Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40951) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Ismer-e valaki olyan Bluetoothos eszközt, amire lehet mikrofont is csatlakoztatni, és RCA/Jack kimeneten rá tudom csatlakoztatni egy erősítőre?

Célom az lenne vele egyelőre, hogy rácsatlakoztatom telefonra, annak a hangját továbbvigye az autó hangrendszerére, de azért ha fogadom a telefonon a hívást, akkor tudjak a kihelyezett mikrofonba beszélni, ezáltal kvázi kiiktatnám a fejegységet.

Hangminőséggel kapcsolatos aggodalmakat köszönöm, tisztában vagyok vele mit akarok elérni :K

Szerk.: Mondjuk ha rájönnék arra, hogy ő itt milyen modult használt, akkor elvileg bármilyen DACot rá lehetne kötni, és ott már lehetne játszani a hangminőséggel :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#40952) Akos1994 válasza LógaGéza (#40951) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Én speciális igényeknél egyből ebayen keresek és elég ritkán volt még olyan hogy nem találtam semmit se.. :D
"RCA bluetooth adapter" szókapcsolatra sok-sok ilyen generic kínai cuccot kiad, igaz nincs rajtuk mikrofon, de szerintem telót kiveszed a zsebedből amikor beszállsz, kirakod valamelyik nyitott tárolóba, magad mellé apró tárolóba, középkonzolra stb. és meg van oldva..

(#40953) LógaGéza válasza Akos1994 (#40952) üzenetére


LógaGéza
addikt

Igen, én is keresgéltem eBayen, de nem találtam megfelelőt :( Bár ez nem zárja ki azt, hogy van!

Sajnos az nem opció amit említettél, valószinű egy beépített tablet lenne a vége, aminek le van takarva a mikrofonja, így szinte biztos vagyok benne, hogy nem lesz használható :(

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#40954) bigrock


bigrock
addikt

Erről a modellről mi a véleményetek?
Pioneer MVH-X370BT
Köszi!

(#40955) CreativeSult


CreativeSult
újonc

Sziasztok,
Szabad itt beárazáshoz segítséget kérni?

(#40956) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Ilyen, nagyobb lyukú rácsot sem szabad mélynyomó elé tenni? Mindenképpen a korlát javasolt csak?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40957) tboy93 válasza bigrock (#40954) üzenetére


tboy93
nagyúr

hangra nem egy nagy szam, szinpadkeped gyakorlatilag nem lesz, de alap zeneleshez jo

(#40958) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Pio fejeknél ha csak egy pár RCA van (pl. DEH-4000UB) és úgy jelölik hogy csak hátsó hangszóró vagy subwoofer kimenet attól még rá lehet kötni első szettet, nem?
Nyilván fader menne maximumra a "rear" kimenetre, iso csati hsz. vezetékére meg semmi, csak az a kérdés hogy a rear/sub kimenet is teljesen ugyanaz ill. ugyanolyan jó lenne?

(#40959) xigris


xigris
őstag

Sziasztok kicsit off de csak meg kérdem. Van egy fiat punto 1.2 8v ennek szeretném a kábelezést cserélni(aksi öninditó biztitábla testkábel) ehhez elég lenne egy 21mm2 tápkábel? Vagy esetleg kisebb? :R

(#40960) tboy93 válasza Akos1994 (#40958) üzenetére


tboy93
nagyúr

szerintem mindegy hogy mit kotsz arra az egy par rca-ra :)

(#40961) bigrock válasza tboy93 (#40957) üzenetére


bigrock
addikt

Köszi, tulajdonképpen csak arra kell, hogy az androidos telefonomon lévő zenéket (főleg rock, ill. akusztikus jazz, funky) tudjam hallgatni rajta egy hosszabb autóúton...

(#40962) sanki85 válasza bigrock (#40961) üzenetére


sanki85
csendes tag

Mehet rá nyugodtan, nekem is sub, meg rear kimenetként van nyilvántartva, a 2 között lehet állítani.Az iso csati hangszóró részét be se dugtam.

