Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55751) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!
Épp próbálgatom mit bír a 7850-es kártya de MSi afterburnerrel nem tudok 1050/1450 fölé menni. Ezen hogy tudok segíteni ? :)

(#55752) F e Z o válasza mokus1 (#55751) üzenetére


F e Z o
veterán

Feszültséget emeltél? TDP limit kitolva?

H2O über alles!

(#55753) M@rdel válasza mokus1 (#55751) üzenetére


M@rdel
őstag

Ha jól értem akkor a program nem engedi!?
Volt valami amit bekellet pipálni, hogy tovább tud húzni, ha emlékeim nem csalnak./rég használtam
De itt van pl. a Trixx ezzel is megpróbálhatod.

(#55754) doooo


doooo
veterán

Üdvözletem!
Tudom, hogy másoknak is van ilyen gondjuk, és már biztosan kaptak válaszokat is rájuk, de mégkérdezem:
MSI R9 270 Gaming-et használok, fent van a 16.1 Crimson, eddig minden rendben is volt, de ma egyfolytában az MSi Gaming App álltalt kínált OC, 975 MHz-es órajelen megy az egész, akkor is ha ki van kapcsolva a program. Mellesleg lassan egy éve használom a Gaming App-ot, és semmi hasonló gond nem jelentkezett. Rettentő frusztráló.. ha vissza kell cserélnem a drivert, akkor is melyiket válasszam? (hisz többé-kevésbé mindegyik jól működött eddig). Vagy hol tudnám esetleg manuálisan meghatározni a normális órajelet? Ami 300 MHz volt.

(#55755) Zeratul válasza doooo (#55754) üzenetére


Zeratul
addikt

Crimson nem igazán szereti a 3nd party programokat. Overdriveból simán elérhető a 975 MHz, felesleges a 3nd party program.

(#55756) mokus1 válasza M@rdel (#55753) üzenetére


mokus1
addikt

Jól érted, még ha tovább is tudtam húzni ténylegesen nem állította feljebb az órajeleket.

(#55757) bobalazs válasza doooo (#55754) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

https://community.amd.com/thread/195378
Figyelmedbe ajánlom pár nappal ezelőtti posztomat.

Tudnak róla.

[ Szerkesztve ]

(#55758) nanus válasza bobalazs (#55757) üzenetére


nanus
senior tag

És főleg a választ :D
"We're currently investigating this issue, thanks for letting us know about it. In the meantime you may wish to roll back to Catalyst 15.11.1 Beta" :DD

[ Szerkesztve ]

(#55759) doooo válasza bobalazs (#55757) üzenetére


doooo
veterán

Ledobtam azt a vacak 16.1-et, és visszaraktam az előzőt a 15.12-t, az jól működött előtte is, és hála az égnek, most megint minden rendben van (gyorsan le is kopogom). Visszajött a 300/150 MHz meg a hőmérséklet is 30 C-ra esett vissza. Annak meg végképp örülök, hogy tudnak róla... csak így tovább, AMD.. :U

(#55760) mokus1


mokus1
addikt

Most jött meg az új kártyám. Így kettő 7850 lett volna CF-be de szenvedek vele. Ha egy erősebb alkalmazást elindítok akkor fekete képernyővel elszáll. Újraindításnál pedig nem is tudom már indítani csak csökkentett módban.
Olvastam erről a Black screen jelenségről. Szóval akkor erre nincs megoldás rossz a kártya?

(#55761) pengwin válasza mokus1 (#55760) üzenetére


pengwin
addikt

Próbáld ki külön-külön a kártyákat, hátha úgy megy.
Mi értelme lenne a CF-nek egyáltalán? Szerintem nagyon nem éri meg. :N

Üdv, pengwin

(#55762) mokus1 válasza pengwin (#55761) üzenetére


mokus1
addikt

Semmi. Most működnek.

(#55763) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Azt mi okozhatja, hogy a memória órajelet nem veszi vissza 1550-ról? (Folyamatosan ennyin megy.)

Legújabb Crimson, OC nincs (csak a gyári).

(#55764) Giot válasza r3dsnake (#55763) üzenetére


Giot
addikt

Crimson idiotizmus. Ha no OC akkor bármitől lehet, de a crimson a hunyó :DDD . Előtte le lett takarítva a catalyst?

[ Szerkesztve ]

(#55765) r3dsnake válasza Giot (#55764) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Le persze, az AMD Utility-vel. Megpróbálom feldobni újra.

(#55766) Giot válasza r3dsnake (#55765) üzenetére


Giot
addikt

Én ezt használtam: DDU
Esetleg nem nyúltál az órajelekhez? Volt hogy OC után vissza akartam állítani alap értékekre de az is megbolondította.

Szerk: Melyik 270X vram alapórajele 1550Mhz?

