Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40601) kalozhun100 válasza kigoi (#40600) üzenetére


kalozhun100
őstag

Tudnátok ajánlani olyan fejegységet 30-35k körül, ami ilyen? Vagy annyira nem fontos ez az opció? Bluetooth kihangosító, usb legyen rajta mindenképp. Köszi

Samsung Galaxy S7 Edge

(#40602) Osynho válasza dseres (#40591) üzenetére


Osynho
addikt

Nekem a beolvasás például egyáltalán nem bosszantó. Az autót egyébként is melegítem (főleg ilyen hidegben), így tök mindegy az a 10-20 sec. Mire bekötöm magam, letörlöm az ablakot, már meg is találta a 150gb wav-ot. Sokkal jobban idegesített az iPod, ami másodperceket várt számváltások között, a tekerésnél is lassú volt, a gomb elengedése után még tekert egy kicsit, így nehéz volt eltalálni a kívánt részt. 2,5-es hdd-vel minden gyorsabb. Ezt a linuxos megoldást nem értem, de jó lenne megoldani ezt a buta sorrend hibát.

B-enji: Nem lehet az ipodon navigálni, ha a fejegység kezeli. :)

[ Szerkesztve ]

(#40603) footy válasza B-enji (#40598) üzenetére


footy
addikt

Nem is kell kezbevenni, a legtobb fejegyseg kezeli az ipodot. A Broditnak egyebkent vannak univerzalis tartokonzolai is, ha valaki megis az ipodot piszkalna.

(#40602) Osynho
CF kartya moddal ugyanolyan gyorsan valt szamot, mintha CD-n leptetnel.

[ Szerkesztve ]

(#40604) Osynho válasza footy (#40603) üzenetére


Osynho
addikt

Igen, tudom, beszéltünk is erről régebben, de a módosítás árából váltottam 80PRS-re. :)

(#40605) Lusu


Lusu
aktív tag

Ha már így szóbakerültek az ipodok, CDA105Ri-ről CDA 9887R-re váltottam. Hamarosan hiányozni fog nekem az USB lehetőség így elgondolkodtam az ipodon.
Minőségben ugyanazt tudja?
Hogy működik ez a rendszer? AiNet csatlakozón digitális jel megy be, vagy már az ipod feldolgozza és analógot továbbít?

(#40606) Osynho válasza Lusu (#40605) üzenetére


Osynho
addikt

Úúúú, belekérdeztél a tutiba. :DDD Keress rá, volt egy hosszabb eszmecsere a dologról.

Ha érdekel 60gb-os 5-ös ipod, írj rám. :B

[ Szerkesztve ]

(#40607) kigoi válasza kalozhun100 (#40601) üzenetére


kigoi
senior tag

Annyiért újonnan nem tudok ilyet mondani.
Használtan vadássz ha ragaszkodsz a 4Voltoshoz és a bluetoothhoz.

(#40608) Lusu válasza Osynho (#40606) üzenetére


Lusu
aktív tag

Orbano szerint az Ai-Net egy digit interfész, úgyhogy akkor feltételezem a saját DAC-ját használja a fej.
Viszont úgy láttam van még egy opció, Yatour gyárt Ai-Net-re dugható usb, sd card és miegyebek portot. Nna olyan ember van-e itt aki már próbált ilyet? :) Bár az árát elnézve, nem olcsóbb mint egy ipod+kábel páros. Az este még beleásom magam a témába.

Neked Alpine fejen volt az ipod? Nem volt lassú a léptetés a számok között?

(#40609) Osynho válasza Lusu (#40608) üzenetére


Osynho
addikt

Kenwood BT60U-val használtam és de, lassú volt. :D Ez az 1,8"-os hdd tulajdonsága szerintem, nem fejegység függő.

(#40610) footy válasza Lusu (#40608) üzenetére


footy
addikt

Nem a sajat DAC-jat hasznalja a fej, hanem az iPod-et(ami nem rossz).
A yatour egy fos. A CD-tar szimulatorok kozul a Dension a nyero.

(#40611) dseres válasza Osynho (#40602) üzenetére


dseres
tag

Említettem egy linuxos megoldást a fájlnév sorrend szerinti másolásra. Kérésre kiteszem azt is, de gondolom kevés érdeklődő lesz.

