Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40451) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA

Vettem egy egyszerű JVC KD-X210 rádiót, a kérdés, hogy hogyan lehet azt egy 2000-es Peugeot 206-ba betenni?
Kábelhosszabbító van a dobozában.

Van a 206-osban egy korabeli, 15 éves, de nem gyári rádió (Pioneer vagy mi, még kazettás).

Nézegettem Youtube videókat az ügyben, az biztos, hogy a nem gyárit könnyebb kiszedni, de elég brute forcenak tűnik ez a késpengés hajlítgatás...
Ha megteszem, akkor utána csak kábelek ki, kábelek be, ennyi?

[ Szerkesztve ]

(#40452) tboy93 válasza Kalandor (#40451) üzenetére


tboy93
nagyúr

Elvileg még kell Peugeot-ISO csati is (1500 ft).

(#40453) Kalandor válasza tboy93 (#40452) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA

Ilyesmire gondolsz? Ezeket 5-700 ft-ért kapni.
De ha van már nem gyári rádió az autóban, akkor ilyennek is kellene benne lennie, nem?

(#40454) tboy93 válasza Kalandor (#40453) üzenetére


tboy93
nagyúr

igen ilyenre, majd kiderul hogy kell-e ha megprobalod osszedugni :D

(#40455) 4ron


4ron
senior tag

Üdv.

Szükségem lenne egy 2001 Punto Mk2-höz fejegységre, valamint hangszórópárra az első ajtókba. Semmi extra igény nincs, csak legyen zene, amikor utazom, főként rádiót hallgatok. Használt fejegység is szóba jöhet, lényeg az alacsony ár mindkét témakörben. Valaki tudna ajánlani valami olcsót, de mégis jót?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#40456) tboy93 válasza 4ron (#40455) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia! Pioneer mvh 170ui, 17k ujonnan. Ajtoba mekkora hangszoro fer be? 13 vagy 16 is?

[ Szerkesztve ]

(#40457) 4ron válasza tboy93 (#40456) üzenetére


4ron
senior tag

16 is befér előre.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#40458) tboy93 válasza 4ron (#40457) üzenetére


tboy93
nagyúr

Akkor audio system mx 165, azt viszonylag konnyen tudja hajtani a fejegyseg is erosito nelkul.

http://autohifioutlet.hu/termekek/hangszoro---melysugarzo-autoba/hangszoro-szett-komponens/165-cm-hangszoro-szett-/t:4089/audio-system-mx-165-plus

(#40459) Norbi14 válasza tboy93 (#40458) üzenetére


Norbi14
senior tag

Beèpítèsi mèlysègre figyelni kell, pl nekem punto 2 -be Hertz dsk 165 nem fèrt be csak mdf kiemelővel.

(#40460) namyang válasza Daywalker (#40096) üzenetére


namyang
tag

Hali,
Na megvan a fejegység, megvan a hangszóró. Holnap szeretném szerelni, és nem szeretnék kétszer nekiállni, így lenne még néhány kérdésem, ami az útmutatót olvasva felmerült:
1. Egy régi (98) Opel corsa b-ről van szó, tudja esetleg valaki, hogy abban ilyen szabványos ISO csatlakozó van-e vagy sem, és kell szereznem hozzá átalakítót?
2. Azt mondja "Hajlítsa be a megfelelő füleket, hogy a toldat stabilan a helyén maradjon" Ezeket a megfelelő füleket tudná nekem valaki jobban specifikálni?
3. Azt tudja-e valaki, hogy nekem (corsa b) meg kell-e cserélni a piros-sárga vezetéket, vagy sem.
(szerk: Az 1. és 3. tudom, magamtól is rájöhetnék, de a kocsi nem itt van mellettem, hogy megnézzem a csatlakozót, meg egyszerűbb, ha már egyből jól van bekötve és nem kell kiszedni és átkötni a piros-sárgát)
A hangszórókkal hála nektek már minden világos, ma megyek kábelt meg sarukat szerezni hozzá. :R
Köszi ismét!

[ Szerkesztve ]

(#40461) 4ron válasza tboy93 (#40458) üzenetére


4ron
senior tag

Köszönöm és Norbi14-nek is!