[ Szerkesztve ]

(#55767) r3dsnake válasza Giot (#55766) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Bocs, 1400-at akartam írni, Sapphire Trixx-ben az is van belőve, és azt is írja, a Crimson viszont fölé tolja, pedig nincs engedélyezve az OC. Na mindegy, takarítom az egészet, és újrapróbálom.

(#55768) mokus1 válasza r3dsnake (#55763) üzenetére


mokus1
addikt

Nekem ugyanez, friss rendszer.
Utána letöltöttem egy Msi afterburnert ha elindítom visszaveszi. Most már bánom hogy nem Nv-t vettem...

(#55769) Giot válasza r3dsnake (#55767) üzenetére


Giot
addikt

TriXX nélkül próbáld a crimson nem barátkozós típus.

(#55768) mokus1: Ez a crimson elég szerencsétlen. Évekig nem volt semmi gondom a catalysttal, erre itt a szuper crimson de minek, tele buggal. Nem is értem az AMD-t.
Sőt úgy alapból nem értem az irányt az AMD-nél.

[ Szerkesztve ]

(#55770) mokus1 válasza Giot (#55769) üzenetére


mokus1
addikt

Én most pár évig notebookot használtam de előtte is még abban az időszakban váltottam amikor a Hd3***, HD4*** széria ment, akkor is voltak driver problémáim az akkor még atival. Bíztam benne hogy az évek alatt fejlődnek ezen a téren.

(#55771) Giot válasza mokus1 (#55770) üzenetére


Giot
addikt

Anno a HD3850-nél volt jelentős problémám az illesztőprogrammal. Akkor a Los Planet miatt bajlódtam.
Aztán egy későbbi driverrel már ment normálisan.
nV legutóbb egy GTX 460 SOC volt a gépben, a dark siders-ben folyamatos laggolások akadások voltak mint kiderült driver hiba miatt. (Komámnál egy későbbi driverrel megszűntek ezek a gondok) Nem vártam meg friss drivert lecseréltem azt hiszem egy 6870-re azzal nem hisztizett. Szóval van itt pro és kontra is.
De ez a crimson szerencsétlenre sikerült. Kezdve az ominózus hűtésproblémákkal......

(#55772) r3dsnake válasza Giot (#55769) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Visszament a Catalyst, azzal hibátlan. Még akkor is, ha OC-zem.

(#55773) Giot válasza r3dsnake (#55772) üzenetére


Giot
addikt

Ez a tuti! :)
A crimsont az assasins creed syndicate miatt kellett feltennem. Ha az nem vágja be a durcit a catalyst miatt még én is azt használnám.

(#55774) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

A Sapphire Trixx amúgy vajon miért nem látja a feszültséget? Kiolvasni se tudja, és állítani sem lehet.

(#55775) Giot válasza r3dsnake (#55774) üzenetére


Giot
addikt

Gondolom fix feszen megy a kártya. A sapphire szokott ilyet csinálni. De azt hiszem a gpuz rálát a fesz értékre.
270x vaporX-em is így volt megoldva.
Sőt 5850 toxicom is ilyen volt nagyon jó volt tuningban, de a feszültséghez nem lehetett nyúlni. Ez azért érdekes volt tekintettel arra hogy a toxic a tuning szériája a sapphire-nak.

[ Szerkesztve ]

(#55776) r3dsnake válasza Giot (#55775) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ez csak azért fura, mert konkrétan ugyanerre a tipusra ráguglizva többen ajánjlák a Trixx-et. (Szintén Dual-X-es Sapphire 270X)

Mondjuk úgy tűnik viszonylag magasan van a gyári órajele (1.238), ezzel körülbelül meddig mehetek fentebb? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#55777) Giot válasza r3dsnake (#55776) üzenetére


Giot
addikt

A többi opció működik, csak a feszhez nem lehet piszkálni.

Szerk: a gpu-val 1200Mhz ig szoktak kísérletezni. A memória alltalában hozza az 1500-at. Viszont utóbbi nem hoz túl sokat teljesítményben.

[ Szerkesztve ]

(#55778) Giot válasza r3dsnake (#55776) üzenetére


Giot
addikt

+ az előzőhöz ,ne felejtsd el kitolni a tdp limitet különben leszabályozza magát a kártya.

(#55779) r3dsnake válasza Giot (#55778) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi az infókat! 1150/1550 stabilnak tűnik. Viszont 3dmark nem terheli maxra a kártyát (csak 1400-ra), de catzilla meg igen. Furcsa.

[ Szerkesztve ]

(#55780) r3dsnake válasza r3dsnake (#55779) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ha furmark alatt lazán meg tudnám sütni a karit, de játék alatt (Fallout 4 ultra) nem megy 75 fok fölé a venti, akkor érdemes foglalkoznom vele, vagy jó így?

