Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40301) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Az Elements mágnes részén alul van egy jókora gumigyűrű - amolyan bumper - körbe. Ez mi célt szolgál? Levehető?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40302) lanyóka


lanyóka
újonc

Sziasztok!Én még új vagyok itt!!Tudnátok-e nekem segíteni!Én egy Signat ram3-at kersek,szeretnék venni!De nemnagyon találok!Esetleg nincs-e valakinek eladó,vagy az ismerősének?Előre is köszönöm!!

(#40303) tboy93 válasza lanyóka (#40302) üzenetére


tboy93
nagyúr

en tudok egyet, 30k-ert arulja az ipse godollon, allitolag hibatlan a 760w rms-es kek verzio

en sokalltam a 30k-t es mivel nem engedett hagytam a fenebe

ha erdekel irj pu-t kikeresem az uzijet

(#40304) fnsteam válasza Zigi (#40290) üzenetére


fnsteam
tag

megcsináltam a plusz kábelozást a generátorról , de semmi változás , viszont letesteltem az akkut a blokkal , így is villog sajna de valamivel jobb , elöl multiméterrel az akkunál 13V alá nem ment , de hátul a kondi 12V körüli értéket mutatott , és 15V-ig is felment

(#40305) fnsteam válasza B-enji (#40292) üzenetére


fnsteam
tag

persze ezt értem , viszont csak nyugalmi állapotúkban piszkálják egymást ? ha indításkor a relé rákapcsol akkor úgyan úgy kap némi töltést gondolom , csak az kevés , egy 24 ah körüli nagy indítóáramú akkuval mennyire lenne jobb a helyzet? ez után bekötni még a kondit annak van értelme vagy akkor már semmi ?

(#40306) kigoi válasza fnsteam (#40305) üzenetére


kigoi
senior tag

Énis akartam egy kis akut hátra de két egyforma aku kellene hogy ne nagyon bátsák egymást.

(#40307) orbano válasza kigoi (#40306) üzenetére


orbano
félisten

miért bántanák egymást?

A vér nem válik VAZZE!™

(#40308) kigoi válasza orbano (#40307) üzenetére


kigoi
senior tag

Én is csak utána kérdeztem szakembertől és azt mondta azért mert nem egyforma akuk.

(#40309) orbano válasza kigoi (#40308) üzenetére


orbano
félisten

nem egy installt láttam, amiben hátul tök más akksi van, mint a motorháztető alatt. kíváncsi lennék az indoklásra.

A vér nem válik VAZZE!™

(#40310) Shokkolo válasza orbano (#40309) üzenetére


Shokkolo
addikt

az ég adta egy világon semmi nem történne, ha lenne benne még 1 pótaku.
kb annyi a lényeg h. ugyanaz a 12V -os teknika legyen, ami meg kocsiba ugyebár standard :)

Az egész képlet leegyszerűsítve:
távirányítóban sose volt 2, nem egyforma ceruzaelemed?
;]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#40311) kigoi válasza orbano (#40309) üzenetére


kigoi
senior tag

Kérdés hogy mennyi ideig húzták azok az akuk,én nem szeretném ha 2év múlva halott lenne egy méregdrága hifis aku.
De kérdezz meg egy ilyen installáció tulaját hogy hogy bírják,én elhiszem annak aki mondta hogy az úgy nem lesz jó,biztos hogy nem verne át és egyetemi szinten tanulja tehát nem is kérdőjelezem meg neki.

(#40312) kigoi válasza Shokkolo (#40310) üzenetére


kigoi
senior tag

A ceruza elemeket egy távirányítóban hogy lehet ehhez hasonlítani?

(#40313) Shokkolo válasza kigoi (#40311) üzenetére


Shokkolo
addikt

Milyen akut akarnál extra betenni?

Sima mezei akkut, vagy valami spéci cuccot ?

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#40314) kigoi válasza Shokkolo (#40313) üzenetére


kigoi
senior tag

Én már semmilyent de a bosch silver s5 akuhoz akartam hátra egy 24Ah autóhifis akut.
Erre mondta hogy így nem jó mert egymást fogják töltögetni,szívogatni az aksik,nem egyforma a tulajdonságuk.
Azt mondta működik a két akus dolog ha egyforma akukkal dolgozzuk amiknek egyforma tulajdonságai vannak.

(#40315) orbano válasza kigoi (#40314) üzenetére


orbano
félisten

de milyen tulajdonságokra gondol? elég sok van neki. térfogat, sűrűség, szín, illat, vámtarifaszám, stb :U én nem tartom kizártnak, hogy igaza legyen és hosszú távon gondot okoz, de nem hallottam még ilyenről, és rédekelt volna a konkrét indok, mert ez így nem túl használható. ráadásul nálam a kis piszlicsáré 45ah-s akksi mellé nem egy ugyanilyen sz*rt akarok méregdrágán.

