Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40851) Osynho válasza zsolt19900 (#40844) üzenetére


Osynho
addikt

Inkább erősebb legyen, mint gyenge, ha sub hajtásáról van szó. :K A 22-es akkor elég, ha az adott erősítőnek elég. Ezt csak a konkrét típus ismeretében lehet megmondani.

Most láttam egy Dagster DA 2002-t 15 ezerért az egyik facebook csoportban. Az pl jó vétel lehet.

Aktív vágás.

[ Szerkesztve ]

(#40852) zsolt19900 válasza Osynho (#40851) üzenetére


zsolt19900
őstag

hmm, nekem ez az aktív dolog magas is picit és ahogy gondoltam, jóval több pénzt kellene beletegyek, mint amit szeretnék :)

jó lesz nekem bőven a passzív dolog is, mint ami volt eddig, csak egy kicsit nagyobb kakaó hátra :) nézelődök keresgélek, aztán lehet, hogy -ha találok- a mélynek lesz egy 2 csatis másik udim erősítő, vagy ha találok valami igen frankót, akkor egy nagyobb jobb hangú és slussz :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#40853) zsolt19900 válasza zsolt19900 (#40852) üzenetére


zsolt19900
őstag

jackson v8 ez így magában mennyire felelne meg az elképzeléseimnek? nem a csicsa-micsasága miatt figyeltem fel rá, hanem azért, mert úgy rémlik, hogy a jackson jó márkának számít/ott

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#40854) footy válasza Daywalker (#40849) üzenetére


footy
addikt

Nálad hátha nem lesz ilyen cumi. Milyen autód van amúgy?

(#40855) Daywalker válasza footy (#40854) üzenetére


Daywalker
addikt

B Corsa (3 ajtós)

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#40856) runner 125 válasza Daywalker (#40855) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem tudom az okokat, de a u-Dimension-ös Gyurival annó beszélgettem elég sokat erről. Szerinte több olyan autó van, amibe bárhogy építed hifit, szarul fog szólni.
Az F Astra-kra konkrétan emlékszem.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40857) Stehe válasza opeter70 (#40467) üzenetére


Stehe
aktív tag

Esetleg Pesten tud valaki műszerészt / hifist, aki ránézne a hangváltómra, hogy javítható-e egyáltalán? Ha kell, ki tudom szerelni az ajtóból...

(#40858) Daywalker válasza runner 125 (#40856) üzenetére


Daywalker
addikt

Hát, elképzelhető, remélem itt nem ennek az esete áll fenn. Szerintem a szigetelés segíteni fog...most érezni h mindenhol kifúj az ajtóban meg lobog minden.
Mindenesetre tegnap vettem két szett Audison Connection RCA-t, nem mintha ettől várnám a megváltást, de az 1500 forintos kábelek helyett amúgy is akartam mást (olx-en volt zsír újonnan féláron Best szériás 5,5 méteres, 5 ezerért volt a két szett, amúgy 6500 lett volna egy darab).

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#40859) kraden


kraden
csendes tag

Jó estét! Megy a dilemma egy Hertz ESK 130.5 és egy mac között. Melyik szólna szebben (nem hangosabban!) a monacor carpower 4/300 erősítővel ami leírása szerint 75 W-ot ad le csatornánként 4 ohmon ha nincs hidalva. Egyenlőre neki csak 2 csatorna jut az első szettnek, a másik kettő kell a mélynek.
Ha már itt tartunk. Voltam a hififutár üzletében, ott azt mondta a srác, hogy ne kössem rá az erősítőre az első szettet, hanem menjen a fejegységről. Ma voltam a Nagykőrösi úton, ott azt mondták, hogy legyen rákötve. Vélemény?

(#40860) Osynho válasza kraden (#40859) üzenetére


Osynho
addikt

Csak új és csak 13-as játszik?

