Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Alpachino válasza Attix82 (#99) üzenetére


Alpachino
veterán

Az a gond, hogy ez meg a másig véglet, amiről most említést teszel..... vagy is hogy valaki megvesz egy 80K-s VGA-t és a driverek frissítését sem képes követni ? :N Én nem ezt tapasztaltam. A gémer konfigok tulajai azok igen is toppon vannak e tekintetben.....a vérpistikék, meg az instant, vagy is "fogom és viszem" konfigok birtokosai az egy másik kérdés :)

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#102) Attix82 válasza Malibutomi (#100) üzenetére


Attix82
őstag

Persze ha a játékot normálisa megírnák nem lenne gond, de olyan már rég nincs. Egy játékot úgy kell megírni, hogy minden VGA-n fusson, nem az ,hogy az utolsó pillanatba váltottak...elég vicces ez.

Egy driver legyen felhasználóbarát, vagyis inkább egy középút (teljesítmény 80%-a), de 95%-ba jól működjön mindenben. Mint látható a játékok megírása elég gyatra, ezért is van szüksége a GE-re, hogy picit kompenzálja. De ugye ha nem cserél a felhasználó drivert , akkor megint ugyan ott van az illető.

Lényeg egy stabil működés elérése, VGA új generáció periódus lecsökkent 1-2 év közé. A Driver meg 2 hetente jön ki új ami Beta. Új játék új driver.

(#101) Alpachino

A PH ezt tükrözi, olvasva a forumokat...sajnos nagyon sok emebr csak ahhoz ért, hogy power gomb be, játék indít és van 250e ft-os gépe.

[ Szerkesztve ]

(#103) BeLucZ válasza Attix82 (#102) üzenetére


BeLucZ
addikt

nehezen tudom felfogni mi ez a sirás folyton az amd drivereivel kapcsolatban, eddig a legnagyobb hibám az volt a catalystnál hogy egyszer más színbeállitás volt benne mint ami addig alapértelmezett volt, kb 5 másodperc alatt visszaraktam és kész :)

erre a microlagg témára is kíváncsi lennék, hogy milyen konfigokban jön elő, van egy haverom aki totál nem ért a témához és összevissza akadtak, állitása szerint microlaggoltak a gamek 1280ban egy 6770en, átmentem hozzá ujraraktam a gépét, jól beállitottam és utána vaj simán ment a bf3 is neki minőségi beállitásokkal és az összes game, ugye most az uj bétákban növelve lett a pufferméret is, ugyhogy akinek eddig volt is problémája vele, most nem nagyon kéne hogy legyen, de ez is csak pár játékot érintett ,mint pl a skyrim

(#104) kovsol válasza Attix82 (#102) üzenetére


kovsol
titán

101 -re adott válaszodra reagálva:
Miért ha te veszel egy drága kocsit, vagy bármilyen műszaki cikket te mindenhez értesz? Belegondolsz a PC egy nagyon összetett dolog. Mikor pl elmész venni egy mosógépet akkor ott nem kérdezik meg tőled, hogy milyen dobot akarsz bele, milyen csapágyak, ajtó milyen legyen rajta stb, hanem kapsz egy kész terméket. PC az egy nagyon egyedi dolog és nem várható el, hogy mindenki értsen hozzá. Legtöbb kocsi tulajdonos is kb annyira ért hozzá, hogy tudja télen téli gumi kell rá és mit tankoljon bele, meg a szervizkönyvben le van írva mikor vigye kötelező kivizsgálásra, olajcserére a kocsit.
Nem véletlenül terjednek a konzolok. Az egy egybe termék, benyomod a gombot rajta és berakod a dvd -t és már mehet is a játék, nincs driver, kompatibilitási probléma stb.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#105) Alpachino válasza Attix82 (#102) üzenetére


Alpachino
veterán

"csak ahhoz ért, hogy power gomb be" :D :N

Még mindig a két szélsőségről beszélsz és ez által kicsit idili......mivel pont nem ez jellemző a PH-s tulajokra :N

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#106) Attix82 válasza Alpachino (#105) üzenetére


Attix82
őstag

Elírtam, a PH nem ezt tükrözi, hogy power gomb be és ennyi. Ezért is megtévesztő az a meglátás, hogy mindenkinek tök normális dolog a driver cserélgetés vagy OP felrakás / újrarakás.