Aki Windows Vistát, vagy Windows 7-t használ, annak itt van egy megoldás
1. A Lenti szkriptet elmentitek egy CopyDir.ps1 nevű fájlba. (Én a C:\users\dseres könyvtáramba tettem.)
2. Aki Windows Vistát használ, az installálja a Microsoft PowerShell 2.0-t, vagy a 3.0-t. A Windows 7 eleve tartalmazza, azon nem kell installálni.
3. A CopyDir.ps1 futtatása az alábbi módon:
Nyittok egy command ablakot: cmd.exe -t indítjátok a start menüből.
Beléptek a könvytárba, ahova mentettétek a szkriptet.
Beírjátok ezt a parancsot:
.\CopyDir.ps1 'D:\Zene\Mr. President - Coco Jamboo (1996)' E:
:) És már másolja szépen név szerinti sorban az albumot az E: jelű USB-re, vagy bárhova.
Fontos .\ a fájlnév előtt.

Remélem segítettem, és érthető. Windows XP-n sajna nem működik. Már nem támogatja az MS.
Maga a szkript, amit el kell menteni:

param ($Source, $Dest)

function CopyDir ($Source, $Dest)
{
$SItem = Get-Item $Source
if ( $SItem.PSIsContainer )
{
write-host "Source dir: ", $SItem
$SName = $SItem.BaseName+$SItem.Extension
$DItem=$Dest + "\" + $SItem.BaseName + $SItem.Extension
write-host "Destination-dir: ", $DItem
New-Item -ItemType Dir -Force $DItem
Foreach ($File in Get-Item $SItem\* | Sort-Object )
{
$File
write-host
CopyDir $File $DItem
}
}
else
{
write-host "Source File: ", $SItem
$DItem=$Dest + "\" + $SItem.BaseName + $SItem.Extension
write-host "Destination-file: ", $DItem
write-host
Copy-Item $Source $DItem
sleep 1

}
}

CopyDir $Source $Dest

[ Szerkesztve ]

(#40612) Lusu válasza footy (#40610) üzenetére


Lusu
aktív tag

A CD tár is így működik? Van egy DAC a tárban és a már feldolgozott jelet kapja a fej?

Dension honlapján nem találtam alpine-hoz valót, vagy valamit rosszul keresek?

(#40613) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Sziasztok!

Egy ideje szenvedek, hogy 16 vagy 13 centis első szett legyen a 106-os peugoetomban.. A 16-oshoz nagyon sokat kéne tákolni,kárpitot szétkaszabolni, és jó magas kiemelőt gyártani. Viszont kevés a lábtér, és kicsi az ajtó. Ha kinyitom még álló helyzetben is visszacsukódik rám, gyárilag nincs kitámasztója/rugója. Én próbálnék rá vigyázni, de azt kétlem, hogy ne kapna minden egyes alkalommal minden egyes értetlen utasomtól egy tockost lábbal a kilógó, kiemelőkereten függő hangszóró amin csak védőrács van.. Tényleg nehéz elkerülni egy szűk parkolóban való kiszálláskor hogy ne érjen az ember lába pont a hangszóróhoz.. Nagyon hátrányba lennék egy 13-as szettel?
Egy DLS PS5-öt néztem ki, hifonics Jupiter erősítővel hajtanám..
Mélynyomó nem lenne a rendszerben.

[ Szerkesztve ]

(#40614) footy válasza Lusu (#40612) üzenetére


footy
addikt

Amennyire en tudom igen. Lehet vannak kivetelek, de ha megnezed a legtobb fejegyseg labkiosztasat, akkor lathatod, hogy van ket polus a jobb es bal oldal jelenek, 1 v2. ennek a foldelese. Ezen kivul mar csak tapellatasnak 2 polus es a vezerlojelnek 1. Emiatt lehet a legtobb fejegyseghez viszonylag konnyen AUX bemenetet barkacsolni. Sima analog osszekotes van.

A dension csak oem fejegsegekhez gyart modult.

(#40615) pomk válasza KriszXJR (#40500) üzenetére


pomk
őstag

Köszi!

(#40501) gabber01:
Igen, tudom. Köszi, de 2DIN-es a terv.

(#40616) Lusu válasza footy (#40614) üzenetére


Lusu
aktív tag

Találtam lábkiosztást és igazad lehet, van ugyan adatbusz is de ott van a L-R signal és a GND.

akkor dension is kilőve, köszi :)

(#40617) attila666


attila666
tag

Sziasztok!

Nem tudok dönteni két komponens szett közt:

Audio System Radion 165 (új fajta 3 ohmos)
vagy
Gladen RS 165

esetleg Morel Tempo 6 vagy Morel Maximo 6.

Szerintetek melyiket válasszam? Az árak szinte ugyanazok.

(#40618) PiciPeti válasza attila666 (#40617) üzenetére


PiciPeti
őstag

Milyen zenéhez, milyen erősítővel?

