Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19451) keIdor válasza Laja333 (#19448) üzenetére


keIdor
titán

Az a Vega 10 lesz, ami (szerintem) a 490/490X lesz, már HBM2-vel, de felezett sávszéllel (2048bit).
GP104 ellenfele, nincs is ezzel semmi baj, de a Fury-k (Fiji) utódja csak jövőre jön.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#19452) Abu85 válasza derive (#19442) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nincs ilyen infóm. De elméletben lehetséges. Arról viszont van infóm, hogy jönni fog egy olyan termék az AMD-től, aminél a tokozáson van egy CPU, és mellette egy GPU az interposeren HBM-mel, és ezeket egy memóriakoherens busz köti össze. De nem tudom, hogy lehozzák-e a játékosoknak. Az IOMMU miatt opció, mert ezt a funkciót csak ilyen dizájnnal lehet támogatni, vagy ugye IGP-ből. Normál dedikált GPU csak GPUMMU-t képes kezelni.

A legelterjedtebb IOMMU-s modell egyébként a CPU-s IGP+dGPU lesz. De egyébként van ráció egy fenti termékben, mert azért az IGP-nél sokkal gyorsabban megoldható a számítás egy memóriakoherensen bekötött dGPU-val.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19453) Abu85 válasza stratova (#19446) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Néhol igen. Nem veszitek számításba, hogy mi az ALU igazából. Valójában az AMD multipreciziós ALU-jai alapján számoltok 6000 shadert a top lapkára, miközben kérdések merülnek fel arról, hogy a GP100-ban, miért csak 3840 shader van.
Ha most tényleg ezekből a pletykákból indulunk ki, akkor úgy számoljatok a csúcs-Vega 6144 ALU-jára, hogy ezek multipreciziós ALU-k, vagyis egyszerre FP32-FP64-SFU egységek. Ugyanezek megvannak a GP100-ban, csak különálló, nem multipreciziós formában. 3840(FP32)+1920(FP64)+960(SFU)=6720

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19454) letepem válasza stratova (#19443) üzenetére


letepem
aktív tag

Én arra gondoltam, hogy az itt-ott elcsent kis infókból lehet számolgatni SP számot (persze ehhez kell a nagyjáboli polaris órajel/fogyaszás/sp) és erre ezt vetettem fel:
Vega 10 sample 7 TFLOPS DP, 14 TFLOPS SP, 28 TFLOPS MP / 225 W
Elvileg 3-4 hónapja már bőszen működött!

[ Szerkesztve ]

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#19455) #85552128 válasza keIdor (#19447) üzenetére


#85552128
törölt tag

Mondjuk annak pont a Vega10-nek kéne lennie ha a kisebb szám jelenti az erősebb GPU-t. Szóval vagy fel van cserélve, vagy szimpla spekuláció.

(#19456) keIdor válasza #85552128 (#19455) üzenetére


keIdor
titán

Fel van cserélve, de szándékosan. Vega fordítva van, mint a Polaris.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#19457) stratova válasza Abu85 (#19453) üzenetére


stratova
veterán

Eszem ágában sem volt elmenni 6000 ALU-ig (még ha 6 SE 16 CU-val ki is adja a 6144-et és nem is feltétlenül nagyobb GP100-nál), inkább arra lettem volna kíváncsi egyáltalán van e bármi alapja 6 SE-nek (ki lehet-e így alakítani a lapkát) 96 ROP-nak.

Ha ezt felételeznénk, fix aránya lenne as SP/DP teljesítménynek, de Tonga (1/16) és Tahiti (1/4) esetében, pedig ugye nem ez a helyzet.

Azért kérdem, mert bár lehet, hogy rosszul nézem a lapkák képeit, de úgy tűnik, Tahitin 2 SE-re van "fűzve" 2x(8+8) CU (össz 32). Tongán, 4 SE-re de csak "egy-egy oldalon" 4x8 (32), Fijin pedig egy-egy oldalról összesen 4x16 CU és nem tudom pl kialakítható-e egy 6 SE-s lapka, ahol AMD pl. 6x8-16 CU között tudna variálni.