[ Szerkesztve ]

(#107) daneeeeee válasza gbors (#94) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Nyilván nem, viszont ettől függetlenül szerintem mindenkit érdekelnének az eredmények. Mondjuk max tuning mellet valami "köztes állapotban" is meg lehetne állapodni amit jó eséllyel már minden 7950/660Ti tud.

(#108) zolee5016


zolee5016
őstag

Számomra 2 dolog figyelhető meg..Márkától függetlenül....
1 Valóban kevés emberkének adatik meg ,hogy középkategória feletti csúcshardverei legyenek.Ha az itteni topicokat nézzük,a kemény mag mind Ati Mind NV vonalon szinte mindig ugyanaz a 30-50 fő.....Szívesen olvasom a tapasztalataikat,hol épp örömüket,hol a szívást,mert ha én kb 1 éves késéssel elérem az adott cuccot könnyebb a dolgom.a júzerek kb 70%-a bizony csak így hírből ismeri a cuccok teljesítményét,tulajdonságait.
2 A többség (nem PH-s) bizony vesz egy gépet bedobja a sarokba,asztal alá és power.ennyi..Egy opcionális (Pl WIN frissitést) még leharcol de a többihez nem igen nyúl,mert nem világos épp javít-e ,vagy ront a helyzetén...Igen ront ezt arra értem,hogy az NV driverek 301-után már inkább a 600-asokra gyúrtak,
Így a régebbi szériákon nem sokat,vagy egyáltalán nem is javitanak.
Bizony aki játszik,és van egy kb 460-560 szintű kártyája a mai napig is elvan 1650x1050 -es felbontáson minden gondd nélkül nem is kell neki nagyobb erősebb cucc.Oka talán az is hogy a játékok grafikái kicsit le vannak maradva egy 7970 vagy 680 valós tudásához.Általában a multiban jönnek csak ki az előnyei ,single-eben nem igen.....
Borzasztó ez az én NV-re Én meg Ati-ra írok játékot felfogás is...... Szerintem azért most kiegyenlítetebb
lesz a verseny mert az ATI megtalálta fegyvert az egyenlítéshez .értem ezalatt a GCN-t....
Könnyen be is fogták az NV-t ......
Személy szerint drukkolok nekik is,meg a NV-nek kell a verseny nekünk..mert előbb olcsóbban juthatunk a cuccokhoz........

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#109) Tirexi


Tirexi
addikt

Hali all.

Tegyük fel, hogy én NV-t használok már 6 éve és nem is akarok ATI-s lenni.

ATI fanoknak/tulajoknak tenném fel a kérdésemet méghozzá azt, hogy milyen érveket tudnak felsorolni arra hogy ATI felhasználó legyek.
Tehát próbáljatok meggyőzni, hogy váltsak NV-ről.
A téma nyitott tehát minden érv jöhet akár játékban akár árban/teljesítményben is.

Persze csak elméletbe kérdezem, mind2 gyártótól használtam már VGA-t szal meg van a saját állás pontom is.

Nézzük ezt úgy mint egy felmérést. :K

Előre is köszi.

(#110) Blaise válasza Tirexi (#109) üzenetére


Blaise
veterán

ATI felhasználó már valóban nem hiszem, hogy leszel :DDD

(#111) ricshard444 válasza Tirexi (#109) üzenetére


ricshard444
veterán

Jelenleg fejlettebb gpu és az ebből következő durva Compute teljesítmény. Én személy szerint jobban preferálom az AMD színvilágát, sokkal melegebb / színesebb. ( Igen már használtam sok fajta monitort / tv-t és zöldből ilyet nem lehet kicsalni )
Ugye arról se feletkezzünk meg, hogy idén a játékok 80-90%-a AMD -s lesz így azoknak fog kedvezni valamilyen szinten.

Hirtelen ennyi, akit meglehet győzni az nem fan, aki fan az meg úgysem hallgat az érvekre.

