Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) #45997568 válasza #45185024 (#19200) üzenetére


#45997568
törölt tag

Kiszervez, nem akar gyartosorokat fenttartani, azokat fejleszteni, atepiteni, macera, nyug. Teljesen ertheto.

Minden ceg racionalizalja a mutatoit, azok akiket igy "elkuldenek" azok mennek az uj ceghez, a fejlesztesekhez ettol meg hozzafer AMD.

Ezentul a folyamat egyszerubb lesz, odaadom a terveket mit kerek es megkapom a kesz termeket, a tobbivel nem kell foglalkozni.

(#19202) gbors válasza stratova (#19197) üzenetére


gbors
nagyúr

Elvileg simán. Gyakorlatban meg kell hozzá arch módosítás, mert a Fiji esetében szervezési korlát miatt nem tudtak továbbiakat betenni. De ha ezt meg is csinálják, az AMD 10+ éve rendszeresen alulszervezi a ROP-szekciót, és csak üdítő kivételeknél elégséges a pixel-kapacitás - ennek örülhetnek most a Hawaii-tulajok.
És akkor még van az is, hogy a sávszélesség effektív kihasználása kevésbé erős, mint a zöldeknél, tehát a 256-bit + 7Gbps még annyi effektív sávszél sem lesz, mint a 980 esetében. Jó, persze ezen is lehet arch változtatással javítani. De mennyit?

(#19199) Abu85: Elméletileg. Gyakorlatilag meg a Tahitin kívül minden esetben szoros korrelációban voltak.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#19203) Abu85 válasza gbors (#19202) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert így volt ideális, de ettől nem muszáj ezt tartani. A Tonga is 384 bites 32 ROP egységgel.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19204) gbors válasza Abu85 (#19203) üzenetére


gbors
nagyúr

Így szól a legenda, igen :) De a kulcsszó az "ideális".

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#19205) Abu85 válasza gbors (#19204) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tuti a 384 bit, ha erre gondolsz. Maga Raja Koduri ismerte el, hogy a Tongában 384 bites busz van 32 ROP egységgel. A GCN-t már a kezdetek óta úgy tervezik, hogy külön van választva a ROP és a memóriacsatorna.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19206) gbors válasza Abu85 (#19205) üzenetére


gbors
nagyúr

Maga Raja Koduri állította. Miután konkrét SKU-t nem láttunk ilyen felállással, nekem ez nem tuti.

A másikat tudom, viszont az elvi lehetőség és a praktikum nem mindig cseng össze. Ebben az esetben eddig nem tette. Persze lehet, hogy erre is kitalálnak valamit az új generációban - jelenleg még minden lehet.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#19207) stratova válasza gbors (#19206) üzenetére


stratova
veterán

Pedig már a hivatalos közlés előtt is látszott egyes oldalak/fórumok elemzése szerint, hogy eredetileg 6x64 bites csatornával készült:

De ha nem lenne független, hogyan készíthetnek volna 1280:80:32 256 bites Pitcraint-t és 2048:128:32 384 bites Tahitit?

Gondolom akkor vetették volna be, ha készül egy asztali GTX 960 Ti, aminek "ideális alap" lett volna a GTX 970M (10 SMM 1280 SP 80 TMU 48 ROP 192 bit GDDR5). Bár itt Tonga 32 ROP egysége még mindig karcsú lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#19208) Petykemano válasza Abu85 (#19205) üzenetére


