Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) jsk


jsk
senior tag

A 80e Ft-os kategóriában jöhetne egy normális 280/X-t leváltó kártya 4-6 GB vrammal. Nem átnevezve, ahogy az AMD-től az utóbbi években megszokhattuk. A FHD meg se kottyanjon neki, és 2 évig bírja a qHD-t is ultra-n :)

[ Szerkesztve ]

(#18252) Malibutomi válasza jsk (#18251) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

80eft kategoriaban inkabb 390+ teljesitmenyu jojjon.

(#18253) #45185024 válasza gbors (#18250) üzenetére


#45185024
törölt tag

Szerintem egyszerűen túl optimisták vagytok.
Pont nemrég volt egy cikk hogy a csíkszélesség csökkentés ma már nem hoz olcsósítást és megbukott a Moor törvény is. Hiába a 2*2 es szabály miatt csak negyed annyi szilícium alapanyag de annyival drágábban gyártják le a 14 es csíkszélességben hogy nem olcsósítja a termelést, de ha azt esetleg igen az eladási árat már biztos nem.
Persze biztos lesz majd egy 400 as széria GDDR5X memóriákkal 14 es csíkszélességel , de hogy nem dobják ki a piacra féláras leértékeléssel a 300 as családot az biztos.
A Mobility AMDk lassan 4 generáció óta így neveződnek át
Vagy volt polc söprés a 7950, 290 kategória gyártás megszűnésekor?
Mert én nem emlékszem ilyenre.
Szóval ha a videocardz magazin Rebrand szót fog említeni a 400 szériánál és belinkelem majd ide akkor kitől fogok Pezsgőt kapni ?:)

[ Szerkesztve ]

(#18254) Malibutomi válasza #45185024 (#18253) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

6xxx-7xxx csaladnal volt rebrand? Nem mert csikszelessegvaltas (meg architektura valtas is) volt.
Itt sem lesz. Eddig azert volt mindket oldalon mert nem volt valtas, soksok eve a 28nm-en vannak.
Hova adnak ki a 250wattos kartyakat, mikor egy 150 wattos kartya gyorsabb lesz naluk?

Maximum nv oldalrol tudnek elkepzelni maxwell atnevezest, de arra sem latok szinte semmi eselyt.

[ Szerkesztve ]

(#18255) CsonkaImo válasza #45185024 (#18253) üzenetére


CsonkaImo
addikt

7xxx-től az R9 3xx szériáig (beleértve a Fury-k és a Nano-t) mind 28nm. Ezt írták már többen is.

[ Szerkesztve ]

(#18256) füles_


füles_
őstag

(#18257) velizare válasza füles_ (#18256) üzenetére


velizare
nagyúr

a nyákot mondjuk pont nem teaseli, csak 2 fiji chip van a kezében. megint bedőltem. :|

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#18258) gbors válasza #45185024 (#18253) üzenetére


gbors
nagyúr

Ha belinkelsz egy videocardz-cikket, mint bizonyítékot, akkor ünnepélyesen kiröhögünk ;] Várjuk meg a kártyákat. Ha 150 USD felett lesz rebrand, akkor kapsz pezsgőt :)

A mobil és az ultra-low-end teljesen más piac.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#18259) Petykemano válasza gbors (#18258) üzenetére


Petykemano
veterán

A 400-as szériában hagyott hézagba illeszkedő alacsonyabb áron tartósan adott (gyártott) 300-as széria tag rebrandnak minősül ebben a contestben?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#18260) #45185024 válasza Petykemano (#18259) üzenetére


#45185024
törölt tag

Az már pezsgős :R

(#18261) gbors válasza Petykemano (#18259) üzenetére


gbors
nagyúr

Sorry, no cigar :)

Mondjuk olyan tuti nem lesz - ha így akarnak egy lyukat betömni, akkor tényleg átnevezik és rátesznek duplaannyi memóriát. Max. addig marad ilyen, amíg ki nem jön a teljes 400-as széria.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#18262) füles_


füles_
őstag

AMD-Grafikchip "Project F" mit 232mm² Chipfläche unter der 14LPP-Fertigung

Aki tud németül szólhatna pár szót,mert a Google fordító megint hozta a szokásos formáját :DDD :R

