Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31451) footy válasza gabber01 (#31450) üzenetére


footy
addikt

Most igy visszaolasva, elment az mashol is :D

(#31452) Joe fiú válasza Something_ (#31439) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Jó rendszer lesz ez, van egy hifis srác baján..ő tudott volna neked olcsóbb prs-t, illetve beszerelést is végez, szigeteléssel is foglalkozik, és épp van két darab pio prs erősítője eladó ;)

Ha már ennyit költesz a rendszerre, nem az erősítőn spórolnék.
Illetve ha gondolod van párféle szubom amit meghallgathatsz, csak, hogy tudd milyen irányba mozdulj el szub terén.

a 88rs2 és a 80 prs k

[ Szerkesztve ]

(#31453) Harsonás válasza footy (#31443) üzenetére


Harsonás
tag

Már csak egy utolsó dolog neked hogy jött ki 10eFt az ajtó szigetelés. Milyen anyagból vagy hol?

(#31454) vilmaboy válasza footy (#31398) üzenetére


vilmaboy
őstag

(#31398) footy
Jogos a fizikai léptető gomb. Az audiovoxon meg a hangerő tekergető, ami nem rossz dolog. De enélkül még csak kibírom ;]

------

Nem hallottam még multimédiás Pioneer (x2500 ha dupla din, 7500 ha 1din) fejet szólni. Milyen a hangminőségük? És milyen hangminőségűek az audiovoxok (9325 vagy 9415) szerintetek?

Említett kütyük

----

4db rca kimenet mire kell? Mi a negyedik? front/rear/sub az ok? de mi a negyedik? :U

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#31455) Something_ válasza Joe fiú (#31452) üzenetére


Something_
őstag

Köszönöm, remélem tényleg jó lesz :-)

Erősítő egyelőre szerintem marad a 2 Pio (2 + 4 utas), aztán majd jöhet következő lépésnek a komolyabb erősítő. Nem zárkózom el tőle, sőt. Nem spórolás miatt vannak/lesznek a Pio erősítők, hanem azért mert a hifis cimbim azt javasolja és bizakodom a tudásában.

Köszönöm a szub próbákat, élnék is vele majd, remélem időt tudunk szorítani rá. November közepétől egészen január közepéig a munka miatt kb életem sem lesz :-)

(#31456) gabber01 válasza vilmaboy (#31454) üzenetére


gabber01
addikt

Hát én nem tudom minek 4 RCA kimenet, de abból sosem elég :D. Viszont az hogy ezek az Audiovox-ok nem játsszák le a wav-ot, na az ultragáz... Meg ez az előbukó motoros kijelző ami a 9415-nél van..., ezek tuti beszarnak idővel. A beépített erőlködő meg, inkább hagyjuk... Bár ha erősítőről megy, akkor még annyira nem gáz. Mondjuk én ezeket messze elkerülném.
Egyébként miért kell mindenáron ilyen multimédiás vacak? Ezt sosem értettem.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#31457) MunezXBK válasza vilmaboy (#31454) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

4db :F Nekem 3 pár van a 9315-ön.

(#31458) footy válasza Harsonás (#31453) üzenetére


footy
addikt

Sinuslive ADM-mel csináltam meg a két első ajtót. Az anyagköltség olyan 6ezer huf-ra jött ki kb. Vagy a korábbi autómnál STP silverrel olyan 10e.

(#31454) vilmaboy
Te tudod, nálam abszolut nogo hogyha menet közben kell babrálni az érintőkijelzőt. Nagyon balesetveszélyes. A pio-hoz legalább lehet kapni jó kormánytávirányítót és meg is van oldva a dolog. Hangminőségre 1 din-t vegyél, vagy 150e-t tegyél még a vételár mellé.
A 4db RCA az két pár és inkább hangzik hihetőnek mint a 4 pár.
Egyébként milyen autóba lesz? Mert lehet hogy kell majd CAN-Bus adapter, ami nem olcsó mulatság.