Ahol azt mondták, ne kösd erősítőre, ott mivel indokolták ezt (főleg, hogy már adott a 4 csatornás erősítő)? :U Tőle ne kérj tanácsot a jövőben. :N

(#40861) kraden válasza Osynho (#40860) üzenetére


kraden
csendes tag

Használtak is nagyon érdekelnek, de nem szeretnék vágni kárpitot (ami műanyag és nem lehetne szépen megoldani), így a 13 adott sajnos.
Azt mondta, nem fogja bírni az az erősítő az első szettet és a mélyet, hagyjam meg csak a mélynek, majd veszek egy jobb erősítőt. Szerintem nincs vele tisztában, hogy egy 140ezres erősítőt szarozott le. :N

[ Szerkesztve ]

(#40862) tboy93 válasza kraden (#40861) üzenetére


tboy93
nagyúr

ez gyagyas :W boven jo lesz a szetthez + ladahoz! Haver alpine eroje 2x50 + 1x100w, sq kupa 2. hely, de hangnyomasra is jar, bandpass ladaval 136db. ;)

(#40863) kraden válasza tboy93 (#40862) üzenetére


kraden
csendes tag

Akkor nagyon megnyugodtam. :K
Demófalban volt szerencsém hallani azt a 2 félét amit fentebb linkeltem, bár mindkettő fejről volt meghajtva, a Hertz egy jó nagy lépcsővel szebben szólt, de lehet csak az erősítő hiánya miatt. Nagyon max 35k, de szebb lenne ha 2-essel kezdődne az ára. Valamit tudtok ajánlani ami szépen szól (pop-dubstep stílus főleg)?

(#40864) sanki85 válasza kraden (#40863) üzenetére


sanki85
csendes tag

Nekem ilyen van [link] csak 16 cm-es és nagyon tetszik a hangja.A magasakat vissza kell fogni, szokni kell, de iszonyat dinamikus a hangja, érzi az ember az erőt benne, ezt csak így tudom elmondani.[link]Mélybe talán nem megy le úgy hallásra, mint egy AS mx165 de sokkal erősebb, és nem úgy értem hogy hangosabb. Rap zene annyira nem fekszik neki, de ezek a mosógép zenék, elektronikus zenék nagyon jók rajta. :)

(#40865) PiciPeti válasza kraden (#40859) üzenetére


PiciPeti
őstag

A Lurdy házban voltál?

Amúgy jó nagy hülyeséget mondott az ember, nem is értem... :(

(#40866) kraden válasza PiciPeti (#40865) üzenetére


kraden
csendes tag

Köszönöm az ajánlást, majd igyekszem élőben is meghallgatni.

Igen, ott voltam, de rövidre zártam a beszélgetést és nulla forintot hagytam ott. :D

(#40867) PiciPeti válasza kraden (#40866) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ott láttam/hallottam már én is furcsa dolgokat... :W

(#40868) tboy93 válasza sanki85 (#40864) üzenetére


tboy93
nagyúr

nekem a pro 6020 van a markabol, 28-ert vettem :DDD

(#40869) MunezXBK válasza sanki85 (#40864) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Köszi a segítséget, már tudom mire fogok váltani. :D

(#40870) wolffy


wolffy
aktív tag

Sziasztok, a segítségetek szeretném kérni, mert sajnos nem vagyok otthon a témában.
Szeretném lecserélni az autómban az első ajtóban lévő hangszórókat.
Az autóm fejegységének specifikációjában ez az adat szerepel:
hangszóró impedanciája: 4Ohm ~ 8Ohm

Mindez azt jelenti, hogy csak minimum 4Ohm-os hangszórót köthetek rá?
A 2Ohmos névleges impedanciával rendelkező hangszórókat ne is nézegessem?

(#40871) sanki85 válasza tboy93 (#40868) üzenetére


sanki85
csendes tag

Szerencsére sokakat eltántorít a márka, mert Ladákban lehet látni. :D

(#40872) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Sziasztok.

Igazából ebben a témában semennyire nem vagyok otthon, és megbízásból kérdezősködöm.

