Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21925) proci985 válasza gbors (#21918) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

290Xnél a kiegészítésed egész pontos. A teljesítményében nincs hiba, de ismerősöknek én se nagyon ajánlottam 1080pre a 970 helyett, részben a fogyasztás, részben a hűtési igény miatt. Az intel mainstream platformon egy i7 + 970 kombo beérte egy 400Wos táppal és hűtésnek egy teljesen csendre hegyezett Fractal R5 is tökéletes volt (egyik barátomnak konkrétan ilyet raktunk össze pár hónappal azután, hogy a saját 970em visszaküldtem). 290Xeknél a topik legboldogabb lakói vagy feszt optimizáltak, vagy lightning/vaporX/triX kártyájuk volt, vagy levizezték.

A hűtés második, komolyabb problémája volt, hogy egyrészt microstuttert okozhatott (és okozott) a dinamikus órajelállítás és komoly teljesítményt lehetett vele bukni. Tehát benchmarkokban egy rosszul hűtött ref 290X legalább annyira nem adott reális képet a kártya teljesítményéről, mint mondjuk egy ref 970. Szvsz részben emiatt is állt elő az a helyzet, hogy az eredetileg 780 ellenfél 290X 390X néven (picit jobb hűtéssel és kisebb fogyasztással) már lényegesen jobban teljesített.

A hűtésére én nem mondanám, hogy igénytelen, inkább úgy fogalmaznék, hogy 300Wos fogyasztás mellett légen pciE szabványon belül (max 2 slot!) nem lehet csodát tenni, főleg nem egy blowerrel.

De tényleg, a GTX480 után pár évvel az ember nem számított rá, hogy az AMD is kiad egy hasonlóan élhetetlen kártyát.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.