Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30851) gabber01 válasza SHnizlee (#30850) üzenetére


gabber01
addikt

Hát, az a Pio annyiért, garival, bőven jó, hozzá pedig ha jót akarsz magadnak, mondjuk ezt rakod, úgyis 13as kell neked. Kicsit több, de azt a 10est még szánd rá legalább. Érdemesebb a szettre többet költeni, azon fogod a legnagyobb változást tapasztalni most. Ettől még persze nem lesz mozgó atombomba.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30852) zolikaDB válasza SHnizlee (#30850) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igen, az jo ar, alap belepo keszulek, itt is ajanlott.
Emelle loni kell vmi hangszorot 8k-ig. Amire mondjuk nem SAL, MNC, Sony van irva...

(#30853) PiciPeti válasza SHnizlee (#30850) üzenetére


PiciPeti
őstag

MediaMarktban most lesz 16-ért, zsír újban. Ma láttam az akciós újságot. ;)

(#30854) pps1 válasza gabber01 (#30851) üzenetére


pps1
senior tag

Az a szett elkelt. :)

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#30855) sixer66 válasza zolikaDB (#30849) üzenetére


sixer66
senior tag

Nekem van egy Audio System első szett eladó, majdnem hogy új, csak kipróbálva volt 16-ért. :Y

[ Szerkesztve ]

(#30856) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Csonti car utan szabadon: vegyetek erositot, mert kell a penz :)
HXA45 a heten: 28e HUF...

(#30857) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szasztok!

Siófokon ajánlanátok nekem autó hifi beszerelésre embert sos?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#30858) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Sziasztok!

Valakinek van KCA420i ipod interface dobozkája Alpine fejegységhez?

(#30859) gabber01


gabber01
addikt

Hali!

Valaki, akinek volt/van vagy csak ért egy Alpine 9855 fejhez meg tudná mondani, hogy az időt/dátumot hol lehet beállítani? Használati utasításban benne van ez a funkció, az is hogy hol kéne lennie a menüben, de én ott nem találtam, sem máshol. :S

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30860) Joe fiú válasza gabber01 (#30859) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Nekem automatikusan beállította a rádióadórol, egyébként van magyar nyelvű használatija ha érdekel.

(#30861) gabber01 válasza Joe fiú (#30860) üzenetére


gabber01
addikt

Azt megköszönném, ha elküldenéd. Nekem sem nem állítja be magától, sem nem találtam sehol hol tudnám én beállítani, ami vicces, mert x-overt, időkorrt, mindent beállítottam már, csak ezt nem találom.

Lehet ezeken firmwaret frissíteni? :D

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30862) bitpork válasza bitpork (#30857) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Másik topicban kaptam tippeket, uh tárgytalan. Viszont elkezdett a jobb egy ajtó büfögő recsegni :( Ha vki tud bontott Bose -t akkor ne tartsa magában. :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#30863) gabber01


gabber01
addikt

Időkorrekciónál számításba kell venni a mélynyomót? Mert szerintem nem, de elvileg azt is be lehet állítani. Többi hangszórónál meg mindig a legtávolabbiból kell kiindulni és annak a távolságából levonni a többit? Tehát ha csak az első szett van bekötve akkor a jobb elsőből, ha a hátsók is rá vannak esetleg tekerve, akkor meg a jobb hátsó. Vagy mi a legmegfelelőbb módja az időkorr beállításának?

Illetve SQ teszt CD-t lehet valahol találni vagy van valakinek?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30864) 14adam


14adam
addikt

Fb-n az Autóhifi adok-veszekbe nem tudok belépni 2 napja. nem nyitja meg de a csoportot látom. Valaki tud valami helyzetjelentést mondani? [link]

Kicx kap 44 23k-ért eladó (karcmentes,dobozába....)

[ Szerkesztve ]

(#30865) footy válasza gabber01 (#30863) üzenetére


footy
addikt

Eloszor legyen szinpadod elol utanna probald hozzailleszteni a nyomot. Egyebkent fejegysege valogatja, hogy hgoyan kell beallitani. A legjobb ha a fej kezikonyvet nezed meg.

