Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55701) pengwin


pengwin
addikt

Testvéreim a GPU-ban!
A GPU-Z sensor logja mennyire megbízható? Háttérben futva szépen folyamatosan vezeti a naplót, csak érdekelne, hogy van-e jobb, pontosabb, alaposabb program ugyanerre.

Üdv, pengwin

(#55702) Giot válasza pengwin (#55701) üzenetére


Giot
addikt

Szerintem megbízható. Mitől lenne megbízhatatlan? :)

(#55703) szabadoslac


szabadoslac
tag

Üdv. mindenki

Egy kis segítség kellene.

Van egy MSI R7 370 Gaming 4 GB. videókártyám.

A gyári CD. ről telepítettem fel mindent. Afterburner progin belül be lehetne állítani elég sok mindent de vagy nem értem vagy valami miatt nem tudom beállítani.

A kérdésem ami a gondom is hogyan tudom szabályozni a ventilátorokat. Gyári beállítás 58 - 61 C fok között tartja a kártyát. Ha eléri a 61 fokot beindulnak ha eléri az 58 fokot leállnak a ventik.

Ez a hőfokot szeretném lentebb állítani de nem engedi.!?

Köszi

(#55704) Grave_444 válasza szabadoslac (#55703) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Miért lenne jobb, ha idle is menne a venti?

(#55705) szabadoslac válasza Grave_444 (#55704) üzenetére


szabadoslac
tag

Alacsonyabb a hőfoka a videó kártyának akkor nem melegíti fel az alaplapot meg a procit sem

(#55706) Grave_444 válasza szabadoslac (#55705) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nincs jelentőssége..
Persze ha az a mániája valakinek, hogy a lehető leghűvösebb legyen minden más a helyzet, de értelmetlen. Inkább örülj, hogy halk.

(#55707) Maximow


Maximow
tag

Sziasztok.

A kérdésem az lenne, ahoz, aki tudja, hogy egy XFX HD7870 két ventis hűtéssel szerelt vga-nak mennyi lehet a max hőmérséklete?

Az enyém elég fura értékeket produkált. Furmark alatt elérte a 97 fokot is 100%-os venti mellett, és még emelkedett volna.

Egyébként mekkora hőfokot viselnek el ezek a kártyák?

(#55708) Giot válasza Maximow (#55707) üzenetére


Giot
addikt

Az sok nagyon. Azonnali újrapasztázást javaslok lehetőleg valami jobb minőségű hővezető pasztával.
Ez a hőmérséklet a vga biztos halálát okozhatja ha hosszabb távon így használod.
A gpu hőfok furmark alatt is maximum 80-85, de70-75c° ig egészséges.

Szerk: arról nem is beszélve hogy ha a gpu itt tartott hőfokban hol tartott a vrm. Ami mindig melegebb szokott lenni.
Hogy mekkora hőmérsêkletet viselnek el? Amíg a nyák meg nem olvad. Viccet félretêve a forrasztások károsodnak a huzamaosabb ideig ilyen magas hőmérsékletnek kitett kártyák. Egy idő után elkezd hibázni a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#55709) nanus válasza Maximow (#55707) üzenetére


nanus
senior tag

(#55710) Maximow válasza Giot (#55708) üzenetére


Maximow
tag

Gondoltam, hogy sok, ezért már újra is pasztáztam mx2-vel. így furmark alatt sikerült 73%-os venti mellett elérni 86-87 fokot. Ez már azért jobban hangzik.

Annyi lenne a kérdésem még, hogy azt esetleg tudja-e valaki, hogy a borda csavarjait mennyire kell meghúzni, az ideális teljesítményhez. Vagy van e valami trükk a csavarok beállításához, mert ha meghúzom a csavarokat, instabil lesz a kártya. Most sikerült valamennyire ráhúzni, de azért eléggé lazára hagytam őket. Sztem ha jobban megtudnám húzni, akkor még hűvösebb is lehetne, csak ahogy próbálkoztam, úgy fagyogat a rendszer, illetve nem tölt be a win., vagy fura színek jelennek meg a monitoron. Rá is ment vagy egy óra hossza, mire sikerült így belőni.

köszi az eddigi segítséget nektek.

(#55711) Maximow


Maximow
tag

Egyébként azért tűnt fel ez a hőfok mizéria, mert Homeworld alatt keményen belenyalt 93 fokba, utána néztem meg furmarkkal.

(#55712) Giot válasza Maximow (#55710) üzenetére


Giot
addikt

Elvileg semmit sem kellene okozni ha normálisan meghúzod a csavart, ismétlem meghúzod nem megtéped.
Ez így ahogy írod rosszra utal. Pontosan efféle problémákat szokott hozni a túlmelegedés, a forrasztások károsodnak hol érintkezik hol nem.
Lehet érdemes lenne konzultálni egy reball-os szakival. Ők az ilyesféle hibákat javítják, bár sajnos nem mindig sikerül 100%-ra. Itt a hardveraprón is találsz aki vállal ilyet.

