Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30351) lcee79 válasza orbano (#30349) üzenetére


lcee79
őstag

Egy komolyabb 100.000-esnél már ez van
D/A Converter: Texas Instruments nem nevezik meg pontosan, de legalább márkás, és minőségi cucc, az kiderül :)
és ott nem csak ez jobb :)
De pl az sem támogat több fáljformátumot
Azt hiszem kenwoodnál láttam flac-et is a specifikációkban...

Viszont azt is észrevettem az új rendszerrel, hogy egyértelműbben kijönnek a zenék kódolási és hangminőségbeli különbségei, és nem csak ka hangerő mint régebben :)
A gyári audio cd pedig egyértelműen jobb mint bármelyik mp3.... simán hallható
nem kell hozzá vájt-fül sem szerintem :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30352) 4ron válasza gabber01 (#30346) üzenetére


4ron
senior tag

Az lenne a logikus döntés, viszont fejegységet majd csak a hangszórókkal együtt fogok venni, az a projekt egyelőre várat magára :/
Ezért kéne ideiglenesen megcsinálni ezt.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#30353) Joe fiú válasza 4ron (#30352) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Én biztos nem költenek erre az ipari hulladékra, attól , hogy most veszel fejet, attól még később cserélhetsz hangszórót.

(#30354) 4ron válasza Joe fiú (#30353) üzenetére


4ron
senior tag

Erre nem kell költeni, szerintem simán javítható egyszerűen. Attól persze még jól jönne egy rendes fejegység...

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#30355) lcee79 válasza orbano (#30349) üzenetére


lcee79
őstag

Na elküldtem magamnak otthonról a zenéket :)
A 24 bit 96khz-en simán csak túllépett :)
ha lebutítottam 16 bit 96 khz-re akkor is...

Viszont betettem a brian tyler - assembling the team című zenét amit (#30340) gabber01 ajánlott
és elég jó mélyeket hozott ki az ajtóból is a gladen rs130-asokból :) (mert ugye a sub még csak holnap lesz bekötve...)
Érdekes volt, olyan zenékben, ahol nem húzzák el ilyen hosszan a basszust, ott elég kopogósnak hallatszik, az ajtóból jövő hang, ennél viszont kimondottan teltnek hallatszott :)
Ez köszönhető annak is hogy egyre többet jár, és az ajtó zörgésén is tudtam némileg javítani :) (van egy tároló aminek zörgött a teteje, azt megfeszítettem most meg se moccan...)

(#30354) aaron111: ha valaki normális szervizben nekiáll javítani 5000 ft-ot minimum el fog érte kérni, de lehet hogy többet, 15.000-ért meg veszel új fejet...

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30356) L-e-f-i-e


L-e-f-i-e
senior tag

Sziasztok, 1 gyors kérdésem lenne, ez: [link], illetve ez: [link], közül, gyakorlatilag belépő szinten van lényegi különbség? Kenwood felé húzok, igaz abban pont nincs cd egység amit kb ugyse használok soha szóval tök8 azt hiszem :DDD

Később egy: [ilyesmi] erősítő, plusz passzoló mélyláda lesz hozzá, továbbá valami belépő szintű első szettek, valami ilyesmi (Pioneer TS-A1723i) de a beszerelő műhelyben inkább valami Hertz vagy Myaudio első szettet ajánlottak, hát franc se tudja.

Köszi, előre is :)

=^-^=

(#30357) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

Nem tudom hol van a topikja, ha van egyáltalán, JVC KD-X40 /30 beállítását érti valaki, az tudna nekem segíteni? Köszönöm!

(#30358) gabber01 válasza lcee79 (#30355) üzenetére


gabber01
addikt

Én mondtam ;)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30359) detroitrw válasza lcee79 (#30355) üzenetére


detroitrw
addikt

16/96 -os az nem igazán szabványos/elfogadott :))
16/48 szokott a max lenni, onnan a köv. lépcső 24/48

lebutítani nem érdemes mert többet rontasz a minőségén mintha alapból pl. 16/44,1 -es lenne
96-ost meg végképp nem érdemes 44,1-re ...

[ Szerkesztve ]

(#30360) 4ron válasza lcee79 (#30355) üzenetére


4ron
senior tag

Megjavítottam és nem került semmibe, csak 20 percbe, 2 csepp ragasztóba és 2 lemezdarabkába.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#30361) Swiss_audio


Swiss_audio
tag

Sziasztok!

1 kis segítségre lenne szükségem. Adott 1 rendszer a kocsiban:

Kenwood KDC-4054UB fej
16-os Hertz DSK szett
Kicker KX100.2 erő a szettnek
Mac MPX2000 erő 1 régi Pioneer reflex ládának

A probléma pár hete kezdődött. Egy bizonyos hangerő felett lekapcsol az az erősítő amelyikre a szett van kötve. Kipróbáltam mind2 erősítővel a szettet, de mindig csak a szett erősítője kapcsolt le.Aztán ha visszább veszem a hangerőt, akkor pár másodpercen belül visszatér a hang. A mélyláda folyamatosan szól tovább, ez is ki lett próbálva mind2 erősítővel.

