Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41451) kalozhun100 válasza Jannn (#41366) üzenetére


kalozhun100
őstag

Köszi.:D :))

Samsung Galaxy S7 Edge

(#41452) sanki85 válasza Cheesy (#41450) üzenetére


sanki85
csendes tag

A kalaptartót felejtsd el, a szigetelést meg ki ne hagyd, az javít igazán a hangzáson.

(#41453) Cheesy válasza sanki85 (#41452) üzenetére


Cheesy
őstag

A miértre is kíváncsi volnék, kerestem a topicban de nem láttam/találtam rá választ.
Hogy nyújt 2 db hangszóró és 2 db csipogó jobb hangélményt mint a 4+2?
Olvastam, hogy tönkreteszi azt a hangzást, amit "eléd" kell(ene) pozícionálnia, azaz a színpadot. Csak tartok attól, hogy nem lesz kielégítő a hangzása... (nem diszkóautót szeretnék építeni, sub pl. nem is lesz)

szerk:
Avagy... arra gondolsz, hogy a két első ülés annyira leárnyékolja a hátulról jövő hangokat, hogy felesleges?

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#41454) sanki85 válasza Cheesy (#41453) üzenetére


sanki85
csendes tag

Ha ültél volna olyan autóba, amiben létezik a színpadkép, akkor értenéd meg igazán. A két hátsó hangszóró nem ad semmi pluszt, inkább az árát költsd jobb szetre, vagy erősítőre.

Ui.:A nem lesz kielégítő a hangzás mit jelent ?

[ Szerkesztve ]

(#41455) Cheesy válasza sanki85 (#41454) üzenetére


Cheesy
őstag

Megfogadom a tanácsod, illetve ebben a topikban is olvastam pár hasznos dolgot.
Ha jól értelmezem a hátsó hangszórók csak a hátsó zónát telítik meg hanggal, elölre effektíve csak egy töredéke jut. Volt már hátsó hangszórós autónk, ha én elöl hallani akartam a hátsókat, hátul már túl hangos volt a hátul ülőknek. Az autót 90%-ban egyedül használom, így hátulra minek rakjak így teljesítményt.
Hasonlítható a dolog egy fejhallgatóhoz is akár, vagy ez már túlzás?

Blaupunkt 420BT van fejegységként. Kimeneti teljesítménye 22W RMS @ 2V. Indokolt az erősítő?

Kihagyván a hátsó hangkeltőket, picit emelek a téten előlre: Hifonics ZSI5.2C
Az így keletkezett különbözetet meg hangszigetelőre költeném. De ha csak az első 2 ajtót szigetelem le vele, mennyire lesz a külső zajok ellen hatásos? Annyira nem akarok belefolyni, hogy akkor szőnyeget felszedni, padlót is leszigetelni...

www.vakbelmutet.hu

(#41456) PiciPeti válasza Cheesy (#41455) üzenetére


PiciPeti
őstag

Erősítő minden esetben indokolt. :K

Egyik facebookos hifis csoportban van egy Alpine 3555 15e-ért. Ár/értékben nehéz lesz jobbat találni... :U

Amúgy 16 centis mélyközép nem fér el? Nyomó nélkül nagyon vérszegény lesz az alsó tartományod. :(

[ Szerkesztve ]

(#41457) sanki85 válasza Cheesy (#41455) üzenetére


sanki85
csendes tag

Nem találtam a szettről adatot az érzékenységgel kapcsolatban, de ehhez már illene az erősítő. El lehet hallgatni, de nem mutatja meg az igazi tudását. Szerintem a különbözetet költhetnéd használt erősítőre. 10k körül lehet jó erőket kapni használtan.Már csak a kábeleket kell be szorítani valahogy a keretbe :)
Jah és a szigetelésre. Inkább rezgéscsillapítás szerepe van, meg hogy "dobozt" tudj ki alakítani az ajtóból. A külső zavaró hangokra ott a hangerő tekerő :D

[ Szerkesztve ]

(#41458) KRISSTUS válasza Cheesy (#41455) üzenetére


KRISSTUS
tag

"Szigetelés"
Amit belinkeltél az nem szigetelő anyag hanem akusztikai csillapító - rezgéscsillapító. De ezt kell az ajtóba rakni.
Szerintem abból vehetsz olcsóbbat is, van amiből 1 m2 4000FT.

