Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30501) Osynho válasza sixer66 (#30500) üzenetére


Osynho
addikt

Nem értem a bajodat. Többen is segíteni próbálunk neked. Műanyagból eleve nem jó a kiemelő keret, tehát érdemes mdf-ből csinálni. Nem földöntúli anyag, kapható asztaloséknál, akik ki is vágják neked a karikát (nem kell ismerősnek, havernak, rokonnak se lennie). Bemész, elmondod mi kell, megcsinálják. Nekem sikerült. Hogy mekkora kell bele, az a hangszóró és az ajtó függvénye. Ezt pedig egy mérőszalaggal le tudod mérni. Szívesen. ;)

(#30502) kavics325i válasza sixer66 (#30500) üzenetére


kavics325i
őstag

Bammeg nem szoktunk ilyen műanyag kiemelő keretet használni mer szar. 2e forint egy gagyi dekopir fűrész meg valamilyen lap és hipp hopp barbatrükk

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#30503) gabber01 válasza sixer66 (#30500) üzenetére


gabber01
addikt

Akkor csináld gyantából... Tessék, nem MDF!

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30504) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Üdv emberek.
Mint már írtam a rendszeremben hallik egy kicsi generátorzaj de csak akkor ha nagyon fülel az ember. Ma reggel beindítottam a kocsit és üvöltöttek a hangszórók, a kulcs elfordítása is hangos volt de az alapjárat már elviselhetetlen volt és akkor még nem is adtam gázt.
Egy másik rádiót betéve csak eredeti, nagyon halk generátorzaj hallik de amint berakom az újat megint nagyon hangossá válik.

Tényleg a rádió hibás? Foglalkoznak velem a garanciával ha nincsen szakszervizes papirom, hogy beszerelték? Mert ISO szabványos... de sose lehet tudni.

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#30505) PiciPeti válasza Adonimus (#30504) üzenetére


PiciPeti
őstag

Pioneer?

Ha RCA test bizti ment ki, az sajnos nem garis. Szerelési, bekötés/testelési hibából adódik. :(

Más:

Urak!

FLAC-ból mivel/hogyan érdemes audió CD-t írni? A legkisebb veszteségre törekednék. :B

(#30506) hramon94


hramon94
tag

Crunch GTI 5.2C 13cm-es elsőszettről mi a véleményetek? Sajnos muszáj a 13cm...

(#30507) Adonimus válasza PiciPeti (#30505) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Igen Pio. Ha valamin nem változatok akkor egy új rádió is tönkre menne?

Ez az RCA test bizti javítható?

[ Szerkesztve ]

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#30508) footy válasza PiciPeti (#30505) üzenetére


footy
addikt

Exactaudiocopy vagy DBpoweramp

(#30509) PiciPeti válasza Adonimus (#30507) üzenetére


PiciPeti
őstag

Testelést nézném át a helyedben, nem-e lazult meg valahol, van-e rendes kontakt? Gondolom kasztnihoz van testelve. Saru alatt fémig kellene csiszolni, rézpasztával megkenni, és úgy ráhúzni a sarut. Így biztos a kontakt, és nem is oxidálódik.

Bizti javítható, ~3000Ft.

(#30510) PiciPeti válasza footy (#30508) üzenetére


PiciPeti
őstag

Danke! :R

(#30511) sixer66 válasza Osynho (#30501) üzenetére


sixer66
senior tag

Akkor én kérek mindenkitől elnézést, azt hittem amit kifejezetten hozzá gyártanak az jó, de akkor ezek szerint jobb, ha fából csinálom. Egy olyan kérdésem lenne még, hogy olvastam fórumon, hogy 27mm-es a kiemelő keret ami kell hozzá.Az oldalsó lyukak távolsága egymástól számítanak, vagy csak a kiemelési magasság, ami 27mm? Ez a méret pontos, vagy valamennyire +- -ba eltérhet? Elég amatőr vagyok ilyen beépítés terén, de sajnos nincs pénzem kifizetni rendes szervizt, ahol beszerelik. Most olvasom, hogy részben erre is válaszoltál, hogy hangszóró és ajtó függvénye, de már nem törlöm ki.
Köszönöm! :R

(#30512) Adonimus válasza PiciPeti (#30509) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Üdv. Sajnos ha rádiót kihagyom teljesen, akksira kötöm a kapcsoló szálat is, az rca-t telefonba akkor is van egy nagyon kicsi generátorzaj ami csak akkor hallik ha a csipogóhoz teszem a fülem. Leszedtem a kis erősítőt a háttámlárol, máshova kötöttem a testet, a 12voltot, mindent de a legjobb esetben is van egy pici generátorzaj ami alig hallható, nem is zavar, mert eddig is volt de félek, hogy a rádió javítása után újra kiveri a biztit. Kezdem unni ezt. 95 ezer forintom pihen jelenleg. Vigyem el valami szak szervízbe vagy adjam el az egészet a fenébe és hallgassak zenét fülhallgatón? :(

Még van 1-2 ötletem. A rádió-nak lehet az akksiról adni a minusz -t is? Az erősítő lehet ludas a generátorzaj dologban?