(#40619) attila666 válasza PiciPeti (#40618) üzenetére


attila666
tag

Egy ismerősömnek lesz, egyelőre nincs erősítő kiválasztva hozzá.

Elektronikus zenére lenne. Vagy tudtok jobbat ajánlani 150 euróig? Fontos, hogy a magasak lágyak legyenek.

[ Szerkesztve ]

(#40620) PiciPeti válasza attila666 (#40619) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ahhoz az As/Gladen sokkal jobban illik. :K

Emlékeim szerint a Radion magasa nem az a csittegős típus.

(#40621) ice9


ice9
tag

Sziasztok,

Renault Thaliaba szeretnék egy A2DP tudású fejegységet. Sok elvárásom nincs. BT-n keresztül akarok zenét hallgatni. Ha megvilágítása is sárga, annak még jobban örülnék. Milyet érdemes venni? Ár/érték bajnokot keresek

Köszönöm a válaszokat.

(#40622) footy válasza Lusu (#40616) üzenetére


footy
addikt

Az adatbuszon megy valószínűleg a vezérlőjel és a CD-text.

(#40623) Lusu válasza footy (#40622) üzenetére


Lusu
aktív tag

Akárhogy nézem maradnom kell a CD-nél, bár ha sikerül valakit találnom egy ipoddal és kábellel akkor kipróbálom hallható-e a különbség, mármint a hangerőn kívül. Ha nem akkor beruházok egy olyan ipodba ami nem winyós hanem memóriás, hátha gyorsabb :)
Milyen egyéb fej van ami legalább ennyit tud mint a 9887R hangban is ilyen jó, csak van USB-je? Persze pio, csak arról sok rosszat hallottam :(

(#40624) Osynho válasza Lusu (#40623) üzenetére


Osynho
addikt

80prs.

(#40625) KRISSTUS


KRISSTUS
tag

Melyiknek lehet szebb a hangja (RCA-n):
Pioneer DEH P8000R vagy DEH P7400MP?

(#40626) zsolt19900


zsolt19900
őstag

lenne egy kérdésem:

elfelejtettem elhozni az előző autómból az iso kábelt, és most vennem kellett egy újat, rá is kötöttem de minden egyes kulcskivételnél elfelejti a memóriája a dolgokat a rádiónak

mutatok róla egy képet, mit hova kössek, hogy ne felejtse el a dolgokat a rádió?

köszönöm előre is a segítséget

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#40627) dreizwanzig válasza zsolt19900 (#40626) üzenetére


dreizwanzig
tag

Az állandó +12V nincs bekötve, vagy meg van cserélve a kapcsolt pozitívval és ezért felejti el a dolgokat. Ránézésre jónak tűnik, bár a sárgát nem látom, hogy hova megy. A 4-es lábra kell mennie a sárgának:

Meg kéne nézned, hogy a saját autódnak mi a csatlakozó kiosztása. A fekete csatin a sárga az állandó 12V a piros meg a kapcsolt, legalábbis így kéne lennie, de akár az is lehet, hogy a te autódnak a kábelkötegében ez pont fordítva van. Próbalámpával, multiméterrel ha megnézed, akkor a sárgán állandóan folynia kell áramnak a piroson, pedig csak gyújtáson. Szóval vagy megnézed ezt, vagy ráguglizol, hogy mi a gyári csatinak a kiosztása és abból kiderül.
Milyen autó amúgy?

(#40628) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Hali!
Ezek vállalható fejegységek? Nem a százezresre gondoltam, hanem a többire. Gondoltam érdemes már olyat venni ami lejátszik FLAC-et. A 31 ezres megérné az árát a többivel szemben?

(#40629) footy válasza zsolt1225 (#40628) üzenetére


footy
addikt

1. Melyik?
2. Nem.

(#40630) zsolt19900 válasza dreizwanzig (#40627) üzenetére


zsolt19900
őstag

VW Passat 2000/4 1.9pdtdi variant confortline, de már volt benne egy nem gyári sony fejegység, aminek sajnos nem volt jó az isoja, de viszont nem felejtette el a dolgokat sosem. Legjobbarim azt javasolta, hogy cseréljem fel a sárgát a pirossal és jó lesz, ennyi az egész akkor? te is ezt mondod? :D

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#40631) orbano válasza footy (#40629) üzenetére


orbano
félisten

ha otthon a zenéid FLAC-ban vannak, akkor megéri szvsz, mert nem kell konvertálgatnod, ami mondjuk az én esetemben az 500-1000Gb között mozgó gyűjteményemből elég nagy kín :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#40632) dreizwanzig válasza zsolt19900 (#40630) üzenetére


dreizwanzig
tag

gyanús, hogy az lesz a megoldás, mert a VW-knél szokott az lenni, hogy fel van cserélve a kapcsolt meg az állandó 12V. De a kimérés lenne a tuti :)

(#40633) footy válasza orbano (#40631) üzenetére


footy
addikt

Jaja, hasonlo problemaval en is kuzdottem korabban, de miota iPod van igy-is-ugy-is kovertalok 1x. Azzal viszont el is van intezve a tema. Onnantol pedig jatsza az ipad is.

