Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40251) PiciPeti válasza Akos1994 (#40249) üzenetére


PiciPeti
őstag

:K Pontosan ezt hallom én is.

2xxx től felfelé nézelődj, ami belefér a költségvetésbe, meg tetszik is, azt dobd be ide, aztán csak találunk valamit jót. ;)

(#40252) opeter70 válasza fnsteam (#40240) üzenetére


opeter70
senior tag

"...meg kaptam olyan tanácsot is hogy a 77es nagy bele és nembírja feltölteni ezért villog , aztán ezt eladtam és vettem egy 55öset és ugyan ez a problem"

Te most komolyan vettél egy kisebb akksit, hátha attól megoldódik az áramellátási problémád? :W
Már ne is haragudj, de ez egy nagy butaság volt.
Az ilyen tanácsadó is nagy szakember lehet...
Akkor ennyi erővel tehettél volna bele egy 7Ah-s robogó akkut, azt biztosan fel tudja tölteni. :D

(#40253) footy válasza Jannn (#40243) üzenetére


footy
addikt

Itt olvashatsz a wav-rol. Ha viszi akkor orulj neki, de wav kontener csak nyers pcm hang tarolasat tesz lehetove az eredeti specifikacio szerint.

(#40254) Osynho válasza Jannn (#40243) üzenetére


Osynho
addikt

A file nevét valóban kiolvassa, valamint a mappáét, amiben van. De ez nem id3 tag.

(#40255) Daywalker válasza opeter70 (#40252) üzenetére


Daywalker
addikt

;]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#40256) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Kocsimba szeretnék venni egy 2 magas, erősítő, fejegység, 1 mély kombót.
Honnan induljak ki? Mik az első lépések hogy egy jó szettet összerakjak?
Kocsimba nincsen combos akksi, azt is kellene cserélni nagyobbra?
60-70 ezerből már lehet valamit kezdeni?
Milyen márkákat érdemes keresni?

(#40257) kigoi válasza Buster17 (#40256) üzenetére


kigoi
senior tag

60-70ből jó rendszert szeretnél,erősítővel,méllyel,szettel,fejegységgel és még akut is kéne venni?
Ezt felejts el,csak a kábelezés és szigetelés kb 40-50ezer ft és a fent soroltakból még semmi nem is lett megvéve.

(#40258) Buster17 válasza kigoi (#40257) üzenetére


Buster17
addikt

akku nélkül.

Így néztem az árakat és ennyi jött ki és nem a leggagyibbat néztem

(#40259) kigoi válasza Buster17 (#40258) üzenetére


kigoi
senior tag

Nem tudom hogy sikerült neked ennyire kihozni.
Lássuk szerencse és használt termék esetén.
-jófajta használt fejegység 20ezer
-1db 4csatis erősítő 15-18ezer
-szett legyen mondjuk as mx165 20ezer
-szigetelés 10-12ezer
-mélynyomó ládával 15-17ezer
-kábelek hegesztő táppal kb 20 ezer
-apróságok,biztosíték,biztosítékház,saruk stb legyen még mondjuk plusz 3-4ezer forint
Ezt akár hogy számolom kb 100ropi és még a házhoz szállítások sincsenek hozzá adva ami megint nem kevés ha sok cucc külön helyről jön.

(#40260) Buster17 válasza kigoi (#40259) üzenetére


Buster17
addikt

Értem.
És mik azok a márkák amik kerülendők és melyek azok amik jók?

Kicsit régimódi vagyok és hirtelen ezeket a márkákat ismerek, pioneer, jvc, sony, mac, sal.

[ Szerkesztve ]

(#40261) tboy93 válasza Buster17 (#40260) üzenetére


tboy93
nagyúr

sal, mac, mnc kerülendő, pio, kenwood, alpine, rockford, jvc, sony jöhet :K

(#40262) Buster17


Buster17
addikt

Köszi!

Mivel kezdjem a vásárlást? Szép sorjában szeretném összeállítani a rendszert, addig is szerzek néhány tapasztalatot e téren.

Egy fejegységgel kezdeném a dologot de abból milyet? Gondolom az se mindegy. Ha ránézésre kinézek egyet és otthon tudatosulok a dologgal hogy nem tudom rákötni, mert más a csatlakozója?!