Petykemano
veterán

Ha már aszimmetrikus, miért a sávszélességet tolták és nem a ROP blokkokat? Miért 384bit + 32ROP (amiből ugye 128 bit sosem lett hasznosítva) és miért nem 256bit + 48 ROP? Miért a sávszélességet tervezték túl, nem bíztak a DCC-ben?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#19209) stratova válasza Petykemano (#19208) üzenetére


stratova
veterán

Nem nekem szólt a kérdés de a GCN kártyacsalád pláne Tahiti abszolút svájci bicska volt AMD-nél, készült belőle compute: Firepro S, ws: Firepro W, gamer: Radeon termék és vélhetően inkább arra költötték a tranzisztor-keretet, ami mindenhol hasznosul, de a nagyobb haszonnal eladható professzionális piacon mindenképpen.
Ezzel szemben Maxwell kifejezetten az asztali és mobil (notebook) piac igényeihez lett igazítva, miközben a profi piacon vele párhuzamosan sokáig csak Kepler futott, amely ott egy frissítést is megélt (GK210). Csak később vezette be Nv a profi piacra Maxwellt de ott is javarészt Keplert mintegy kiegészítendő, más területeket célozva.

[ Szerkesztve ]

(#19210) gbors válasza stratova (#19207) üzenetére


gbors
nagyúr

Láttam én is ezt, de a 6 blokk nem egyforma. Nem tudom, minek tudható be a különbség, de szemmel láthatóan 4 és 2 azonos blokk van.

Nem vitattam eddig sem, hogy technikailag független(íthető), de ennek ellenére mégis az 1MC : 8 ROP felállás van a legtöbb SKU-ban. Még a Fijire épülőkben is.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#19211) Abu85 válasza gbors (#19206) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A konkrét fotó miatt kérdezgették az AMD-t, hogy most az a 6 darab blokkból kettő micsoda. Egy ideig terelt az AMD, de aztán Raja elmondta, hogy valóban igaz az a pletyka, hogy a Tonga 384 bites, de mivel nem tudtak neki megfelelő pozíciót találni a termékskálán, így 256 bitesként adták ki az összes verziót.

(#19208) Petykemano: Mert sávszélességre van nagyobb szükség.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19212) gbors válasza Abu85 (#19211) üzenetére


gbors
nagyúr

Arra kellene magyarázat, hogy miért nem egyforma a 4 és a 2 blokk.

Annyira nagyobb szükség van a sávszélességre, hogy nem is lett 384-bites SKU a Tongából. Ugyanakkor a GTX960-tól nem tud jelentősen elhúzni, amivel gyakorlatilag csak ROP-ok terén hasonlítanak. Biztos a sávszélre van nagyobb szükség?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#19213) Abu85 válasza gbors (#19212) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ilyenek előfordulnak, amikor a 90 fokkal el kell forgatni. Ilyenkor nem terveznek külön blokkokat a memóriavezérlőhöz, hanem az eszközszint szerinti blokkok szempontjából a síkon nem egymás mellé, hanem egymás fölé helyezik őket. Ezek valójában ugyanolyanok egységek, csak másképp vannak fizikailag elrendezve. Ha nem így csinálnák, akkor az eszközszint szempontjából kétféle memória I/O-t kellene tervezni. Egy normált és egy 90 fokkal elforgatottat.

Biztos arra van szükség. Csak túl közel került volna a 390-hez egy 384 bites Tonga.
A GCN-es alap egészen más teljesítménytartományra tervezett rendszer, mint a fermis alap, amire az NV épít. Az NV nem tud 6 GPC blokk fölé menni, míg az AMD simán tud skálázni a GCN-nel 12 hasonló blokkig is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19215) stratova válasza gbors (#19212) üzenetére


stratova
veterán

Ez az eltérés mindhárom lapkánál megvolt GCN 1.0-nál:

(#19216) #85552128 válasza gyiku (#19214) üzenetére


#85552128
törölt tag

Az egy dolog, hogy egy Videocardz, WCCF lehoz egy ilyet, de hogy a TPU szerkesztőinek sem tűnik fel, hogy FPS/Vsync limit van (anélkül meg óriási a különbség a 390X javára) az már elszomorító :U

Bár úgy néz ki ez a "Close to" lesz az új "Up to" :))

[ Szerkesztve ]

(#19217) gbors válasza Abu85 (#19213) üzenetére


gbors
nagyúr

... és (#19215) stratova: OK, a Pitcairn dieshot meggyőző, ott elég részlet látszik. Legyen 384 :)

Biztos arra van szükség.

