Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#54851) Nuada herceg válasza szivacs1987 (#54850) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Van értelme húzni 1 videokártyát? Ad érezhető különbséget?
Én ehhez soha nem mertem hozzápiszkálni! :)

On:

Egyébként épp videokártya cserén gondolkodom. Kis költségvetésűn. A mostanim előtt Hd 7770 1 gb ghz edition volt. A mostani HD 7870 2gb oc edition. Egy HD 7970 3gb-al szemezgetek. Érezhető lenne a különbség? Vagy csak pár fps és felesleges váltás? Nagyobbra kellene?

Nem akarok vitát kelteni itt a fórumban, csak 1 kérdés, hogy megérné e. Nvidia-n nem nagyon gondolkodom. Ár/érték arányban talán az amd-k a jobbak. Köszi. :R

Értem a csíziót.

(#54852) nanus válasza Nuada herceg (#54851) üzenetére


nanus
senior tag

Érezhető lenne ,főleg akkor ha van hozzá megfelelő proci is. :R

(#54853) Nuada herceg válasza nanus (#54852) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Köszönöm a választ!
Ez a kiszemelt, de ha más is azt mondja már érezhető, akkor több kedvvel, bizalommal ugrok neki a cserének! :)

A gépem talán még elég erős hozzá! Egy régi I7-es (870) konfig, 8 giga ddr3-al.

Értem a csíziót.

(#54854) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Hi!
Esetleg valakinek volt HIS HD7850 2GB kártyája?
Mennyire lehet zajos? Kinézetre nem a legjobb hűtést kapta.

Bazinga!

(#54855) szivacs1987 válasza Nuada herceg (#54851) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Nálam érezhető volt:
Nem csak tesztek alatt, hanem játékok alatt is.

(#54214)
(#54233)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#54856) Knobber válasza bluyoo (#54854) üzenetére


Knobber
aktív tag

Miért pont HIS-re esne a választás? Sapphire és Gigabyte-on jobb a hűtés egyértelműen. Nekem egy Sapphire R7 265 van (Ami a HD7850 faceliftje) és két ventivel is halk a hűtése (Igaz egy Thermaltake V1 proci hűtőhöz mérten :D )

Youtube: Knobber

(#54857) bluyoo válasza Knobber (#54856) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mert ezt tudnám használtan, garival megszerezni. :)
Giga VGA-t nem szívesen vennék.

Bazinga!

(#54858) Steve198310 válasza bluyoo (#54854) üzenetére


Steve198310
őstag

Nem igazán ajánlott darab volt anno mikor meg érkeztek. Valószínű most sem az :R

[ Szerkesztve ]

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#54859) lsc válasza bluyoo (#54854) üzenetére


lsc
nagyúr

Hasonló szemre mint anno sok 6850 hűtés, azok nem voltak rosszak.

Az élet kegyetlen .

(#54860) bluyoo válasza lsc (#54859) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát nekem az Asus Glaciator jut eszembe. Arról pedig nincsenek olyan jó emlékeim.

(#54858) Steve198310
Hát én is jobban örülnék egy hőcsöves megoldásnak.
De most beszéltem az "ügyféllel" annyit nem ad érte.
Asus HD7850 DC2 TOP 2 Gb -ot sikerült majdnem szerezni annyiért. A különbséget ő is látja. :)

(#54858) Steve198310
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#54861) lsc válasza bluyoo (#54860) üzenetére


lsc
nagyúr

Itt [link] hűvösnek és csendesnek írják, más tesztet nem nagyon találtam róla. Ha annyira rossz lenne csak nem írták volna hogy jó.

Az élet kegyetlen .

(#54862) Knobber válasza bluyoo (#54857) üzenetére


Knobber
aktív tag

[link]
[link]
Ezek is garisak, igaz kicsit drágábbak mint 30 ezer (annyiért találtam meg a HIS-t), de szerintem gyorsabbak lennének nála. Én 2016 októberéig érvényes garival fogtam ki magamnak Hardveraprón 32ért egy R7 265-öst (Sapphire). Szóval lehet jókat találni, csak figyelni kell, és türelmesnek lenni.
Ha gari számít, HD7850-ek már ritkábbak, mert régebbi széria. Persze gari nélkül is lehet VGA-t venni, igaz én már fáztam rá még régebben. Egy HD4850 Vapor-X hűtése adta meg magát egyik percről a másikra...

[ Szerkesztve ]

Youtube: Knobber

(#54863) bluyoo válasza lsc (#54861) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Igen ezt a tesztet olvastam. Meg is lepődtem a hűvös és csendes értékelésen, hiszen láthatóan spórolós példány.
Mindenesetre postával 32K-t nem ad érte. Mondjuk érthető az Asus kártyája 31K-ból meglett volna.
Csak kíváncsiságból, te mennyit adnál érte?