(#40963) balazska92


balazska92
senior tag

Nem rég írtam hogy segítsetek fejegység ügybe, ajánlottatok is egyet. Szeretnék nézelődni miket lehet venni használtam olyan 20 ezer körül. Mi a fontos, miket tudjon? RCA mennyi legyen rajta, mosfet erősítő kell nem kell? Majd egy középszintű erősítő meg egy első komponens szett lesz berakva a kocsiba, mélnyomót pedig nagyon nem akarok, talán egy kicsit, de tényleg csak akkor ha muszáj nekem.

(#40964) sanki85 válasza balazska92 (#40963) üzenetére


sanki85
csendes tag

Ha az usb nem fontos, akkor van fb AUTÓHIFI ADOK-VESZEK-en egy Sony CDF-X 7750S 15-ért, Bass Laci árulja.

(#40965) balazska92 válasza sanki85 (#40964) üzenetére


balazska92
senior tag

vagy cd-t, vagy usb-t, vagy sd kártyát játszon, a három együtt nem kell :D Azt mondták próbáljak alpine, pio, vagy kenwood fejet venni. Csak azt nem tudom hogy mégis mi alapján keressek, mert ha azt nem tudom alapul venni hogy 4x50w pl, akkor mi alapján mondjam hogy az egyik jó és kell, a másik meg nem? :D

(#40966) tboy93 válasza balazska92 (#40965) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kis alkuval talán beleférhet a keretedbe ez a clarion :) Igencsak jó hangú fejnek mondják.

(#40967) sanki85 válasza balazska92 (#40965) üzenetére


sanki85
csendes tag

Úgy tudod hogy melyik jó és melyik nem, hogy itt le írják neked :D. Már 2 ajánlatot is kaptál, mindkettő jó hangú fej, mégsem alpine, pio, vagy kenwood. Mindegyik gyártónak van a jó és rossz feje is(na jó a sal-nak csak rossz van).

(#40968) balazska92


balazska92
senior tag

Okés köszi, akkor majd amiket találok ilyen 20 ezer körül, azokat leírom ide és meglátjuk ki mit mond :)

(#40969) Akos1994


Akos1994
aktív tag

JVC KD-R921-ről mi a véleményetek?
30k-ért adnák már lealkudva. Csak ennyit meg már sajnálnék rákölteni..

[ Szerkesztve ]

(#40970) tboy93 válasza Akos1994 (#40969) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én találkoztam már vele, ismerősnél egy pio 370bt-t váltott. Meglepően jó, nagyon faszántos hangja van, színpadképet is elég korrektet össze tud hozni. Funkciók tekintetében király, usb, bluetooth, távirányító, aux, ikőkorrekció :Y 30-ért szerintem kurv@ jó :K

(#40971) Akos1994 válasza tboy93 (#40970) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Köszi, akkor azt hiszem rárepülök, aztán most egy ideig költség stop lesz.. Most már kezd összeállni a rendszer és már a duplájába került, mint amit a "low budget" tervemben össze számoltam fejben.. :DDD

(#40972) tboy93 válasza Akos1994 (#40971) üzenetére


tboy93
nagyúr

ilyen ez a hifiépítés :C

(#40973) Highsmith


Highsmith
csendes tag

Most szeretnék venni egy Blaupunkt GTB 8200 A csak az a baj hogy nem nagyon értek hozzá tudnátok abban segíteni hogy milyen fejegységet vegyek? Nem szeretnék annyira sokat rá költeni kb 10-15-ezer környékén.
Egy suzuki swiftbe lenne szerintetek elég bele??

(#40974) tboy93 válasza Highsmith (#40973) üzenetére


tboy93
nagyúr

Puffogtatni jó, másra nemigen :N Minőségi zenehallgatásra alkalmatlan. Tudni kéne hogy mennyit szánsz az egész rendszerre, hogy ahhoz mérten tudjunk ajánlani komponenseket. A legolcsóbb zenehallgatásra is alkalmas felállás, egy 4 csatornás erősítő, első szett, láda, régi közép-felső kat. CD-s fejegységgel.