Lőttem pár képet hogy mi a helyzet nálam.
2 csatlakozó - és jobb oldalon van egy fekete antenna(?) kábel

Fejegység ;]

(#40263) kigoi válasza Buster17 (#40260) üzenetére


kigoi
senior tag

Én így nem szűkítenék le márkákra hogy nem tudni milyen területen nézve.
pl pioneer jó kis fejeket készít de pl hangszóróban nem kéne.
Régebbi sony fejeket dicsérik de maikat már nem hozzák a szintet.
JVC fejet elfognék de hangszóró abból sem kéne.
Vannak azért márkák amik minden téren kerülendők pl sal,auna,first austria,toxic stb ezek nagyon alja kategória.
Én audio system,gladen,focal,dls,kicx,hollywood,helix,signat,jbl,audison,hifonics,hertz, stb ezeket nézegetném.,fejegységnél meg alpine,pioneer,kenwood,jvc

(#40264) tboy93 válasza kigoi (#40263) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1, nem minden márka jó minden komponensben

Én most úgy válogatom össze a cuccokat a kocsiba, hogy mindig amikor van egy kis pénzem félrerakom, aztán ha feltűnik a piacon egy jó cucc ami illik a rendszerembe akkor megveszem.

(#40265) Daywalker válasza Buster17 (#40262) üzenetére


Daywalker
addikt

Jól gondolom, hogy ez egy Polski Fiat?

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#40266) Buster17 válasza Daywalker (#40265) üzenetére


Buster17
addikt

Jól. Aláírásomban is le van írva.

kigoi
Azt tudom, hogy nem jó csak egyféle márkát venni. Pioneer az szimpi nekem, fejegységből.

[ Szerkesztve ]

(#40267) tboy93 válasza Buster17 (#40266) üzenetére


tboy93
nagyúr

A régi jó piok drágák, az új olcsók meg nem olyanok hangban :(

(#40268) dreizwanzig


dreizwanzig
tag

hello!

most egy JBL GTO 4000-es erősítőm van a kocsiban, 4 csatornás módban használom, érdeklődnék, hogy szerintetek megérné-e lecserélnem egy signat ROC 1-re vagy egy Hertz H420-ra?

(#40269) Osynho válasza tboy93 (#40261) üzenetére


Osynho
addikt

Mac Maximus szettem van, szerintem nem kerülendő kategória. :-) Ahogy egy cfx se biztos. Vagy egy absolute, aliante sub se. Mnc rock nyomot is dicsérik, vagy pl az s3000 erősítőt.

(#40270) Daywalker válasza Buster17 (#40266) üzenetére


Daywalker
addikt

:DD odáig nem jutottam el... :DD A legjobb gép, nekem is volt jó pár évig! :R
Egyébként hova lehet abba hangszórót beszerelni? Nekem hátul az ablak alatt volt két csettegő műanyag dobozos valami, elöl meg vmi kritikán aluli kazettás magnó...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#40271) Jannn válasza Osynho (#40254) üzenetére


Jannn
senior tag

Ahogy írtam korábban, NEM a file nevét olvassa ki, hanem az előadó nevét a dal nevét és az album nevét is. Könyvtárban nincs is, közvetlenül a gyökér könyvtárban tarolom..

(#40272) Traxx válasza kigoi (#40263) üzenetére


Traxx
őstag

És fejegységben a Blaupunkt hova sorolható? Én az ismerősömnek első körben ezt a JVC-tés ezt a Pioneer-t néztem a 20K alatti kategóriában, és nem tudom, hogy ehhez képest hol lehet egy ilyen kékpötty.

BT-s fej lenne az igazi szerintem, de ennyi pénzmagból szerintem az álom, a te szavaiddal élve "nagyon alja" kategóriát kivéve, pl. SAL, Sencor.

Egyébként mennyire lehet rámondani az áment a kinézett 2 közül valamelyikre? :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#40273) Zigi válasza opeter70 (#40252) üzenetére


Zigi
senior tag

Az ezért villog nem is, de a nem tudja visszatölteni az nem baromság. Én is cseréltem már aksit kisebbre, mert visított alatta a generátor (nem a szíj). Egész másképpen tölt egy generátor, mint az aksi töltő. Az újabb kocsikban már nem is a generátorban van a szabályzó, hanem pl. a motorvezérlő szabályozza a töltést hőmérséklet és terhelés függvényében.

