Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40651) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Nos összehasonlítottam és teljesen ugyanaz a 2 fejegység, csak az egyikbe lehet rakni CD-t a másikba nem.
EZ ~15300 lenne. Ez pedig ~28 ezer. Szerintem meglennék én cd nélkül is ha már usb-ről lehet flac-et. Megérné ez ennyiért? Nem tervezek nagy hangcuccot, egy max 60-100k körüli értékben szeretnék majd 2 hangszórót előre és egy mélynyomót hátra.

(#40652) zsolt19900


zsolt19900
őstag

a hanno-protecto pf830 szigetelő anyag, még mindig bestby?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#40653) tboy93 válasza zsolt19900 (#40652) üzenetére


tboy93
nagyúr

ár-értékben igen jó :K

(#40654) zsolt19900 válasza tboy93 (#40653) üzenetére


zsolt19900
őstag

ha és amennyiben egy lupo ajtajára elég volt 2nm akkor egy 5 ajtós passatra, ha nem rakjuk annyira szorosan pl. az ajtóra, akkor 3nm ből kijöhet a mutatvány? mondjuk a luponál volt még maradék anyagom is :)
mert gondolom ha van mély a rendszerben -de nincs a hátsó ajtóban hangszóró (és nem is lesz)- attól még érdemes a hátsó ajtókat is beszigetelni

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#40655) tboy93 válasza zsolt19900 (#40654) üzenetére


tboy93
nagyúr

En nem szigetelnem a hatso ajtokat ha nem lesz benne hangszoro. Persze artani nem art, a plafont, a tuzfalat es a padlot is kitapetazhatod, de elso sorban azok az ajtok legyenek kesz amelyikben hangszoro lesz. Plusz a csomi, ha lesz lada.

Ja es inkabb legyen tobb retegben szigetelve az elso ajto, mintsem hanyagul hogy a tobbire is jusson.

[ Szerkesztve ]

(#40656) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Győrben hol tudnám élőben megnézni egy Pioneer MVH X560BT fejegységet? Mert MM-ban nincsen.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#40657) attila666


attila666
tag

Sziasztok!

Milyen erősítőt ajánlanátok Audio System Radion 165 első szett hajtására elektronikus zenére?

Köszönöm!

(#40658) €uro


€uro
őstag

Lassan kezd befutni a várva várt fejegységem új verziója a Pioneer MVH-X570BT

A rendszeremhez milyen hangszórókábeleket ajánlotok. Elég az 1.5 mm-es átmérőjű? Az átmérőn kívül figyeljek még valamire a választásnál?

Ugyanaz a kábel jó lesz a SUB-nak is?

Fejegység: Pioneer MVH-X570BT
Erősítő: Xitec Xi240.4
Hangszórószett: Eton POW 172 Compression
Mélynyomó: JBL CS1204B

(#40659) PiciPeti válasza attila666 (#40657) üzenetére


PiciPeti
őstag

Milyen árfekvésben?

(#40660) attila666 válasza PiciPeti (#40659) üzenetére


attila666
tag

30 000ft korul hasznaltan. Talaltam egy radion 180.2-t, azt probalom megvenni

(#40661) tboy93


tboy93
nagyúr

Na, ma egy újabb komponenssel kerültem közelebb a kész hifimhez :C Kicx PRO 6020 Újszerű állapotban, hangváltón van némi karc, illetve a középmély mágnesén is, de ezen kívül új :)) magas ki se volt bontva, minden tartozéka megvan, 1 év bolti gari van rá. B@szott nagy mágnesei vannak egyébként :Y és a hangváltó se éppen kicsi.

Reméljük elég lesz neki a PG ZX450 2x290w-ja ;]

Képek: [link] [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#40662) runner 125 válasza tboy93 (#40661) üzenetére


runner 125
nagyúr

Grat.