Mi okozhatja ezt a problémát? Vki találkozott már ilyesmivel?

(#30362) lcee79 válasza detroitrw (#30359) üzenetére


lcee79
őstag

Az a konverter amivel csináltam az csak a abba engedett belenyúlni hogy hány bites legyen a végeredmény
azért lett 16/96 :)
De egyszerűbb ha megszerzem simán cd minőségben, az autórádiók azért ennyire nem mentek bele a dologba :) hogy ilyen minőségű cuccok lejátszására képesek legyenek. Pedig nem lenne hülyeség...

MP3 minőség régen még mikor az ember örült, hogy egyáltalán van egy ilyen tömörített formátum, és az alaplapi hangkártyával lejátszhatja a zenét, anélkül hogy a cdket kéne cserélgetni, vagy neaddjisten kazettát :D
De mostanság aki valami jobb rendszeren akar jobb minőségben zenét hallgatni, néha még a 320-as sem bizonyul annyira jónak :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30363) lcee79 válasza Swiss_audio (#30361) üzenetére


lcee79
őstag

Kábel sehol nincs megtörve esetleg? Nem valami védelmi mechanizmus?
Nekem régen csinálta a házimozi erősítőm, és megtaláltam a hibát, egy helyen meg volt törve a hangszórókábel, és ezért kapcsolta ki automatikusan.

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30364) detroitrw válasza lcee79 (#30362) üzenetére


detroitrw
addikt

itt egy ingyenes progi ami tud bit-et és hz-et is módosítani: klikk

;)

(#30365) lcee79 válasza detroitrw (#30364) üzenetére


lcee79
őstag

Köszi, kipróbálom :)

Foobar-al csináltam csak a munkahelyi gépemen, arra nem akartam nagyon telepítgetni :)

Közben kipróbáltam a progit, és wav-nál (mert ugye azt akarok belőle csinálni) nem enged ugyanúgy semmit...
Csak a biteket engedi

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30366) detroitrw válasza lcee79 (#30365) üzenetére


detroitrw
addikt

a filter-be tudod a hz-t

a foobar-t is használhatod, viszont az se csak a bit-et tudja :)
ott dsp-ként tudod a hz-et állítani pphs-el vagy sox-al ... :))

[ Szerkesztve ]

(#30367) Swiss_audio válasza lcee79 (#30363) üzenetére


Swiss_audio
tag

Köszi ezt megnézem. :R

Erre azért nem gondoltam, mert ilyen kábel van bent és elég erős a borítása. Viszont akkor lehet a hangváltóknál kell keresnem a hibát a forrasztásnál.

(#30368) pps1 válasza Swiss_audio (#30361) üzenetére


pps1
senior tag

Szett erősítőjének testje hol van földelve?
Milyen típusú biztosíték van előtte a tápkábelen?

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#30369) Swiss_audio válasza pps1 (#30368) üzenetére


Swiss_audio
tag

Az az igazság, hogy be van építve 1 kondi és arról jön tovább mind2 erősítőbe a test is. De tegnap fel lett csiszolva a testelési pont is, úgyhogy avval nem lehet gond elméletileg.

Így néz ki,de nem tudom, hogy erre vonatkozott-e a kérdésed.

(#30370) tib-bee


tib-bee
tag

Sziasztok. Az mitől lehet, hogy miután bekapcsolom a rendszert nem mindig szól úgy a mélyláda, ahogy kellene neki. Van amikor egyből jó. Hülyén hangzik, de olyan mintha be kéne melegednie. Pl.: most jövök haza a melóból, bekapcsolom és mintha le lentebb lenne véve az erősítő hangereje, próbálom a fejegységet ki-be kapcsolni, ugyanaz. Megállok, megpiszkálom hátul a csatlakozókat, semmi változás. Aztán (kb. 10 perc haza az út), befordulok az utcába és rányomja rendesen a hangerőt.
Azért leírom a cuccot:
- fej: JVC KD R431
- első szett: Hertz dsk 130.3
- sub: DLD Acoustics 250 W RMS
- erőlködő: Carpower HPB-602 225 W RMS hídban.

Köszönöm a tippeket.

(#30371) lcee79


lcee79
őstag

Focal PS 165 FX
2013-2014-es EISA díj

HERTZ HCP D5
erősítő díj

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30372) Swiss_audio válasza lcee79 (#30363) üzenetére


Swiss_audio
tag

Na végülis meglett a probléma. Nem kábel baj volt, hanem a bal első magas hangváltója szabályosan összeolvadt. Ez mitől fordulhatott elő?