(#41459) Cheesy válasza PiciPeti (#41456) üzenetére


Cheesy
őstag

Nem tudom mi fér el, nem értek hozzá. A gyári helyre ilyen kiváltó alátét megy, ez pedig 13 centis.
Erősítőt meg hová raknám?

www.vakbelmutet.hu

(#41460) PiciPeti válasza Cheesy (#41459) üzenetére


PiciPeti
őstag

Sajnos nem ismerem a típust, de ha egy mód van rá, inkább 16-os menjen előre. :K

Ebben a kategóriában pl: Macrom

Erősítő pl mehet az ülés alá, ezzel a kábelezési költségek is minimalizálhatóak. ;)

(#41461) sanki85 válasza PiciPeti (#41460) üzenetére


sanki85
csendes tag

Gyárilag, ha jól tudom elől 13cm, hátul 16 cm az átmérő. :W

(#41462) sanki85 válasza sanki85 (#41461) üzenetére


sanki85
csendes tag

Rosszul tudtam elől csak 10-es van. Még jobb.

(#41463) PiciPeti válasza sanki85 (#41462) üzenetére


PiciPeti
őstag

Juhúúú. Németeknél divat ez a piezo méret. :W

Akkor marad a 13-as. :K

(#41464) Cheesy válasza PiciPeti (#41460) üzenetére


Cheesy
őstag

Nézd, alapvetően gyári állapotban akarom megőrizni az autót. Fejegységet is azért választottam a Blaupunktot, mert ez nézett ki talán még a leginkább odaillően, illetve tud telefonkihangosítást.
A hangtechnikát is csak úgy gondoltam megváltoztatni, hogy vissza lehessen rejteni a gyári borítás alá. Ha az első ajtóba nagyobb (szélesebb) hangkeltőket rakok, akkor ott vágni kell, akkor mér a borítás nem lesz jó.
Az erősítőt ha az ülés alá rakom, akkor azt rögzíteni kell. Az autó haslemezét nem fogom megfúrni. Egy helyre tudnám elképzelni, a hátsó fém kalaptartó híd alá, de akkor meg annyit kellene kábelezni, hogy ihaj.
Neten sem találtam olyan képet, ahol ábrázolnák, hogy első ampot hova rejtik. Mindig csak a hátsót mutatják, de az itt meg nem lesz.

látható a képen, hogy 10cm-ből csinál 13cm-t :

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#41465) PiciPeti válasza Cheesy (#41464) üzenetére


PiciPeti
őstag

Azért mielőtt ilyen kijelentéseket teszel, nézz meg egy normális beépítést is. Kókány Bt-nél valóban ilyenek vannak,amit leírtál, de azért meg lehet azt kulturáltan is oldani. Ha az ajtóátvezető gumiharmonikás, és nem csatlakozós, akkor megoldható az átvezetés is fúrás-faragás nélkül.

Az egyedüli nehézség a magas hangszóró elhelyezése, ha nem fér tükörháromszögbe, akkor az A oszlopot kell mókolni. De bontóban veszel pár ezerért 2 db-ot, és bármikor visszaalakítható. ;)

Tipp a fúrás-faragás nélküli, gyorsan eltávolítható erősítő beszerelésre:

(#41466) db00


db00
újonc

Üdvözlet minden topiklakónak!