Egy darabig én is nézegettem, olvasgattam, youtube-n rákerestem néhány darabra, de eltántorított h csak Lada-kban láttam. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40663) tboy93 válasza runner 125 (#40662) üzenetére


tboy93
nagyúr

Köszi! 28-ért megérte szvsz, remélem a hangjában sem fogok csalódni, mert külsőleg már meggyőzött :DDD

(#40664) kalozhun100 válasza €uro (#40658) üzenetére


kalozhun100
őstag

Mivel tud többet az x570bt? Csak mert akkor kivárnám én is.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#40665) footy válasza tboy93 (#40661) üzenetére


footy
addikt

Jó szett, Humma-t nyertek vele valamelyik évben. :K

(#40666) tboy93 válasza footy (#40665) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hát majd tavasszal kiderül mennyire jó, addig még be kell szereznem minden kábelt, elosztót, akkusarut, biztiházat :Y

(#40667) €uro válasza kalozhun100 (#40664) üzenetére


€uro
őstag

Nem tudom. De én inkább várok egy picit és nem egy kifutó terméket, hanem egy annak most megjelenő új verzióját veszem meg.

Szerintem amúgy elsősorban szoftveresen lesz jobb az 570-es. Ezen a területen látok még fejlődési potenciált elsősorban a mobilos támogatás miatt.

(#40668) kalozhun100 válasza €uro (#40667) üzenetére


kalozhun100
őstag

Windows Phone támogatás jó lenne bele. De kb. Mikorra lesz kapható, mert nekem karácsonyi ajándék lenne magamnak:P

Samsung Galaxy S7 Edge

(#40669) €uro válasza kalozhun100 (#40668) üzenetére


€uro
őstag

Elvileg már kapható az emag-nál. Korábbi hozzászólásomban linkeltem.

Rákérdeztem náluk, hogy ez már valóban az 570-es készülék-e, mert a honlapon még az 560-asról van kint képük.

Egy hete vettem új androidos mobilt. Úgyhogy engem a Windows Phone támogatás nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#40670) kalozhun100 válasza €uro (#40669) üzenetére


kalozhun100
őstag

Válasz jött?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#40671) kacsa7 válasza €uro (#40669) üzenetére


kacsa7
őstag

Amíg a Pioneer honlapján nem létezik ilyen készülék, sok reményt nem fűznék hozzá.

(#40672) Jannn válasza €uro (#40667) üzenetére


Jannn
senior tag

Az 560bt-hez képest én csak visszalepest látok eddig, a változtatható színek helyett itt fixen fehér a kijelző. Ha ez igaz akkor az elég gáz.

"Ezen a területen látok még fejlődési potenciált elsősorban a mobilos támogatás miatt." itt mire gondolsz?
Mi a baj az 560assal?

[ Szerkesztve ]

(#40673) €uro válasza Jannn (#40672) üzenetére


€uro
őstag

Jannn:
Én is észrevettem a fehér kijelzőt. Bízom benne, hogy csak elírásról van szó. Ha nem, akkor 560-asat fogok venni.
Nincs semmi gond az 560-assal. Nem ismerem. Sőt, gyakorlatilag semmilyen kicsit is komolyabb fejegységgel nem volt még dolgom.

kacsa7:
Két hónapja rendeltem X560BT-t. Két hetet vártam a szállításra. Akkor azt mondta az eladó, hogy mivel kifutó termék, innen-onnan szedik össze a maradék elfekvő készletet. Nem lehet tudni, hogy lesz-e még belőle, vagy már csak az utódját tudják-e beszerezni. Ekkor döntöttem úgy, hogy inkább várok.

[ Szerkesztve ]

(#40674) Jannn válasza €uro (#40673) üzenetére


Jannn
senior tag

Nekem 560bt-m van és semmi gond a telefonos Bluetooth támogatással. Átveszi a telefonkonyvet, a hivaslistat, kiirja a lejátszott zenék nevét eloadojat, még akkor is ha spotify - on keresztül hallgatsz zenét.

Olyan magabiztosan mondtad h ezen a téren még látsz fejlődési lehetőséget, hogy azt hittem nem csak a levegőbe beszélsz.

(egyébként hivatalos infót nem is találtam x560bt utódról. Esetleg pioneer oldaláról van valami komolyan vehető adat? Mert ez az emag oldal nem tűnik túl hitelesnek :N )

[ Szerkesztve ]

(#40675) kacsa7 válasza €uro (#40673) üzenetére


kacsa7
őstag

Az MVH 170UI és a 370BT hónapok óta megjelent, illetve az MVH-570AV velük együtt. Az 570BT a neten sehol sincs fent, csak az EMAG-on. Egy cikk nincs róla stb. Innentől szerintem ha lesz is tényleg ilyen modell, biztosan nem 1-2 héten belül fog megjelenni.

