Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18351) regener válasza Abu85 (#18346) üzenetére


regener
veterán

Kapszájcn

Még jó hogy nem "kapsz szalicilt" :D

(#18352) do3om válasza Abu85 (#18348) üzenetére


do3om
addikt

Ez most komoly?
Mostantól ha beégnek a driverrel egyből nevet változtatnak? :F
Érdekes lesz követni, mert lessz bőven. ;]
Nem értem Te ezt hogy látod ilyen vidáman. :(
Érdekes marketinget folytatnak, van olyan kitalált marketingnév ami mellet képesek is kitartani?
Engem annyira bosszant a töketlenkedésük, annyira képesek csak hogy neveket találgassanak ki.
Egyeseknek meg ez vidám és jó hír, hihetetlen.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#18353) gyiku válasza do3om (#18352) üzenetére


gyiku
nagyúr

lesz az egy sz te falu. viszlat!

hüllő

(#18354) Abu85 válasza do3om (#18352) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] - itt leírtuk, hogy anno elmondták, hogy van a Radeon Software, ami változatlan név marad, és minden drivernek lesz egy családjelölése. A Crimson az első család, és már akkor elmondták, hogy lesznek új családok, ha a driver sok módosítást fog tartalmazni. A következő családnév úgy néz ki, hogy Capsaicin lesz. Gondolom azért alakul így, mert ebben már lesz Vulkan és HSA 1.0. Ezért kaphat új nevet. A GDC miatt elképzelhető, hogy bekerül az OpenCL 2.1 is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18355) gyiku válasza Abu85 (#18354) üzenetére


gyiku
nagyúr

en orulok a capsaicinnek, este eszek is valami csiposet :K

hüllő

(#18356) Abu85 válasza gyiku (#18355) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Én inkább arra vagyok kíváncsi, hogy mi lesz benne. A legújabb tesztdriver már elég jól működik DX12-ben. Annyit tudok, hogy ezt kell használni a következő hetekben érkező async compute játékokhoz. ;]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18357) do3om válasza Abu85 (#18354) üzenetére


do3om
addikt

Ok, bár nem tudom ezek a nevek miben segítik majd a drivereket. :F
Csak a számozást nem variálják meg, hogy követhető legyen mi az újabb.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#18358) Malibutomi válasza Abu85 (#18356) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Jatekok? Mik lesznek? Hitman, Quantum, esetleg Tomb raider patch...van meg valami?
Vagy ez megint a titkosmiklos vigyor es nem mondhatod meg?

[ Szerkesztve ]

(#18359) Abu85 válasza do3om (#18357) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A tájékozódást segítik. Mivel az AMD év.hónaphoz köti a számozást, így külsőleg nem látszik, hogy új-e a főverzió. A neves módszerrel viszont már tudni fogod.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18360) do3om válasza Abu85 (#18359) üzenetére


do3om
addikt

Én mondjuk nem is tudom mióta em frissítettem, amíg nincs miért nem is teszem. Főleg hogy voltak gondok az új driverekkel

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#18361) Abu85 válasza Malibutomi (#18358) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A közeljövőben az Ashes of the Singularity és a Hitman. Bár eltérő async implementációt használnak. A Hitman esetében ez nem kapcsolható, tehát a motor dönti el, hogy aktív lesz vagy sem, és arra szolgál, hogy bizonyos effektek bekapcsolása gyakorlatilag ne járjon semmilyen sebességvesztéssel. Ez a tipikus compute offload implementáció. Az AotS megoldása már egy kicsit speciálisabb. Gyakorlatilag egy állandó idle átfedés, amelyet egyébként manuálisan ki lehet kapcsolni. Ez az implementáció kompatibilis az NV hardvereivel is, így nem jár majd radikális teljesítménycsökkenéssel az aktiválása. Néha még javít is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18362) #45185024 válasza Malibutomi (#18358) üzenetére


#45185024
törölt tag

Jaj Tomi hát olvassad az Abu cikkeket :)
Azték romokra épít a Kishonti Vulkan API-t használó tesztje
Honti goes to Hollywood ! A Madzsar megy megmenti világ.

[ Szerkesztve ]

(#18363) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

(#18364) #85552128 válasza Malibutomi (#18363) üzenetére


#85552128
törölt tag

Szerintem a Fury X2 lesz, ha már VR.

