Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31051) footy válasza zolikaDB (#31049) üzenetére


footy
addikt

Jonak tunik az osszeallitas, de az alpine fejet meghallgatnam, mert nekem mindegyik levagta a zene aljat. A hangszoronak Eton Pow130 es ahhoz nem is kell combos ero.

(#31052) Joe fiú válasza kigoi (#31050) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Nem kell, hogy megvedd, én csak jótanácsként mondtam, hogy használtan ezzel járnál a legjobban, főleg ha minimál költségvetésű a rendszer, 30ezer környékén 4csatis erősítőből is kapsz nagyon jókat, illetve 500+-t sem vennék újonnan :)

footy: Nekem is az a tapasztalatom, hogy az Alpine fejek az alsó freki tartományban gyengébbek mint a Pio, cserében a magas tartományban jobbak..

[ Szerkesztve ]

(#31053) footy válasza Joe fiú (#31052) üzenetére


footy
addikt

:K

(#31054) zolikaDB válasza Joe fiú (#31052) üzenetére


zolikaDB
veterán

Akkor inkább a bejáratott MVH 150 UI?? :D Nem gagyibb az kicsit? Vagy valami más alternatíva, ami hangban is ottvan 20-30k között?

(#31055) footy válasza zolikaDB (#31054) üzenetére


footy
addikt

JVC KD-X50 ha mar nem kell meghajto ;)

[ Szerkesztve ]

(#31056) Joe fiú válasza zolikaDB (#31054) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Nem mondtam, hogy a PIO MVH150Ui, annak is kicsit fapados hangzása van, közepe van, amúgy nem egy nagy szám, 20-30 között szerintem is inkább JVC, de ezt az Alpinet konkrétan nem ismerem, 20-30 között eddig a JVC hangja jött be nekem a legjobban. Azt leszámítva, hogy az Alpine 9855-t is ennyiért vettem :DDD

(#31057) k-feri65 válasza PiciPeti (#31032) üzenetére


k-feri65
senior tag

már nem dühöngök,,,visszakerült az mb---az audison meg eladó...ha esetleg valakit érdekel occsó pénzért vihető...

értem én de le sz@..m

(#31058) zolikaDB válasza k-feri65 (#31057) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mennyire olcsó?
footy, Joe fiú, ez a JVC nem levehető előlapos ugye?? Az gond :(

(#31059) opeter70 válasza zolikaDB (#31058) üzenetére


opeter70
senior tag

Tanácsot kérnék, látszólag igen egyszerű dologban:
Keresek 40A-es késes biztosítékot (erősítőbe), de sehol a világon nem találok.
Kerestem egy csomó elektronikai boltban, autósboltokban (Homasitánál is), de mindenhol csak 30 A-es a legnyagyobb.
Egyedül autóhifi kereskedébe nem mentem még be, mert azok sajnos elég messze esnek tőlem Budapesten.
Lehet, hogy ott kellene keresnem?
Vicces, hogy egy 50 ft-os dologért már több 100 ft-ot eltelefonáltam és legalább egy ezrest elautóztam :W
(persze itt most nem az összegen van a hangsúly, hanem az arányokon)
Ötlet?

(#31060) Osynho válasza opeter70 (#31059) üzenetére


Osynho
addikt

(#31061) Joe fiú válasza Osynho (#31060) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Késes biztosítékot keres :U

Opeter: Megnéztem amúgy otthon és csak 30A-ig van bizi a készletben, szerintem autóhifiboltban érdemes megpróbálnod.

(#31062) Osynho válasza Joe fiú (#31061) üzenetére


Osynho
addikt

Hupsz :DDD

(#31063) opeter70


opeter70
senior tag

Ilyen

vagy ilyen

Mondjuk a Conrad következetesen "lapos" biztosítéknak hívja, de ennek a böcsületes neve késes.

(#31064) opeter70 válasza Joe fiú (#31061) üzenetére


opeter70
senior tag

Köszi, én is az autós izzókészlethez nyúltam először, de nálam is csak 30-as van.
Sőt úgy veszem észre, hogy autókba nem is tesznek ennél nagyobbat.