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#40462) namyang válasza namyang (#40460) üzenetére


namyang
tag

Ja még annyi, hogy tegnap a boltban egy ilyet is adtak, merthogy kelleni fog. De ugye kaptam a rádióhoz is. Akkor nekem csak az kell, amit a rádióhoz adtak, nem? :R

[ Szerkesztve ]

(#40463) orbano válasza namyang (#40462) üzenetére


orbano
félisten

a fejhez adott ugyanilyennek írja, hogy hajlítsd be a megfelelő füleit? ha igen, nem hiszem, hogy fejből bárki is vágná. Betolod a helyére, és meglátod melyikeket lehet behajlítani, hogy megfelelően oda legyen rögzítve a középkonzolhoz.
a piros/sárga cseréhez nem kell újból kiszerelni, kipróbálhatod a fejegységet anélkül is, hogy visszapréseled az egészet a helyére :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#40464) namyang válasza orbano (#40463) üzenetére


namyang
tag

igen, a fejhez adotthoz írja a használati útmutató. Ok, majd akkor bepróbálom. És, csak hogy egyértelmű legyen, ezeket majd kifelé kell hajlítani, ugye? Tehát ennek hatására marad benn a tartó keret az autóban. A fejegység meg bepattan magától a helyére majd ebbe a keretbe?
Köszi!

(#40465) orbano válasza namyang (#40464) üzenetére


orbano
félisten

jól látod!

A vér nem válik VAZZE!™

(#40466) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Meghalt a jobb oldali hangváltó a kocsimban (Hollywood Excursion HX6), tudtok ajánlani megbízható, elfogadható áron dolgozó szakit, aki segíteni a javításában, esetleg cseréjében? (Ha cserélni kell, gondolom párban kellene... )

(#40467) opeter70 válasza Stehe (#40466) üzenetére


opeter70
senior tag

A hangváltók szerencsére nem túl bonyolult szerkezetek javítás szempontjából.
Néhány tekercsből, kondiból és ellenállásból állnak.
Szerintem egy jó általános műszerész is ki tudja mérni és meg tudja javítani.
Ha valamelyik kondi vagy ellenállás hibás, azt viszonylag könnyű cserélni, csak pontosan ugyanolyan típusú és értékű kell bele, mint az eredeti (lehetőleg valami minőségi legyen).
A tekercs már macerásabb, mert ott számít a huzal anyaga, keresztmetszete és menetszáma is, de annak a cseréje is megoldható azért.

Én személy szerint minden áramköri elemet "párban" cserélnék, tehát a jó váltóban is, hogy pontosan ugyanolyan legyen mindkettő a javítás után.

(#40468) orbano válasza Stehe (#40466) üzenetére


orbano
félisten

mi a hibajelenség? az alapján szerintem elég hamar kiszűrhető a hibás alkatrész, vagy legalábbis leszűkíthető a jelöltek száma.

A vér nem válik VAZZE!™

(#40469) kigoi


kigoi
senior tag

Most hogy van hirdetve facebookon, nem kell senkinek hollywood erő? Csak ha nincs akkor keresik?
Mondjuk így szokott ez lenni.

(#40470) PiciPeti


PiciPeti
őstag

Mostanában vívódtam az első szett mélyeivel kapcsolatban, illetve a magas csillogásának hiányával. Úgy gondoltam, hogy a legegyszerűbb, és legolcsóbb irányba indulok, RCA-t cserélek. Sikerült szert tenni Vivanco HQ08-ra. Tegnap megtörtént a kábelcsere, hát őőőő.... :Y

Nagyon nem erre számítottam... A mélyek megjelentek, (az a bizonyos 70Hz alatti tartomány) kicsit teltebb lett az alja, a középhangoknak megnőtt a tere, kicsit "ömlengős", de ugyanakkor nagyon kellemes tónusú lett. Az Sqpa CD-t hiányérzet nélkül végighallgatom sub nélkül.

Viszont a magasok semmit se változtak, nem lett meg az áhított "csillogás", viszont kicsit részletezőbb lett. Állítottam a hangváltókon is, szebb lett a színpadkép, jobb a fókusz, de a fázishibák még mindig fennállnak.