Szerk.: Aha kinagyítva az eredeti képet [link] úgy látom, hogy ezek olyanok mintha valami PC házak lennének. :F

[ Szerkesztve ]

(#18365) stratova válasza #85552128 (#18364) üzenetére


stratova
veterán

Valóban. Nekem az ugrott be, hogy egy pl Silverstone Raven-Z-RVZ01 Mini-ITX házhoz hasonló SFF koncepcióval igyekeznének népszerűsíteni Fury X2-t, mondván hogy olyan PC építhető vele, ami viszonylag kompakt méretéből adódóan (a színét leszámítva :D ) a nappaliban is elhelyezhető, mégis kellő teljesítményt nyújt a VR-hez. Már csak arra leszek kíváncsi, hogyan fogják lehűteni és mennyire lenne hangos.

[ Szerkesztve ]

(#18366) SetCHOO. válasza stratova (#18365) üzenetére


SetCHOO.
aktív tag

Ezek lennének a demógépek? Esetleg hamarosan mehetünk a plázákba demózni? :DDD
Pattogatott kukoricával...

(#18367) CsonkaImo válasza #85552128 (#18364) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ha valami VR demo cucc, akkor mindenképp 2 GPU lesz benne, bármi is ez. De a hűtést hogy fogják megoldani egy ilyen kicsi házban?

(#18368) Z10N válasza CsonkaImo (#18367) üzenetére


Z10N
veterán

Nyitott a teteje :D A modderek biztos lecsapnanak egy ilyenre.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#18369) Malibutomi válasza CsonkaImo (#18367) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A Falcon haz amiben demoztak sem volt nagyobb

Ugy fest jot tett a Radeon group megalakulasa, azota igyekeznek.

[ Szerkesztve ]

(#18370) #45185024


#45185024
törölt tag

Nagyon érdekes ezek a piros dobozok, mondjuk poén lenne PC ház kinézetűre nyomtatni a dobozt.
De X2 olyan árba jön ki hogy beleférne ha betennék egy házba csomagolás helyett az valóban egy promo értékű dolog lenne. Ilyen Piros fóliát meg rátehetnének.
De ha már Roy Taylor akkor ezt is olvassátok el.

[ Szerkesztve ]

(#18371) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Srácok. Volna egy kérdésem. Remélem ez a topity is jó lesz hozzá. :)

Van egy Sapphire Radeon R9 280X-em. Vapor-X Tri-X-es.

Bereggeltem a Sapphire-ra mert olvastam hogy ha Gold akkor elvileg valami játék jár hozzá. Bereggeltem, Gold is a profilom vele de nem kaptam vagy találtam játék kódot. Ezt valahogy igényelni kell vagy mi? :)

Smoke some weed nigga!

(#18372) CsonkaImo válasza Wiz Khalifa (#18371) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Regisztrációval csak sorsoláson vehetsz részt, ahol játékokat és hardvereket osztanak. Esetleg kedvezményt kaphatsz szoftverekre stb.

(#18373) Wiz Khalifa válasza CsonkaImo (#18372) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Értem. Akkor nem tudom mi a túrónak van külön "Silver" meg "Gold" ha semi egyébre nem jó... :(

Smoke some weed nigga!

(#18374) FollowTheORI válasza Wiz Khalifa (#18373) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mert vannak promociók amik csak pl Gold tagonak érhetőek el. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18375) Wiz Khalifa válasza FollowTheORI (#18374) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Értem. :)

Gondolom (mivel bekapcsoltam az email értesítést) jönni fog infó ha van valami igaz? :DDD

Smoke some weed nigga!

(#18376) alabaro


alabaro
csendes tag

Ezt találtam a neten:

AMD Polaris vs Nvidia Pascal - Analysis Part 1

sötétszürke háttérrel, sárga betűkkel írva a 'lényeg': hogy mikor jelennek meg a következő vidió kártyák...
igazak? Tudom ezek tán előre jelzések...
nem tudok angolul... :R

(#18377) Malibutomi válasza alabaro (#18376) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Senki nem tudja mikor jelennek meg es mit fognak tudni. Csak talalgatas.