A vér nem válik VAZZE!™

(#40316) kigoi válasza orbano (#40315) üzenetére


kigoi
senior tag

Nem tudom gondolom belső ellenállás,indító áram,kapacitás stb nem én vagyok aki ezeket tanulta meg dolgozott velük hanem ő,nem tudom neked ezeket megmondani.
Szakinál kérdezz utána,de olyannál aki tényleg ért is hozzá és ő biztos megtudja neked mondani miért nem jó.

Oké hogy nem akarsz még egy kis 45-öst de mért nem veszel egy datasafe 12hx300at,nem nagy méretű.

(#40317) orbano válasza kigoi (#40316) üzenetére


orbano
félisten

egy normál akksi 15, mellé egy kicsi de gyors yuasa a hifihez szintén 15. egy előre való jó akksi pedig 50-60...

A vér nem válik VAZZE!™

(#40318) lautnermark


lautnermark
aktív tag

Üdv. Srácok
A véleményeteket kérném. Rendeltem egy ÚJ, de akciós hsz. szettet. Na, most amit postán megkaptam, ott a mélyközepeken, a sarún többszörös forrasztási nyomok vannak. 2 féle színű és mennyiségű forrasztóanyag, szétfolyt forrasztózsír. Minden nejlonozva, kivéve a magasakat. A magas házán fehér színű, erősen ragadós anyagmaradvány van. A magas vezetékei erősen ragadnak. Kb. olyan, mint amikor lehúzza az ember a bandázsszallagot róla és ragadós marad a felülete. Mit gondoltok?

(#40319) tresh válasza lautnermark (#40318) üzenetére


tresh
addikt

Küld vissza.. és tessék valami minőségit venni.. mert berakod megdöglik valami aztán jön a hiszti hogy nem szakszerű beszerelés blabla és sose kapod vissza az érte kiadott összeget

(#40320) PiciPeti válasza lautnermark (#40318) üzenetére


PiciPeti
őstag

Illetve megírhatnád, hogy melyik üzlet volt ilyen "korrekt". :)

(#40321) lautnermark válasza tresh (#40319) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Valami minőségit vettem...... legalább is azt hittem. Hivi-t.

(#40322) lautnermark válasza PiciPeti (#40320) üzenetére


lautnermark
aktív tag

szegedi ATC trade

(#40323) tresh válasza lautnermark (#40321) üzenetére


tresh
addikt

Küld vissza neki ha netes rendelés volt :K

(#40324) opeter70 válasza lautnermark (#40318) üzenetére


opeter70
senior tag

Egyértelmű: Használt szettet kaptál. Persze az is lehet, hogy "csak" demofalban volt benne, de ne ettől legyen már "akciós". Sőt, lehet, hogy ez még rosszabb, mint egy simán használt, mert a demo falban boldog-boldogtalan küldi full hangerőn, bekapcsolt loudness-el SAL meg MNC fejekről.
Próbáld meg visszaküldeni/vinni! Persze valószínűleg azt fogják mondani, hogy "használt" szettet nem vesznek vissza.

tresh: Lehet, hogy már így is ráfogják, hogy ő már beépítette.

fnsteam:
"...egy 24 ah körüli nagy indítóáramú akkuval mennyire lenne jobb a helyzet..."
Na mondom én: Innen már csak egy lépés a 7 Ah-s robogó akksi. :D
Ha jól emlékszem PiciPeti már elmagyarázta, hogy a kapacitásnak ahhoz semmi köze, hogy a generátor fel tudja-e tölteni.
Persze a nagy indítóáram nagyon fontos, de 24 Ah kapacitás akkor is kevés lesz.
Egyébként pedig csinálj egy ilyen próbát:
Töltsd fel teljesen az akkut egy külső töltővel, szereld be, de ne indítsd be a motort és kapcsold be a zenét! Egy jól feltöltött akkuról néhány percig kutya kötelessége minden hifinek gond nélkül működni, még töltés nélkül is.
Ilyenkor is villognak a lámpák? Ha rögtön bekapcsolás után is villog, akkor ki lehet zárni a kapacitással és a generátorral kapcsolatos kérdéskört. Akkor mégegyszer neki kell esni és módszeresen átvizsgálni a csatlakozásokat.
Egyébként pedig még valamit próbálj meg:
Nézd meg a fejegység áramellátását. Erre nincs semmiféle logikus (fizikai) magyarázatom, de láttam már olyat, hogy egy szimpla fejegységről hajtott rendszer is villogtatta a lámpákat. Adjál ideiglenesen a fejegységnek közvetlenül pozitívot és negatívot az akkuról valami tisztességes kábellel. Nézd meg, hogy így tapasztalsz-e változást.

