Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22451) imi123 válasza Egon (#22449) üzenetére


imi123
őstag

Hála égnek vannak még objektív emberkék is.
Na Ők megérdemelnék hogy végre kapjanak is valamit a nagy ígérgetésekből AMD-től.

Én is tettem egy próbát 1060 után RX480-al is.
A kártya ugyan attól a gyártótól van.(MSI GAMING X).
Ahogy tesztekben is látható egy ide egy oda.
De végül is nekem a Battlefield 4 a lényeg. Azt viszi gyönyörűen tükörsimán. :)

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#22452) Egon válasza imi123 (#22451) üzenetére


Egon
nagyúr

Őszintén szólva, én is kőkeményen elgondolkodtam egy RX480 vételén (egyrészt azért, mert az nV árai (is) igencsak elszálltak, másrészt a G-sync túlságosan nagy árhátránya miatt), csak egyrészt félek tőle, hogy 1440p-ben hamar kevés lesz (ha 25%-kal gyorsabb lenne, 25%-kal drágábban, előbb megvenném), másrészt az ilyen "nincsproblémaaz AMD-vel" típusú hozzászólások (ráadásul egy vérfantól...), amit linkeltek korábban is másik topicban, valahogy nem erősítik bennem a bizalmat a vörös oldal iránt... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#22453) Dyingsoul válasza Abu85 (#22351) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Sokkal jobbak lehetnének... de így is elég jók. Hányszor láttunk már az évek során olyat, hogy a gyártó ilyen-olyan trükkel gyengíti némelyik kártyáját (proci esetén termékét)? Ott van a Radeon 9550. Régen volt 2004, de ha jól emlékszem az volt az a kártya, amin ha végighúztunk egy grafit csíkot a nyákon akkor az órajel emelkedett és kb Radeon 9600 lett belőle... Nemrég egy Mac Pro-t hoztak hozzám, 4 SMD ellenállást forrasztottam le róla és 1.25 Ghz-ről 1.5 Ghz-ra emelkedett a CPU órajele és atom stabil így is. Mindenki tudja, hogy miért vannak ezek a szándékos gyengítések szvsz felesleges azon agyalni, hogy lehetne jobb is mert csak felhúzzátok magatokat vele.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#22454) vader108 válasza schawo (#22448) üzenetére


vader108
tag

;] NV bérenc ;]

(#22455) #85552128 válasza schawo (#22448) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ez alapján úgy tűnik a 470 nem támogatja rendesen a Vulkant, elvégre ha valamiért lassabb csak a HW miatt lehet: [link] "Ha jó DX12-es Vulkan élményt akarsz, akkor törekedj ilyen hardvert venni, vagy használd a DX11 módot." ;]

Szerk.: Tudom, nekem is lassabb és még akadozott is közben a public verzió (ahogy utólag láttam Vulkan alatt is csak egy magot terhel leginkább), csak korábban a szintén megkérdőjelezhető minőségű "miért lassabb a DX12 mód" kérdésre ez volt a válasz.

[ Szerkesztve ]

(#22456) schawo válasza #85552128 (#22455) üzenetére


schawo
titán

Ez egy közismerten elcseszett, kísérleti vulkan implementáció. Ez alapján nem lehet a vulkan előnyeit megítélni. Csak Abu azt mondta, hogy már megjavították. Á, soha, ami szar, az szar is marad, ezt évtizedek óta tudjuk, csodákra kár várni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22457) Abu85 válasza huskydog17 (#22429) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen. Amikor a DX12-t beépítették az UE4-be, akkor már átálltak az új struktúrára, amit egyébként az Apple Metal API-hoz terveztek. Az UE4-ben a DX12-nek nem az a problémája, hogy rossz a motor struktúrája, hanem az, hogy minden buffer view-et ész nélkül nyom a root signature-be. Ez az első dolog, amire a Microsoft felhívja a figyelmet az előadásokon, hogy ne csináld, mert szar lesz. Ugyanakkor az Epicet annyira nem érdekli a DX12 leképező, hogy azóta sem javították.