fnsteam

Az is lehet baj ha a generátor és az aksi közötti + vezeték vékony vagy esik rajta a feszültség. Azt is meg lehet mérni ha hozzáférsz a generátorhoz. Megméred a generátoron közvetlenül, utána pedig az aksi +-on is. 1-2 tized szokott esni pl.:14.4V a gen. 14.0-14.2 az aksi+-on persze terhelve. Ha több esik akkor csinálni kell egy új vezetéket a generátor és az aksi közé is forrasztva mind a két végét lehetőleg. A testelést könnyen ki tudod szűrni, ha teszel próbából egy bikakábelt a motor és a kasztni közé (csak ne a kívül vastag belül 0,5 belsejű homasitás kábel legyen)

(#40274) kigoi válasza Traxx (#40272) üzenetére


kigoi
senior tag

Ilyen olcsó fejek közt nem hiszem hogy nagy különbséget lehetne hallani főleg mivel ha valaki 20at áldoz fejre akkor a többi hifi komponens sem lehet az a szint ami nagyon megmutatná a különbséget.
Így azt mondom pio vagy jvc közt nyugodtan lehet meghatározó a funkció valamint a tulajdonosnak a szimpátiája.
Blau márkát nem tartom jónak de blau fejet nem halottam még,erősítőkben nem kedvelem.

(#40275) PiciPeti válasza Zigi (#40273) üzenetére


PiciPeti
őstag

Mi az összefüggés az akku kapacitása, a töltőáram, és a gépjármű áramfelvétele között?

A generátor annyit tölt, amennyi a pillanatnyi áramfelvétel, + esetleg lemerült akku esetén a töltésre fordítható áram. A nagyobb kapacitású akksi nagyobb "puffer tartalékkal" rendelkezik, tehát a hirtelen nagy terhelések hamarabb/jobban hatnak a generátorra, fesszabra.

Ha a nagyobb akksi alatt szenvedett a generátor, akkor az vagy nem volt feltöltve, vagy valami más probléma volt. A generátornak annyit kell az akksiba töltenie, amennyit "leszívtunk" belőle. Teljesen mind1, hogy 80Ah-s akksiból, vagy 60A-s ból vételezünk áramot....
(Önkisülést hanyagoljuk el, rövid távon nincs szerepe)

Ha egy 50A-s generátorról akarunk 80A-t levenni, akkor tök mind1 mekkora akksink van, sose fogja kiszolgálni.
Viszont ha csak a csúcsok lépik túl a generátor teljesítményét, akkor megint jól jön a nagyobb akksi, hiszen az tovább tudja fedezni a megnövekedett áramigényt, amit a generátor majd később (ha lehalkítjuk a zenét, vagy kikapcsoljuk a hátsó ablakfűtést) szép lassan visszatölt.

(#40276) fnsteam válasza opeter70 (#40252) üzenetére


fnsteam
tag

hát ezaz .... :D nemhiába vettem akkor olyat bele , de azzal se oldódott meg a problémám , többet tanácsolták hogy "nem tölti fel rendesen az akkut azért villog" ,,, de mind1 mostmár :D
ma kipróbáltam hogy letesteltem mégegy plusz kábellal elöl a motort az alvázzal , de semmi változás , kikötöttem a kondit , semmi változás , elvittem az akkutól a testet az erősítőig semmi , a héten felkeresek egy villamosságist hogy erre mondjon valamit.

Ha hátul kapna a kondi helyett valami autóhifis akkut és úgy is lenne bekötve mint egy kondi akkor ez így működhet? szóval töltené rendsen meg a két akku nem "bántaná" egymást ?

(#40277) fnsteam válasza Zigi (#40273) üzenetére


fnsteam
tag

ez lehetséges hogy vékony a töltéskábel , ez jó ötlet , kipróbálom majd köszönöm!

(#40278) fnsteam válasza Zigi (#40273) üzenetére


fnsteam
tag

meg még annyit hogy a generátorról nem egyből az akkura megy hanem a fesszabályzóhoz nem? akkor mindkét fél között cserélni kéne nagyobb keresztmetszetűre ha jól gondolom

(#40279) Zigi válasza PiciPeti (#40275) üzenetére


Zigi
senior tag

"amit a generátor majd később (ha lehalkítjuk a zenét, vagy kikapcsoljuk a hátsó ablakfűtést) szép lassan visszatölt."

