Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30301) bence007


bence007
tag

Sziasztok!

20-25.000 Ft.- környékén keresnék fejegységet!Egy Audi a3-ba lenne beszerelve.
Audio System 165 Mx+ első szettet veszek hozzá és egy régebbi Alpine erősítőt.

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy a hátsó üléseknél is van hangszóró , azt érdemes használni?

Köszi!

(#30302) kiss8671


kiss8671
tag

sziasztok nekem van az autómba egy gladen audió rs165 és egy pioneer avic d3-as fejegység szerintetek ez így jó választás volt?

(#30303) kiss8671 válasza kiss8671 (#30302) üzenetére


kiss8671
tag

vagy mi a véleményetek?

(#30304) kavics325i válasza kiss8671 (#30303) üzenetére


kavics325i
őstag

Az., hogy próbáld ki az 5 percen belüli szerkesztést

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#30305) kiss8671 válasza kavics325i (#30304) üzenetére


kiss8671
tag

köszönöm más valami? :D

(#30306) kavics325i válasza kiss8671 (#30305) üzenetére


kavics325i
őstag

5e-t adok értük!

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#30307) kavics325i válasza bence007 (#30301) üzenetére


kavics325i
őstag

Ha régebbi Alpine erősítőt keresel magadnak akkor feltételezem,hogy a minőséget részesíted előnyben ennek fényében,NE 20-25 körül keress fejet és vagy régebbi aktív fejben gondolkodj,vagy ha fontos a modernebb adathordozó formula akkor pedig sokkal drágábban tudsz fejet venni. Vagy még ha nem a minőség a lényeg akkor pon' nem fontos,hogy öreg legyen az alpiné vagy akármilyen használt erő is megteszi. Amennyire....

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#30308) bence007 válasza kavics325i (#30307) üzenetére


bence007
tag

Konkrét márkát,típust tudnál ajánlani?Fontos lenne az Usb-ről lejátszás!

Köszi! :R

(#30309) lcee79


lcee79
őstag

Tud valaki mondani, egy jó teszt cd-t? Ami tartalmaz mindenféle frekvenciatartományú hangokat, stb, ami kell...
Ha ma megjön a sub-om kíváncsi lennék pl milyen mélyről indul, és esetleg vannak-e lefedetlen részek és ehhez hasonlók.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30310) kavics325i válasza lcee79 (#30309) üzenetére


kavics325i
őstag

Nekem ez most a mély kedvencem:
-Emeli Sandé And The Bryan Ferry Orchestra-Crazy In Love (Kid Koats Version)
Ha ezzel legalább úgy elbánik a tied mint az én mélyem akkor "nem lehet olyan rossz" :D

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#30311) kavics325i válasza bence007 (#30308) üzenetére


kavics325i
őstag

Sajnos nem. Nekem konkrét típus volt amit akartam és fontos volt,hogy új legyen emiatt nem is nézelődtem szinte semennyit és ezért nem tudok ajánlani. De szerintem az én fejegységem Neked nem kell.Attól olcsóbbat én nem ismerek. De nyugalom,majd jönnek a többiek és majd ajánlanak,csak megkell várni őket.

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#30312) lcee79 válasza kavics325i (#30310) üzenetére


lcee79
őstag

Megnézem :) A vége az nem kid koats, ugye? Olyat nem találtam, csak ilyet :)
Emeli Sand & The Bryan Ferry Orchestra - Crazy In Love (Kid Koala Version) A Nagy Gatsby soundtrackről ugye?
Bár nem pont ilyenre gondoltam, hanem inkább tesztlemezre, egyszer kaptam kölcsön, de nem tudom már mi volt a neve...