Engem a shader számnál most jobban érdekelnének a ROP-ok. :P

[ Szerkesztve ]

(#19458) Malibutomi válasza #85552128 (#19455) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mar elmondtak jo regen, hogy a Polarisnal is a szamozas csak idorendi, ahogy keszitettek a chipeket.

(#19459) stratova válasza stratova (#19457) üzenetére


stratova
veterán

letepem 6144 SP 1140-1150 MHz-en már ki is adná a 14 SP TFLOPS-ot, elvileg Polaris 2560 ALU-val 1150 MHz-en 5,888 SP TFLOPS 125-130 W.
Mondjuk 4 SE-vel elméletileg még mindig kialakítható P10 felett 1-2 köztes lapka 64 ROP-pal (ahogy pl. Tahiti és Pitcairn is 2 SE, 32 ROP-os lapkák voltak, csak 28-32 ill. 16-20 aktív CU-val).

[ Szerkesztve ]

(#19460) stratova válasza stratova (#19459) üzenetére


stratova
veterán

Kicsit félrevezető, az SP jelölgetésem, mert egyszer shader processor-ként (talán szebb/helyesebb lenne ehelyett az ALU) egyszer single precision-ként használom. Elnézést.

(#19461) gyiku válasza keIdor (#19445) üzenetére


gyiku
nagyúr

Hol a zold hbm?

hüllő

(#19462) FollowTheORI válasza gyiku (#19461) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Tanul kocsit vezetni... ;]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#19463) #45185024 válasza gyiku (#19461) üzenetére


#45185024
törölt tag

Figyeli a gyerekekrol elnevezett tornádokat Ámerikában egy tudosrol elnevezett kártyában

(#19464) Petykemano válasza Abu85 (#19452) üzenetére


Petykemano
veterán

mikor is jön ez?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#19465) füles_ válasza keIdor (#19445) üzenetére


füles_
őstag

Ez valami katasztrófa amit a 3DCenter összehord :W Hogy mehetne már egy HBM2-es Vega GPU a 379$-os árkategóriába egy GDDR5-ös kártya ellen 2016-ban :F Ebből a sok ALU-ból kiindulva szerintem azzal sem számolnak hogy a Polaris és a Vega egy félig új architektúra...

[ Szerkesztve ]

(#19466) #85552128


#85552128
törölt tag

Rumor: Polaris validation Failed Might Launch in October Now

"Here's the story, some reports say Polaris 10 can't hit 850 MHz reliably and that availability will be pushed back to October. I sincerely hope the rumor is not true."

Érdekes dolgok kerülnek elő az utóbbi napokban... Bár a 850 Mhz-es dolog azért óriási facepalm lenne, ha van is valami biztos nem ezzel.
Az mondjuk egyáltalán nem biztató, hogy semmi leak nincs a kész (?) kártyákról, az nV új refhűtője már jóval hamarabb kiszivárgott.

[ Szerkesztve ]

(#19467) #45997568 válasza #85552128 (#19466) üzenetére


#45997568
törölt tag

Lassan WCCFtech szinten vannak egyes oldalak, ez mar Velvet kategoria. Pletykaujsag lettek vagy mi? :)

Majd kiderul mi lesz es mikor, ez a valaki meselte nekem hogy hallota x-tol akinek y meselte... Komoly, megalapozott ;]

Clickbait alert!

[ Szerkesztve ]

(#19468) apatyas válasza #85552128 (#19466) üzenetére


apatyas
Korrektor

Valaki még csak most szeretne bevásárolni AMD részvényekből. Ennél értelmesebb indoklást a fenti hírre nem tudok elképzelni. Mindkettőt látták már élőben futni, szóval :N

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#19469) stratova válasza #85552128 (#19466) üzenetére


stratova
veterán

Tök logikus, nem sikerült validálni 850 MHz-en hát hajtsuk inkább 1050-en.

