Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) seederking válasza mrhitoshi (#11993) üzenetére


seederking
őstag

És a "poén" az egészbe,hogy (gondolom olvastad/láttad) sz@rakodás,kinlódás árán de sikerült helyre raknom annyira,hogy a játékmenet "fut rendesen".Csak a kib@szott menü/video sz@rakodik.
Ja és fps-ben "ugyan azt" hozza mint az über,ajnározott procik.
Kérdeztem is,hogy akkor most ez hogy is van.?.Mert ugyebár ha kevés a cpu akkor csodát nem lehet tenni.
De választ/reagálást nem kaptam./valahogy nem lep meg/

[ Szerkesztve ]

(#12002) ->Raizen<- válasza seederking (#12001) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Milyen sz@rakodás árán?

(#12003) sb válasza Dark KillerX (#11955) üzenetére


sb
veterán

Én is megnéztem, de sokat nem állítgattam még.
Nálam 1680, 7850 1GB-on, 1000/1300-on (proci i5-2500 alapon):

High, SSAO, AA off: 40-50 fps. 2xAA: 30-35fps, 4xAA: 15-20fps. Persze nálam a ram limitáló tényező jócskán. Mondjuk AA off mellett is olyan volt, mintha lenne rajta AA. Szépnek tűnt, pedig elég érzékeny vagyok rá.

Ahogy néztem High és Ultra között kb. semmi különbség fps-ben.

Viszont a látványtól nem vagyok elragadtatva. DX9-ben nem néztem a topicban lévő shotok alapján sok különbség nincs, csak fps-ben. :) Meg önmagában sem volt annyira áll-leejtős az első pár képsor, ami alapján ennek így kéne futnia. De mondjuk rossznak se mondanám. :)

(#12004) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

Vacillálok a két kártya közt pár érvet tudok mondani mellettük melyiket érdemesebb beszerezni?

[link] vagy [link]

thx!

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#12005) seederking válasza ->Raizen<- (#12002) üzenetére


seederking
őstag

Uninstall,other version,win update,patch...
/mondjuk patch az elsőn is volt/

[ Szerkesztve ]

(#12006) S. Szabi válasza aelod (#12004) üzenetére


S. Szabi
őstag

Ha az adott boltnál és árnál maradunk, akkor szerintem ezt vagy ezt. :)

[ Szerkesztve ]

(#12007) kockaharcos válasza aelod (#12004) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Egy kis indoklás:

-Pro
Linux driver tud 30 bitet adagolni a monitornak.
Naprakészebb driverek.
Cuda
Nvidia 3D surround

-Kontra

GTX 660
192 Bites memória vezérlő
A 2GB memória igazából csak 1,5(Pontosan már nem emlékszem hogy oldották meg, hogy 192Biten 2GB legyen, de turpisság van benne)
Lassabb mint a HD7850.

HD 7850:

-Pro
Gyorsabb mint a GTX 660
Ha szerencséd van, akkor +20-30% plusz teljesítményt is kitudsz belőle hozni
Egyre több gaming evolved-es játék
Nagyon alacsony fogyasztás

Kontra:
Driverek nem annyira naprakészek,értem ezalatt, míg az Nvidia kiadja a játék előtt azt a drivert,ami gyorsít a játékon,addig AMD-nél lehet várni kell 1 hetet.

Ha valamit tévesztettem,javítsatok ki.

[ Szerkesztve ]

(#12008) aelod válasza S. Szabi (#12006) üzenetére


aelod
veterán

igen ennél a boltnál kell maradni mert a 6850-em beszart és itt levásárolhatom az árát

ami szempont h halk legyen és hűvös:)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#12009) ->Raizen<- válasza kockaharcos (#12007) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Gtx 660-al 192 biten úgy oldották meg a 2 gb vramot hogy a vram sávszélesség teljes egészében 1,5 gb-ig használható ha a vram betelik akkor lecsökken a sávszélesség 48gb\s környékére.

