Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30951) shteer válasza opeter70 (#30950) üzenetére


shteer
titán

Nem szabad kerdezni, meg kell csinalni amikor nincs otthon :)

..szerintem jónak tűnik

(#30952) gabber01 válasza opeter70 (#30950) üzenetére


gabber01
addikt

Miért, ő engedélyt szokott kérni hogyha cipőt vesz? :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30953) opeter70 válasza gabber01 (#30952) üzenetére


opeter70
senior tag

Na jó, de ez az ő autója (ezt elfelejtettem mondani). :)
Leginkább csak ő hallgatná.
Engem csak elkapott a "gépszíj" és eljátszottam a gondolattal, mert az enyémben nincs 10 centis hangszórónak hely.
Sose halottam még 3 utas rendszert szólni, bár állítólag elég nehéz jól beállítani műszerek nélkül.

(#30954) gabber01 válasza opeter70 (#30953) üzenetére


gabber01
addikt

Igen, nehéz beállítani. Több eszköz, több hibalehetőség. Kb. olyan mintha valaki szabad szemmel állna neki monitor színhelyességet a megfelelő hőmérséklethez beállítani a lehető legnagyobb kontrasztarányt megtartva.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30955) Peti66


Peti66
senior tag

A helix oldalán van egy letölthető agyon/nagyon konfigolható vadiúj DSP programm....De figyelem,itt ám oda kell
figyelni a dolgokra,mert érdekes dolgok történhetnek...Kell hozzá mikrofon is,anélkül demó üzemmódban van.
És laptop se árt ha van :) nem szir sz@r progi 50mega kb :K[link]

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#30956) gabber01 válasza Peti66 (#30955) üzenetére


gabber01
addikt

Ehhez gondolom nem igazán elég egy 5000Ft-os mikrofon :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30957) drunkyboy


drunkyboy
aktív tag

Üdv ismét a szakiknak! Adott már ugye az AS Xion 165-ös első szettem, viszont a Hollywood HXA45-ös erősítőből sajnos nem lett üzlet.
Most keresek használtan 4 csatornás erőt kb 30ezerig, ami hídba kötve meg tudja hajtani a szettet.

Találtam Xion erősítőt is, bár ez a kisebb változat:

Audio System X-Ion 70.4 ----> 25 000 Ft

Valamint az alábbiak jöhetnének még szóba szerintem:

Infinity Reference Series 7541a ----> 25 900 Ft
Rockford Fosgate Power 551X ----> 25 000 Ft
Axton C502 ----> 30 000 Ft
Magnat Black Core Four ----> 30 000 Ft

Mi a véleményetek, valami tapasztalat a fentiekkel illetve valami másra javaslat? (Kipróbálni valószínűleg egyiket sem tudom, a világ végén vagyok :) )

[ Szerkesztve ]

(#30958) 14adam válasza drunkyboy (#30957) üzenetére


14adam
addikt

holnap elvileg megveszik az erősítőm. Ha mégse így lenne lesz egy kicx kap 44-em eladó ha érdekel

(#30959) drunkyboy válasza 14adam (#30958) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Köszi az ajánlatot, egyenlőre várok a hifisek válaszára az ügyben. A kap44 is belefér a fenti listába, szerintem az is jó lenne a szetthez.
Amúgy mennyiért adod?

Közben utánanéztem, a Magnat szerintem elég jó lenne, de sokat kérnek érte használtan, akkor inkább újan, már van 100Euro körül külföldről.

(#30960) shteer válasza drunkyboy (#30957) üzenetére


shteer
titán

uD 4.300? :)

..szerintem jónak tűnik

(#30961) PiciPeti


PiciPeti
őstag

Üdv Urak!

Valakinek van tapasztalata erről az erősítőről? [SONY XM - 5540F]

Crunch 480-at váltana. Kicsit a dinamikán szeretnék javítani, ami valószínű meg is jönne (2x30A bizti), de kérdés a hangminősége.
Mi a véleményetek ezekről az öreg Japán erősítőkről?