De azért nem egy erősítő van, amelyik 40A-es biztosítékkal üzemel, gondolom, hogy lehet valahonnan pótolni azokat.
Na mindegy. Addig is a Massive monoblock kényelmesen elmuzsikál 30-as biztivel is csak hát úgy vagyok vele, hogy ha már 40-eset terveztek bele, akkor legyen 40-es.

(#31065) imi314 válasza opeter70 (#31064) üzenetére


imi314
senior tag

ha Komárom környékén jársz , adok,nekem van itthon 1-2 darab

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#31066) opeter70 válasza imi314 (#31065) üzenetére


opeter70
senior tag

És ha esetleg bedobnád egy borítékba?
Természetesen előre utalom az árát a postaköltséggel együtt.
Ha ok, akkor privátban megadnám a címemet.

(#31067) zolikaDB válasza zolikaDB (#31058) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nos, egyeb, leveheto elolapos JVC a kis installba?

(#31068) kigoi válasza Joe fiú (#31052) üzenetére


kigoi
senior tag

A DLD láda nem vészes árazású de szerencsére van rá ismerősöm aki áron alul tud szerezni újonnan.

Egyébként ha valaki tudna nekem internetes magyar oldalt ahonnét okosodhatnék autóhifivel kapcsolatban (vezetékek,hangszórók,erősítők minden) örülnék ha belinkelné mert nem nagyon találok ilyet.

(#31069) Master91


Master91
csendes tag

Helló!

~1 éve kaptam egy iszonyat szép fejegységet ( JVC el chameleon KD-LX30R [kép róla] ) , nem adta ki a CD-t. Én ügyes/okos meg elkezdtem bontogatni a fejegységet, hogy kiveszem a cd-t, meg zsírozok 1-2 műanyagot azt hátha perfect lesz.
Aha, csak bontottam, bontottam, CD-t ki tudtam szedni, de már annyi alkatrészem volt műanyagokból és rugókból hogy azt se tudtam hogy mit tartok a kezembe :D
Valakinek ha esetleg valami tananyagja/út mutatója van ezzel kapcsolatban, szívesen megnézném ( meg találtam a gyári service manualját, hát ott bekötések meg áramkör szerűségek voltak )

Lehet hogy egy 2-3 órás logikai játék ként meg tudnám szerelni, de először meg próbálkozok itt.

És még 1-2 kérdés, remélem valakinek volt ilyen és tud segíteni:

- tényleg nem lehet levenni az előlapot ?? nem esne igazán jól, ha betörnék az autót és ki emelnék a kocsiból a kicsikét....

- Source gombot nyomogatva bejön egy "External component - Line IN " rész, ami nem tiszta nekem. Rá tudok kötni valami külső zene lejátszót? Ennek nagyon örülnék, van egy nem használt Mp4-em, arról nyomnám nagyon a zenét, és akkor nem is kéne a CD lejátszó.

Válaszokat, segítségeket köszönöm előre is !

(#31070) opeter70 válasza opeter70 (#31059) üzenetére


opeter70
senior tag

Meg vagyok mentve! :)
CONRAD-ékhoz érkezett 40A-es késes bizti. :)

(#31071) footy válasza zolikaDB (#31067) üzenetére


footy
addikt

A 741-ben es a 841-ben elvileg ugyanaz a chip van es van hozza CD modul is.

(#31072) k-feri65 válasza zolikaDB (#31058) üzenetére


k-feri65
senior tag

55 000 fft

értem én de le sz@..m

(#31073) zolikaDB válasza footy (#31071) üzenetére


zolikaDB
veterán

És ez? -> [link] 30e HUF a keret, és nem nekem kell!

k-feri65: :R

[ Szerkesztve ]

(#31074) footy válasza zolikaDB (#31073) üzenetére


footy
addikt

Nem tom, mondjuk gyanusan ugyanaz, mint a 741 csak BT nélkül

(#31075) attila666


attila666
tag

Sziasztok!

Hifonics Titan TXi6400-ról mi a véleményetek? 24e Ft-ért lenne.

Helix HXA40X-et váltana (vagy mellé menne) és egy Hifonics Centurion X-et.