Na itt a bibi rohadtul nem tölti vissza. Egy 80Ah aksinak sokkal nagyobb az "igénye" mint egy 55Ah-nak + a kocsi fogyasztói+zenebona. A te elméleted rövidtávra jól hangzik minél nagyobb aksit bele, aztán majd visszatölti a gen., de egy 70-80 Ah aksihoz 100-120A generátor dukál. Azért hogy viszonylag rövid távon is, bekapcsolt fogyasztók mellett is, vissza tudja tölteni a felvett áramot. A generátor nem aksitöltő, hogy tölt 1A-rel aztán egyszer majd feltölt..annyit tölt az aksiba amennyit az fel tud venni, illetve amennyit a feszszab enged neki. De az áramerősséget nem tudod meghatározni az adott. Egy picit merült 80Ah aksinak nem annyi az áramfelvétele mint egy 55Ah-nak. Na ezért szenved a generátor egy nem hozzá tervezett aksitól. Másrészről hiába tesz akármekkora aksit a gond az hogy az aksi "csak" 12V-os nem 14.4.... és a lámpa azért villog mert 14.4 ről beesik 12.x-re. Az aksi nyugvójáig, ( rossz akku-nál lejjebb is) ahonnan tud támogatni az aksi, addig a generátor viszi a prímet.

fnsteam

A generátoron van egy általában 8-as( 13-mas kulcsnyílású, de japóknál 12-es) anya. Ott jön a gen.-ból az anyag:)

[ Szerkesztve ]

(#40280) Zigi válasza fnsteam (#40278) üzenetére


Zigi
senior tag

A feszültség szabályozó a generátoron belül van. Max kívülről vezérlik, de fizikailag bele van építve a generátorba.

(#40281) Traxx válasza kigoi (#40274) üzenetére


Traxx
őstag

Rendben, köszönöm, akkor szimpátia alapú döntés lesz :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#40282) dreizwanzig válasza dreizwanzig (#40268) üzenetére


dreizwanzig
tag

erre valaki vmit?

(#40283) fnsteam válasza Zigi (#40280) üzenetére


fnsteam
tag

Rendben kicserelem a kabelt , kondi helyetf ha ez belenne dobva az jobb lenne ha ezzel se sokat valtozik? http://olx.hu/hirdetes/exide-marathon-l12v32-ID2QEGF.html

(#40284) Shokkolo válasza dreizwanzig (#40268) üzenetére


Shokkolo
addikt

erre nem lehet így válaszolni.
mit hajt az erő, milyen zenét hallgatsz?

És még ezek tudatában is CSAK szubjektív választ adhatunk.
Leginkább meghallgatás után lehet dönteni, hogy NEKED megfelel-e, tetszik-e, javult-e a hang?

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#40285) dreizwanzig válasza Shokkolo (#40284) üzenetére


dreizwanzig
tag

akkor inkább az a kérdés, hogy ti minőségileg egy jobb erősítőnek tartjátok-e, megérheti-e lecserélni, vagy mondjuk egyik kutya másik eb, sok különbséget nem lehet várni?

(#40286) Shokkolo válasza dreizwanzig (#40285) üzenetére


Shokkolo
addikt

A Signat 4*48 RMS, a Hertz 4*74 RMS

A signat hangját nem ismerem, de általában szeretik.
A Hertz -et hallottam anno, szerettem.

Ránézésre amúgy nagyon egyik kutya másik eb kategória.
Ha akarsz egy pici plusz kakaót akkor talán a Hertz... :F
De nem vagyok benne biztos h. megéri csereberélni.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#40287) lautnermark válasza Buster17 (#40266) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Szia
A Kispókod már generátoros vagy még dinamós? Mert ha dinamós, akkor az váltóáramot termel, amit az erősítők nem szeretnek.

(#40288) opeter70 válasza lautnermark (#40287) üzenetére


opeter70
senior tag

Fordítva. :)
A dinamó egyenáramot termel, a generátor pedig váltót.
Egyébként pedig mindegy, mert a generátor váltóáramát egyenirányítják. A dinamónál ezt "megspórolják".

(#40289) Daywalker válasza lautnermark (#40287) üzenetére


Daywalker
addikt

A műszerfal elrendezéséből ítélve neki az újabb van és abban generátor van. De lényegében mindegy.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#40290) Zigi válasza fnsteam (#40283) üzenetére


Zigi
senior tag

Mielőtt bármit veszel ki kell deríteni miért esik a fesz. Ha megvan akkor kell a megoldáson gondolkodni.