"Két 64 bites csatornához két-két 2 gigabites, míg a maradék egy 64 bites csatornához négy 2 gigabites kapacitású chip tartozik. A rendszer tehát egyfajta flexibilis vezérléssel működik."
Kiterjesztett módban lecsökken a sávszélesség.

Valóban nem sok minden szól a gtx 660 mellett. PL: A borderlands 2-ben a physx számításokat egy i5-ös procira is nyugodtan rá lehet bízni mind a 4 szál terhelve lesz.

[ Szerkesztve ]

(#12010) kockaharcos válasza ->Raizen<- (#12009) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Most,hogy így mondod már emlékszem én is.

Tehát a HD7850 jobb alternatíva. ;]

Processzorral nem helyettesíthető az Nvidia féle physx, ezt tudni kell.

[ Szerkesztve ]

(#12011) mrhitoshi válasza kovsol (#11999) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Kicsit mondjuk szíven ütött ez, hogy PC-re nem jelent meg normális változatban az AC3, mert meg akartam venni, de így lemondok róla, lehet megveszem ezek után PS3-ra.
Ezen kívül sajnos igazad van, csak nem szeretem, ha valaki egy rossz következtetés vesz le valamiről, ami lehet hogy nem is igaz, csak bizonyos esetekben.
Emellett ha a PC-s játékokkal foglalkozók kicsit jobban is kiállnának a véleményük mellett, akkor lehet változna a dolog, de szerintem ez fogja leborítani az asztalról a PC-t, mert egyszerűen kiadják konzolra a játékot, és még azok is konzolra veszik meg a játékot, akik amúgy megtehetnék, hogy PC-n játszhassanak vele. :(
Még az is felháborító, hogy egy AAA címet hogyan adhatnak így ki ? Minimum egy meghurcolás járna ezért.
Mindegy, túl bonyolítom ezt az egészet, ebben az esetben igen, jobb egy intel CPU, de attól még a játék ugyan úgy hulladék.

(#12001) seederking : Én szeretném PC-re megvenni, mert iszonyatosan jó a történet, na de ezek után ? :O

[ Szerkesztve ]

PS4

(#12012) csucsbicep válasza kockaharcos (#12007) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Meg ugye most AMD-nél lassítottak a driverek kiadásával, nincs havonta, mint régen.

(#12013) ->Raizen<- válasza kockaharcos (#12010) üzenetére


->Raizen<-
veterán

"Inkább két kategória van. Amelyik játék eleve CPU-s fizikát használ, annak olyan mindegy, hogy mire van állítva a GPU-s PhysX. Egyszerűen nincsen meg a funkció a programban, hogy kihasználja.
A GPU-s gyorsítást engedő játékok pedig két nagy részre oszthatók. A régiek régi runtime-ot használnak, ahol a CPU-s PhysX egy szálra és x87-re van korlátozva. Ilyenkor a GPU-s gyorsítás a mesterségesen korlátozott CPU-s feldolgozás miatt előny, már maga a runtime is automatikusan többszálúra rakja a CPU-s feldolgozást. Ez a rigid body miatt fontos, mert az csak CPU-n futhat a régi PhysX-en. Zömében innen van a PhysX előnye, hiszen egy szálra korlátozni a rigid body-t hatalmas hülyeség, és óriási korlátozás. Tehát a GPU-s gyorsítás előnye valójában mindig is a CPU-s kód többszálú feldolgozásának engedélyezéséből jött.
Az új programok új runtime-ot használnak, ahol a CPU-s PhysX mellett is automatikus a többszálú végrehajtás, és SSE2-re van optimalizálva a rendszer. Ilyenkor egy négymagos proci mellett előnyösebb a PhysX-et a GPU-s gyorsításról levenni, mert a processzor egyrészt hatékonyabban dolgozik, másrészt a GPU sem kapja meg a sebességbüntetés a PhysX miatt, vagyis teljes erejével a grafika számítására koncentrálhat. Persze ebben a Kepler is benne van. A Fermi hatékonyabban dolgozott ezekben a szituációkban. GF100/110 mellett elképzelhető, hogy a GPU-s gyorsítás előnyösebb még ma is.
Mondom azért, mert ma a Kepleren a GPU-s gyorsítás inkább lassítás. Ha a tesztelők vették volna a fáradtságot, és a driverben rákényszerítették volna a játékot a CPU-s feldolgozásra a GeForce-on is, akkor a GTX 680 64-65 fps-re képes lenne.
Maga az architektúra változott meg. A Kepler letért a compute útról, egyrészt rosszabb hatásfokkal dolgozik a PhysX effekteken (talán a legrosszabbul az eddigi architektúrák közül), mint a Fermi, másrészt nagyobb büntetéssel jár a context switch, mert a Kepler SMX modulja sokkal több CUDA mag között osztja meg a regiszterfájlt, mint a GF100/110-es Fermi SM modulja.
Ugyanezért kerüli a DirectCompute-ot az NV a Kepler mellett, mert ott is nagy bünti a context switch. Főleg a GCN-hez képest, amelyik architektúrát meg csípőből erre tervezték.
Valószínű, hogy a későbbi driverekben már az automata beállítás nem lesz egyenlő a GPU-s fizikával, mert gondolom az NVIDIA is látja, hogy négymagos proci mellett jobban jár a felhasználó a GPU-s gyorsítás kikapcsolásával. Legalábbis a Keplert használó réteg mindenképpen.
By:Abu85"