A driveres gondokat meg hagyjuk, az elmúlt 2 év alatt 10 piros kari járt itt és max annyi gondom volt, hogy egy Driver Sweeper-t bekellett vetnem :N

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#112) Winne válasza Tirexi (#109) üzenetére


Winne
nagyúr

Szerintem nem sokan fogják érezni az indíttatást, hogy téged meg akarjanak győzni bármiről. :DDD

@(#111) ricshard444: nekem a színvilág az most a zöldnél tetszik jobban. :)

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#113) TTomax


TTomax
nagyúr

Azért nekem szöget ütött valami fejembe....jön ez a Titan... a die mérete kb mint a 7970,... a fogyasztás is... rakat felesleges tranyó van benne,ugye amiből egy grammot sem profitál teljesítményben,a mem vezérlö 2004böl...akkor az hogyan lehet,hogy ennyire erős lesz?Most azzal nem kell jönni meg sem jelent,stb... lemossa az összes 1GPUs megoldást ez világosan látszik...Akkor a GCNben mennyi felesleges tranyó van?Amikor az NV egy ősrégi megoldással párban tud maradni,és azt állítom a GTX680 jóval olcsóbb előállítani,mint a 7970et..közben meg drágábban adják...
Szóval adott a kérdés,mennyi felesleges tranyó van a GCN-ben? :)

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#114) gbors válasza TTomax (#113) üzenetére


gbors
nagyúr

kicsit pontosítsunk: a Titánban +2.7 Mrd tranzisztor lesz a 7970-hez képest, ebből szerintem 1-1.5 Mrd helyből kuka, tehát még mindig 1.5 Mrd-dal több az "effektív". a chip mérete is jóval nagyobb lesz, tehát azért ez a direkt összehasonlítás nem fair. a fogyasztásról pedig egyelőre érdemes óvatosan nyilatkozni, mert az elméletileg 230W és 300W között bárhol lehet.

nekem meggyőződésem amúgy, hogy a GTX600-as sorozat hatékonyságának az egyik titka, hogy a textúrázók 16-bites színcsatornák esetében is teljes sebességel mennek, míg a HD7000-esekben ez felezett. miután a 680-ban és a 7970-ben ugyanannyi unit van, clock2clock a 680 ebben 2x gyorsabb. annyira nem prominens a textúrázók szerepe, hogy ez drámai előnyöket hozzon, de ultranagy méretű textúrák és 16xAF mellett elhanyagolni sem lehet.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#115) Abu85 válasza TTomax (#113) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Van egy pár százmillió nem használt tranyó a GCN-ben a grafikus API-k szempontjából. Nyilván a natív C++ támogatás, az AMD64-es címzés, különböző DX/OpenGL-ben be nem vezetett technológiák támogatása nem olcsó dolog. Persze a másik oldalról vizsgálva ez konzoldizájnokat hozott az AMD-nek.
A GCN koncepciója meg eleve eléggé másolja a Larrabee-t, amit az Inteltől VGA-ként még nem láttunk, de kétségtelen, hogy marha jó ötletek vannak benne. Persze a Larrabee időzített bomba is, de biztos vagyok benne, hogy az vezetőség erőlteti az x86-ot, és nem a mérnökök.
Majd a Maxwellre leszek kíváncsi, hogy az NV milyen Larrabee/GCN klónt csinál. Az ARM Midgardot látva a mély integráció koncepciója egészen egyszerű alapokra is helyezhető.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#116) daneeeeee válasza TTomax (#113) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Nem az a lényeg, hogy mennyi tranyó, hanem az,hogy egy 7970 annyiba kerül mint egy 670 és annyit tud mint egy 680 (van pár szituáció ahol többet is). Mennyibe is fog kerülni a Titan? Na abból a pénzből kettő 7970-re is futja ami minden bizonnyal erőseb lesz mint a Titan.
Jah és a fogyira kitérve: Ha valaki már azt latolgatja, hogy Titan-t vegyen-e vagy 7970cf-t, hidd el le fogja sz@rni, hogy mennyit fogyasztanak.

(#117) BeLucZ válasza TTomax (#113) üzenetére


BeLucZ
addikt

ez tényleg elég érdekes összehasonlitás, 4,3 Mrd vs 7,1 Mrd tranzisztor, illetve a gk110 jóval nagyobb chip mint a Tahiti, előállítása is nagyságrendekkel többe kerül

ez kb olyan mintha a bugatti veyront összehasonlitanád egy 599 GTB-vel

jah és a titan árából szerintem 3 db 7970-est is lehet venni, legalábbis startkor amennyi lesz itt az ára magyarországon, az kegyetlen sok lesz, sztem 3 kilo biztos

Abutól kérdezem, hogy ez már computeban felveszi a Tahitivel a versenyt? vagy ugyanolyan gyengécske lesz benne mint a gk104?

