Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30601) Nokedli92


Nokedli92
aktív tag

Sziasztok!

Van egy ESX Signum SE460-as erősítőm, és az a probléma vele hogy eltört az rca rajta ahol kapja a bemeneti jelet. Honnan tudnék ilyet vásárolni?

A képen jobb oldalt a fekete 4-es RCA sérült meg, ezért sajnos a hangrendszer egyik fele kicsit szakadozva szól.
Fontos hogy 4-es RCA legyen, és a lábak a műanyag alatt helyezkedjenek el, és nem mögötte, szóval NE ilyen legyen:

[ Szerkesztve ]

Üdv, Csaba

(#30602) ditrichd


ditrichd
tag

Sziasztok!
Lenne egy suzuki ignis (2004) hangszórók cseréje és fejegység csere megvolt.
Most jön a mélyláda erősítő páros.
Valaki innen csinált már ignisben kábelezést?
A pozitívnak kéne valami ötlet a tűzfalnál nem igazán találok megfelelő helyet fúrni faragni nem szívesen szeretnék.
Esetleg azon gondolkoztam hogy az egyik kábel kötegnél a gumit picit meglyukasztom és áthúzkodom rajta a kábelt így talán még valamennyire vízhatlan is maradna.
Valakinek esetleg valami más ötlet? Vagy tipp?
Előre is köszönöm!

(#30603) Adonimus válasza ditrichd (#30602) üzenetére


Adonimus
aktív tag

6 hsz.-el ezelőtt volt róla szó.

Az akksi körül át kell menni valahol a kábelkötegnek. Ott a gumin csinálsz egy kis lyukat és átdugod rajta a kábelt.

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#30604) ditrichd válasza Adonimus (#30603) üzenetére


ditrichd
tag

Köszönöm! :R

(#30605) kavics325i válasza ditrichd (#30602) üzenetére


kavics325i
őstag

Mélyláda erősítő párost neked kell eldönteni. Ha tudsz hallgass meg sokat a te autóban. Ehhez legcélszerűbb beruházni egy jó pár méter mély vezetékre. Ami 2x4mm és sok ládán speak-on dugó van ezért az is legyen.
A táp kábel meg ahogy mondod úgy jó

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#30606) ditrichd válasza kavics325i (#30605) üzenetére


ditrichd
tag

Köszönöm a választ már meg van a páros csak össze kell szerelni nem egy high end techinka de elég kellemesen szól! Erre a fejegységre lesz kötve!
Bár remote szálnak nem igazán találtam még helyet.
Aux Fl-Fr outra rákötöm az úgy jó lesz?

(#30607) kavics325i válasza ditrichd (#30606) üzenetére


kavics325i
őstag

Mit köcc aux-ra? Mi a páros?

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#30608) ditrichd válasza kavics325i (#30607) üzenetére


ditrichd
tag

Erősítőt kötöm rá úgy értettem csak ezen nem kettő rca van mint a legtöbb fejegységen hanem több és azért írtam hogy a fl-fr ra jó lesz e.
Mac audio mpx 2500 meg egy tervezett bass reflex láda mac audio méllyel.

[ Szerkesztve ]

(#30609) duc válasza Nokedli92 (#30601) üzenetére


duc
aktív tag

Szia, ez (4-es terminál, beépíthető) akár még jó is lehet, de ha nem jó a lábkiosztása vagy valamelyik mérete akkor végső megoldásként 4 aljzatot fel lehet csavarozni az előlapra és rövid árnyékolt kábellel bekötni:

persze csak ha szeretsz barkácsolni :) Ez az életben nem szakad bele.

[ Szerkesztve ]

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#30610) kavics325i válasza ditrichd (#30608) üzenetére


kavics325i
őstag

Nem aux-ra hanem front l-r-re kötöd úgy jó.
A Mac helyett inkább már alsó kategóriás Jbl-t. Árban ua. minőségben nem

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#30611) opeter70


opeter70
senior tag

Sziasztok!