(#54862) Knobber
Köszi! A Gigabyte még talán elmenne árban, kár, hogy Giga.
Bár 20-ról tornáztuk fel a keretet 30-ra, szóval korántsem biztos hogy rábólintana az árára.
A Sapphire árára meg biztos nem.
A leendő tulaj csak és kizárólag a Sony Vegas miatt vásárolja, semmi játék ....

Bazinga!

(#54864) Knobber válasza bluyoo (#54863) üzenetére


Knobber
aktív tag

Sony Vegasnak miért kell HD7850? [link]
A System Requirementsben azt írja, hogy "NVIDIA®, AMD/ATI™, or Intel® GPU with 512MB memory; 1GB for 4K."
Tehát nincs valami nagy igénye a Vegasnak.

Újonnan kapsz 1GB-os GDDR5 kártyákat, jó áron: [link]

Youtube: Knobber

(#54865) bluyoo válasza Knobber (#54864) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát a minimum az egy dolog. :)
Jelenleg egy I5-3750 iGPU-jával használja, és a videoablakban akadásai vannak amit elég zavarónak érez.
Amúgy a topic-jában ajánlottak combosabb VGA-t mint a 20K-s példányok.
Köztük a R7 250 1GB GDDR5 -öt is "kiejtették". "Minimum HD7790 vagy felette."

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#54866) Ciccuka válasza Ciccuka (#54788) üzenetére


Ciccuka
veterán

Új driver lesz még valaha :F

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#54867) CirrMee válasza Ciccuka (#54866) üzenetére


CirrMee
addikt

Nincs még egy hetes a legutolsó...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#54868) Knobber válasza bluyoo (#54865) üzenetére


Knobber
aktív tag

Szerintem a iGPU-nál minden jobb lesz, ahogy nézem az I5-3750-ben egy Intel HD 2500 van csak, annál még egy HD4850 is erősebb :D

Youtube: Knobber

(#54869) lsc válasza bluyoo (#54863) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha vennem kellene? 25-28 körül, ha már nincs gari. 30 körül már van sapphire ami biztosan jó.

Az élet kegyetlen .

(#54870) bluyoo válasza lsc (#54869) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Akkor nem csak én látom így a dolgot. Köszi a véleményed.

(#54868) Knobber
Amúgy meglepően jól teljesít renderelésnél, csak ugye a munka alatt zavaró akadások vannak.

Bazinga!

(#54871) Knobber válasza bluyoo (#54870) üzenetére


Knobber
aktív tag

Intel HD Graphics 2500: 3DMark GPU Score:360
Ehhez képest amit vennél: AMD Radeon HD 7850 3DMark GPU Score:6680
Ha megnézed, ez 18x teljesítmény. Ha belegondolsz, hogy most is jól teljesít (csak néha akad) a GPU akkor nem hinném hogy ennyivel erősebb kártyára lenne szükség.
[link]

Youtube: Knobber

(#54872) djculture


djculture
félisten

Én eleve nem vennék gcn 1.0 -ás kártyát már, jövőhónapban jön az új windows vele a dx12 év végén már jönnek az új játékok gcn1.0 meg kínlódni fog a limitált parancsprocik miatt.. Igen eljön az az éra hogy a 260x erősebb lehet új játékokba mint a 7870 akár, meglehet nézni gcn.1.0-ban van 4+1 ugyanakkor a 260x-ben 16+1

[ Szerkesztve ]

(#54873) bluyoo válasza Knobber (#54871) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ok, az erőviszonyokkal tisztában vagyok. Én csak azokra hagyatkozom akik dolgoznak a programmal.
Vagyis hagyatkoznék, mert megdöglött a topic-ja.
Természetesen nem lesz hátrány, ha gyorsabban végez a munkával.
Persze ha biztosan tudnám melyik kártya mennyit hoz a konyhára ..... De nem tudom pontosan. Főleg, hogy sok beállítástól függ. Sajna nekem a videós munka sz sötét terület. :DDD
De sok dolog szerintem nem változna.
30K-s kerettel max. egy R7 250X jönne ki, annál meg egy használt, garis HD7850 erősebb.
35K-s kerettel meg az R7 260X jönne ki, annál meg egy használt, garis HD7870 erősebb.

(#54872) djculture
Szerinted Sony Vegas-hoz is szerencsésebb lenne pl. egy R7 260X mint egy HD7870?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#54874) Trailblazer válasza bluyoo (#54873) üzenetére


Trailblazer
addikt

DX12-ről beszélt, Vegas a nyers erőből feltehetőleg jobban profitál. Tehát 7870. :)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#54875) djculture válasza bluyoo (#54873) üzenetére


djculture
félisten

Annak inkább a nyers erő számit

[ Szerkesztve ]

(#54876) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Köszi, akkor marad az eredeti elképzelés!