(#22418) schawo: [link] - ez egy friss fejlesztői mérés. A tesztkonfig nem ismert, ahogy a driver sem. Egyébként optimalizálás még nincs rajta, ahogy írja a Vulkan módot fejlesztő ember is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22458) Laja333 válasza Egon (#22452) üzenetére


Laja333
őstag

Ezt a hozzászólást meg hogy láttad ha ignorálva vagyok nálad? :Y ;]

(#22459) schawo válasza Abu85 (#22457) üzenetére


schawo
titán

Lehet, hogy létezik egy olyan fejlesztői változat, ami egy adott konfigon, egy adott beállítással pont gyorsabb, mint a DX11-en. De publikus, ami rendes beállításokon is gyorsabb, olyan biztos nincs.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22460) imi123 válasza schawo (#22459) üzenetére


imi123
őstag

Addig foltozzák amíg kőkemény 1 FPS-el megveri a DX11-et. :)
Ez nálam még mindig nem forradalom....

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#22461) Laja333 válasza imi123 (#22460) üzenetére


Laja333
őstag

A Vulkan egyébként nem Linux alatt érdekes? :F Ha hozná a dx11 teljesítményét Linux alatt és elterjedne, nem foglalkoznék tovább win10-el. :)

(#22462) shiftykeh1


shiftykeh1
újonc

Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne, hogy melyik éri meg jobban?

RX 480 vagy GTX 1060 - egy i5 6600as processzorral

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#22463) ->Raizen<- válasza shiftykeh1 (#22462) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Egyéni ízlés kérdése hogy melyik, meg kell nézni hogy teljesítenek játékok alatt, de most szoros a verseny, bármelyik jó.

(#22464) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Jo ez a DX11 vs DX12/Vulkan topic.

Ja nem ez nem az, ez az AMD vs NV volt anno.

(#22465) Puma K válasza shiftykeh1 (#22462) üzenetére


Puma K
veterán

RX480-ból referencia változatot (tégla kinézetű, 1 "mókuskerék" ventivel) kerüld el. Én első körben az Asus Strix vagy MSI Gaming kártáykat javasolnám...

A GTX1060-ból meg gyakorlatilag mindegy melyiket veszed. Ha fontos hogy halk legyen a kártya és hűvös akkor Asus Strix, MSI Gaming, Palit JetStream/Gainward Phoenix.

Viszont akár AMD akár nVidia minden gyártónak eltérő hűtése van így VGA vásárlás előtt mikor már meg van a kiszemelt kártya, járj utána befér-e a házadba illetve nem lóg rá-ér hozzá-nem fér-e be valamelyik már a gépedben lévő alkatrésztől.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#22466) gbors válasza Malibutomi (#22464) üzenetére


gbors
nagyúr

Ne felejtsük az OGL-t. Régen minden jobb volt :D

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#22467) Yutani válasza shiftykeh1 (#22462) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én hosszas vívódás után a GTX 1060 mellett döntöttem. Az AIB RX 480-ak 100W-tal fogyasztanak többet, sokkal nehezebb halkan meghűteni őket. Igaz, hogy az 1060 "nyomorék" 192 bites kártya (nálam a VGA 256 bitnél kezdődik :DDD), de mégis azt nyújtja, amit elvár az ember. Hosszú távra nem tervezek, valszeg jövőre úgyis lecserélem, szóval nem releváns, hogy az RX 480 majd hogyan gyorsul DX12 és Vulkan alatt (ez utóbbira a DOOM jó példa, de ott a GTX is szépen megy OGL alatt).

Puma K: A Scorn nálam is várós, elképesztő Giger és Beksinski műveinek megelevenedését látni!

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#22468) Puma K válasza gbors (#22466) üzenetére


Puma K
veterán

Régi szép idők... ha a látványvilág nem is volt annyira félelmetes mint amilyennek szánták, de a játékokban lévő hangok és helyzetek azzá tették... plusz egy kis extra képzelőerővel saját magának félelmetessé tudta tenni az ember az adott pixeles ellenségeket :)

Most meg olyan horror játékok vannak, hogy majd össze sz@rom magam mikor hajnalok hajnalán ráakadok egy-egy cikkre, bemutatóra vagy videóra :((( :DDD ;]

Scorn - Reveal Trailer + Pre-Alpha Gameplay [link]

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#22469) imi123 válasza shiftykeh1 (#22462) üzenetére


imi123
őstag

Próbáltam mindkét kártyát.
Nagyon játék függő. Jelenleg szerintem jobb vétel az 1060-as.
Mondom ezt úgy hogy most éppen az RX480-ast nyúzom. :)

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#22470) Puma K válasza Yutani (#22467) üzenetére