Megpróbálnám mégegyszer a kérésemet, mert korábban nem kaptam megnyugtató választ rá.
Tehát egy kicsit konkrétabban:
20-as vagy 25-ös tápkábel esetén elegendő az autó testpontjára kötni a negatívot?
Képes a kasztni megfelelően átvinni a fenti kábelméretnek megfelelő áramot?
(Természetesen a megfelelő fémtiszta kontaktus elöl-hátul az alap)

A negatív kábelezésnek nem anyagi (nem döntene nyomorba az 5m negatív kábel megvásárlása :) ), hanem inkább technikai akadályai lennének:
Szűk tűzfal átvezetés, stb....

Azért merült fel bennem, mert nagyon sok kábelszettet 5+1 méteres kiszerelésben árulnak, tehát biztos, hogy van létjogosultsága ennek is. A kérdés csak az, hogy 20-25-ös tápkábel esetén is elegendő-e a kasztni testpontja.
(Az erősítőben 2X40 A biztosíték van.)

Előre is köszönöm a választ!

(#30612) k-feri65 válasza opeter70 (#30611) üzenetére


k-feri65
senior tag

van aki szerint kell a test az akkutól,,van aki szerint nem kell...én szerintem teljesen felesleges.

értem én de le sz@..m

(#30613) opeter70 válasza k-feri65 (#30612) üzenetére


opeter70
senior tag

Értem, köszi!

A korábbi autóimban mindig külön vezettem az akksitól a negatívot, a mostaninál viszont tényleg nagyon macerás lenne. Szűk a tűzfal átvezetés, a küszöbborításokban sincs hely a 2 kábelnek, úgyhogy testelni fogok, lesz ami lesz. :)

Gondolom egyébként ez is kábelvastagság kérdése.
Egy 50-es tápkábelnél, 100-120 A-es max áramnál már biztos, hogy én sem kötném testre.

(#30614) Joe fiú válasza opeter70 (#30613) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Pedig erre azt mondanák, hogy a kasztnitól jobb test nincs és nem is kell, végső soron az akksi is a kasztnira van testelve, ez alól csak az képez kivételt, ha szanaszét van rohadva mindenhol a kasztnid..akkor én sem testelném oda..jelenleg nálam az egyik kasztnira van testelve, másik az akksira..

(#30615) kavics325i válasza Joe fiú (#30614) üzenetére


kavics325i
őstag

Nem a kasztnival van a baj hanem az áram vezetési sebességével. 40 - 80 össz ampernál nem veszed lehet észre, de felette szinte biztos.

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#30616) k-feri65 válasza kavics325i (#30615) üzenetére


k-feri65
senior tag

wodooo:)) mikor zenélsz 80 amperral?

értem én de le sz@..m

(#30617) Adonimus válasza k-feri65 (#30616) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Amikor alszanak a szomszédok.

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#30618) Joe fiú válasza kavics325i (#30615) üzenetére


Joe fiú
senior tag

De ha kasztnira testeled akkor sokkal rövidebb a kábel, ergo gyorsabban tud lemenni róla a fesz..míg ha akksire vezeted akkor minimum 3x olyan hosszú a kábel, és az akksiról a kasztnira visszavezetve csak egy plussz torlódási pont, szóval szerintem semmivel sem gyorsabb az áram elvonulás..de ez már tényleg woodo kat..de mindenesetre érdekes lenne ezt kikísérletezni..

(#30619) k-feri65 válasza Joe fiú (#30618) üzenetére


k-feri65
senior tag

télleg az áram hogyan megy??? fénysebességgel? vagy hogyan? mert ha erre alapozunk hogy lassu az áram vagy gyors,,akkor időkorrt is lehetne így csinálni??? hmmmmmm....wodooooo

értem én de le sz@..m

(#30620) opeter70


opeter70
senior tag

Szerintem nem kell ennyire túlmisztifikálni a dolgot, az áramnak nincs "vezetési sebessége" és nem tud "gyorsabban lemenni róla a fesz" :)

A lényeg itt mindössze az, hogy szinte biztos, hogy az áramkör pozitív ága (kábel) és negatív ága (kasztni) nem lesz azonos átmeneti ellenállású.
Vagy a kasztni lesz jobb vezető, vagy a kábel (ez kábelvastagságtól és az autó összeszerelési minőségétől is függ, pl. ponthegesztések minősége).

