarok felvenni egy filmből. De csak a hang kell a kép nem. :U

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#11417) EmberXY válasza skitzoo (#11416) üzenetére


EmberXY
addikt

A hangsávot vedd ki belőle, pl. Format Factory programmal konvertáld a filmet mp3-ba, aztán az mp3 fájlból vágd ki azt a részt, ami neked kell, szerintem ezt is tudja a FF, de nem vagyok biztos benne, viszont hasonló programokat tudsz keresni a google-ben is.

Vagy egy videoszerkesztővel szerkeszd ki a kívánt filmrészt, aztán azt konvertáld mp3-ba...

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#11418) MaxxDamage válasza mefistofeles (#11415) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszi, akkor ez a probléma másként nem orvosolható? /Csak kép lassulási, akadási gondom van. ;)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11419) Rivaul válasza MaxxDamage (#11418) üzenetére


Rivaul
addikt

Kártya csere mindenképp kell. Nem kell a többit is cserélni de előbb vagy utóbb rákényszerülsz. Egyre erőforrás igényesebbek a web oldalak és a flash videók is. Mivel agp így nv 6600-tól felfele vagy a legerősebb agp-t egy ati 3850-et keress. Ez a kettő megbízható de van más is ami jó lehet. Ezektől gyengébbet viszont felejts el.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11420) MaxxDamage válasza Rivaul (#11419) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm a tanácsot! :R
/megnézem mik a lehetőségek e téren/

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11421) barack1997 válasza MaxxDamage (#11420) üzenetére


barack1997
senior tag

Dual P3 jól látom ? Azzal még netezgetni tudsz egy ideig ;)

(#11422) MaxxDamage válasza barack1997 (#11421) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen ! :K
Költeni nem igazán akarnék rá... :U inkább veszek egy alap Notit ami netre jó meg egyéb alap dolgokra :K

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11423) mefistofeles válasza MaxxDamage (#11422) üzenetére

Mi pénzt szánnál notira? Lehet annyiból összejönne egy közepes asztali is..... persze ha notit szeretnél az más.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#11424) MaxxDamage válasza mefistofeles (#11423) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

kb. még magam se tudom mit akarok... :W
/akkora a választék, hogy vicc.../
Am. a héten adtam el a csúcs PC-m amit nem is rég raktam össze kemény pénzért...
Azért adtam el, mert nem használtam ki (kinőttem már rég a "Gamer" korszakot... IT alapon vagy bárhogy), mint ahogy az Y580 -at sem... így kéne valami amin alapjáraton el lehet szórakozni napi 1-2 hr -t max. (többi meg a torrent le/feltöltés lenne) Notiba ezt ajánlották (teccik is az ötlet!)
Köszönöm a hozzáállásod és segítő kézséged ! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11425) mefistofeles válasza MaxxDamage (#11424) üzenetére

A laptopokhoz nem igazán értek (sőt)... de amit erről olvastam az igen bíztató. A HD4000 videovezérlőröl is nagyon jókat találtam. Ha netezéshez, videozáshoz, esetleg nem top játékokhoz keresel cuccot arra szerintem tökéletes!
Az ár-érték arányát az majd mások leírják, fogalmam sincs, hogy kategóriájában ez az ár mennyire versenyképes, de nem tűnik rossznak!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#11426) Rivaul válasza MaxxDamage (#11424) üzenetére


Rivaul
addikt

Azt a notit felejtsd is el. Jövő ilyenkorra ugyan ott tartanál mint most, csak lenne egy kilós notid amit fél áron tudsz eladni... Nem tudom mennyire van szükséged egy notira de ha nem nagyon, akkor asztali lenne sztem jobb. Nem kell gamer, 60-70k-ért már lehet olyat kapni ami tartja a lépést egy jó darabig és ha valami gubanc van vele akkor könnyebben kiküszöbölhető. Úgy mondom ezt hogy én is notit használok itthon, egy hasonló kategóriából mint amit te most kinéztél. Csak ez 5 éve volt azokkal a hardverekkel szerelve mint amit te néztél bár akkor 250k volt és kér bizony kompromisszumot néha :(((

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11427) mefistofeles válasza Rivaul (#11426) üzenetére

Nem értek a notikhoz de azért ne vezesd félre. Ha az általa leírt konfig még idáig jó volt neki akkor ezzel (amit kinézett) biztos nem azon a szinten fog tartani jövőre.... Újabb játékok és csilió x csilió felbontású videok kivételével szerintem még használható.
Én sem vagyok noti párti de ha az kell, akkor az kell!
Abban tökéletesen igazad van, hogy az árából egy sokkal ütősebb asztalit össze lehet eszkábálni!