(#18378) #45185024


#45185024
törölt tag

Amúgy szerintem a HITMAN -ről egy szót érdemes lenne szólni, mégiscsak ingyen adják AMD-hez.
Nagyon AMD-s az alkotás, semmi Hair FX, és rengeteg Objektum.
(A kevesebb ROP több shadernek ez kifejezetten kedvez.)
Nekem csak azzal van bajom persze ez csak béta tudom, de ez az Epizódokra bontása nagyon furcsa.
Persze mindegy mert ugyis mind ingyenes (akinek) de hogy végigjátszod a Tutorialt meg mondjuk az egyes pályát és majd vársz 1-2 hónapig a 2 pályáig ez mégiscsak Furi.

[ Szerkesztve ]

(#18379) Peat;) válasza #45185024 (#18378) üzenetére


Peat;)
veterán

Azért lett epizódos mert elcseszték az egész fejlesztést, már van video hogy megy ps4-en, összefoglalva nem jól.

(#18380) FollowTheORI válasza #45185024 (#18378) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Olyan lesz mint egy igazi ügynök élete... egy egy epizód egy egy küldetéssorozat lesz... aztán pihenni mész... :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18381) Z10N


Z10N
veterán

Ezt hazilag tesztelte mar valaki? Fokent GCN1.0 + GCN1.1 erdekelne, de johet minden.

http://www.anandtech.com/print/9740/directx-12-geforce-plus-radeon-mgpu-preview

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#18382) eventus


eventus
veterán

Ez volt már? [link] AMD Baffin, Banks and Weston
Megint csak a nagyon drága kapja az igazi fejlesztést, amit nem mindenki tud megvenni.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18383) Malibutomi válasza eventus (#18382) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Igen volt, es ahogy irjak is a cikkben ez csak a cikkiro talalgatasa.

(#18384) eventus válasza Malibutomi (#18383) üzenetére


eventus
veterán

Na az olyat kell betiltani :K

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18385) stratova válasza eventus (#18382) üzenetére


stratova
veterán

Nem akarom elhinni, hogy még gyártanak Caicos-t... azaz az említett R5 310-et (még ha csak vélt kártya is).
Szerintem még nem szerepelt ez a cikk szóval köszi. Igaz ezekből én kb. Baffint tartom érdekesnek. Ha Banks R7 360 és R5 310 közé érkezik felmerül a kérdés.. Minek? Rendben max.OEM lesz belőle vagy pár noti GPU is készül vele. Cape Verde és Pitcairn-re nem kevés (néven) készült mobil GPU.
Már az R5 230-nak sem szabadott volna megjelennie..

[ Szerkesztve ]

(#18386) Malibutomi válasza stratova (#18385) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

#18330

(#18387) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

semmi

[ Szerkesztve ]

(#18388) #45185024 válasza Malibutomi (#18387) üzenetére


#45185024
törölt tag

A semmi az nem nincs hanem van.
Ez viszont nem semmi !
AMD Radeon M400 series to be released in April
Április szép havában 400 as sorozat megérkezéééék ?? What ?
Na jó kis csúsztatás van a dologban...
A VULCAN os drivert már kitárgyaltátok ugye?

[ Szerkesztve ]

(#18389) Televan74 válasza #45185024 (#18388) üzenetére


Televan74
nagyúr

A Mobil mindig az előző generációkra épít. Köze sincs az asztali 400 -s kártyákhoz. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18390) #85552128 válasza #45185024 (#18388) üzenetére


#85552128
törölt tag

99% hogy mindkettő rebrand.

(#18391) Malibutomi válasza #45185024 (#18388) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ja ez csak oem rebrand lesz.

(#18392) stratova válasza Televan74 (#18389) üzenetére


stratova
veterán

Ez ebben a formában nem teljesen igaz [HD 77xx/78xx/79xxM ugyanúgy GCN volt ahogy az asztali ill.a teljes Tonga előbb jelent meg mobil verzióban mint asztaliként] :) az már igen, hogy több átnevezést él meg mint az asztali variáns.