[ Szerkesztve ]

(#30962) Peti66 válasza gabber01 (#30956) üzenetére


Peti66
senior tag

Áhhh, ne gondold túl....A Pio Dex p99r a mi most van,nagyon gázos a gyári kondenzátor mikrofonja :B
A Genius sztereo jack-es szintén kondenzátoros mikrofon is van olyan.De, mint mindig és persze Te is tudod
a fület nem helyetesíti semmi.Támpontnak jó,sőt nagyon is,de a további finomítások már nem képezik a progi részét.... :) Nem mellesleg Az-x kollega technicista orientságálból kifolyólag sok mérési kísérletnek vettette alá
a Volvo S60-át vagy két éve.Nos, amiben fejlődőtt a progi az többek közt a visszhang/fázis kompenzációt érintette.Az előző verziók becsapósak voltak,Ezt Az-x kollega is észrevette,ill kferi is(ha jól tudom) mert lehet együtt csinálták.Voltak itt fent képek is a mérésekről :K

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#30963) Peti66 válasza drunkyboy (#30957) üzenetére


Peti66
senior tag

Szerintem, Te már tudod a befutót ;) A Xion 4cs-is erő passzol a Xion szettedhez.Ez mondjuk evidens,mert egymáshoz lettel passzítva a gyárban.Nekem nem volt ugyan ez a típus.De,ódákat hozsanáznak, zengedeznek mindenfele...
mint az ár érték/minőség megtestesítőjéről.A Microdimsion-t se téveszd szem elől,mert finom hangú minőségi darab.Az ajánlott Kicx szintén jó db és nem fogy ki belőle a szufla nagy hangerőn sem..Már ha ez számít.
Persze nyilván,ha a tápoldal is a helyzet magaslatán van.Dinamikában viszont valahogy így nézne ki a sorrend:? :U
1,Kicx---->2,Xion------>3, Microdimension Bár, és szerintem(is) ezt többen meg fogják erősíteni,ettől az "utolsó-tól" várható a legfinomabb zenei részletek megjelenítése...Nyilván,ez műfajfüggő...Ha,és ezek kombinációja akkor a Steg vagy a Mosconi háza táján érdemes szétnézni.A jó és természetes középtartományt tudják nehezen összehozni az erősítőket gyártó cégek sajnos.. És ez még csak nem is az ár-tól függ :N
Az alább(amiket felsoroltál) én nem választanám,mert vérszegénységben szenvednek igencsak középen.(sáv)
Nézhetnek ki szerintem bármilyen bizalomgerjesztően,ha csapnivaló a középtartomány ;)

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#30964) Peti66 válasza Peti66 (#30963) üzenetére


Peti66
senior tag

Viszont,ha egyszer majd kettesével szednéd a lépcsőket :)akkor az a Helix A 4 meg a "többi"..cserébe viszont jó eséllyel lehet dobogós helyeket begyűjteni itthon és külhonban is :D De, a feljebb vázolt alternatívák sem adnak okot a szégyenkezésre ;) A Xion szett okos választás volt a költségtakarékosság/minőség jegyében :K

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#30965) Peti66 válasza PiciPeti (#30961) üzenetére


Peti66
senior tag

Szintén Az-X-nek volt ilyenje.Finom hangúnak tartotta...Meg volt neki Helix A4.+még egy rakat Helix erő. És az összes Phönix Gold zx sorozat duplázva persze :)) meg Audison Vr 409 stb stb stb.Rá írsz ,lehet bővebben kifejti a véleményét :K

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#30966) PiciPeti válasza Peti66 (#30965) üzenetére


PiciPeti
őstag

Köszi!