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#11428) MaxxDamage válasza mefistofeles (#11427) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Rivaul: :R

Am. nem az említett konfigot használtam idáig (az csak egy collection darab...) hanem egy FX8350 8GB RAM, GTX770-OC, SSD, HDD, BDR Stb... Gépezetet (héten adtam el kihasználatlanság miatt) nem tudom mit is vegyek, de noti lenne a legjobb, mert azon van minden és pici... /Csak legyen olcsó :P / Y580 Gamer noti is kihasználatlanság miatt lett eladva (kb. unalmamba szórom a pénzt...) :DD

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11429) Rivaul válasza mefistofeles (#11427) üzenetére


Rivaul
addikt

Mint írtam nekem is egy ilyen tudású notim van. Nagyon gyors és pörgős gép. De eddig se az alap sebességgel volt a baja viszont ár érték arányban nem éri meg megvenni azt a lapost pont emiatt, inkább akkor tegyen a gépbe egy vga-t 6-7k-ért.


luimapeiz

Ha ennyi van akkor az más ;]
Nekem is volt alienware-em és sok másom is. Elég sok gépe és lapost fogyasztottam el... Mostanra viszont nállam elfogytak az anyagiak sajnos :O

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11430) MaxxDamage válasza Rivaul (#11429) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Csak volt (sajna) :U
Milyen VGA-t szerezzek (csak nem igen kapható régi TOP AGP VGA/ a kis P3 Dual gépbe, hogy a kép betöltés, webcam, egyéb jó legyen adott konfiggal? /volt 3850-em de nem jött be..) NV párti vagyok inkább ;)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11431) Rivaul válasza MaxxDamage (#11430) üzenetére


Rivaul
addikt

Amik megbízhatóbbak abból a korosztályból az a 6600, 6800, 7600, 7800, fx5500 (aktív hűtés kell rá), vagy ha el akarsz vadulni akkor keresel 7950-et. Ezekből is van több verzió gs-gt stb így hasonlítgasd össze őket.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11432) MaxxDamage válasza Rivaul (#11431) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

;) :R
Szétnézek!

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11433) Kékes525 válasza krizmo_ (#11405) üzenetére


Kékes525
félisten

Felejtsd el az olaj újra felhasználását!

Akárhogy is szűröd mikró részecskék maradnak benne, ami tovább sül a következő felhasználáskor és rákkeltő vegyületek keletkeznek, ami nagyon veszélyes lehet hosszútávon.

Nem ér az egész annyit, hogy kockáztass.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11434) krizmo_ válasza Kékes525 (#11433) üzenetére


krizmo_
addikt

Nem erre gondoltam, hanem a használt étolaj leadásra, de ezek szerint rosszul fogalmaztam.
Amit benzinkutakon is le lehet adni, mert te már nem használnád fel.
Erre az újrahasznosításra gondoltam.
Biodízel készül ebből az újrahasznosított olajból.

[ Szerkesztve ]

(#11435) mefistofeles válasza MaxxDamage (#11430) üzenetére

Nem tudom..... én a helyedben mindenképpen újítanék ha nem is sokat, de alaplap, talán egy erősebb dual proci, DDR3 memó és egy újabb vga kellene. Ez egy nagyon alacsony összegből kijönne.
Amiket Rivaul ajánl azok talán elegek lennének az igényeidhez de ezek a kártyák már borzasztó öregek, legtöbbször sokadik gazdánál, és elég nagy a meghibásodási rátájuk, ráadásul ha nincs rajtuk spéci hűtés akkor terhelés alatt zajosak is!

Rivaul: bocsánat, talán nyersebb voltam annál mint amilyen akartam lenni.... nem ismertem a részleteket... :R

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#11436) Kékes525 válasza krizmo_ (#11434) üzenetére


Kékes525
félisten

Értem.