(#40325) kigoi válasza orbano (#40317) üzenetére


kigoi
senior tag

plusz egy isolátor még 11 ropi.
[link]

Egyébként nincs hely elől egy nagyobb sima akunak?
Egyenlőre még én is sima akuval vagyok és azon kívül hogy sűrűn töltőre dobom minden jó.

(#40326) Norbi14


Norbi14
senior tag

Van egy 2001 -es e46 bmw, gyári magnó helyett vett az ismerősöm egy pio deh-1600ub fejet. De a gyári iso nem passzol, milyen átalakítót kène venni?

[ Szerkesztve ]

(#40327) tboy93 válasza Norbi14 (#40326) üzenetére


tboy93
nagyúr

Így van, BMW-iso átalakító kell :K 1500 huf kb

szerk.: ez szerintem jó lesz [link]

[ Szerkesztve ]

(#40328) footy válasza runner 125 (#40301) üzenetére


footy
addikt

Vedi a magnest fizikia behatasoktol, paratol, stb. Leveheto, de en nem vennem le.

(#40329) lautnermark válasza opeter70 (#40324) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Ha demot akar küldeni, akkor talán előre le kellene ezt egyeztetni. Amúgy 22 db-os készlet van belőle, a hirdetés szerint. Tudod az árkedvezmény nem vigasztal, akkor amikor más vásárló ugyanazért az összegért meg zsír újat kap. Emailben jelezve, csomagot feladtam.

(#40330) pomk válasza pomk (#40208) üzenetére


pomk
őstag

Tud valaki ebben tanácsot adni?

(#40331) tboy93 válasza pomk (#40330) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia! Tessék: [link]

Flac nem kell gyári hangszóróhoz, főleg nem erősítő nélkül.

(#40332) kacsa7 válasza tboy93 (#40331) üzenetére


kacsa7
őstag

Ezek az árak amúgy mik??? Ez mennyire megbízható hely?
A másik, fejegységnél a garit legalább bukom ha én rakom be otthon és nincs vmi műhely pecsét a jótállási jegyen?

[ Szerkesztve ]

(#40333) tboy93 válasza kacsa7 (#40332) üzenetére


tboy93
nagyúr

Bruttó, megbízható, csak sokszor nincs raktáron és két hét mire beszerzik :W Igen bukod a garit, de az mindenhol így van, ha tescoba veszed akkor is. Csak szerelő pecsétjével érvényes.

[ Szerkesztve ]

(#40334) runner 125 válasza footy (#40328) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi.

Ahogy korábban írtam a csomagtér oldalába terveztem, ott víz biztosan nem érheti.
Azért kérdeztem egyébként, mert a bal oldalinál beleérne a gumiba a csomagtérvilágítás. Belül egy picit nyomná, de gumi nélkül frankón elfér.
Megnéznem akkor, hátha tudok belőle faragni valamennyit, h gumival is elférjen.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40335) kacsa7 válasza tboy93 (#40333) üzenetére


kacsa7
őstag

Hát igen, de ez is milyen jópofa, hogy az ISO csatlakozó összedugásáért elkérnek 2-3eFt-ot :(((
Ahol meg benne van a fejegység árában, ott pont annyival drágább...

(#40336) tboy93 válasza kacsa7 (#40335) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ez van, ha kell a gari akkor nincs mit tenni :) Egyébként haver járt néhány hónapja úgy, hogy egy 1.5 hónapos 28ezres pioneert kellett gariztatni, ő igencsak áldotta az eszét, hogy pecsétes szerelővel rakta be :K

(#40337) lautnermark válasza tboy93 (#40336) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Srácok....... most komolyan.
Felmentek a netre, kerestek egy vidéki villamossági műhelyt, ahol fent vannak az adatok (név,cím,adószám).
Esetleg megnézitek céginfoban. Telszám nem kell!!! 4 ezerért csináltattok egy bélyegzőt. Egyszeri beruházás és egész életre meg van oldva a garilevél pecsételés.

(#40338) tboy93 válasza lautnermark (#40337) üzenetére


tboy93
nagyúr

ooo kosznem :))

(#40339) Daywalker


Daywalker
addikt

Törjétek el a kezem, ha megint autóhifit szeretnék installálni magamnak:D Kivágtam méretre az ajtóban a nyílást, hogy elférjen a mágnes. Hát nem egy merevítő lemez is volt alatta? :DDD Na mindegy, egy kis ívet kellett bele vágni...de már a tököm tele van azzal, hogy mindig belefutok valamibe. Persze nem lettem vele készen...de most a hétvégén ha bele döglöm is készre szerelem. Lényegében minden elő van készítve. Ha jó és klappol, megy a rezgéscsillapítás és a végső szerelés.
Viszont a tanulság: nem csoda, ha sokba kerül a műhelyben a beszerelés. A legtöbb ember bele sem gondol, hogy mekkora szívások jöhetnek és jönnek közbe...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#40340) Osynho válasza Daywalker (#40339) üzenetére