[ Szerkesztve ]

(#12014) seederking válasza mrhitoshi (#12011) üzenetére


seederking
őstag

Hja eléggé lehúzza az embert a mostani pc kontra konzol helyzet.Úgy voltam vele mikor elkezdtem össze rakni a mostani vasat,hogy ha nem is 8x-os aa-val de "mindennek" mennie kellene.Ellenben amit vártam pl nfs,farcry nem úgy néz ki mint ami normálisan futtatható.Ac-ról nem akarok beszélni mivel nem próbáltam.Elég pl ha itt olvasgatok a "22-27" fps-ekről abban a bizonyos boston-os részben.
Akkor miért is ne lehetne rossz véleményt mondani ezekről.?
De még sem teszem,mert nem leszek azzal előrébb.
Viszont az dühít,hogy egy ps árából vesz az ember vga-t és mit kap érte egyes játékokban,,, :F ló..szt Mindíg is pc párti voltam,nem vetem meg a konzolokat szó se róla de valahogy mégsem azt adja.(nem is lehet össze hasonlítani szerintem)
Nem kell ezért senkinek "megköveznie" hogy mit akarsz azzal a géppel stb.Leírtam,hogy nem csodát vártam de azt is,hogy nem ezt egyes game-ekben.

[ Szerkesztve ]

(#12015) csucsbicep válasza ->Raizen<- (#12013) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Csodalkoztam, hogy milyen okos vagy, amig nem jutottam el a vegere :D

(#12016) ->Raizen<- válasza csucsbicep (#12015) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Egy világ dőlt össze benned mi?

Mindenesetre jól döntöttem hogy nem gtx 660-at vettem. Directcompute teljesítményben gyenge a kepler lásd dirt showdown:

És a physx miatt nem igazán érdemes megvenni már a 7850 jobb tuningolva meg 7870 szint felett is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#12017) Dealer95 válasza csucsbicep (#12015) üzenetére


Dealer95
őstag

:C

Egyébként FC3 témához:
MSAA-off: 1. torony tetejéről bárhova nézek 40+ FPS, tehát nincs vele gond.
A 8xMSAA lövi le a VGA-t, tehát a játékkal semmi gond szerintem.

Egyébként nekem néhol előfordul villogó textúra, ez miért lehet? :F (csak FC3-ban vettem észre ilyet)

[ Szerkesztve ]

(#12018) belinho válasza kockaharcos (#12007) üzenetére


belinho
senior tag

Hol gyorsabb a 7850-en mint a sima gtx660?
Most fogok kártyát venni, de kb 5 új játékból 5-ben gyorsabb a gtx660-an mint a 7850, sőt majdnem eléri a 7870 szintet.