Mit kezdjek a használt étolajjal?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11437) Rivaul válasza mefistofeles (#11435) üzenetére


Rivaul
addikt

No problem :N

Amit ezekről a kártyákról írsz az nagyon is igaz! Ezek a megbízhatóbbak amiket felsoroltam kivéve a 7950 de nem mernék garanciát adni egyre se. Aktív hűtés nélkül meg még inkább rizikó. Volt ezek nagy része nekem is. Az fx5500 pl hűtés nélkül cod2 dx8 alatt dobta a gépet. Új nagy rézbordával és 2 venitivel már dx9 full-on vitte a multit rezzenés nélkül. Ez persze már nem ma volt :o

A lényeg hogy én is egyet értek veled az újítással de ha még is elég lenne a jelenlegi akkor így lehet még húzni egy kicsit az időt :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11438) cattus


cattus
őstag

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy nevezik azokat a szavakat / mondatokat, amelyek visszafele olcasva is értlemes szót alkotnak?

Do the thing!

(#11439) sgergi válasza cattus (#11438) üzenetére


sgergi
veterán

Palindrom.

(#11440) cattus válasza sgergi (#11439) üzenetére


cattus
őstag

Köszi szépen. :)

Do the thing!

(#11441) barack1997


barack1997
senior tag

géza, kék az ég ;]

(#11442) Kékes525 válasza cattus (#11438) üzenetére


Kékes525
félisten

Indul a görög aludni.

Vagy a molekuláris biológiában a restrikciós endonukleázok felismerési szekvenciái:

restrikciós endonukláz

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11443) #24334592 válasza unravel (#11373) üzenetére


#24334592
törölt tag

használj western union, gyorsabb egyszerűbb és olcsóbb is ilyen kis összegnél.

(#11394) Bozodi János add oda a tutisnak, a másik meg aludjon vízágyon, ha van egy jó vétel...Nem kereskedő vagy, nem hiszem, h lepontoznak bárhol is :)

[ Szerkesztve ]

(#11444) Rivaul


Rivaul
addikt

Nekiálltam kitakarítani a pincét. Mióta ide költöztünk lassan egy éve, nem volt rá még időm.
18nm zárt tér, 70 évnyi nem takarítás... Minden lomot kivágtam de lehetetlen kitakarítani. Van benne egy szénledobó amit használtak is... Lassan a tüdőgondozóba kötök ki pedig használok maszkot. Ennek ellenére mégis jól haladok de a por és szén elegye, hiába söpröm rámegy a falra meg visszaszáll a betonra. Sajnos a felöntés nem opció mert vannak lent fa bútorok amik fixek. Porszívót se akarom megölni. Mi lenne a legegyszerűbb megoldás a por száműzésére?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11445) Met válasza Rivaul (#11444) üzenetére


Met
nagyúr

Takarítógép? Amivel nedvesen lehet szőnyeget is pucolni?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11446) philoxenia válasza Met (#11445) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azt még jobban tönkretenné... Vagy régi olcsó porszívó, vagy kis locsolás után seprés...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11447) föccer válasza philoxenia (#11446) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezzel a locsolással csak annyi a baj, hogy azon kívül, hogy szétkeni a falon és okádékul fog kinézni, nem sok mindent érne. Akkor már jobban hinnék valami hab-ban. A hab szépen magába szedi a szén szemcséket és utána fel lehet takarítani.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11448) Rivaul


Rivaul
addikt

Met, philoxenia.

Sajnos csak egy drága porszívónk van itthon. Cirka 8 kiló port söpörtem össze. Nem nyírnám ki vele. A víz nem opció. esetleg ha leviszek azért egy vödörrel és jó vizes seprűvel nekiállnék? Csak fröcskölném vagy működhet?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11449) philoxenia válasza Rivaul (#11448) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak annyi víz, hogy ne poroljon. Locsolóból lenne a legjobb. Ilyesmiből, rózsával.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11450) föccer válasza philoxenia (#11449) üzenetére


föccer
nagyúr

Az lesz vele a baj, hogy a szénpor hidrofób módon viselkedik, csak szétkened a vízzel, de a víz sem szedi fel. Valami durván habos cuccal (ultra por, vagy jó habfürdő) talán érdemben lehet vele foglalkozni. De akkor sem a "levével", hanem csak a habjával.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.