[ Szerkesztve ]

(#31459) vilmaboy válasza footy (#31458) üzenetére


vilmaboy
őstag

egy renault megane II limusine-ba lenne. Miért jobbb az egy dines hangminőségre, mint a kettes? Az agya ugyanaz kéne legyen elvileg.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#31460) kavics325i válasza footy (#31449) üzenetére


kavics325i
őstag

Hát nekem egy éve van meg és egyik panasz se jelentkezett.Viszont ha már itt tartunk azért az rs és rsII hagy némi kívánni valót maga után tartósság szempontjából. Vannak olyan hibák amik nem igazán orvosolhatók csak úgy egyszerűen és a 3 év gari az bezony annyi.

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#31461) vilmaboy válasza gabber01 (#31456) üzenetére


vilmaboy
őstag

nekem tetszenek a multimédiások. hangminőségben nem szeretnék gyengét tekintve, h 9855r volt az előd. teermészetesen erölködő, sub stb van a kocsiban.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#31462) gabber01 válasza vilmaboy (#31461) üzenetére


gabber01
addikt

pfff...akkor erős downgrade lesz ez...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#31463) footy válasza vilmaboy (#31459) üzenetére


footy
addikt

Drágán mérik a kijelzőt. Egy 80ezres 2din fejnek a belseje egy 20ezressel 1dinessel egyezik meg kb. Elég ha megnézed a zenei funkciókat mint idokorrekcio,vágás,stb. Ha 9855-ről váltasz akkor nagy visszalépés lesz. A clarion cz702/703 viszont tud kezelni Elvileg külső monitort, érdemes lenne utánanézni,hogy azzal mennyibe jönnél ki, ha mindenképp multimédiát szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#31464) aneda válasza footy (#31463) üzenetére


aneda
aktív tag

Vagy 2DIN fej+proci kombó.
Az Alpine PXA-H100 nem egy drága történet, és elég sok Alpine fejjel össze lehet kötni. (digitálisan)
De létezik más gyártónál is ilyen verzió.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#31465) Something_ válasza footy (#31463) üzenetére


Something_
őstag

Érdekes ez, én múltkor lezúztam az S4-emet (beesett a futópadba), gyári szervizbe 55e ft volt a komplett kijelző :))

Ami nekem van/volt Clarion NX501E újonnan 240e. Ebből max 100e a kijelző, nagyon max. a maradék 140e-ből nem tudnak összedobni egy jó hangra orientált készüléket?

(#31466) gabber01 válasza Something_ (#31465) üzenetére


gabber01
addikt

Nem. Mivel nem az audio az elsődleges ezeknél az eszközöknél, hanem a vizuális szolgáltatások, meg navi, meg a csicsa, meg BT, meg mittudomén (pl. többzónás videojel vezérlés, tolatókamera, stb.). Ami hangban is topon van, az még ennél is sokkal többe kerül.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#31467) kavics325i válasza Something_ (#31465) üzenetére


kavics325i
őstag

Jahh te vótá az?

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#31468) Something_ válasza kavics325i (#31467) üzenetére


Something_
őstag

Jah, jó poén volt :))

gabber01: értem, de mégsem :-) Mármint én szeretem a csicsát, de szerettem volna a legjobbat kapni a pénzemért. Nah de mindegy, majd a 80PRS. A clariont pedig majd pár hónap múlva úgyis megveszi valaki, csak várjam ki:D

(#31469) kavics325i válasza Something_ (#31468) üzenetére


kavics325i
őstag

Elég idegesítő,hogy millió egy ember fikázza a PRS-t úgy,hogy nem is hallotta. Meg milyen kifogás ez,hogy pattogás van meg zaj,meg mittomén?Vigye vissza garanciába ha tényleg szar javítsák meg. De sokan még hallani se hallották és ráadásul még az utána lévő komponensek is..... Az én rendszerem ami van,van akinek Naka 700 MkII volt előtte tehát annyira azért nem szar és nekem tetszik a hangja,bár még nincs teljesen kiépítve a rendszer. De ebben az árszegmensben két usb,wav,sd kártya azért nem nagyon van több. Az 500GB-os vinyó kezeléséről ne is beszéljünk.

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#31470) Something_ válasza kavics325i (#31469) üzenetére


Something_
őstag

Biztos jó lesz, én bizakodom. De előtte még mindig a beépítőkerettel fogok szívni, mert nem tudom, hogy a sima 1-dines jó-e vagy a gyári 16:9 miatt valami spéci keret kell..