(#12019) Tomix24 válasza belinho (#12018) üzenetére


Tomix24
addikt

Na persze.. Max a régi Driverekkel/játékokkal, illetve a kaotikusan optimalizált AC3-ban

(#12020) seederking válasza Dealer95 (#12017) üzenetére


seederking
őstag

""Egyébként nekem néhol előfordul villogó textúra, ez miért lehet?""
Ezért - "tehát a játékkal semmi gond szerintem." :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12021) belinho válasza Tomix24 (#12019) üzenetére


belinho
senior tag

Na hogy ne csak a levegőbe beszéljek, mint te!
Assasin Creed 3, Far Cry 3, Medal of Honor: Warfighter, Hitman absolution, Cod: BOP2 5 új játék, ahol a GTX 660 üti a 7850-et!
Ha kéred linkelek neked tesztet is!

(#12022) Tomix24


Tomix24
addikt

Új Hitman Update: 7 GB. Reméljük kicsit optimalizáltabbá teszi a játékot.

(#12023) Tomix24 válasza belinho (#12021) üzenetére


Tomix24
addikt

Igen, a mostani Pár játéknál, mivel bazi szarúl vannak megírva, elhúznak a GF-ok, de az az előtti játékoknál meg fordítva van. Ami biztos, az új játékokhoz driver még nem jött ki AMD-től, én azt megvárnám, mielőtt eldöntöttnek mondanám a mostani 2-3 játék sorsát.

(#12024) ->Raizen<- válasza belinho (#12021) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Én itt nem látom jobbnak a gtx 660 top-ot sem a 7850-nél.
Ráadásul a gtx 660-nak nincs 30-40% oc tartaléka mint a 7850-nek ! :)

[ Szerkesztve ]

(#12025) oliba válasza ->Raizen<- (#12024) üzenetére


oliba
őstag

Kicsit lépj túl a PH-n és meglátod.

(#12026) ->Raizen<- válasza oliba (#12025) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Túlléptem tessék: 12.11 performance analysis. [link]

Olyan 1200 mhz-re húzva a 7850 lazán veri a gtx 660-at. És szerintem időtálóbb kártya mint a gtx 660.

[ Szerkesztve ]

(#12027) belinho válasza ->Raizen<- (#12024) üzenetére


belinho
senior tag

Csak neked nézd meg az új játékok tesztjeit!

FAR CRY 3

MEDAL OF HONOR
HITMAN
COD

AC3-ról nem találok, de majd keresek!
A GTX 660-at is lehet húzni, az meg már közel 660TI szint!

[ Szerkesztve ]

(#12028) ->Raizen<- válasza belinho (#12027) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Far cry 3-ra optimalizált catalyst jön majd ez a teszt most nem számít! :DDD

"Once AMD has updated their driver we'll re-benchmark the Radeon cards and make a full article (next week)."

Júúj hitman-ben 1 fps lemaradása van a 7850-nek mi lesz most? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12029) Dealer95 válasza seederking (#12020) üzenetére


Dealer95
őstag

De nem lehet, hogy a beta8 miatt van?
Mert más játéknál (Crysis Warhead) volt már olyan, hogy villogott az árnyék és az driver miatt volt.

(#12030) belinho válasza ->Raizen<- (#12028) üzenetére


belinho
senior tag

A legutolsó Catalyst már tartalmazta a Far Cry 3 rutinokat, sőt még gyorsított is rajta 5%-ot!

Nem az a lényeg, hogy 1fps van közte, hanem 5 új játékból 5-ben gyorsabb, és ti azt írjátok a tudatlannak, hogy mennyivel gyorsabb a 7850, holott a tesztek szerint nem így van.
Jön majd a Crysis 3 és az új Metro Last Light, az se radeonra lesz optimalizálva!
Szóval hiába erősebb a radeon hardveresen, ha a program tojik a GCN-re!