Két kérdésem is lenne.
A héten szeretne egy ismerősöm Budapesten, vagy +10-20km körzetében venni egy 16cm componens szettet. (hétfőn utazik vissza Skóciába)
Az autó 98-2000 közötti Classic Impreza. Már innen gondolhatjátok, hogy nagyjából arra kell hogy a kipufogó mellett azért valami zenét is tudjon hallgatni. Semmi vájtfül meg ilyesmi. Keret 20.000 körül lenne.

A másik kérdés, hogy hol érdemes ezt kinézni, ahol a héten nyitva is vannak, ajánlott a bolt, és tartanak készletet, nem csak rendelés.

[link] Ezt nézte ki, mert egyszerűnek tűnik.

Sony DSX 42 UI egységre lenne kötve.

Előre is köszönök bármilyen tanácsot.

[ Szerkesztve ]

(#40873) tboy93 válasza .: JuSzT :. (#40872) üzenetére


tboy93
nagyúr

Inkabb Audio system Mx 165, az konnyen hajthato fejrol.

[ Szerkesztve ]

(#40874) .: JuSzT :. válasza tboy93 (#40873) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

árgép szerint 3 helyen kapható, 3 telefont megér a dolog :D :R

szerk: Ez nem túl erős egy sima fejegység számára?

[ Szerkesztve ]

(#40875) Osynho válasza .: JuSzT :. (#40874) üzenetére


Osynho
addikt

Egy hangszóró nem lehet túl erős. :D Nincs teljesítménye, csak terhelhetősége. Az érzékenységet érdemes figyelni, az adja meg, hogy mennyire hajtható könnyen.

(#40876) sanki85 válasza .: JuSzT :. (#40874) üzenetére


sanki85
csendes tag

Magas az érzékenysége, ezért el fogja hajtani.

(#40877) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Sziasztok!

egy gyors kérdés: Pioneer MVH 170UI-ben a remote inputra lehet sima utángyártott (pioneeres) távot tenni amit a kormány közelébe lehet tenni, vagy az a csatlakozó csak a gyári rendszerekhez van, csak azokkal kompatabilis? Jó lenne a táv., csak az autómon nincs ilyen gyári rendszer kiépítve..
Még a manualt is megnéztem,de nem írtak semmit, hogy a kábel végére mit lehet rácsatlakoztatni..

(#40878) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

:R :R

(#40879) footy válasza Akos1994 (#40877) üzenetére


footy
addikt

A remote input-ra a kormánytávirányítót lehet rákötni adapter segítségével. Ha nincs az autódban kormánytávirányító akkor nincs mit rákötni. Egy adapter egyébként 15-25e huf.

(#40880) Akos1994 válasza footy (#40879) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Köszi, akkor kevertem.. Valamelyik régi sony-n vagy alpine-on láthattam ezt, hogy megvehető mellé egy vezetékes táv.nak kinéző Sony vagy alpine által gyártott cucc, be kell dugni a fej hátuljába, madzagot kivezetni valahol és felragasztható a kormányoszlopra a táv. Mennyivel egyszerűbb is volt az..

(#40881) tboy93 válasza Akos1994 (#40880) üzenetére


tboy93
nagyúr

nekem is van felragaszthato kormanytavom a regi kenwoodomhoz, de infras nem kabeles :)

(#40882) Akos1994 válasza tboy93 (#40881) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Nah ez a másik, hogy ami meg az új USB-s fejekhez van (CD-SR100) azoknál minden második embernek alig működik, ha már a nap belesüt az infravevőbe már nem megy, kormányoszlop leárnyékolja, van akinek teljesen oda kell tartani 3 centire az előlaphoz stb.. Nem is értem, hogy pl. kimondottan bt-s fejeknél is miért eröltetik az infrát. De még mindig jobb mint a semmi.

(#40883) opeter70 válasza LógaGéza (#40836) üzenetére


opeter70
senior tag

Én vagyok az eladó és itt a Hardveraprón is hirdetem egyébként. :)
Nem fogom dícsérni a saját portékámat, csak annyit mondanék, hogy hosszas válogatás után ennek a párja zenél most az autómban reflex ládában.
Te írtál nekem üzenetet olx-en?