(#55713) Maximow válasza Giot (#55712) üzenetére


Maximow
tag

Én is valami hasonlóra gondoltam. A csavarokat egyébként nem téptem meg, csak amíg lehetett, finoman meghúztam, aztán mégis instabil let. Lazítottam rajtuk, és így jó, de messze nincsenek annyira meghúzva, mint gyárilag.

Egyenlőre hagyom így, aztán ha megadja magát, megy szervízbe, vagy apolcra.

Egyébként mindig is forrófejű volt a vga.

Köszönöm a segítségeteket.

(#55714) Giot válasza Maximow (#55713) üzenetére


Giot
addikt

Nincs mit, sajnálom hogy nem alakult valami fényesen.

(#55715) szimi57 válasza Maximow (#55713) üzenetére


szimi57
őstag

.Találkoztam már olyan hibával, hogy a bordát feltartották a rögzitö csavarok. Felfeküdt a csavarhelyeken mielött a GPU-hoz ért volna. Ennek utána lehetne nézni. Ell kell távolitani a pasztát és ugy ráfogatni a hütöt. Ha marad fényrés a borda és a GPU között, akkor ez hiba. Ha nem lehet fényrést ellenörizni, mert takarásban van, akkor egy nagyon vékony anyagot (pár század mm) kell a GPU és a borda közé fogatni. Ha ki lehet huzni, akkor nem fekszik fel rendesen a borda.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#55716) Maximow


Maximow
tag

Új fejlemények a vga ügyben.

Ma úgy döntöttem, ha már kiszedem a kártyát, és viszem szervizbe, mivel folyamatos képeltolódások, apró kockák, fagyások voltak, akkor újra is pasztázom megint, egy próbát megér.

Be volt kapcsolva a gép, és egy kicsit megmozgattam a kártyát, és láss csodát, jobban bekockásodott a kép, majd le is fagyott a gép. Na ezen felbuzdulva adtam a PCI-e slotnak egy kis kontakt sprayt, és azóta megszűntek a képeltolódások, és a kockák, meg a fagyogatás.

Kontakthibás slot okozhat ilyen jelenségeket?

(#55717) raubisoda válasza Maximow (#55716) üzenetére


raubisoda
senior tag

Az nem kontaktos slot hanem kicsit piszkos slot. :D De igen simán okozhat effajta gondot... :K

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#55718) Maximow válasza raubisoda (#55717) üzenetére


Maximow
tag

Elkiabáltam :(((

Csak instabil. Most betettem egy gf 210-et, azzal meg megy normálisan, a mozgatásra sem produkálja a leírt jelenségeket.

De mégis olyan, mintha a 7870-es kártya mozgatása okozná a hibát. Nem értem, ha egy kicsit meglököm a házat, egyből beremeg a kép + fagyás, a gf-nél pedig nem.

Kipróbálom másik gépben, ha ott is hibázik, akkor megvan a ludas.

(#55719) fauv


fauv
őstag

Üdv !

Srácok egy pici tanács kellene.

Van egy kolléga, aki az aprón most zsír új 7870, 270X-es kártyákat árul.

Akinek van tapasztalata ezen kártyákról, mondjon már véleményt, melyiket érdemes megvenni?

Köszi előre is a helpet.

[Ő lenne az]

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#55720) Sarkadi válasza fauv (#55719) üzenetére


Sarkadi
tag

Én a 7870-es kártya mellett döntenék, nekem is Sapphire van és megvagyok vele elégedve! 40%-os ventilátor sebesség mellett max. 70C°-ot érek el, a legújabb driverrel Windows 10 alatt problémamentes. 1920x1080-as felbontás mellett a The Wicther 3-at pl. Magas beállításokkal játszom, Battlefield 4 Ultra beállításokkal fut és még sorolhatnám. Ami pedig alapból optimalizálatlan játék, annak teljesen mindegy milyen erősségű VGA-d van. Illetve némi tuninggal nyerhetsz pár plusz FPS-t, ezt ki kell tapasztalni.

Remélem tudtam segíteni! :)

[ Szerkesztve ]

(#55721) fauv válasza Sarkadi (#55720) üzenetére


fauv
őstag

Köszi :R

A 270x kártyákra is kíváncsi lennék, elvileg ugye újabb kiadás, a hűtésük is csak jobb , vagy mit tom én, meg azért elvileg erősebb is mint a 7870 .
Eddig csak a másik oldal vga-i voltak, így ezek nekem teljesen ismeretlenek.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#55722) F e Z o válasza fauv (#55721) üzenetére


F e Z o
veterán

Ajánlom figyelmedbe ezen cikk elolvasását. ;)

H2O über alles!