Szerintem ez lesz az a GPU amit Roy Taylor említett

[ Szerkesztve ]

(#18263) füles_ válasza füles_ (#18262) üzenetére


füles_
őstag

Itt van angolul
Bár hülyeség amit a Videocardz ír.Ez 100% hogy nem a Polaris 10,mert az kb Cape Verde méretű (123 mm²)

(#18264) velizare válasza füles_ (#18262) üzenetére


velizare
nagyúr

Was soll man von hier dir übersetzen? :DDD

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#18265) #02683648 válasza füles_ (#18262) üzenetére


#02683648
törölt tag

Én tudok németül és megnéztem google translatet németről angolra, kb 70%-ig használható a fordítás. Bármilyen nyelvről magyarra vagy magyarról az Isten fordítóprogramja se fog neked normálisan fordítani főleg nem egy google ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#18266) stratova válasza füles_ (#18263) üzenetére


stratova
veterán

A teljesség igénye nélkül:

A projekt F egy ex-AMD alkalmazott LinkedIn profiljában tűnt fel, amely szerint egy 232 nm2-es 430 blokkos Samsung/GloFlo 14LPP dizájnra épülő chippen dolgozott. Már a német oldal is kitér arra, hogy egyrészt a lapkaméret a végleges termék esetében ettől eltérő is lehet, másrészt egy ilyen Projekt nem feltétlen jelenti, hogy később tömeggyártásba is kerülő termékről van szó.
A második bekezdés a Videocardz-hoz hasonlóan azt taglalja, hogy az említett lapka Polaris 10-nek túl nagy Polaris 11-nek viszont túl kicsi.
Annyiban lenne célszerű egy ilyen köztes lapka, hogy éppen egy tekintélyes piacot érinthetne és célszerűbb lenne ha AMD a 200-600€ ársávban új termékeket vezetne be a régiekkel (azok átnevezésével) pedig csak a piac alsó szegmensét fedné le (Bonaire, Pitcairn & Tonga).
A cikk végén újfent említik, hogy bizonytalan, hogy ez a Projekt F kódnevű lapka valaha is kikerült a tervezési fázisból.

[ Szerkesztve ]

(#18267) stratova


stratova
veterán

A méret-mizéria margójára: konkrétan egyetlen hivatalos dián sem lehetett látni, Polaris 10 és 11 méretére vonatkozó adatot vagy képet, ami a netre felkerült az csak egy képösszevágás lehetett ebből:

Az új lapkákról pedig eddig ha nem tévedek csak ilyen nyilatkozat hangzott le:

We have the flexibility to use HBM or GDDR5 as costs require. Certain market segments are cost sensitive, GDDR5 can be used there. Higher-end market segments where more cost can be afforded, HBM is viable as well

We have two versions of these FinFET GPUs. Both are extremely power efficient. This is Polaris 10 and that’s Polaris 11. In terms of what we’ve done at the high level, it’s our most revolutionary jump in performance so far. We’ve redesigned many blocks in our cores. We’ve redesigned the main processor, a new geometry processor, a completely new fourth-generation Graphics Core Next with a very high increase in performance. We have new multimedia cores, a new display engine.

(#18268) füles_ válasza stratova (#18266) üzenetére


füles_
őstag

Danke :R

A Cape Verde féle méretet az anandtech írta:
In any case, the GPU RTG showed off was a small GPU. And while Raja’s hand is hardly a scientifically accurate basis for size comparisons, if I had to guess I would wager it’s a bit smaller than RTG’s 28nm Cape Verde GPU or NVIDIA’s GK107 GPU, which is to say that it’s likely smaller than 120mm2. This is clearly meant to be RTG’s low-end GPU, and given the evolving state of FinFET yields, I wouldn’t be surprised if this was the very first GPU design they got back from Global Foundries as its size makes it comparable to current high-end FinFET-based SoCs. In that case, it could very well also be that it will be the first GPU we see in mid-2016, though that’s just supposition on my part.