[ Szerkesztve ]

(#12031) Alpachino válasza belinho (#12027) üzenetére


Alpachino
veterán

Én azt hittem, már rég megvetted az általad kiszemelt és az általad kiválasztott/eldöntött GTX660-at..... :U :F

Ennek ellenére off-olod a topicokat sorról sorra, hogy a 660 képességit bizonygasd....mire jó ez ? :(

Egyik karival sem jársz rosszul, 660, 7850, vagy drágábban( amennyivel gyorsabb) a 7870...AGTX660TI most hagyjuk, mert a teljesítményéhez képest aránytalanul drága, persze akciósan el lehet csípni 65K környékén is..

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#12032) Malibutomi válasza mrhitoshi (#12011) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem special nem olyan vészes az AC3, Bostonban látok 35 fps-t igen, de az alá még nem ment, mindenhol máshol 45-60 között mozog. Mindent high-ra raktam, nem halok bele ha nem ultrán megy.

(#12033) ->Raizen<- válasza belinho (#12030) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Vedd meg a gtx 660-at és boldogítsd annak a topicját nekünk tennél szivességet vele. Elég nekünk ide egy droidmester is! ;]
Több az amd gaming evolvedes dx11-es játék mint az nv-s. Fognak ezek a kártyák még gyorsulni az új driverekkel. ;)

[ Szerkesztve ]

(#12034) Alpachino válasza belinho (#12030) üzenetére


Alpachino
veterán

Ezt is azért olvasd el a "nagyszerű" Guru3d tesztedről FC3-ban azért vannak csúsztatások jócskán :K : [link]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#12035) oliba válasza belinho (#12030) üzenetére


oliba
őstag

De ezek nem AMD-s játékok?

(#12036) belinho válasza Alpachino (#12031) üzenetére


belinho
senior tag

Üdv!

Amint meglessz a zseton jön az új kártya!
Várok picit mit lép az AMD,hátha jön valami csoda, bár azt már a 12.11-el ellőtték szerintem.
Nem bizonygatom, csak az a baj, hogy elfogultként ajánlják a 7850-et a 660-al szemben, nekem is radeonom van mégis az nv-tt ajánlom mert a tesztek szerint jobb, és egy árban van a 7850 2GB-al!

darky:
Hiába több ha még az AMD-s játékokban is jobb az nv, akkor miről beszélünk!
7870-et akartam én is venni, de valamiért elbizonytalanodtam, bízzál benne, hogy még fognak gyorsulni, bár az új nv driver is sokat gyorsított több játékon is, szóval szinte állandó lesz a különbség!

Alpachino:
Ezzel csak az a baj, amit Abu-nak is írtam, ha mindent maxra teszel játszhatatlan lesz!

oliba:
De 4-ből 3 az!

[ Szerkesztve ]

(#12037) ->Raizen<- válasza Alpachino (#12034) üzenetére


->Raizen<-
veterán

+1 Itt is kínosan ügyeltek rá hogy ne nagyon legyen a vram 1500 mb felett kihasználva! Különben jön a 48 gb\s sávszél lassulás. :N [link]
A dirt showdown-ban meg a gtx 680-at szorongatja a 7850. :) Az amd talicskával hordja a fejlesztőkhöz a pénzt hogy optimalizáljanak az ő termékeikre is és ez látszik azért!

[ Szerkesztve ]

(#12038) miresz


miresz
veterán

Gyerekek,most,hogy olvasom a topicot,én be is fejeztem!Összetörtem minden AMD-s cuccot,és kiszórtam az ablakon!Meggyőztetek. Ezek után már csak Inteles Cuccokkal fogok foglalkozni,mert minden AMD-s hardver egy hulladék.(Főleg a processzorok.) Nálam még a Super Marió is akad 640x480-ban is,biztos az AMD miatt van.