Összességében lényegesen jobb lett, de nem abban az irányban, amire számítottam. Érdekes. :U

(#40471) kalozhun100


kalozhun100
őstag

2001-es Suzuki Swiftbe bemegy egy Pioneer MVH-x560BT? Kell valami átalakító vagy hasonló? Most a gyári Clarion van bennt. Hátul ilyen kétfelé ágazó iso csati van.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#40472) Gabi7799


Gabi7799
tag

Sziasztok!

Összeraktam egy rendszert és az eredmény valami borzalmas lett.. gyakorlatilag hallgathatatlan..

Az autó egy AUDI A3 8l 97' Előre csak 13cm-es hangszórót lehet szerelni (átépíteni nem tudok) hátul már elfér egy 16-os szett is.

Fejegység: Sony MEX-BT3600U

Első hangszóró: gyári és nagyon gyengén szól.. csak fejegységről megy.. Van ugyan egy Sinuslive SL160-as szettem, de sajnos ez ebbe az autóba csak átépítéssel szerelhető be..
Hátsó hangszóró: Sinuslive SL 160c
Subwoofer: DLD Z12 30 cm, 4 W , RMS 400W/700W
Erősítő subwooferhez: [Hifonics-Boltar-VII] Nincs csak hangerő állítási lehetőség rajta így most ezzel a hangváltóval használom SAL HVS 14
Kondi:HAMA Dragon Power Cap 1 Farad
Erősítő a hátsószetthez:Crunch GPX-500.2 Lehetséges, hogy kevés a hangszókhoz? Torzít és baromira nem szól szépen..
Kábelszett:Magnat Power 25 ( a hangszórókábeleket nem ebből használtam fel hanem sima 2 eres - 2x 2.5mm-eset kötöttem be.
Valójában csak pendrive-ról próbáltam igazán, de azt szeretném, ha erről szólna szépen és ezekkel a számokkal mert több év gyűjteményéről van szó. Régen ugyanez a Hifonics erősítő ugyanezekkel az MP3-akkal gyönyörűen szólt egy mezei pioneer fejegységgel. Sejtésem szerint itt is fejtől bűzlik a láb és ennek a Sony fejegységnek távoznia kell.
Volna még egy ilyenem, pontosabban hozzá tudok jutni, ha lenyulom tesómtól: Kenwood KDC-U31. Szerintetek érdemes lenne erre kicserélni?

Mi hibádzik még a rendszerben?
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#40473) Daywalker


Daywalker
addikt

Na, most jöttem fel a garázsból, végre bent a szett...persze még minden lóg a levegőben, A-oszlopba nincs beépítve a magas, kárpitok nincsenek feltéve stb...a lényeg, hogy működik, és ez volt az első cél. Járatni kell még, de már most érződik, hogy jobb lesz mint a DSK. Nagyon furcsa, hogy (végre!!!) eltűnt a magas harsogása és idegesítő cincogás. Sőt, most kicsit keveslem is a magasat, de max a váltóval teszek rá, plusz szerintem magam felé is fordítom.

Gabi7799: Nem akarok a lelkedbe gázolni, de elég sok minden hibádzik. A Sony fej nem a legjobb, de hallottam mex szériát pl Astrában a gyári hangszórókkal erősítő nélkül igencsak szépen szólni (mmint ahhoz képest, hogy se erő se szigetelés stb).
A probléma ott kezdődik, hogy első szett fejről megy a hátsó meg egy gyengusz koax, ráadásul erőről...
A láda meg a hifo erő oké, de SAL váltó?! A Sony fej tud vágni sub kimeneten frekit, tök felesleges oda bármi, főleg egy ilyen kínai szar. Ugyanez igaz a kondira is, totál felesleges ebben a kategóriában bármilyen kondi, ahova kell oda meg 1F úgyis kevés...