(#40291) dreizwanzig válasza Shokkolo (#40286) üzenetére


dreizwanzig
tag

köszönöm!

(#40292) B-enji válasza fnsteam (#40276) üzenetére


B-enji
tag

A hátra bekötött plusz pótakku nem sok töltést kapna a generátorodtól. Ha eltérő felépítésű aksikat kötsz össze, melyeknek különböző a nyugalmi feszültségük, állandóan egymást fogják töltögetni így merítgetve egymást. Ami megoldás és mindenképp javallott, a két aksi közé gyújtásszálról vezérelt relé (nagy amper értékű), és a pótakksi gyakori, hálózatról történő töltése.

(#40293) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Sziasztok!

Ez a fejegység működhet együtt a gyári kormánytávirányítóval? /Berlingo 2006 Clarion/

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40294) opeter70 válasza philoxenia (#40293) üzenetére


opeter70
senior tag

Így alapból nem.
Adapter kell mindegyikhez, ami sajnos vetszekszik az általad kinézett készülék árával. [link]
Ez mondjuk azt hiszem nem pont Berlingohoz van, de a nyagyságrend ugyanaz.

Ugyanígy voltam vele én is a Renault-nál, de aztán az árakat látva gyorsan letettem róla.
Nem olyan nehéz megszokni a "nélkülözését". Nekem 1 hónap múlva már egyáltalán nem hiányzott.

(#40295) tboy93 válasza philoxenia (#40293) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ehhez általában kell egy külön adapter/kábel ami kb. 15.000 Ft, utána működhet.

(#40296) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Akkor majd nem távirányítok... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40297) PiciPeti válasza Zigi (#40279) üzenetére


PiciPeti
őstag

Én ezt értem, de az alapproblémán nem változtat. Illetve az akksinak csak akkor lesz nagyobb áramigénye, ha már veszített e töltöttségéből. Furcsa lenne, ha folyamatosan felvenne 10-20-30A-t, csak azért mert rajta lóg a kábelen. :)

A másik meg, hogy egy jó savas akksinak 13.6V a nyugalmija, és 50-60A terhelés alatt se lenne szabad beesnie 12V alá. Ha ez alá esik, akkor az már lassan csereérett...

(#40298) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Üdv urak!

Segítséget szeretnék kérni autórádió bekötéshez. :)

Az autórádió hátulja így néz ki.

Az autóból kilogó kábel pedig ilyen lenne, illetve amit a rádióhoz adtak azt fogom kézben.

Látható hogy a rádió hátulján hiányzik a narancs vezeték csatlakozója, ami egyébként az autóból kilogó iso csatlakozónál be van kötve.

Kérdésem hogy kell a narancs vezetékkel foglalkozni? vagy rádughatom így a magnót a kábelre és nem lesz vele gond?

Elnézést ha nagyon amatőr a kérdés, de még soha nem kötöttem be ilyesmit. :B

Válaszokat köszönöm.

(#40299) Daywalker


Daywalker
addikt

Segítséget kérnék. Végre a hangszórók beszerelése előtt állok, egyelőre próbából, hogy minden elfér-e, jó-e a kábelezés stb mert aztán jön a szigetelés. Viszont az van, hogy túl nagy a hangszóró mágnese és az ajtó gyári kivágásán nem fér be (jó is lett volna, ha ez szigetelés után derül ki...). A DSK befért de a JBL-nek sokkal nagyobb a mágnese, az Opelnél meg nem vágtak akkora lyukat az ajtóba, mint amekkorát a kiemelő belső átmérője egyébként megenged.
A kérdés az, hogy miként vágjam ki? Pont körbevágjam a lemezt a kiemelő széléig vagy hagyjak rá és peremezzem meg valamivel? Gyárilag enyhén peremezve van, hogy masszívabb legyen, nekem viszont nincs peremező fogóm. Szóval peremezzem meg valahogy, vagy vágjam ki amekkorára lehet és erősítsem extrán majd a szigetelőanyaggal kívül és belül?

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#40300) Zigi válasza kelzsoca (#40298) üzenetére


Zigi
senior tag

Így:)

Az A csatlakozó feltétlen szükséges lábai: A 8-as(test) 7-es(kapcsolt +) és a 4-es(állandó +)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.