(#40975) Highsmith válasza tboy93 (#40974) üzenetére


Highsmith
csendes tag

Durván 30-40 környékén fejegységbe meg inkább mellőzném a cd-t.

(#40976) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Sziasztok!

Édesapám számára keresek fejegységet, remélem tudtok segíteni. Olyan kellene amin:

-a tekerős hangerő állítója egyben a ki/bekapcsoló gomb is
-külön mechanikus gombok vannak a rádióállomásoknak.
-lejátszik MP3 CD-t
-előlapi USB-je van
-olyan 30.000- forintig

-bónusz: sárga megvilágítás

Tudom, nem egyszerű, de én már mentem pár kört és tanácstalan vagyok. Köszi, előre is! :R

(#40977) tboy93 válasza Highsmith (#40975) üzenetére


tboy93
nagyúr

Akkor nézz egy használt pioneer mvh 160UI-t, kb 13.000-ért megkapod, ha alkudsz 10-11k. Milyen swift, régi vagy új? Ha régi akkor nem olyan egyszerű a dolog :( Ez esetben kéne egy 16-os szett, legolcsóbb használható az Audio System MX 165 (20-22k újonnan), ezt még fejről is tudod hajtani. Ezt egy kiemelőgyűrűvel fogasd fel az első ajtókra, csipogók mehetnek a műszerfalra. Ha marad pénzed akkor 8-10k-ból szigeteld ki az első ajtókat.

Lomha 8V nagy gond lenne megszokni, hogy külön gombon legyen a hangerőállítás + a kikapcsolás? :U illetve ugye úgy is be lehet kötni a fejegységet, hogy gyújtásra bekapcsoljon, illetve kulcskivételre kikapcsoljon

[ Szerkesztve ]

(#40978) Highsmith válasza tboy93 (#40977) üzenetére


Highsmith
csendes tag

igen régi swiftről van szó és köszi a segítséget.

(#40979) Lomha 8V válasza tboy93 (#40977) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Tulajdonképpen nem baj, ha külön gomb van, de akkor az jó nagy legyen. A kulcsos téma nem jó, nem szereti az öreg. :N

(#40980) tboy93 válasza Lomha 8V (#40979) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hát nem lesz egyszerű dolgod :(

(#40981) mati739


mati739
újonc

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem! Pio deh p4900ib-hez kellene használati utasítás! Bármilyen megoldás
érdekel! Próbáltam a neten keresni,de valóban letölthető verziót nem találtam /lehetőleg magyar/!
Köszi!

(#40982) tboy93 válasza mati739 (#40981) üzenetére


tboy93
nagyúr

Van német, francia, dán, finn, norvég, svéd, spanyol, angol, görög, olasz, portugál, orosz, török, de magyar nincs sajnos. Tessék itt az angol: [link] illetve másik manuál: [link]

[ Szerkesztve ]

(#40983) mati739 válasza tboy93 (#40982) üzenetére


mati739
újonc

Köszönöm!! Király vagy!
mati

(#40984) KRISSTUS


KRISSTUS
tag

Milyen méterre is kapható RCA kábelt ajánlanátok?
Ami lényeges volna, hogy minél vékonyabb legyen, vagyis beleférjen egy stereó 3.5mm-es jack csatlakozóba a két szál. És ha lehet 1000Ft-nál ne legyen több métere.

(#40985) tboy93 válasza KRISSTUS (#40984) üzenetére


tboy93
nagyúr

kácsa ?

(#40986) KRISSTUS válasza KRISSTUS (#40984) üzenetére


KRISSTUS
tag

Köszönöm a gyors infót.
Ez méret szempontjából nekem jónak tünik.
És "hangra" is jónak számít?

[ Szerkesztve ]

(#40987) dreizwanzig válasza Lomha 8V (#40979) üzenetére


dreizwanzig
tag

(#40988) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Na mostmár, hogy valószinű meglesz a mélyláda, jöhet a komponens szett.