[ Szerkesztve ]

(#18269) leviske


leviske
veterán

(#18247) Szaby59: Akkor fogalmazzunk úgy, hogy valósan $300 alatt. :DDD

(#18246) Pepeeeee: Azért megy így évek óta, mert nem volt csíkszélességváltás évek óta és így nem érte meg új chipek tervezésébe ölni a pénzt. Pláne úgy, hogy az nVidia se tudott velük sokáig mit kezdeni.

(#18249) Malibutomi: Nem hiszem, hogy az első hullámban mindegyik teljesítménykategóriában lenne utód. Ha két GPU van fejlesztés alatt, akkor szerintem abból az egyiknek az alsó kategóriába, másiknak a perfomance-be kéne érkeznie, kiegészítve ezzel a Fiji-t.

(#18270) velizare válasza leviske (#18269) üzenetére


velizare
nagyúr

nem hiszem, hogy a fiji-t tovább fogják gyártani, miután kijönnek a hbm2es implementációk.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#18271) Malibutomi válasza leviske (#18269) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Harom gpuval le lehet fedni az egesz palettat.
Vagy az lesz hogy a legkisebbek nem frissulnek csak a nagyobbak, vagy a kicsi es kozepes(ami a mostani top korul/felette van teljesitmenyben) jon eloszor, a legnagyobb chip meg kesobb.
De majd meglatjuk.

A Fijit szerintem sem fogjak gyartani, mikor egy fele akkora chip hozhatja a sebesseget, raadasul tobb vrammal.

[ Szerkesztve ]

(#18272) #45185024


#45185024
törölt tag

Ennek csak az mond ellen hogy nem lesz kint a GDDR5x
vagyis vagy a HBM2 jön ki először és csak később a kicsik
vagy 490X ből az x et lehet a memóriaváltás jelzi majd és akkor jöhet egy X nélküli széria sima gddr5 el
Viszont mindenképpen először az Ép GPU jön ki, ha a 490 az ép akkor az és csak utána az alatta levő a selejtből (480 ???).

[ Szerkesztve ]

(#18273) Malibutomi válasza #45185024 (#18272) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A kisebb csipekhez amik a 370-380-at valtjak szerintem felesleges a GDDR5X , amit bemutattak kis chipet is sima GDDR5 volt. Plusz, ugye nyar vegere igertek a kartyakat a GDDR5X meg csak nyaron kerul tomeggyartasba.

(#18274) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Kerdes az okosokhoz:
Vajon a kisebb savszel (illetve a Finfet valtas) hozhat-e magasabb orajelet, vagy epp ellenkezoleg? Nem ilyen 1500+-ra gondolok, de latunk-e ujra olyat mint anno a 7970-nem, hogy altalanosan elerheto az 1200+ .

[ Szerkesztve ]

(#18275) #45185024


#45185024
törölt tag


AMD’s Project F is Polaris 10?
Ez ennyire ronda ha felnagyítjuk ? Azt hittem valami szebb...
15% az nem olyan sok...

[ Szerkesztve ]

(#18276) letepem válasza #45185024 (#18275) üzenetére


letepem
aktív tag

LPP-LPE viszonylatban 15% szerinte, bár a cikket nem olvastam :DDD

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#18277) leviske


leviske
veterán

(#18270) cain69: Elvileg Q2-ben jön a Fury X2, nem?

(#18271) Malibutomi: Persze, de eddig nem csak kettőről volt szó? Akármennyire is vissza akarják szerezni a csúcsot, rizikós lépés volna hónapokkal leelőzni az nVidiat és közben üresen hagyni a tényleg fogyóterméknek számító $200-300 kategóriát, ahova lassan 2 éve nem adtak ki semmit.

(#18274): Legjobb tudomásom szerint ez első sorban a lapkák megtervezésén múlik.