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30313) 4ron válasza gabber01 (#30300) üzenetére


4ron
senior tag

Valami ilyesmi Hertz-et néztem ki én is. Fejegységből elég az USB. Kösz a segítséget.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#30314) kavics325i válasza lcee79 (#30312) üzenetére


kavics325i
őstag

Vagyis annak egy mixe-nekem így van szám címnek valszeg neked nem jól,mert pl. Sandé,de attól még lehet elírva
A szintetikus 20hz stb. az csak egy darab hang,de pl. ilyen zenében teljesen másképp jönnek elő a tulajdonságok. De ha akarsz egy nehezet akkor Madonna-The power of good-bye. Kizárólag veszteségmentes formátumban!!!! Na ott felkötheted a gatyát. A Nemes Józsi is csak pislogott amikor megmutattam neki,hogy mit tud a rendszere :D

[ Szerkesztve ]

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#30315) lcee79 válasza kavics325i (#30314) üzenetére


lcee79
őstag

Egy másik helyen Sandénak van írva, az mindegy, de úgy látom, hogy ennek leginkább ez az egy veriója létezik :)
Megnézem a Madonnát is, autóban még úgysem hallgattam :)

Azért vagyok nagyon kíváncsi, mert a spec alapján 24 hertztől szól...
beszerelve mondjuk, csak pénteken lesz...De addigra gyűjtök némi anyagot amivel ki lehet próbálni :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30316) kiss8671


kiss8671
tag

valaki nem tudna nekem ajánlani egy jó kis fejegység szerelőt?

(#30317) kavics325i válasza lcee79 (#30315) üzenetére


kavics325i
őstag

Nem a papírnak kell tecceni hanem a fülednek :)
Vagy pink just give me a reason. Ha ott meghallod úgy és olyan hangosan ahogy kell,akkor jó helyen jársz

[ Szerkesztve ]

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#30318) kavics325i válasza lcee79 (#30315) üzenetére


kavics325i
őstag

.

[ Szerkesztve ]

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#30319) lcee79 válasza kavics325i (#30317) üzenetére


lcee79
őstag

Már látnám/hallanám! :) De még a futár sem ért vele ide, még csak 3-4 között hozza... Most hívtam...
És akkor a beszerelésig még várnom kell 2 napot...
Akkor már utána végre hallgathatom is, a rencerem :)

Amúgy lenne egy szakmai kérdésem egy olyan subnak aminek 150W RMS, és 300W a max zenei terhelhetősége, mekkora erősítővel lehet max meghajtani, hogy ne legyen neki sok? És mi a legideálisabb?

Itt a fórumon olvasok többféle variációt is, kíváncsi lennék ennél a konkrét esetnél mi a meglátás?

köszi!

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30320) kavics325i válasza lcee79 (#30319) üzenetére


kavics325i
őstag

200w-tól 450-ig kb.

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#30321) lcee79 válasza kavics325i (#30320) üzenetére


lcee79
őstag

Elég soknak tűnik elsőre mindegyik érték :)
Akkor még bőven alatta vagyok a max értékeknek, ha esetleg cserélnék az idő folyamán erősítőt :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30322) Joe fiú válasza lcee79 (#30319) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Én pl. a 250W-os szubomat hajtottam 600W-tal is mégsem lett baja, ez teljesen beállítás és szubfüggő, hogy mi jó , és mi nem jó neki. Így látatlanban egy 200W RMS körüli erősítő jó lehet, de az sem mindegy milyen erősítő, két eltérő felépítésű erősítőnek ugyanazon megadott teljesítményadata közel sem biztos, hogy egyforma.

(#30323) kavics325i válasza lcee79 (#30321) üzenetére


kavics325i
őstag

Én a 800 W rms mélyemet hajtom kb. 2 kW - al. Mégsem panaszkodik. Pedig az annyit kap :)

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#30324) footy válasza kavics325i (#30317) üzenetére


footy
addikt

Ezt csak megerositeni tudom. Csinaltam kocsiban teljesen linearis frekimenetet es egy nagy szar volt :K

[ Szerkesztve ]

(#30325) lcee79 válasza Joe fiú (#30322) üzenetére


lcee79
őstag

Jelenleg a STEG 45.4 hídba kötve 135W-al lesz ami meghajtja...
Mivel úgy döntöttem, hogy nem veszek még egy erősítőt.