(#31471) footy válasza kavics325i (#31460) üzenetére


footy
addikt

Kar hogy ilyen dolgokra nem ugyelnek, mert a hangjuk egyebkent nekem bejon. Olyan kellemesen kiegyensulyozott. Nem olyan naturalista mint az Alpineok, de nem is olyan szinezett mint Clarionok.

(#31464) aneda
Az oke, de szerintem az sem all meg 250 alatt. Amit elegge sajnalok, mert egy tolatokamera jol jonne es ahoz 2din fej dukalna, az meg ugy mar horror ar. Ennyit mar nem szannek ra, nem beszelve arrol, hogy azert azert a minoseg az elsodleges. :)

(#31465) HGabor89
Jah ez erdekes tema, foleg hogyha megnezed hogy a kinai lomokat mennyibol ki lehet hozni es a legtobb nagy gyarto is kinaban gyartat. Egyszeruen van egy tervezett fejelesztes es minden lepesnel meg akarjak fejni a usert. Ugyanigy volt az MP3-mal (most ez megy a FLAC-el), GPS-szel , stb

[ Szerkesztve ]

(#31472) gabber01


gabber01
addikt

Dafakk iz disz sit???
link

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#31473) aneda válasza footy (#31471) üzenetére


aneda
aktív tag

"Az oke, de szerintem az sem all meg 250 alatt."

Újonnan lehet, de használtban sokkal-sokkal olcsóbban ki lehet jönni.
Nekem pl a szekrényben van egy Alpine IXA-W404, legyen mondjuk 65k, egy PXA-H100 meg 25k...

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#31474) Something_ válasza footy (#31458) üzenetére


Something_
őstag

Pont most nézegetem a szigetelő dolgokat és találtam kedvező árú Sonus Live ADM -et.

Akkor ez teljesen vállalható szigetelés? Mert akkor beneveznék az összes ajtóra (2 db nagy coupe szárny :D)

(#31475) footy válasza aneda (#31473) üzenetére


footy
addikt

Meg rendesen rakivantam a cuccra :)

(#31474) HGabor89
Szerintem ar/ertek aranyban a legjobb cucc. Az STP annyival tud tobbet, hogy azon van hotukor is.

(#31476) kavics325i válasza footy (#31475) üzenetére


kavics325i
őstag

és a súlyuk? m2/Kg?

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#31477) Something_ válasza kavics325i (#31476) üzenetére


Something_
őstag

5

Módosítottam amúgy a rendelésemet. Digibest lett a befutó (köszi a fülest), AV Planetet lemondtam, mert nem lehetett elérni őket.
3 év gari és hétfő, max keddre ígérte a srác.

[ Szerkesztve ]

(#31478) opeter70 válasza Something_ (#31474) üzenetére


opeter70
senior tag

És esetleg a Soudaband?

Ezt is sokan használják és olcsóbb, mint amit linkeltél.
30 cm x 10m tekercs bruttó 9978 ft, ami elég lehet 2 ajtóra.
Viszont a fent linkelt üzletben minimum 2 tekercset lehet csak megvenni, de ha összeállsz valakivel aki hasonlót szeretne venni, akkor meg lehet venni felesben is a 2 tekercset.

(#31479) footy válasza kavics325i (#31476) üzenetére


footy
addikt

A Sinuslive 5KG(ez a gyari adat, nekem ez tul soknak tunik, mint az is hogy a vastagsagnal 2,6mm van megadva es en 2,3-at mertem), az STP Silver 3KG (itt nem mertem vastagsagot)

(#31480) kavics325i válasza Something_ (#31477) üzenetére


kavics325i
őstag

:C :R

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#31481) kavics325i válasza footy (#31479) üzenetére


kavics325i
őstag

Dynamat: Appearance:

Black butyl based core with 4 mil aluminum constrain layer, craft paper release line
Thickness:
0.067" (1.7mm)
Mass:
0.45lb./ft2 (2.20kg/m2)

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#31482) Daanika


Daanika
tag

Sziasztok!
En egy 2 din-es androidos cuccos keresek. A lenyeg, hogy legalabb android 4.1 legyen rajta, es tudjam beszerelni a 2005os suzukimba, gps modul is legyen benne. Ha teljesen rossz helyen jarok, akkor bocsanat, de utbaigazitast kerek, ha meg jo helyen akkor tanacsokat, tapasztalatokat varok :) koszi: D