Puma K
veterán

VR-ben megnézném milyen a Scorn ;]

Végre vettél valami rendes VGA-t :U :DDD ;]

Én is túl tettem magam a 192Bit-es témán az 1060 esetén (ezt a kettőt nézegetem igen erősen az 1060-ból: Zotac, EVGA)... most a Volta miatt "fáj a fejem", hogy ha kijönne az Nv 2017 első felében az új szériával és eljátszogatok a HD4600-zal... akkor minek vegyek most bármit is -> 1060/1070 -> már nagyon GTA-znék meg pár játékot beszereznék ha lenne VGA a gépemben.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#22471) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

A VR-nak is annyi, hiába gyúrt rá az AMD. [link]

/s

(#22472) Laja333 válasza wjbhbdux (#22471) üzenetére


Laja333
őstag

Csak ha marad a jelenlegi ár. A cikk is kb erről szól. :)

(#22473) schawo válasza Laja333 (#22472) üzenetére


schawo
titán

Ez azt is mutatja, hogy valójában keveseket hoz lázba. Az első pár hónapban nem is volt termék a piacon, akkor azért nem fogyott, amikor végre kezdett elindulni a termélés, addigra már nem is kell kutyának sem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22474) Abu85 válasza schawo (#22473) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nincs tartalom. :( Speciel én többet szeretnék, mint VR-ben főzni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22475) Locutus


Locutus
veterán

Magas labda :DDD

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#22476) schawo válasza Abu85 (#22474) üzenetére


schawo
titán

Igen, a VR-ben olyan tartalmakat kéne nyújtani, amit IRL-ben egyáltalán nem érhetek el. Én imádok főzni. De csak akkor ha érzem a kezem alatt a húst, ahogy dolgozok vele, a hőt amikor keverem, és az eredményt végén meg is ehetem :D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22477) keIdor válasza Laja333 (#22472) üzenetére


keIdor
titán

Engem a gyenge tartalom tart vissza a VR-tól. Meg az is, hogy gyerekcipőben jár és minden első generációs. Más gyártó már 200°-os készüléket is szeretne majd piacra dobni, de ha ezekhez mind más SDK kell majd, akkor továbbra sem lesz tartalom, meg széttagolt lesz az egész.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22478) Abu85 válasza Locutus (#22475) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Na visszaménnyé... :DDD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22479) gyiku válasza Abu85 (#22478) üzenetére


gyiku
nagyúr

megkaptad :))

hüllő

(#22480) #85552128 válasza Locutus (#22475) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ezt kéne a VR Ready matrica mellé rakni a 480-ra és párosával vinnék :DDD

(#22481) imi123 válasza #85552128 (#22480) üzenetére


imi123
őstag

Van olcsóbb megoldás.
Bedugod a himbilimbid a konnektorba és megb@sz az áram. :)
Not true story :)

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#22482) MiklosSaS válasza #85552128 (#22480) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Vagy a Pro Duo kártyához olyan szerkót csomagolni ajándékba ;]

Mindjárt benne volna a top 5-ben az a kártya :)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#22483) #35434496 válasza Locutus (#22475) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ez igen és milyen szakmai meg közéleti meg VISZLÀT is! :DDD

(#22484) imi123


imi123
őstag

Kíváncsi leszek hogy most már szinte biztos hogy Nv Tegra X1 lesz a Nintendo NX-ben benne lesznek a spec Nv shader funkciók használva a játékoknál.
Ha igen akkor jöhetnének Pc-re is.Mivel ha Nintendora megírják áthozhatják pc-re is.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#22485) Abu85 válasza imi123 (#22484) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Nintendo saját platform specifikációt használ, ami az Android platform specifikációhoz hasonló. Szóval azon a konzolon ezek a funkciók elérhetetlenek lennének akkor is, ha az NVIDIA tenne annak érdekében valamit, hogy kihasználhatóvá tegyék Vulkan alatt.