Bazinga!

(#54877) Trailblazer válasza djculture (#54875) üzenetére


Trailblazer
addikt

De azért a Radeonok jól láthatóan eléggé tarolnak benne. :)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#54878) djculture válasza Trailblazer (#54877) üzenetére


djculture
félisten

Ennél igen van olyan progi is amibe az intel igp tarol van amibe az nvidia. Ebbe meg az AMD.

(#54879) Trailblazer válasza djculture (#54878) üzenetére


Trailblazer
addikt

Intel IGP-t mi tornáztatja meg legjobban?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#54880) Ciccuka válasza CirrMee (#54867) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mire gondolsz? A hivatalos oldalon tavaly decemberben adtak ki utoljára normális teljes értékű drivert.

Úgyhogy (ilyen béta szarokkal) ne idegesítsél már! :W

Nvidia pedig May 31, 2015 353.06 - WHQL
Kezd végleg elmenni a kedvem az AMD-től.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#54881) bozont válasza Ciccuka (#54880) üzenetére


bozont
veterán

Mondjuk azt elmondhatná már valaki, mivel tud többet egy WHQL driver hogy ennyire megy a sírás érte. Nem egyszer volt már komolyabb probléma ilyennel is és nem csak AMD oldalon.
A másik meg, én még mindig a 14.4-est használom és nagyon jól működik, egyelőre nem találkoztam semmi indokkal a váltásra. A GTA5 is szépen fut vele pl.

[ Szerkesztve ]

(#54882) CirrMee válasza Ciccuka (#54880) üzenetére


CirrMee
addikt

Idegesíted te magadat...

Aztán mesélj, mit nem adtak ki akkor? Valami telepíthető MP3 vagy fotosoppingolt' cicás képet találtál ott, ahol én pl működő drivert? Vagy a te önkényesen átfabrikáltad a driver fogalmát, hogy ami nem WHQL, az már nem is lehet driver?
Én működő drivert töltöttem le az adott linkről, ami köszöni szépen, de jól működik. Használni szeretném, tökéletesen működik, és nálam nem vallás, hogy csak WHQL drivert kaphat a gép.

U.i.: az asszony gépében lévő, állítólag elég válogatós HD7790 is hiba nélkül dolgozik vele.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#54883) lsc válasza Ciccuka (#54880) üzenetére


lsc
nagyúr

Komoly" hozzászólások születtek tőled [link], valószínűleg nem lenne nagy baj ha váltanál.

Az élet kegyetlen .

(#54884) MajsztR


MajsztR
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Sapphire Hd 7870 2gb vgam, valaki esetleg tapasztalt hasonló hibát nála?
Tegnap játék közben kaptam egy kékhalált, újraindult a gép, aztán semi kép nem jött be csak villogott a monitoron a led. Levettem a gép oldalát, mikor bekapcslom a gépet a vga-n megmozdul a venti de nem pörög, aztán ha a monitor kábelt átdugom az integrált vga-ba akkor viszont bejön minden tudok gépezni.
Most a vga-nak annyi? Asszem még 1hónap gari van rá (ipontól vettem) kezdenek ezzel valamit?

(#54885) djculture válasza Trailblazer (#54879) üzenetére


djculture
félisten

Cyberlink programjai..

(#54886) Gabor8634


Gabor8634
tag

Hellósztok most először találkoztam ezzel a problémával ! Szerintetek mi lehet a probléma BF4 alatt jött elő:(

(#54887) djculture válasza Gabor8634 (#54886) üzenetére


djculture
félisten

(#54888) Gabor8634 válasza djculture (#54887) üzenetére


Gabor8634
tag

Köszi

(#54889) Knobber válasza MajsztR (#54884) üzenetére


Knobber
aktív tag

A Topic indítóban ezt írják:
"*** Az Sapphire nevű gyártó, 7870-es szériájának elismert, lehetséges hibája, BS, vagy Black Screen néven ismert. A hiba kisebb mértékben más gyártó termékeivel is előfordulhat, és a 7850-es szériát is érinti, de ezen gyártó, ezen termékénél a leggyakoribb. ***"

Youtube: Knobber

(#54890) djculture válasza MajsztR (#54884) üzenetére


djculture
félisten

Viharos gyorsasággal intézd a garanciát ha még van rá ..

[ Szerkesztve ]

(#54891) djculture


djculture
félisten

Világossá vált hogy a gcn1.0 csak tier 1-es szintet fogja támogatni dx12-ben:
Lesz itt jövőre ha jónnek ezek az újabb játékok szép káosz..

