Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18053) Malibutomi válasza füles_ (#18052) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Marmint mi lepett meg?

(#18054) füles_ válasza Malibutomi (#18053) üzenetére


füles_
őstag

Hát az hogy a GCN egy csettintésre Polaris lett

Még egy kis érdekesség:

AMD Polaris Next Generation Graphics Architecture is 2.5 Times ‘Brighter’ Than Its Predecessor

(#18055) leviske válasza füles_ (#18054) üzenetére


leviske
veterán

Az AMD-től nem idegen mostanság a marketing alapon mozgó kódnév választás. Elképzelhető, hogy a GCN nevet kissé megfáradtank ítélték meg így 5 év használat után és ezért a 4-nél változtatnak.

(#18056) velizare válasza leviske (#18055) üzenetére


velizare
nagyúr

a tahiti, fiji, hawaii még jól hangzik, de pl. annál, hogy tonga, greenland, pitcairn, stb. sokkal jobban hangzik, hogy polaris. ;)

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#18058) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Amd Zen apu spotted with HBM

Ez vegre olyan APU lehet amilyennek lennie kell, a kisebb csikszelesseg miatt mehet erosebb GPU, a HBM meg ad eleg savszelesseget.

[ Szerkesztve ]

(#18059) Televan74 válasza Malibutomi (#18058) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ez érdekes lesz.Várom majd azt az időt,ha eljön,hogy egy APU és egy középtagóriás VGA elég legyen a low level apikban fullhd -n max beállításokhoz. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18060) tailor74 válasza Televan74 (#18059) üzenetére


tailor74
őstag

Azért addig még lehet egy - két vga-t cserélnünk kell. :)
Minden esetre jól hangzik, aztán majd látjuk.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#18061) #45185024 válasza Televan74 (#18059) üzenetére


#45185024
törölt tag

Ha bejön a 2GPU-s Fury X2 akkor az lesz a 360 ezres felsőkategória,
és a középkategória lesz a 200 és máris teljesül az óhajotok :)

[ Szerkesztve ]

(#18062) leviske válasza #45185024 (#18061) üzenetére


leviske
veterán

Azért a 4K korszak hajnalán ne a fullHD/max beállítás jelentse már a 200ezres kártyák szintjét.

Más kérdés, hogy egy HBM-es APU nem hiszem, hogy olcsóbb lenne, mint egy IrisPro-s, eDRAM-os Intel. Nem véletlen, hogy a korábbi AMD-s diák alapján vélhetőleg a FirePro termékcsalád tagjaként mutatkozhat be elsőként. Piaca szerintem onnantól lesz ennek otthoni felhasználásban, mikorra jönnek a heterogén számításokat alkalmazó játékmotorok. A Raven mainstream verziói szerintem maradnak majd csak DDR4 alapon.

(#18063) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Amd announces Polaris architecture - GCN 4.0

Tomorrow AMD will unveil its new architecture called Polaris. This is a major upgrade in Radeon architecture since first 28nm GPU.

The GPU design was modified to include new logical blocks. What’s new is Command Processor, Geometry Processor, Multimedia Cores, Display Engine and upgraded L2 Cache and Memory Controller.

Last but not least, the new architecture has 4th Generation Graphics Core Next Compute Units (aka. GCN 4.0).

(#18064) Yllgrim válasza Malibutomi (#18063) üzenetére


Yllgrim
őstag

Szep slide-ok, majd ha kint vannak a kartyak a cegektol akkor megnezzuk mit is tudnak valojaban. ;)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#18065) füles_ válasza Malibutomi (#18063) üzenetére


füles_
őstag

Egyre meggyőzőbb :K

Ahhoz képest hogy a Pascal mennyire hájpolva van a fórumokon arról nem nagyon jönnek ilyen szép diák.Pedig még inkább az AMD szokott lakatot tenni a szájára :))

(#18066) #85552128 válasza füles_ (#18065) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nem emlékszem, hogy a GTX 9-es szériánál már ennyivel a megjelenés előtt lett volna gyártói részről "hype" (akkora biztos nem mint amilyet az AMD próbál művel egy ideje) mégis máig tarolnak vele... Bezzeg a Fury-nál volt nem is akármilyen hype/slideware, bele is sültek vele rendesen.
Csak nehogy megint hasonló legyen, mert a marketing lehet kétélű fegyver is...
Egy jó termékhez nem kell kéthetente/havonta random slideokat kiadni, majd a teszteken kell bizonyítani és nem felsülni a félkész driverekkel meg az árazással..