(#18275) Pepeeeee: Ez mondjuk érdekes felvetés. Így már könnyebben letudnák fedni a teljes piacot két GPU-val, mert ha jól értem, akkor így a kisebbik GPU tartalmazhatna kb annyi tranyót, mint most a Tonga. Bár ez esetben a GTX950-ös összehasonlítás inkább terelésnek tűnne.

(#18278) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Nekem az is eszembe jutott, hogy a Fury X2-vel nem a HBM2-re vartak-e, aztan azt dobaljak az interposerre.

(#18279) Sir Ny válasza Malibutomi (#18271) üzenetére


Sir Ny
senior tag

"Harom gpuval le lehet fedni az egesz palettat."

Ugyan már, csak itt a PH!-n több, mint 3 AMD GPU van :P

-

(#18280) TTomax válasza Malibutomi (#18274) üzenetére


TTomax
nagyúr

A magas órajelhez,minnél egyszerübb felépités,és nem tul magas tranzisztor sürűsèg kell...ha ezeknek megfelel a Polaris akkor igen....én nem hinném.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#18281) velizare válasza Malibutomi (#18278) üzenetére


velizare
nagyúr

nincs értelme, attól az interposer még ugyanúgy nem bírna többet, és a hbm2 előnyei kihasználatlanok maradnának.
ha meg áttervezed az interposert, hogy bírja a 800-1000MHz-t a hbm2-höz, akkor kaptál egy új chipet, ami rohadt drágán magával hordozza a fiji gpu oldali limitációit.

@leviske: és? ugyanaz a fiji gpu lesz rajtuk, mint a nano-n vagy a fury x-en.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#18282) Malibutomi válasza velizare (#18281) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

nincs értelme, attól az interposer még ugyanúgy nem bírna többet, és a hbm2 előnyei kihasználatlanok maradnának.

Ez mondjuk tevedes, a HBM2 legnagyobb elonye ennel a dual gpus kartyanal nem a sebesseg (persze a HBM2 sebessege sem artana) hanem a kapacitas lenne. Szerintem 2x8GB memoriaval sokkal hasznalhatobb, es kelendobb lenne. Bar a kelendoseg ilyen aru termeknel elegge viszonylagos.

Ez persze tisztan brainstorming, Szinte 0% eselyt adok annak hogy emiatt varnanak vele, csak ez is szoget utott a fejembe

[ Szerkesztve ]

(#18283) TTomax


TTomax
nagyúr

VR-re nem kell 2X8GB,az AMD meg oda szánja...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#18284) velizare válasza Malibutomi (#18282) üzenetére


velizare
nagyúr

az a helyzet, hogy a 4+ GB előnyét ma ott látom, hogy be lehet tölteni mindent a vramba, ami kell a pályán, akár többször is, és nem kell törölni, defragelni.
az amd eddig nem támogatta ezt a történetet, afaik még ott sem, ahol egyébként módja nyílna rá (r9 3xx kártyák).

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#18285) robertosz91


robertosz91
tag

Várom már a következő generációs kártyák érkezését. Mind két oldalról.
De volna egy-két meglátásom. Én úgy látom, hogy a gddr5x nagyon jó lehet az "alsóbb" szegmensben. R9 270-290x/gtx 960-980 teljesítményű kártyákra gondolok. Én úgy látom, hogy a legjobb megoldás az lenne, ha a teljesítményét hasonlóan lőnék be mint a sima gddr5-t. Vagyis a teljesítménye ugyanaz vagy csak egy kicsivel felette, addig amíg nem jelentkezik a jelentős többlet fogyasztás. Egy 290x fogyasztásának kb 30%-a a memória rendszer adja. Ha ezt a teljesítményt kevesebb fogyasztással tudja, az már elég jó szerintem. Ha a fogyasztás nem változik, akkor meg nagyobb teljesítményt nyújt. Mellette itt van még a csíkszéllesség váltás is. Egy olyan kártyára vevő lennék ami hozza a 290x-et kb 150watt fogyasztással. Most egy 290-es vaporx-et hajtok, de NEKEM megérné.
A HBM (gondolok itt a HBM2-re) szép és jó dolog, de nem látom értelmét ezen a szinten. Szerintem csak az árát nyomná feljebb, mondván azért drága mert az van rajta. A gddr5x viszont abban is jobb, hogy "hibrid" memória rendszert lehet építeni rá pl lehet 3Gb vagy 4Gb. Azt viszont nem tudom, hogy melyik megoldás járna kissebb fogyasztással, a  fele akkora busz szélesség dupla akkora órajellel vagy fordítva. A leglényegesebb kérdés szerintem továbbra is az(persze a memóriát nézve), hogy vajon a gyártóknak megéri-e átállni a Gddr5x-re. Minden pénzügyi kimutatásokon múlik sajnos, ha szerintük nem éri meg akkor bukta. Nagyon kíváncsi vagyok a csúcs kártyákra is, de az nem az én világom $ :(
Ti, hogy látjátok?
(bocsi az agymenésért :) )

Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

(#18286) Abu85 válasza TTomax (#18283) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

VR-re is kell sok memória. Ellenben sokkal jobban kell egy olyan szoftverréteg, amely az aktuális API-k VR-re vonatkozó limitációit valahogyan lecseréli. Az AMD Mantle interoperability-vel dolgozik. Csak és kizárólag azért tudnak olyan késleltetést elérni a LiquidVR-ben amilyet, mert van egy Mantle-jük. A többiek azért nem tudják ezt, mert nincs saját API-juk kicserélni a D3D/Vulkan/OpenGL input assemblert. Addig nem is fogják elérni az AMD késleltetési értékeit, amíg a Microsoft és a Khronos elő nem áll a VR-re tervezett API-kkal, vagy nem csinálnak maguknak egy saját API-t.
A VR tökéletes működését PC-n ma 80%-ban szoftveres tényező akadályozza, aki ezeket limiteket valahogy, bárhogy le tudja cserélni, hardvertől függetlenül előnyt kap.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18287) FollowTheORI válasza robertosz91 (#18285) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem te sem váltanál 130-150 ezer forintos káryára a mostaniról, csak azért mert 150W-ot fogyaszt 300W helyett. :)

Szóval AMD-nek nagyon mást kell virítania, hogy kajálja a nép.
Mármint hozzá kell tenned mindig azt is hogy milyen árkategóriába várod.

Ha közép/belépő szintre várod ezt a kártyát, akkor oké. (Ahol most a 380/960 tanyázik 60-80 ezerért).

A GDDR5X annyira új még és ritka, hogy egyelőre nem sok kártyán várható.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18288) leviske válasza velizare (#18281) üzenetére


leviske
veterán

Tudom. Ezek szerint neked ennek ellenére logikusnak tűnik a fiji gyártásának leállítása Q3-ban.

(#18289) velizare válasza leviske (#18288) üzenetére


velizare
nagyúr

szerintem gyártástechnológiai szempontból indokolt a kivezetése. a fiji előtt minden 28nm-en készült gddr5tel. ha megmarad a fiji hosszú távra, akkor lenne 28 és 14 nmes gyártás, valamint gddr5, hbm1 és hbm2 memóriachipek, a gddr5xet szándékosan meg sem említem. a kétféle hbmhez kétféle interposert kell gyártani, ami azért lényeges, mert a fiji gpu, interposer és a hbm memóriák eltérő helyen készülnek. ezeket összeterelik ugyanabba az üzembe, összeszerelik, majd mégegyszer visszamennek a hynixhez tesztelésre. ez így leírva is logisztikai és pénzügyi rémálom, hát még a valóságban mi mehet itt... én inkább vágott polaris gpukkal tölteném be a fury teljesítményszintjét. ez elérhető lenne alacsonyabb frekvenciára képes hbm2höz készített interposerekkel is, ami még a fogyasztásra is jótékonyan hatna.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#18290) robertosz91 válasza FollowTheORI (#18287) üzenetére


robertosz91
tag

Hát ha annyiért adná akkor biztos nem, az már nevetséges árazás lenne. Ahogy írod, max 80 ropi, annyit sztem megér.

Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

(#18291) Malibutomi válasza velizare (#18284) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A Fiji kapott hideget-meleget pont azert mert csak 4gb, es mar elore megkapta az x2 is hogy hiaba a nagy teljesitmeny, a nagy felbontasokon emiatt hatranyban van. A 2x8GB mindenkepp elony lenne ra.
Az mas kerdes hogy mivel jarna jobban az AMD hogyha kiadta volna elobb 4GB-al, vagy ilyen kozel az uj kartyakhoz 8GB-al. Ez utobbinak akkor lenne ertelme ha (ahogy ez most kinez) a csucskartyak tenyleg utoljara erkeznek nagyon 2016 vegen-2017 elejen. Akkor meg van majd egy eve futni (ketto is ha azt szamolom mikorra lehet utana ujabb dual gpu).

Hangsulyozottan ez csak spekulacio.

(#18292) leviske válasza velizare (#18289) üzenetére


leviske
veterán

De a X2 miatt ígyis úgyis folytatni kell a gyártást egy darabig, hacsak nem halmoztak fel annyi terméket, ami kitartana minimum az év végéig.

Én esetleg azt tudnám elképzelni, hogy ha tényleg a kisebbik 232mm2 lenne, akkor a nagyobbik GPU megengedhetne magának egy 3xxmm2 méretet és így tranzisztorszámot tekintve lenne egy kb Tonga-val egyenértékű és egy Fiji-vel egyenértékű GPU. Az nVidia aktuális taktikája alapján ezek a méretek pont a GM206 és a GM204-nek felelnének meg, amikkel lefedik jelenleg a $150-550 közt a piacot. A kisebbik, 5mrd tranyós verzió valószínűleg képes volna a R7 460/470(és 480M/490M) szériák alapját nyújtani, a nagyobbik 9mrd tranzisztoros meg mehetne a R9 480/490 alá. Így megvalósulna a - Koduri által emlegetett - premium kategória visszavétel (lévén egy kb Fiji szintű GPU második kiadása valószínűleg már azért a Titan X felett landolna teljesítményben) és a mainstream sem maradna normális kártyák nélkül. A GP200(?) ellenében meg jöhetne majd annak megjelenése környékén a csúcs-Polaris.

(#18293) Malibutomi válasza robertosz91 (#18290) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Olyan draga biztos nem lesz.
Most van a 390 100k felett, Roy szerint ezt a VR belepo szintet olcsobban akarjak hozni az uj kartyakkal, igy a 80 koruli ar akar igaz is lehet.
De majd meglatjuk.

(#18294) velizare válasza Malibutomi (#18291) üzenetére


velizare
nagyúr

nem az előny-hátrány történeten bukik el a dolog, hanem halott alapító atyák, és elnökök képein. franklin, grant, jefferson... $$$

lehetne belőle előnyt faragni, de éppenséggel más interposer ($$$) kell hozzá, más memória ($$$) kell hozzá, aztán ezeket fw szinten is össze kell drótozni ($), a hbm2 és a hozzá való interposer magasabb frekin jár, annak több táp ($) kell, emiatt a boardot is átterveztetheted ($$) szóval van egy új kártyád, te továbbra is a fiji ketyeg benne, ami gcn3. aztán még drivert ($) is kell hozzá írni, ráadásul úgy, hogy értelme is legyen a 8gb-s moduloknak ($$).
a hawaii-t ugyan megcsinálták 8GBben, emiatt valószínűleg az még sokáig (2-3 évig) gyártásban is marad, mint középkategória.