(#31483) csiben1 válasza Daanika (#31482) üzenetére


csiben1
tag

Sziasztok!
Egy kérdésem volna. Adott egy Sal Boxer 100W egycsatornás erősítő és nincs rajta RCA bemenet, eddig úgy volt megszólaltatva, hogy hangszóróról kapta a hangot. Na már most ezt akkor vettük észre mikor az egész kocsi be lett kábelezve. Kérdésem az volna, hogy a fejegységből jövő RCA kábel csatlakozóit levághatom és úgy ráköthetem a "High In" foglalatokra vagy ezt gyorsan felejtsem el? :F

Képet mellékelek az erősítő csatlakozóiról:[link]

[ Szerkesztve ]

You can walk straight through hell with a smile

(#31484) Joe fiú válasza csiben1 (#31483) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Hát ez nagyon, de nagyon gyorsan felejtsed el! Amúgy mihez használtad, ezt a kis.. erősítőt? Miért nem veszel normálisat, ha már be van kábelezve?

[ Szerkesztve ]

(#31485) csiben1 válasza Joe fiú (#31484) üzenetére


csiben1
tag

Én nem használtam semmihez, így vettem. Hát akkor eladósorba kerül és veszek egy másikat...
Köszi szépen a gyors választ buta kérdésemre :U :R

You can walk straight through hell with a smile

(#31486) bence007


bence007
tag

Sziasztok!

A következő szetteket néztem ki az ajtóba:

-audio system radion 130
-kicx icq 5.2
-kicx sl 5.2

Van tapasztalata ezekről vkinek?melyikre lenne érdemesebb beruházni?
A fejegység egy kenwood kdc-4651. Az erősítő előreláthatólag kicx kap széria lesz.Ajtók szigetelve.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#31487) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Olvasott esetleg valaki valamilyen tesztet az Alpine Ive-w535bt-ről? Keveset beszélek külföldiül és érdekelne mit mondanak szaklapok vagy külföldi fórumok a hangminőségéről.
Illetve valaki ajánlotta a Kenwood DDX-4023BT-t, hogy szép hangja van. Erről tud valaki valamit?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#31488) drunkyboy


drunkyboy
aktív tag

Hangszórókábel ügyben lenne kérdésem. Szombathelyen a Pedronál voltam hsz kábelt venni, de csak valami noname volt nála 390-ért. Kérdeztem van-e Cordial rendelésre. Az nincs, viszont tudnak hozatni Klotz kábelt, ha jól néztem ez lenne az. Viszont ha minden igaz, ez koaxiális kábel, de az eladó akkor is azt mondta, hogy ez jó lesz. Most rendelt a boltba 10 métert, de én még mindig kételkedek, hogy minek koax kábel az autóba. De tényleg, minek? És a Klotz amúgy jó minőségű? Mert ennyiért a Cordial CLS225-öt is megvehetem a netről, ami azért mégis jobb lenne.

A másik dolog, hogy beépítettem az A oszlopba az AS Xion magasakat. Szépen, passzentosan kifúrtam a kárpitot, de jó lenne ezekre valami takaró karika vagy perem körbe, mert így is jó, de úgy már tökéletes lenne, mint a gyári. Valahol lehet ilyent kapni?

[ Szerkesztve ]

(#31489) drunkyboy válasza drunkyboy (#31488) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Alakra valami ilyesmire gondoltam, lehetőleg nem fából, feketében vagy szürkében és 45mm belső átmérővel. Még az sem gond, ha csak perem része van, mert akkor a kárpitra ragasztanám fixre, a hsz úgyis külön van rögzítve.

[ Szerkesztve ]

(#31490) kavics325i válasza drunkyboy (#31488) üzenetére


kavics325i
őstag

Nekem is koax kábel van bent,de ha azt mondod nem jó ki is dobom,minek az?

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#31491) Something_ válasza vilmaboy (#31487) üzenetére


Something_
őstag

Azt fogják mondani a szakik, hogyha a hangminőség a lényeg, akkor nézzél 1 DIN-es fejet. Ha a multimédia, akkor pedig válassz olyat, mint amilyet szeretnél.
Pár napja volt róla szó, hogy a 150e-es 2 din-es fej hangminőségre olyan, mint egy belépőkategóriás 20-30e-es 1 din-es fej.