[ Szerkesztve ]

(#18067) füles_ válasza #85552128 (#18066) üzenetére


füles_
őstag

Itt senki nem beszélt a Maxwellről meg a Furyról
A Maxwell váratlanul jött és letarolt mindent,a Furyt jobban a nép hypeolta aztán a végére még az AMD is rátett egy lapáttal.

(#18068) #85552128 válasza füles_ (#18067) üzenetére


#85552128
törölt tag

Attól még majdnem ugyanúgy kezdődik minden elölről, csak most az AMD hamarabb hozzálátott a marketinghez. A "nép" hypeja kb. senkit nem érdekelt volna, mert alaptalan volt, de az AMD "mérései", hozzáállása, meg az ahogy útjukra indították a kártyákat katasztrofálisra sikerült. Komolyan nem értem ezt ki hagyta jóvá... Amúgyis hónapokig hiány volt a kártyákból arra az október-novemberre simán ellehetett volna tolni a megjelenést és még addigra normális driver is lett volna. Még le sem maradnak sok vásárlóról, sőt, alapjaiban más lett volna a vélemény mondjuk egy 15.9+ szintű driverrel.

Ez a Polaris név meg inkább a megfáradt GCN helyett kellett, bár legalább jól hangzik. Csakúgy ahogy a Catalysttól is inkább megszabadultak és jött a Radeon SW/Crimson.

[ Szerkesztve ]

(#18069) füles_ válasza #85552128 (#18068) üzenetére


füles_
őstag

A HBM-es Fijiből szerintem csak egy "tesztkártyát" kellett volna csinálni mint anno az R9 285 volt,a 980Ti ellen meg jöhetett volna egy GDDR5-ös kártya.Nem sok bevételt szereznek a Fijikkel de legalább megismerkedtek a HBM-mel.
Az új Polaris név és a Crimson szerintem jó lépés volt tőlük.Sokakat kirázott a hideg a Catalyst szó hallatára

De a Fijire senki nem mondhatja hogy nem OC dream ;]

[ Szerkesztve ]

(#18070) CsonkaImo válasza füles_ (#18069) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Tényleg jól jött az új design, viszont rengeteg probléma van a Crimson driverekkel. Engem szerencsére idáig elkerültek, de ez a sok panasz nem lehet véletlen. Hiába szép és gyors a kezelőfelület, ha a stabilitással gond van.

(#18071) vg válasza CsonkaImo (#18070) üzenetére


vg
addikt

És ha csak a driver-t teszed fel?

(#18072) CsonkaImo válasza vg (#18071) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Írtam, hogy nekem eddig (szerencsére) nincs problémám vele.

(#18073) füles_ válasza CsonkaImo (#18070) üzenetére


füles_
őstag

Nálam semmi gond a 15.12-es verzióval,igaz az ezelőtti Crimsonokat nem próbáltam.És én még DDU-t sem szoktam használni.
De ha ennyi usernél gond van akkor valami biztos nem kóser a Crimsonnal.

(#18074) Gainka válasza füles_ (#18069) üzenetére


Gainka
őstag

Egyet értek, csak a nanot kellet volna kidobni, meg az x2-t :)

(#18075) Malibutomi válasza füles_ (#18069) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mi ertelme lett volna kihozni GDDR5-el?
Akkor amellett hogy lassabb mint a Ti meg sokkal tobbet is fogyasztana. Az lett volna legnagyobb hulyeseg. Amugy meg a NaNo-Fury-FuryX gyakorlatilag egy kartya ilyen szempontbol. A nehezseg az interposer+HBM volt, az meg ugyanaz mind a harmon.