@leviske: a 295x2vel már lement egyszer ez a történet. a furyx2 ugyan keresettebb lehet a vr miatt, de így is a legkisebb darabszámban értékesített kártya lesz a 4 fiji közül.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#18295) Malibutomi válasza velizare (#18294) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ugye a merlegnek ket oldala van, amit te leirtal a kiadas...van egy beveteli oldal, ahol meg azt kell matekozni hogy mennyi ideig tarthato piacon a termek.
Dual fiji alap koltsegek X eladas + X piaci ido vs alap koltseg+adalek koltsegek: X+Y eladas + X+Y piaci ido

Azt nem tudom hogy ha a HBM2 magasabb frekvenciat nem akarjak kihasznalni, csak a nagyobb kapacitast kellene-e uj interposer.

No mindegy ertelmetlena brainstorming valoszinu nem terveztek at semmit, csak szoget utott a fejembe minek halasztgatjak, mert az hogy a VR-re varunk szerintem egy hulye kifogas.

Hawaii-rol pont ugy gondolom hogy repulni fog, nem jatszanak meg egy harmadik atnevezest. Foleg hogy annal sokkal egyszerubb volt 8GB-ost csinalni belole, gyakorlatilag csak ra kellett rakni a chipeket es uj biost irni.
Senki nem venne meg egy 250W felett zabalo kozepkategoriat, mikor minden mas kartya ehehz kepest nevetsegesen keves fogyasztassal beeri.

[ Szerkesztve ]

(#18296) velizare válasza Malibutomi (#18295) üzenetére


velizare
nagyúr

téves az alapfeltevés. ez az egész x2 történet nem éri meg. egyik gyártónak sem. az amd most talált neki egy selling pointot, amivel olcsóbban arathatja le érte a vele járó presztízst. nem nyerni fog rajta, hanem kevesebbet bukni. fejleszteni nem éri meg rá, itt a következő generáció, és az nvidia is bármikor kijöhet egy duplagpu-s szörnyeteggel, csak úgy brahiból.

ha a hawaiit kivezetnék, nem költöttek volna még rá. így kidobott pénz. a biosmoddolt 290ek is dekára ugyanazt az fps-t hozzák (már amelyik elindul vele).

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#18297) #45185024


#45185024
törölt tag

Szerintem X2-t azért nem adták még ki mert rossz lenne az _osszehasonlitási alap
Direct x 11 en hasonlitanák a 980TI és Titán X ekhez
Fiji eleve egy Direct x 12 re tervezett optimalizált kártya azért full felesleges az osszes Nvidiás osszehasonltgato teszt
Jelenleg max a 160 százalék jonne ki X2 ből mint a crossfirebol is
Viszont ha kerit alá Direct X12-t meg VR-t akkor már nagyon más tesztek fognak kijonni
VR ben az 1 GPU mindig is hátrányba lesz
számomra inkább az a kérdés miért nem csinálnak majd egy kisebb GddrX es 480x- 490x es Dual VGA kártyát
Ha olcso lenne lehet utne VRben

[ Szerkesztve ]

(#18298) Televan74


Televan74
nagyúr

Nekem meg olyan kártya kellene, ami 1080p -ben, maxon visz minden DX12(és néhány DX11) címet majd a elkövetkező 2 évben.Tudom, álmodozom. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18299) #45185024 válasza Televan74 (#18298) üzenetére


#45185024
törölt tag

Merj nagyot álmodni 4 K :DDD
Tudod mi az érdekes
Nézegettem a Samsung TVit és 4k ra még igazán ugyse alkalmas semmi
De nincs olyan hogy 1440 es Tv
nem értem miért

[ Szerkesztve ]

(#18300) Malibutomi válasza velizare (#18296) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Sokat nem is koltottek a hawaii-ra, mar a 290x-bol is voltak 8GB verziok. Kanape alol kikapart apropenz amibe kerult a hawaii frissites egy uj gpu fejleszteshez kepest.

a biosmoddolt 290ek is dekára ugyanazt az fps-t hozzák (már amelyik elindul vele).
Ezmutatja is hogy nem volt valami nagy koltekezes.
Csak azert frissitettek, hogy valamivel kihuzzak a 14nm-ig, ha mar a 22nm bedolt.
14nm kartyak mellett semmi keresnivaloja mar.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.