Teljesen laikusként szeretnék tanácsot kérni: VW T4 gyári hangrendszerét szeretném cserélni.
- Hallgatott zenék: akusztikus, blues, country-rock flac formátumban.
- A kocsi 1997-es, de rendkívül megkímélt állapotú, ezért a lehető legkisebb bontással-fúrással szeretném megoldani. Olvastam, milyen fontos a "bitumenezés", de az előbbi miatt ezt szeretném elkerülni.
- A kocsi alapzaja magasabb, mint egy modern szgk-é, főleg utazótempóban, ezért sincsenek illúzióim a tökéletes zenei élményről. Viszont a gyári (és már elöregedett) hangszórók köpörcölése helyett szeretném kihozni a maximumot, amit egy utólagos fejegység + 16.5-es komponens szettből ki lehet.
- Van ugyan egy korábbi autómból származó Phase Linear erősítőm és zárt ládám, de egyrészt a láda nagyon útban lenne, másrészt az erősítő miatti extra kábelezés-bontás elriaszt, és talán a rezgéscsillapítás hiánya is jobban előjönne egy komolyabb rendszeren. (?)
- Nagy hangerő, pláne "utcának zenélés" nálam nem szempont, fontosabb, hogy közepes hangerőn tiszta, részletes hang legyen, elfogadható színpadképpel, a nagybőgőből ne csak tompa buffogásokat halljak.

A fejegység elég behatárolt (autó belső zöld fényeihez passzoló, semmi villogó, izgő-mozgó animáció, bluetooth, gyorsan állítható fényerő, forráshoz kötött EQ, stb.). A JVC KD-R90BT a jelöltem.

Hangszórók terén teljesen tanácstalan vagyok.
Komponens helyett vegyek külön 16-ost és külön magasat, és a fejegység majd szétvágja a frekvenciát?

Vagy ha komponens, akkor melyik az, amit meg bír már a fejegység is hajtani, és a fenti zenei igényeknek megfelel?
Amiket néztem:
- Axton AXC26
- Rainbow DL-C6.2
- Audio System Radion 165FL
- Eton POW 172.2 (ennél a 3 ohm nem gond a fejegységnek?)
- Ground Zero GZRC 165FXii
- Focal ISS165

Hálásan köszönök minden segítséget!

(#41467) MunezXBK válasza Cheesy (#41464) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Első ajtóban a könyöklő magasságában van egy lemez, nálam oda lett rögzítve.

(#41468) zsolt19900


zsolt19900
őstag

kenwood kiv-700 ról van valakinek infója? időkorr ill. vágásokat tudja ez a fej? ilyent is találtam iiiéjen, azért kérdezem, és szimpatikusnak tűnik, nagyon hasonlít kinézetben a bt60-92sd párosra

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#41469) sanki85 válasza Cheesy (#41464) üzenetére


sanki85
csendes tag

Rögzítettem már ragasztós tépőzárral is az erősítőt, és nem mozgott sehova.

(#41470) Cheesy


Cheesy
őstag

PiciPeti & sanki85

Köszönöm a tanácsokat, megvallom eszembe sem jutott, hogy lehetne stabilan rögzíteni az erősítőt fúrás nélkül. A bal egy alatt azért érdekes, mert van ott egy kábel, ha jól tudom azon kapja a delejt az elektromos deréktámasz állító és a jelet az oldallégzsák.

MunezXBK

Az ablaküveghez nincs túl közel? Gondolom így vigyázni kell az erősítő vastagságával is.

www.vakbelmutet.hu

(#41471) Cheesy


Cheesy
őstag

Munez:

Itt hova? :F

www.vakbelmutet.hu

(#41472) MunezXBK válasza Cheesy (#41471) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hangváltóra gondoltam. :D

(#41473) Cheesy válasza MunezXBK (#41472) üzenetére


Cheesy
őstag

Évek alatt a sok ajtócsukástól nem károsodik vagy lasul ki benne semmi?

www.vakbelmutet.hu

(#41474) MunezXBK válasza Cheesy (#41473) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem, fixre van rakva.

(#41475) tboy93 válasza db00 (#41466) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ahhoz hogy tiszta, reszletes, dinamikus hangod legyen jo szinpadkeppel ahhoz nelkulozhetetlen az erosito. Fejegysegrol (plane errol) soha nem fogod ezt elerni. Masik dolog, hogy ha nem akarsz erositot akkor felejtsd el a szetteket amiket kineztel, egyreszt folosleges penzkidobas, masreszt a fejegysegbol kijovo 2x15w igen keves lesz ezek meghajtasahoz. Nem fognak szepen szolni.

Vegyel egy 20-30 ezres fejet egy AS mx 165 hangszoroval, a tobbi erosito nelkul csak penzkidobas.