[ Szerkesztve ]

(#118) Abu85 válasza BeLucZ (#117) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Én mostantól már nem mondhatok semmit. Asse tom miaza titán. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#119) gbors válasza daneeeeee (#116) üzenetére


gbors
nagyúr

ne keverjük már megint a technológiát a fogyasztói szempontokkal. TTomax felvetése műszaki jellegű volt, ahhoz semmi köze annak, hogy ki mennyiért kínálgatja a portékát. ha pedig az árat és a teljesítményt nézed (ill. még pár tipikus fogyasztói szempontot, amit sokan szeretnek elfelejteni, khmmm), akkor meg annak nincs jelentősége, hogy mennyi a tranzisztor, mennyi a mm2, milyen az architektúra, stb. ez két teljesen külön elemzési sík, és a kettő összekeveréséből csak f***ság és flamewar tud kiesni :)

btw. ha már az innováció értékelésénél tartunk, elméleti szempontból kb. most van az a pillanat, amikor érdemes lenne összeereszteni egymással egy 9600GT-t és egy HD3850-et - mostanra már be kellett érjenek azok a folyamatok, amire az AMD a VLIW5-ös shadertömböket kitalálta. komolyan érdekelne, hogy mit futna egymás ellen a két kártya. amikor utoljára néztem közel 4 éve, akkor a 9600GT volt előrébb valami 10%-kal - vajon ez megfordult mostanra? :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#120) Abu85 válasza gbors (#119) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Meg, de a HD 3850 minden DX11-es játékba +25-40%-ot kap a DX10.1 leskálázás miatt. A DX10-re skálázás előnytelen a compute shader és a gather4 szempontjából. Mivel a leskálázásnál nem lehet kérni egy hardverre a DX10-et, így nem lehet kiütni a modernebb API előnyét.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#121) gbors válasza Abu85 (#120) üzenetére


gbors
nagyúr

hah, nice try, de ez most csak kőkemény mérésekkel megy, elmélet nem ér :D

amúgy teljesen korrekt, hogy a 10.1 előnyeit is belevesszük - ez is benne van abban, ami anno felesleges volt, de mára beérhetett.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#122) Abu85 válasza gbors (#121) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pont az a baj, hogy így nem tudjuk mérni. Én próbáltam, mert van egy gyűjtő spanom a nem túl messzi faluban. Nem tudom, hogy a 30-50% plusz minek tudható be, mert nyilván az, hogy a HD 3850 gather4-ezik míg a 9600GT nem az sokat számít.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#123) daveoff


daveoff
veterán

Sziasztok!

Már itt többen említettétek, hogy úgy lenne az igazi összevetni a két oldal kártyáit, hogy mi saját méréseket végeznénk. Én vettem a fáradságot, és elkészítettem a saját kártyámmal egy házi tesztet. Továbbá volt szó a HD7950 tuning teljesítményéről is, ezért a tesztemet három különböző órajelen készítettem el, hogy láthassátok mit is tud egy HD7950. Az én kártyám egy átlagosnak mondható kártya, vannak itt PH-n jobbak is, rosszabb nem sok, tehát aki ilyen kártyát vesz nagyjából számíthat erre a teljesítményre! Ha esetleg lenne itt olyan NV (660,66ti,670,680) tulaj, aki szívesen megcsinálná ugyanezeket a teszteket, az egy jó összehasonlítási alap lenne, hogy ténylegesen mekkora a különbség a kártyáink között. Mint már mondtam a teszteket három órajelen mértem:
-alap 900/1250
-tuning-1 1050/1400 -->ezt szinte biztos, hogy minden HD7950 tudja
-tuning-2 1150/1650 -->ezek az én 24/7 beállításaim

A tesztprogramokat, amiket használtam innen letöltheti bárki, illetve BF3 multiban csináltam egy mérést, mivel talán ez a legnépszerűbb játék itt.