(#19470) Laja333 válasza #85552128 (#19466) üzenetére


Laja333
őstag

Polarist már láttunk működés közben.
NV-ről meg csak egy refhűtőt láttunk. :)

Érdekes tendenciát mutat a G3D minősége. :DDD

(#19469)
Végülis a cikkből nem derül ki, hogy ez egy felső vagy alsó határ. :))

[ Szerkesztve ]

(#19471) #85552128 válasza Laja333 (#19470) üzenetére


#85552128
törölt tag

Annyira láttuk a Polarist működés közben mint a Doom bemutatón a Pascalt, bár ott legalább nem egy 10 mp-es hitman rohangálást mutattak... Btw. PCB-ről, GPU-ról, hűtésről is láttunk már képeket, a custom verziók is szállingóznak és ha minden igaz 17-én a tesztek is itt lesznek a Polarisról még egyik sem mondható el, pedig jóval hamarabb kezdték el csepegtetni az infókat...

(#19469) stratova: én is mutathatok neked olyan képet ahol pl. a GPU-z 1200 MHz-et fog írni a Furyra, ha meg terhelést kap instant reboot ;]

[ Szerkesztve ]

(#19472) TTomax válasza Laja333 (#19470) üzenetére


TTomax
nagyúr

"NV-ről meg csak egy refhűtőt láttunk."

Meg komplett pcb-t,meg demokat....persze értem én ha negatív amd rumor akkor clickbait ha pozitív akkor az biztosan így is lesz,az hogy esetleg a 14nm mégsem lesz olyan nyerő,esetleg problémák lehetnek/vannak biztosan kacsa,csak azt vagyok hajlandóak elhinni ami pozitív.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#19473) stratova válasza TTomax (#19472) üzenetére


stratova
veterán

Ha pedig nem asztali, hanem notebook startot vesz akkor lehet várni a referencia hűtést. De szerintem ezt lehet folytatni a vs-ben, ha nagyon muszáj.
Mindemellett nyilván nincs kétségem afelől, hogy GP104 már kész és vándorol a boltokba.

Laja333 ha nagyon csipkelődni akarsz NV-ről azt pls a vs. be ne ide. Összemérni szerintem lehet itt is, de a kóstolgatás eltereli a diskurzust egy nem kívánt irányba.

[ Szerkesztve ]

(#19474) Laja333 válasza TTomax (#19472) üzenetére


Laja333
őstag

Lehet hogy te így működsz, sajnos én nem.
Felőlem aztán lehet pozitív vagy negatív, de ha már azzal kell kezdeni egy cikket, hogy szabadkozik, mennyire egy "haverom azt mondta hogy..." jellegű az infó, akkor azt nem fogom elhinni.
Az ilyen cikkek információval nem szolgálnak, egyedül arra jók, hogy szítsák a manapság trendi "utáljuk az AMD-t" mozgalmat.
Tudom hogy az ilyet szereted, ne is tagadd. :))

(#19473) stratova
Mi azon a csipkelődés, hogy válaszoltam Szabynak arra a kijelentésére, hogy semmi leak nem volt még Polarisról. Csipkelődés az amit TTomax csinál.

[ Szerkesztve ]

(#19475) #45185024


#45185024
törölt tag

Ha már pletykálunk én is mondok egyet
Állitolag Computexen AMD Zárt bemutatot fog tartani tehát nem ilyen NV szeru Teátrumosat
és nem AMDtol és nem a meghivottaktol hanem a biztonsági orok beosztásábol jottek rá :D
Ezen azért agyalok mit jelenthet

(#19476) Abu85 válasza #85552128 (#19466) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hahaha. Az A0-s stepping 1050 MHz-en futtatta a Hitmant márciusban. :DD Ráadásul az publikus demó volt, 6 óráig játszhattak rajta a játékosok.

Nem hiszem, hogy sok leak lesz a Polarisról, mert egyedi komponensazonosítókkal vannak ott az OEM-eknél. Ha bármi kép kikerül róla gyakorlatilag beazonosítható az OEM. Azért az ezzel foglalkozó emberek sem szeretnék elveszíteni az állásukat. Majd lesznek ES példányok. Azokról már lehet leak.

(#19467) rupsz: Clickbait a fenét. A Pascal+Battlefield 1 is hogy bejött már. ;]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19477) oAcido válasza #85552128 (#19466) üzenetére


oAcido
aktív tag

Ez simán megmagyarázná ezt a gyalázatos eredményt.