Valamikor régen, amikor még mélyebben ástam magam az autóhifibe, olvastam egy szaklapban, hogy ez az ellenállás különbség az áramkör két ága között okozhat zavarokat (sípolás, nem kívánt zajok) a rendszerben.
De az is lehet, hogy ennek csak high-end rendszerekben van jelentősége, az enyém pedig közel sem az. :)

[ Szerkesztve ]

(#30621) Joe fiú válasza k-feri65 (#30619) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Hát ez függ a két potenciál között feszültségkülönbségen, illetve magán a vezetőn..de jó a kérdés.. :DDD

(#30622) kavics325i válasza k-feri65 (#30616) üzenetére


kavics325i
őstag

Hééééjjjjjj,azé van ám áram felvétel. Nekem kb. 20+ (80-120) között. És ez zenére. Nem mindig,de van úgy,hogy nyakontekerem

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#30623) kavics325i válasza opeter70 (#30620) üzenetére


kavics325i
őstag

Szerintem meg van. És itt nem feszültségről hanem áramról(és annak erősségéről) beszélünk. Az amper megy lassabban-gyorsabban ezért optimális pl. jó közel az akksi az erősítő(K)höz. Pl. nekem mióta bekötöttem a pirosat teljesen más lett a hangja a rendszernek. Annyi,hogy a két erő és a piros között kb. 1 méter a 20-as kábel. És nem esik a fesz és előtte a gti-nek még mikor két normál 72-es akksi volt párhuzamban akkor sem volt tekercs szaga. Azóta 1x igen. Vigyázok is rá,nehogy el lőjem. :))

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#30624) k-feri65 válasza kavics325i (#30622) üzenetére


k-feri65
senior tag

Az szép 120Amp...nekem amikor volt az erős macrom-om az 470W rms el a legnagyobb hangerőnél is lakatfogó szerint kb 27-35A között fogyasztott...

értem én de le sz@..m

(#30625) Nokedli92 válasza duc (#30609) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Köszönöm a gyors segítséget, megoldottam a tanácsoddal!

Üdv, Csaba

(#30626) kavics325i válasza k-feri65 (#30624) üzenetére


kavics325i
őstag

A Bpx mért 2480rms-t tud....a gti meg 800rms-t és 5000w zeneit visel el

[ Szerkesztve ]

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#30627) shteer válasza k-feri65 (#30619) üzenetére


shteer
titán

lehet persze, csak jó hosszú hangszórókábelek kellenek ;]

..szerintem jónak tűnik

(#30628) pps1 válasza opeter70 (#30613) üzenetére


pps1
senior tag

Én autó korfüggővé tenném kérdésed.
Régebbi korrodált autóknál lehet célravezetőbb az akksitől húzni, de egészséges karosszériánál elég pl a biztonsági övhöz.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#30629) Nokedli92 válasza opeter70 (#30620) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Szeretnék adni egy jó tanácsot a testelesrol ami nekem sokat segitett. Csiszold meg jol csiszolopapirral a negativ kabelen a gyurut es a testet ahova tenni akarod. Komolyabb zenenel meg azt hallottam hogy ugy teszik a kasznira a testet hogy egy rez vasat tobb ponton is kifurnak vagy 3-4 ponton es ugy csavarjak ra a kasznira.

Remelem tudtam azert segiteni.
Nekem 120 amper van igy el vezetve meg 40 amper mert ket erositom van.

Üdv, Csaba

(#30630) kavics325i válasza Nokedli92 (#30629) üzenetére


kavics325i
őstag

Mi az ami neked 120 ampert eszik?és mivel eteted?