(#12039) S. Szabi válasza miresz (#12038) üzenetére


S. Szabi
őstag

Persze, hogy akad, hiszen az is csak 1 magot használ, meg a VGA-val számoltatja a fizikát Physix-el :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12040) Alpachino válasza belinho (#12036) üzenetére


Alpachino
veterán

Most akkor meg végkép nem értelek....egy pár nappal ezelőtt még a 7870 ellen indítottad a sima 660-at :U :F

Annyit még hozzá teszek a dologhoz, hogy nekem többnyire NV. kariaim voltak és valószínűen ha lesz rá módom vissza is térek NV-áékhoz, de most ez a 6-os széria nem fogott meg egyáltalán :( Valahogy időtállóbbnak, biztonságosabbnak érzem a 7-es szériát AMD oldalon :K De ha te ezt másként érzed, az sem baj, vedd nyugodtan a 660-at.

miresz : ne bosszankodj, mindenkinek lehetnek/vannak rossz és hibás döntései :D

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#12041) ->Raizen<- válasza S. Szabi (#12039) üzenetére


->Raizen<-
veterán


(#12044) miresz
Persze HD graphics-ot a népnek a HD 2xxx széria csak 10 évvel van elmaradva a mostani cuccokkal összehasonlítva ha pl az anizotróp szűrést nézzük. ;]

[ Szerkesztve ]

(#12042) kockaharcos válasza belinho (#12036) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Elvileg a béta 9-ben még jönni fog gyorsulás, jövőhónapban meg jön végre a whql.

(#12043) kovsol válasza miresz (#12038) üzenetére


kovsol
titán

jövő héten Kaposváron leszek, inkább add nekem ;]

(#12044) miresz grafit vagy intel ?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#12044) miresz válasza S. Szabi (#12039) üzenetére


miresz
veterán

Akkor a VGA-t is ki kell dobni,mert az is AMD,és nem számolja a Physix-et tehát sz@r. Intel HD Graphics-ot a népnek. :DDD

kovsol: Haza látogatsz egy kicsit? :) Egy Cerkát hozz helyette és viheted. :)

[ Szerkesztve ]

(#12045) ->Raizen<- válasza miresz (#12038) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Szerintem elég ha csak a nulldózert kotrod el!

;]

(#12046) troland26


troland26
őstag

Szerintetek az mitől van , hogyha a gépet nem használom , de be van kapcsolva mert pl fel/letöltök a kártya (7850) hűtése néha felpörög... kb mint amikor az autónak adogatjuk a gázfröccsöt ...ez normális ? :F

(#12047) ->Raizen<- válasza troland26 (#12046) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Throttingol 2d-ben?

Szerintem a zero core hülyül. Ne fusson semmi a háttérben weboldal stb sem. És akkor nem kellene állandóan bekapcsolnia a ventinek.

(#12048) DeathAdder: Jön majd a végleges catalyst és akkor meglátjuk mi lesz ezzel a két játékkal! Nagy gyorsulásra tippelek!

[ Szerkesztve ]

(#12048) DeathAdder válasza ->Raizen<- (#12009) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ez mind szép és jó, de nem változtat a tényen, hogy FC3, AC3-ban messze felülmúlja innentől pedig nem érdekes, hogy hány biten mit hol és mikor csinál, mondom ezt 7850 tulajként.

mod: és szinte biztos vagyok benne, hogy a Cry3-nál is ezen megy majd a diskurancia.

[ Szerkesztve ]

(#12049) miresz válasza ->Raizen<- (#12045) üzenetére


miresz
veterán

ÁÁÁ,nem hidd el az AMD kártyák is sz@rok,egy cég gyártja. Használd inkább a HD Graphics-et,az úgy is jó erős,jobban jársz. :DDD

kovsol: Természetesen Intel. :)

[ Szerkesztve ]

(#12050) ->Raizen<- válasza DeathAdder (#12048) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Azért amit az nv meg az ea csinált az kritikán aluli volt a crysis 2-ben többszörösen tesszalált járda szegélyek a térkép alatt a víz ami nem látható mindenhol tesszalálva volt.
És tudod az egészben mi a legnagyobb vicc? Pár leszakadt út peremfelületén tesszalációt használva ugyanúgy bugozott a textúra geforce 560ti-n mint most a 7870-el.
Crysis 3-ban milyen elvetemült dolgot találnak ki? ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.