(#30373) kavics325i válasza lcee79 (#30348) üzenetére


kavics325i
őstag

A prs is csak 16-44.1-et tud sajnos. De aminek hallatszania kell meg is szólal akkor jó helyen jársz

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#30374) lcee79 válasza kavics325i (#30373) üzenetére


lcee79
őstag

Még várat magára a dolog, sajna hétfőre csúszott a beszerelés :(

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30375) sixer66


sixer66
senior tag

13 centis szettből előre milyet tudtok ajánlani? Tudom nem fog nagyon mélyet adni, de mégis azért normálisan szóljon, majd később kap mélyet hátra.Valószínű egy Pio MVH-150UI fejegységet fogok mellé használni, mivel CD-re nincs szükségem, itt is sokan ajánlják, úgyhogy rossz nem lehet, persze nem egy 40K-s fejjel hasonlítom össze.
Vagy inkább próbáljak valamilyen kerettel berakni egy 16-osat?

[ Szerkesztve ]

(#30376) pps1 válasza sixer66 (#30375) üzenetére


pps1
senior tag

[link]

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#30377) saltrock


saltrock
tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Ford Fiesta autót. 2003-as évjárat. Sajnos a gyári "zene" nem tetszik, s szeretnék egy usb-s egységet a helyére. Nézegettem, oda majd beépítő keret is kelleni fog. Illetve érdekelne, hogy milyen további dolgokat kellene keresnem (erősítő, hangszórók, hangváltók, mélyláda). Két hangszóró van elöl, szeretnék jobb hangzást az autóban. Minőségi daraboknak örülnék, de nem bármi áron, mivel a rávaló az szűkös. Egyenlőre 60-70 E Ft lenne erre. Sajnos autóhifi témában semmi tapasztalatom nincs egyenlőre. Várom tanácsaitokat. :) :R

Üdv

(#30378) PiciPeti válasza saltrock (#30377) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ennyiből egy alapabb fejegység (~20e), egy használt, de jó első szett ( ~15-25e), illetve szigetelés jön ki.(10-15e)

Aztán ezt később ki tudod egészíteni erősítővel, igény szerint mélyládával. Egy normálisabb erősítő+kábelezés+beépítés, még használtan is legalább 20e, de inkább 30.

(#30379) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Sziasztok!

Tudom, hogy nem túl ildomos hirdetést bedobni, de hátha valakinek segítség lenne.

Pár eladó portékám.

(#30380) sixer66


sixer66
senior tag

Van olyan akinek Fiat Bravo I-esben vagyis 95-01 -es évjáratúban elől 16-os szettje van az ajtóban? Ha igen és tudja hogyan tudom beszerelni kérem keressen meg, köszönöm! :R

(#30381) gabber01 válasza Joe fiú (#30379) üzenetére


gabber01
addikt

Ez vmi régebbi X-Ion? Mert amennyire tudom nem így néznek ki. :F Pedig még érdekelhetne is...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30382) Joe fiú válasza gabber01 (#30381) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Nem a legutolsó kiadás, hanem azelőtti, egyébként azért néz ki így, mert az elöző tulaj fekete spray-vel lefújta, de nem sikerült túl jól.. :W

Egyébként ő az.

[ Szerkesztve ]

(#30383) gabber01 válasza Joe fiú (#30382) üzenetére


gabber01
addikt

A marhája... Specifikációja ugyanaz vagy más mint a jelenlegi generációnak?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30384) Joe fiú válasza gabber01 (#30383) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ugyanaz, talán csak a kosara más, az újabb azt hiszem pálcikakosárban van, ez meg egy merevebb kosár. Ha gondolod meghallgathatod, kipróbálhatod.

(#30385) gabber01 válasza Joe fiú (#30384) üzenetére


gabber01
addikt

Nagyon szívesen megtenném, mert pont ilyet keresek, csak épp van egy "kis" távolság köztünk. :S

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30386) Joe fiú válasza gabber01 (#30385) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Hát igen, szívesen odaadtam volna próbára, garantált nem csalódtál volna a hangjába,de én sajnos nem járok arrafelé..

(#30387) L-e-f-i-e


L-e-f-i-e
senior tag

Üdv újra, ehhez az erősítőhöz, Kicx RTS-4.60, tudtok ajánlani néhány passzoló első szettet? A fejegységem végül egy Kenwood KMM-157 lett.
Előre is köszi, elég nehezen döntök mindenki mást javasol... :)

=^-^=

(#30388) gabber01 válasza L-e-f-i-e (#30387) üzenetére


gabber01
addikt

Mi vitt rá ennek a fejnek a megvásárlására? De most komolyan...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30389) L-e-f-i-e válasza gabber01 (#30388) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Mint írtam fejegység már van, és nem ahhoz kértem segítséget, max 110k a keret a rendszerre, szóval többek között ez, és ez bőven elegendő erre, csak ennyi. Egy autó hifis ajánlotta, hogy kb uyganaz mint az alap Pio, csak jobban bejött külsőre ;)

Remélem lesz hozzáértő is aki tud ajánlani mellé normális első szettet is :)

[ Szerkesztve ]

=^-^=

(#30390) Osynho válasza L-e-f-i-e (#30389) üzenetére


Osynho
addikt

Használtan nézegess erősítőt, szerintem, ennyi pénzért elég durvákat kapni. Első szettnek meg az AS MX165, illetve Hertz DSK 165 szokott előjönni, mint ajánlott vétel.