Programok:
Unigine 'Heaven' DX11 Benchmark 4.0 - extreme preset
PLA Unreal 3 Engine DirectX 11 Benchmark - alap beállítások
Sniper Elite V2 Benchmark Tool - alap beállítások
Futuremark 3DMark 11 v1.03 - performance test
Futuremark 3DMark (2013) v1.00 - Fire Strike Benchmark
Battlefield 3 multiplayer - Ultra settings 1920x1080 - Noshahr Canals 32/32 500 ticket

Minden tesztet minden órajellel egyszer csináltam meg, ezért a min-max FPS-ek között lehetnek eltérések. Minden tesztnél a processzort, és a memóriát alap beállításokon használtam, az alábbi képen láthatjátok a beállításokat. Az eredményeket egy táblázatba rendeztem, amiben jól látszik, hogy a tuning hatására mennyit gyorsult a kártyám, valamint minden teszt eredményről készült egy screenshot, amit a saját web albumomba megtaláltok! Összegezve én nagyon meg vagyok elégedve a kártyámmal, "microstutter"-t nem tapasztaltam még, driverekkel nincs gondom (esetenként a beta driverekkel), a teljesítmény pedig magáért beszél! Köszönöm mindenkinek, aki veszi a fáradságot és elolvassa..... :R

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#124) gbors válasza Abu85 (#122) üzenetére


gbors
nagyúr

lehet több tiert csinálni:
- DX11 downscale
- DX10 (ahol van)
- DX9

ha lenne kicsit több időm, beszereznék egyet-egyet, aztán menne rajtuk a sniper elite v2 :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#125) TTomax


TTomax
nagyúr

Nem erről van szó....arra gondoltam,hogy az hogyan lehet,hogy egy igazából nem is desktop piacra szánt vga lineárisan hozza azt a grafikus teljesítményt amit a GCN... nekem ez nem kerek... igen a fogyasztás nagyban függ az órajeltől,és az még nem tiszta...olvastam itt 1Ghz boostot is,ami nekem soknak tűnik egy ilyen nagy die mellett a Titan kapcsán... tdp meg tdp között is nagy a differencia... vegyük a 480tdpjét vagy mondjuk a 680ét... de írhatnám az 580at is...
Arra próbálnék meg rávilágítani,hogy ha a 680 felől nézem akkor sem stimmel a 7970 teljesítménye,de a Titan felől akkor sem...most hogy ezt driver,esetleg architektúrás felépítés okozza-e nem világos... egy biztos ha lesz GCN2 akkor van mit javítani....kicsit olyan HD2900 érzésem van...ez a "még nem jó .. még nem jó...már nem jó...." :DDD

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#126) BeLucZ válasza TTomax (#125) üzenetére


BeLucZ
addikt

hát pedig a 7970es egy piszok jól sikerült vga, én még nem voltam ennyire elégedett vgaval teljesitményügyileg, nem hasonlitanám össze a hd2900al :)

ugye az akkor egy félresikerült "előremutató" megoldás volt, ez most pedig telitalálat ilyen szempontból, lásd computeshaderes játékok egyre növekvőben pl, nagyon erős kari és van benne tartalék is, sztem ez jó architektúra, jó irány

[ Szerkesztve ]

(#127) gbors válasza TTomax (#125) üzenetére


gbors
nagyúr

ezt nem nagyon értem, hogy őszinte legyek. nézd meg a számokat a két relációban:
- 680 -> 7970 GHz: +20% tranzisztor, +10% teljesítmény
- 7970 Ghz -> Titan: +60% tranzisztor, nem tudom mennyi + teljesítmény, de biztos, hogy messze nem 60%

azaz átlagos workloadok esetén a 680 10%-kal "tranzisztorhatékonyabb". ez a 10% kényelmesen jöhet abból, hogy a GCN architektúra lépett egyet CPU irányba.
a Titán meg jóval gyengébb lesz ilyen téren a 7970 GHz-nél - pontosan azért, mert tele van pakolva játékokban nem használt cuccokkal.

én nem látok itt nagy rejtélyt.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#128) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ha minden jól megy szerdán érkezik egy 7970 GHz edition. Ha kíváncsiak vagytok vmi tesztre írjátok le, mert még megvan a 680 is.:)

Magamnak már csináltam a 680-al bencheket csak is alapon tuning nélkül.

Természetesen a kíváncsiság hajt, hogy egy év alatt hova jutott a driver, hang már nem fog zavarni, mert nem ref lesz amúgy se.