Vagy ha komoly, szepen szolo zenet akarsz, akkor sajnos bontani kell, ami egyebkent nem akkora nagy feladat mint amekkoranak tunik ;) boven megeri egyszer szetszedni a kocsit :K nem kell neked csinalnod, bizhatod profira is.

En mindenkepp az erosito beszereleset + ajto rezgescsillapitasat javaslom.

[ Szerkesztve ]

(#41476) Akos1994 válasza db00 (#41466) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Nagyrészt egyetértek azzal amit tboy93 mondott, de a listából én még az Eton-t ajánlanám a legjobban, 94db érzékenységgel és 3 ohmmal (nem lesz neki baj) ezt fogja még a fej a legjobban meghajtani, bár szép,dinamikus/telt hangot én se ígérném fejről.. :N Illetve erről Footy kolléga tudna bővebben mesélni.
Egyébként hova raknád be ezeket a 16-os szetteket? Apámnak még egy bő 10 éve volt egy T4-ese, és a műszerfal tetején volt két (talán) 10 centis valami és az ajtóban még előkészítve sem volt semmi se. :F
Gondolom, ha nem akarsz semmit se bontani akkor az ajtót se vágnád ki.

[ Szerkesztve ]

(#41477) db00 válasza Akos1994 (#41476) üzenetére


db00
újonc

(Köszönöm a választ!) Az ajtó nem gond, ez egy Caravelle GL gyárilag alaposan felextrázva: az ajtóban van egy 16-os hangszóró és a műszerfal sarkában 10-es keretben magas hangszóró most is. Ide szeretném tenni az újakat is.

(#41478) db00 válasza tboy93 (#41475) üzenetére


db00
újonc

Köszönöm a segítséget!
Ettől tartottam, hogy nem úszom meg nagyobb átalakítás nélkül. Ahogy látom két út van előttem.

1, "Feleségbarát" (közgazdászoknak: budget) megoldás: lemondok a zenei élményről, és egy tűrhető (talán azért az eredeti '97-es gyárit meghaladó) hangzást célzok meg vmilyen utólagos fejegységgel. Ezesetben tudtok ajánlani kis beépítési mélységű szettet (a mostani gyári kb.50mm-es), ami a korlátokhoz mérten jó minőségű?

2, Bontás-fúrás-kábelezés. Phase Linear PB Four az erősítőm (nagyon keveset használtam, kb.5éve a ruhásszekrényben pihen). Ez alkalmas lehet az említett hangszórókhoz?

(#41479) tboy93 válasza db00 (#41478) üzenetére


tboy93
nagyúr

Meg annyit hogy ha tenyleg a zenei elmeny a legfontosabb, akkor inkabb vegyel egy hasznalt CD-s kozep-felso kategorias fejegyseget. 15-40 ezer Ft kozott rengeteg jo CD-s fej van idokorrekcioval 4-5v-os rcaval. Az elso szett gondolom a karpit mogott van, nem latszik belole semmi. Ide a legtobb auto eseteben szoktak egy ugynevezett kiemelo gyurut rakni, mdf lapbol keszul es azt a celt szolgalja, hogy az 50mm-es beepitesi melyseget feltornaszhatod 60-70mm-ig :) Mindebbol persze kivulrol semmi nem latszik, hiszen a karpit alatt van. Egy sima fa karika felrogzitve a lemezre ;) Igy nezhetsz kicsit jobb hangszorokat :K Akar szettet is nezheted hasznaltan.

Ha elzarkozol a melyladatol teljesen akkor vegyel egy idokorrekcios, aktiv fejegyseget es az elso szettet hajtsd erositorol, minden hangszorot kulon csatornan. Igy lesz gyonyoru szinpadod viszont az also tartomany hianyozni fog lada nelkul. (Azt tegyuk hozza, hogy az aktiv rendszer beallitasa nem egyszeru feladat)

Vagy ha ennyire nem akarsz belebonyolodni akkor sima fejegyseg es a 4 csatis erorol hidalva mehet a szett.