[ Szerkesztve ]

(#18076) guftabi96 válasza Gainka (#18074) üzenetére


guftabi96
addikt

+ én az alsóházban is kicsit máshogy csináltam volna.
(7790-> r7 350x
7850 ->r7 260
7870_ r7 370)

#KeepFightingMichael

(#18077) Televan74 válasza Gainka (#18074) üzenetére


Televan74
nagyúr

Meg a Fury -t,max 160.000 -ért. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18078) Yllgrim válasza #85552128 (#18068) üzenetére


Yllgrim
őstag

A Polaris jol hangzik, csak nehogy arra akarjanak vele utalni, hogy az ur hidege sem huti le es a csillagokban lesz a fogyasztas :O Persze vicceltem, de kivancsi vagyok mit sikerul osszeutni a ket cegnek. Mindenesetre vettem egy Freesync-es monitort, hagyva eselyt minden szereplonek :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#18079) füles_ válasza Malibutomi (#18075) üzenetére


füles_
őstag

Például mehetett volna rá dupla annyi vRAM vagy még több,olcsóbb lett volna az AMD-nek azaz nekünk is,lehet hogy nem lenne ez a csíkozódás probléma sem stb.
Ha kijött volna 3584 SP-vel 96 ROP-pal 8GB GDDR5 memóriával biztos több vevő lenne rá.
A fogyasztás meg hát istenem,a "több memória van rajta mint a konkurencián" kárpótol.Lásd : R9 390,talán ebből ad el a legtöbbet az AMD

[ Szerkesztve ]

(#18080) Gainka válasza Malibutomi (#18075) üzenetére


Gainka
őstag

Ez igaz, de a nanot simán lehetett volna fury árra belöni (és vinnék mint a cukrot mert kicsi erös), plusz ha lenne x2 mondjuk 350wattos fogyasztással titan x áron akkor amd-nek lenne a leggyorsabb kártyája.

(#18076) guftabi96 +1

[ Szerkesztve ]

(#18081) #45185024 válasza füles_ (#18079) üzenetére


#45185024
törölt tag

Ha a FuryX nem jött volna ki a 980TI még mindig 280-ba menne. Kicsit a TitánX alá engedve...
A Több ROP valóban jobb lenne most ,csak ha 3500 al adod ki és nincs HBM rajta akkor technikai fejlődés látszata sincs, az még mindig egy igen combos 290x lenne és nehéz lenne megindokolni egy 160 ezres árcédulát.

[ Szerkesztve ]

(#18082) füles_ válasza #45185024 (#18081) üzenetére


füles_
őstag

Hát ha teljesítményben elveri a 980Ti-t akkor kit érdekel a technikai fejlődés
Elveri?Elveri.Ez kell a népnek
Ha ezt belövik 550-600$-ra mindjárt más lenne az eladási mutató a 980Ti és ezzel szemben.
A középkategóriába meg jöhetett volna egy 385X 2-3GB HBM-mel 300$ környékére.Aki szereti az újdonságokat az megveszi ezt.

(#18083) CsonkaImo válasza füles_ (#18082) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ekkora fejlesztési költségekkel kizárt, hogy a középkategóriában alkalmazzák. Ahogy azt most sem teszik. Nagy az esély rá, hogy a következő generációban is csak a high-end kártyák kapnak HBM2-őt.

(#18084) guftabi96 válasza guftabi96 (#18076) üzenetére


guftabi96
addikt

*7850-> r7 360
7870->r7/9 370

#KeepFightingMichael

(#18085) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Little information was shared and or is known about the new GCN iteration 4, however the Polaris GPU hardware is showing the architecture’s potential, in a recent event we attended AMD had a prototype on display. In a Star Wars: Battlefront head-to-head demo at 1080p, medium settings at 60 FPS, the Polaris GPU uses only 86 Watts, 61 percent less than the 140 Watts needed for the same experience on a GTX 950. Though that is comparing apples with oranges, at least from a perf/watt point of view, things look good.

Guru3d - AMD Polaris tech

GCN 4th Generation "GCN 1.3/2.0" - GPUs of the Arctic Islands-family will be introduced in 2016 with AMD Radeon Rx 400 Series branded graphics cards. Any Arctic Islands-chip will be produced on a 14nm FinFET process. Currently the code-names that we know of to be used are Ellesmere Island, Baffin Island and Greenland.

An overview of key 4th gen GCN architecture relative to product changes are:

Primitive discard shader
Hardware schedulers
Instructions pre-fecter
Improvised shader efficiency
Memory compression
Next gen HDMI 2.0a and DP 1.3
Multimedia h.256 main 10 decode up to 4k / 4k h.265 at 60 fps encode.