(#19478) FollowTheORI válasza #85552128 (#19466) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Legalább tényleg keveset fogyaszt. :DDD

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#19479) stratova válasza oAcido (#19477) üzenetére


stratova
veterán

Ki lett tárgyalva ennek az oka és kéretik átfáradni a vs-be.. Érdekes módon Keldor papának sikerült itt érdemben és értelmesen megnyilvánulni. Ha befáradunk a konkurens találgatósba, valahogy így kéne ezt csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#19480) Malibutomi válasza #85552128 (#19466) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Tessek a pletyka alapja. :DDD
[link]

Meggyozo nem? :)

(#19481) Abu85 válasza Malibutomi (#19480) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Én hiszek neki. :) Nehogy aztán rám fogják, hogy antiszemita vagyok. :D

(#19484) Szaby59: E3-on lesz a bemutató. A Computexen csak megmutathatják a gyártók a kártyákat, de az AMD ott egy másik fejlesztést akar reklámozni. A gyártók az E3-ra vihetnek mindent, ott külön épületet bérel a PC Gaming Show és az AMD-n kívül más gyártó nem teheti be a lábát.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19482) letepem válasza Malibutomi (#19480) üzenetére


letepem
aktív tag

Szerintem igaza van !!! :C
Még az angolja sem annyira decens,így a feltevései is megkérdőjelezhetők!

[ Szerkesztve ]

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#19483) TTomax válasza Malibutomi (#19480) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mitől lenne ez a pletyka alapja?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#19484) #85552128 válasza TTomax (#19483) üzenetére


#85552128
törölt tag

Én sem tudom, de ha az lett volna, hogy 2 Ghz-en jár a P10 már #rippascal lenne minden hsz nem a pletyka mivoltát feszegetnék :))
Mindenesetre nem kell sokat várni, ha a Computexre nem visznek ki kártyákat akkor a pletykák egy része beigazolódik. Ugyanilyen csend volt tavaly is a Fury X-szel...

[ Szerkesztve ]

(#19485) Szeszkazán válasza #85552128 (#19484) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

:C

(#19486) Malibutomi válasza TTomax (#19483) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Annyit tudok, hogy az overclockersrol egy posztbol indult ez, ott annyit kinyomoztak hogy valoszinu ez a pacek posztolta. Bovebben nem jartam utana.

(#19484) Szaby59
Lehet cinikusnak lenni, de olyankor erdemes ha van az embernek ra erkolcsi alapja. Viszont itt a masik oldal pont ugyanezt csinalja. Ami rossz hir az AMD-nek az tuti igaz, ami jo hir az kamu. NV-vel meg pont forditva.

[ Szerkesztve ]

(#19488) #85552128 válasza Malibutomi (#19486) üzenetére


#85552128
törölt tag

Egy kínai oldalon posztoltak valami polaris diaryt és ezt posztolták az angol fórumokra ezekkel az infókkal:

- Ellesmere XT currently on A0 testing phase.
- Ellesmere XT estimated to reach A1 phase by 3rd week of May, only by then the specs will be finalised.
- Ellesmere Pro and Baffin currently not even reach A0 phase.
- Baffin reference PCB will be 4 layer board + single fan, board length slightly shorter than Nano.
- Ellesmere XT reference PCB will be 6 layer board + single fan, board length slightly longer than Nano.
- AIB will release both single fan and dual fan version of Ellesmere XT cards but not triple fan one.

A 850-es pletyka máshonnan jöhetett, csak a guru3d hozta le.

[ Szerkesztve ]

(#19489) Z_A_P válasza Abu85 (#19476) üzenetére


Z_A_P
addikt

A Pascal+Battlefield 1 is hogy bejött már.

Ez mi volt?

[ Szerkesztve ]

OK

(#19490) Malibutomi válasza #85552128 (#19488) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Itt van a link google forditos hozza: [link]

Par dolog kimaradt ugy latom, pl ez: "the various AIB has entered card pre-production stage"

(#19491) keIdor válasza gyiku (#19461) üzenetére


keIdor
titán

Elment boré'.