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#30631) Nokedli92 válasza kavics325i (#30630) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

ESX signum se1600
Exide 105Ah mar nem tudom melyik tipus pontosan.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Csaba

(#30632) gabber01 válasza Nokedli92 (#30631) üzenetére


gabber01
addikt

És ez a monoblokk hol vesz fel 120A-t??? :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30633) Nokedli92 válasza gabber01 (#30632) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Remelem jol latszik a kepen:

Üdv, Csaba

(#30634) opeter70 válasza Nokedli92 (#30629) üzenetére


opeter70
senior tag

Köszönöm a tanácsot!

Mint írtam, nálam a tökéletes fémtiszta csatlakozás alap dolog. Ez a minimum, amit egy jó kontaktusért megtesz az ember.
De ahogy elnézem, elöl az akkutól a testhez menő gyári kábelt is ki fogom cserélni, mert siralmas amit ezek gyárilag testkábel gyanánt odatettek.
Kb 10-es vastagságúnak nézem és leginkább hegesztőtrafó kábelhez hasonlatos.
Hiába lenne hátul jó testem minőségi kábellel, ha elől meg ez a tyúkbél kötné össze az akksit a kasztnival.

(#30635) gabber01 válasza Nokedli92 (#30633) üzenetére


gabber01
addikt

Berakok én neked két 100A-es biztit is, attól még nem fog 200A-t felvenni.
Ez csutkára hajtva vesz fel max 60A-t.

opeter70: jó lenne a hegesztőkábel is bőven ha vastagabb lenne.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30636) Nokedli92 válasza opeter70 (#30634) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Hmm... ezzel most gondolkodtatova tettel. Mert azt hiszem nekem is ilyen silany kabel megy az akksitol a testre. Azt hiszem megfogadom a tanacsod. Koszi a segitseget :DDD

Üdv, Csaba

(#30637) Nokedli92 válasza gabber01 (#30635) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Ha ekkora benne a gyari biztositek akkor en olyan kabelt fogok oda rakni ami ezt elbirja. lyen egyszeru. 35mm es kabellel van bekotve.

Üdv, Csaba

(#30638) ditrichd


ditrichd
tag

Múltkor én is olvastam egy cikket hogy sokan elfejtik az erősítő bekötésénél hogy a hátul elhelyezett test kábel átmérőjével arányosan meg kell emelni az akkumulátor és a kaszni között lévő kábelt is! Mert az a legtöbb esetben többek között nálam is háát semmire való! :R

(#30639) Osynho válasza Nokedli92 (#30637) üzenetére


Osynho
addikt

Azért a "Nekem 120 amper van igy el vezetve " és a "Ha ekkora benne a gyari biztositek akkor en olyan kabelt fogok oda rakni ami ezt elbirja" között van némi különbség :D

(#30640) kavics325i válasza Nokedli92 (#30631) üzenetére


kavics325i
őstag

Class A/B Analog Bass Amplifier
1 x 350 Watts RMS @ 4 Ohms
1 x 600 Watts RMS @ 2 Ohms
Lowpass Filter 40 Hz -150 Hz
Subsonic Filter 15 Hz - 55 Hz
Phase Shift 0 - 180°
Bass Boost 0 - 12 dB
Full Range Mode
Bass-Remote Controller
257 x 60 x 320/370 mm
A biztosíték nálad sajnos csak dísznek van bent.Nagy következtetéseket nem lehet róla levonni.
Az akku-ra már rá se keresek.

De az én erőmben nincs is biztosíték.

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#30641) kavics325i válasza Nokedli92 (#30633) üzenetére


kavics325i
őstag

Ha jól látom a képen ez 20-as kábelt tud fogadni?Vagy 16-ost?

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#30642) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Üdv mindenkinek.

A rádió témához visszatérve: egy régi Sony xr-7041 fejegységről mi a véleményetek? 2x2 RCA kimenet, 10 lemezes CD tár, szép Sony hang :). Szép állapot. 10.000Ft
Ennek már jó lehet a hangja? Jó az ára?