Írok neki. De akkor nem lehet rossz. ;)

(#30967) drunkyboy válasza Peti66 (#30963) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Köszi a tartalmas választ, és tényleg igazad van abban is, hogy a Xion felé hajlok leginkább. Ha valami véletlen folytán nem jönne össze a bolt, akkor a következő nálam shteer Udimensionja (a CS-n már nézegettem azt is, bár kicsit több a keretnél :( ), utána a Kicx. Végülis, ahogy leírtad, bármelyiket választom, egyikben sem fogok csalódni.
Na azért a megmérettetéssel még várjunk, ha egyszer elkészül a rendszer, akkor többet nem nyúlok hozzá, az lesz a végleges... Mondom én, erre mit mondott egy autóhifis? Fél év, egy év múlva már keresni fogod, hol lehet jobbá tenni, mit lehet még jobbra cserélni:)

[ Szerkesztve ]

(#30968) gabber01 válasza drunkyboy (#30967) üzenetére


gabber01
addikt

"Na azért a megmérettetéssel még várjunk, ha egyszer elkészül a rendszer, akkor többet nem nyúlok hozzá, az lesz a végleges... Mondom én, erre mit mondott egy autóhifis? Fél év, egy év múlva már keresni fogod, hol lehet jobbá tenni, mit lehet még jobbra cserélni:)"

Háhá!!! Hogy ez mennyire így van!!! :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30969) Peti66 válasza drunkyboy (#30967) üzenetére


Peti66
senior tag

Van kferi-nek 1vagy2db 4csatornás Helix-e..a komolyabbik szériákból(ha még megvannak :U ) Vagy
+Soundstream lill woondert is érdemes nézni,mert ez is pld a felnőtt ligában játszik ;) :K Ezen túl is van élet
természetszerűleg,de ott már meredekebb az árcédula....(jóval) :K

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#30970) pps1 válasza drunkyboy (#30957) üzenetére


pps1
senior tag

Hifonics Gemini VII :K :K :K

[link]

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#30971) pps1 válasza Peti66 (#30969) üzenetére


pps1
senior tag

Úúú, az a "kis csoda" a valaha épített leggagyibb erősítője a soundstreamnek.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#30972) _Lacos_


_Lacos_
tag

Sziasztok!

Nagynehezen sikerült kiválasztanom a kocsiba egy uDimension Element 6 comp szettet, ez elvileg befér az ajtóba mindenféle kiemelés nélkül, erre sehol nem találok a neten. Procinemától betegség miatt nem lehet rendelni, Martincarnál nem biztos, hogy beszerezhető (még várok a visszahívásra). Hol keressem még? Vagy esetleg használtan nem tud valaki?

N36L, X61, X200.P8700/4G/830SSD/AFFS, L520/830, Pug306RG1.6, SONY50W829

(#30973) MunezXBK válasza _Lacos_ (#30972) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Procinema-tól ne is akarj rendelni, pár éve lehúzta a redőnyt.

(#30974) lautnermark válasza drunkyboy (#30957) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Stevienek van eladó hxa45 , 2468 hsz.
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9122413

(#30975) lautnermark válasza _Lacos_ (#30972) üzenetére


lautnermark
aktív tag

A hivatalos hazai forgalmazónál próbáltad?
http://gmaudio.hu/

ill. kérdezd meg Szakált is, hátha van a raktár mélyén:
http://gulacsigalery.hu/

[ Szerkesztve ]

(#30976) k-feri65 válasza Peti66 (#30969) üzenetére


k-feri65
senior tag

ign van a4,,, hxa 20,,, hxa 40...de nem tudom melyiktől válnék meg,,,

értem én de le sz@..m

(#30977) drunkyboy válasza Peti66 (#30969) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Húú, most aztán válogathatok :) Nagyon köszi mindenkinek az ajánlásokat, tényleg nagyon jó erő mindegyik, de most már boltolom a Xiont, az lesz a "végleges"... Egyenlőre. :U

[ Szerkesztve ]

(#30978) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Ha valaki esetleg kezdő szettet szeretne vásárolni, akkor van egy AS MX165Plusom eladó, normális hangváltóval és normális kábellel...