Ha bevallalod a ladat akkor nem kell aktiv fej, az elso szettet es a ladat is hajthatod az erositorol, igy kicsit verszegenyebb lesz az elso szett (hiszen kevesebb kraftot kap), a szinpad nem lesz olyan mint egy aktiv fejjel, de a zene minden tartomanya meg fog jelenni, nem lesz olyan hianyerzeted mint a masik esetben.

A dontes a tied :)

[ Szerkesztve ]

(#41480) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Ha a 9884r-es alpine tud aktív vágást akkor melegen ajánlanám a vele együtt lévő Hertz HSK 165-el.
Ma reggel rakták fel a Hardverapróra mindkettőt (egy helyen), szerintem nagyon potom áron van, valaki vigye el mielőtt tovább verem a fejem a falba, hogy nem vártam + egy hónapot.. :W :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41481) footy válasza db00 (#41478) üzenetére


footy
addikt

1. pl ESX SL 6.2C
2. A legtobb szetthez boven eleg az erosito.

Egyebkent a helyedben eloszor fejegyseget cserelnek. Utanna kiszigetelnem az ajtot, aztan pedig bedobnam az erot. Igy nem kell egyszerre sokat invesztalni, es ha megfelel a szint akkor barmikor megallhatsz.
Ha a fentiek nem hozzak meg a vart eredmenyt, akkor lenne erdemes lecserelni a szettet.

(#41482) Zigi válasza db00 (#41478) üzenetére


Zigi
senior tag

Szia.
Az első szett és egy kis láda hajtására tökéletesen megfelel az erősítőd, itt az ideje leporolni!
Szánd rá az időt és építsd be, erősítő nélkül nem lesz sokkal jobb mint a gyári rendszer.
Az aktív fej kombót meg hagyd meg a mániákusoknak, mert egy 2.5 TDi (már ha az) T4 nem egy koncert terem, ha jár a motor...

Üdv.

(#41483) Shokkolo


Shokkolo
addikt

EZt muszáj megosztanom veletek, újabb bizonyíték arra, hogy az auohifi is füsttel megy, mint minden elektromos ketyere, és ha 1x kijön, nem megy tovább :DDD

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#41484) footy válasza Shokkolo (#41483) üzenetére


footy
addikt

:C

Hogy ne csak off legyek, van valakinek tapasztalata digitalis ero javitasaval?
Mennyire trukkos? Van ra sansz egyaltalan?

(#41485) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Sziasztok. Kaptam egy ajánlatot Jbl gt5 1204br ládámra és a szobai erősítőmre. Kapnék egy Phese ládát. Zárt láda, 2 hangszóróval. Az erősítőm Crunch ds-4002, bírná az erősítő? Megéri cserélni? 50km-re van, szóval ha tuti, hogy gagyi fajta vagy nem bírja az erősítő akkor el sem mennék.

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#41486) opeter70 válasza Adonimus (#41485) üzenetére


opeter70
senior tag

Ránézésre elég bizalomgerjesztőek azok a Phase hangszórók, nekem legalábbis szimpatikusnak tűnnek, de jó lenne többet tudni róluk.
Mekkor a terhelhetőségük, az érzékenységük, az impedanciájuk, stb?
Jó lenne a pontos típust tudni!
Hogy vannak összekötve a ládán belül? Sorosan, párhuzamosan?
Szóval azt, hogy bírja-e az erősítőd, csak ezután lehet majd eldönteni.

[ Szerkesztve ]

(#41487) PiciPeti válasza Adonimus (#41485) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ezek jó nyomók. :K

Az erősítő határeset, de szerintem elegendő lesz. Ha jól rémlik 2x4Ohmosak a subok, szóval ha darabonként 8Ohmra (sorosan) van kötve, és a kettő párhuzamosan egymáshoz, akkor a láda eredő ellenállása 4Ohm, ami az erősítőre hidalva 2Ohm, tehát ilyen szempontból bírja. :K

Mindenképp előrelépés lesz a JBL-hez képest.