(#40884) Daywalker válasza LógaGéza (#40836) üzenetére


Daywalker
addikt

Az egy jó nyomó. Nekem Precision széria van, igaz reflex ládában, de elég nagyot üt a kis mérete ellenére. És most már a forrását is ismerjük! :C :R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#40885) LógaGéza válasza opeter70 (#40883) üzenetére


LógaGéza
addikt

Igen, én írtam :)
Akkor akár itt is megbeszélhetjük PÜ-ben!

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#40886) KRISSTUS válasza Akos1994 (#40877) üzenetére


KRISSTUS
tag

Egy kicsit kersgéltem és ezt találtam, de ha tudsz forrasztani akkor itt egy kapcsolási rajz.

(#40887) vsteve1


vsteve1
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy Kenwood KMM-BT34 rádiót.
A problémám az, hogy a dobozban nem találtam magyar nyelvű használati útmutatót. Ha tudnátok egy linket ahonnan letölthetném, megköszönném!
A beállításokhoz szerintem elengedhetetlen.
Várom válaszotokat!
Előre is köszönöm!

(#40888) zsolt19900


zsolt19900
őstag

a mélynyomóm 150w/300w os adattal rendelkezik, erre, ha ráengedek 300w rms értékkel rendelkező erősítőt az károsíthatja? vagy a 300w rms csak akkor adódik le, ha a gain maxra van tekerve?

az a kérdés alapja, hogy találtam apróban egy udim erősítőt, ami hídban jó lenne külön a jr 1004emnek :) ahogy javasoltátok is, és így elgondolkoztam rajta, de még képlékeny az ügy

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#40889) Osynho válasza zsolt19900 (#40888) üzenetére


Osynho
addikt

600+-os erősítővel hajtok 300w rms ládát. Köszöni szépen, jó egészségnek örvend és jobban szól, mint egy gyenge erősítővel. Nyilván ki lehetne fingatni, ha nagyon akarnám, de az user error lenne.

(#40890) zsolt19900 válasza Osynho (#40889) üzenetére


zsolt19900
őstag

ezt néztem hozzá akkor maradjunk annyiban, hogy ez optimális lenne? 25 ös tápot behúzok neki külön az úgy frankó?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#40891) prmcsk válasza wolffy (#40870) üzenetére


prmcsk
addikt

Igen, azt jelenti. Minimum a 4Ohm, mert a fej végfoka ettől kisebb ellenálláson egy emelkedő hangerőnél könnyen repülhet.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#40892) kigoi


kigoi
senior tag

B.U.É.K. minden topiktársnak.

Kérdés merült fel bennem mert autókkal szemezgetek és ami tetszik annak nem éppen olyan az ajtajának a kialakítása mint kéne.
Mennyire lehet jó ha az ajtóban a hangszóró nem az alsó sarkában van kialakítva hanem például itt

A kiszemelt egy golf 5 lenne ahol hasonló helyen van a hangszóró mint a képen szereplőnek és nem szeretném ha elrontaná a zene hallgatásom.
Mit lehet vele csinálni vagy mennyire ront ez a dolgon?

(#40893) KRISSTUS válasza kigoi (#40892) üzenetére


KRISSTUS
tag

B.Ú.É.K.!
Szerintem nem ront, mert abból a hangszóróból a mély-közép hangok jönnek és a hangszóró is kicsit felfelé "néz". A magas meg a kilincsnél vagy a tükörnél van. Az Octáviámban is így volt és szerintem jól szólt (gyári rendszerhez képest). És ami még szerintem jó, hogy az ajtólemez (kárpit alatt) teljesen zárt, csak szigetelni kell. Ami szívás, hogy szegecselve van és az üveget is ki kell szedni, de ezért majd jól hozzá lehet férni ha szigeteled.