(#129) kockaharcos válasza SzlobiG (#128) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Erre kíváncsi leszek, bár 680 után én 7970-et vettem, és a feszültséghistórián kívül nem volt baj a kártyával.

Akkor a 7970-el is csinálj alapon teszteket, plusz ha van kedved mind a két kártya max OC-val.

(#130) SzlobiG válasza kockaharcos (#129) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tuning azért nem lesz mert alapfeszen a 680 alig megy vmit, Lightning bios-al meg nem akarom feszelni ezért. Így fer mert a tuningra sosincs garancia.:)

Far Cry 3-ba nincs beépített bench mi?

(#131) TTomax Pont ettől félek a Win8. Elég sok szopó van vele ahogy olvasom, ellenben NV oldalon gond nélkül megy már kb mióta kijött.

[ Szerkesztve ]

(#131) TTomax válasza SzlobiG (#130) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nekem is itt van még a 7970... nem merem betenni nem tudom hogy állnak win8 driverral... :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#132) Tirexi válasza SzlobiG (#130) üzenetére


Tirexi
addikt

Win8-at használok már 1 hete és semmi szopó nincsen vele. Simán megy minden az SLI is meg a játékok is. :K

(#133) TTomax válasza Tirexi (#132) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen,ezt csak megerősíteni tudom...nVvel semmi gond vele.nem tudom AMDn hogy megy,ezért félek visszarakni a 7970et...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#134) ricshard444 válasza TTomax (#133) üzenetére


ricshard444
veterán

Ugyanúgy megy minden mint 7n, 8t használok már 3 hónapja

Vannak dolgok...

(#135) TTomax válasza ricshard444 (#134) üzenetére


TTomax
nagyúr

Lehet Cry 3 miatt veszek még egy 7970-et...aztán mehet a hasonlitgatás... :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#136) ricshard444 válasza TTomax (#135) üzenetére


ricshard444
veterán

:D Hát ha megteheted akkor csináld. Én is írnék tesztet, de nincs Support

Vannak dolgok...

(#137) Tirexi


Tirexi
addikt

Nehogy azt mondjátok, hogy azért cseréltek ATI-ra mert jobb lesz a Cry3-ban pár FPS-el? :))
(jobb lesz egyáltalán?)
Azért emberek gondolkodjunk már.
Életem legjobb döntése volt 7970-ről 680-ra váltani.
Porszívó hang csak akkor legyen a szobámban ha éppen takarítok máskor ne és a driver gondokból sem kérek. :N
Jaj csak jönne már az a Titan...

Amúgy láttam, hogy vannak már ilyen fake tesztek meg találgatások, hogy mit fog tudni és hozzá mondtátok, hogy ez nem fog annyit érni amennyiért adni akarják. Mármint a Titan-t.
Nos azt hiszem azt is láttam, hogy csak bizonyos példány szám lesz belőle mint az Asus Mars esetében.
Akkor meg nem kell csodálkozni az árán. 100%-ban le merem fogadni lesz olyan a világon aki 4db-ot is betesz abból majd a gépébe. (YT videó is lesz róla biztosan)
Én is veszek kettőt ha lesz rá keret.

[ Szerkesztve ]

(#138) TTomax válasza Tirexi (#137) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nekem egy 7970 már adott :)
Cry 3 ... TXAA 4X ultra 1920X1080 azt hiszem kifogytam a VRAMból... :DDD

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#139) Tirexi válasza TTomax (#138) üzenetére


Tirexi
addikt

Akkor nem kell a 4XAA aztán kész.
Nekem FXAA-val is tökéletes látványt nyújtott. Nem 10cm-re kell ülni a monitortól aztán nem lesz csíkos a képernyő.