Szóval alapjában véve rosszul van felépítve a rendszer. Első szettet kell kell erősítőre rakni bármi áron...vagy keresel olyan szettet ami befér a gyári helyére vagy faragsz, feltéve ha ragaszkodsz ahhoz a Sinus Live-hoz ami már megvan. A hátsó hangszórók kuka, vagy legalább némítsd el, kondi kuka. Helyette rendes kábelezés...50-es táp és azt osztod vagy külön húzol be a két erőnek. Ja és ajtószigetelés!
Én így csinálnám...és ha még mindig nem jó akkor kukáznám a fejet is. De ha másik fejjel kezded az se rossz, de a többi akkor sem jó így.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#40474) Gabi7799


Gabi7799
tag

Ja és még valami.
Eredetileg ezzel az erősítővel szerettem volna hajtani a hátsószettet illetve gondolva a jövőre (hátha előre is veszek normális 13-asokat) 4 csatornásat vettem az eBay-ről. Ma több mint100Km-t autóztam érte, de próba közben kiderült, hogy nem működik.. Így a tulaj nekem adta fájdalomdíjként. Így lett megvásárolva hirtelen felindulásból a Crunch..
Szerintetek lehet vagy érdemes ezzel valamit kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#40475) Gabi7799 válasza Daywalker (#40473) üzenetére


Gabi7799
tag

A koax gyengébb mint a nem koax :) ? Sajnos nem értek hozzá és csak azt néztem, hogy ugyanaz a terhelhetőség van a hátuljára írva.
Igen én is azt gondoltam, hogy a Sony fej tud vágni a sub kimeneten, de valamiért mégsem tud. Mindent ráküld az erősítőre, csak halkítani vagy hangosítani lehet a menüben.. :((( Egyébként régebben egy Volvo kamionban volt és ott 6 hangszórót hajtott hibátlan hangzás mellett.. szóval nekem is van pozitív tapasztalatom is vele..
A 25-ös táp semmiképpen nem elég két erősítőnek? A Hifonics Boltaron gyárilag 10-es van a másik erőlködő meg gyengusz..
Kondi abszolúte felesleges?
Bocsi a sok kérdésért csak láma vagyok a témához..

[ Szerkesztve ]

(#40476) Daywalker válasza Gabi7799 (#40475) üzenetére


Daywalker
addikt

A watt nem minden. A koax felépítésénél fogva nem jó, nem alkalmas minőségi zenére, soha nem ajánljuk itt a fórumon. Ahogy azt sem, hogy bármilyen hangszóró legyen hátul.
Hmm, a fej nem értem miért küldi rá, nekem működik asszem, bár erőről vágom inkább. A SAL cucca 120 hz-nél vág, ami baromi magas, mondjuk a koax mellett lehet, hogy rá is fér, de alapesetben egy jó szett mellett, ami lemegy mondjuk 60 hz-ig is akár, oda a 120 már nagyon sok lenne.
A Hifo erőn 10es táp van, de az nem jelent semmit. Régen divat volt így kábelezni erőt, de nem is lógtak 5 méteres kábelen vagy a közelben le volt húzva egy vastag vezetékről és azon a rövid szakaszon elég volt a 10-es kábel. Mert gondolom a csomagtartóban van a cucc, legalább 5 méter tápkábelen, oda két erősítőnek (főleg h a hifo nem egy gyenge darab) kevés lesz a 25 mm2. Sőt, 5 méteren a 125 amperes hifonak egymagában sem túl acélos a 25 mm2.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#40477) PiciPeti válasza Gabi7799 (#40474) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ez a hifo már nem az a hifo... :(

Amúgy 13-as szettből is vannak bőven vállalható minőségűek, nem kell minden áron faragni. De a magas elhelyezését akkor is meg kell oldanod.

A crunch erősítőt, és a fejet cserélném, hátsó szettet kivenném. Az első szettel együtt el tudnád passzolni a motyót talán egyben. (fej+erő+2 pár hsz.)
Az árából jó eséllyel kijön egy jobb erősítő, és a kábelezés, esetleg az ajtó szigetelés is.
Utána már csak egy jó első szett kell, és akár jó is lehet... :K

Sajnos későn találtál ide... :(((

(#40478) Gabi7799


Gabi7799
tag

Köszönöm szépen a segítségeket.
Esetleg tudnátok alternatívát ajánlani a SAL helyett mert én is nagyon magasnak hallom a mélyet. Esetleg cserélnem kellene a Boltar-t is? Már 14-éve nálam van :)
És még esetleg a 13-as első szettre alternatívát és hozzá erőt? :)

(#40479) opeter70 válasza Gabi7799 (#40475) üzenetére


opeter70
senior tag

"Igen én is azt gondoltam, hogy a Sony fej tud vágni a sub kimeneten, de valamiért mégsem tud. Mindent ráküld az erősítőre..."