Erről vélemény? Az egyik kicsit leharcoltnak tünik képekről...

Ha valaki tud 15 körül jó használt komponens szettet, ne tartsa magába (nem dübögésre kell :) ).

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#40989) opeter70 válasza LógaGéza (#40988) üzenetére


opeter70
senior tag

Úgy tűnik, hogy kalapáccsal egyengette a helyére a porvédőt. :)
Ezt inkább hagyd! Az ilyen sérülés mindig gyanús.
Ezt vagy megpróbálták szétszedni, vagy csak belevert valamibe a membrán, de mind a két lehetőség rossz előjel.

(#40990) Debesq


Debesq
tag

Sziasztok!
Erről tudnátok valamit írni? : [link]
Megér ennyit, vagy egyáltalán milyen minőség? Egy kis méretű ládát keresek a Fabiamba. Ha esetleg elmennék kipróbálni, ezt hogyan tudom rákötni a 4 csatornás erősítőmre? 2-2 csatornát hidalok, és egyiket a felső csatlakozóba, másikat az alsóba?

(#40991) tboy93 válasza Debesq (#40990) üzenetére


tboy93
nagyúr

ez se rossz, de tudok egy jobbat ;) pü ment

(#40992) LógaGéza válasza tboy93 (#40991) üzenetére


LógaGéza
addikt

Persze amikor nekem kellett volna, akkor nem volt ;]

opeter70
Köszi, akkor kihagyom :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#40993) Osynho válasza Debesq (#40990) üzenetére


Osynho
addikt

Sorosan, vagy párhuzamosan kell kötni a ládát, az erősítőre hídba kötve. Pont ezért nem mindegy, hogy hány ohmosak a tekercsek, de ezt nem írta bele a hirdetésbe az eladó.

Nekem is jöhet privi! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40994) tboy93 válasza LógaGéza (#40992) üzenetére


tboy93
nagyúr

egye fene neked is megirom privatban :DDD

(#40995) opeter70 válasza tboy93 (#40994) üzenetére


opeter70
senior tag

Most már ne idegesítsd vele! :)
Már átutalta nekem a leendő ládája árát. :D
Épp most csomagolom neki.

(#40996) tboy93 válasza opeter70 (#40995) üzenetére


tboy93
nagyúr

ja bocsika :DDD LogaGeza akkor meg ne nyisd a privimet ;]

mentsegemre szoljon, hogy nem tudtam hogy ennyire elorehaladott stadiumban vagytok mar :)

[ Szerkesztve ]

(#40997) PiciPeti válasza opeter70 (#40995) üzenetére


PiciPeti
őstag

Azért az a Helix nem volt ám rossz vétel... Sőt. :K

(#40998) opeter70 válasza PiciPeti (#40997) üzenetére


opeter70
senior tag

Bizony ám, hogy nem!
Mint említettem, ennek a párja most is a csomagtartómban zenél.
Párban vettem anno, de aztán kiderült, hogy sok nekem (na meg a RAM3-nak) a kettő együtt.

Sajnos (vagy szerencsére, ezt mindenki döntse el maga) a Helix mint márka méltatlanul alulértékelt a piacon. Pedig nagyon jó minőségű cuccokat gyárt.
20 ezer ft alatti árkategóriában nem nagyon találtam ellenfelet neki. Pedig megfordult nálam Soundstream, Phoenix Gold, AS MX, de végül ez lett a nyerő.
Hangban nagyon közel áll a Precision szériához, talán nem annyira kifinomult, de abszolút vállalható, főleg ennyi pénzért.

(#40999) PiciPeti válasza opeter70 (#40998) üzenetére


PiciPeti
őstag

:K
Addig jó, amíg ezek ismeretlenek maradnak itthon. :D

Valamelyik facebook csoportban van fent egy Nakamichi sub, na azt meghalóznám szívesen. :)

(#41000) Debesq


Debesq
tag

Köszi mindenkinek!
Erről vélemény? Vagy a pontos típusát nem tudja valaki?
[link]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.