[ Szerkesztve ]

(#54892) Trailblazer válasza djculture (#54891) üzenetére


Trailblazer
addikt

Evvan. Megint terelgetnék a júzereket a pénztárcanyitáshoz.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#54893) djculture válasza Trailblazer (#54892) üzenetére


djculture
félisten

Ja csak először teljesen máshogy indult a történet, fél év még úgyvolt hogy minden gcn kártya a max szintet fogja tudni. Mostmár ott tartunk hogy az első gcn széria 1-es szint lesz és minden további meg kettes. A hármast meg egyik gcn se tudja az eddig megjelentek közül.

[ Szerkesztve ]

(#54894) lsc válasza djculture (#54891) üzenetére


lsc
nagyúr

Csak én látom hogy bekötésnél az összes gcn tier3-as?

Az élet kegyetlen .

(#54895) djculture válasza lsc (#54894) üzenetére


djculture
félisten

Végül is igen félre érthető de a cikket se árt elolvasni hozzá.. [link]

félreértések elkerülése végett már az elején leszögezzük, hogy bizonyos funkciók támogatása különböző szinteken történhet. Ezek TIER_1, TIER_2, TIER_3 – és így tovább – jelzéssel vannak megkülönböztetve. Ezek jelentése minden funkció esetében eltérő. Például a bekötési modell esetében megvan szabva egy bekötési tábla, ahol a különböző szintek képességei le vannak írva. Ugyanez igaz a Tiled Resources funkcióra, amelynek megint van egy teljesen különálló táblázata erre. Az architektúrák ezeket teljesen különállóan támogatják.

A legtöbb változás a Tiled Resources esetében történt, ahol szigorításokat kapott a TIER_2 szint, így az első generációs GCN nem fért be, illetve a TIER_3-as szint csak a 64x64x64-es méretű 3D-s textúrákat fogadja el. Utóbbi a Microsoft legfurcsább döntése ugyanis az Xbox One és a PlayStation 4 konzolokban található GCN architektúra 64x64x4-es méretű 3D-s textúrákat támogatnak, és a DirectX 12-nek lesz egy mono specifikációja kizárólag az Xbox One-ra, amely ezt kezelni is tudja, de az átfogó támogatást kínáló normál DirectX 12 nem fogadja el. Utóbbi azt is jelenti, hogy ha az adott fejlesztő nem dolgozza át PC-re a konzolon használt formátumra írt rendszert, akkor képtelen lesz a 64x64x4-es méretű 3D-s textúrákra optimalizált effekteket PC-re menteni. Vagy úgy is fogalmazhatunk, hogy a PC-re mindenképpen különálló támogatás kell. Öröm az ürömben, hogy a Vulkan API mindkét opciót támogatni fogja egy-egy opcionális kiterjesztéssel, tehát oda átmenthető a konzolokra írt rendszer, bár a második generációs Maxwellhez ezt akkor is át kell majd írni.

[ Szerkesztve ]

(#54896) Trailblazer válasza djculture (#54895) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ez most akkor lényegében pl. az esetemben a 270X-emmel mit jelent? Van, ami el sem indul majd, vagy korlátozott effektek lesznek? Nehezen dekódolható.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#54897) lsc válasza djculture (#54895) üzenetére


lsc
nagyúr

Igen, meg ez is benne van a cikkben:
Ebből a szempontból az AMD GCN architektúrája a D3D_FEATURE_LEVEL_12_0, az NVIDIA második generációs Maxwell architektúrája a D3D_FEATURE_LEVEL_12_1, míg az összes többi GeForce architektúra beleértve az első generációs Maxwellt a D3D_FEATURE_LEVEL_11_0 szintet támogatja. Az Intel architektúrái a D3D_FEATURE_LEVEL_11_1 szintre jók.A bekötési modellek esetében egyébként a TIER_1 szint egy emuláció lett, vagyis relatíve magas a processzorra rótt többletterhelése. A TIER_2 szint már bindless, vagyis alacsony a többletterhelése, míg a TIER_3 szint explicit bindless, vagyis a bekötés nem jár semmilyen többletterheléssel a processzor oldalán.

Tegyük hozzá hogy szinte hetente változnak a dolgok, szerintem a megjelenésig még lesz egy-két kever.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#54898) djculture válasza Trailblazer (#54896) üzenetére


djculture
félisten

Mostani állapot szerint elindul de pár eljárás nem fog működni

(#54899) Trailblazer válasza djculture (#54898) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ahum, nos no comment. :O

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#54900) dodopek


dodopek
addikt

Szevasztok! R9 270 kártyámra két display van kötve. HDMI-n egy LCD tv, és DVI-I EGY Benq monitor. Alapértelmezetten a HDMI volt az elsődleges, én átállítottam a DVI-I re.
A kérdésem az lenne , hogy hogy lehetne megoldani, hogy a készenlétben lévő tv-t ugyanúgy be- és kikapcsolja a gép, mint a monitort.
Köszi a választ!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.