Biztos, csak éppen egy olyan példát nem láttam, ami miatt biztos, viszont olyat rengeteget, ahol a ROP fontos. Akkor most mennyire is biztos? :)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#19218) Z10N


Z10N
veterán

A gtx1080-n 10 GHz-s gddr5x lesz es allitolag 1,86 GHz-ig tud majd boostolni 16nm-n. Az AMD marketing is igazan mozgosithatna mar magat. Akik otthon vannak a benchmarkokban az ranezehetne erre.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#19219) westlake válasza Z10N (#19218) üzenetére


westlake
félisten

"...1,86 GHz-ig tud majd boostolni... "
Épeszű ember ezt nem hiszi el. :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#19220) #45997568


#45997568
törölt tag

AMD mikor villantja a kartyait? Megint kepesek lesznek lecsuszni. NV gyanus nekem hogy a tozsde zarasa utan kezdi el a musorat, vagy nagyon jo hireik vannak es mar elore bevasarolt par bennfentes, van nagyon rossz hirek es mar szorjak ki a reszvenyeket. A varakozasok mar latszanak NV es AMD oldalon is.

(#19221) füles_ válasza #45997568 (#19220) üzenetére


füles_
őstag

Jól teszik hogy nem hájpolják,maradjanak viszonylag kussban a megjelenésig.Persze én is nagyon izgatott vagyok,de már csak 1 hónap :))

(#19222) MiklosSaS válasza #45997568 (#19220) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Azért majdnem 10X annyi 1 nv részvény mint amennyibe kerül 1 db AMD részvény.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#19223) 5ent1nel


5ent1nel
aktív tag

Csak nekem tűnik úgy, mintha az nV lépéskényszerbe lenne és próbálná minél előbb megjelentetni a portékáját? AMD meg nyugton van, mintha biztos befutó lenne.

Nem akarok egyik oldalra sem rosszat mondani, de nem fordítva volt ez eddig jellemző? :F
Vagy csak behaluzom mindezt? :D

(kérdezem ezt bárkitől aki nálam naprakészebb) :R

[ Szerkesztve ]

(#19224) TTomax válasza 5ent1nel (#19223) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ugyanezt olvastam amikor a 980Ti-t kitolták... akkor sem volt jelentősége ki jött előbb most sincs...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#19225) westlake válasza westlake (#19219) üzenetére


westlake
félisten

Visszavonom. 1733MHz a boost. Hajrá AMD!

Play nice!

(#19226) do3om válasza 5ent1nel (#19223) üzenetére


do3om
addikt

Az AMD szeret nagyokat mondani a megjelenés előtt bőven. Meg bejelenteni valamit ami hónapok múlva kerül boltba. Ha most is ugyan az a marketing mint előtte, akkor nagy a baj, mert nincs még semmijük csak a Duo. Amiből nem lesz eladásuk hiába fényezi a mester. Csak egy megint egy vga amit nem tudnak eladni. (a VR hazugság hogy majd arra viszik mint a cukrot, gyerekeknek való mese, vannak is itt bőven akik elhiszik)

Elég sok a veszteségük de muszáj valahogy árban az NV alá verniük de nagyon. De késni sem késhetnek sokat, mert az megint bukta.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#19227) gbors válasza 5ent1nel (#19223) üzenetére


gbors
nagyúr

Sietni sietnek, de szó sincs lépéskényszerről. Ez a sietség arra jó, hogy az 1080-as 600 dolláros árát ne a versenytárs kontextusában nézd, hanem csak a jelen nVidia termékpaletta tükrében. Különben "szegények" kénytelenek lennének 550 dollárért adni a portékát ;]

@TTomax: hogyne lett volna jelentősége, az nVidia diszkréten közölte az AMD-vel, hogy hová árazhatja a Fury X-et. Ill. azt mindenki tudta, hogy a 650 USD alá az AMD sokkal már nem mehet, ezért bátran megvehette a 980Ti-t.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#19228) actival63 válasza 5ent1nel (#19223) üzenetére


actival63
aktív tag

Valami nagyon nem stimmel, hogy 3 nap alatt le kellett szervezni egy bemutatót ami elég felemásra sikeredett. Ha lett volna idejük biztos nem követik el a hibákat, de valakinek nagyon sürgős volt ez a bemutató. Én azért még nem vagyok meggyőzve mert én nem láttam egy Pascal kártyát sem működni, miközben a Polaris kártyát már hónapokkal ezelőtt bemutatták működés közben.