De meggyőztetetk, hogy nagyobb teljesítmény akkor nem probléma :)

Max az lesz idővel, hogy ezt az erősítőt cserélem le valami hasonlóan jó, de azért bőven nagyobb teljesítményű 4 csatornásra. Majd meglátom, hogy lesz e rá szükség miután meghallom, de most egy ideig nem,
mivel úgy volt hogy költök a rendszeremre 20.000et, egy hangszórószett erejéig, és most már 100.000 környékén tartok...De mondjuk a végeredmény nem is az lesz mint a hangszóró esetén :)

(#30324) footy: akkor mindegy is, majd kipróbálom a kedvenc (bár ez egy relatív fogalom, mivel van néhány ezer szám amit szeretek :) ) zenéimmel.

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30326) kavics325i válasza lcee79 (#30325) üzenetére


kavics325i
őstag

Hát igen...én is csak "zenét" akartam a kutyás autómba. Aztán....

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#30327) lcee79 válasza kavics325i (#30326) üzenetére


lcee79
őstag

Nálam az volt a fő probléma, hogy általában lett volna még akár több pénzem is rá, de most, hogy megszületett a 2. kislányom, ez volt a legrosszabb időzítés hogy erre kellett költeni, meg ezzel ennyit foglalkozni, de ha már költök, akkor legyen jó, mert akkor nem volt értelme az egésznek :) És gagyit sem akartam semmiből...
Most már hogy így alakult, majd már van kiindulási alap a fejlesztéshez :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30328) orbano válasza kavics325i (#30314) üzenetére


orbano
félisten

ha már fingatás, akkor ott van a yello the expertje :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#30329) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

~20k -ért milyen hangszóró szettet érdemes nézni?
eddig ezek vannak a listába:
Audio System CO 165
Audio System MX 165

:R

[ Szerkesztve ]

(#30330) orbano válasza detroitrw (#30329) üzenetére


orbano
félisten

az MX az jó. koaxot ne vegyél.

A vér nem válik VAZZE!™

(#30331) detroitrw válasza orbano (#30330) üzenetére


detroitrw
addikt

gondolom ahoz kell még külön váltó is

és valami alternatív márka/típus?

[ Szerkesztve ]

(#30332) orbano válasza detroitrw (#30331) üzenetére


orbano
félisten

nem kéne, adnak hozzá. persze cask egy egyszerűbbet. más márkában ilyen áron normális hangú... hát még a hertz dsk-t szoktuk ajánlani, de az inkább hangos, mint jó. persze kérdés mik az igények.

A vér nem válik VAZZE!™

(#30333) detroitrw válasza orbano (#30332) üzenetére


detroitrw
addikt

az igény zenehallgatás (szal nem bömböltetés ...)
dls k6?

(#30334) orbano válasza detroitrw (#30333) üzenetére


orbano
félisten

passz, akár még jó is lehet :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#30335) kavics325i válasza orbano (#30328) üzenetére


kavics325i
őstag

Ezt találtam:
Yello - Touch Yello

Adatsebesség : 5 553 Kbps
Csatornák száma : 2 csatorna
Mintavételezési gyakoriság : 192 KHz
BitDepth/String : 24 bit

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#30336) orbano válasza kavics325i (#30335) üzenetére


orbano
félisten

bingo. ezt hol találtad? ilyen minőségben el tudnám én is viselni :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#30337) kavics325i válasza orbano (#30336) üzenetére


kavics325i
őstag

átküldhetem,ha kell.....csak sokáig tart dropboxra ráhuzni(lassú a feltöltésem)de feltöltöm magamnak is és majd átküldöm a linket ha kell

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#30338) gabber01 válasza kiss8671 (#30305) üzenetére


gabber01
addikt

Utólag mit mondjunk?
Amúgy a szett jó, a fejegység meg pfff...ennyi pénzért biztos jó (valamire).

kavics325i: Ömm, ez a Yello-s móka engem is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30339) imi314


imi314
senior tag

Üdv,bekötöttem az erősítőt és a subot, az a problémám,h előjőtt a generátorzaj ez mitől van és mit tudok tenni ellene?

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#30340) gabber01 válasza lcee79 (#30309) üzenetére


gabber01
addikt

Ha jó mélyek kellenek :D.