[ Szerkesztve ]

(#18086) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

In the live press demonstration we saw the Polaris system average 88.1W while the GTX 950 system averaged 150W. Meanwhile in RTG’s own official lab tests (and used in the slide above) they measured 86W and 140W respectively. Keeping in mind that this is wall power – PSU efficiency and the power consumption of other components is in play as well

88W teljes rendszer fogyasztas. Jo lesz ez.

[ Szerkesztve ]

(#18087) #85552128 válasza Malibutomi (#18086) üzenetére


#85552128
törölt tag

Battlefront menüben ? Mert MP játék közben még a proci is többet/kb. annyit fogyaszt...

Szerk.: jah "X-wing training map" ahol a levegőben vagy kb. 3-4 repcsivel, így már érthető, hogy lett meg a 950-en is az 1080p@60.
De az a 4790K+DDR4 meg a 16.10-es driver is "érdekes".

[ Szerkesztve ]

(#18088) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

In any case, the GPU RTG showed off was a small GPU. And while Raja’s hand is hardly a scientifically accurate basis for size comparisons, if I had to guess I would wager it’s a bit smaller than RTG’s 28nm Cape Verde GPU or NVIDIA’s GK107 GPU, which is to say that it’s likely smaller than 120mm2. This is clearly meant to be RTG’s low-end GPU, and given the evolving state of FinFET yields, I wouldn’t be surprised if this was the very first GPU design they got back from Global Foundries as its size makes it comparable to current high-end FinFET-based SoCs. In that case, it could very well also be that it will be the first GPU we see in mid-2016, though that’s just supposition on my part.

For their brief demonstration, RTG set up a pair of otherwise identical Core i7 systems running Star Wars Battlefront. The first system contained an early engineering sample Polaris card, while the other system had a GeForce GTX 950 installed (specific model unknown). Both systems were running at 1080p Medium settings – about right for a GTX 950 on the X-Wing map RTG used – and generally hitting the 60fps V-sync limit.

To that end RTG also plugged each system into a power meter to measure the total system power at the wall. In the live press demonstration we saw the Polaris system average 88.1W while the GTX 950 system averaged 150W. Meanwhile in RTG’s own official lab tests (and used in the slide above) they measured 86W and 140W respectively.

Anandtech

[ Szerkesztve ]

(#18089) gbors


gbors
nagyúr

No végre valami, aminek lehet örülni. Ez a sajtóesemény marketing terén egy nagyságrenddel jobb bárminél, amit az elmúlt 4 évben láttunk. Nyilván legalább annyira szól az nVidiának, mint a vásárlóknak, de ez nem baj - ne érezzék a zöldek se, hogy olyan nagyon ráérnek. Ha ezt a kártyát tényleg ki tudják hozni nyáron a 150 dolláros kategóriában, annak lehet sikere :K

És, idézve az Anand cikk utolsó mondatát:
What needs to happen now is for RTG to fully execute on the plans they've laid out, and if they can do so then 2016 should turn out to be an interesting (and competitive) year in the GPU industry.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#18090) lsc válasza Malibutomi (#18088) üzenetére


lsc
nagyúr

Itt van a címlapon magyarul [link].

Az élet kegyetlen .

(#18091) Malibutomi válasza lsc (#18090) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Lattam, de abban pl nincs benne hogy ezt demozta is az AMD, nem csak kiadtak egy belso meres eredmenyet.

(#18092) füles_


füles_
őstag

[UPDATE : 2016 January 5, 7:45 AM ET] The first graphics card belonging to the brand new 14nm Polaris family is reportedly launching within as little as 2 months. This new graphics card is reportedly going to be the smallest in the family with major focus on mobile platforms and power efficiency. More powerful graphics cards of the Polaris family are planned for a mid 2016 product launch.
PCPer’s Ryan Shrout reports :
It is likely that this is the first Polaris GPU being brought up (after only 2 months I’m told) and could represent the best improvement in efficiency that we will see.

(#18093) #85552128 válasza füles_ (#18092) üzenetére


#85552128
törölt tag

Reméljük most nem azt jelenti a "launch" mint a Nanonál, hogy már júniusban bejelentették, hogy majd jön nyáron, augusztus végén kapott még egy paper launchot egy slideware kíséretében, szeptemberben meg egy ténylegest amikor már elérhető volt/jöttek a tesztek :))

Lassan tényleg felesleges lesz kiadni a Fury X2-t, mert pár hónap és a Pascal/Greenland is itt lesz.