Amúgy Jackie Chan olyan sokat beszélt a virtuális világról, hogy azt vártam mikor hányja el magát. Egy biztos ő jókat mulatott ott magában a színpadon.

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#19229) #85552128 válasza 5ent1nel (#19223) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nem az AMD rendezett már márciusban egy showt, decemberben meg már polarist demóztak ? Akkor még érdekes módon páran az nVidiáért "aggódtak" mert nem mutat semmit...
A 970/980 lassan 2 éves, ideje hogy jöjjön az utód, régen is 1.5 évente váltás volt, de az AMD még egy éve sem adta ki a 300-as szériát mégis jóval hamarabb kezdte promózni az újat és kb ugyanakkor jönnek. Szóval ha már valaki "siet" az pont az AMD :U

Amúgy megint lesz PC Gaming show az E3-on, szóval vagy ott lesz a bejelentés vagy a Computexen, akárhogy is a Pascal szerintem hamarabb lesz a boltokban és ha a pletykák igazak akkor az 1080-nak biztos nem, az 1070-nek talán lesz ellenfele teljesítményben.

[ Szerkesztve ]

(#19230) #45185024


#45185024
törölt tag

Ez egyébként örvendetes hogy ilyen erősek a kártyák, szegény Tomax mit érzehetett amikor olvasta hogy az 1070 megveri a titánX-et 379 dollárért.
Én a történetben csak a dátumot nem értem, a Május 27.-ét .
Nem úgy volt hogy nincs GDDRX csak szeptembertől ???

AMDnek SZVSZ most az a feladata hogy nagyszerűen látszanak előtte az erővonalak.
Csak rá kell tennie a 1080 1070 re egy kártyát 10-20% árelőnnyel.
Ha képes rá jó ha meg nem valami mást kell kitalálnia előnynek ...
Csak nem értem ha van Gddrx akkor miért késnek a kártyák Aug végéig ???

[ Szerkesztve ]

(#19231) Televan74 válasza #45185024 (#19230) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én szerintem,most még GDDR5X csak az NV -nek van gyártva,és talán neki sem nagy mennyiségben.Ezzel az AMD nem tud mit kezdeni,maximum lenyeli a békát és a kisebb kategóriákba hoz jól használható keveset fogyasztó,hűvösebb kártyákat. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#19232) gbors válasza #45185024 (#19230) üzenetére


gbors
nagyúr

Tippelem, mit érezhet: neki ez a teljesítmény már 13 hónapja van, so who the fuck cares? :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#19233) oAcido válasza #45185024 (#19230) üzenetére


oAcido
aktív tag

Csak ha igazak a pletykák, akkor jó ha a Polaris-szal a 1070-et betudja fogni (kb. 980Ti szint). Egyelőre nincs semmi olyan morzsa, ami bármiféle jelet mutatna hogy megfogják a 1080-at is.

GDDR5X-szel meg valószínűleg ugyan az a helyzet, mint a HBM-mel. Az nV felvásárolta a készletet (gondolom felárral), ezért kénytelen az AMD várni.

Idén csak az segít az AMD-n, ha 50, de inkább100$-ral alacsonyabbra lövi be a saját árait. Csak ugye ezt meg nem nagyon teheti meg az anyagi helyzetéből kiindulva.