Keressed csak tovább a menüben, mert ott kell lennie az LPF szűrőnek.
A specifikáció szerint:
Low Pass Filter YES

A SAL-t mindenképpen dobd ki jó messzire, de az öreg Hifo-t én a helyedben megtartanám. Nem rossz az.
Főleg így, hogy az erősítőn belül semmilyen szűrő áramkör nem szól bele a hangba.

[ Szerkesztve ]

(#40480) kigoi válasza Gabi7799 (#40474) üzenetére


kigoi
senior tag

Nem rossz dolog hogy ingyen megkaptad még ha rossz is. Át kell nézetni,lehet kevés pénzből meglehet csinálni de ha még sem akkor is el tudod adni mert facebook eladó hifi cuccos csoportokban múltkor is írtak ki hogy vennének rossz,leégett erősítőket,hangszórókat.

(#40481) MunezXBK válasza kigoi (#40480) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Lehet, hogy engem is érdekelne.

(#40482) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Üdv urak!

Csak egy gyors kérdés:

Hátsó hangszóróknak betehetek -e 6ohm-os házimozi hangfalat, a fejegység adatai:

Köszönöm a választ.

(#40483) tboy93 válasza kelzsoca (#40482) üzenetére


tboy93
nagyúr

en nem eroltetnek hatra semmilyen hangszorot :) inkabb elol legyen egy normalis szett

egyebkent a leiras alapjan igen, kerdes hogy hogy fog szolni

[ Szerkesztve ]

(#40484) kigoi válasza kelzsoca (#40482) üzenetére


kigoi
senior tag

Be rakni be rakhatod de nagyon halk lesz és nem is oda lett tervezve. Az ohm felfelé mehet csak lefelé nem,tehát 4ohm a minimum.
Egyébként látod amit én?
4x22W 4ohm nál és 10%os torzítás mellet ami baromi sok.
A 6ohm miatt meg ahhoz hogy kellően hangos legyen fel kell azért tekerni a hangerőt.
Szóval belehet rakni de több okai van amiért mégsem kéne ezt erőltetni.

[ Szerkesztve ]

(#40485) kelzsoca


kelzsoca
félisten

(#40483) tboy93
(#40484) kigoi

Köszönöm a válaszokat :R akkor nem erőltetem a dolgot, ahogy olvasom jobban járok a gyári elsők cseréjével.

(#40486) Gabi7799


Gabi7799
tag

Kicseréltem a koaxot a sima SL 160-ra és valóban ég és föld a különbség, sőt egész szépen szól legalábbis egy darabig.. szóval benn hagyom és ha a másikat elpasszoltam nézek előre egy 13-as szettet meg egy 4 csatis erőt. A Crunch-ot meg holnap visszaviszem a Conradba mert csak 2 csatornás.

A SAL-t kidobtam. Tegnap rossz linket adtam meg, ez lenne az a típus MEX-BT2600 és valóban van benn LPF 72 és 125 Hz közül lehet választani, de kicsit olyan mintha az összes csatornát vágná.. továbbá azt vettem észre állítgatás közben, hogy egy darabig szépen szól vagyis ki tudok belőle csalogatni részletgazdag, kellemes hangzást majd kis idő után egyszerűen bármit állíthatok bármerre már alacsony hangerőn is torzít.. nyáron, melegben még hamarabb érzékelhető a jelenség állítgatás nélkül is. Elindulok, kellemes hangzás, semmit nem tekerek sehova majd kb 10-15 perc után idegesítő torzítás.. Mintha túlmelegedne a fej és amiatt romlana el ennyire a hangzás.. Sokat tud ez a Sony, de a hangzása személyautóban igazából sosem tetszett..