(#31076) Jaded


Jaded
senior tag

Sziasztok!
Adott egy Seat Inca. Szeretném szigetelni ajtókat, a dobozt és a motorházetőt (idén nem biztos, jövőe valószínűbb). Mit ajánlotok? Olvastam folyékony szigetelőanyagról is, az jobb lenne?
Igazából nem is a zene miatt, hanem amikor becsukom az ajtót, elég nagyokat szólnak az ajtók is meg maga a doboz is. Ha az ajtókat csinálom, elég belülről vagy lehet "belülről" (értsd a merevítésekre is rakni)? Kell-e külön a kárpitra is? Van-e ezekután szükség a gyári "zacskóra" ami a kárpit mögött van?
A motorházetőnél kell-e valami speciális anyag (hőálló, stb) vagy jó az ami pl az ajtókba menne?

Csinált már valaki dobozos autót? :)

Köszi! :R

Renault Megane IV Limited

(#31077) orbano válasza Jaded (#31076) üzenetére


orbano
félisten

gulacsigalery.hu -> referenciáknál sok képet találsz. soudabanddal jó dolgozni és jó áron is van. egyesek nem szeretik, de szerintem kb. teljesen mindegy az anyag, az igényes/alapos ragasztás a lényeg.

A vér nem válik VAZZE!™

(#31078) Jaded válasza orbano (#31077) üzenetére


Jaded
senior tag

Köszi,szétnézek!
Esetleg valaki még tipp,ötlet? :)

Renault Megane IV Limited

(#31079) DarkByte


DarkByte
addikt

Sziasztok!

Durván 20-25 ezres felső határig keresnék autóba (Skoda Felicia) aktív mély ládát. Tudom hogy ennyiért nem fogja levinni a fejemet a basszus, nem kapok igazi minőséget, de nem is ez a célom. Kicsi, zajos autó, egyszerű JVC fejegység, Bluetooth-on hallgatok zenét. (A minőségi zene hallgatásra van egy Beyer DT-770-es fülesem egy Fiio E10-el :) ) A gyári hangszórókat (amiket előbb utóbb szeretnék cserélni egy komponens szetre hogy legyenek értékelhető magasak) szeretném megtámogatni egy kis méllyel. Ezt néztem ki: [Blaupunkt GTb 8A] Nem foglal sok helyet (fontos mert relatíve kicsi a csomagtartó és azért cipelek benne dolgokat), olcsó és a fórum hsz-ek alapján elfogadhatóan szól (nem a 300W-os mélyládákhoz viszonyítva)

Szerintetek? Esetleg hasonló mi jöhet még szóba?
Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#31080) zolikaDB válasza DarkByte (#31079) üzenetére


zolikaDB
veterán

Opel topicban egy sracnak ilyen van Vectra C-ben, o szereti. Melyik forumban olvastal rola?

(#31081) footy válasza DarkByte (#31079) üzenetére


footy
addikt

a fórum hsz-ek alapján elfogadhatóan szól
az tuti nem ez a forum volt

(nem a 300W-os mélyládákhoz viszonyítva)
a terhelhetoseg es a minoseg nincsenek egyenes aranyban

Olvasd el az 1. hsz.t, a kezdesben sokat segit. Az aktiv mely felejtos, annak az arat koltsd arra, hogy az elso szett be legyen epitve rendesen. Ha ugy sincs eleg melyed, akkor lehet nezni szubot

(#31082) kavics325i válasza footy (#31081) üzenetére


kavics325i
őstag

Na,de hiába építi be rendesen ha a forrás kék fog.
Egyet nem szabad elfelejteni. Jó pofa dolog,hogy feszt szajkózzátok ezt az építsed be rendesen,bituzzad le rendesent,de ha a forrás már ezt eleve nem teszi evidensé akkor még is csak jobb egy aktív láda. Mer legalább ugyanannyit ad mélyet mint egy első szett. És,hogy miért mondom,hogy jobb. Mer elég egy eladás,vagy törés,vagy csak egyszerűen megunnya. Akkor az aktívat el tudja adni a bitu lapot meg nem. Azt úgy ahogy van bukja.