(#30979) gabber01 válasza Joe fiú (#30978) üzenetére


gabber01
addikt

Egy Hertz DSK 165 középhez és MacAudio 2.16 StarX magashoz hogyan viszonyul?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30980) Joe fiú válasza gabber01 (#30979) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Hallani kellene az összeállítást, külön-külön hallottam már Hertz és Mac szettet, nekem egyik sem tetszett, a Hertz közepénél szerintem zeneibb az AS, viszont a Hertz kickje talán ütősebb alsótartományban, míg az MX középtartományban jobb..illetve az MX a leghangosabb szett amit eddig hallottam..

(#30981) gabber01 válasza Joe fiú (#30980) üzenetére


gabber01
addikt

Igazából filozofikus kérdés volt csak. :) Én is hallottam már MX-et, de a Hertz közepével sincs bajom, viszont a StarX magasa szerintem szebben szól, mint az MX-é, legalábbis nekem, lágyabb. Mély tekintetében nem tudok nyilatkozni, mert az én ajtómban kb. semmi mélyet nem produkál a Hertz, talán egyszer meglesz a szigetelés hozzá. Ráadásul DLS váltót használok hozzájuk, a Hertzé vhogy sehogy sem stimmelt nekem.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30982) Joe fiú válasza gabber01 (#30981) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Igazából az sem mindegy, hogy milyet hallottál, milyen rendszerben, én Radion váltójával használom a szettet, így a magas eléggé vissza van fogva, plussz a Kenwood fej eléggé belágyította a magas hangját, szóval tökéletes volt, viszont az Alpine9855 meg nagyon sokat dob a magason, egyből bántó lett a szett, visza kellett vegyek a magas hangokból, illetve 2db-lel a szett hangerejéből mert leüvöltötte a fejemet...egyébként a DLS váltó becsapós lehet, az nagyon sokat lágyít a hangon, azon sem csodálkoznék ha az miatt nem lenne jó a kicked. Agyonszigetelt ajtóban hallottam a DSK kicket, az elég meggyőző volt, de a hangja.... :(

(#30983) Big M


Big M
tag

Helló!
A jövő héten kerül hozzám az új gép, egy régebbi kombi Audi. Szeretnék bele patent zenedobozt, jó hangzással, elérhető áron. rap-et és elektronikus zenét hallgatok, Olyan minőségi cuccot képzelek el, aminek ha odatekerek akkor is szóljon szépen, de nem akarom az egész csomagtartót telepakolni audioval.
Mit ajánlotok? Mennyiből lehet kihozni egy becsületes hangot, fejegységgel együtt?
Köszönöm a segítséget!

(#30984) MunezXBK válasza Big M (#30983) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Csak láda + erősítő?

Amúgy van hi-fi topik. ;)

(#30985) Big M válasza MunezXBK (#30984) üzenetére


Big M
tag

láda, erősítő, fejegység, és akkor már lehet hogy érdemes lenne a gyári 4 hangszórót is cserélni

(#30986) kavics325i válasza Big M (#30985) üzenetére


kavics325i
őstag

a gyári 4-ből csak az első kettőt...

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#30987) PiciPeti válasza kavics325i (#30986) üzenetére


PiciPeti
őstag

Kb 100e-től, ha nem veted meg a használt cuccot, és megcsinálod magadnak. Ha új kell, és szakember szereli be akkor inkább 200-250e.

Hopp, nem kavicsnak... :B

[ Szerkesztve ]

(#30988) kavics325i válasza PiciPeti (#30987) üzenetére


kavics325i
őstag

igen,mert nekemcsaka....