(#30866) PiciPeti válasza 14adam (#30864) üzenetére


PiciPeti
őstag

Nekem se műkszik. :F

(#30867) gabber01 válasza 14adam (#30864) üzenetére


gabber01
addikt

Nekem bejön. Mi a kérdés?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30868) PiciPeti válasza gabber01 (#30867) üzenetére


PiciPeti
őstag

Hogy nekünk miért nem jön be? :D

(#30869) gabber01 válasza PiciPeti (#30868) üzenetére


gabber01
addikt

Hát azt nem tudhatom. :D Pedig jó kis erő. :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30870) zetecR válasza PiciPeti (#30868) üzenetére


zetecR
addikt

Nekem sem jön be...

(#30871) kavics325i válasza zetecR (#30870) üzenetére


kavics325i
őstag

Én meg ki vagyok tiltva :)

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#30872) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Sok embernek nem jön be, ezért csináltak egy másik csoportot ugyanezen a néven.

(#30873) gabber01


gabber01
addikt

Fázist mire kell állítani subnak (zárt DLD 500+) és mitől függ? Próbálgattam 0°-on meg 180°-on is, de gyakorlatilag ugyanúgy szól, nem igazán érzékeltem különbséget.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30874) gabber01 válasza gabber01 (#30873) üzenetére


gabber01
addikt

Bár, ha jól gondolom, egy db nyomó esetén édes mindegy, mivel a többi hangszóró úgyse megy le arra a tartományra, így nem is tudnak interferálni.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30875) opeter70 válasza gabber01 (#30873) üzenetére


opeter70
senior tag

Nincs rá szabály. Ahogy neked jobban tetszik a hangja. De ez függ az autó akusztikájától is.
Nekem a jelenlegi mélynyomóm (Phoenix Gold XS) a korábbi ferdehátú autómban nagyszerűen szólt, a mostani zárt csomagtartósban pedig csapnivalóan. Olyan puffogós hangja volt és bármennyire is tekertem le a frekit, hátulról hallottam szólni, különvált az elsőszettől. Végül egy régi hifis ismerősöm javasolta, hogy próbáljam meg a fázisfordítást. Nekem nincs kapcsoló az erősítőmön, ígyhát egyszerűen megcseréltem a kábeleket és bejött!
Végre most már nem válik külön a basszus az elsőszettől, és a hangja is sokkal zeneibb.
Azt azért hozzá kell tenni, hogy így mennyiségében némileg kevesebb lett a basszus, tehát kasztniszétrázó "utcazenészeknek" nem ajánlott a művelet. :)
Van akinél persze nem hoz változást (pl nálad) és van akinél ront a hangzásképen, de egy próbát megér.

De hogy ne csak magyarázzak, kérdeznék is:
Egy tápkondi el tud öregedni? Mennyi az élettartama egy ilyennek? Úgy értem, hogy mennyit veszít a kapacitásából az idők folyamán.
Van itthon egy 1F-os, de lehet már vagy 7-8 éves. A rendszerbe bekötve nem hozott lényegi változást, így nem tudom, hogy "működik-e". Lehet ennek mérni valahogy a kapacitását?

(#30876) gabber01 válasza opeter70 (#30875) üzenetére


gabber01
addikt

Valószínűleg azért csökkent a hangja pár decibellel, mert megfordítva először befelé üt, amikor összenyomja a levegőt. Legalábbis valahol ezt olvastam. De aztán fene tudja, mert én ezt sem tapasztaltam, hogy halkabb lenne. Viszont ez a jelenség csak zárt ládánál jelentkezhet, refinél ugye ki tud menni a levegő, szóval a mobil diszkó huszároknak ez nem akadály. :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30877) desigo válasza opeter70 (#30875) üzenetére


desigo
senior tag

Nekem egy puttonyosban (caddy) hatalmas különbség tapasztalható.
A fejegységről kapcsolható a fázisfordítás és normál állapotban csak tompán,erőtlenül puffog a sub.
180 fokkal eltolva viszont kellemes,gyors,telt mélyek lettek egyből.