(#19234) #85552128 válasza oAcido (#19233) üzenetére


#85552128
törölt tag

Volt szó Polaris+GDDR5X-ről is. Amíg az AMD nem jelenti be a konkrét lineupot addig nem tudjuk kinek mi (nem)jutott. 1070 szintet jó lenne elérni, ha még 50$-al olcsóbban sikerülne az +pont, de szerintem 1:1-ben egymáshoz/arányosan fogják árazni a kártyákat.
Ha nyár végére/őszre jönne egy GDDR5X-es kártya tőlük 1080 szinten még akkor sem vesztettek sokat.
Hosszabb ideig viszont nem lenne szerencsés ha az AMD-nek nem lenne válasza rá és az 1080 egyeduralkodó lenne...

[ Szerkesztve ]

(#19235) Malibutomi válasza gbors (#19232) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

En inkabb azokat sajnalom, akinek a milyen videokartyatr vegyek topicban a 970-et ajanlottak meg mostanaban is.

(#19234) Szaby59
En siman elkepzelhetonek tartom, hogy az 1080 valasz egy kis Vega lesz, akkor viszont nem lesz itt nyar vege/oszre.

[ Szerkesztve ]

(#19236) füles_ válasza oAcido (#19233) üzenetére


füles_
őstag

Az 1080-nak biztos nem lesz ellenfele az AMD-től.De amúgy is kitudja hogy mikor lesznek elérhető az 1080-ak normális darabszámban a GDDR5X miatt.Szerintem olyan nyár vége-ősz eleje.
Az 1070-el kellene egy ligában játszania a fullos P10-nek.Ha ez meg van akkor nem nagyon fog tudni az Nvidia versenyezni árban az AMD-vel,mert alapból jóval kisebb a P10 és még kevesebbet is fog fogyasztani.A pletykák szerint az AMD júniusban előrukkol még a P11-gyel is aminek meg az NV oldaláról nem lesz ellenfele.
Kíváncsi leszek az AMD kártyák OC potenciáljára,mert ha egy Pistike megnézi hogy az 1070 +2000MHz-cel működik a 480X(?) meg csak 1350-en képes lesz kiadni az utóbbiért 50-100 dollárt,hiába ugyanúgy teljesítenek

(#19237) gbors válasza Malibutomi (#19235) üzenetére


gbors
nagyúr

Én kb. januártól úgy gondolom, hogy nem érdemes már 28nm-es kártyát venni, csak ha valami nagyon jó deal van. De ha valakinek sürgős, akkor ez van - 1070 normális áron még azért nem holnap lesz itthon.

Nagyon érdekes lesz innentől a Polaris 10 - vagy sokkal magasabb lesz az órajele, mint amit sejteni lehet, vagy überjó lesz a korai reject benne, vagy a közelében sem lesz az 1070-nek. Más opciót nem látok :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#19238) westlake válasza #85552128 (#19234) üzenetére


westlake
félisten

Ha az NVIDIA-nak nem lenne vallami exkluzivitása, akkor Jensen miért mondta volna el többször is, hogy a Micron gyártja az első G5X chip-eket? Nem lett volna érdeke és nem is kellett volna neki a Micront promóznia.

Play nice!

(#19239) #85552128 válasza westlake (#19238) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nem láttam a streamet, időleges exkluzivitás benne van a pakliban, de azért pár hónapnál többnek nem kéne lennie, ha júniusban jönnek az nV G5X-es kártyák akkor nyár vége-október környékén jöhetnének az AMD-sek is, a HBM gyártása is hasonló időtartam alatt normalizálódott, a lényeg, hogy a novemberi/ünnepi időszakra legyenek készen.
Az AMD kártyák eddig is szerették a sávszélt ha egy P10 7-8 GHz-es GDDR5-tel 1070 szintet tudja tartani akkor ezzel a GDDR5X-szel+magasabb órajellel akár az 1080 ellenfele is lehet, sőt...

[ Szerkesztve ]

(#19240) joysefke válasza gbors (#19237) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Én kb. januártól úgy gondolom, hogy nem érdemes már 28nm-es kártyát venni, csak ha valami nagyon jó deal van. De ha valakinek sürgős, akkor ez van - 1070 normális áron még azért nem holnap lesz itthon.