(#55723) fauv válasza F e Z o (#55722) üzenetére


fauv
őstag

Nem lettem okosabb egy ref kártyáról írt tesztben, amint egy picit visszaolvasol, látod, hogy én másik 2 270 X-re lennék kíváncsi.

Azért köszi

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#55724) F e Z o válasza fauv (#55723) üzenetére


F e Z o
veterán

Órajelbeli különbségekre gondoltam, hogy nincs egetverő különbség egy 7870 és 270x között.
Legjobb hűtéssel a kártyái közül a 270X Tri-X rendelkezik 45k-ért. Az más kérdés, hogy ennyi pénzért kapsz használt 7950-et is, ami azért jóval erősebb.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#55725) Giot válasza fauv (#55721) üzenetére


Giot
addikt

Ugyanarra a GPU-ra épül a 7870 és a 270X. Utóbbi emelt órajeleken üzemel, ezzel kb 15% az előnye.
Nekem volt 270X Vapor-X a Sapphire-tól jó VGA, most egy Powercolor 7870-et használok melynek gyárilag magasabb a mag órajele mint a 270X-nek, így erősebb is mint a 270X. Sőt tesztek alapján (Techpowerup) ezen az órajeleken 7950 (stock) teljesítményt hoz.
A 7870 egy jó vétel ha fiatalabb kiadást akarsz belőle (picit emelt órajeleken amit a legtöbb 7870 tud) 270X.

(#55718) Maximow Sajnos ott nem a slottal van gond. :(

(#55726) mihione válasza Giot (#55725) üzenetére


mihione
őstag

Azert a powercoloros kiadas mar tahitira epul ugy tudom,ergo egy 7950 csak butitva.es valoban fel lehet huzni siman 7870eket 270x orajeleire de meg tovabb is.nekem gigabyte van nagyon jo a hutese.60 fokig szokott felmenni ugy is ha 1250 core es 1600 mhz memory frekvenciajat lovok be 1.3 voltal.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#55727) fauv


fauv
őstag

Köszi Urak ! :R

Igazául arra leennék kíváncsi, mint pl a gtx 760 és a gtx 950 közötti különbség, azaz kb egy szinten vannak, de a 950 már ugye tudja a dx12-öt. Szal újabb kiadás és ennek megfelelően azért csak jobb.

Itt ezen az oldalon van e hasonló a 7870 és a 270X között.

Sose volt AMD kártyám így nekem ez teljesen sötét oldal.

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#55728) F e Z o válasza mihione (#55726) üzenetére


F e Z o
veterán

A PCS+ csak a hűtést jelöli, az övé ettől függetlenül Pitcairn (1280sp) magos, a Myst Edition a nem teljesértékű Tahiti GPU (1536sp).

H2O über alles!

(#55729) MZsoltee válasza F e Z o (#55728) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ezért jó ez az elnevezés. 7870 LE (XT) helyett lehetett volna 7930-as. Szerintem a topicban sem itt lenne a helye, hanem a 7950/7970 mellett.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#55730) Maximow válasza Giot (#55725) üzenetére


Maximow
tag

Igen, sajnos.

Tegnap meg volt a próba másik gépben, és ugyan azt produkálja. Hétfőn megy szervizbe, nem akarok most új kártyára költeni.

Köszönöm mindenki segítségét.

(#55731) F e Z o válasza MZsoltee (#55729) üzenetére


F e Z o
veterán

Tudtommal Ázsiában így jelent meg, ezen a néven. HD7930.

H2O über alles!

(#55732) szimi57 válasza Maximow (#55716) üzenetére


szimi57
őstag

Meglehetne még próbálni, hogy csak kábelt mozgatni a kártyát nem. Esetleg out csati hiba.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#55733) Maximow válasza szimi57 (#55732) üzenetére


Maximow
tag

Azt is próbáltam, arra semmi nem történik.

(#55734) Giot válasza mihione (#55726) üzenetére


Giot
addikt

Ahogy sephi írja.

(#55727) fauv: Nekem az nVidia a sötét oldal. :D Nem sokat tudok a jelenlegi felhozatalról.

(#55730) Maximow: Ha garanciás ne harcolj vele. :N

[ Szerkesztve ]

(#55735) pengwin válasza fauv (#55727) üzenetére


pengwin
addikt

Semmi. Különbség. Nincs. 270X és 7870 között.
Több gyártási tapasztalat, ebből kifolyólag picivel magasabb órajel, amit kis szerencsével egy 7870 is simán hoz. Nem kapott semmilyen új funkciókat, nem lett okosabb, ugyanúgy GCN1.0.
GTX760 és GTX950 között azért volt architektúraváltás, ott nem átnevezés volt az új generáció.