(#40676) €uro válasza Jannn (#40674) üzenetére


€uro
őstag

Tisztában vagyok vele, hogy a Bluetooth kihangosítója nagyon jó, mivel egy teljes értékű Parrot rendszer van benne.
Viszont az elektronikai eszközök és a mobil készülékek közötti kapcsolat mondhatni még gyerekcipőben jár. Például csak rövid ideje irányítgajuk a tévéinket és egyéb szórakoztató-electronikai eszközeinket telefonnal. Levegőbe beszélésemnek alapja ez volt, hogy ha valamiben fejlődhet egy készülék szoftveres szinten, akkor ez az a terület.

(#40677) €uro válasza kacsa7 (#40675) üzenetére


€uro
őstag

Egy hónapja én már levelet is írtam a Pioneer amerikai csoportjához. Rákérdeztem, hogy mikorra várható a megjelenése. Nem kaptam választ.

Egyébként igazad lehet. Nem sok jel mutat az 570 közelgő megjelenésére. Lehet, hogy az az eladó, akivel én beszéltem, teljesen félreinformált volt és csak nekem próbált valami jól hihető magyarázattal szolgálni, miután két hét után az iránt érdeklődtem náluk, hogy miért nem érkezett még mindig meg az általam megrendelt termék.

(#40678) Jannn válasza kacsa7 (#40675) üzenetére


Jannn
senior tag

:C Vannak olyan emberek akik egész életükben a jobbra várnak és eközben el is telik az életük a varakozassal :-) Arról nem beszélve hogy már egy jó ideje az a tendencia hogy bár egyes funkciók esetleg újdonságként megjelennek az újabb verziókban a műszaki tartalom / minőség viszont fokozatosan romlik.
Tényleg kényelmesebb USB-ről zenét hallgatni, de egy 5 éves komolyabb CD-s fejegység bármelyik flac - os újat porrá alázza...

(#40679) €uro válasza Jannn (#40678) üzenetére


€uro
őstag

"Vannak olyan emberek akik egész életükben a jobbra várnak és eközben el is telik az életük a varakozassal"

Mert hajlandó vagyok várni pár hetet egy új termék megjelenésére és nem veszem meg azonnal a kifutó szériának feltételezett készüléket? Tudod, nekem nem az autóm az életem. Főleg nem a benne lévő zene. Úgyhogy nem visel meg lelkileg, hogy nincs azonnal új fejegységem.

De majd szólj rám újra légy szíves, ha még fél év múlva is az X570BT-t fogom várni. :)

(#40680) kraden


kraden
csendes tag

Sziasztok! Sokat olvasgattam a fórumon, most szeretnék kérdezni is.

Megörököltem egy Blaupunkt gtb 300-as subwoofert, és ennyim van pillanatnyilag. Egyik boltban ajánlották, hogy ehhez mindenképp érdemes lenne monoblock erősítőt venni. Sokat rontana, ha 4 csatornás lenne hidalva neki, illetve az első szett is erről üzemelne akkor?

Első komponens szettnek kinéztem őket:

http://www.tutihifi.hu/aru.php?kod=00817&kep=0

http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=34&termek=30124

Melyiket ajánlanátok jobban, vagy teljesen más ötlet is lehet.
Ajtók szigetelése tervben, egyenlőre semmi kábel sincs. Kezdésnek tervezem az első szettet, majd erősítőt, fejegységet ahogy lesz rá lehetőségem.

Minden segítséget nagyon szépen megköszönök!

Üdv.: Edvin

(#40681) tboy93 válasza kraden (#40680) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia! nekem is pont ilyen ládám volt :)) Én kb. ~200w-al hajtottam picsa volt neki, bőven bírta az 500w RMS-t PiciPeti autójában, meg is lepődtünk, hogy milyen jól tud szólni :D Komponensnek inkább 16-os szettet néznék ha van rá lehetőséged. A kicx jobb mint a mac. Szigetelés mindenképp legyen, illetve a kábeleken ne spórolj, lehetőleg ne 8.000FT-os auchanos kábelcsomag legyen :N Én először kibélelném az ajtókat, aztán fejet vagy erősítőt vennék és legutoljára cserélném a szettet. Egy gyári hangszóró is meglepetést tud okozni hangzásban egy szigetelt ajtóval erősítőről hajtva.

