Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41466) db00


db00
újonc

Üdvözlet minden topiklakónak!

Teljesen laikusként szeretnék tanácsot kérni: VW T4 gyári hangrendszerét szeretném cserélni.
- Hallgatott zenék: akusztikus, blues, country-rock flac formátumban.
- A kocsi 1997-es, de rendkívül megkímélt állapotú, ezért a lehető legkisebb bontással-fúrással szeretném megoldani. Olvastam, milyen fontos a "bitumenezés", de az előbbi miatt ezt szeretném elkerülni.
- A kocsi alapzaja magasabb, mint egy modern szgk-é, főleg utazótempóban, ezért sincsenek illúzióim a tökéletes zenei élményről. Viszont a gyári (és már elöregedett) hangszórók köpörcölése helyett szeretném kihozni a maximumot, amit egy utólagos fejegység + 16.5-es komponens szettből ki lehet.
- Van ugyan egy korábbi autómból származó Phase Linear erősítőm és zárt ládám, de egyrészt a láda nagyon útban lenne, másrészt az erősítő miatti extra kábelezés-bontás elriaszt, és talán a rezgéscsillapítás hiánya is jobban előjönne egy komolyabb rendszeren. (?)
- Nagy hangerő, pláne "utcának zenélés" nálam nem szempont, fontosabb, hogy közepes hangerőn tiszta, részletes hang legyen, elfogadható színpadképpel, a nagybőgőből ne csak tompa buffogásokat halljak.

A fejegység elég behatárolt (autó belső zöld fényeihez passzoló, semmi villogó, izgő-mozgó animáció, bluetooth, gyorsan állítható fényerő, forráshoz kötött EQ, stb.). A JVC KD-R90BT a jelöltem.

Hangszórók terén teljesen tanácstalan vagyok.
Komponens helyett vegyek külön 16-ost és külön magasat, és a fejegység majd szétvágja a frekvenciát?

Vagy ha komponens, akkor melyik az, amit meg bír már a fejegység is hajtani, és a fenti zenei igényeknek megfelel?
Amiket néztem:
- Axton AXC26
- Rainbow DL-C6.2
- Audio System Radion 165FL
- Eton POW 172.2 (ennél a 3 ohm nem gond a fejegységnek?)
- Ground Zero GZRC 165FXii
- Focal ISS165

Hálásan köszönök minden segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.