(#55781) Giot válasza r3dsnake (#55780) üzenetére


Giot
addikt

Reális órajel.
75c° felé hosszútávon lehetőleg ne menjen a kártya. Én 70 felé sem engedném. Memóriából vissza lehet venni, akár alapra is így az nem fűt annyira.
Pár évvel ezelőtt volt Sapphire 7870ghz edition vga-m dual x hűtéssel azt is 1150mhz-en használtam, a memória talán 1250-1300környêkén ment erre nem emlékszem. De jól szolgált, sőt szolgál mind a mai napig egy kollégámnál.

(#55782) r3dsnake válasza Giot (#55781) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi, 'egnéz majd alacsonyabb memóriával. Hozzátenném, hogy MicroATX házban van, házhűtés nélkül. Ahhoz képest szerintem nem rossz.

(#55783) Giot válasza r3dsnake (#55782) üzenetére


Giot
addikt

Az így ok, de azért hosszútávon érdemes a szellőzésre odafigyelni. :)

(#55784) r3dsnake válasza Giot (#55783) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nemnagyon van hely, meg igényem se rá különösebben, ritkán van pörgetve a kártya. :)

[ Szerkesztve ]

(#55785) ingalls


ingalls
senior tag

Sziasztok!

Amatőr kérdés, de az ASUS 7870 DC2 gyárilag azonos fordulaton vezérli a két ventilátort?
Egy haverom kérdezi, állítólag fagyásokat és instabil működést érzékelt néhány játék közben, s mikor ránézett a kártyára, látta, hogy nem ugyan olyan sebességgel forognak. Viszont azt is mondja, hogy a hőmérséklet nem kúszik 60°C fölé.
Valószínű, más gond lesz, de megígértem neki, hogy itt rákérdezek.

Köszönöm!

(#55786) Atti777 válasza ingalls (#55785) üzenetére


Atti777
senior tag

Szerintem az összes 2 ventilátoros hűtésnél közös a vezérlés, szóval ha szemmel látható eltérés van, akkor az egyik ventilátor hibás.

Путин, иди нахуй!

(#55787) ingalls válasza Atti777 (#55786) üzenetére


ingalls
senior tag

Akkor megmondom neki, hogy gariztassa le. Bár ez nem magyarázná a fagyásokat, ha ilyen jók a hőmérsékletek. Na mindegy, majd kiderül.
Köszönöm!

(#55788) XCube


XCube
tag

Üdv!

Régi gépemet szeretném kicsit feldobni, éppen annyira hogy azok a címek, amik most éppen elfutnak rendesen menjenek fHD - AA kombóval maximális beállítások mellett is (adott esetben az AA -ról le tudok mondani).

A platform:

Core 2 Quad Q9450 @ 3,36GHz
Gigabyte GA-X48T-DQ6
2x2GB Kingston HyperX DDR3 @ 1400MHz

Jelenleg egy XFX Radeon HD 5870 1GB szolgáltatja a képet, ezt szeretném lecserélni egy R9 270X 2GB -ra. A kérdés az, hogy megérné-e egyáltalán a dolog ha a cél olyan játékok futtatása, mint Bioshock Infinite, Far Cry 3 és 4, Crysis 2, Painkiller Hell & Damnation, Max Payne 3, The Witcher 2, Lichdom Battlemage, Wolfenstein The New Order (tudom, itt valószínűleg a proci a gyenge pont), Carmageddon Reincarnation, TES V Skyrim modokkal (a hivatalos HD textúrapakkal a játék nagyobb harcoknál diavetítés most is).

Komplett új gépet jövő év elején tervezek venni, addig mondhatni a lemaradást szeretném behozni :) .

Előre is köszönöm a válaszokat.

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#55789) Giot válasza XCube (#55788) üzenetére


Giot
addikt

Szia!
Lényegesen erősebb vga mint az 5870, viszont gyakorlatilag ugyanaz mint a 7870, csak emelt órajeleken üzemel.
Witcher 3-mal high beállítások mellett nincs gondja. Assasins creed syndicate-tel sem. Úgy álltalában fullHD-t ki tudja szolgálni. Ultra beállítások már nem az ő világa, el lehet fele lenni de ilyenkor már közelít a kritikus 25fps környékére. Diavetítést én még nem tapasztaltam.
Az általad említett többi játékkal nincs tapasztalatom.

(#55790) doooo válasza XCube (#55788) üzenetére


doooo
veterán

Far Cry 3-ban a legtöbb beállítás talán még ultrán is menni fog, Far Cry 4-ben már nem, de gyönyörűen viszi azt is, Skyrim-et lenyeli egészben (nálam a hivatalos textúrákkal megy), Syndicate, GTA 5, Witcher 2,3, stb, stb, mind mennek vele. A beállításokkal meg variálj, néha meglepő milyen egyszerűen nyerhető pár flusz fps. De talán +2 (vagy akár 4) GB RAM elférne, mert mostanában elég éhesek ilyen téren a játékok. Azzal együtt garantáltan játszható lenne minden. ;)

(#55791) XCube válasza doooo (#55790) üzenetére


XCube
tag

Köszönöm a válaszokat. Végül nem R9 270X lett hanem 7870 GHz Edition, de a nevet leszámítva nincs nagy különbség, úgyhogy nem szomorkodom :DD .