Hali!

mit tippelsz mikortól fogja a GTX970 használtpiaci árára rányomni a 1070 a bélyegét?

J.

(#19241) Malibutomi válasza joysefke (#19240) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Amint kijon szerintem. :) De en az eddigi DX12 teljesitmenyet figyelembe veve nem eroltetnem a 970-et.

(#19242) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

Az NV tulajok meg a DX12-re ki is dobhatják majd a 9xx szériát, mert a mostani fog igazán duruzsolni rajta mint a GCN-en. A másik meg hogy majd Gameworksbő és driverból is szépen butítva lesznek, minden váltáskor ezt csinálják.

(#19243) oAcido válasza Szeszkazán (#19242) üzenetére


oAcido
aktív tag

"A másik meg hogy majd Gameworksbő és driverból is szépen butítva lesznek, minden váltáskor ezt csinálják."

Hagyjuk már ezt a dumát... Január környékén jött egy teszt 04ahgy tollából. 4-5 driverrel, megjelenéstől (2013) az akkori legfrissebbig (2015. dec.). Nem hogy lassult volna a Kepler, de még 2-3%-ot is gyorsult...

A mai napig ugyanazt tudja a Kepler, mint megjelenéskor.

(#19244) Ijk válasza Malibutomi (#19235) üzenetére


Ijk
nagyúr

Használtan a 970 80-90k, az 1070 meg lesz majd boltban 140-160k induláskor. Akinek van 90k-ja VGA-ra annak most is 970 való, talán 1 év múlva kap majd 100 körül 1070-et. Addigra meg a 390-et is lecserélné.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#19245) stratova válasza Ijk (#19244) üzenetére


stratova
veterán

Vagy Polaris, tekintve, hogy AMD éppen a 349-es ársáv alá hozza ki a kártyáit elvileg R7 370-GTX 950 szintű alsó határral bezárólag. De már kacsintgatunk a vs topik iranyába a témával, érdemesebb ott tanácskozni erről.

[ Szerkesztve ]

(#19246) 5ent1nel válasza #85552128 (#19229) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

Én nem ezekre gondoltam, hanem h megvoltak az időpontok, ám az nV mégis bejelentette előbb a sajátját.
Amúgy csak kíváncsi voltam, h ez mit jelenthet ezért is kérdeztem rá. :K

(#19247) TTomax válasza #45185024 (#19230) üzenetére


TTomax
nagyúr

Örömöt,hogy más is elérheti jóval olcsóbban azt amit én több mint egy éve használok...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#19248) gbors válasza Malibutomi (#19241) üzenetére


gbors
nagyúr

Yep, szerintem is. Nekem mondjuk a DX12 még most sem faktor, elnézve az eddigieket. De ez egyéni vélemény kérdése.

(#19242) Szeszkazán:
A másik meg hogy majd Gameworksbő és driverból is szépen butítva lesznek, minden váltáskor ezt csinálják.

Minden váltáskor kitalálja valaki (mindig ugyanaz a valaki ;] ) ezt a marhaságot. A Kepler tényleg szívott, de ez a játékok egyoldalú optimalizálása miatt volt.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#19249) TESCO-Zsömle válasza TTomax (#19247) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mintha az "enthussiast" cuccokat vásárlókat valaha is érdekelte volna, hogy x évvel később mennyiért lehet majd megkapni ugyanazt... :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#19250) actival63 válasza oAcido (#19233) üzenetére


actival63
aktív tag

A gazdasági versenyhivatal meg közben malmozik. Ha így lenne amit írtál akkor az azonnal olyan büntetést vonna magával amit sem a memória gyártója sem az Nvidia nem merne megkockáztatni. Ez lenne a gazdasági erőfölényével való visszaélés tipikus esete. Pláne, hogy az egyetlen olyan céget szorítaná ki aki neki konkurenciát jelent. Ha nem lenne a szervezet az Intel és az Nvidia már régen megette volna az AMD-t

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.