(#40682) kraden válasza tboy93 (#40681) üzenetére


kraden
csendes tag

Tudom, hogy 16-tól indul a hifi, de a hely 13-as az első ajtóban. Viszont ez egy két személyes Clio, és az ülések mögött közvetlenül van két hangszóró, ahova elfér 16cm is, viszont azt a részt lehetetlen leszigetelni, kb szét kellene szedni az egész autót. Ergó inkább maradok az első ajtó 13 + szigetelés kombónál, mint hogy 16-os legyen és mögülem szóljon. De ez csak egy felvetés... vélemény?

2. Végül is milyen erősítő lenne jó, 4-3-2-1 csatornás?

3. Félve kérdezem, de ha az első szett is az erősítőről van meghajtva, akkor is számottevő a fejegység cseréje?

(#40683) tboy93 válasza kraden (#40682) üzenetére


tboy93
nagyúr

Inkább előtted legyen egy 13-as szett mint mögötted egy 16-os. Sok autóba gyárilag elöl 13-as van, de gond nélkül be lehet rakni 16-ost is, csak egy kiemelő gyűrű kell, ami a kárpit mögé befér, tehát kívülről látszani nem fog. Ha nagyon elzárkózol ettől a megoldástól, akkor legyen 13, az se lesz rossz.

Alap esetben egy jó 4 csatornásról már mehet az első szett + mélyláda is, ha kicsit komolyabban szeretnél belemenni a témába, akkor 2 erősítő, 1db 4 csatis az első szettnek és egy 2 csatis/mono a ládának. Ilyenkor persze dupla kábelezés, elosztó stb... plusz pénz :)

Ha szar a fejegységed akkor az egész hangzás el lesz b@szarintva, gondolj bele, ha a fejegység eleve kaki minőséget továbbít akkor abból hogy állítson elő jó hangot az erősítő illetve a hangszóró?

Ha nincsenek nagy igényeid, de szép hangú fejegységet szeretnél akkor régi közép-felső kategóriás fejeket érdemes nézni, ezeken általában csak CD van, de 10-20k között már vannak igen jó hangúak. Ha USB/BT kell, akkor hangminőségből kicsit lejjebb kell adni és 30-40 között használtan már vannak értelmes darabok.

Márkák amiket érdemes nézni: JVC, SONY, PIONEER, KENWOOD, ALPINE stb.

A lényeg, hogy az összes komponens egy szinten legyen, ne legyen a rendszerben kirívóan szar/jó dolog, mert a legrosszabb komponens fogja meghatározni a hangzást. (A kábelezés is egy komponens! ;) )

[ Szerkesztve ]

(#40684) kraden válasza tboy93 (#40683) üzenetére


kraden
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszod, akkor ráfekszek a 16-os hely kialakítására és szigetelésre. :)

(#40685) michael22


michael22
csendes tag

Sziasztok!
Remélem itt több sikerrel járok. Vettünk egy használt Golf 4 autót.
Sajnos a a rádiója kódot kér, amit persze a kereskedés ahonnan vettük nem tudta megmondani.
Nagyon szeretnénk megcsinálni, csináltatni.
Van másik magnónk, modernebb meg minden,de ezt szeretném megtartani.
Igaz, hogy nem ér nagyon többet 3-4k-nál,de nagyon szép, na meg ugye a feeling, mindenképpen ezt szeretnénkmegtartani.
Ezeket találtam a magnón: VWZ1Z1X9169761
7 648 238 360
alpha cc eu 6x0 035 153
Természetesen senkitől sem kérném ingyen a megoldást!

michael22 felhasználónak 15 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#40686) KriszXJR válasza michael22 (#40685) üzenetére


KriszXJR
tag

Eprom-ban van a kód. Ki kell olvasni......
Tehát a szériaszám meg típus alapján ez nem kiüthető.
Ezt valakihez vinned kell mindenképp.