Én vettem egy Clarion NX501E-t, mert kiegyeztem volna a fullos multimédiával, de sajnos (vagy nem), nem fért el, ezért vettem egy Pioneer 80PRS-t, ami hangban lesz ütős, de marad a bluetooth telefononkezelés és zenekezelés, dupla USB-s lejátszás. Sajna a 6,2-es iGO gps, DivX, TV és a tolatókamera, mint opció ugrott. De majd a hangminőség remélem kárpótol.

Amúgy gyári lenne a többi összetevő? (hangszóró, erősítő, láda, stb)

(#31492) drunkyboy válasza kavics325i (#31490) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

A koax pl jó egy antennát a beltérihez kötni, de egy autónál a testet úgysem kötöd sehová, akkor mi szükség van rá? Vagy rosszul tudok valamit?

[ Szerkesztve ]

(#31493) kavics325i válasza drunkyboy (#31492) üzenetére


kavics325i
őstag

íííííííigen a fogalmakkal sokan nincsenek itt tisztában. A koax elnevezés nem a felhasználásra hanem a felépítésre utal

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#31494) Osynho


Osynho
addikt

Megnyertem egy Infinity 1260W aukciót az ebay-en. Ismeri valaki ezt a subot? :U 35l-es zárt ládát ajánlanak hozzá. Itthon van egy 28-asom, gondolom azt nem kellene erőltetnem. :) Esetleg valakinek esetleg elfekvőben egy eladó? :B

(#31495) drunkyboy válasza kavics325i (#31493) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Értem, de ez mit jelent egy autóban? Lehetséges pl, hogy a koax külső fém rétege és dupla szigetelés miatt nagyobb az árnyékolás, mint a sima szigetelt érpárnál?

(#31496) MunezXBK válasza Something_ (#31491) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ilyen cucc van 1 Din-ben is.

(#31497) vilmaboy válasza Something_ (#31491) üzenetére


vilmaboy
őstag

köszi a választ! Dehogy lenne gyári :)) Erősítő, sub, normális hangfalak és ciripek vannak a kocsiban, csak eladtam a 9855r fejemet, mert van egy kisfiam és bejelentette az igényét a multimédiára, hosszabb utakon dvd-re stb. Úgy döntöttem, hogy én sem használok mindig bt fejszettet (elég sokat utazok), hanem legyen a ráióban + későbbiekben veszek hozzá egy navi modult Igo-val és nem kell a telefont vagy kézi gps-t használnom. Tudom hogy a 9855r egy legendásan jó hangú fej, de nekem hiányoznak már belőle ezek a funkciók. Emiatt szeretnék multimédiás fejet, de amenyire lehet jó hangminőségűt.

Értem én hogy mindenki azt mondja, hogy az 1dines hangban a király, de kicsit vonakodva fogadom, hogy egy jelenleg csúcskategóriás fejet ratyira csinálna az alpine, csak mert van rajt egy 6,1"os kijelző. Biztosan van benne reáció, de nem gondolom hogy akkora különbség lenne köztük, hogy mindenképpen le le kellene szólni őket, pláne úgy hogy szerintem sokan nem is hallották még a hangzását és/vagy egy betűt nem olvastak utána a készüléknek.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#31498) kavics325i válasza drunkyboy (#31495) üzenetére


kavics325i
őstag

Igen lehetséges.A külső réteg elhelyezkedése jótékony hatással van a hangra. Nekem Cordial Cls 125-651 van egyébként. De látod csak tudod Te ha kicsit gondolkodsz. Egyébként RCA-ban is van koax is. Nekem az is az

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#31499) drunkyboy válasza kavics325i (#31498) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Na jó, akkor kipróbálom milyen, igazad van, rossz nem lehet.

(#31500) Dorien


Dorien
veterán

Sziasztok!
Az alábbi 2 fejegység közül melyiket javasolnátok?
Mindkettőt 20eFt-ért tudnám megvenni:

Sony CDX-GT560UI
JVC KD-R442

Köszi! :R

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 175.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.