Az én példányom a Gigabyte istállóját erősíti, abból is a dopping mezőnyt, hiszen OC a drága.

Eleddig elégedett vagyok (Carmageddon Reincarnation, RoTT 2013 kipipálva, szaladnak szépen fullon), de jobban majd csak a hétvégén fogom tudni kitesztelni, elég zsúfolt a hetem sajnos :O .

RAM témában nem egyszerű a helyzet, mivel az alaplapom eléggé finnyás, de azért majd próbálkozok, mert valóban jó lenne a 8GB. Fórumokat olvasgatva a 4GB -os modulokat nem nagyon szereti, 4db 2GB -os modullal (pontosabban ha minden foglalat tele van) akkor maximum 1333MHz -en képesek futni (ez legtöbbeknél a gyakorlatban inkább 1066MHz, de van akinek csak 800MHz -en hajlandó menni).

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#55792) mickemoto


mickemoto
őstag

Sziasztok!
Egy Asus R9 270X kártyához szeretnék drivert telepíteni.Melyiket javasoljátok.A gyári asus v15.201 drivert vagy a Radeon Software 16.1-et. Most tettem szert a kártyára ezért még nem is volt driver felrakva, friss win 8.1-re menne.

(#55793) frizso


frizso
senior tag

Sziasztok!
Melyik vga lenne jobb vétel, teljesítmény és hűtés szempontjából?

1. Sapphire Radeon R9 270X Dual-X OC 2GB Gddr5 (1,5 év garos)
2. MSI Radeon R9 270X Twin Frozr Gaming OC edition 2gb gddr5 (nincs gar.)

Köszi a segítséget a választásban. :R

(#55794) F e Z o válasza frizso (#55793) üzenetére


F e Z o
veterán

Teljesítmény és a hűtés szinte ugyanaz. A garancia miatt a sapphire szvsz.

H2O über alles!

(#55795) frizso válasza F e Z o (#55794) üzenetére


frizso
senior tag

Köszi :R

(#55796) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Armored warfare-nek tényleg ilyen erős vga kell, vagy valami baja van az én HD 7850-esemnek.
Csak Medium-High keveréken képes elmenni 60fps-el, miközben a gpu kihasználtság 50%. Highon már alig van 40fps-em, de a gpu kihasználtság még mindig alacsony.
Procinak azért elégnek kéne lennie: I5 2500 3.4GHz. (Ez minden esetben 70-80% között van.)
Vagy tud valaki egy jó beállítást ennek a játéknak?

(#55797) Giot válasza gyenesmartin (#55796) üzenetére


Giot
addikt

Szia!
Az alacsony gpu kihasználtságból én a harmatos optimalizáltságra következtetek.

(#55798) F e Z o válasza gyenesmartin (#55796) üzenetére


F e Z o
veterán

Megpróbálhatod másik driverrel is, hátha hoz valamit.

H2O über alles!

(#55799) Tgabor96


Tgabor96
csendes tag

Adott egy sapphire radeon hd 7870 ghz edition OC ami black screen hibás. Én ezzel tisztában is voltam. Történt az az eset,hogy anno havonta egyszer kétszer,vagy hetente csinálta ezt a hibát. Idegesítő volt,de tudtam vele élni. Viszont az elmúlt napokban óránként csinálta. És gondoltam,miért is ne hátha egy BIOS frissítés tud javítani rajta,ennél rosszabb már úgy sem lehet. Hát lehet....Tudom,hogy hardweres eredetű a probléma,csak bizakodtam.
Az történt, hogy most már minden játék elindítása után 2-3 perc múlva soundloop ,monitor off és ugyebár csak a gép reset segít. Az lenne a kérdésem, hogy a videó kártya működött-e ki, vagy én rontottam el valamit, és ha igen orvosolható-e. Az a baj,hogy nem tudom,hogy a BIOSZ frissítés sikerült-e rosszul, mert a játékon kívül minden más tulajdonság működik.Gondolok én itt arra,hogy normális a BOOT, tudok videót nézni.
Az lenne a kérdésem, hogy valakinek van működő biosa ehez a kártyához amit esetleg meg tud osztani velem? Vagy valami más ötlet?
Dual BIOSom NINCS

[ Szerkesztve ]

Tgabor96

(#55800) bobalazs válasza Tgabor96 (#55799) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

msi afterburnben downclockolni kell a 3d órajeleket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.