(#40480) kigoi
(#40481) MunezXBK
Sajnos Németben vagyok itt meg az ilyet a lomtalanításkor kihajítják, szerelőt meg nem ismerek. Ránézésre minden okés nincs kondi elrobbanva vagy bármi megégve, megolvadva, de a hibafeltárás nálam ezzel sajnos véget is ért :D

[ Szerkesztve ]

(#40487) namyang


namyang
tag

Hali,
Egy kis gyors segítséget megköszönnék:
Corsa b, rádiószerelés. Kiszedtem a gyárit, egy JVC kd x210et tennék be, de a rádióantenna nagyon nem kompatibilis. Ez akkor egy kapufa? Ehhez kellett vna venni vmi átalakítót? Hol lehet ilyt kapni? Vagy hogy tudom rádugni az antennát?
Másik,h kicseréltem a sárga és piros vezetékeket. Ez ok. Viszont arra nincs valami mód, h gyújtás nélkül is tudjon üzemelni?
Köszi.

(#40488) MunezXBK válasza Gabi7799 (#40486) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem gond, én ismerek. :))

(#40489) namyang válasza namyang (#40487) üzenetére


namyang
tag

Na meg a hangszórókkal is megakadtam. Ugyanis teljesen külön van kábelezve a magas meg a mély. Így nem tudom hova betenni a hangváltót. Lehet, h a rádiónál vannak valahogy szétválasztva?

(#40490) Gabi7799 válasza MunezXBK (#40488) üzenetére


Gabi7799
tag

Remélem januárban hazajutok.. Előtte írok ;)

(#40491) MunezXBK válasza Gabi7799 (#40490) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:R

(#40492) pomk válasza tboy93 (#40331) üzenetére


pomk
őstag

Köszi, jónak tűnik, de Én 2 DIN-es fejegységet keresek. Arra esetleg tudsz adni egy tippet melyik irányba indujak el? Esetleg konkrét típus?

(#40493) tboy93 válasza pomk (#40492) üzenetére


tboy93
nagyúr

Pff hát arra nincs tippem. 2DIN 2-es árszorzó és fele olyan jó hang :((( nem erőltetném ha nem muszáj

[ Szerkesztve ]

(#40494) pomk válasza tboy93 (#40493) üzenetére


pomk
őstag

Clear. Sajnos gyári helye 2 Din-es...

(#40495) tboy93 válasza pomk (#40494) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem is, de sajna nem tudok megfizetni egy szép hangú 2 din fejet :( tessék itt tudsz válogatni, igazából hangra egyiket se fogják neked itt ajánlgatni, de ezek legalább jó márkák (jvc, alpine, clarion, pio, kenwood) [link]

[ Szerkesztve ]

(#40496) pomk válasza tboy93 (#40495) üzenetére


pomk
őstag

Köszi!
Gondolom 100k környékén érdemes nézelődni. De akkor meg már lehet Toyota gyári lenne logikusabb vétel.

(#40497) orbano válasza tboy93 (#40495) üzenetére


orbano
félisten

mivel nem szeretne hifit építeni, csak a gyári fejet lecserélni egy nagyobb tudásúra, így kb. hót mindegy szvsz

A vér nem válik VAZZE!™

(#40498) tboy93 válasza pomk (#40496) üzenetére


tboy93
nagyúr

ahogy orbano is mondta, ha nem lesz komoly hifi akkor ezek közül vedd azt amelyik funkcióban megfelel :K jó lesz a gyári hangszórókhoz bőven

(#40499) pomk válasza tboy93 (#40498) üzenetére


pomk
őstag

Köszi mindenkinek!
Akkor veszek egy 35.000-es JVC-t. :))

(#40500) KriszXJR válasza pomk (#40492) üzenetére


KriszXJR
tag

Az Alpine IVA-W sorozatot tudom ajánlani. Természetesen a komolyabb típust, és a régebbi (~2008) szériát ami "még Alpine". Konkrétan az 505R-t ajánlom (ilyet vaterán 50-ért adtak el, az megért annyit), aztán akár a 502-t vagy a 205-öt. Kisebbet már nem annyira (W202 vagy 200). Ezeknek jó a hangjuk. Pioneer-ből is van egy két régebbi 2Din ami jó hangú, de azt nem annyira ajánlom. Inkább egy kicsit korszerűbb (de vérszegényebb hangú) AVIC-F900 illetve a 900-as sorozatból évjárat szerint.....

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.