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#30989) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Ezek szerint marad az MX165, es az utoda 3 Ohm-os lett es 63mm vastag?? Rosszul tudtam, h a Gladen lesz az uj markanev? -> [link]

[ Szerkesztve ]

(#30990) Joe fiú válasza zolikaDB (#30989) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Audio System márkanév alatt szerintem csak Németországban forgalmaznak, de javítson ki valaki ha tévedek, Gladen név alatt exportálják a cuccokat.

(#30991) zolikaDB válasza Joe fiú (#30990) üzenetére


zolikaDB
veterán

Lázár audionál van ilyen szett 22k-ért.

(#30992) opeter70 válasza Joe fiú (#30990) üzenetére


opeter70
senior tag

Akkor most Gladen vagy nem Gladen?
M vagy MX ? :)

Vagyis ez az M széria az MX utódja?
Ha valakinek esetleg van tapasztalata, hogy ez hogy viszonyul hangban az MX-hez, ossza meg velem (velünk)!
Árban mindenesetre nagyon jó.
Egyébként ha jól látom, az X-ion-ból is csak X lett.

(#30993) Joe fiú válasza opeter70 (#30992) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Az M, az MX utódja, a Gladen meg testvércsalád, Gladen név alatt is megvannak az ugyanolyan kategóriájú cuccok mint az AS családjában. Nagy különbség szerintem nem lehet hangban, a kick ami változott, majdnem mind 3 ohmos már. Haverom szerint a régi MX család jobb mint az új, nekem nincs tapasztalatom.

(#30994) zolikaDB válasza Joe fiú (#30993) üzenetére


zolikaDB
veterán

Annyi, h a 3 ohmos hangosabb alapbol. Megint mashol meg azt irjak (?), h a Gladen RS pl nagyon eltalalt szeria.

(#30995) Joe fiú válasza zolikaDB (#30994) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Nekem volt RS12-m, az határozottan nem vált be nekem, az MX12 sokkal jobban tetszett..attól, hogy kisebb az impedencia nem feltétlen lesz hangosabb, vagyis érzékenyeb, sőőt..csak könnyebben hajtható, jobban terhelhető, amúgy az Xion kickem, ami már szintén X széria az 2 ohmos, majd elválik, hogy mennyire hangos és mire megy a Steg 125W RMS-ével :DDD

(#30996) Peti66 válasza Joe fiú (#30995) üzenetére


Peti66
senior tag

Én is körözök egy Steget,de az csak 2x50 Watt-os :DDD ilyen pirosat ni...
Elég volna egy is.... :K MSK 50 sc :)) Master Stroke...
ez, meg itt a bele a 2x50 Wattosnak :Y

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#30997) Joe fiú válasza Peti66 (#30996) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Nem egy sűrűn szaladgáló példány, kíváncsi lennék, hogy arról a "Kis" erősítőről mennyi is jön le valójában, mertkétlem, hogy 50W, de nekem ez már földöntúli kategória, elég a 75.4 meg a QM 120.2 :)

(#30998) PiciPeti válasza Peti66 (#30996) üzenetére


PiciPeti
őstag

Nem értem... Szórakoztok itt az 50W-okkal... Lehet venni fain 1800W-osat. First Austria-tól. A sógorok csaknem gyártanak gagyit... :D :D

1800W van elrejtve a képen:

First Australia 1800W

Irónia OFF... :DDD

(#30999) Peti66 válasza Joe fiú (#30997) üzenetére


Peti66
senior tag

Na jahh,ezt majd kifelejtettem :B hídban 0,5Ohm-on 11-14V-ig 1400 Watta :) De, 0,25 Ohm stabil amúgy..
Igaz milyen szép :) De,sajnos még élőben nem volt szerencsém eme klassz Steg-hez :O
De találtam egy vidit Még így vidin keresztül se szól sz@rul..
Hát még "élőben"....Érdemes ránéznetek a többi vidijére[link] is :K

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#31000) Peti66 válasza PiciPeti (#30998) üzenetére


Peti66
senior tag

De, legalább az elektronoknak nem állja az útját semmi oda nem illő "kacat"... :DDD

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.