[ Szerkesztve ]

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#30513) footy válasza PiciPeti (#30510) üzenetére


footy
addikt

Bitte ;)

(#30511) sixer66
Biztos hogy gyartanak hozza muanyagot is, az autod forumaban tutira talalsz ra linket.
Az MDF viszont sokkal merevebb mint a muanyag ezert jobb. A legkiralyabb mondjuk az alu, de az arban mar aranytalanul draga. Ha semmikepp nem tudod osszehozni az mdf-et akkor muanyagot ontsd ki mu/epoxigyantaval, ugyis eleg jo eredmelyeket lehet elerni.

(#30512) Adonimus
Ha nem talalod a hibat, vidd az autot szakszervizbe, foleg ha benne van annyi penzed, akkor egy par ezrest meg megerhet hogy megszuntessek a zajt.
Autoban fulhallgatot egyebkent tilos hasznalni.
A radiot lehet kozvetlenul aksirol taplalni, de ez nem szokta megszuntetni a generatorzajt, csak nem kap tuskeket a radio.

(#30514) gabber01


gabber01
addikt

Tudtok ajánlani vmi jó szakit, aki műgyantából tud csinálni egyedi (akár reflex) ajtópanelt első szetthez?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30515) shteer válasza gabber01 (#30514) üzenetére


shteer
titán

Gulácsi :)

..szerintem jónak tűnik

(#30516) lautnermark válasza gabber01 (#30514) üzenetére


lautnermark
aktív tag

http://www.gulacsigalery.hu/

(#30517) gabber01 válasza shteer (#30515) üzenetére


gabber01
addikt

Igen, róla már hallottam sok jót, köszi :). Csak ő elég messze van meg nehéz bekerülni hozzá.
Az ország nyugati felén gondoltam.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30518) pps1 válasza hramon94 (#30506) üzenetére


pps1
senior tag

[link]

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#30519) drunkyboy válasza gabber01 (#30517) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Szombathelyen az RC-tuningnak van egy autóhifis szakija. Talán nála érdeklődhetnél.

[ Szerkesztve ]

(#30520) gabber01 válasza drunkyboy (#30519) üzenetére


gabber01
addikt

Ha Szekire gondolsz, őt ismerem. :) Majd megkérdezem, hogy ilyet csinál-e.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30521) Osynho válasza gabber01 (#30520) üzenetére


Osynho
addikt

Valami elérhetőséget adhatnátok nekem is, akár priviben. :B

(#30522) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Még azt mondja meg valaki, hogy lehetséges az, hogy rádió nélkül és rádióval is, kikapcsolt erősítőkkel a jobb oldali hangszóróban generátorzaj van? :Y

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#30523) footy válasza Adonimus (#30522) üzenetére


footy
addikt

Nem testel a hangszoro a kasztnihoz? A hangszorokabel nem fut tappal parhuzamosan?

(#30524) Adonimus válasza footy (#30523) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Nem hiszem, hogy a hangszóró hozzáér a kasztnihoz, mert gyári helyen vannak, de viszont a hangszórókábelek hátulról jönnek viszont a tápkábel másik oldalon fut. A hangszóró kábelek be vannak tekerve alufóliával, de a legérdekesebb, hogy hallhatóan csak a jobb oldal csinálja.
Köszi a segítséget! :) :R

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#30525) Adonimus válasza Adonimus (#30524) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Közel járok. A jobb oldali csipogó zörög csak, ahogy a kábelét kihúztam a rajta lévő hangváltóval már egyből sípolni kezdett, tehát ott lehet a hiba. Leállított motorral is sípol, lehet, hogy mivel a tápkábel is jobb oldalon fut így a hangválóba belezúg?

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#30526) footy válasza Adonimus (#30525) üzenetére


footy
addikt

A hangszorokabelen nincs megszakadva valahol a brukolat?

(#30527) lcee79


lcee79
őstag

Hertz HCP 5D Eisa Díjas erősítőről kicsit bővebb leírás, ha valakit érdekel

(#30525) Adonimus: nekem is volt múltkor nem túl hangosan, de ha adtam a gázt akkor hangososott a zaj, keresgéltem és kiderült, hogy az rca kábel ami az erősítőbe megy, az volt megtörve valahogy... (nem gagyi minőség, direkt autóba való, de először nem volt rögzítve az erősítő és valahogy megtört) a végét lecseréltük egy aranyozottra a gyári megtört helyett, és jó lett.