Viszont amire a valszom iranyult, hogy a minoseg miatt nincs ertelme.

[ Szerkesztve ]

(#40634) orbano válasza footy (#40633) üzenetére


orbano
félisten

ja persze, hallatszani nem fog, az tuti :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#40635) zsolt1225 válasza footy (#40629) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Aha, most néztem munkából, hogy nem jó a link, otthon sütivel ment.
Szóval: erről valamint erről és erről lenne szó. Az első szimpatikusnak tűnik.

(#40636) PiciPeti


PiciPeti
őstag

Azért néha örülök, hogy itthon a SAL/MNC/Mac a sláger...

Mai szerzeményem:

Dupla előlapos, zárt ládában, Neutrik Speak-on csatival, 9 birodalmi egységért... :DDD

(#40637) LógaGéza válasza PiciPeti (#40636) üzenetére


LógaGéza
addikt

De kár, hogy ilyenekről lemaradok, hasonlóra vadászok én is :( Pont speak-on csatival... Már csak egy fohó kéne rá, és tökély lenne...

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#40638) PiciPeti válasza LógaGéza (#40637) üzenetére


PiciPeti
őstag

6 napja "porosodott" OLX-en, én is csak úgy írtam rá, hogy hátha megvan még...

Szerencsém volt. :K

Na de mi az a fohó? :F

(#40639) LógaGéza válasza PiciPeti (#40638) üzenetére


LógaGéza
addikt

Fogó elírva :D

Igaz, mostanában nem néztem, rengeteg volt a meló... De mostmár beállítok valami e-mailes értesítőt...

Ha esetleg úgy döntesz, hogy mégse kell, dobj egy PÜt ;]

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#40640) michael22


michael22
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném egy Lg lsc tipusú fejegység kiszedésében.Leveszem az előlapot és onnan megvagyok lőve, semmi ki nyilás vagy gomb, bármi egyéb amitől kijönne. Lehet csak úgy jön ki, ha a műszerfalat lebontom?
Válaszotokat előre is köszönöm!

michael22 felhasználónak 15 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#40641) michael22 válasza michael22 (#40640) üzenetére


michael22
csendes tag

Elírtam Lg Lcs fejegység.

michael22 felhasználónak 15 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#40642) Daywalker válasza michael22 (#40640) üzenetére


Daywalker
addikt

Általában kiszedővillával, ami jár a fejhez gyárilag.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#40643) michael22 válasza Daywalker (#40642) üzenetére


michael22
csendes tag

Nem kaptam semilyen kiszedővillát, legalább tudnám hogy néz ki, csinálnék egyet. Te esetleg nem tudod?

michael22 felhasználónak 15 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#40644) zsolt1225 válasza zsolt1225 (#40635) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Ezt mindenkitől kérdeztem :))

[ Szerkesztve ]

(#40645) Buster17


Buster17
addikt

Ahol gyári beépített cd-s rádió van minden féle gombbal, oda hogy raknak fejegységet?

(#40646) LógaGéza válasza Buster17 (#40645) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ha szerencséje van, és gyártanak a típushoz, akkor beépítő kerettel.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#40647) Buster17 válasza LógaGéza (#40646) üzenetére


Buster17
addikt

(#40648) B-enji válasza PiciPeti (#40636) üzenetére


B-enji
tag

Grat! :K

(#40649) LógaGéza válasza Buster17 (#40647) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én egy kicsit olcsóbban megúszom szerencsére. Igaz, nekem van, de vennem kell, mert az előző tulaj letörte az összes karmot, ami a helyére fogta, aztán sziloplaszttal a helyére fogatta :U Mondanom se kell, mikor cseréltem a fejegységet első mozdulatra kiesett...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#40650) PiciPeti válasza Buster17 (#40647) üzenetére


PiciPeti
őstag

TME oldalán érdemes megnézni, hátha van. Nekem a Corollába valami 2500Ft volt...

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.