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#30643) Nokedli92 válasza Osynho (#30639) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

De nem értem akkor miert tesznek bele ekkora biztositekot? Szerintetek akkor milyen vastag kabel lenne eleg ennek az erositonek, es mekkora biztositek kellene az akksinal a kabelra tenni?
Szerintetek eleg egy Kicker L5 38cm es 2x4ohm os melynyomo meghajtasahoz?
Sajnos nincs jo ladam hozza de most akarok epittetni egyet ha rajovok hogy mekkora es milyen tipusu lada lenne hozza az idealis. Ha abban tudnatok segiteni azt megkoszonnen.
Bocsi hogy ekezet nelkul irok csak telefonrol igy gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Csaba

(#30644) zolikaDB


zolikaDB
veterán

A héten 30k plusz posta a Hollywood HXA45.

(#30645) opeter70 válasza Nokedli92 (#30643) üzenetére


opeter70
senior tag

Azt, hogy mekkora és milyen típusú láda lenne hozzá ideális, azt nem csak az erősítő, hanem az autó is meghatározza.
Ezért kockázatos építeni, vagy építtetni, mert semmi sem garantálja, hogy jól fog szólni, még akkor sem, ha helyesen van méretezve a láda.
Ezért szokták azt mondani, hogy mélyládát csak kipróbálás/meghallgatás után szabad megvenni.
Az is autó függvénye lehet, hogy zárt, reflex, vagy bandpass rendszerű láda a megfelelő.

Személyes tapasztalat:
Az én Phoenix Gold XS mélynyomóm reflex ládába szerelve már a harmadik autómban teljesít szolgálatot és amíg pl a 3-as Golfban gyönyörűen muzsikált, most a Thalia zárt csomagterében csapnivalóan szól.

Egyébként ha már itt tartunk, én is kérnék tanácsot a tapasztaltabbaktól:
Zárt csomagterű (lépcsőshátú) autókba általában melyik ládatípus a legmegfelelőbb a fentiek közül?

(#30646) zolikaDB válasza opeter70 (#30645) üzenetére


zolikaDB
veterán

Álatlában reflexet javasolják. Vagy valami free air megoldás se rossz.

(#30647) PiciPeti válasza opeter70 (#30645) üzenetére


PiciPeti
őstag

Vagy bandpass, kivezetve a síalagúton. Már ha szereted azt a fajta mélyet. (búgás)

(#30648) opeter70 válasza zolikaDB (#30646) üzenetére


opeter70
senior tag

A mostani is reflex, valahogy mégsem szól olyan jól.
Akkor kipróbálok majd más térfogatú és hangolású reflex ládákat is.
Free air-t miatt nem szeretném szétvágni a kalaptartót.

PiciPeti: Nem szeretem a bandpass ládák búgó hangját. Inkább a precízebb megfogott mélyeket szeretem.
Síalagút meg nincs is a Thaliában. :)

Viszont erről támadt egy ötletem:
A kalaptartóból kiveszem a gyári 13 centis hangszórókat (úgyis ki vannak kötve), csak a rácsot hagyom a helyén.
Így nem lenne teljesen zárt a csomagtartó, hanem a két lyukon keresztül átjárás lenne az utastérrel.
Nem biztos, hogy bejön, de egy próbát megér.

Vagy így gondoltad a bandpasst, hogy maga csomagtartó funkcionálna kvázi bandpass ládaként?

(#30649) kavics325i válasza opeter70 (#30648) üzenetére


kavics325i
őstag

ZZZZáááárrrtttt láááádddáááátt neki

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#30650) Nokedli92 válasza opeter70 (#30648) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Nekem lepcsoshatu az autom es reflex ladam van.
Amugy a kalaptartoban levo hangszoroid nem teszi tonkre a melylada? Azert kerdem mert egy legterben van vele.

Üdv, Csaba

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.