(#30878) k-feri65 válasza gabber01 (#30874) üzenetére


k-feri65
senior tag

a sub még a magas tartományt is bezavarja...kell időkorrozni...

értem én de le sz@..m

(#30879) gabber01 válasza k-feri65 (#30878) üzenetére


gabber01
addikt

Értem. Akkor hogy számoljak, mihez viszonyítsak? Alapesetben csak az első szett van rákapcsolva, ha ülnek hátul, esetleg a hátsókat is rátolom, de a sub van fizikailag a legtávolabb a bal elsőtől ugye. Plusz, legalább két profil kéne. Az egyik a vezetőre hangolva, hogy legyen színpadkép, a másik meg ha a hátsók is rá vannak húzva és középre időkorrozva.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30880) k-feri65 válasza gabber01 (#30879) üzenetére


k-feri65
senior tag

szerintem ne bonyolítsd,,,állítsd magadnak(vezető) a többiek meg???? bármit állítasz,,,mindenkinek úgysem lesz jó.

igen a sub van legmesszebb azt kell elsőnek indítani...

értem én de le sz@..m

(#30881) Osynho


Osynho
addikt

Üdv!

Zaklatnálak titeket 2 kérdéssel :B

1. Sz@rakodott az erősítőm, de most csak néha kínlódik. Elment a bal oldal, majd a sub. Most szól elől rendesen, de a sub hol ok, hol nem. Ez milyen hiba lehet? A héten átkábelezem, hátha... :U

2.ESX SXB12 sub-ről tudtok valamit?

(#30882) pps1 válasza Osynho (#30881) üzenetére


pps1
senior tag

Kontakt hiba az erősítőben.

Nem rossz belépő kategóriás szub.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#30883) Osynho válasza pps1 (#30882) üzenetére


Osynho
addikt

Köszönöm! :R

(#30884) gabber01 válasza Osynho (#30881) üzenetére


gabber01
addikt

Nézd meg a fejnél a kábeleket, nincs-e valamelyik csati szétcsúszva egy picit. Nekem is ugyanezt produkálta, és korábban én is panaszoltam, hogy hol volt sub, hol, nem.
Több hónapig csak tapogatóztam, mire nagy nehezen kiderült, hogy az iso csati kábelei minimálisan kilazultak és hol érintkezett minden rendesen, hol nem. Gyakorlatilag a jobb oldal tünedezett el, és mivel a jobb oldali RCA-ban volt a sub erő bekötve, ezért az is kihagyott olyankor. De nem teljesen volt néma, csak úgy félig. Ezért is nem értettem, és volt nehéz megtalálni, mert működött is meg nem is. Plusz, az megint érdekes, hogy mi köze a fejről hajtott jobb oldalnak az RCA-s kimenethez, de mégis összefüggött.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30885) drunkyboy válasza gabber01 (#30884) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Audio System X-Ion 165 első szettről mi a vélemény, hallotta már valaki? 28k-ért láttam aprón, szerintem jó ár érte.

(#30886) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Üdv urak.

Valakinek eladó 16.5-es komponens szettje van eladó? Hajigáljon rám privit. :R

(#30887) gabber01 válasza MunezXBK (#30886) üzenetére


gabber01
addikt

Neki van. Ha még nem adta el.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30888) Joe fiú válasza drunkyboy (#30885) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Nekem is ilyen van, én is ennyiért vettem, szerintem jó vétel, igaz az enyém még nincs beépítve.

MunezXBK: Nekem is van egy MX165 szett eladó, igaz az picit drágább,de cserébe van hozzá értelmes hangváltóm ami sokat dob a hangján.