Üdv, pengwin

(#55736) fauv válasza pengwin (#55735) üzenetére


fauv
őstag

Na erre voltam kíváncsi. Hálás köszönet :R

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#55737) Turbolada II válasza Maximow (#55730) üzenetére


Turbolada II
őstag

Ne piszkáld, nehogy sérülést okozz!

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#55738) gali777


gali777
őstag

Sziasztok

Kicserélték végre a kártyámat. Kaptam a 7870 helyett egy 270X-et. Felraktam ezt a szar msi gaming app-ot hozzá, de már bánom. Azóta idle-ben nem veszi vissza az órajeleket. Már letöröltem az msi progit, újraraktam a drivert is, de ugyanúgy marad. Mit lehet ezzel kezdeni? :D

(#55739) gali777 válasza gali777 (#55738) üzenetére


gali777
őstag

Ja még annyi, hogy ha újraindítom a gépet, akkor jó az idle órajel, de ha kilépek egy játékból akkor azon az órajelen marad amit a játék közben használt.

(#55740) bobalazs válasza gali777 (#55739) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az érdekes mert most kipróbáltam, az én msi r9 270emen se veszi vissza az órajeleket.
Úgy emlékszem az előző drivereken normálisan működött.

(#55741) gali777 válasza bobalazs (#55740) üzenetére


gali777
őstag

Közben én legyalultam a drivereket, msi afterburnert és felraktam a 16.1-es crimson drivert. Ezzel most úgy tűnik, hogy jó. Eddig a 15.12-vel próbáltam, azzal volt valami baja szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#55742) bobalazs válasza gali777 (#55741) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az elég baj, nekem 16.1 van és azzal csinálja.

(#55743) F e Z o válasza gali777 (#55741) üzenetére


F e Z o
veterán

Pedig sokan a szívnak a Crimson driverrel, szvsz amíg megy normálisan minden 14.x catalyst-tel, addig felesleges drivert cserélni.

H2O über alles!

(#55744) Maximow válasza Giot (#55734) üzenetére


Maximow
tag

Nem garanciális már, ezért kínlódtam vele.

De már elküldtem egy itteni szakinak, remélem menthető.

(#55745) Zeratul válasza gali777 (#55739) üzenetére


Zeratul
addikt

Crimson nagyon nem szereti a 3nd party alkalmazásokat.

(#55746) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok. Van egy SAPPHIRE Radeon R9 270X Dual-X OC 2GB GDDR5
Aminek:
Grafikus chip sebessége 1070 MHz
Grafikus memória sebessége 5600 MHz

Felszeretném húzni erre a szintre:

Fellehet-e húzni egy SAPPHIRE Radeon R9 270X Vapor-X 2GB GDDR5 szintjére?
Ami ezeken az órajeleken üzemel:
Grafikus chip sebessége 1100 MHz
Grafikus memória sebessége 5800 MHz

Az lenne a kérdésem hogy ez megoldható-e, és ha igen milyen programmal?

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#55747) Zeratul válasza nesh_019 (#55746) üzenetére


Zeratul
addikt

pl. a driver overdrivejával, bár a +30 MHz nem hinném hogy boldogítani fog.

(#55748) CirrMee válasza nesh_019 (#55746) üzenetére


CirrMee
addikt

Fellehet-e húzni

Fel lehet húzni bármilyen órajelre, amit az adott program éppen lehetővé tesz. Mondjuk nem biztos, hogy ezt a kártya is szeretné. Másrészt a kérdésedre magad fogod megtalálni a választ, amikor elvégzed a kívánt beállítást. Nincs nagykönyvben megírva sehol sem, hogy melyik kártya mit bír ki - márpedig minden kártya mást és mást bír. Esetedben a GPU szinte biztos, hogy bírni fogja azt az órajelet, a GDDR5 esetében meg majd kiderül.

Az lenne a kérdésem hogy ez megoldható-e, és ha igen milyen programmal?

Pl Catalyst / Crimson drivert ha felszórtad, már meg tudod ezt oldani. Ha külső cucc érdekel, leginkább az Afterburner -t szeretik a jómunkásemberek.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#55749) nesh_019 válasza CirrMee (#55748) üzenetére


nesh_019
senior tag

Köszönöm szépen :)

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#55750) Giot válasza nesh_019 (#55746) üzenetére


Giot
addikt

Ezeket az órajeleket simán szokták bírni, 1200Mhz-ig érdemes vele kisérletezni, feszemelés nélkül. A memóriák általában 1500Mhz-ig hajthatók, de utóbbi nem hoz jelentős teljesítménytöbbletet.
De ne feledd tuningra sosincs garancia. Így lehet a tiéd megfekszik 1100Mhz-nél. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.