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30528) Adonimus válasza footy (#30526) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Na most úgy néz ki megvan. Ha kihúztam az RCA kábeleket, megszűnt, ha bedugtam újra volt. Bedugtam egy másik full gagyi kábelt azzal nem volt gond. Na most kiszedtem mind2 minőségi RCA kábelt és csak úgy bedugom az erősítő, hogy nincsenek befűzve, semmi gond nincs. Ezek szerint hiába minőségi és nem is ott megy a táp, valami zajt felszednek ha be vannak fűzve. Úgy érzem a délután rá fog menni, hogy jó helyre fűzzem vissza. De nagyon remélem, hogy megoldódik. :F

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#30529) kavics325i válasza Adonimus (#30528) üzenetére


kavics325i
őstag

A legjobb ha megpróbálod középen vinni ott a legkevesebb a delej.

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#30530) lcee79 válasza Adonimus (#30528) üzenetére


lcee79
őstag

Na akkor majdnem ugyanaz mint nálam, amit írtam :)
De nekem érezhetően a kábelvégnél meg volt törve belülről...
Csak a végét vágtuk le és forrasztottunk rá egy szerelhetőt

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30531) Adonimus


Adonimus
aktív tag

No elvezettem középen, de végülis a legnagyobb baj akkor volt ha a Crunch RCA saját kapcsoló szálát áramhoz érintettem. Ahogy azt kihúztam sokkal jobb lett, de ha oda teszem a fülem még mindig hallható egy nagyon kicsi zaj. A rádiómat ha megjavítanák egyszer, bedugnám az RCA-t hátha megszűnne az a kicsi is. :U

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#30532) sixer66


sixer66
senior tag

Sikerült nagy nehezen beoperálni a Fiat Bravo-ba a 16 centis hangszórókat egy műanyag beépítő kerettel, de katasztrófa volt. A ajtókárpit műanyagából le kellett szó szerint faragni a rácsos résznél, mert beleért a membránnál. Most befér úgy ahogy, de most meg úgy rezeg minden, beleértve az ajtóüveget, ha az nem, akkor maga az ajtó, úgyhogy valami szigetelés mindenképp elkel. Melyik a legolcsóbb megoldás, amivel ki tudnám szigetelni az ajtót, hogy ne rezonáljon ennyire be?Amúgy szépen szólnak az MX 165 Plus hangszórók, csak így elrontja az összképet a sok rezonancia.DLD mélyládát javasoltok inkább, vagy Alpine? Használtan 20 körül szeretnék egy bass-reflex mélyládát, tudom nem egy minőség lesz ebből, de ki lehet fogni jókat.Erősítőt még nem tudom, de szerintem első szett az fejről fog egyenlőre menni, de azért egy 4 csatornásat vennék inkább, hátha később rá szeretném tenni az első szetteket is.Tudom vannak nagyon jó szettek nagyon drágán, de kis pénzű vagyok és tisztában vagyok vele, hogy ez kompromisszumokkal jár.

(#30533) shteer válasza sixer66 (#30532) üzenetére


shteer
titán

Soudaband olcso

..szerintem jónak tűnik

(#30534) PiciPeti válasza Adonimus (#30531) üzenetére


PiciPeti
őstag

Az RCA kapcsolószálat használtad? :Y

Kell húzni egy külön remote kábelt, a tápkebel mellett... ;)

(#30535) pps1 válasza shteer (#30533) üzenetére


pps1
senior tag

Cserében nálam semmit nem ért.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#30536) hramon94


hramon94
tag

hopsz ez nem ide legyetek szívesek törölni köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#30537) pps1 válasza sixer66 (#30532) üzenetére


pps1
senior tag

Én a Sinus Live ADM lapjait ajánlom. 8500 Ft/m2

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#30538) PiciPeti válasza pps1 (#30537) üzenetére


PiciPeti
őstag

Unixos lap gyakorlatilag ugyanaz. Ha valakinek van kedvezménye (min 40%), akkor olcsóbban jön ki mint az ADM.

Nekem mindkettő van az ajtóban, Unixossal könnyebb volt dolgozni, jobban tapadt. ADM egy kicsit sűrűbb, de minimális a különbség. Vastagsága u.a.

(#30539) shteer válasza pps1 (#30535) üzenetére


shteer
titán

ugyanúgy kongott az ajtó mint nélküle?