(#40687) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Seat Cordoba 6k2-be előre hanyas hangszóró megy be farigcsálás nélkül, max kiemelővel?
Illetve milyen hangszórókat, erősítőt ajánlanátok. Előre 2 és hátra egy mély, max 100k keretből, akár újonnan vagy használtan. Nagy részt elektronikus zenét fogok hallgatni.

(#40688) dreizwanzig válasza michael22 (#40685) üzenetére


dreizwanzig
tag

Az ebay-en néznék körbe. [link]
Én már csináltam ilyesmit, nekem működött.
Vagy elviszed egy VW szalonba és szerintem ott is meg kell, hogy mondják. Igaz, nem tudom mi az ára.
BMW-nél csináltam ilyet. Németországban megmondták a kódot 5 (de lehet, hogy rosszul emlékszem és valójában 10) Euróért. Magyarországon ugyanez a művelet a Wallisnál 25ezer HUF+ÁFA. (biztos mi jobban keresünk :) )

[ Szerkesztve ]

(#40689) tboy93 válasza zsolt1225 (#40687) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia! En ezt ajanlom, kereken 100k, beepitve, garival, uj cuccokbol osszerakva.

https://m.facebook.com/RodolphoDesign/photos/a.542707752430594.128317.542683389099697/884821221552577/?type=1&theater

(#40690) zsolt1225 válasza tboy93 (#40689) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Miskolctól kicsit messze van, pedig elgondolkodnék rajta :(

(#40691) tboy93 válasza zsolt1225 (#40690) üzenetére


tboy93
nagyúr

Akkor posta, beszerelés nélkül, az még mindig egy jó opció :K

(#40692) kraden


kraden
csendes tag

Sziasztok! Ez a kábelszett használható, vagy felejtős?

http://www.arukereso.hu/auto-hifi-kiegeszito-c3619/mnc/auto-hifi-kabelszett-21-p236771777/#

(#40693) tboy93 válasza kraden (#40692) üzenetére


tboy93
nagyúr

Felejtős ha "zenét" akarsz hallgatni :) Milyen cuccok lesznek a kocsiban?

(#40694) kraden válasza tboy93 (#40693) üzenetére


kraden
csendes tag

Ezt csak egy Blaupunkt gtb 300-as mélynyomóhoz lenne MNC 350W-os erősítővel.

(#40695) tboy93 válasza kraden (#40694) üzenetére


tboy93
nagyúr

1) a kábel akkor is szar
2) az MNC erősítő kevés lesz (jó esetben lead 100w-ot) és gatya lesz a hangja

Egy erősítő lesz csak? Első szett miről lesz hajtva? MNC hány csatis? Pontos típus? Hol lesznek elhelyezve a komponensek? Befér egy erősítő az ülés alá?

Én az mnc-től gyorsan megszabadulnék a helyedben és vennék egy használt, jobb minőségű erősítőt.

(#40696) kraden válasza tboy93 (#40695) üzenetére


kraden
csendes tag

MNC sincs meg, egyben adták volna a kábel-erősítő dolgot 15-ért, gondoltam nem hagyom ki, de akkor elfelejtem.
Egyenlőre egy erősítő kellene ami a mélyet hajtja, majd később mellé egy komponens az első ajtóba, plusz fejegység. Legelső cél a mély megszólaltatása, addig elvagyok a fejegységről hajtott phoenix gold qx 165 elsőkkel.

(#40697) tboy93 válasza kraden (#40696) üzenetére


tboy93
nagyúr

A jó zenéhez, pont nem azt kéne elsőnek megoldani :N a költséghatékony megoldás az lenne, ha egy 4 csatornás erősítőt vennél, amiről ugye mehetne a mély + első szett. Én ezek egyikére hajtanék rá a helyedben: [link] [link]

(#40698) kraden válasza tboy93 (#40697) üzenetére


kraden
csendes tag

A második link ár/érték arányban elég jónak tűnik... Erősen gondolkodom rajta.

(#40699) tboy93 válasza kraden (#40698) üzenetére


tboy93
nagyúr

A steg nagyon jó hangú, ha teheted menj rá :K

(#40700) kraden válasza tboy93 (#40699) üzenetére


kraden
csendes tag

De a másik amit ajánlottál is megfelelő lenne, ajánlanád?

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.