Osynho
addikt

És a legjobb az egészben, hogy újra és újra szétszedem, hogy variáljak. Igazán gyűlölöm magam. :O :D

(#40341) Daywalker válasza Osynho (#40340) üzenetére


Daywalker
addikt

:DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#40342) opeter70 válasza Daywalker (#40339) üzenetére


opeter70
senior tag

De legalább van garázsod, ahol tudsz szerelni (feltételezem, hogy nem kint a hidegben és esőben flexelsz meg szigetelsz :D ).
Nekem is van ugyan, de olyan keskeny, hogy az ajtót is alig tudom kinyitni benne úgyhogy hifi szerelérse alkalmatlan. Úgyhogy én tavaszig csak szövögetem a terveket, hogy mit fogok majd csinálni a kellemes napsütésben. :)

(#40343) runner 125 válasza Daywalker (#40339) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hasonlóan haladok én is.
Időközben elkészült a mélyládám, még nem teszteltem, illetve be is kell még vonnom a filccel, viszont ezer dolog közbejött. Alvázvédelem, üregvédelem, vonóhorogkonzol felújítás, stb.
Most hétvégén a tolatóradart kezdtem el bepíteni, gondoltam ha már leveszem a hátsó hangszóró burkolatot oldalt a csomagtérnél, azért belepróbálom a 130-as hangszórókat. Persze h gyárilag 100mm-esek mennek bele, úgyhogy oda is gyárthatok majd egy kiemelőkeretet MDF-ből. Úgyhogy nekem sem kell bemutatni a meglepetéseket.. és én még le sem bontottam az ajtókárpitokat elől, ajjajj. :D

mod.

Mindegy, nem akarom elkapkodni, inkább legyen lassabban kész, de precízen akarom kivitelezni.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40344) Daywalker válasza opeter70 (#40342) üzenetére


Daywalker
addikt

Van, bár nem fűtött, de a ház alatt van így nincs hideg. Illetve van két műhely is, amit tudok használni, satupadokkal, famegmunkáló dolgokkal (kézi szerszámok). Amúgy volt amit kint csináltam, de akkor jobb idő volt még.
Az egyik oldalon nekem is szűkös a hely, de a beállással lehet trükközni...

runner 125: na akkor jönnek még a meglepetések...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#40345) footy válasza Daywalker (#40339) üzenetére


footy
addikt

Mire beraktam az elso szettem az akkori kocsimba, szomszedok tanultak egy par uj karomkodast :)

Egyebkent a 3 utan mar konnyeb lesz. Rajon az ember, hogy mikre kell figyelni, hogy kell egyszeruen kabelt behuzni, stb...

(#40346) runner 125 válasza footy (#40345) üzenetére


runner 125
nagyúr

Noh, utóbbi érdekel. H kell kábeleket egyszerűen behúzni? :))

Akárhogy néztem, nem fogom megúszni azt, h ne bontsam le a belső kápitokat (küszöbműanyagokat) egyik oldalon végig...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40347) drunkyboy válasza runner 125 (#40346) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Az egyszerűség engem is érdekel, mert az első ülések kiszerelése, az ajtókárpitok, küszöbök mindkét oldalon, középkonzol, kesztyűtartó és a fél műszerfal leszedése tűnt nekem a "könnyebb" útnak eddig :D .

[ Szerkesztve ]

(#40348) fnsteam válasza opeter70 (#40324) üzenetére


fnsteam
tag

már volt feltöltve teljesen , sőt az akku kb 1 hónapos és így is villogott, a fejegységre már én is gondoltam ilyen szempontból, de ha nem megy a mély akkor nem villog a lámpa :/

(#40349) PiciPeti válasza drunkyboy (#40347) üzenetére


PiciPeti
őstag

Én a padlókárpitot is ki szoktam venni (meg mindent ami felette van). Így lehet a legszebben kábelezni, nem kell gyűrögetni, lehet rögzíteni, esetleg merevítésekben futtatni...

Egyes típusoknál úgy kezdek, hogy ajtók le... :U

(#40350) dreizwanzig


dreizwanzig
tag

sziasztok!

ha olyan a fejegységem, aminek csak 4 rca kimenete van, tehát nincs külön sub kimenet, akkor mi az elegáns megoldás arra, hogy a mélyláda erősítőjébe bekössem a jelet?
Én most azt csináltam, hogy a hátsó szett RCA-ját egy RCA elosztóval ketté osztottam, tehát ugyanaz megy bele a mélyláda erősítőjébe, mint a másik erősítőnek a hátsó hangszórókhoz tartozó bemenetébe.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.