[ Szerkesztve ]

(#40894) kigoi válasza KRISSTUS (#40893) üzenetére


kigoi
senior tag

Akkor azt mondod így is lehet színpadképet elérni?
Kicsit aggaszt hogy most hogy lesz meg előttem a színpad mikor a hangszóró max a fülem vonalában lesz vagy picivel hátrébb,nem tudom a magas mennyire tudja előrébb hozni a teret.
A magasa nem tudom hová van rakva de úgy is ki kötném na meg a focalé menne vissza tükör háromszögbe úgy hogy rendesen felém nézzen,gyárik nem éppen abban a szögben szoktak állni meg nem is éppen hozzák azt a minőséget.
Az autó nagyon tetszik de ha már közel fél milla elment a rendszerre nem szeretném ha kidobott pénz lenne.
Eszembe jutott az egyedi ajtópanel készíttetés is de gondolom az egy vagyon lehet és franc se tudja mennyire lenne jó vele.

(#40895) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Hol tudok keresgélni a mélyládához védőkorlátokat?

Valami ilyesmi kellene a 27cm-es u-Dim RM210SL-hez. Jó lenne valami visszafogottabb, és feliratmentes (vagy u-Dim márka, de olyat nem találtam), mert ez egy Hertz termék.

A sima befúrható korlát sajnos nem lesz jó, mert a csomagtérpadló felhajtható nálam (van alatta tároló, illetve legalul a pótkerék), s mivel a mélyláda pont kihúzódik a vonaláig, ezért vagy felhajtható, vagy levehető korlátot kell alkalmaznom, mert beleütközne.

Arra gondoltam, h 3M ragasztós tépőzárakat ragasztok rá és szimplán rányomom a filccel bevont ládára. Így szükség esetén könnyen eltávolítható, h felnyitható legyen a padló.

Vélemény?

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40896) lautnermark válasza runner 125 (#40895) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Szia
Max . milyen magas lehet a rács? Süllyesztett vagy síkban van a nyomó az előlapon?

(#40897) runner 125 válasza lautnermark (#40896) üzenetére


runner 125
nagyúr

A leírása szerint + - 6 mm a kimozgása, de alapvetően bármilyen magas lehet a rács, mondjuk 15-20mm-nél ne legyen magasabb, felesleges.

Még az is lehet h inkább gyártatok hozzá, ha nem találok megfelelőt.

Egy 27,5cm belső átmérőjű (8-9mm szélességű) fém lap kellene, ráapplikálva mondjuk 4 korláttal. A fém lapra ráragasztnék pár öntapadót és meg van oldva.
Vajon kit tudok ezzel megkeresni?

Besüllyesztem a mélynyomót. Csináltam neki egy belső karikát, így arra fog felülni, ez által a mélyláda külső síkján belül lesz nyugalmi helyzetében. (Muszáj volt így megcsinálni, mert beleütközött volna szintúgy a padló, ha csak simán a láda előlapjára csavarozom rá.)

A csomagtér ívével való találkozás persze még igényel némi csiszolást, de úgy legalább fut majd mindenhol, gyárias feelingje lesz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40898) KRISSTUS válasza kigoi (#40894) üzenetére


KRISSTUS
tag

Én úgy gondolom, hogy a sarokban vagy a saroktól 5-10cm-re van a hangszóró az nem számít, mivel az ülést is állíthatod előre vagy hátra (magasságodnak megfelelően).

(#40899) lautnermark válasza runner 125 (#40897) üzenetére


lautnermark
aktív tag

1./ ha már süllyesztett, akkor egy szorosan illeszkedő fa gyűrű/karika hangszóróselyemmel bevonva:
http://www.gulacsigalery.hu/suzuki_ignis/ignis.html utolsó 2 kép

2./ haujan-nál (ezt azt hiszem szétom készítette):
http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=25389#!25389-17
http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=25389#!25389-24

3./ Végső esetben, itt van egy rahedli választék:
http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&krit=hangsz%F3r%F3%20r%E1cs&ujsearch=1&kat=56

(#40900) lautnermark válasza runner 125 (#40897) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Továbbra is ajánlom neked Szakállt, vevő minden "hülye ötletre". :)
A vasanyag mennyire lenne "súlyos", elbírná-e a tépőzár? Plexi??? Esetleg valami egyedi farács?

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.