110 ezerbe a szigetelés, beépítés, kábelezés, sub is benne van?

(#30391) L-e-f-i-e válasza Osynho (#30390) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Igen, és tudom hogy ennyiből nem lehet kihozni egy high-end autó hifi rendszert de nem is az a cél, de nyilván mint minden normális ember a legjobbat akarom kihozni a keretből :)

A Hertz DSK 165 különböző verzióit sokan ajánlották, lehet hogy az lesz a befutó, köszi :R

[ Szerkesztve ]

=^-^=

(#30392) Osynho válasza L-e-f-i-e (#30391) üzenetére


Osynho
addikt

De ha ennyid van, akkor használtat keress!

(#30393) gabber01 válasza L-e-f-i-e (#30389) üzenetére


gabber01
addikt

110k-t hogy kell érteni? Abból már lejön az erősítő meg a fej ára, vagy még annyi van minden másra?
Csak első szettre mennyit akarsz költeni? Új vagy használt kell? Szigetelés lesz-e, kábelek megvannak-e? Beépítést ki végzi el? Szakembernél az sincs ingyen.
Sub lesz-e? Ahhoz kell másik erő, mert ami van az kevés lesz.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30394) L-e-f-i-e válasza gabber01 (#30393) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

110k az simán a komponensek ára lenne, szerelési költség az annyi amennyi, műhely már van, subot onnan fogok venni, de az lesz a legutolsó dolog, miután minden megvan és az első szett is stimmel, akkor azt már csak probálgatás után , amelyik számomra legkellemesebben szól. nagyjából így terveztem. Fejegység ugye adott az 20k + 20-30k első szett, + 30k erősítő és 25k sub. Kábelezés, szerelés ezen felül az úgyis annyi amennyi.

A fentebb említett 4 csatis erősítő ehhez az elképzeléshez gyenge? :F

[ Szerkesztve ]

=^-^=

(#30395) Osynho válasza L-e-f-i-e (#30394) üzenetére


Osynho
addikt

A sub-hoz valószínűleg kevés lesz. Az a 150W hídban nem valami combos.

[ Szerkesztve ]

(#30396) gabber01 válasza L-e-f-i-e (#30394) üzenetére


gabber01
addikt

Tehát 20-30K megy az első szettre. Akkor AS MX 165 Plus vagy uDimension Element szett. Ha szerencséd van használtan jobbakat is ki lehet fogni.
Subhoz kevés lesz az a cirka 150W. Esetleg egy érzékeny 20centisnek elég lehet. Egyébként vagy egy erősebb 4csatis erő kéne vagy egy 2. erősítő, 2csatis vagy monoblokk. Viszont a fejed szerencsétlen választás volt, amire próbáltam utalni, mivel csak egy pár RCA out van rajta.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30397) L-e-f-i-e válasza gabber01 (#30396) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Ez esetben egy ilyen alap rendszerhez elég lenne csak a subot az erősítőről hajtani, az első szett pedig simán fejről?

=^-^=

(#30398) gabber01 válasza L-e-f-i-e (#30397) üzenetére


gabber01
addikt

Az is egyfajta megoldás, de az első szettnek is jobb lenne erősítőről. Vagy szét lehet osztani az RCA-t kétfelé, de az nem vmi jó megoldás sztem. Ez az erősítő viszont sub hajtására nem igazán alkalmas, első szetthez jó.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30399) L-e-f-i-e válasza gabber01 (#30398) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Köszi a válaszokat mindkettőtöknek, mivel ládát amúgy is csak legvégén akartam, erősítőröl megy majd az első szett, ami nagy eséllyel az Audio System MX165 Plus lesz, csupa jót olvastam most róla, és talán az erősítővel + szigeteléssel még az is lehet hogy pont elég mélyet fog adni, aztán később bármi lehet, kezdésnek most úgy hiszem jó lesz, köszi mégegyszer a tippeket!

=^-^=

(#30400) Osynho válasza L-e-f-i-e (#30399) üzenetére


Osynho
addikt

De ha már erősítőt veszel, akkor már 4 csatornásat, és ne gyengét. Mert később csak szívás lesz a csere. :)

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.