Egyébként nem biztos az X1-es Tegra, csak az van a prototípusban. Fene se tudja, hogy lesz-e egy külön Tegra ide.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22486) imi123 válasza Abu85 (#22485) üzenetére


imi123
őstag

Ugye ez most nem komoly?
Ennyire béna a Nintendo sem lehet.
Szerintem mindent ki kellene vasalni a hardverből.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#22487) Abu85 válasza imi123 (#22486) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De komoly. A Nintendo saját Vulkan platform specifikációt használ, méghozzá azért, mert az közelebb van az Android Vulkan implementációk platform specifikációjához, amit egyébként a Google szabott meg. Ilyen formában tudják biztosítani az új tartalomszolgáltatási rendszeren belül az egyszerű portolást a célplatformokra, és ez a specifikáció működik PC-n is. Mivel ez a Nintendo gépe, így szabadon dönthetnek a stratégiáról. Sokkal inkább az látszik az NX-nél, hogy nem maga a gép számít, hanem a köré épülő tartalomszolgáltatás, amin keresztül vehetsz úgy játékokat, hogy azokat játszhatod a konzolon, vagy androidos eszközön, vagy PC-n, stb. Ehhez egységesség kell a célplatformok között. Ha pedig valamit ki akarnak hozni a gépből, akkor az egy célhardver, tehát megcélozzák direkten.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22488) imi123 válasza Abu85 (#22487) üzenetére


imi123
őstag

Ha ez így van akkor a Vulcan támogatású játékoknak terjedni kellene jövő évben.
Hát mondjuk innen nem nehéz látványos növekedést produkálni. ;]

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#22489) gyiku válasza #35434496 (#22483) üzenetére


gyiku
nagyúr

te miota irhatsz ide? visszemenje! radi :O

hüllő

(#22490) Oliverda


Oliverda
félisten

First, here’s a comparison of SEP/MSRP pricing in green versus actual average pricing in yellow.

[link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22491) vader108 válasza Oliverda (#22490) üzenetére


vader108
tag

:R

Mi a tanulság a jövőre nézve midnkét oldalnak? :D A prezentációkon lévő álomáraknak sose higgyen az ember :D

(#22492) Yutani válasza Puma K (#22470) üzenetére


Yutani
nagyúr

Giga WF2-t vettem. Kicsomagoltam, és látom, hogy van backplate, de műanyag. :DDD De nem baj, szépen megy és halk. Nekem ez a fontos.

#tarcsad

(#22493) Puma K válasza Yutani (#22492) üzenetére


Puma K
veterán

Neee... műanyag?:Y :U
Jajj drága kenyérke... :DDD

Legalább teszi a dolgát ahogy kell :R

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#22494) Yutani válasza Puma K (#22493) üzenetére


Yutani
nagyúr

90k-s kártyán nem erre számít az ember :U, de maga a hűtő rendben van. A borda fedi a memóriákat, és a VRM is kapott egy kisebb bordát.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#22495) szmörlock007 válasza vader108 (#22491) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Nem tudom mit kell ezen csodálkozni.
A gyártók nettóban adják meg az ajánlott árakat, mi pedig bruttóban vesszük meg, így persze, hogy drágábbak mint a nettó ajánlott ár. :)

[ Szerkesztve ]

(#22496) Puma K válasza Yutani (#22494) üzenetére


Puma K
veterán

Legalább a VRAM és VRM is hűtve van annyié' :U

Ezt eddig nem tudtam és kérdezni is akartam :R

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#22497) Pug válasza Yutani (#22492) üzenetére


Pug
veterán

Az metál, vagyis pont nem metál ;]

Azért jó, hogy így lényegében a funkcióját veszítí el, de legalább szíp.... vakulj földműves .... :DDD

(#22498) Csupingo válasza Yutani (#22492) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem semmi. Úgy rémlik, hogy a 960 wf2-n fémből van. Persze ott sem ér hozzá semmihez. Hőt nem vezet, de legalább merevít.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#22499) gbors válasza szmörlock007 (#22495) üzenetére


gbors
nagyúr

A grafikonon mindkét színű ár netto.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#22500) Motyi válasza Pug (#22497) üzenetére


Motyi
senior tag

A 1060-on amúgy sem lenne funkciója hűtés szempontjából (a kártyák halkak és hűvösek, nincs mit hűteni a hátoldalon egy 60 fokos kártyán...), azt a funkciót pedig műanyagként is betölti, hogy védi a hátlapon lévő alkatrészeket a tapizástól és a sérüléstől.
De ha valakinek ez fontos szempont, akkor vehet pl. STRIX-et vagy Gaming-et, azokban van anyag bőven. Bár nem értem miért is lepődik meg valaki, ha egy adott széria legolcsóbb, fapados kártyáját megvéve nem fém hátlapot talál.... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.