Persze jobb minőségben lenne az igazi.

imi314: az RCA-t és a tápkábelt vidd külön oldalon.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30341) orbano válasza kavics325i (#30337) üzenetére


orbano
félisten

utánanéztem, meg lesz az gyorsabban is, szerintem onnan, ahonnan Neked is, köszi :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#30342) kavics325i válasza orbano (#30341) üzenetére


kavics325i
őstag

Nekem innen van :DD
http://www.discogs.com/Yello-Touch-Yello/master/187821

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#30343) imi314 válasza gabber01 (#30340) üzenetére


imi314
senior tag

Az akksi nekem hátul van. Az erősítőtől 20 centire.

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#30344) 4ron


4ron
senior tag

Alighanem rájöttem mi a baja a mostani fejegységnek. Mintha nem lenne rendes kontakt. Az előlapot felrakom és ha rányomom és ott tartom a kezem, akkor működik. Viszont ha elengedem, azaz nem tartom rajta a kezem, akkor kikapcsol. Ezzel mit lehet kezdeni? Javítható?

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#30345) lcee79 válasza gabber01 (#30340) üzenetére


lcee79
őstag

Megnézem ezt is...
fast and furious 3 soundtracken van látom :)

Megjött tegnap a mélynyomó, elég dizájnos középen rockfort fosgate felirattal :), pont passzol a láda színe is színe is az autóba, mintha mindig is a része lett volna :)
már várom hogy kipróbálhassam :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30346) gabber01 válasza lcee79 (#30345) üzenetére


gabber01
addikt

Fast & Furious 5 OST-n van, de majdnem stimmelt ;) :D

aaron111: sztem hagyd a fenébe, cseréld le arra a Pio-ra. Nem nagy befektetés, de annál a fosnál 100x jobb.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30347) lcee79 válasza gabber01 (#30346) üzenetére


lcee79
őstag

Ja csak az előadót néztem először, a 3-ason másik zenéje van...
Na mindegy mindegyik megvan flac-ban :)

Az lehet a 45W-os nem túl combos erősítő miatt, hogy néha olyan mintha halkabb lenne az első szett, mint a fejegységre kötött hátsó?
Mondjuk nincs maxra húzva az erősítőn a GAIN, de főleg alacsonyabb hangerőn mintha a hátsót hallanám... Régebben mikor nem volt erősítő, nem is hallottam a hátsó hangszórókat...
Érdekes...

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30348) lcee79 válasza kavics325i (#30314) üzenetére


lcee79
őstag

Megnéztem ez a Madonna-The power of good-bye megvan 24bit 96khz-es formátumban, de flac-ban (bakelitről lett szedve)
Azt nem tudom, hogy abból, simán visszakonvertálom wav-ba (mert pio nem tud flac-et) akkor konvertálás után is megmarad minden tulajdonsága?
Nem lesz belőle sima 16 bit 44,1 khz?
Ilyet még nem próbáltam... Sima cdből kreált wav-nál nem volt ilyen probléma, mert legrosszabb esetben cd minőség lesz :),
de most pont azt nem akarom, hanem legyen jobb :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30349) orbano válasza lcee79 (#30348) üzenetére


orbano
félisten

wavba belemegy magasabb felbontású anyag, a kérdés, hogy a fejegység be tudja-e olvasni, és ha be is tudja, ténylegesen ilyen formátumban küldi-e tovább, mit kezd vele a hangproci, a dac, stb.
illetve kérdés, hogy van-e értelme.

A vér nem válik VAZZE!™

(#30350) lcee79 válasza orbano (#30349) üzenetére


lcee79
őstag

Hát igen ez is igaz
DAC... Nem tudom milyet tesznek egy 2 éve 30.000-be kerülő pio fejegységbe, leginkább, ami a létező legolcsóbb, legegyszerűbb, légsemmitérőbb :D A pio a készülék weboldalán nem jeleníti meg, tehát nem dicsekszik, semmi márkás cuccal, így nincs is benne olyan :)
pontosabban ezt írja: D/A Converter : Digital-direct signal transmission :F konkrétan nem tudom mit takar ez

De mivel így van meg a zene kipróbálom, és majd kiderül :D

Otthon a DUNE BASE 3.0 az elég jól oldja meg ezeket a dolgokat, és ahhoz át sem kell konvertálni, mert felismeri a flac-ot is, meg a D/C konvertere is jónak számít az átlag médialejátszókhoz képest :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.