Nem kizart, hogy csak a GP100 kap.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#19492) Laja333 válasza #85552128 (#19484) üzenetére


Laja333
őstag

Lépjünk már túl ezen. Legyen akkor igaz a cikk, ha titeket ez megnyugvással tölt el.

Egyébként ugyan ez lenne a reakció ha pozitív hangvételű lenne a cikk. Egyszerűen hiteltelen, amikor egy ismeretlen eredetű pletykára hagyatkozik a szerző. Volt már pozitív hír más oldalakról, diákról is amiről hamar kiderült, hogy "fake". Nem is lett túlragozva. Bezzeg ezen a cikken lovagolni kell, meg #rippacalozni... szánalom.

Úgy is kiderül mennyi igaz belőle Computexen...

(#19493) füles_ válasza Malibutomi (#19480) üzenetére


füles_
őstag

Ez nem a déli határzárnál van?A kerítésből gondolom (de nem az)
El kell ütni valamivel az időt a Horvát oldalon is

[ Szerkesztve ]

(#19494) joysefke válasza Malibutomi (#19480) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

ennek azt sem hiszem el, amit kérdez.

(#19495) füles_


füles_
őstag

AMD Taking GPU Share from Nvidia, Says Wells; All Eyes on ‘Polaris’
Állítólag ez is elhangzott Lisa szájából: "Polaris is still on track to be in the market this summer."
Szóval szó sincs semmiféle csúsztatásról,csak valami troll zöldike ártani akart az AMD-nek ;] Azon csodálkozom,hogy még a WCCFTech nem hozta le :D

(#19496) #85552128 válasza füles_ (#19495) üzenetére


#85552128
törölt tag

A P11 ettől még jöhet nyáron az is "Polaris"...

Innen indult: [link] állítólag valami insider akinek voltak már bevált "jóslatai".

[ Szerkesztve ]

(#19497) füles_ válasza #85552128 (#19496) üzenetére


füles_
őstag

Én hamarabb hiszek az AMD-nek,10 pletykának vagy Abunak mint egy mindenki számára ismeretlen valakinek aki 1 éves OC.net pályafutása során összegyűjtött 290 kommentet
Ezt még a WCCFTech sem érzi hogy le kellene hozni,pedig ők aztán mindenről írnak cikket

[ Szerkesztve ]

(#19498) #45185024 válasza füles_ (#19495) üzenetére


#45185024
törölt tag

Jajj Füles olyan kis gonoszka vagy egyből szegény Nvidiásakra gondolsz, az én gyanúm szerint valami Hardcore Matrox fan volt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19499) füles_ válasza füles_ (#19497) üzenetére


füles_
őstag

Sőt,szerintük sincs csúsztatva

(#19500) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

AMD Debunks Recent Negative Rumours

Since the reveal of NVIDIA’s latest enthusiast graphics range, there have been numerous negative articles surrounding AMD which stems from unverified sources. We’ve reported on some of these in a similar vein to other media outlets but it’s always important to adopt a sceptical approach whenever information is leaked. As a result, the coverage we previously posted was incorrect and we’ve received clarification from AMD’s Northern Europe PR and Community Manager, Joe Cowell about a number of recent criticisms. Firstly, AMD will be attending Computex and this was never in doubt. It’s important to remember that AMD always lists their attendance for trade shows in a clear and transparent manner. Secondly, there are no production issues whatsoever with Polaris and it’s on schedule. This means our report suggesting AIB partners were unhappy with AMD is completely false and based on incorrect sources. Therefore, we were wrong in disclosing this information and wish to clarify the real truth after receiving an official word from AMD.

So what does this all mean? Well, AMD isn’t struggling to produce quick driver updates, the Polaris architecture or failing to attend Computex. Also, their Q1 financial results were actually better than most analysts predicted. Therefore, any claims predicting their future demise are completely inaccurate. Of course, the Q1 financials are going to be poor when they’re preparing product launches later in the year for both the graphics and CPU segments. Hopefully, this clarification helped to quash the rumours being published right now, and we openly admit our original articles were wrong.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.