(#41488) zsolt19900 válasza Akos1994 (#41480) üzenetére


zsolt19900
őstag

és tud aktív vagast? vagy úgy tud, hogy rakotom az alpine hangpricijat? mert ha tud akkor el is viszem :-)

valakinek van infója róla?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#41489) Adonimus válasza opeter70 (#41486) üzenetére


Adonimus
aktív tag

PiciPeti: Köszi az infót.

opeter70: Annyit tudok 1000w, ez elég kevés. A zárt ládával nem vagyok kibékülve, nekem bass-test jellegű zenére kell és a Jbl jelenleg nagyon tetszik de azért lehetne még nagyobb a mély. Csak a zárt ha jól tudom inkább a pontosságáról híres. Dupla tekercses hangszórók, szerintem Phase Evolution Select 12F.

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#41490) mulatosdj


mulatosdj
tag

Hello! Érdeklődnék ehhez a fejegységehez: sony cdx-gt472um és a kalaptartóban lévő: magnat edition 693-hez milyen hangszórót ajánlottok első ajtókba és esetleg a műszerfalhoz? Erősítő nem lesz hozzá!
Eddig egy magnat edition 216-ot és egy macaudio mpexclusive 2.16ot ajánlottak!

(#41491) footy válasza mulatosdj (#41490) üzenetére


footy
addikt

Ha marad a kalaptarto, akkor teljesen mindegy mit teszel elore.

(#41492) Adonimus válasza Adonimus (#41489) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Nem az 1000watt kevés, mert az úgyis egy hatalmas baromság hanem az infó :))

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#41493) zsolt19900


zsolt19900
őstag

9884 manual

itt a manuálja, 3xedik oldalon van valami krosszoverezes, stb

szóval ez jó lenne nekem?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#41494) Daywalker válasza Akos1994 (#41480) üzenetére


Daywalker
addikt

Engem ez érdekel csak a time correction ready mit jelent mi kell hozzá? Persze nem akarom zsolt elől elorrozni...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#41495) Akos1994 válasza Daywalker (#41494) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Én sem tudom, hogy hogy van, mert manualba semmit se írnak egyik rávonatkozó résznél se, hogy kéne még valami hozzá, de az a ready szócska gyanús. Meg kell kérdezni/ki kell próbálni.. De ha a fej nem is, a szett tuti nagyon jó vétel ha nincs semmi baja.
Nincs róla tapasztalatom, de a Hertz-nek a felső kat.ja, egy új AS MX165 áráért...
Csak úgy voltam vele, hogy ezt be kell ide írnom, mert tényleg valaki jól járhat vele.

(#41496) footy válasza zsolt19900 (#41493) üzenetére


footy
addikt

Szerintem ez a fej csak PXA-h100-zal tudja a crossover funkciot. (28. oldalon irjak, hogy a lenti funkciokhoz ezt meg kell venni.)
Egyebkent nekem volt CDA-117, ehhez is lehetett rakni PXA-H100-at, de az idokorrt anelkul is tudta.

(#41497) zsolt19900 válasza footy (#41496) üzenetére


zsolt19900
őstag

szóval ha találok egy 117_es alpient, az nekem megfelel arra amiről eddig beszéltünk?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#41498) db00 válasza db00 (#41478) üzenetére


db00
újonc

Köszönöm a válaszokat!

(#41499) Lusu


Lusu
aktív tag

Aktív rendszer esetén szeretném a színpadomat kicsit feljebb emelni. Segít a dolgon ha picit a plafon felé fordítom a magasakat? Mielőtt megbontanám megkérdezem, mert ha hülyeség egyelőre nem kezdek neki.

A másik kérdés, főleg ha a felfelé fordított magasak működhetnek :) tapasztalat szerint, hogy jobb a magasat elhelyezni, közelebb vagy minél meszebb a fültől? Csak mert több autóban láttam magasakat a műszerfalon egész a szélvédőig tolva és ez főleg a bal oldalon növeli meg a távolságot.

(#41500) ValeRossi


ValeRossi
csendes tag

Kedves Urak!
Merjem ezt (http://www.kicx-audio.com/index.php?menu=termekek&kat=E&tipus=02&termek=00006) megvenni vagy ebben az árban tudtok jobban muzsikálót! Focal 165 AS-t és Kicx ICQ 6-ot kell zenére bírni!
Csak A-B osztályú jöhet szóba, elég maradi vok!

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.