[ Szerkesztve ]

(#30889) zsloti


zsloti
senior tag

Sziasztok
Lenne egy kérdésem a hozzáértőkhöz :)
Adott egy aveo gyári magmnóval és a gyári hangszórókkal
A hátsó hangszórókat szeretném lecserélni ,viszont a keret adott 10k körül
Ezt a 2 fajtát néztem ki:
-Pioneer TS-G1723I
-Mac Audio APM Fire 16.2

Melyik a jobb?? és van esetleg jobb ebben az árkategóriában??
Köszi
zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#30890) gabber01 válasza zsloti (#30889) üzenetére


gabber01
addikt

1. Ebben a kategóriában gyak. nincsenek különbségek, egyik sem jó, ne várj túl sokat.
2. Miért a hátsókat akarod cserélni? Talán sofőröd van és mindig hátul ülsz?
3. Inkább gyűjts még egy kicsit egy komponens szettre. Kidobott pénz amit ezekre költenél leginkább.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30891) drunkyboy válasza Joe fiú (#30888) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Akkor ezt veszem, biztos sokkal jobb lesz, mint amit először terveztem az MX165-öt.

MunezXBK:
Ha minden igaz már elkelt sixer66 szettje, én is érdeklődtem múlt héten felőle.

[ Szerkesztve ]

(#30892) Joe fiú válasza drunkyboy (#30891) üzenetére


Joe fiú
senior tag

De azért azt tudd, hogy az Xiont tudnod kell kiszolgálni, milyen rendszerbe lesz? Erősítő, fejegység?

Amúgy melyik apróba láttad? Attól félek, hogy nem-e azt láttad valahol amit én vettem meg a múlt héten :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30893) sixer66 válasza drunkyboy (#30891) üzenetére


sixer66
senior tag

Igen eladtam, hétfőn postáztam az új tulajának. Szépen szólt erősítővel, de a mostani Alpine SPG-17CS-vel is eléggé meg vagyok elégedve.Persze mindennél van jobb, de amire nekem kell, arra bőven elég és nem utcazenélésre gondolok.

(#30894) Joe fiú válasza sixer66 (#30893) üzenetére


Joe fiú
senior tag

És miben más ? Miben érzed jobbnak az Alpinet? Az mx-nek igazából az alsó tartománya gyenge, az Alpine jobb ebben?

(#30895) drunkyboy válasza Joe fiú (#30892) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

A CS-n láttam, és a srác ma reggel írta vissza hogy még megvan. Ő csak tudja, hogy eladta vagy nem :)

Szerintem a kiszolgálással nem lesz gond JVC KD-X70BT + Hollywood HXA45 (ZolikaDB-től lesz :D ) A szigetelés kész, szükség szerint kábelcsere jön még.

[ Szerkesztve ]

(#30896) gabber01 válasza drunkyboy (#30895) üzenetére


gabber01
addikt

Hidalva fogod hajtani?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30897) Joe fiú válasza drunkyboy (#30895) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Igen, most látom, hogy ez még a régi fajta, én az újabb szériát vettem. Szerintem meg kevés lesz hozzá az erősítő, de ne legyen igazam :) hacsak nem hídalva akarod hajtani hozzá.

(#30898) sixer66 válasza Joe fiú (#30894) üzenetére


sixer66
senior tag

Igen én azt érzem, persze lehet ezzel az Alpine-al többet szórakoztam, mint beállítás, de szebb mélyet ad persze amit el lehet várni egy 16-os szettől és nem 50.000, bár ez is 30. Nincs kiszegetelve az ajtóm, de mély nélkül is nekem elég, persze van mély is hátul, de nem tudom mi lenne, ha az ajtó is ki lenne szigetelve.Lehet még mélyláda se kellene nekem.A magasa is szebben szól szerintem, de azért ez köszönhető a minőségibb hangváltónak is, mert azért az MX 165 Plus gyári hangváltója az nem a legjobbm legalábbis nem két utas, mint az Alpine-nak.

(#30899) zsloti válasza gabber01 (#30890) üzenetére


zsloti
senior tag

Akkor az elsőket cseréljem?
Pontosabban milyen szettre gondolsz???
Köszi
zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#30900) gabber01 válasza Joe fiú (#30897) üzenetére


gabber01
addikt

Ezért kérdeztem én is a hidalást. :D

Miben más a régi és az új széria?

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.