Ezekben az Yoga modellekben az az érdekes [Skylake miatt megint ki kellett adni egy szériát :P], hogy eddig GT 920M ill. GT 940M-mel szerelte őket Lenovo és most cserélné R5 M430 ill. R7 M460-re. Utóbbi esetében az Oland alapú R7 360M már eleve 1125 MHz-re lett "feltekerve" így a GPU-nak túl sok mozgástere nincs. Ellenben csak 64 bites DDR3-mat kapott, ezt illene cserélni. Pl. ha emelt órajelű R7 M370 [870 MHz] lenne (ua. lapka 128 bites GDDR5-tel) az M460 (és ez lenne a minimum, hogy ne legyen teljes visszalépés 940M után). Esetleg az R7 M365-öt (Oland + 128 bit DDR3) fokozzák le egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#18393) #45185024


#45185024
törölt tag

Egy gondolat motoszkál a fejemben igy márciushoz kozelitve
Jon ki az X2 és mivel sokáig nem hozták ki érdekelne hogy nem lehet e azt megoldani hogy mivel 2 GPU van rajta az interposer modositásával ugy átkotnék ebben a rétegben hogy a 2 GPU a teljes 8 Gigát lássa
Nem nem directx 12 meg Win 10 el hanem simán 11 be mint egy 8 gigás kártya
Mert ez egy hatalmas dobás lenne csak nem tudom fizikailag ez megvalosithato e lenne igy
Tehát egy kozos interposer rétegre gondolok

[ Szerkesztve ]

(#18394) velizare válasza #45185024 (#18393) üzenetére


velizare
nagyúr

valószínűleg megoldható. de nem fog megtörténni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#18395) TTomax válasza velizare (#18394) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hogyan lenne megoldható,de most komolyan.Semmi köze nincs az interposernak hozzá...hogyan használhatná két gpu ugyanazt a memóriát...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#18396) #85552128 válasza TTomax (#18395) üzenetére


#85552128
törölt tag

Lehet egyszerűbb lenne 4 helyett 6 vagy 8 stack HBM-et rárakni ha többet akarnak...
2x4 még DX12-vel sem lesz = 8 GB-vel :N

[ Szerkesztve ]

(#18397) velizare válasza TTomax (#18395) üzenetére


velizare
nagyúr

pont úgy, ahogy az igp és a cpu is ugyanazt a memóriát használja, vagy ahogy a konzolnál szintén közös a memória, ráadásul ott még nincs is rátokozva a memória, hanem külön modul. fizikailag megoldható, és működőképes. csak ez már nem a fiji architektúrája lenne. ne tévesszen meg, hogy az egyik cpu a másik gpu, a memóriát és a memóriavezérlőt ezt nem érdekli. az ő szempontjából ugyanazok a problémák vannak jelen: ne engedjen ugyanarra a címtérre egyidőben két írás, vagy egy olvasás és egy írás műveletet, stb.

@Szaby59: a hbm1nek továbbra is technológiai korlátja marad a 4GB.

túl sok energiát ne feccöljetek az ilyen álmodozásokba.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#18398) apatyas válasza velizare (#18397) üzenetére


apatyas
Korrektor

Elbeszéltek egymás mellett szerintem, vagy eleve más problémáról beszéltek.
Két Fijiben két memóriavezérlő van, azokat sok-sok szoftveres trükközés nélkül (mondjuk egy időosztás) nem lehet ugyanarra a memóriabuszra felkapcsolni. Ez a jelenlegi Fijivel nem valószínű, hogy megoldható, és biztos, hogy nem is programozzák le általánosan használható API-ba.
Sz: átalakított chipekkel is ugyanúgy programozási meg egyszerre hozzáférési problémák lennének.
Te meg olyan termékeket hoztál fel példának, ahol ugyan több különböző részegység fér hozzá a memóriához, de azok már eleve ugyanazon a memóvezérlőn keresztül kommunikálnak vele.

A problémafelvetés viszont eléggé érdekes, mert a multi-chip-modulos APU cuccok (már ha igazak a szállingózó hírek) esetében valami efféle megoldásra szükség lesz/lehet. CPU die-oknál írták a külön DDR csatornákat, azon az oldalon nem vészes, de a GPU részekre nem tudom, hogyan lehetne megoldani mindezt. Ha már APU, akkor illene valami közös címtér meg effélék.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#18399) velizare válasza apatyas (#18398) üzenetére


velizare
nagyúr

ezért írtam, hogy meg lehet oldani, de az már nem fiji lenne.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#18400) #45185024


#45185024
törölt tag

április az április

AMD Radeon M400 series : April 2016
AMD Radeon 400 series : ‘Mid-year’

Az egy miliméterre juto tranzisztorszám

Fiji : 14,93 million transistors per mm2
Polaris 11 : 37,06 million transistors per mm2
Ott figyel a Raja Koduri ‏:D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.