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#31083) lautnermark válasza DarkByte (#31079) üzenetére


lautnermark
aktív tag

A hülyeazértnemvagyoknál úgy emlékszem 18-ért megkapod a kis Blaut.

(#31084) footy válasza kavics325i (#31082) üzenetére


footy
addikt

Akkor neked miert nem egy aktiv mely van bennt? ;]

(#31085) attila666


attila666
tag

Sziasztok!

Kenwood KDC-BT92SD fejegységet be lehet kötni aktívba? A manualjában elég zavarosan van leírva.

Úgy tudom, hogy Joe fiúnak van KDC-6051U fejegysége.
Egy ismerősöm megy ki Németországba, ahol 160 euró a BT92SD, a 6051 pedig 140 euró körül van.

(#31086) orbano válasza attila666 (#31085) üzenetére


orbano
félisten

lehet, de vágnod a fejegységen kívül kell, ha jól látom, mert csak időkorrt kapsz

A vér nem válik VAZZE!™

(#31087) attila666 válasza orbano (#31086) üzenetére


attila666
tag

Akkor marad passzívban, csak nem értem a manualban a következő sort a 48-as oldalon:
“Tweeter” “FC” Tweeter High Pass Filter
1, 1.6, 2.5, 4, 5, 6.3, 8, 10, 12.5 (kHz)

Olyat nem találok, hogy a Rear helyett rá lehetne kütni a magasakat.

(#31088) kavics325i válasza footy (#31084) üzenetére


kavics325i
őstag

Mert nem kék fog a forrás hanem veszteségmentes, és mert én az én rendszeremhez meg rendeltem a Dynamat Extreme-t más meg a soudaband-ból számol pontosan nehogy többet vegyen egy centivel is. az autó méretei nem tolerálnák az aktív mélyet főleg úgy, hogy az első ülés alatt az erősítőknek jó helyük van. És mint írtam is nálam már a forrás evidensé teszi a passzív láda erősítő párost :R

[ Szerkesztve ]

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#31089) zolikaDB válasza kavics325i (#31082) üzenetére


zolikaDB
veterán

És ebben egyetértek veled. El kell fogadni, h az oválnak, aktív ládának is lesz gazdája, sőt, van, aki örül neki.
A 12 éves kislánynak is jó a 20 ezres alkatel, mert tapis, hiába tudjuk, h XY 4 magosa 15 ezerrel drágábban bestbuy.

(#31090) kavics325i válasza zolikaDB (#31089) üzenetére


kavics325i
őstag

Van aki tudja itt van aki nem,de én hobby-ból kutyákat képzek magamnak.
Nagyon sokáig el sem tudtam képzelni csak a születetten jó kutyát és ezzel a küllem német juhászt egyenesen szaroztam és nem hittem a létjogosultságában. A pályán nálunk látom ahogy hétről hétre képzik őket,ugyanolyan szarok most is mint régen,de az emberek szeretik a sajátjukat és el tudtam jutni odáig,hogy el fogadjam őket.
Mert mindennek van helye a világban. Meg kell érteni,hogy attól,hogy szajkózzátok a tapaszt az ajtóra attól még ár-érték arányban nem biztos,hogy jobban jön ki a tapaszos mint mondjuk az aktív méllyes történet. Megazovál,stb.. De ha,van lehetőség,meg kell mutatni,hallózni egy ki-be épített rendszert,hogy el döthesse mindenki,hogy kell e neki ilyen persze tisztába téve,hogy milyen áron.
De amíg valaki jelforrásként kékfogakat akar addig pon' mindegy,hogy honnan jön a mély. Szerintem

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#31091) DarkByte válasza zolikaDB (#31080) üzenetére


DarkByte
addikt

A linkelt fórumban van egy-két hsz ami alapján szeretik a vevők. Nyilván ez nem jelent semmit az én szempontból hogy nekem mennyire fog tetszeni, de ha ennyien nem bánták meg a vételt akkor annyira hűdesza* nem lehet gondolom.

footy: értem hogy jót akarsz, ezt köszönöm is. De mint írtam is és mások is megfogalmazták előttem nincsenek ekkora elvárásaim. A semminél ugyanis az amit valószínűleg ez a láda ad is több. Jelenleg a gyári hangszórókból max. akkor hallok mélyet ha áll a motor és nem nagy hangerőn feltekerem a basszust a rádión. Ergo érdemleges vezetés közben semmi mélyet nem hallok. Az nekem elég ha valamennyire hallom a mélyeket is. És az se rossz hogyha valami nagyobb dolgot kell szállítanom akkor relatíve könnyen ki tudom kapni a mély ládát és otthon hagyom.