(#140) Blaise válasza Tirexi (#137) üzenetére


Blaise
veterán

2db Titan a 680 SLI helyett? Nyomtatod a pénzt? :Y

[ Szerkesztve ]

(#141) SzlobiG válasza Tirexi (#137) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én egyáltalán nem azért váltok.:U Szimplán kíváncsi vagyok, hogy 1év alatt mennyit javult, ha uaz vagy rosszabb eladom, ha jobb akkor marad, ennyi. Hangos úgyse lesz mert nem ref kártya lesz. Nem vagyok én elfogult egyik márkával szemben se, most majd kiderül melyik a jobb és mennyivel. ;)

(#142) BeLucZ válasza SzlobiG (#141) üzenetére


BeLucZ
addikt

sztem jelentős változás lesz 1 év alatt, én szerencsére már igy kiforrottan vettem meg és egyből elégedett voltam vele

(#143) Tirexi válasza SzlobiG (#141) üzenetére


Tirexi
addikt

Azért az elég kínos, hogy valamire 1 évet kell várni megjelenés után, hogy normálisan működjön. :)

(#144) SzlobiG válasza Tirexi (#143) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez igaz, de ha jelen állás alapján most jobb, akkor jobb ez van. (még csak feltevés hogy jobb, csak mondom)

(#145) oliba válasza Tirexi (#143) üzenetére


oliba
őstag

Maxwell esetén kíváncsi leszek, hogy ott mennyit kell majd várni

(#146) BeLucZ válasza SzlobiG (#144) üzenetére


BeLucZ
addikt

úgyis játékfüggő lesz, lesz amiben jobb lesz, lesz amiben nem, kompjutséderben jobb lesz XD

(#147) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok.

Én is kártyaválasztás előtt állok, és egyenlőre még nem tudtam dönteni egy radeon 7870 vagy egy gtx 660 között. Amit le szeretnék cserélni az egy gtx 260 oc, egyenlőre ez is megfelel szinte minden mai fps játéknak, csak szeretnék egy 23-24 coll-os monitort. Mivel ezek a monitorok már mind full hd-s felbontásba mutatnak szépen ezért már félő, hogy a jelenlegi grafkártyám nem bírná el ezt a felbontást. Amibe szeretném a vga kártyát az egy Intel Core 2 Quad Q6600-as proci 3200Mhz-en, Gigabyte P35-ös alaplap, Enermax liberty 500w-os táp 4GB ram.

Szerintetek???

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#148) BeLucZ válasza szmayer1 (#147) üzenetére


BeLucZ
addikt

a válasz egyértelmű, 7870, de olyan CPU limited lesz mint a HÁÁÁÁÁZ, hiába a full hd, p35 q6600 felejtős egy mai fullos vga alá, játékok többségében limitálva lesz az ereje

ettől függetlenül vehetsz bele csak nem fogod tudni kihasználni, előbb szerválj be egy erős platformot és lehet cserélgetni a vgakat benne, sztem még a 260asod is gyorsulna 1-2 helyen :)

[ Szerkesztve ]

(#149) szmayer1 válasza BeLucZ (#148) üzenetére


szmayer1
senior tag

Sajnos erre gondoltam én is, (hogy a jelenlegi gépem nem egy mai gyerek), és lehet hogy nem tudja kiszolgálni a VGA-t, de gondoltam egy próbát megér. :) Mivel utána már könnyebben tudnám a többi összetevőt újítani, mert most anyagilag kicsit sok lenne egy erős VGA, plusz szinte az összes hardver cseréje. Így ha netán nem bírja a jelenlegi cuccom az új VGA-t akkor már apránként könnyebben tudnék újítani :)

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#150) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Egy minuszpont az nvidiának. A másfél óra szívásért, amit az új driver okozott.
Tegnap kijött a 314WHQL driver, de nekem nem akart felmenni. "Graphics driver install failed". Utána már a 310 és a 313 sem akart felmenni.

Kb 8 napos rendszer, nem tele szemetelve. Az előző WHQL driver gond nélkül felment a rendszer telepítése után. Aztán a 313.9 Beta is felment a hétvégén. De a 314 az nem, pedig mindent ugyanúgy csináltam (elindítottam a telepítőt). Valljuk be nem lehet mit elrontani, a rendszernek és kártyának megfelelő driverről van szó, amit egyébként az nvidia update kínált fel letöltésre...

Hiába uninstalláltam a régebbi drivert és minden nvidia szoftvert, aztán hiába választottam ki a "clean installt" mindig ugyanaz a hibaüzenet jött.
Végül csak az segített, hogy eszközkezelőben az illesztőprogram frissítésénél kézzel hozzáadtam abból a könyvtárból, ahova a telepítő kitömörítette (C:\NVIDIA\...).

Bruhe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.