[ Szerkesztve ]

(#18094) Malibutomi válasza #85552128 (#18093) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem hiszem, foleg ha gddr5-os, es mar kint vannak a chipek. Itt nem kell hbm-re meg biszbaszra varni.

(#18095) füles_ válasza füles_ (#18092) üzenetére


füles_
őstag

Mégsem jön 2 hónapon belül az első Polaris.A WCCFTech megint túlzott :W

David Ross Watson
Can you clarify WCCFtech's claim: http://wccftech.com/amd-polaris/ they say you're saying first Polaris card will launch in two months :/

Ryan Shrout
Nope, confusion there. I meant that the GPU was brought up from production after just 2 months.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#18096) Yllgrim válasza füles_ (#18095) üzenetére


Yllgrim
őstag

Kar, kivancsi leszek erre a sorozatra nagyon. Na majd jonnek amint lehet, majus-juniusra idozithetnenek.

Kivancsi vagyok a felhozatalra, arakra, teljesitmenyre, fogyasztas annyira nem izgat de sokakat igen igy fontos, na meg kitolhatjak azt a 16.10-es drivert is :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#18097) füles_ válasza Yllgrim (#18096) üzenetére


füles_
őstag

Már én is meglepődtem hogy 2 hónap és itt is van az első példány :U Csak a WCCFTech szokásos szarkeverése... De legalább most kiderült és nem márciusban,mert akkor mehetett volna megint az AMD szidalmazása.

Egy példányra én is beszeretnék nevezni,majd meglátom hogy mit bír a 4590 DX12 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#18098) Yllgrim válasza füles_ (#18097) üzenetére


Yllgrim
őstag

Elso korben csak a hivatalos, AMD altal megerositett irasban megjelent datumokat fogom elfogadni, persz amikor meg is jelenik, akkor a kulonbozo ujsagok hozzak majd a sajat tesztjeiket, szepen osszevetem oket es kiderul minden. Jo lenne ha egy idoben startolna a Pascal-al hogy egybol lassuk is mi merrol hany meter. Par % engem nem fog erdekelni mint ahogy most sem.

Most mar jonni fognak az infok szepen lassan, ugyhogy kiderul szepen minden idovel. Nem kell feleslegesen bele ellnie magat senkinek, mire DX12 megjelenik, kint az uj generacio, Fiji teszt peldany volt, csak azt nem sikerul letesztelni amire keszult :DDD :U

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#18099) szabadoslac


szabadoslac
tag

Üdv. mindenki

Egy kis segítség kellene.

Van egy MSI R7 370 Gaming 4 GB. videókártyám.

A gyári CD. ről telepítettem fel mindent. Afterburner progin belül be lehetne állítani elég sok mindent de vagy nem értem vagy valami miatt nem tudom beállítani.

A kérdésem ami a gondom is hogyan tudom szabályozni a ventilátorokat. Gyári beállítás 58 - 61 C fok között tartja a kártyát. Ha eléri a 61 fokot beindulnak ha eléri az 58 fokot leállnak a ventik.

Ez a hőfokot szeretném lentebb állítani de nem engedi.!?

Köszi

(#18100) füles_ válasza Yllgrim (#18098) üzenetére


füles_
őstag

Igen,nekünk az lenne a legjobb ha egyszerre jönne mindkét vállalat az újdonságaival.De az AMD-nek rohadt jó lenne ha pár hónappal a Pascal előtt adnák ki az AI-t.Ami lehetséges hogy be is fog következni,ezt onnan veszem hogy GM 204-es GPU-kat raktak a Drive PX2-re amivel Huang hadonászott a konferencián,ez meg nem azt jelzi hogy nagyon jól haladnának a Pascallal.(ezt gondolom már olvastad másik topicban,és már külföldön is észrevették)
Ha hihetünk az AMD-nek akkor nekik már van működő Polaris GPU-juk.

(#18099) szabadoslac
Azok a hőfokok teljesen rendben ennél a kártyánál,vagy ha alapjáraton annyi akkor csinálj custom ventillátor profilt az Afterburnerben.Az AMD oldaláról szedd le a legújabb 15.12-es drivert,mert a CD-n biztos nem a legfrissebb volt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.