..szerintem jónak tűnik

(#30540) pps1 válasza shteer (#30539) üzenetére


pps1
senior tag

Az még nem is zavart volna hogy kong, de még a zenehallgatás közben sem vettem észre különbséget.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#30541) Osynho válasza PiciPeti (#30538) üzenetére


Osynho
addikt

A hőtűrése milyen az unixos lapnak? Láttam többféle bitumenlapot, ami csak 80 fokig tart, annyi meg simán összejön a sötétkék ajtómon egy meleg nyári napon. :U

(#30542) orbano válasza pps1 (#30535) üzenetére


orbano
félisten

Azt hogy sikerült? Elég sok durva kocsit hallottam már soudabanddal szigetelve. EB-re készülőt is... :F

A vér nem válik VAZZE!™

(#30543) sixer66


sixer66
senior tag

Gondolom egy komplett tekercs (10mx30cm) Soudaband elég sok ajtóra elég, tehát nem használom fel ezt a mennyiséget 2 ajtóra. Nincsen esetleg valakinek elfekvőbe maradék ilyen szigetelő amit átvehetnék apró pénzért ami elég lenne a 2 ajtóra? Tudom már az a 8-9K nem olyan vészes, de ha felesleges annyi, akkor minek.Ha viszont kell ennyi, akkor tévedtem.Gondolom ez is kocsi függő. Jah és az ajtó nem csak a belső oldalát, ahol csak pár nagyobb lyuk van kell leszigetelni, hanem a külső felét is, amihez le kell bontani az ablakemelőt meg hasonlókat?Mert ahogy néztem lehúzott ablaknál az ablak is berezonál, azzal meg nem nagyon tudok mit csinálni.

(#30544) shteer válasza sixer66 (#30543) üzenetére


shteer
titán

annyira sokra nem. ajtóméretfüggő. maradékot elragasztod a csomagtartóba - ha lesz sub. vagy eladod.

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#30545) zolikaDB válasza sixer66 (#30543) üzenetére


zolikaDB
veterán

Pont vót egy tekercs 7K-ért... Első két ajtóra G3 esetében duplán elég volt egy ismerősnek. De ha nem duplán, és mondjuk Merci ajtó, akkor is marad ki a csomagtartóra. Én meghallgattam, jó volt vele.

(#30546) aimettirlz válasza shteer (#30544) üzenetére


aimettirlz
tag

én is keresek ilyen bitumenlap vagy soudaband cuccot, viszonylag sok kellene sztem...
első két ajtó, és csomagtér ajtóra mindeképpen, de nem kizárt a tető és további csomagtér szigetelés sem... a kérdés az hogy milyen árban lennének a legolcsóbb megoldások?

Annyit tudok hogy a soudaband 3 m2 az 8-10 között van ez talán elég szűkösen arra amit írtam.

® aimeTTi atticuS ™

(#30547) aimettirlz válasza aimettirlz (#30546) üzenetére


aimettirlz
tag

további kérdésem lenne hogy a DLD reflex ládám belsejébe szabad-e ilyet betenni? gyakorlatilag semmi szigetelés nincs benne... :R

® aimeTTi atticuS ™

(#30548) PiciPeti válasza Osynho (#30541) üzenetére


PiciPeti
őstag

Eddig nem esett le... :D

Haveromék tetőlemezt szoktak vele szigetelni, onnan sem esett még le egy se. Pedig már 5 éve használják.

(#30549) Adonimus válasza PiciPeti (#30534) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Igen, nem tudtam, hogy ekkora galibát okozhat. :B

95.000 forintot költöttem, de a zene telefonról szól. :W

Egyébként a rádióm hallgathatatlan a zaj miatt, a garanciális ügyintézés elég lassan zajlik, szerintem nagy ívben tojnak rá, vissza se írnak. Lehet, hogy veszek egy másik rádiót.
Van 2 kiszemelt:
Alpine CDE-170 RR
JVC KD-R531
vagy vegyek újra
Pioneer MVH-UI150-et ami nagyon sokkal olcsóbb, tudása pont elég, csak félek, hogy az is elromlik...

Tudásban (papíron) kb. ugyanaz. Ára az Alpinnek pár száz forinttal több.
Melyiket lenne érdemesebb?

[ Szerkesztve ]

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#30550) sixer66


sixer66
senior tag

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy vásároltam egy Pioneer MVH-150UI fejegységet. Most rádugtam az Audio System mx165-ös hangszórókra és egy bizonyos hangerő után elkezdett csattogni a hangszóró.Azt hittem sok volt neki, vagy a hangszóróval van baj, de mindkét oldalon csinálja. Rádugtam egy százezer éves JVC fejet ugyan akkora hangerővel ami még nem is MOSFET-es és azzal gyönyörűen szólt csattogás nélkül.Ez beállítás probléma lehet, vagy alapból szar a végfoka és vihetem vissza? Más találkozott ilyennel?

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.