Ezek fényében érdekelt hogy mennyire járok jól ezzel a szettel. :)

[ Szerkesztve ]

(#31092) DarkByte válasza DarkByte (#31091) üzenetére


DarkByte
addikt

Kifutottam a szerkesztési időből.

Mivel árban kötöttem meg csak a határt, ha e környékén tudtok esetleg jobb konstrukciót az természetesen érdekel. Nem ragaszkodom a leírtakhoz. Minimális ismeretem van a témáról, kb. a PC-s 2.1 set-ek mélyládáinál megáll a történet, illetve tesómnak van a saját Peugeot-jában egy Renegade 350W-os subláda külön erősítővel, azt hallottam de én nem éreztem hogy ilyen böhöm dög kellene, mert olyan hangerőn úgysem hallgatnám szinte sosem. Általában mindig valakivel utazok és akkor nem árt ha a zene mellett beszélgetni is tudunk.

Most pedig elolvasom az 1. hsz-t, már bánom is hogy nem ezzel kezdtem. Ugyanis most már érdekel miért van ekkora különbség az aktív és passzív mélyláda között.

[ Szerkesztve ]

(#31093) Osynho válasza attila666 (#31085) üzenetére


Osynho
addikt

Nagyon nézem én is azt a fejet. :) Azt esetleg meg tudná valaki mondani, hogy miben tér el a BT92SD-től a BT60U, BT61U? :U

(#31094) attila666 válasza Osynho (#31093) üzenetére


attila666
tag

A 61U-n van AUX bemenet a 60U-hoz képest, a BT92SD-n pedig SD kártya slot, meg elvileg 1A USB töltés lehetőség.

Ezt néztem ki: http://www.saturn.de/mcs/product/KENWOOD-KDC-BT-92-SD,48352,475813,268882.html?langId=-3

Eddig Alpine 117ri-t nézegettem, ami használtan kerülne ennyibe és nincs benne BT, elvileg nem tud többet.

Keresgettem fórumokon hogy mire van a Tweeter menüpont, úgy vettem ki, hogy ha beállítom pl, hogy 5kHz-nél vág a passzív váltóm, akkor tudom állítani majd a magassugárzó hangerejét (vagyis 5kHz-től felfelé az egész tartományt).

[ Szerkesztve ]

(#31095) Osynho válasza attila666 (#31094) üzenetére


Osynho
addikt

Tehát a belső elvileg megegyezik ezekben a fejekben? :/ Ebay-en is kb ennyiért mennek + vagyon jó áron lehet elkapni használt 60-61-est aukcióval. :)

(#31096) attila666 válasza Osynho (#31095) üzenetére


attila666
tag

Igen, én is ebayen nézegettem először, de megy ki ismerősöm németbe jövő héten, így nem kell postát fizetnem.

(#31097) kigoi


kigoi
senior tag

Milyen kábelt ajánlanátok az alábbi hifiszetthez.
fejegység: JVC kd-sd80bt
komponens szett: audio system radion 165
mélynyomó:DLD 500+
erösítö: kicx kap 47

(#31098) kigoi


kigoi
senior tag

a mély dld 500+ nem tudom miért rakott a d helyett vigyori fejet.

(#31099) opeter70 válasza kigoi (#31098) üzenetére


opeter70
senior tag

Hagyjál egy szóközt a kettőspont után! :)
Ugyanis szóköz nélkül kettőspont + D = :D

Egyébként milyen kábelt keresel?
Táp, IC, vagy hangszóró?

[ Szerkesztve ]

(#31100) kavics325i válasza kigoi (#31098) üzenetére


kavics325i
őstag

mert tettél elé egy kettőspontot
milyen kábelre gondolsz?

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.